מפרסם: דייב ספרינגר
CEO

Depoint

דה פוינט פיתחה פלטפורמה חדשנית מבוססת בינה מלאכותית, שתאפשר לעסקים קמעונאים להגדיל רווחים בצורה משמעותית על ידי הקטנת עלויות התפעול והגדלת המכירות. לחברה לקוחות ראשונים מהרשתות המובילות בישראל, וכעת היא פורצת לזירה הבינלאומית בשוק של 25 טריליון דולר בשנה.

$48,000

גויסו עד כה

4

משקיעים

0

ימים נותרו
סוג: השקעה המירה  
שלב: Seed
קטגוריה: רכב ותחבורה
 • עיקרי הקמפיין
 • פיצ'
 • הצוות
 • משקיעים 4
 • עדכונים

עיקרי הקמפיין

 

פתרון חדשני להגברת התחרות מול חנויות האונליין שופינג

העולם הקמעונאי ניצב בפני אתגר גדול של תחרות עם חנויות האונליין שופינג. עסקים קמעונאיים מתקשים לעמוד בקצב הצמיחה המרשים של חנויות האונליין, משום שהם משתמשים בשיטות וכלים מיושנים ומבוזרים. DePoint פיתחה פלטפורמה חדשנית מבוססת בינה מלאכותית וטפסים חכמים (Bots) אשר מייעלת את עבודת הניהול, מגבירה את מוטיבציית העובדים ומגדילה את המכירות.

 

שוק פוטנציאלי עצום

Depoint מביאה חידוש טכנולוגי לשוק עצום המוערך בכ-25 טריליון דולר מדי שנה ברחבי העולם. לאחר בחינת התכנות ולקוחות בישראל, החברה עומדת לפרוץ לשוק הקמעונאות האמריקאי, שוק המוערך בכ-2.6 טריליון דולר בשנה. DePoint שואפת להיות החברה המובילה במתן פתרונות טכנולוגיים לייעול עסקים קמעונאים.

 

היתכנות כלכלית והישגים מרשימים בזמן קצר

ל-Depoint כבר יש לקוחות משלמים. בנוסף ללקוחות הנוכחיים, אופטיקה הלפרין, אחת מרשתות האופנה הגדולות בישראל וקסטרו, אחת מרשתות האופנה הגדולות בישראל, Depoint גאה להכריז על הוספת טימברלנד, נאוטיקה ואדיקה לרשימת לקוחותיה - רשתות האופנה היוקרתיות בישראל.
Depoint מתכוננת כעת לתקופת ניסיון עם רשת כריכים וקפה יוקרתית ובינלאומית, בעלת 90 סניפים בארה"ב ו-450 סניפים במדינות ברחבי העולם. תקופת הניסיון תחל בחודשים הקרובים.

 

צוות של יזמים מנוסים

ליזמים סער גינזבורסקי ודייב ספרינגר שנות ניסיון רבות בפיתוח מוצרים ובפיתוח עסקי בינלאומי בתחום ה-B2B. בצוות אנשי עסקים מובילים שהובילו חברות לאקזיט, כגון דוד בסה, בעלים ומייסד של קבוצת סלע, עמירם מרקוס, מייסד ליעם מערכות ואודי פרידן, בעלים ומנהל חברת הפרסום היוקרתית ראובני-פרידן.

 

פטנט

בבסיס הטכנולוגיה של Depoint הגשת פטנט - Method & System for Creating and Managing Retail Business Workflow. בנובמבר 2017 הוגשה למשרד הפטנטים האמריקאי בקשה ל-Provisional Patent עבורו.

פיצ'

הרעיון

הצורך

עסקים קמעונאים פיסיים נלחמים כדי להתקיים מפאת ירידה דרסטית בשורת הרווח בשנים האחרונות. ירידה זו באה בעקבות הגדילה ברכישות אונליין, תחלופת עובדים גבוהה (Churn Rate) ושימוש באמצעי ניהול מבוזרים ופרימיטיביים. בצד התפעולי עסקים אלו מתקשים לנהל תהליכים כביכול פשוטים, כגון תליית שלטים בחלונות הראווה בכל הסניפים, ותהליכים מורכבים אחרים כגון ביצוע מטלות יומיות, קביעה ומעקב אחר יעדי מכירות ועד להדרכת עובדים חדשים, אשר באים והולכים בהמוניהם מדי חודש. הסיבה העיקרית לכך היא ההתנהלות שלהם בעזרת כלים מיושנים, ו/או לא קשורים זה לזה, דבר שמוביל ליותר בלגן מאשר סדר. כלים אלו יכולים להיות פשוטים כמו שיחות טלפון, הודעות בקבוצות Whatsapp, אימיילים ואפילו פקסים.

גם אם העסק משתמש בכלים כביכול מתקדמים, כגון תוכנה לניהול צוות, או תוכנה לניהול משימות, הרי שכלים אלו אינם קשורים, או מחוברים זה לזה, אשר מכריח את המנהלים לפנות לכל אחד מהכלים בנפרד כדי לקבל תמונת מצב כולל בעסק.

בסופו של דבר, אין וודאות כי העסק מתנהל באופן זהה בכל הסניפים ואין למנהלים שקיפות ותמונת מצב בזמן אמת על הנעשה בעסק ובוודאי לא מנקודה אחת בלבד.

 

 

הפיתרון

הבעיות העיקריות שהמערכת שלנו באה לפתור הן היקף המכירות, המוטיבציה הנמוכה בקרב העובדים, תחלופה גדולה של עובדים מדי חודש ועלויות תפעול גבוהות כתוצאה משיטות ניהול לא יעילות.

המערכת של Depoint מותקנת על גבי הטלפונים החכמים של כלל עובדי החברה, מהמנהלים הבכירים ועד לאחרון העובדים, כמו-גם על גבי הקופות ומחשבים האישיים של המנהלים. כל אחד רואה באפליקציה אך ורק את מה שנוגע לו – מנהלים רואים תמונת מצב של הנעשה בעסק (dashboard) בזמן אמת והעובדים רואים את מה שנוגע להם.

 

 

כדי להגדיל את היקף המבקרים בחנויות ואת המכירות, Depoint הופכת את העובדים לסוכני מכירות (affiliates) בעזרת משחקיות ובעזרת בינה מלאכותית על מנת לזהות את ההתנהגות המכירתית של העובדים, לשיפור ביצועיהם ולמתן Micro Training איפה שחסר ידע. תחרות וזכיה בפרסים מעודדים את העובדים להגדיל את המכירות ולהביא לקוחות חדשים. לקוחות חדשים אלו הם ממעגל משפחתם וחבריהם, אשר אף הם מביאים בני משפחה וחברים, דבר שיוצר רשת מכירה הגדלה בצורה אקספוננציאלית. העובדים נהנים מאחוזי המכירות, דבר שעוזר לתחושת השייכות שלהם בארגון ומוביל למוטיבציה גבוהה יותר, למסירות גבוהה יותר וכן לעזיבות פחותות.

 

 

בצד השני של המטבע, הסדר ש- Depoint מכניסה, מוביל להורדת ההוצאות התפעוליות.

כיום עסקים קמעונאים מנוהלים בעזרת כלים ושיטות מיושנות ולא מחוברות. כלים כמו שיחות טלפון, קבוצות צ'אט (כמו Whatsapp) ואפילו פקסים, הם אלו שבשימוש היום-יום, אשר מובילים לאי סדר והצורך המעקבים חוזרים ונשנים אחר ביצוע מטלות, שלא לדבר על ההתנהלות הלא מסודרת של הדרכת עובדים חדשים. גם כשעסקים אלו משתמשים בכלי, או שניים למשימות כמו ניהול צוות, או ניהול מטלות, כלים אלו אינם מותאמים לעולם הקמעונאי ובוודאי לא מחוברים ביניהם. דבר זה גורר אחריו קושי במעקב כוללני, היות ולכל משימה יש לגשת ולבדוק את המצב בכלי אחר.

Depoint מספקת מערכת ניהול כוללני לעסק הקמעונאי וחובקת אותו מכל היבטיו, לרבות כוח אדם, תפעול יעדי מכירות ועוד. המערכת בנויה מכרטיסים חכמים (Bots) המאפשרים יצירת זרימה של התנהלות בצורה החלקה ביותר. שיפור התקשורת הפנים ארגונית והמעקב אחר הנעשה ממקום אחד בזמן אמת (Real-Time Dashboard) מורידים באופן דרסטי את זמני ההתעסקות ומייעלים את התהליכים הפנים ארגוניים.

 

דוגמא 1 - בקשה לתליית שלט הנחה ב- 20 סניפים

לפני Depoint

 • מנהל אזורי שולח בקשה לתליית שלט הנחה בחלונות בקבוצת Whatsapp
 • מתקיים שיח בין העובדים בקבוצה שלא קשור לבקשת המנהל
 • הבקשה המקורית נדחפת רחוק ולא רואים, או מתייחסים
 • המנהל האזורי מתקשר לכל אחד ואחד כדי לוודא שהמשימה מתבצעת

אחרי Depoint

 • המנהל יוצר כרטיס בקשה לתליית שלט הנחה בחלונות
 • המנהל רואה מי צפה ומי לא
 • העובדים רואים את הבקשה על גבי Depoint
 • העובדים מבצעים את המטלה ומצרפים תמונה
 • המנהל רואה מי ביצע ומי לא ואיך זה נראה בכל חנות

 

דוגמא 2 – בקשת מידות של 500 עובדים לפני הזמנת מדים

לפני Depoint

 • המנהלים האזוריים שולחים טופס למנהלי החנויות
 • מנהלי החנויות מדפיסים את הטפסים ומחלקים לעובדים
 • העובדים מעבירים את הטופס מאחד לשני לפי המשמרות שלהם וממלאים
 • מנהלי החנויות מעבירים את הטפסים בפקס למנהלים האזוריים
 • מישהו שכל תפקידו ללקט את המידע הנ"ל אוסף את הפקסים ומייצר רשימה אחידה
 • משך הזמן – כשבועיים-שלושה

אחרי Depint

 • המנהלים האזוריים מייצרים ושולחים כרטיס לכלל מנהלי ועובדי החנויות לרישום המידות
 • כל העובדים הרלוונטיים ממלאים את פרטיהם
 • המנהלים רואים מי ביצע ומי לא ומזכירים רק את אלה שלא ביצעו
 • משך הזמן – כ- 24 שעות

הטכנולוגיה

החדשנות שאנו מביאים כרוכה באופן שבו המערכת נוטעת שיטות עבודה מסודרות ומוכחות, בדומה ל-Wizards של חברת Microsoft העוזרים לכתוב מכתב, או לייצר מצגת. הוגש Provisional Patent Application בהנחיית חברת FINNEGAN בארה"ב – (חברה מוכרת ומובילה לרישום פטנטנים)

המערכת של Depoint לוקחת את הנסיון הנצבר שקשור לניהול נכון של עסק קמעונאי ומטמיעה את השיטות והתהליכים דרך המערכת אל תוך העסקים המשתמשים בה.

 

המודל העסקי

 

לקוחותינו משלמים בעבור מנוי לשימוש במערכת (Subscription Fee) באופן חודשי, על פי מספר הסניפים שיש להם, כאשר מוגדר מינימום תשלום בעבור 50 סניפים. במידה וקיים צורך בהקמה, או התאמה מורכבת של המוצר ללקוח מסויים, אזי יהיה תשלום Setup Fee.

מחירי המנוי הם כדלקמן:

 • עד 50 סניפים - $4,000 ($80 לסניף) לחודש
 • בעבור כל סניף נוסף בין 51 ל- 100 סניפים - $40 לסניף, לחודש
 • בעבור כל סניף נוסף מעל 100 סניפים - $20 לסניף, לחודש

ה-Setup Fee נקבע לפי היקף העבודה הדרושה וייגבה על ידי המפיץ המקומי.

 

השוק

השוק הקמעונאי העולמי הוא עצום ושוויו 25 טריליון $ בשנה. בארצות הברית בלבד תורם שוק זה כ-2.6 טריליון $ לתמ"ג, כאשר מתוך זה השוק הרלוונטי (addressable market) לדה פוינט הוא 2.5 מיליארד $ בשנה. יחד עם זאת, וכפי שניתן לראות בגרף למטה, הכנסותיהם של עסקים אלו בירידה.

 

הירידות שחווים עסקים אלו קשורות חלק בעקיפין וחלק במישרין לרכישות באינטרנט. למשל, מאז ומתמיד עסקים קמעונאים התנהלו בצורה לא יעילה ועובדים רבים עזבו והצטרפו מדי חודש, אבל כאשר מספר המבקרים בחנויות יורד וכך גם ההכנסות בהתאם מצטרפים לנתונים, שורת הרווח, אשר מורכבת מההכנסות אל מול ההוצאות, יורדת עוד יותר.

בקישור למטה ניתן לראות כי העלות להדריך עובד שמרוויח $10 לשעה היא כ- $3,300. התחלופה האדירה שקיימת בשוק הקמעונאות מכבידה על העסק מאד ואף יכולה לתרום רבות לקריסתו.

https://www.peoplekeep.com/blog/bid/312123/employee-retention-the-real-cost-of-losing-an-employee

אי לכך, במרכז העניינים עומדים העובדים. הגדלת העניין והתגמול שלהם ואספקת כלי מכירה טובים יניבו פרות לצד ההכנסות כמו-גם לצד העלויות הגבוהות שקשורות לתחלופת העובדים. ייעול התהליכים באופן כללי בארגון הוא עוד צד שמכניס את התחום הזה למאה ה- 21 מבחינת שיטות ותהליכים, דבר שחוסך הוצאות תפעוליות כלליות נוספות.

 

מתחרים

בצדו של הגדלת הכנסות בעזרת משחקיות ותחרויות מכירה ישנן אפליקציות, כגון Salesscreen, Xactly ועוד, אשר מצוינות למטה. כלים אלו אינם מחוברים לעסק מההיבטים התפעוליים של העסק כמו ש-Depoint, ולכן יכולים לפעול במידה מוגבלת בלבד.

עוד ניתן לראות מתחרים בצד התפעולי, כגון StorIQ ועוד. היתרונות הבולטים של Depoint על מתחרים אלו הם:

 • המיקוד ההוליסטי אל מול מתן פתרון מאד ספציפי וצר בפתרונות האחרים.
 • כלל הפתרונות האחרים מנסים לתת פתרון לעסקים באופן כללי ולא מתמקדים בעסקים עסקים קמעונאים, אשר להם דרישות שונות מעסקים אחרים.
 • יכולת של Depoint להתחבר למערכות אחרות הקיימות בעסקים הללו, כגון CRM, ERP ועוד, כאשר הפתרונות האחרים נותנים מענה מסוים ללא קשר והתחברות לכלים אחרים בארגון.
 • Depoint פשוטה להבנה והפעלה ומיועדת לעובדים שאינם טכנולוגיים, כאשר מרבית הכלים המתחרים מיועדים לאנשי מקצוע ולמשתמשים ברי יכולות טכנולוגיות בסיסיות, לכל הפחות.

אחד מלקוחותינו הנוכחיים השתמש בעבר באחד מן הכלים המתחרים, והחליפו ב- Depoint מאחר ואותו הכלי לא סיפק פתרון מספיק מקיף, דבר שהתגלה לאחר כמה חודשי שימוש.

 

 

 

Timeline

המערכת שלנו הפכה למוצר משולם בנובמבר 2017. לאחר חצי שנה של פיילוט מוצלח בחברת אופטיקה הלפרין, מיד לאחר מכן בינואר השנה, חתמנו עם חברת האופנה המובילה בישראל קסטרו שבמשך כחצי שנה הפכה לשותף לכל דבר ויכולות הניהול המתקדם שלהם הביאו את המוצר שלנו אל קידמה טכנולוגית ועסקית שלא קיימת באף מוצר אחר. אנחנו בשיחות מתקדמות היום עם מספר לקוחות בינלאומיים ולכולם ברור שאין מוצר שאפילו מתקרב לתת את הפתרון הכולל שלנו. מאמינים שזה עניין של שבועות ספורים עד לחתימה עם הלקוח הבינלאומי הראשון.  

 

 

אנחנו יודעים בדיוק לאן אנחנו רוצים להגיע. הגיוס הנוכחי יביא אותנו אל 2-3 לקוחות ראשונים בארצות הברית, ומיד אחר כך ניגש לגיוס הגדול שלנו. יש כבר קרן ישראלית אחת שמביעה עניין רב.את הגיוס הבא נבצע בארצות הברית בשווי גבוה באופן משמעותי ביחס לשווים הקיימים בארץ..

 

 

Go To Market

בתור התחלה וכדי להשיג את הלקוחות הבינלאומיים הראשונים, ניגש ללקוחות באופן ישיר, עד להבאת כמה בודדים.

לאחר מכן ובטווח הארוך, תהליך החדרת המוצר בזירה הבינלאומית תתבצע בצורה המקובלת בשוק, אשר ניצניה נבנים כבר כיום. חברת Depoint ,תיצור קשרים ושותפויות עם מפיצים מקומיים בכל אזור אליו רוצים לחדור. ייקבע תמחור ל- Depoint מול המפיצים והמפיצים יהיו רשאים לקבוע מחיר גבוה יותר ללקוחות. ההפרש בין המחיר ללקוח לבין התשלום אשר Depoint יקבל מהווה את התשלום למפיץ (Discount).

ישנם שני סוגי מפיצים ולכל אחד מודל תמחור שונה.

סוג אחד של מפיץ הוא בעל יכולות התאמת והטמעת המוצר אצל הלקוח ומתן תמיכה טכנית ראשונית, בנוסף ליכולות PreSale הכוללות מציאת לקוחות פוטנציאלים, הדגמת המוצר וסגירת העסקה.

הסוג השני של מפיץ הוא זה שמוצא לקוחות פוטנציאליים, מבצע את תהליך ה- PreSale וסוגר את העסקה, מבלי להתאים ולהטמיע את המוצר אצל הלקוח ולספק את השורה הראשונה של תמיכה.

 

אסטרטגית האקזיט

טכנולוגיות ומוצרים המשרתים את העולם הקמעונאי מעניינים מאד את ענקי הטכנולוגיה הפועלות בתחום לאחרונה בשל התחרות הגדולה שעסקים אלו פוגשים ברכישות אינטרנטיות המכריחה אותם להתייעל ולמצוא דרכים חדשות ויצירתיות להגדיל את רווחיהם. אי לכך, חברות גדולות שעוסקות בתחומים משיקים ואשר מזהות את הפוטנציאל בתחום, הרבה פעמים רוכשות חברות כמו Depoint, אשר פונות למגזר הקמעונאי עם פתרונות חדשים ומועילים ושיש להן traction משמעותי. ראה דוגמאות כאלו כמו-גם של IPOs בתמונה:

האסטרטגיה שלנו היא לבנות מערכת חזקה, להגדיל את בסיס הלקוחות שלנו ולהפוך למערכת המובילה בתחום כדי למשוך את תשומת ליבן של החברות הגדולות שפועלות בתחום, דבר שיוביל לרכישה.

 

 

שימוש בכספי הגיוס

בצד העסקי עד כה הייתה לנו הצלחה בשוק הקמעונאי בישראל. התחלנו לא מזמן לפנות לשותפים ומפיצים בחו"ל מרחוק (מישראל), באמצעים מאד דלים ותוך כדי השקעת משאבים גדולים על מנת להביא השקעה. ללא אמצעים ומשאבים מתאימים, הבאת לקוחות בינלאומיים תיקח הרבה מאד זמן. יחד עם זאת, היות ומשקיעים גדולים רבים מעוניינים לראות לקוח, או שניים בחו"ל, הרי שהמצב הנוכחי הוא מצב של "ביצה ותרנגולת".

ההשקעה שלכם יאפשר לנו שני דברים חשובים מאד: 1) השגת לקוח, או שניים מחו"ל, ו- 2) הבאת השקעה גדולה, אשר תאפשר לנו לצמוח בצורה הרבה יותר גדולה ובריאה.

הלקוחות הראשונים מחוץ לארץ ידרשו ליווי שלנו שלקוחות בהמשך לא ידרשו מאתנו, היות ומפיצים יוכשרו ויקבלו מספיק ניסיון עד אז לתמוך בתהליך המכירה ובדרישות הלקוחות לבדם. דבר זה מוביל לעלויות והוצאות שאין ברשותנו כרגע.

ההשקעה שלכם תספיק לנו כדי לפעול במשך חצי שנה, תקופה שבה נוכל להשלים את שתי המשימות הנ"ל. בזמן הזה, בעזרת השקעתכם, נוכל לפעול ביתר כוח ויעילות כדי להביא את הלקוחות הראשונים בחו"ל, להתחיל לבנות מערך שיתמוך בשימור לקוחות אלו ולהמשיך בחיפוש ההשקעה הגדולה יותר עם אורך נשימה שאין לנו כעת.

 

הצוות

דייב ספרינגר
מנכ"ל
ביוגרפיה
לדייב למעלה מ- 28 שנות ניסיון בהיי טק הישראלי במגוון תפקידים ועסק במגוון מאד רחב של טכנולוגיות ותחומים, לרבות מערכות תצפית מוטסות, טכנולוגית עקיבה אחר סוסים בזמן אמת במהלך מרוצים בהונג קונג, פיתוח אחד הסמארטפונים הראשונים בעולם ועוד. דייב התחיל את הקריירה כמהנדס פיתוח והמשיך להוביל צוותי פיתוח ופרוייקטים גדולים ומורכבים, תוך עבודה ופיתוח עסקי ושותפויות עם גורמים בינלאומיים באירופה, במזרח הרחוק, בהודו ובארה"ב. ב- 13 השנים האחרונות דייב שימש מנכ"ל למספר חברות כשהבולטת שבהן (Mobile Research Labs (MRL, אשר בה הכפיל דייב את הכנסותיה בכל שנה במשך ארבע שנים ברציפות ובה רכש חברה אמריקאית, בשם Mediaguide.

 • מייסד
סער גינזבורסקי
סמנכ"ל טכנולוגיות
ביוגרפיה
למעלה מעשרים שנות ניסיון כמהנדס פיתוח, מנהל פיתוח באמדוקס ויזם. ב-12 השנים האחרונות הקים שלושה מיזמים משלו בעולמות של רשתות חברתיות, זכויות יוצרים ופטנטים וניהול מועדוני עובדים. שלושת המיזמים הצליחו יפה בישראל ובעולם ובנו את הבסיס העסקי והטכנולוגי שנדרש להקמת דהפוינט.

 • מייסד

משקיעים 4

משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות

עדכונים

  אין עדכונים להצגה

העיסקה

מסמכים

מצגים

עקבו אחרינו