מפרסם: Menny Shalom
CEO
שתפו

ooga

ooga היא פלטפורמה חדשנית לשירותים פיננסים, המיועדת לעסקים קטנים ובינוניים, אשר מהווים כ- 90% מהעסקים במרבית השווקים בעולם. ooga מאפשרת ללקוחותיה להעביר כסף בקלות מהנייד, ומספקת לבעלי העסקים פתרון תחרותי לעמלות הסליקה המכבידות של חברות האשראי.

$15,000

גויסו עד כה

2

משקיעים

37

ימים נותרו
השקעה מינימלית: $5,000
סוג: מניות  
שלב: Seed
קטגוריה: פיננסי
 • פיצ'
 • הצוות
 • משקיעים 2
 • עדכונים
 • העיסקה
 • מסמכים
 • מצגים

פיצ'

עיקרי הקמפיין

תחום ה-Fintech רותח ומעורר עניין רב בקרב קרנות ההון סיכון

שוק ההשקעות העולמי ב-Fintech, מיזמי טכנולוגיה פיננסיים, חווה עלייה אדירה בין השנים 2012 ו-2017, וחצה את רף ה- 40 מיליארד דולר בהשקעות הון סיכון. לפי דו"ח של Citi GPS: Global Perspectives & Solutions, יותר מ-7000 השקעות בוצעו בשנים אלו בתחום.
עוגה נכנסת בזמן הנכון לזירה אשר מגלגלת סכומים אדירים בארץ ובעולם מדי שנה. עוגה מציעה מודל חדשני הממצב אותה כמתחרה ממשית בתחום, מודל אשר צפוי למשוך הן לקוחות והן משקיעים ורוכשים פוטנציאליים. מעבר לכך – עוגה מתמקדת בשוק העסקים הקטנים והבינוניים – שוק שהינו לא משורת בישראל Under-served וסובל ממגבלות משמעותיות בנגישות למוצרים ושירותים פיננסיים מתקדמים.

עוגה כבר פועלת בשוק

Ooga השלימה את שלב הפיתוח למוצריה הקיימים, והיא פעילה בשוק, עם מספר בתי עסק פעילים, יחד עם תחילתם של שיתופי פעולה עם גורמים מובילים בתחום הפיננסי בארץ ובעולם. כבר כיום, מאפשרת עוגה לצרכנים לבצע מגוון תשלומים מהאפליקציה בנייד, ולבעלי העסקים לנהל את קבלת התשלומים. פתרון פיננסי תפעולי אחד לכל צרכי העסק.

 

הפתרון של Ooga מושלם ללקוחות ולבתי עסק – ללא צורך בבנק

על אף שאפליקציות התשלום והעברת הכספים החדשות מתהדרות בחדשנות שהן מציגות, בפועל הן לרוב מבוססות על פעילות בנקאית ותיקה תומכת מאחור. על כן משתמשים רבים בוחרים שלא להשתמש בהן, בחירה שפירושה פתיחת חשבון בנק חדש - על כל המשתמע מכך. מעבר לכך הן מאופיינות לרוב בפונקציונאליות מוגבלת וחד מימדית.
באמצעות הארנק הדיגיטלי של עוגה, לקוחות יכולים להעביר כסף, לבצע תשלומים מכרטיס האשראי, מחשבון הבנק ובקרוב אפילו באמצעות מזומן, הכול מהטלפון הנייד בלבד. בלי ארנק, בלי כספומט, בלי עמלות ואפילו בלי חשבון בנק, פתרון מושלם עבור לקוחות רבים המעדיפים זאת, ובתי עסק המבקשים לחסוך בעמלות הסליקה האדירות של חברות האשראי.

 

השקעה בחברה תחרותית ואטרקטיבית, רגע לפני המראה לשוק הבינלאומי

Ooga צפויה להשלים בקרוב את פיתוחה של מערכת התשלומים העסקיים (עסק<>עסק) באינטרנט, ולאחר מכן להמשיך בהתקשרות עם גופים פיננסיים מובילים לתחילת הפעילות הבינלאומית. זוהי הזדמנות חד פעמית לחבור לחברה המעניקה פתרון תחרותי אטרקטיבי במיוחד בשוק הסליקה והשירותים הפיננסיים, רגע לפני הנסיקה.

 

הרעיון

ניהול הכספים והבנקאות הפך להיות עניין מתיש עבור פרילנסרים ובעלי עסקים קטנים. זה לא חייב להיות כך. יש מקומות בעולם שבהם בנקים, על המומחיות הפיננסית שלהם, מהווים הכלי החשוב ביותר עבור יזמים. הם אינם גורמים שם לחרדה. הם לא מעמיסים עבודה מיותרת על בעלי העסק. הם לא גוזלים שעות עבודה מרובות. הם פועלים בתור שותפים כדי לעזור ליזמים עצמאיים, לחברות ולעסקים חדשים להתבסס.

אנו מאמינים שלקהילת העסקים בישראל מגיעה מערכת של מוצרים ושירותים פיננסיים שתהיה נגישה, נוחה והוגנת. מאחר ולא מצאנו שאף אחד מהבנקים בישראל מספק מערכת העונה על דרישות אלה – החלטנו להקים אותה בעצמנו – לטובת כלל הקהילה של בעלי העסקים בישראל ושל לקוחותיהם.

בתי עסק כיום נוהגים לשלם לחברות האשראי עמלות סליקה בשיעור של 1-2% (כתלות בגודל העסק וסוג הפעילות).  עוגה שואפת לבנות ולהציע לקהילת העסקים הקטנים בישראל מערכת דיגיטלית של מגוון שירותים פיננסיים, תפעוליים ואחרים הדרושים לניהול העסק.

כבר בהשקה מקבלים הלקוחות העסקיים של עוגה ארנק דיגיטלי המאפשר להם לקבל תשלומים דיגיטליים מלקוחותיהם וכן תשלומים באמצעות כרטיסי אשראי והעברות בנקאיות. בכוונת עוגה להציע מודל תמחור אטרקטיבי המבוסס על עם עמלה חסרת תחרות - 0.5% בלבד - וזאת עבור תשלומים מלקוחות המשלמים באמצעות הארנק הדיגיטלי של עוגה. כך למעשה מסייעת  עוגהלצמיחתם ולשגשוגם של עסקים קטנים ובינוניים אשר נאלצים להתמודד עם עלויות אשראי גבוהות. עוגה שואפת להרחיב את מעגל מוצריה ללקוחות העסקיים - חלקם ע"י פיתוח עצמאי וחלקם ע"י שיתופי פעולה עם גופים אחרים, ולספק מעטפת פשוטה ומקיפה לניהול בית העסק ולכל צרכיו הפיננסיים.

 

הצורך והפתרון

עסקים קטנים הם העומדים בליבתו של כל משק. בתי העסק הקטנים הבאים במגע יומיומי עם קהל משקי הבית, נושאים בעול מורכב של ניהול עסק קטן, המהווה אתגר פיננסי, שיווקי ותפעולי מתמשך, בין היתר בהתמודדות עם עלויות סליקה משמעותיות לחברת האשראי, הנוגסות ברווחים.
עולם התשלומים, שנולד במאה התשיעית לספירה ולמעשה אף קודם לכן, מאז שהחלו אנשים לסחור זה עם זה בסחר חליפין, עובר מהפיכה משמעותית בשנים האחרונות. לצד ריבוי מקורות ומערכות תשלומים צרכניות ועסקיות, הצרכנים והעסקים כיום מחפשים נוחות, פשטות וזמינות – מבלי לוותר על הצורך בביטחון ובמחיר הוגן.
עוגה פיתחה מערכת המאפשרת לאותם לבעלי עסקים קטנים התלויים במערכות סליקה לקיומן, לסלוק כרטיסי אשראי וכן לקבל תשלומים מארנקים דיגיטליים, בקלות ובעלות מינימלית, המציבה את הפלטפורמה כמתחרה ראויה בקרב האפשרויות הקיימות בשוק כיום. חוויית השימוש עומדת במרכז החדשנות הטכנולוגית שמציעה המערכת, במטרה לאפשר תשלומים מהירים ונוחים (FRICTIONLESS PAYMENTS).
Ooga מסייעת לצמיחתם ולשגשוגם של עסקים שיחברו אליה, בדרך של שיתוף פעולה ייחודי ומנצח עם מוסד פיננסי מוביל, באמצעות מתן מעטפת פשוטה אך מקיפה לניהול העסק ולכל צרכיו הפיננסיים.


איך זה עובד?
באמצעות עוגה ניתן לשלם ולהעביר כסף באמצעות הנייד בלבד, עם הארנק הדיגיטלי של עוגה, להעביר כסף, לבצע תשלומים מכרטיס האשראי, מחשבון הבנק ובקרוב אפילו במזומן, הכול מהטלפון הנייד בלבד. בלי ארנק, בלי כספומט, בלי עמלות ואפילו בלי חשבון בנק.

המערכת פועלת עם כל סוגי חשבונות הבנק וכרטיסי האשראי, ועונה על כל צורך, מתשלום בסופר או קיוסק, ועד ביצוע תשלומים מסוגים שונים.
כמו כן, המערכת מאפשרת לצרכנים לבצע תשלומים מכרטיס האשראי שלהם, מחשבון הבנק ואפילו במזומן – והכל מאפליקציית תשלומים ייחודית המותקנת על הטלפון הנייד.
 
בין השירותים שמציעה Ooga:

הרעיון והחזון

עוגה הינה פלטפורמה דיגיטלית חדשנית להעברת ולקבלת תשלומים באמצעות אשראי, מזומן, או העברה בנקאית, בקלות, במהירות ובעלות מינימלית. עוגה פונה לשוק העסקים הקטנים והבינוניים, המהווים כ-99% מהשוק העסקי בארץ, חוסכת להם עמלות ומאפשרת, בין היתר, קבלת תשלומים מלקוחות באמצעי תשלום שונים וכן ביצוע תשלומים חד פעמיים או חוזרים לספקים. בכפוף לאישורים רגולטוריים, עוגה שואפת להגדיל את העוגה ולהרחיב את מגוון מוצריה ושירותיה שיהיו זמינים ללקוחות העסקיים בישראל ואף לאפשר להם לקבל מענה מלא על כל הצרכים הפיננסיים של העסק בעוגה.

ב-עוגה מאמינים שלקהילת העסקים בישראל מגיעה מערכת של מוצרים ושירותים פיננסיים שתהיה נגישה, נוחה והוגנת. מאחר ואף אחד מהבנקים בישראל לא מספק מערכת העונה על דרישות אלה – החליטה החברה להקים כזו בעצמה – לטובת כלל הקהילה של בעלי העסקים בישראל ושל לקוחותיהם.

ניהול הכספים והבנקאות הפך להיות עניין מתיש עבור בעלי עסקים קטנים. זה לא חייב להיות כך. יש מקומות בעולם שבהם בנקים, על המומחיות הפיננסית שלהם, מהווים את הכלי החשוב ביותר עבור יזמים. הם אינם גורמים שם לחרדה. הם לא מעמיסים עבודה מיותרת על בעלי העסק. הם לא גוזלים שעות עבודה מרובות. הם פועלים בתור שותפים כדי לעזור ליזמים עצמאיים, לחברות ולעסקים חדשים להתבסס. 

מבדיקות שערכה החברה עם בעלי עסקים רבים בישראל עולה כי לראייתם, עבור מרבית הבנקים בישראל, חלה שחיקה במערכות היחסים הללו עם בעלי העסקים הקטנים והבינוניים. לצד קמפיינים שיווקיים יקרים ומלוטשים, נתקלים בעלי העסקים במדיניות לא נוחה, יקרה ואף לא הוגנת ביחסיהם השוטפים עם הבנק המלווה שלהם.

מטרתה של עוגה היא להעלים את הקשיים ואת העלויות המופרזות הכרוכות בשירותי בנקאות וניהול כספים עבור סטרטאפים ועסקים קטנים. החברה משקיעה מאמצים רבים כדי להקים מערך מתקדם וייחודי של מוצרים ושירותים פיננסיים לטובת הקהילה העסקית בישראל. 

עוגה שואפת להיות קו ההגנה הראשון העומד לרשות לקוחותיה אל מול הנטל של ניהול כספי ובנקאות. ההתלהבות והמסירות של החברה ומוביליה למען מטרה זו משתקפות בכל היבט, החל מהמודל העסקי, הטכנולוגיה והעיצוב ועד התרבות העסקית של החברה.

הצוות של עוגה מורכב ממומחי בנקאות, יזמים מנוסים, מהנדסים ומעצבים הלהוטים לעזור לעסקים קטנים לשגשג באמצעות יצירת חוויית הבנקאות העסקית היעילה בעולם. עוגה מזמינה אתכם, הלקוחות הפוטנציאליים של המיזם, לסייע גם בהקמתו ובמימונו – ולהיות שותפים לדרך להקמת מיזם קהילתי שישרת את כלל הקהילה העסקית בישראל.

 

המודל העסקי

בשלב הראשון הפלטפורמה תושק ללא עלות לצרכנים (המשלמים) ובעלות נמוכה לבתי העסק המקבלים תשלומים באמצעותה.
בתי העסק הללו משלמים כיום לחברות האשראי עמלות סליקה בשיעור של 1-2% (כתלות בגודל העסק וסוג הפעילות), ואילו עוגה תגבה מהם 0.5% בלבד בגין תקבולים מארנקים דיגיטליים, בדרכה לאחיזה בנתח שוק משמעותי בשוק זה.
החברה תפעל הן במישור ה-P2B והן ב-P2P:

 

השוק

לפי דו"ח ה-OECD מנובמבר 2016, העסקים הקטנים והבינוניים מהווים 99.8% מהעסקים בישראל. לפי דו"ח תקופתי עדכני יותר מ-2017 על אודות מצב העסקים הקטנים והבינוניים בישראל, מטעם הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה, כיום ישנם בישראל מעל חצי מיליון עסקים קטנים ובינוניים המהווים כ-%99 מהעסקים במדינה, אחראים ל-%53 מהתוצר העסקי ומעסיקים כ-%61 מכלל המועסקים מהמגזר העסקי.

שוק הסליקה ועולם התשלומים עליו נשען הענף העסקי כולו נמצא בפריחה חסרת תקדים. חברות רבות (ארומה, גט-טקסי, אובר, אמזון, פנגו וכו') מטמיעות בתוך האפליקציה שלהם אפשרות "לשמור" את כרטיס האשראי של הלקוח כך שבכל רכישה חוזרת ייחסך הצורך להקלידו מחדש. לצד זאת, קיים מעבר – הן בשל חוויית משתמש משופרת והן מסיבות של רגולציה ופיקוח על הלבנת הון – משימוש במזומן לשימוש באמצעי תשלום חלופיים ובראשם אמצעים כגון "ארנקים" דיגיטליים.  

גם בארץ הושקו לאחרונה שתי אפליקציות בנקאיות לביצוע העברות בין אנשים – פפר (בנק לאומי) וביט (בנק הפועלים) – כחלק מהניסיון של המוסדות הפיננסיים ה"ישנים" לתפוס את נתח השוק של הקהל הצעיר והדיגיטלי שמבלה את מרבית חיוו בטלפון הנייד, כחלק מהעניין הרב שמעורר עולם ה-Fintech. אפליקציות אלה מופנות לקהל הצרכנים בלבד ומשמשות לביצוע העברות בין אנשים Peer2Peer.

אופיו של השוק הבנקאי הישראלי הוא חלק מהסיבה לצורך העמוק בשירות מהסוג שמציעה עוגה, מסיבות שונות. מזה 50 שנה שלא נפתח בישראל בנק חדש, ובין 5 הבנקים הקיימים כיום בארץ מחזיקים בנק הפועלים ובנק לאומי ביותר מ-65% משוק הבנקאות הקמעונאית. במילים אחרות - ללקוחות אין חלופות רבות, והם צמאים לשירות פיננסי שאיננו בנקאי, אשר ימלא את החלל החסר.

כמו כן, הרפורמה הממשלתית יוצרת חלון הזדמנויות ייחודי בישראל, המתאפיינת בשוק "מבוגר" עם לקוחות שאינם מביעים שביעות רצון מתפקוד הענף והגורמים הקיימים בו, אותם בנקים מסורתיים המתקשים לשנות מהותית את המודל העסקי שלהם.

שוק ההשקעות העולמי ב-Fintech, מיזמי טכנולוגיה פיננסיים, ראה עלייה אדירה בין השנים 2012 ו-2017, וחצה את סף 40 המיליארד דולר בהשקעות ורכישות, באמצעות יותר מ-7000 עסקאות שנחתמו בתחום, לפי דו"ח של Citi GPS: Global Perspectives & Solutions ממרץ 2018.


 
מדו"ח זה עולה גם כי מתחילת 2017, עסקאות אלו המערבות קרנות הון ומיזמי Fintech מוערכות בכ-11.5 מיליארד דולר, המייצגים כ-2000 עסקאות בתחום, כך ש-Ooga נכנסת בדיוק בזמן לזירה זו המגלגלת סכומים אדירים בארץ ובעולם מדי שנה, ומציעה מודל חדשני הממצב אותה כמתחרה ממשית בתחום ה-Payments הצומח במהירות מרשימה.

Timeline

07/2017     מחקרי שוק ואיפיון מערכת
10/2017     קבלת רישיון ממשרד האוצר לעיסוק בשירותי מטבע ומזומן
12/2017     תחילת פיתוח
12/2017     הסכם מאגד על תשתית של חברת ישרכארט
01/2018     תחילת הפעילות של לקוח עסקי ראשון
05/2018     יציאת אפליקציית הארנק האלקטרוני של הצרכנים לחנויות גוגל ואפל
07/2018     פתיחת מערכת התשלומים העסקיים (עסק<>עסק) באינטרנט.
10/2019     התקשרות עם גופים פיננסיים מהודו ולונדון לתחילת הפעילות הבינלאומית

 

Go To Market


החברה תפעל בכמה מישורים לצורך חדירה מיטבית לשוק:
1. שיווק ישיר לעסקים קטנים שלא סולקים כיום אשראי או שסולקים במחירים גבוהים.
2. הצעת יכולות התשלום בארנק (SDK) לאפליקציות אחרות של גופים (רשתות מסעדות, חברות מוניות וכיוב')
3. שת"פ עם חברות המוכרות קופות למסעדות על מנת לאפשר תשלום בארנק הדיגיטלי בקופות שלהם
4. קמפיין דיגיטלי (גוגל + פייסבוק) ללקוחות – להורדת האפליקציה ותשלום באמצעותה

אסטרטגית האקזיט

כפי שכבר הוזכר, שוק ההשקעות העולמי ב-Fintech, מיזמי טכנולוגיה פיננסיים, ראה עלייה אדירה בין השנים 2012 ו-2017, וחצה את סף 40 המיליארד דולר בהשקעות ורכישות בין שנים אלו, כך ש-Ooga המציעה מודל חדשני הממצב אותה כמתחרה ממשית בתחום, מעוררת כבר כיום את עניינן של מובילות השוק השונות בישראל, והעניין העולמי בה יילך ויגבר ככל שבסיס המשתמשים שלה ותפוצתה יגדלו.

מערכת התשלומים החדשנית של עוגה עשויה להירכש בזכות:

• בסיס לקוחות פרטיים ועסקיים רחב
• היקפי הכנסות משמעותיים
החברה תפעל לייצר בסיס לקוחות משמעותי וגלובלי – תוך התמקדות במדינות בהן המערכת הבנקאית לא נגישה לכל שכבות האוכלוסייה – ולספק מערך מצומצם של שירותים פיננסיים מרכזיים לאוכלוסייה רחבה.
להערכת מובילי החברה היא תהפוך כבר בשנת הפעילות הראשונה שלה ליעד אטרקטיבי להשקעה אסטרטגית או רכישה ע"י גופים שונים באקוסיסטם:
• בנקים ומוסדות פיננסיים
• חברות המספקות שירותים פיננסיים לעסקים קטנים

שימוש בכספי הגיוס

גיוס מינימלי – 150,000 דולר
•    35K – המשך פיתוח והרחבת המוצר – על פני כשישה חודשים
•    65K – שיווק לעסקים קטנים ולקוחות קצה – על פני כשישה חודשים
•    היתרה – המשך פעילות לקראת גיוס הון משמעותי – לאחר הגעה לבסיס משתמשים ראשוני (200-300 בתי עסק וכן 4000-6000 משתמשי קצה בישראל)

גיוס מקסימלי – 750,000 דולר
•    100K – המשך פיתוח והרחבת המוצר – על פני כשישה חודשים
•    200K – שיווק לעסקים קטנים ולקוחות קצה – על פני כשישה חודשים
•    100K – שיתופי פעולה לחדירה לשוק בהודו ולונדון
•    היתרה – המשך פעילות לקראת גיוס הון משמעותי – לאחר הגעה לבסיס משתמשים ראשוני (500-600 בתי עסק וכן 10-12K משתמשי קצה בישראל)

 


 

הצוות

מני שלום
מנכ"ל
ביוגרפיה
מני שימש כמנכ"ל חברת Wayerz, אותה הקים בשנת 2014. תחת הנהגתו, נבחרה החברה לתכנית האקסלרטור היוקרתית של ברקליס בניו יורק ב-2015, וזכתה בפרס החדשנות של Shengjing Global Innovation. לפני השקת Wayerz, מני הקים והוביל אץ Mipso, חדר מדידה וירטואלי מבוסס SaaS ופלטפורמת סטיילינג עבור מותגי אופנה וקמעונאים. שלום הוביל את כל צוותי הניהול והפיתוח של המוצרים המקוונים והניידים, במקביל לגיוס של יותר מ-5 מיליון דולר. לפני כן ייסד ושימש מנכ"ל עבור Medifreeze, מיזם עולמי לשימור באמצעות הקפאה, בין השנים 2004-2009. ב-2003 קיבל שלום תואר שני בתחום הבנקאות והפיננסים מהאוניברסיטה העברית בירושלים, שם סיים בהצטיינות תואר ראשון במשפטים ובחשבונאות. כמו כן הינו בעל תואר שני במשפטים מבית הספר למשפטים של אוניברסיטת קולומביה, אותו השלים בהצטיינות בשנת 2000.

 • מייסד
אלכסנדר אביב קלנדר
CTO
ביוגרפיה
אביב אלכסנדר הינו בעל היסטוריה מוכחת של עבודה בתעשיית שירותי טכנולוגיית המידע. בעל מיומנויות תכנות על גבי שלל פרדיגמות, שפות ומערכות שונות, וכן התמחות בfull-stack ופתרונות למובייל. לאלכסנדר ניסיון טכני מעשי, כמו גם ניסיון בפיתוח עסקי, הכולל הנעת צוותי IT קטנים עד גדולים, וייעוץ לחברות מכל הגדלים.

יגאל צמרינסקי
מנהל שיווק
ביוגרפיה
יגאל הוא מנהל רב-לשוני (ספרדית, אנגלית, צרפתית, פורטוגזית ועברית) עם 20 שנות ניסיון בתחום הטכנולוגיה והסטארט-אפים. הוא מוביל כיום את סקטורי EMEA & LATAM בפעילויות פיתוח עסקי עבור VOTIRO. לפני כן, שימש כסמנכ"ל מכירות ו-CMO ב-Wayerz. יגאל הוביל את תחומי המכירות, הפיתוח העסקי והשיווק במגוון של חברות סטארט-אפ וטכנולוגיה, והוא מחזיק בתואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת טורונטו, ותואר B.sc מאוניברסיטת פלורידה.

גדי זוהר
מנהל תשתיות ואבטחה
ביוגרפיה
גדי הינו יועץ מנוסה בהקמה וניהול של חוות שרתים, תשתיות תקשורת ואבטחה של מוסדות וארגונים מובילים בישראל. עסק במשך למעלה מעשרים השנים האחרונות במתן ייעוץ ושירותים למוסדות מובילים בתחום של הקמת תשתיות אחסון מתקדמות, מערכות מידע פנים ארגוניות, תקשורת אינטרנט ושרתים, שירותי ענן מתקדם ושירותי אבטחה מתקדמים וייחודיים לארגונים גדולים.

 • יועץ

משקיעים 2

משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות

עדכונים

  אין עדכונים להצגה

העיסקה

מסמכים

מצגים

עקבו אחרינו