פיקאב
מפרסם: גיא קודנצ‘יק      הקמפיין נסגר
סגור
$13,000
גויסו עד כה
0
ימים נותרו
פלטפורמת שירותי המוניות הראשונה אשר עושה אופטימיזצית שוק בהיבט מחירי הנסיעה. פיקאב מחברת בין נוסעים ובין נהגי מוניות החוזרים ריקים מנסיעותיהם הבינעירוניות, וכך מאפשרת להוזיל משמעותית את מחירי הנסיעות ולהגדיל את הכנסות הנהגים.

קטגוריה: טכנולוגיה סוג: קמפיין מניות שלב: Pre-seed

עיקרי הקמפיין

 

   

פיקאב הינה פלטפורמת המוניות הראשונה אשר עושה אופטימיזצית שוק אמיתית בהיבט מחירי הנסיעה. החברה מחברת בין נוסעים ובין נהגי מוניות החוזרים ריקים מנסיעותיהם או נוסעים ריקים ליעדם מחוץ לעיר, וכך מאפשרת להוזיל משמעותית את מחירי הנסיעות ולהגדיל את הכנסות הנהגים.

 

1. רעיון מנצח - פיקאב היא פלטפורמת המוניות היחידה המציעה הוזלה משמעותית של מחירי הנסיעה יחד עם הגדלת הכנסות הנהגים. בעוד שמרבית האפליקציות הקיימות בשוק התמקדו בשיפור חווית המשתמש, פיקאב היא החברה היחידה שדואגת גם לכיס שלך.

 

2. פיילוט מוצלח - החברה קיימה פיילוט מוצלח בן חצי שנה, אשר במסגרתו נסגרו מאות נסיעות באמצעות האפליקציה (ללא גביית תשלום מנהגים).

 

 

עלות נסיעה ממוצעת מנתב"ג לתל-אביב עומדת בפיקאב על 80 ש"ח, חסכון של 46% מהמחיר שדורשת תחנות המוניות בנסיעת יום (148.4 ש"ח), ו-52% חסכון על מחירון הלילה (167.4 ש"ח).

 

3. שוק עצום ופוטנציאל- שוק שירותי המוניות בישראל מוערך בלמעלה מ- 6 מיליארד ש"ח בשנה, עם יותר מ-600 אלף נסיעות מדי יום (כלכליסט / משרד התחבורה).

 

שוק שירותי המוניות בארה"ב מוערך בכ-20 מיליארד דולר בשנה, כאשר במהלך 5 השנים האחרונות הציג השוק האמריקאי גידול שנתי ממוצע של 6.7% (ibisworld).

 

 

4. צוות מנוסה -  הצוות של פיקאב הינו צוות מגובש ומנוסה הן בתחום הטכנולוגי והן ב"עולם" המוניות ומתמחה בכל אחד מההבטים הנדרשים לפיתוח החברה ולהביאה לצמיחה כלכלית.


 

5. מוצר משלים בשוק בשל מאוד להטמעה - User acquisition - במהלך העשור האחרון שוק המוניות העולמי עבר מהפכה של ממש בחוויית המשתמש. פיקאב משלימה את המהפכה בתיזמון מושלם בכך שהיא מטפלת באלמנט החשוב ביותר - אלמנט המחיר. כל מי שרוצה למצוא מונית בזול יותר, יוכל לעשות זאת דרך פיקאב.

 

 

כיום כולנו מכירים ביתרונות השיטה החדשה ומחפשים פתרונות חדשים שיחסכו לנו כסף. לאחרונה היה משבר מאוד קשה ומורכב בנתב"ג שהוביל לפירוק המונופול ולמתן הזדמנות שווה לכל נהגי המוניות לעבוד בנתב"ג אבל עם זאת גם לאי סדר מוחלט.

 

פיקאב מאגדת את כל היתרונות של המוצרים הדומים הקיימים בשוק יחד עם הוזלה משמעותית במחיר ויוצרת סדר בענף המוניות!

פיקאב מאפשרת לכם הנוסעים חינם, בצורה קלה ופשוטה לנסוע או לחזור מנתב"ג או מכל מקום אחר במונית עד הבית בכ-50% מהמחיר (מחיר שאתם קבעתם!!!).

 

הרעיון

כללי

במהלך העשור האחרון שוק המוניות העולמי עבר מהפכה של ממש. חברות כמו אובר ו-גט טקסי הצליחו להטמיע טכנולוגיות מתקדמות בשוק המוניות המיושן (אשר כמעט ולא הציג כל התקדמות במהלך העשורים האחרונים) ושינו אותו מקצה לקצה.

אולם, כאשר בוחנים לעומק את סוג השינוי מגלים שהוא מוגבל בעיקרו לשיפור חווית המשתמש - הוספת אלמנטים כגון, הזמנה אונליין, תזמוני איסוף מדוייקים, תשלום דיגיטלי, יכולת דירוג אשר מעלה את טיב השירות ועוד. כלומר, בניגוד למהפכה אשר חוללה Airbnb בעולם התיירות, מהפכת המוניות של העשור האחרון לא הצליחה לשנות את האלמנט החשוב ביותר הקיים בבסיס השוק - אלמנט המחיר.

  

פיקאב הינה פלטפורמת שירותי המוניות הראשונה אשר עושה אופטימיזצית שוק אמיתית בהיבט מחירי הנסיעה. החברה מחברת בין נוסעים ובין נהגי מוניות החוזרים בדר"כ ריקים מנסיעותיהם מחוץ לעיר, וכך מאפשרת להוזיל את מחירי הנסיעות ולהגדיל את הכנסות הנהגים (כלומר לייעל את השוק).

הרעיון של פיקאב מבוסס על מהפכת הכלכלה השיתופית – הסדר כלכלי חדש המאפשר אופטימיזציה של המשאבים באמצעות הטמעת טכנולוגיות מתקדמות. מוניות נוסעות ריקות כ-50% מהזמן, ומוניות ריקות הן משאב לא מנוצל בדיוק כמו דירות של אנשים שיוצאים לחופשה (אותן דירות שהשימוש בהן הביא את Airbnb לשווי של 30 מליארד $). עם פיקאב כולם מרוויחים – גם הנוסעים וגם הנהגים!

                

הצורך

שירותי הנסיעה במונית, אשר מהווים גורם משמעותי משוק התחבורה הציבורית בכל העולם,  הם מאוד יקרים ביחס ליתר ענפי התחבורה הציבורית. אף אחד מהפתרונות הקיימים היום בשוק, לא נוגע באלמנט המחיר, ולא מאפשר הוזלה משמעותית של שירות זה.

הפתרון

פיקאב פיתחה אפליקצה המחברת בין נוסעים ובין נהגי מוניות החוזרים ריקים מנסיעותיהם, וכך מאפשרת להוזיל את מחירי הנסיעות ולהגדיל את הכנסות הנהגים.

איך זה עובד? בשתי צורות

דרך א' - נוסע מעלה נסיעה

1. נוסע פותח בקשת נסיעה ומזין את נקודת המוצא, היעד והמחיר המבוקש (עלות נסיעה ממוצעת מנתב"ג לתל-אביב עומדת בפיקאב על 80 ש"ח, חסכון של 46% מהמחיר שדורשת תחנת המוניות של נתב"ג בנסיעת יום (148.4 ש"ח), ו-52% חסכון על מחירון הלילה (167.4 ש"ח)).

2. כל הנהגים אשר נוסעים ריקים יכנסו לאפליקציה ויאתרו נסיעה לפי המקום והזמן שהם מתפנים ובמקום לחזור ריקים  הם יעדיפו לקחת נוסע במחיר מוזל

3. הראשון שמשיב מקבל את הנסיעה.

4. הנוסע מקבל נסיעה במחיר מוזל, והנהג זוכה בתשלום על נסיעה שבדרך כלל היתה על חשבונו. 

דרך ב' - נהג מעלה נסיעה

1. נהג מעלה נסיעה חדשה ומזין את נקודת המוצא או יעד במקום שהוא מתוכנן להיות ריק, לפני איסוף או אחרי הורדה בנוסף מזין היעד והמחיר המבוקש  (עלות נסיעה ממוצעת מנתב"ג לתל-אביב עומדת בפיקאב על 80 ש"ח, חסכון של 46% מהמחיר שדורשת תחנת המוניות של נתב"ג בנסיעת יום (148.4 ש"ח), ו-52% חסכון על מחירון הלילה (167.4 ש"ח)).

2. כל הנהגים אשר נוסעים ריקים יכנסו לאפליקציה ויאתרו נסיעה לפי המקום והזמן שהם מתפנים ובמקום לחזור ריקים  הם יעדיפו לקחת נוסע במחיר מוזל

3. הראשון שמשיב מקבל את הנסיעה.

4. הנוסע מקבל נסיעה במחיר מוזל, והנהג זוכה בתשלום על נסיעה שבדרך כלל היתה על חשבונו. 

אבני דרך

 

 

השוק

השוק בישראל

שוק שירותי המוניות בישראל מוערך בלמעלה מ- 6 מיליארד ש"ח בשנה, עם יותר מ-600 אלף נסיעות מדי יום (כלכליסט / משרד התחבורה) ו 200 אלף נסיעות ריקות ביום.

השוק האמריקאי

שוק שירותי המוניות בארה"ב מוערך בכ- מ- 20 מיליארד $ בשנה. בין השנים 2011-2016 השוק הציג גידול שנתי ממוצע בגובה 6.7% (ibisworld).

מחיר נסיעה ממוצע לכ- 4.8 ק"מ נסיעה בערים נבחרות 

אסטרטגית האקזיט

פיקאב לא מעסיקה את עצמה בשלב זה באסטרטגיות אקזיט. אנחנו בונים סטארטאפ עם יסודות חזקים בתחום התחבורה הציבורית המתפתח, ויש לנו אסטרטגיית התפתחות מאד ברורה. בכוונת החברה להכניס שרותים נוספים (חבילות ונסיעות משותפות) וכשלב הבא לצאת עם השרות לחו"ל, בשלב ראשון ללונדון עם הצעות לנסיעה לשדות תעופה. האם החברה תהפוך לחברת  גדולה שתדע לייצר דיבידנדים למשקיעים שלה או שתיכנס למסלול של מיזוג ורכישה על ידי ענק בתחום התחבורה הציבורית כדוגמת UBER, נדע במהלך השנים הקרובות. מייסדי ומנהלי החברה ידעו לקבל בעתיד את ההחלטות האסטרטגיות, שישיאו לבעלי המניות בחברה את התשואה הגבוהה ביותר.

שימוש בכספי הגיוס

פיקאב מגייסת הון ע"מ להשקיע בשיווק ממוקד משתמשים בכדי להפוך את פיקאב לשחקן מרכזי בשוק.

ההון יושקע בשיווק, תפעול, שיפור חווית המשתמש והכנסת שיפורים לאפליקציה:

דותן צ‘ובוטרו
מנהל תיפעול
 
ביוגרפיה
דותן הינו בעל תואר שני בכלכלה עם התמחות במימון, שימש בעבר כמנהל כספים במחלקות כלכליות בארגונים גלובליים כגון: ג‘ונסון אנד ג‘ונסון, ווישיי, ו EMC2 . דותן משמש גם כדירקטור במספר חברות הייטק. דותן מביא עימו ידע נרחב בתחום הכספים והניהול בעולם הארגונים הגלובליים וגם בעולם ההייטק.

  • מייסד
שרון איצקוביץ
מנהל תמיכה ושירות
 
ביוגרפיה
לשרון תואר ראשון במדעי המחשב והוא בעל ידע רב בטכנולוגיה ועבודה מול לקוחות. בעברו, עבד במספר חברות סטארט-אפ במגוון תפקידים טכנולוגיים. שרון יודע לחשוב מחוץ לקופסה, להקשיב ולמצוא פתרונות לכל לקוח באשר הוא.

  • מייסד
גיא דובדבני
מנכ"ל
 
ביוגרפיה
לגיא ניסיון עשיר בהקמה וקידום של עסקים בתחילת דרכם, בעברו הוא הקים וניהל משרד פרסום מצליח, והוא בעל ידע רב בעולם הפרסום והשיווק. גיא הוא אדם בעל חזון אשר מקדיש את כל כולו למען המטרה.

  • מייסד
  • דירקטור
  • יו''ר הדירקטוריון
מדוע גיא דובדבני ?
גיא הוא אבי הרעיון שקרם עור וגידים והפכו למציאות

שי דיל
יועץ משפטי
 
ביוגרפיה
שי דיל הוא שותף במשרד עורכי הדין נשיץ ברנדס אמיר בתל-אביב. שי הצטרף למשרד בשנת 2000. שי הוא מומחה לדיני חברות, היי-טק, עסקאות מסחריות, בנקאות וקניין רוחני. במסגרת התמחותו מייעץ שי לחברות מסחריות בתחומים שונים של החוק, והוא היה מעורב בעסקות היי-טק רבות, הכוללות מימון פרטי וציבורי, רכישות, ועסקות טכנולוגיה.

  • יועץ
גיא קודנצ‘יק
מנהל טכנולוגיות
 
ביוגרפיה
גיא חי ונושם טכנולוגיה מעל 15 שנה. בעל ידע רב במגוון טכנולוגיות בתחום התוכנה - פיתוח אפליקציות,מערכות BI ,אבטחת מידע ועוד. בעברו, עבד במספר חברות סטארט-אפ במגוון תפקידים טכנולוגיים הן כמפתח והן "כאיש פתרונות" ובנוסף כעצמאי ,כיזם ומומחה טכנולוגי . גיא הקים וניהל פרוייקטים גדולים משלב הרעיון ועד ללקוח המרוצה.

  • מייסד
  • דירקטור
מדוע גיא קודנצ‘יק ?
המושג טכנולוגיה זורם בעורקיו. תמיד מעודכן ואם לא אז מתעדכן ולא מפסיק ללמוד ,ניסיון, תשוקה והתמסרות טוטאלית למשהו שהוא מאמין בו. גיא מאמין בפיקאב ובדרכה. גיא פועל מהלב ותמיד לטובת הביזנס והצוות

יאיר גיבנבר
מנהל מוצר וחווית משתמש
 
ביוגרפיה
יאיר הוא מומחה חווית משתמש ומנהל מוצר בעל ניסיון של 10 שנים בתעשיה ובאקדמיה. בעל ניסיון רב באיפיון ממוקד משתמש ופיתוח מוצרים למגוון רחב של פלטפורמות, שירותים ותעשיות. בעל ניסיון רב בייעוץ, ליווי ולימוד מיומנויות ופעולות הכרחיות בפיתוח מוצר, משלב הרעיון הראשוני, המחקר, איפיון חווית המשתמש, הפיתוח והיציאה לשוק.

מדוע יאיר גיבנבר ?
אני מאמין במוצרים שנוצרים מתוך צורך. המוצרים הטובים ביותר פותרים בעיות כואבות או עונים על צורך אנושי כלשהו. Picab היא בדיוק מוצר כזה - היא עונה על בעיה כואבת, דחופה ויקרה. זהו מוצר שמאפשר רווח לכל הצדדים, לנוסעים וגם לנהגים. אני מאמין בפוטנציאל הגדול שברעיון הפשוט הזה וביכולת לשנות את עולם התחבורה הציבורית לטובת הצרכן בישראל וגם במדינות נוספות.

ניסים חן
מנהל שיווק ויח"צ
 
ביוגרפיה
ניסים כיום בן 45 וכבר בגיל צעיר (24), פתח עסק של הפקות אירועים ויחסי ציבור "חן הפקות". מאז ועד היום הפיק אירועים רבים ייצג אמנים ויחצן מסיבות במועדונים וברים מובילים במרכז כמו כן ובמקביל מזה למעלה מ 3 שנים מנהל תחום אדריכלים ומעצבים בחברות מובילות במשק

  • דירקטור
מדוע ניסים חן ?
ניסים מאמין שעשייה ודבקות במטרה, בשילוב עם פרסום נכון ובמקום הנכון הם המפתח להצלחה. מלבד הידע התיאורטי הרב שצבר בקורסים רבים בעולם העסקים, ובעולם האינטרנט וההשקעות, ניסים בעל ניסיון רב בעולם יחסי הציבור למעלה מ 20 שנה

משקיע פרטי
Israel
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
Israel
0
עוקבים
7
השקעות
משקיע פרטי
Israel
3
עוקבים
6
השקעות