Profutech

הפיתוח שיכין לכם ארוחות שלמות בלחיצת כפתור

Profutech פיתחה פלטפורמה רובוטית קולינרית מוגנת בפטנט, המחוללת מהפכה בתחום ה"מטבח החכם" ומאפשרת הכנת ארוחות חמות ומזינות, בלחיצה אחת ובאוטומציה מלאה, ממגוון חומרי גלם המאחוסנים במערכת. החברה נמצאת לאחר שלב ה-POC ופונה לשוק המוערך במיליארדים.

19% מיעד הגיוס

28

יחידות נותרו

$8,000

השקעה מינימלית

36

ימים נותרו
שתפו
מפרסם: אריאל וויינטראוב
קמפיין ציבורי
השקעה:
שלב החברה:
קטגוריה:
חומרה ורובוטיקה

עיקרי הקמפיין

עיקרי הקמפיין

מהפכה במטבח: הפתרון הקולינרי החכם שחיכינו לו הגיע

נישת ה"בית החכם" ובתוכה "המטבח החכם" זוכה לעניין רב מצד משתמשים, אך מחכה עדיין לפריצת דרך של ממש. לפי מחקרי שוק, משתמשים מעוניינים כיום לא רק במוצרים "חכמים", אלא בשילוב היכולות שלהם במערכת אחת, וכעת, Profutech מציעה גישה שונה לחלוטין לבישול בעידן האולטרה-מודרני, עם מעין "רובוט קולינרי" שהופך את המטבח החכם, לחכם באמת, ומאפשר סופסוף לכל אחד ואחת להנות מאוכל טרי ובריא, בלחיצה אחת.

שילוב מתקדם של מגוון מכשירי המטבח במערכת חכמה אחת

בעולם בו רבים מאיתנו ניזונים ממזון תעשייתי מהיר ולא בריא, בשל חוסר בזמן, כסף או יכולות קולינריות, מערכת Profutech מביאה עימה בשורה של ממש לחיי היום יום. המערכת שפיתחה החברה משלבת בין היתר יכולות של מקפיא, מזווה, כיריים, תנור, כלי אידוי ועוד, מאחסון חומרי גלם ועד להכנת ארוחות טעימות בצורה אוטומטית מלאה, על פי דרישה וללא מגע יד אדם. התוצאה - שיפור איכות החיים והבריאות של משתמשים באשר הם, ובמיוחד חייהם של אנשים בעלי מוגבלויות, מבוגרים, ילדים, סטודנטים, הורים ועוד. בנוסף, טכנולוגיית החברה יכולה לשמש גם בתי עסק, המבקשים לספק ארוחות בריאות לעובדיהם או לקוחותיהם.

בשורה לשווקים צומחים במהרה, המוערכים במאות מיליארדים

שוק התנורים ומכונות הבישול, המוערך בעשרות מיליארדי דולר לשנה, מאופיין בקצב צמיחה מהיר, ומשווע לחדשנות של ממש, ואליו מכוונת החברה כשוק ראשוני. בנוסף, טכנולוגיית Profutech פונה למעשה גם למשתמשי שווקי הארוחות המוכנות והארוחות הקפואות הנאמדים בסך של מאות מיליארדי דולר לשנה, עם קצב צמיחה שנתי דומה. שווקים אלו גדלים באופן ניכר בשנים האחרונות, צמיחה המונעת על ידי הצורך ההולך וגובר באוכל בריא וטעים - תוך חיסכון בזמן. כתוצאה, אנליסטים מעריכים כי שוק ה-Smart ovens צפוי לחוות בשנים הקרובות צמיחה של עשרות אחוזים, ממנה תהנה גם הפלטפורמה החדשנית של Profutech, בדיוק בזמן.

השקעה בטכנולוגיה ללא מתחרים של ממש

חברות מובילות רבות בעולם פועלות כיום בתחומי טכנולוגיות המזון, מ-LG ועד בוש, כולן מנסות לשלוט בנישה הקולינרית, אך Profutech היא הראשונה, עד כה, שפיתחה מערכת קולינרית משולבת מסוג זה, המשלבת רובוטיקה ואוטומציה מלאה לצרכי בישול. בין היתר, מסוגלת הפלטפורמה לבשל עד ארבע מנות במקביל, הכוללות שילוב של חלבון ופחמימה, וניתנות להתאמה גם למשתמשים צמחוניים וטבעוניים. המכשיר הוא היחיד מסוגו המאפשר כבר היום אחסון של חומרי גלם רבים, בחירה בעשרות סוגי ארוחות, שליטה מרחוק באמצעות אפליקציה, ותזמון ארוחות לפי צרכי המשתמש.

IP אטרקטיבי ופטנטים בהליכי רישום, מענק "תנופה" של רשות החדשנות

ברשות החברה אב טיפוס עובד המוכיח את היתכנות הטכנולוגית של המערכת המפותחת. כמו כן, פיתוחי החברה מוגנים בפטנטים עולמיים, הנמצאים בהליכי רישום. כתוצאה, מהווה טכנולוגיית החברה קניין רוחני (IP) אטרקטיבי במיוחד, וכבר בשלב ראשוני זה קיימה ומקיימת Profutech מגעים עם חברות, כולל ענקיות שוק, אשר כבר הביעו עניין בטכנולוגיה ובחברה עצמה, שאף זכתה למענק מהרשות לחדשנות במסלול "תנופה".

 

פיצ'

פיצ'

הרעיון

הצורך

בתוך עולמות ה-IoT, אותם מוצרים חכמים המחוברים בענן לאינטרנט וזוכים כך לשלל יכולות מתקדמות ואפשרות לשליטה מרחוק, נישת ה"בית החכם" ובתוכה המטבח החכם, זוכה בשנים האחרונות לעניין רב מצד משתמשים, אך מחכה עדיין לפריצת דרך של ממש: משתמשים מעוניינים כיום לא רק במוצרים "חכמים", אלא בשילוב היכולות שלהם במערכת אוטומטית אחת - בעיקר במטבח.

כעת, Profutech מציעה למשתמשים אלו גישה שונה לחלוטין לבישול בעידן האולטרה-מודרני, עם מעין "רובוט קולינרי", שהוא כנראה הדבר הקרוב ביותר ל"משכפל המזון" (רפליקייטור) מסדרת המד"ב "מסע בין כוכבים", הנושא עמו בשורה לכל מי שנקרע בין הבית והעבודה ולא תמיד מספיק לבשל עבור עצמו ומשפחתו, גם אם יש לו חצי מושג מה הוא עושה במטבח, ובעיקר עבור דור המיליניאלים (או בפועל, דור ה-Wolt), המאופיין בנטייה לפנות לאפליקציות מזון, הרבה יותר מאשר לקרש החיתוך והכיריים.

גם עבור הורים לילדים, סטודנטים, אנשים בעלי מוגבלויות (המהווים כ-15% מאוכלוסיית העולם), מבוגרים ועוד - פירוש הדבר הוא אוכל מזין הרבה יותר, בעל השפעה חיובית על עצם בריאותם ובמקרה של ילדים, אף על התפתחותם הגופנית. בנוסף, טכנולוגיית החברה יכולה לשמש גם בתי עסק, המבקשים לספק ארוחות בריאות לעובדיהם או לקוחותיהם.


הפתרון

המכונה החכמה שפיתחה Profutech לצרכי בישול משלבת בין היתר יכולות של מקפיא, מזווה, כיריים, תנור, כלי אידוי ועוד, מאחסון חומרי גלם ועד להכנת ארוחות טעימות בצורה אוטומטית מלאה, על פי דרישה וללא מגע יד אדם.

Profutech היא הראשונה, עד כה, שפיתחה מערכת קולינרית משולבת מסוג כזה, המשלבת אוטומציה מלאה ויכולות רובוטיקה לצרכי בישול. בין היתר, מסוגלת הפלטפורמה לבשל עד ארבע מנות במקביל, הכוללות שילוב של חלבון ופחמימה, וניתנות להתאמה גם למשתמשים צמחוניים וטבעוניים.

המכשיר הוא היחיד מסוגו המאפשר כבר היום אחסון של חומרי גלם רבים, בחירה בעשרות סוגי ארוחות, שליטה מרחוק באמצעות אפליקציה, ותזמון ארוחות לפי צרכי המשתמש - הורים הנמצאים במהלך היום בעבודה יוכלו, למשל, להפעיל ישירות מהטלפון החכם את המכונה ולהכין ארוחת צהריים חמה ומזינה עבורם ילדיהם, גם כשהם אינם נמצאים פיזית בבית. 
 

הטכנולוגיה

המכונה של Profutech משלבת מספר רב של טכנולוגיות שונות ובהן הקפאה, בישול, צריבה, ערבול ועוד. המכשיר כולל חלק מקפיא אשר שומר על המזון בטמפרטורה המתאימה לאורך זמן, וגם בעל אזור ייעודי לבישול בעזרת טכנולוגית אינדוקציה.

המוצר מבוסס על קפסולה ייחודית אשר נועדה לבישול והגשה באותו כלי, בעל דופן כפולה שמטרתה לבודד חום ממגע חיצוני, על מנת לאפשר מגע אדם באופן בטיחותי. הקפסולה היא דו קומפוננטית, לשם העברת שדה האינדוקציה לבישול תוכן הקפסולה. בנוסף קיים מנגנון ייחודי אשר נועד לצרוב את הבשר הנדרש וגם לערבב את הפחמימות, במידת הצורך.

המערכת שפיתחה החברה כוללת  מנוף הרמה ייחודי, אשר נועד לאפשר הפרדה של מכסה הקפסולה וסיר הקפסולה לצרכי הפונקציונליות של המוצר.
 

בין יתרונות, תכונות ויכולות המוצר:

 

IP ופטנטים

ברשות החברה אב טיפוס עובד המוכיח את היתכנות הטכנולוגית של המערכת המפותחת. כמו כן, פיתוחי החברה מוגנים בפטנטים עולמיים, הנמצאים בהליכי רישום. כתוצאה, מהווה טכנולוגיית החברה קניין רוחני (IP) אטרקטיבי במיוחד, וכבר בשלב ראשוני זה קיימה ומקיימת החברה מגעים עם חברות, כולל ענקיות שוק, אשר כבר הביעו עניין בטכנולוגיה ובחברה עצמה.

הצוות

הצוות

אריאל וויינטראוב
מייסד -CEO
ביוגרפיה
יזם מטבעו בעל זיקה לפיתוח מוצרים טכנולוגיים עם ניסיון בתחום ניהול, בהובלה ופיתוח פרויקטים. הנדסאי ובעל ידע רב באלקטרוניקה, מחשבים ומערכות בקרה. שירת בתפקיד בכיר בשירות קבע במשך 3 שנים בזרוע הטכנולוגית של חיל האוויר ובהמשך עבד במערך הטכני של חברת התעופה הלאומית, אל-על.

  • מייסד
טל בן מנשה
מייסד -CMO
ביוגרפיה
יזם בעל ניסיון בתחום הניהול. בוגר תואר ראשון במנהל עסקים, יזמות וחדשנות. בוגר תואר שני במנהל עסקים, כלכלה התנהגותית. כמו כן לטל ניסיון רב בניהול פרויקטים, בשיווק ומכירות.

  • מייסד
אריה ברורמן
מהנדס חומרים
ביוגרפיה
37 שנות ניסיון כמהנדס וכמנהל בשוק ההיי-טק. בעל תואר ראשון בהנדסת מכונות מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב ותואר שני במדעים עם התמחות באלמנטים סופיים מאוניברסיטת ניו יורק. התמחות בתכנון אווירונאוטי – בתכנון גוף המטוס בחומרים מרוכבים וּבאנליזות מבנה, באנליזות CFD ובאווירודינמיקה. תכנון מכני לתעשיית האופטיקה והזיווד האלקטרוני, באנליזות מעבר חום לתחומי האופטיקה וּמערכות אלקטרוניקה מורכבות, באנליזות חוזק ורעידות וּבאנליזות CFD למערכות שאינן מוטסות. יו"ר ענף חישובים נומריים בהנדסת מכונות ואווירונאוטיקה. מייסד ומנכ"ל חברת קדקם. פיתוחים רבים בתחום הצבאים כגון: מציין לייזר של טנק המרכבה, פיתוח מוצרים לעמידה ברעידות אדמה וניתוח מעבר חום במצב יציב ומתמיד בחלל. עבד בתור מהנדס בכיר בחברות אסטרונאוטיקס, אלביט, קומברס.

נטלי פרץ
מהנדסת מכונות
ביוגרפיה
מהנדסת מכונות בעלת ניסיון בפיתוח מכונות, ביצוע פרויקטים, פיתוח מנגנונים , מערכות הנעה ופטנטים מקוריים, תכנון לפלסטיקה, הזרקות, עיבוד שבבי, הדפסות תלת מימד, חקר חומרים עבור מוצרים מאושרי מזון והכנת תיקי ייצור. נטלי עבדה כמהנדסת ראשית וראש צוות פיתוח בחברת Synergy rm וחברות פיתוח בחו"ל.

איל זלבסקי
מהנדס מכונות
ביוגרפיה
איל זלבסקי מהנדס מכונות, מתכנן מכאני R&D ,תכנון מערכות הנעה מדויקות, תכנון אופטימלי ב SPEC עלויות, גדלים, רעידות, חום והנעה ,תכנון ופיתוח עשרות מוצרים נלווים משלב הדרישות ועד לייצור סדרתי, תכנון PCB, אנליזות פינוי חום , ניתוח ואופטימיזציה למערכות, זיהוי כשלים, תכנון וביצוע ניסויים, ייעול בתכנון ההנדסי. לאייל עבד במספר חברות הנדסה גדולות כמהנדס פיתוח בכיר: Orbotech, Optronics, GreenVision Systems, Malcam

אפי כשאני
CTO
ביוגרפיה
מייסד, בעלים ומנכ"ל חברת ניוטון הנדסת תוכנה ומכונות בע“מ, חברה למיקור חוץ הנדסי, הנדסת מכונות (תכנון וביצוע אוטומציה), יזמות ופטנטים. מרצה בנושאי אוטומציה. מלמד הנדסת מכונות באורט בראודה. בעל ידע רחב ברובוטיקה תעשייתית ובאוטומציה מתקדמת. רכש ניסיון עשיר כמהנדס מכונות בתכנון וביצור מתקנים הנדסיים הכוללים רובוטיקה ואוטומציה. הוביל פרויקטים הנדסיים מורכבים עבור רפא"ל, אלתא, תדיראן מערכות, אלביט ועוד. משמש כיועץ של משרד הכלכלה בנושא העלאת פריון, חדשנות בתפעול ובאוטומציה. בעל תואר שני בהנדסת מערכות, ובעל תואר ראשון בהנדסת מכונות.

נתונים פיננסיים

נתונים פיננסיים

עדכונים

עדכונים

אין עדכונים להצגה

סבבי הגיוס באמצעות פלטפורמת אקזיטוואלי מתבצעים בהתאם למודל של פטור מחובת פרסום תשקיף לפי סעיפים 15א(א)(1) ו-15א(א)(7) לחוק ניירות ערך, התשכ"ח-1968. במודל זה, בכל סבב השקעה חשיפת מידע מפורט על ההשקעה ועל החברה מוגבל ללא יותר מ- 35 משקיעים שאינם משקיעים כשירים וסבב ההשקעה איננו במתכונת של רכז הצעה כהגדרתם בחוק ניירות ערך.
עקבו אחרינו