AbiliSense
מפרסם: Erez Lugashi      הקמפיין נסגר
מומן בהצלחה
חברת מטרה חוק האנג'לים
$130,985
גויסו עד כה
0
ימים נותרו
הארכת קמפיין ב-15 ימים הופעלה
AbiliSense פיתחה טכנולוגיה ייחודית בעלת הכרה עולמית המאפשרת ניתוח אירועי חירום באמצעות גלי קול. על ידי ניטור רציף של צלילים מהסביבה יכולה המערכת לספק התראות במקרי סכנה או תאונה ישירות לאפליקציה, למוקדי חירום או למכשירי IOT. החברה החלה את שלב המכירות.

קטגוריה: טכנולוגיה סוג: קמפיין מניות שלב: Seed +

עיקרי הקמפיין

מומחים עולמיים בניטור גלי קול

חברת Abilisense היא מומחית בעלת שם עולמי בניטור גלי קול. החברה פיתחה טכנולוגיית האזנה חכמה פורצת דרך, מוגנת בפטנט פרוביזורי המכסה את הטכנולוגיה, צורת הזיהוי והתקני זיהוי וההתראה.

 

 

פוטנציאל שוק עצום וממשק עם מירב הפתרונות הקיימים 

Abilisense פונה למספר שווקי יעד המוערכים במעל ל-800 מיליארד דולר בשנה אשר נמצאים בצמיחה מתמדת: שוק ה-IOT, שוק ה-CARE ושוק הבתים החכמים והאבטחה. הטכנולוגיה של Abilisense מהווה פתרון פורץ דרך, אשר מתממשק בצורה אופטימאלית עם מירב הפתרונות והיישומים הקיימים בשווקים אלה במודל B2B, ומקנה להם יכולות מתקדמות שלא היו להם בעבר.  הצמיחה הצפויה של שוק ה- IOT יאפשר לחברה לפרוץ לשווקים נוספים במהלך העשור הקרוב. 

 

 

פרסים והישגים- Abilisense היא אחת מחברות ה- SEED המעוטרות בישראל

Abilisense זכתה במספר רב של פרסים בזכות הטכנולוגיה שפיתחה, מה שהפך אותה לאחת מחברות ה-Seed המעוטרות בישראל:  

 • מענק החדשנות לשנת 2016  מטעם רשות החדשנות שבמשרד הכלכלה.
 • מענק טכנולוגיות מסייעות עבור אנשים עם צרכים מיוחדים מטעם רשות החדשנות שבמשרד הכלכלה – המענק הראשון מסוגו שניתן בישראל אי פעם.
 • Abilisense הספיקה החברה לגרוף שבחים במגוון תחרויות ואקסלרטורים מובילים: BigBooster, Startup Grind Global, Israel Mobile Summit, A3i, IBM ו-HAC, לעניין את התקשורת הארצית והעולמית ולזכות לסיקורים מחמיאים בכלי מדיה מובילים ברחבי העולם.

Abilisense בתקשורת:

 

Abilisense כבר נמצאת בשלב המכירות

Abilisense היא חברה מוכרת. לחברה מספר חוזים חתומים, ובנוסף לכך יש ברשותה LOI (מכתב כוונות - letter of intent) ממספר חברות מובילות ובהן: 15 סטארטאפים ו-8 תאגידים בינלאומיים גדולים אשר הביעו עניין ברכישת טכנולוגית החברה ו\או שירותיה.

 


חברת מטרה לחוק האנג'לים

AbiliSense הוכרה כחברת מטרה לפי סעיף 20 לחוק האנג'לים על ידי רשות החדשנות שבמשרד הכלכלה, דבר המאפשר הטבות מס משמעותיות בהשקעה בחברה. 

 

הרעיון

כולנו יודעים שאין כמו בבית, המקום בו כולנו מרגישים הכי נוח - והכי בטוחים. אבל הבית הוא גם המקום בו מתרחשות יותר תאונות מבכל מקום אחר, כ-20 מיליון תאונות בשנה במשק הבית האמריקאי בלבד, וזהו גם המקום עליו עלינו להגן כל הזמן, השומר על רכושנו ועלינו, 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע.

כאן בדיוק נכנסת לתמונה AbiliSense, החברה שמאחורי הטכנולוגיה פורצת הדרך המהווה בסיס למערכת מתוחכמת המסוגלת לנתח צלילים מסביבת הבית - ולספק עזרה במצבי חירום מסוגים שונים, בהסתמך על ניתוח הצלילים באמצעות אלגוריתם ייחודי.

 

לאחר שהמערכת איתרה אירוע לא רצוי כלשהו, היא יכולה להתריע בזמן אמת בהתאם להעדפות והגדרת המשתמשים, באמצעות מכשירי IOT, אפליקציות לסלולר וגם לצמידים חכמים למשתמשים, קרובי משפחה ומוקדי חירום שונים.

לדוגמה: בחדר קרה אירוע כגון התחלת שריפה, נפילה ופציעה של אדם מבוגר, או פריצה דרך החלון. בחדר ישנם מכשירי IOT – למשל, טלוויזיה חכמה – אביליסנס מתלבשת על המכשיר ויודעת לזהות צלילים אופיינים, ואז לבדוק סנסורים אחרים במידה וקיימים בבית, לבצע הצלבה וברגע שהיא "משוכנעת" שמתרחש כאן אירוע מהסוג שיש לדווח עליו, היא יוצרת קשר עם בעלי הבית או אנשי קשר אחרים שהוגדרו, או עם הרשויות והמוקדים הרלוונטיים, ומדווחת בהקדם על הבעיה הקיימת.

 

 

הפיתרון המתקדם כולל יכולות האזנה חכמה, ומבצע את השלבים הבאים:

בשלב קבלת הצלילים, כל מכשיר עם מיקרופון מאזין ועוקב אחר צלילים, ומרגע שנקלטו במערכת, שולח אותם אל מנוע זיהוי הקול, שיכול לפעול בזמן אמת או במצב "תחקור". לאחר קליטת הצלילים מתבצע שלב של עיבוד מקדים, באמצעות מגוון רחב של פונקציות אשר משפרות את איכות הקול, במטרה לאפשר פענוח מדויק של הצלילים.

מנוע זיהוי הצליל כולל תכונות ובהן ניתוח צליל אוטומטי וסיווג, אשר מתחיל לאתר ולאפיין את כל האירועים המשמעותיים שעשויים לייצר את מקטע הצליל. בשלב קבלת ההחלטות, הטכנולוגיה של AbiliSense לוכדת רק אירועים קוליים חשובים, באמצעות ניתוח תלוי-הקשר ולאחר מכן המנוע שולח תוצאות זיהוי קול למערכות השונות כפי שהוגדרו – בין אם למכשירים פרטיים של אנשי קשר, או ישירות למוקדי הרשויות השונות.

 

ההזדמנות

הטכנולוגיה של AbiliSense הינה טכנולוגיית האזנה חכמה, המוגנת בפטנט פרוביזורי המכסה את הטכנולוגיה, צורת הזיהוי והתקני זיהוי והתראה, ופונה לקהל יעד ענק, הצפוי לגדול ולהתעצם עם מהפיכת ה"אינטרנט של הדברים" (IOT) במסגרתה הופכים יותר ויותר מהחפצים שלנו ל"חכמים" ומסוגלים, בין היתר, גם להאזין לסביבתם באמצעות מיקרופון.

בעולם התוכנה עבור IOT טרם קמה מובילת שוק מהותית, AbiliSense מבקשת להפוך להיות השחקנית המובילה הזו – ולהוביל את שוק הבטיחות החכמה באמצעות IOT.

הטכנולוגיה יכולה לספק סיוע חשוב ואף מציל חיים במקרים של תאונות, שריפה, תקיפה, פריצה, אסונות טבע וכל אירוע שניתן לאפיינו או לצפות לו בהסתמך על צלילים אופייניים (שבירת זכוכית, נביחות כלב, רחש של להבות ועוד ועוד).

מערכות אבטחה ביתית קיימות סובלות מבעיות ובהן חדירה לפרטיות, לצד כיסוי לא מספק של שטחי הפנים, וחוסר הקשר - המצלמות רק מעבירות וידאו, לא מנתחות או מנסות להבינו. על כל הקשיים הללו עונה AbiliSense באופן מיטבי.

AbiliSense היא גם חברת מטרה לפי סעיף 20 לחוק האנג'לים – כך שלמעשה, המדינה משתתפת איתכם בהשקעה. כמו כן החברה קיבלה מענק ראשון בישראל מהממשלה (המדען הראשי) עבור טכנולוגיות מסייעות עבור אנשים עם צרכים מיוחדים.

השוק

הטכנולוגיה של AbiliSense גמישה וניתנת לשילוב בתחומים רבים, כך שהיא פונה למעשה לשוק ענק, הולך ומתרחב. הורסיטיליות של הטכנולוגיה פירושה יכולת להשתלב בתחומים רבים, ותכונה זו של הטכנולוגיה מייצרת פוטנציאל של שוק ענק.

החברה פועלת בתחום רווי תחרות המגלגל הון עתק מדי שנה, אך בניגוד לשחקניות אחרות, היא עושה זאת על ידי שימוש בטכנולוגיה ייחודית, השונה מכל מתחרה בעקרונותיה, אשר מציעה דרך חדשה להתמודד עם בעיות ותיקות שלא הולכות לשום מקום, לצד צרכים קיימים נוספים כצרכי הגיל השלישי.

 

בשלב ההתחלתי היעד הוא התמקדות בשוק ה"אינטרנט של הדברים" המגלגל כ-157 מיליארד  דולר (!) מדי שנה. בהמשך תוחדר הטכנולוגיה לשווקים בינלאומיים נוספים אף יותר בהיקפם הכלכלי:

שוק האינטרנט של הדברים - IOT: מגלגל כיום כ-157 מיליארד דולר בשנה וצפוי לגדול לכ-887 מיליארד עד שנת 2022.

שוק הטיפול בגיל השלישי: מגלגל כיום כ-629 מיליארד דולר בשנה וצפוי לגדול ל-1,012 מיליארד עד שנת 2022.

שוק הבתים החכמים: מגלגל כיום כ-47 מיליארד דולר בשנה וצפוי לגדול לכ-122 מיליארד עד שנת 2022.

 

 

מתחרים:

 

דרכנו עד כה:

2014

 • יולי: הרעיון - אחד ממייסדי החברה נחשף לאתגרים העומדים בפני כבדי שמיעה, במצב של אזעקה עקב ירי טילים.

2015

 • יוני: אקסלרטור A3i
 • יולי: הרכבת צוות
 • נובמבר: פיתוח מוצר MVP

2016:

 • יוני: מענק רשות החדשנות הישראלית
 • יוני: אישור בהתאם לחוק האנג'לים
 • נובמבר: BigBooster France, global impact 
 • נובמבר: אבטיפוס מתפקד
 • נובמבר: אקסלרטור IBM
 • דצמבר: רישום פטנט פרוביזורי

2017

 • פברואר: Startup Grind Global, TOP 50
 • מאי: Israel Mobile Summit, finalist
 • יוני: אקסלרטור HAC
 • יולי: גרסת אלפא
 • ספטמבר: חוזי מכירות ראשונות

 

מה הלאה?

 • אוקטובר 2017: פיילוט Sound Recognition Engines בקרב חברות מקומיות
 • פברואר 2018: פיילוט Sound Recognition Engines בקרב חברות בינלאומיות
 • אוקטובר 2018: השקת Sound Recognition Engines באופן מסחרי

 

החזון

מגמת ה-IOT, ה"אינטרנט של הדברים", במסגרתה מתחברים לאט לאט יותר ויותר חפצים וכלים המשמשים אותנו - ממכונת המים הביתית והטלוויזיה החכמה, ועד לרכב החכם והבית עצמו - נמצאת בשלביה הראשונים בעולם כעת, והיא כבר הפכה לשם דבר נפוץ ומוכר. רובנו מחזיקים כיום בסמארטפון, אולי גם בטלוויזיה חכמה וגאדג'טים נוספים, ולאט לאט הופכת המגמה הזו למציאות רחבת היקף.

בשנים הקרובות כשהיא תהפוך ממגמה מובילה למציאות כוללת, הדבר רק יעצים את פוטנציאל הטכנולוגיה והשוק של AbiliSense, לשימושים נרחבים בהרבה, במציאות בה מכשירי IOT יהפכו לנפוצים יותר אפילו ממכשירים "רגילים".

דמיינו עולם שבו ניתן לבצע חיפוש באמצעות צלילים בהתאם לאיזור, לנטר ברמה גלובאלית סיכוני טרור, לחפש נעדרים לפי טביעות צליל קולם, או אפילו "להאזין" לשינויי האקלים ולהערך אליהם בצורה הטובה ביותר. אפיקים אלו הם רק קצה קצהו של הקרחון מלא הפוטנציאל, שמאפשרת הטכנולוגיה של AbiliSense, לקראת עתיד שכולו IOT.

אסטרטגית האקזיט

פוטנציאל המכירה של AbiliSense או של שירותיה באמצעות רשיונות שימוש בטכנולוגיה, רחב במיוחד היות ומכירת השירות או האקזיט הסופי יכולים להתבצע בכמה מישורים: בין אם לענקית טק מוכרת, יצרנית חומרה המעוניינת לחזק את אחיזתה בתחום ה-IOT, יצרניות סלולר מובילות, וכן שחקניות מתחומי הטיפול בגיל השלישי, שירותי החירום, האבטחה הביתית ועולם הטק ככלל – כולם שווקים המגלגלים מאות מיליארדים וצפויים לצמוח באופן ניכר בתוך כ-5 שנים בלבד.

אחד היתרונות המשמעותיים של  AbiliSense היא היכולת להתחיל ולהשתמש בה באופן יעיל כבר היום, שכן היא מתאימה לשלל מוצרים ופתרונות שכבר קיימים וזמינים בשוק, ומאפשרים את השימוש בה בפועל. היא אינה תלויה בפיתוחים נוספים, אך עשויה לאפשר יכולות חדשות עבור מוצרים ושירותים קיימים והחברות העומדות מאחוריהם:

 • רמקולים חכמים - Amazon, Google, Lenovo, Samsung, Apple, IBM ועוד
 • טלוויזיות וטיונריםComcast, AT&T, Samsung, Sony, LG ועוד
 • מוניטורי תינוקות - Philips, Graco, Dorel ועוד
 • מצלמות בטיחות ואבטחהNICE, Safety 1st, Motorola, Johnson Controls ועוד

 

החברה קיבלה עד כה LOI (מכתב כוונות - letter of intent) ממספר חברות בשוק, המעוניינות בטכנולוגיה שמפתחת AbiliSense. עד כה נרשמו פניות מ-15 סטארטאפים ו-8 תאגידים בינלאומיים גדולים אשר הביעו עניין ברכישת טכנולוגית החברה ו\או שירותיה.

 

מודל עסקי

המודל העסקי בו תפעל AbiliSense יתבסס על רשיונות שימוש (SDK), מנויים חודשיים או שנתיים או באמצעות Cloud API)) תשלום בהתאם להיקף השימוש.

על רשיון נהוג לגבות $0.1 - $10, בכוונתו לקדם הסכמים נרחבים עם חברות מובילות בשוק הבינלאומי  בעלות מחזורי מכירות שנתיים של עשרות מילארדי דולרים.

בשלב ראשוני החברה הולכת להתמקד בשוק ה-IOT כמפתחת טכנולוגיה המתאימה בראש ובראשונה לשימושן של יצרניות מכשירים חכמים ומכשירי IOT.

בתוך סקטור זה, תתמקד החברה בין היתר גם בקידום פתרונות IOT עבור שוק הגיל השלישי, ותתרחב בהתאם להצעות והזמנות בסקטורים הנוספים הזמינים לה.

הגמישות שמאפשרת המערכת, שניתן לכוונה לניטור צלילים מסויימים בלבד, פירושה שאין צורך בשינוי טכנולוגי והתאמות, דבר המאפשר יעילות כלכלית וגמישות רבה.

שימוש בכספי הגיוס

עיקר ההון שיגוייס עבור החברה, בסדר גודל של כ- 48% יופנה למטרות המשך מחקר ופיתוח של המוצר והטכנולוגיה.

23% יופנה לשיווק הטכנולוגיה, כנסים ופתיחת שווקים.

12% יופנה למטרות כלליות והוצאות מנהליות.

10% יופנה למטרת שיפור יכולת ההתאמה האישית ללקוחות.

6%  יופנה למימון הוצאות פטנטים וניהול חוזים מול לקוחות.

Description: C:\Users\Erez\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\Investment opportunity_he.png

ארז לוגשי
מנכ"ל
 
ביוגרפיה
עצמאי בתחום אבטחת מידע משנת 2012, מייסד FrontSec, עוסק מורשה בתחום ייעוץ ואינטגרציה, ובהמשך ב-2014 ייסד גם את SECOMMIT, חברת יעוץ ואינטגרציה. החל את דרכו בתחום תשתיות התקשורת ואבטחת המידע, ב-2009 גוייס כאחראי תשתיות עבור חברת סלולר וספקית אינטרנט באפריקה.

 • מייסד
קטרינה רוטנברג
Product VP
 
ביוגרפיה
מומחית בניהול פרוייקטים, שימשה כראש מחלקת פרויקטים ואנליטיקה באחת החברות הגדולות בעולם בתחום הזיהוי האופטי וטכנולוגיית בלשנות.

 • מייסד
ד"ר הדס בן איסטי
Algorithm VP
 
ביוגרפיה
בעלת נסיון של מעל עשור בעיבוד אותות, אינטיליגנציה מלאכותית והתמחות רחבה בעיבוד אותות דיבור, ואחראית לשורה של פרסומים אקדמיים בתחום.

אנטולי טוקלוב
Technology VP
 
ביוגרפיה
בעל ניסיון בארכיטקטורות תוכנה בן למעלה מ-10 שנים במהלכן הוביל צוותים בחברות סטארטאפ מהמובילות בשוק.

נעמה חנצ‘ינסקי
פיתוח עסקי
 
ביוגרפיה
בעלת ניסיון עשיר מעבודתה בסטארטאפים בארצות הברית במשך כעשור במהלכו התמקדה והתמחתה במכירות ובניהול HR.

משקיע פרטי
Israel
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
Israel
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
Israel
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
Israel
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
Israel
0
עוקבים
1
השקעות
Cohen Haim
Israel
0
עוקבים
2
השקעות
עקבו
משקיע פרטי
Israel
0
עוקבים
3
השקעות
משקיע פרטי
Israel
1
עוקבים
6
השקעות
משקיע פרטי
Israel
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
Israel
0
עוקבים
1
השקעות
סלומון מיכה
Israel
0
עוקבים
1
השקעות
עקבו
BOBER GAD
Israel
0
עוקבים
4
השקעות
עקבו
חלימי חלמיש אבי רפאל
Israel
0
עוקבים
2
השקעות
עקבו
משקיע פרטי
Israel
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
Israel
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
Israel
0
עוקבים
7
השקעות