FeezBack
מפרסם: Keren Zukerman
מומן בהצלחה
$385,917
גויסו עד כה
0
ימים נותרו
צ‘ט-בוט פיננסי מבוסס חכמת המונים שהופך את ההתנהלות בעולם הפיננסי לקלה–מומחה פיננסי אוטומטי חכם בכיס של כל צרכן. עם אלפי משתמשים רשומים, מענק מרשות החדשנות וצוות מוביל, החברה מרחיבה את פעילות הרבה מעבר לעמלות והופכת לשער של הצרכנים אל העולם הפיננסי!

קטגוריה: טכנולוגיה סוג: קמפיין מניות שלב: Seed +

עיקרי הקמפיין

בוגרי אקסלרטור הפינטק היוקרתי של Barclays Bank

החברה לקחה חלק באקסלרטור הפינטק של בארקליז, בשיתוף עם טקסטארס, תוכנית הנערכת במספר מדינות (ניו-יורק, לונדון, קייפטאון ותל-אביב) ונחשבת לאחד האקסלרטורים הטובים בעולם. לתוכנית מתקבלות פחות מ1% מהחברות אשר מגישות מועמדות לאקסלרטור כל שנה.

 

תמיכה מרשות החדשנות ומשקיעי הון סיכון מובילים

המשקיעים הקיימים בחברה הינם משקיעים מובילים ובעלי  ניסיון רב, הן בהשקעה בסטארטאפים והן בתחום הפינטק. Techstars, אשר השקיעה ב-FeezBack כבר בשלב מוקדם, השקיעה בשורה של חברות מובילות דוגמת Uber ו-SendGrid ועוד. בנוסף, קיבלה החברה מענק לשנת 2018 מטעם רשות החדשנות הישראלית. 

 

מעל 10,000 משתמשים כבר נרשמו לשירות

אלפי יוזרים כבר הצטרפו לשירות ונהנים ממומחה פיננסי אישי שעוזר להם לחסוך אלפי שקלים בעמלות בנקאיות ובמוצרים פיננסיים. בקרוב יורחב השירות לתחומים פיננסיים נוספים ולטריטוריות נוספות על בסיס הטכנולוגיה והמידע הייחודיים של FeezBack

 

פתרון אישי וחדשני לשוק ענק

FeezBack עונה על צורך מהותי בקרב צרכנים, ופותרת את חוסר האונים והתסכול שהם חווים בעולם הבנקאות והפיננסים. המומחה הפיננסי האישי מבוסס חכמת ההמונים עוזר בין היתר בהבנת דו"חות בנקאיים מסובכים ומידע לא ברור, מונע תשלום על שירות שלא נדרש או עלה מחירו בלי הודעה ועוד.

השוק הגלובלי בתחום השיווק של מוצרים פיננסים, בו פועלת החברה, מוערך בלמעלה מ-100 מיליארד דולר בשנה בעולם (!), מהם למעלה מ-2.5 מיליארד דולר בשנה באנגליה ולמעלה ממיליארד ש"ח בשנה בישראל, עם צמיחה של כ-13% בין 2015 ל-2016.

 

חלק מגל עולמי של רגולציה מהפכנית

מגמות רגולציה מהפכנית כגון Open Banking ו-PSD2 באירופה והחוק להגברת התחרותיות במערכת הבנקאית בישראל נותנת למשתמשים בעלות על המידע הפיננסי שלהם ומאפשרת להם לחבר שירותים מתקדמים למידע שלהם.

רגולציה זו פותחת בפני הצרכנים את האפשרות לממשק בקלות שירותים מתקדמים כמו FeezBack למידע הפיננסי שלהם. שירותים אלו יסייעו להם להתנהל באופן נכון ופשוט יותר בעולם הפיננסי, לחסוך כסף ולבחור את השירותים הנכונים עבורם בהתבסס על הצרכים וההעדפות שלהם.

 

FeezBack במדיה

הפלטפורמה הייחודית שפיתחה החברה זכתה לתשומת לב תקשורתית וחשיפה בין היתר בתכניות "לילה כלכלי" עם גדי סוקניק, "תכנית חיסכון" בחדשות 2, התכנית של אורלי וגיא בערוץ 10, הערוץ הראשון, גל"צ, אתר ynet ועוד.

הרעיון

הצורך

חוסר אונים ותסכול הן התחושות העיקריות עליהן מדווחים רוב הצרכנים המשתמשים בשירותי עולם הבנקאות והפיננסים - ובצדק. למשתמשים יש כיום פחות ידע, פחות מידע ופחות זמן להתעסק עם שירותים אלו, על שלל הסעיפים והביורוקרטיה הכרוכה בהם, מאשר לחברות הגדולות המחזיקות אנשי מקצוע העוסקים בתחום.

כתוצאה, המשתמשים הפרטיים משלמים מחיר כבד – בזמן ובכסף. הם חסרי אונים מול מידע לא ברור, דוח"ות בנקאיים בלתי קריאים; עלויות חבויות או לא ברורות, מוצרים מסובכים, בירוקרטיה מסובכת ותהליכים מורכבים. למשתמשים פשוט אין את הזמן והמשאבים להתמודד עם זה.

וזה עולה לנו ביוקר, מדי שנה, בישראל בלבד:

 • 15 מיליארד ש"ח בעמלות
 • 26 מיליארד ש"ח בריבית
 • 8 מיליארד ש"ח רווחי הבנקים בשנה

הפיתרון

FeezBack הינו מומחה פיננסי אישי מבוסס חכמת המונים שעוזר לצרכנים להתנהל בחכמה בעולם הפיננסי, ומסייע בין היתר:

 • לפענח דוח"ות בנקאיים מסובכים ומידע לא ברור
 • להבין מהו המחיר התחרותי אותו יש לדרוש
 • למנוע רכישת מוצרים פיננסים "על עיוור", מבלי להבין את העלויות
 • להבין מוצרים מורכבים שלא ניתן להשוות ביניהם בקלות
 • למנוע תשלום על שירותים לא נחוצים
 • למנוע הפסד כספי עקב שינוי מחיר ללא התרעה

אלפי יוזרים כבר הצטרפו לשירות ונהנים ממומחה פיננסי אישי שעוזר להם לחסוך אלפי שקלים בעמלות בנקאיות ובמוצרים פיננסיים. בקרוב השירות יורחב לתחומים פיננסיים נוספים על בסיס הטכנולוגיה והמידע הייחודיים של החברה ויעזור לנו כצרכנים לנהל את החיים הפיננסים שלנו בקלות ולחסוך אלפי דולרים.

איך זה עובד?

הפלטפורמה הייחודית של FeezBack משלבת אלגוריתמים מתקדמים וביג דאטה אנליטיקס עם ממשק משתמש קל לשימוש בצורת צ'טבוט.

 1. המשתמש מממשק את המידע הפיננסי שלו לפלטפורמה אשר מבצעת סטנדרטיזציה של המידע ושואבת אותו אל בסיס הנתונים
 2. המערכת מנתחת את מצבו של המשתמש בעזרת האלגוריתמים הייחודיים המבוססים על מידע מאלפי משתמשים אחרים, ידע של מומחים בתעשייה ומקורות מידע נוספים, ואז מאתרת הזדמנויות לחסכון בעלויות ודרכים אחרות לשיפור התנהלות פיננסית
 3. המערכת מאתרת הצעות לשירותים אלטרנטיביים, זולים יותר או מתאימים יותר לצרכיו של המשתמש ומבצעת השוואה אישית בין חלופות אלו, בהתבסס על צרכיו של המשתמש הספציפי ודפוסי השימוש שלו
 4. הצ'טבוט הפיננסי הייחודי מתקשר עם המשתמש באופן פרואקטיבי באמצעות המלצות ופעולות לביצוע, ומלווה אותו להשלמת התהליך לחסכון בעלויות ושיפור ההתנהלות הפיננסית
 5. המערכת לומדת ומשתפרת עם כל משתמש נוסף שמצטרף

השוק

שוק השירותים הפיננסים מהווה כ-20% מה-GDP (סך התוצר הלאומי הגולמי):

השוק מאפשר כיום הזדמנות לתפוס עמדת מפתח במהפכה בבנקאות הקמעונאית, בעוד הבנקאות עוברת לאונליין - 46% מהצרכנים משתמשים כבר כיום רק בערוצים הדיגיטליים על מנת לתקשר עם המוסדות הפיננסיים לפי סקר ה-PWC 2017 Digital Banking Consumer Survey.

מגמות חשובות בשוק

פינטק – שילוב של "פיננסים" ו-"טק" – הינו תחום הולך ועולה בו טכנולוגיות מתקדמות מחליפות את השירותים הפיננסים והתהליכים הקיימים של הבנקים. כיום, מה שהחל כגל כבר הפך למגמה משמעותית מאד: היקף ההשקעות השנתי בחברות פינטק עומד על 17 מיליארד ₪, ואילו ה-"One stop shop", הפתרון הכולל לכאורה שהציעו עד כה הבנקים - מתחיל להתפרק: 20% ל-50% מהמוצרים והשירותים הפיננסיים לא נרכשים כיום דרך הבנק הקיים של הצרכן (Bain, research new retail banking NPS survey 2014 and 2016).

במילים אחרות, הרגולציה משנה את כללי המשחק - ממשלות מאמצות רגולציה מהפכנית ונותנות למשתמשים את הבעלות על המידע שלהם, ואת האפשרות הפשוטה לממשק לחשבון הבנק שירותי מידע מתקדמים שאינם של הבנק, שיעזרו להם להתנהל נכון ולחסוך כסף. על גל עולמי זה רוכבת FeezBack.

השוואת מתחרים

בעוד שפתרונות אחרים מציעים מפה, FeezBack פשוט אומרת למשתמשים בדיוק איפה ומתי לפנות.

צ'ט-בוט מומחה פיננסי מול מול אפליקציות לניהול תקציב

כלים כמו Mint, Money Dashboard, Treefin, Ontrees מציעים למשתמשים אפליקציה אשר הינה כלי לניהול תקציב אישי. אפליקציות אלה מסווגות את ההוצאות השוטפות של המשתמשים ומציגות את ההכנסות וההוצאות באופן שעוזר למשתמשים לנהל את התקציב שלהם. אך המשתמשים באפליקציות אלה נדרשים להיות אקטיביים – להפעיל את האפליקציה על מנת לנהל את התקציב ולנתח את הצריכה החודשית, ולהחליט מה הם מעוניינים לעשות (אילו עלויות הם מעוניינים להפחית וכו').

לעומת זאת, FeezBack הינה פלטפורמה פרואקטיבית. המומחה הפיננסי של FeezBack אינו מתמקד בניהול תקציב, אלא עוזר למשתמשים לחסוך בעלויות מיותרות ולשפר את הצריכה הפיננסית שלהם. המשתמשים אינם נדרשים להיכנס לאפליקציה על מנת לנהל את ענייניהם הפיננסים, אלא המומחה האישי הוא זה ש"פונה" אל המשתמש עם עצות והמלצות פרואקטיביות, בזמן ובמועד הנכונים.

קיימות חברות המציעות פתרונות צ'ט-בוט פיננסי (כמו Penny, Cleo וכו'), רובן חברות צעירות. כלים אלה בדומה לFeezBack הינם פרואקטיביים. עם זאת, רוב החברות האלה שמות את הדגש העיקרי על ניהול הוצאות ועזרה בניהול תקציב. FeezBack לעומתן עוזרת לצרכנים לחסוך בהוצאות ולשפר את הצריכה הפיננסית.   

*הרשימה אינה ממצה את כל החברות והמתחרים בשוק אלא מהווה סקירה של חברות עיקריות בתחום.

 

דרכנו עד כה והשלבים הבאים

 

מודל עסקי

השירות הבסיסי הינו חינמי עבור המשתמשים. כאשר הפלטפורמה מזהה הזדמנות לחיסכון בעלויות או שירות מתאים יותר לצרכי המשתמש הספציפי, תוצג למשתמש הצעה מתואמת אישית לצרכיו. FeezBack גובה מספקי השירותים הפיננסים עמלות בגין משתמשי הפלטפורמה שהתעניינו בשירותיהם.

מודל זה מאפשר מצב של Win-Win, בו שני הצדדים יוצאים נשכרים: המשתמשים מקבלים הצעות טובות יותר מצדם, ואילו ספקי השירותים הפיננסים יכולים להגיע ללקוחות הפוטנציאליים שלהם בזמן הנכון עם ההצעה הנכונה.

המודל העסקי של FeezBack כבר מוכיח את עצמו: החברה מקיימת כעת שיתופי פעולה עם גופים פיננסים מהמובילים במשק, המציעים את שירותיהם למשתמשי הפלטפורמה. בעזרת יכולותיה הייחודיות של הפלטפורמה, ובהן האפשרות להציג את ההצעות בזמן הנכון למשתמשים הנכונים, יחסי ההמרה טובים במיוחד, ומשתמשי הפלטפורמה נהנים מהצעות טובות.

אסטרטגית האקזיט

שוק הבנקאות הקמעונאי צפוי לעבור בשנים הקרובות שינויים משמעותיים ביותר. מדובר על קרב בין ענקיות - מצד אחד הבנקים בעלי הניסיון והידע בכל הקשור למוצרים פיננסים ומצד שני חברות ענק כגון גוגל, פייסבוק, אמאזון ואפל, להן יש את מרבית השליטה והאינטראקציה עם המשתמשים בעולם האון-ליין.

המומחה הפיננסי של FeezBack, הינו בעל ערך עצום הן לבנקים או למוסדות פיננסיים אחרים אשר מחפשים דרכים טובות לתקשר עם משתמשים רבים בעולם האון-ליין והן בעבור חברות הטכנולוגיה אשר צפויות להיכנס בשנים הקרובות לתחום השירותים הפיננסיים. 

מיזוגים ורכישות

התחום מתאפיין ברכישות, מיזוגים ועסקאות משמעותיות דוגמת Mint שנרכשה על ידי חברת Intuit פחות משלוש שנים לאחר הקמת החברה, עם שווי שבמועד הרכישה עמד על M170$. דוגמאות בולטות אחרות כוללות את Ontrees שנרכשה על ידי Money Supermarket, כמו גם TreefinAG שנרכשה על ידי Wüstenrot & Württembergische AG (מוסד פיננסי גרמני).

שימוש בכספי הגיוס

כספי הגיוס ישמשו למטרות הבאות:

 • הגדלת כמות המשתמשים בישראל
 • המשך פיתוח המערכת הלומדת לתחומים פיננסים נוספים
 • ביצוע בדיקות שוק ומשתמשים באירופה

חלק זה יהיה זמין בהמשך תהליך ההשקעה

לחצו כאן על מנת להמשיך
קרן צוקרמן
מייסדת במשותף ומנכ"ל
 
ביוגרפיה
חברה לשעבר בהנהלה הבכירה של נטוויז‘ן בע"מ (דאז חברה ציבורית, ת"א-100). לפני הצטרפותה לנטוויז‘ן קרן היתה עורכת דין בתחום המיזוגים והרכישות בפישר בכר חן ושות‘. FeezBack הינו הסטארטאפ השני של קרן.

 • מייסד
אאור שרף
מייסד במשותף ומנהל הטכנולוגיה (CTO)
 
ביוגרפיה
אאור שירת ביחידה הטכנולוגית של 8200 במו"פ בתחום אבטחת המידע. לאחר מכן מונה להוביל את צוות היזמות הפנימית ב-8200. אאור עבד ב-Wanova (נרכשה על ידי VMWare ,(ClickTale ו- Aladdin כמהנדס תוכנה. FeezBack הינו הסטארטאפ השלישי של אאור.

 • מייסד
פבל רדזיבילובסקי
יועץ טכנולוגי
 
ביוגרפיה
יזם סדרתי, מומחה תוכנה ופיזיקאי. יסד במשותף את VisionMap (נרכשה על ידי רפאל, 2013) ואת Teramips Technologies.

חלק זה יהיה זמין בהמשך תהליך ההשקעה

לחצו כאן על מנת להמשיךמשקיע פרטי
Israel
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
Israel
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
Israel
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
Israel
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
Israel
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
Israel
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
Israel
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
Israel
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
United States
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
Israel
0
עוקבים
2
השקעות
משקיע פרטי
Israel
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
Israel
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
Israel
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
Israel
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
Israel
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
Israel
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
Israel
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
United States
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
Israel
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
Israel
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
Israel
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
Israel
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
Israel
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
Israel
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
Israel
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
Israel
0
עוקבים
1
השקעות

  אין עדכונים להצגה

חלק זה יהיה זמין בהמשך תהליך ההשקעה

לחצו כאן על מנת להמשיך