מפרסם: איגור גינדין
מנכ"ל שותף
שתפו

Obvislim

חברת OBVISLIM מפתחת טכנולוגיה פורצת דרך הנלחמת במחלות ההשמנה והסוכרת. הפיתוח של החברה, מצמצם משמעותית ספיגת סוכרים ושומנים. דבר המציב אלטרנטיבה לפתרונות מגבילים וכירורגיים בשוק של מאות מיליארדים. החברה זכתה למימון רשות החדשנות וחברת IFF העולמית

67%

מיעד הגיוס

22

יחידות נותרו

9

ימים נותרו
השקעה מינימלית: $8,000
סוג:השקעה המירה  
שלב:Seed
קטגוריה:בריאות
 • עיקרי הקמפיין
 • פיצ'
 • הצוות
 • נתונים פיננסיים
 • העיסקה
 • מסמכים
 • מצגים
 • עדכונים

עיקרי הקמפיין

נלחמים ב"מגפת המילניום" – טכנולוגיה פורצת דרך עם פוטנציאל שוק ענק

בימים אילו יותר מתמיד, ברורה לכולנו החשיבות הרבה של שמירה על בריאות תקינה בשגרה על מנת שהגוף יוכל להלחם ביעילות באיומים חיצוניים, כמו נגיפים וחיידקים. הפיתוח החדשני של צוות Obvislim נלחם בשתיים מהמגפות הקשות ביותר של העולם המודרני – השמנה וסוכרת, אשר מובילות למגוון רב של מחלות נלוות. החברה מפתחת מוצר שצריכתו צפויה לעזור למאות מיליוני אנשים בסיכון להינות מארוחות טעימות ללא חשש מעלייה ברמות הסוכר והשומנים ותסייע להקטין משמעותית את ספיגת הקלוריות.

 

משקיעים גדולים בחברה – רשות החדשנות וחברת הענק IFF 

הפוטנציאל הגדול של החברה בא לידי ביטוי, בין היתר, דרך הבעת האמון בה מצד משקיעים גדולים בתחום החדשנות, המזון ותוספי תזונה. Obvislim נבחרה להיות החברה הראשונה לעבוד במעבדת החדשנות ((FoodNxt של חברת IFF  (שרכשה את פרוטרום). בנוסף זכתה החברה לתמיכה ומימון של רשות החדשנות  במסגרת תכנית מעבדות לחדשנות טכנולוגית.

 

ההזדמנות להצטרף היא עכשיו – השקעה בתנאים מועדפים לפני סבב גיוס

חברת  Obvislimנמצאת כעת בשלב מתקדם של בדיקת נאותות (due-diligence) עם שחקן בינלאומי ענק, וקיבלה על כך מכתב כוונות (LOI) במרץ 2020 .המכתב התקבל לאחר שהחברה השלימה בהצלחה מרובה את כל אבני הדרך של ההשקעה הקודמת ולאחר בחינה מעמיקה להשקעת seed. הבחינה כוללת אספקטים של רגוליציה, קניין רוחני , טכנולוגיה וכו'.

 

פטנטים ואישורים רגולטוריים

חברת Obvislim פועלת למצב את עצמה כמובילת שוק, ולשם כך בונה פורטפוליו קניין רוחני המבוסס על בקשות פטנט וידע ייחודי הנשמר כסודות מסחריים. נכון להיום, לחברה בקשת פטנט בשלב ה-PCT, בקשת פטנט נוספת חדשה בתהליך כתיבה, וידע ייחודי שפותח על ידי צוות פיתוח מולטי-דיסציפלינארי של מומחים. המוצר שמפתחת החברה מורכב מרכיבים מאושרים כולם על ידי ה-FDA, מה שלהערכת החברה יאפשר לה מסלול מהיר לשווק המוצר.

 

סטטוס פיתוח - ניסויים פרה-קליניים מוצלחים

בשנה האחרונה, החברה השלימה בהצלחה הוכחת היתכנות בניסויי מעבדה (in vitro) ובסדרת ניסויים פרה-קליניים, שהראו כי צריכת הפורמולציה לפני ארוחה רווית סוכר מפחיתה משמעותית את עליית רמות הסוכר בחיות הנבדקות. הניסויים נערכים במעבדת החדשנות, אשר נתמכת על ידי צוות רופאים מקצועי העוסק בתחום ההשמנה והסוכרת.

ניתן לראות בגרף הנ"ל את יכולת ההגנה המרשימה של הטכנולוגיה של החברה כנגד שני האויבים הגדולים של החברה המודרנית – סוכר וכולסטרול.

 

פיצ'

הרעיון

לשפר משמעותית את חייהם של הלוקים בהשמנה וסוכרת

השמנה היא מחלה מסכנת חיים. מעבר להשלכות האסתטיות, מדובר בתופעה שמובילה להתפתחות מחלות לב וכלי דם, סוכרת, לחץ דם, מחלות מטאבוליות, סרטן ועוד. להשמנה יש גם השפעות סוציולוגיות ופסיכולוגיות משמעותיות, אשר פוגעות בתפקודו ואיכות חייו של האדם בעל המשקל העודף. כמו כן, להשמנה ישנה השפעה אדירה על המשק, הכוללת למשל עלויות טיפול והפסד ימי עבודה שנמדדות במאות מיליארדי דולרים לשנה. בארה"ב הצפי בעלויות הטיפול במחלות המקושרות להשמנה הוא של כ- 55 מיליארד דולר לשנה.

דו"ח חדש משנת 2019 קובע כי למעלה ממחצית האוכלוסייה ב-34 מדינות ה OECD סובלים כיום מעודף משקל, כאשר 1 מכל 5 אנשים סובל מהשמנת יתר קיצונית, וכי מחלות הנלוות להשמנת יתר צפויות לגבות את חייהם של כ-90 מיליון בני אדם במדינות ה-OECD בשלושת העשורים הקרובים. בארה"ב בלבד, 38% מהאוכלוסייה לוקים בהשמנה וכ-67% מוגדרים כבעלי עודף משקל. כמו כן, ברחבי העולם יש 492 מיליון חולי סוכרת. בעשור האחרון, מפת ההשמנה והסוכרת מתרחבת גם למדינות שבעבר לא היו נגועות במחלה - סין, הודו, צ'ילה, ארגנטינה ועוד.

 בעיה זו הוגדרה על ידי ארגון הבריאות העולמי, וכן על ידי משרדי הבריאות בארה"ב ובאירופה, כמגיפה עולמית (Pandemic).

 

הבעיה – דיאטות לא עובדות

מחקרים מראים כי למעלה מ-95% מהדיאטות נכשלות. הסיבה לכך נעוצה, בין היתר, במנגנון אבולוציוני עתיק, אשר מזהה כל הפחתה בכמות הקלוריות כסימן למחסור במזון, ומיד מעורר את מערכת העצבים המרכזית להפעיל את התיאבון ולהאט את קצב חילוף החומרים על מנת לשמר את מאגרי השומן בגוף. זוהי תגובה הישרדותית שנועדה להציל את האדם ממוות בתקופות של רעב, ואינה יודעת להבחין בין מחסור אמיתי לבין הימנעות מכוונת ממזון בתקופה של שפע.

סיבה נוספת היא פסיכולוגית – אכילה היא פעולה שמסבה הנאה רבה ואף נתפסת כפעולה חברתית חשובה ברוב תרבויות העולם. ביהדות למשל, כמעט כל חג או אירוע סבים סביב הארוחה המשותפת. אנשים הנדרשים לוותר על אחת מהנאות החיים הגדולות ביותר מרגישים שנעשה להם עוול, ומתקשים להתמיד בהימנעות לאורך זמן. 

    

מרבית הפתרונות הקיימים בשוק ההשמנה והסוכרת מגבילים את הלקוח בסוג או כמות של המזון הנצרך ולכן הם מוגבלים, אינם אפקטיביים מספיק או לחלופין מסוכנים ויקרים.

 

 

 

הצורך – פתרון המאפשר להמשיך ליהנות מאוכל טעים בלי להתחרט על כך  

על פי הספרות המקצועית, הורדה של אפילו 10% ממשקל הגוף משפרת משמעותית את איכות חייהם של הסובלים מעודף משקל, הן הבריאותית והן הנפשית. עם זאת, היום כבר ברור שתפריטים, הגבלות, איסורים ומדידת גרמים של אוכל לא באמת עובדים. כולם מבינים שישנו צורך עצום במציאת פתרונות לבעיית ההשמנה, אך בו בזמן יש לאפשר לאנשים גם להמשיך ליהנות מהאכילה עצמה, אחרת הניסיון להפחית במשקל נדון לכישלון. במילים אחרות – קיים צורך אמיתי בטכנולוגיה שתאפשר לאנשים להמשיך וליהנות מאוכל טעים, באופן שלא יפגע בבריאותם וישמור על איכות חייהם. 

לכן יש לאמץ גישה חדשה: פתרון פשוט, יעיל ושווה לכל כיס, שיאפשר לבעלי משקל עודף לאזן את משקלם ואף להקטינו מבלי לשנות בצורה דרמטית את הרגלי האכילה שלהם. בצורה דומה תעזור טכנולוגיה שכזאת לחולי סוכרת להוריד את רמת הסוכר בדם ולהתמודד עם מזונות המכילים פחמימות.

 

הפתרון

חברת OBVISLIM מיישמת גישה חדשנית לחלוטין במאבק בהשמנה ובסוכרת, עם טכנולוגיה פורצת דרך שתאפשר לאנשים להמשיך להנות מהמזונות שהם אוהבים במקום להגביל אותם. החברה פיתחה פורמולה ייחודית בצורת משקה, אותה יש לשתות לפני ארוחה, אשר תייצר שכבת מגן במערכת העיכול העליונה ותקטין את ספיגת הסוכרים והשומנים. לחברה יש מספר פורמולציות המשלבות חומרים פונקציונליים שנצרכים כמשקה לפני ארוחה עתירת קלוריות/סוכרים. הפורמולציות מבוססות על חומרים טבעיים, מאושרים לשימוש האדם. המוצר המתוכנן הראשון של החברה מיועד  להגיע בצורה מכוונת ומדויקת אל אזורים ספציפיים במערכת העיכול ולהיקשר לרקמת היעד. לאחר המעבר בקיבה מגיעה הפורמולציה באופן טבעי אל המעי הדק, בסביבה זו נוצרת הגנה, דקה וזמנית על דפנות רירית המעי. ציפוי זה משמש כהגנה פיזיקלית זמנית המונעת בצורה חלקית (אך משמעותית) מסוכרים ושומנים מלהיספג דרך המעי הדק אל מחזור הדם.

 

 

הטכנולוגיה

הטכנולוגיות הייחודית שבבסיס המוצר מתבססת על פולימרים שונים בעלי זיקה (אפיניות) גבוהה לריריות, כולל רירית המעי. עיקרון הפיתוח של הטכנולוגיה מתמקד בשילובים של פולימרים שונים בעלי ייחודיות לקישור לרירית המעי, ובכך לכוון את הקישור לאזורים הרצויים בלבד. יכולת הכוונה נקודתית של הפורמולציה הפולימרית תאפשר מצד אחד חסימה חלקית וזמנית של הספיגה במעי הדק,  ומצד שני שטיפה מהירה של החומר לאחר זמן קצוב. יכולת הקישור והחסימה של רירית המעי בעזרת הפורמולציה המתאימה תספק פלטפורמה חזקה לבקרה על רמת הספיגה של המזון במעי הדק.

 

תוצאות הניסויים

 

 

 

בניסויים שונים הוכחנו כי ניתן לצמצם את עלית הגלוקוז בדם לאחר צריכת גלוקוז בכ-33% ביחס לביקורת. תוצאות אלו מחזקות את ההבנה כי שימוש בפורמולציה יאפשר ירידה משמעותית בספיגת הגלוקוז הנצרך כחלק מפחמימות בארוחות. הגלוקוז שבריכוז גבוה מוביל להתפתחות סוכרת.

בבדיקות חוזרות לאחר יממה ממתן הטיפול, חזרה ספיגת הסוכר לרמות הקודמות, ללא הבדלים ביחס לקבוצות הביקורת. תוצאות אלו מראות כי העיכוב של הספיגה זמני ונעלם לחלוטין לאחר יממה ובכך מראים כי ההשפעה שלו היא קצרת טווח.

 

 

כתבו עלינו:

 

 

 

 

הצוות

ד"ר איתי צחורי
מנכ"ל משותף
ביוגרפיה
מומחה ביוטק. סיים פוסט דוקטורט במכונים הלאומיים לבריאות (NIH) בארה"ב בתחום של שימוש בתאי גזע לטיפול במחלות. בעל ניסיון של כ-15 שנים בפיתוח טכנולוגיות להנדסת רקמות ולרפואה תאית מבוססת תאי גזע ושימוש בפיגומים ביולוגים. ניהל והוביל את המו"פ במספר חברות ביוטק ישראליות משלב הרעיון עד לניסויים קליניים.

 • מייסד
איגור גינדין
מנכ"ל משותף ויו"ר מועצת המנהלים
ביוגרפיה
מהנדס ביו-רפואי עם כעשור של ניסיון תעשיתי בפרויקטים מורכבים בתחום הביומד והביוטק. מתמקד בבעיית ההשמנה כ3 שנים, מונע על ידי אמפטיה לאנשים הלוקים בהשמנה. החברה המודרנית כפתה את הההשמנה על הפרט, אבל זה לא גזרה או גורל. חזון החברה הוא להלחם במחלה ולהעביר אותה לנחלת העבר כמו שחפת או פוליו.

 • מייסד
 • יו''ר הדירקטוריון
ד"ר רן סוצקוורין
סמנכ"ל טכנולוגיות
ביוגרפיה
ראש קבוצת המחקר של המעבדה לפולימרים, חומרים מרוכבים וננו-מרוכבים, במכללה האקדמית כנרת. רן בוגר הטכניון, בעל ניסיון רב בפעילות עם התעשייה. כבעל ניסיון מולטי-דיסיפלינרי, רן מייעץ לתעשייה שנים רבות, בעיקר בתחום הפולימרים, החומרים המרוכבים, חיישנים אלקטרו-מכאניים ואלקטרו-כימיים, וחומרים ננומטריים. כיום רן משמש כמנהל טכנולוגיות ראשי (CTO) של מרכז כנרת לחדשנות ויזמות וכן מנהל טכנולוגיות ראשי (CTO) בחברת הסטארט-אפ Obvislim.

 • עובד מפתח
ד"ר מקס קרפקר
יועץ טכנולוגי
ביוגרפיה
מדען פולימרים עם ניסיון של יותר מעשר שנים במחקר ופיתוח אקדמי ותעשייתי, המומחיות העשירה והייחודית של ד"ר קרפקר המשלבת פולימרים, חומרים ומדעי החיים נועדה לתמוך ב- OBVISLIM בפיתוח המוצר הייחודי שלה.

 • עובד מפתח
ד"ר עירית הוכברג
יועצת רפואית בכירה
ביוגרפיה
יועצת רפואית בכירה מנהלת שירות סוכרת רמב"ם, מרצה קלינית בכירה בטכניון. לעירית שנים רבות של נסיון במחלות אלה ופרסומים רבים בתחום. אנליטית ובעלת מחשבה חדה.

 • עובד מפתח
בוריס רוזנבליט
ביוגרפיה
מהנדס מו"פ בעל תואר ראשון ושני מהפקולטה לביוטכנולוגיה ומזון בטכניון. הוא אחראי על פיתוח פורמולציות, עריכת סקרי ספרות מעמיקים ותכנון ניסוים. בוריס מתכנן, מבצע ומנתח את תוצאות ניסויי המחקר בדיוק ויושרה במטרה להתקדם הלאה עם פיתוח המוצר ולעמוד ביעדי החברה.

 • עובד מפתח
ד"ר גלי ארצי
דירקטור
ביוגרפיה
מנהלת חדשנות ופיתוח קליני ב-IFF, מביאה לארגון שנים של ניסיון בתחום של פיתוח מוצרים ובתוכם מזון פונקציונלי, תוספי תזונה ועוד. בתפקידיה הקודמים בחברת הפודטק אנזימוטק, גלי הקימה צוות של מנהלים מדעיים בארה״ב והובילה פעילויות הנוגעות בתפר בין מדע לשיווק, רגולציית מוצרים בתחום המזון הרפואי, פגישות עם מינהל המזון והתרופות האמריקאי ועם מובילי דעת לתמיכה בהשקות מוצרים בשווקים מגוונים. כיום גלי מובילה את הקמת מערך החדשנות בישראל של חברת IFF, הכוללת בניית מסלולי חדשנות היוצרים ערך לסטארטפים בארץ ובעולם ול-IFF כמובילת חדשנות עולמית בתחום הפודטק ובמקביל מובילה את המחקר הקליני התומך בצמיחה אורגנית בחברה עי פיתוח מוצרים חדשים המבוססים מחקרית. גלי בעלת תואר דוקטור (.Ph.D) באימונולוגיה וביולוגיה של התא מאוניברסיטת תל אביב.

 • דירקטור
ד"ר כפיר עובד
דירקטור
ביוגרפיה
יזם מנוסה, בעל רקע כפול ברפואה ואימונולוגיה. מייסד שותף של חברת מימד החל משנת 2009, שימש כ CTO של החברה מהיווסדה ועד 2019. משמש כיום כיו"ר הדירקטוריון של החברה. כפיר הוביל את כלל תהליכי הפיתוח של הטכנולוגיה של חברת מימד כולל הוולידציה הקלינית שלה תוך הובלה של צוותים מולטי-דיספלינרים. בשנת 2019 ייסד את Canopy Immuno-Therapeutics ומשמש כמנכ"ל החברה. נבחר לאחד מ 25 הקולות ב Precision Medicine לשנת 2019.

 • דירקטור

נתונים פיננסיים

העיסקה

מסמכים

מצגים

עדכונים

אין עדכונים להצגה

זקוק לעזרה?
סבבי הגיוס באמצעות פלטפורמת אקזיטוואלי מתבצעים בהתאם למודל של פטור מחובת פרסום תשקיף לפי סעיפים 15א(א)(1) ו-15א(א)(7) לחוק ניירות ערך, התשכ"ח-1968. במודל זה, בכל סבב השקעה חשיפת מידע מפורט על ההשקעה ועל החברה מוגבל ללא יותר מ- 35 משקיעים שאינם משקיעים כשירים וסבב ההשקעה איננו במתכונת של רכז הצעה כהגדרתם בחוק ניירות ערך.
עקבו אחרינו