מפרסם: Menny Shalom
CEO
שתפו

ooga

Ooga היא פלטפורמת Fintech חדשנית המאפשרת לעסקים לנהל את כל פעילותם הפיננסית במקום אחד בצורה קלה, יעילה ומשתלמת. הפלטפורמה מאחדת את כל המערכות הנדרשות לניהול עסק, מתשלומי לקוחות והוצאת חשבוניות, תשלומים לספקים ולרשויות המס, ועד תפעול מועדוני לקוחות.

$ 15,000

גויסו עד כה

2

משקיעים

0

ימים נותרו
סוג:מניות  
שלב:Seed
קטגוריה:פיננסים
  • עיקרי הקמפיין
  • פיצ'
  • הצוות
  • משקיעים 2
  • עדכונים 1

עיקרי הקמפיין

פלטפורמת Fintech ראשונה מסוגה בעולם – One Stop Shop לניהול העסק

Ooga היא הפלטפורמה הראשונה בעולם אשר מספקת פתרון תפעולי - פיננסי מלא לעסקים.  Ooga מאחדת את כל המערכות הנדרשות לניהול העסק, החל מקבלת תשלומי לקוחות (כולל סליקת אשראי) והוצאת חשבוניות, דרך ביצוע תשלומים לספקים, לרשויות המס ולגופי הפנסיה, וכלה בהקמה ותפעול מועדוני לקוחות.

 

התייעלות כלכלית לבתי העסק - הפחתה משמעותית של העלויות הפיננסיות וזמן התפעול

Ooga מאפשרת לבתי העסק להקטין בצורה משמעותית את העלויות הפיננסיות והזמן המוקדש לתפעול הפיננסי, ולהתרכז בליבת העסק – במוצר, בשיווק, במכירות ובפיתוח.

 

חוזים מול כמה מהעסקים המובילים בישראל - לקראת יציאה לשוק הבינ"ל

Ooga החלה לעבוד עם כמה מהעסקים המוכרים בישראל. החברה מתכננת לצאת לשוק הבינ"ל במהלך 2019.

 

פריצת דרך טכנולוגית בתעשיית ה-Fintech המשגשגת

תעשיית ה-Fintech היא אחת התעשיות המשגשגות בימים אלה וככזו היא מושכת השקעות רבות -  בשנת 2017 הושקעו מעל 40 מיליארד $ במיזמי טכנולוגיה פיננסיים. 

Ooga מציעה מוצר פורץ דרך בשוק עצום המשווע לחדשנות טכנולוגית.

 

פתרון אידיאלי לעסקים הקטנים והבינוניים – מרכיבי הליבה של כל משק

 

העסקים הקטנים והבינוניים הם מרכיבי הליבה של כל משק (בישראל הם מהווים מעל 99% מהעסקים במדינה), והם אלה שלרוב נושאים בעיקר הנטל התפעולי – הפיננסי מעט כוח אדם באופן יחסי והתמודדות שוחקת מול הבנקים, מוסדות המדינה גופי האשראי (ועמלות הסליקה) ועוד. 

Ooga מציעה פתרון אידיאלי לאוכלוסיית הפרילנסרים ובעלי העסקים הקטנים והבינוניים – פלטפורמת ניהול פיננסי חדשנית המאפשרת להם להתפנות לניהול המקצועי של העסק, לייצר הכנסות ולצמוח.

 

 

פיצ'

הרעיון

 

הצורך

עסקים קטנים הם העומדים בליבתו של כל משק. בתי העסק הקטנים הבאים במגע יומיומי עם קהל משקי הבית, נושאים בעול מורכב של ניהול עסק קטן, המהווה אתגר פיננסי, שיווקי ותפעולי מתמשך, בין היתר בהתמודדות עם עלויות סליקה משמעותיות לחברת האשראי, הנוגסות ברווחים.

לצד ריבוי מקורות ומערכות תשלומים צרכניות ועסקיות, הצרכנים והעסקים כיום מחפשים נוחות, פשטות וזמינות – מבלי לוותר על הצורך בביטחון ובמחיר הוגן.

 

הפתרון

Ooga פיתחה מערכת המאפשרת לאותם לבעלי עסקים קטנים התלויים במערכות סליקה לקיומן, לסלוק כרטיסי אשראי וכן לקבל תשלומים מארנקים דיגיטליים, בקלות ובעלות מינימלית, המציבה את הפלטפורמה כמתחרה רצינית בקרב האפשרויות הקיימות בשוק כיום. חוויית השימוש עומדת במרכז החדשנות הטכנולוגית שמציעה המערכת, במטרה לאפשר תשלומים מהירים ונוחים (FRICTIONLESS PAYMENTS).

Ooga מסייעת לצמיחתם ולשגשוגם של עסקים שיחברו אליה, בדרך של שיתוף פעולה ייחודי ומנצח עם מוסד פיננסי מוביל, באמצעות מתן מעטפת פשוטה אך מקיפה לניהול העסק ולכל צרכיו הפיננסיים.

 

איך זה עובד?

באמצעות Ooga ניתן לשלם ולהעביר כסף באמצעות הנייד בלבד, עם הארנק הדיגיטלי של Ooga, להעביר כסף, לבצע תשלומים מכרטיס האשראי, מחשבון הבנק ובקרוב אפילו במזומן, הכול מהטלפון הנייד בלבד. בלי ארנק, בלי כספומט, בלי עמלות ואפילו בלי חשבון בנק.

המערכת פועלת עם כל סוגי חשבונות הבנק וכרטיסי האשראי, ועונה על כל צורך, מתשלום בסופר או קיוסק, ועד ביצוע תשלומים מסוגים שונים.

כמו כן, המערכת מאפשרת לצרכנים לבצע תשלומים מכרטיס האשראי שלהם, מחשבון הבנק ואפילו במזומן – והכל מאפליקציית תשלומים ייחודית המותקנת על הטלפון הנייד.

בין השירותים שמציעה Ooga:

המודל העסקי

בשלב הראשון הפלטפורמה תושק ללא עלות לצרכנים (המשלמים) ובעלות נמוכה לבתי העסק המקבלים תשלומים באמצעותה.

בתי העסק הללו משלמים כיום לחברות האשראי עמלות סליקה בשיעור של 1-2% (כתלות בגודל העסק וסוג הפעילות), ואילו Ooga תגבה מהם 0.5% בלבד בגין תקבולים מארנקים דיגיטליים, בדרכה לאחיזה בנתח שוק משמעותי בשוק זה.

 

השוק

לפי דו"ח ה-OECD מנובמבר 2016, העסקים הקטנים והבינוניים מהווים 99.8% מהעסקים בישראל (https://www.themarker.com/smb/1.3148592). לפי דו"ח תקופתי עדכני יותר מ-2017 על אודות מצב העסקים הקטנים והבינוניים בישראל, מטעם הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה, כיום ישנם בישראל מעל חצי מיליון עסקים קטנים ובינוניים המהווים כ-%99 מהעסקים במדינה, אחראים ל-%53 מהתוצר העסקי ומעסיקים כ-%61 מכלל המועסקים מהמגזר העסקי.

https://www.sba.org.il/hb/PolicyAndInformation/Researches/Documents/small_business_report_2017_nagish_sign.pdf).

שוק הסליקה ועולם התשלומים עליו נשען הענף העסקי כולו נמצא בפריחה חסרת תקדים. חברות רבות (ארומה, גט-טקסי, אובר, אמזון, פנגו וכו') מטמיעות בתוך האפליקציה שלהם אפשרות "לשמור" את כרטיס האשראי של הלקוח כך שבכל רכישה חוזרת ייחסך הצורך להקלידו מחדש. לצד זאת, קיים מעבר – הן בשל חוויית משתמש משופרת והן מסיבות של רגולציה ופיקוח על הלבנת הון – משימוש במזומן לשימוש באמצעי תשלום חלופיים ובראשם אמצעים כגון "ארנקים" דיגיטליים.

גם בארץ הושקו לאחרונה שת אפליקציות בנקאיות לביצוע העברות בין אנשים – פפר (בנק לאומי) וביט (בנק הפועלים) – כחלק מהניסיון של המוסדות הפיננסיים ה"ישנים" לתפוס את נתח השוק של הקהל הצעיר והדיגיטלי שמבלה את מרבית חיוו בטלפון הנייד, כחלק מהעניין הרב שמעורר עולם ה-Fintech. אפליקציות אלה מופנות לקהל הצרכנים בלבד ומשמשות לביצוע העברות בין אנשים Peer2Peer.

אופיו של השוק הבנקאי הישראלי הוא חלק מהסיבה לצורך העמוק בשירות מהסוג שמציעה OOGA, מסיבות שונות. מזה 50 שנה שלא נפתח בישראל בנק חדש, ובין 5 הבנקים הקיימים כיום בארץ מחזיקים בנק הפועלים ובנק לאומי ביותר מ-65% משוק הבנקאות הקמעונאית. במילים אחרות - ללקוחות אין חלופות רבות, והם צמאים לשירות פיננסי שאיננו בנקאי, אשר ימלא את החלל החסר.

כמו כן, הרפורמה הממשלתית יוצרת חלון הזדמנויות ייחודי בישראל, המתאפיינת בשוק "מבוגר" עם לקוחות שאינם מביעים שביעות רצון מתפקוד הענף והגורמים הקיימים בו, אותם בנקים מסורתיים המתקשים לשנות מהותית את המודל העסקי שלהם.

שוק ההשקעות העולמי ב-Fintech, מיזמי טכנולוגיה פיננסיים, ראה עלייה אדירה בין השנים 2012 ו-2017, וחצה את סף 40 המיליארד דולר בהשקעות ורכישות, באמצעות יותר מ-7000 עסקאות שנחתמו בתחום, לפי דו"ח של Citi GPS: Global Perspectives & Solutions ממרץ 2018.

מדו"ח זה עולה גם כי מתחילת 2017, עסקאות אלו המערבות קרנות הון ומיזמי Fintech מוערכות בכ-11.5 מיליארד דולר, המייצגים כ-2000 עסקאות בתחום, כך ש-Ooga נכנסת בדיוק בזמן לזירה זו המגלגלת סכומים אדירים בארץ ובעולם מדי שנה, ומציעה מודל חדשני הממצב אותה כמתחרה ממשית בתחום ה-Payments הצומח במהירות מרשימה.

 

Timeline

07/2017 מחקרי שוק ואיפיון מערכת

10/2017 קבלת רישיון ממשרד האוצר לעיסוק בשירותי מטבע ומזומן

12/2017 תחילת פיתוח

12/2017 הסכם מאגד על תשתית של חברת ישרכארט

01/2018 תחילת הפעילות של לקוח עסקי ראשון

05/2018 יציאת אפליקציית הארנק האלקטרוני של הצרכנים לחנויות גוגל ואפל

07/2018 פתיחת מערכת התשלומים העסקיים (עסק<>עסק) באינטרנט.

10/2018 התקשרות עם גופים פיננסיים מהודו ולונדון לתחילת הפעילות הבינלאומית

 

Go To Market

החברה תפעל בכמה מישורים לצורך חדירה מיטבית לשוק:

1. שיווק ישיר לעסקים קטנים שלא סולקים כיום אשראי או שסולקים במחירים גבוהים.

2. הצעת יכולות התשלום בארנק (SDK) לאפליקציות אחרות של גופים (רשתות מסעדות, חברות מוניות וכיוב').

3. שת"פ עם חברות המוכרות קופות למסעדות על מנת לאפשר תשלום בארנק הדיגיטלי בקופות שלהם.

4. קמפיין דיגיטלי (גוגל + פייסבוק) ללקוחות – להורדת האפליקציה ותשלום באמצעותה.

אסטרטגית האקזיט

כפי שכבר הוזכר, שוק ההשקעות העולמי ב-Fintech, מיזמי טכנולוגיה פיננסיים, ראה עלייה אדירה בין השנים 2012 ו-2017, וחצה את סף 40 המיליארד דולר בהשקעות ורכישות בין שנים אלו, כך ש-Ooga המציעה מודל חדשני הממצב אותה כמתחרה ממשית בתחום, מעוררת כבר כיום את עניינן של מובילות השוק השונות בישראל, והעניין העולמי בה יילך ויגבר ככל שבסיס המשתמשים שלה ותפוצתה יגדלו.

מערכת התשלומים החדשנית של Ooga עשויה להירכש בזכות:

• בסיס לקוחות (פרטיים ועסקיים רחב)

• היקפי הכנסות (ולא בהכרח רווחים) משמעותיים

החברה תפעל לייצר בסיס לקוחות משמעותי וגלובלי – תוך התמקדות במדינות בהן המערכת הבנקאית לא נגישה לכל שכבות האוכלוסייה – ולספק מערך מצומצם של שירותים פיננסיים מרכזיים לאוכלוסייה רחבה.

להערכת מובילי החברה היא תהפוך כבר בשנת הפעילות הראשונה שלה ליעד אטרקטיבי להשקעה אסטרטגית או רכישה ע"י גופים שונים באקוסיסטם:

• בנקים ומוסדות פיננסיים

• חברות המספקות שירותים פיננסיים לעסקים קטנים

שימוש בכספי הגיוס

גיוס מינימלי – 150,000 דולר

•           50K – המשך פיתוח והרחבת המוצר – על פני כשישה חודשים

•           100K – שיווק לעסקים קטנים ולקוחות קצה – על פני כשישה חודשים

•           היתרה – המשך פעילות לקראת גיוס הון משמעותי – לאחר הגעה לבסיס משתמשים ראשוני (200-300 בתי עסק וכן 4000-6000 משתמשי קצה בישראל)

 

גיוס מקסימלי – 750,000 דולר

•           100K – המשך פיתוח והרחבת המוצר – על פני כשישה חודשים

•           200K – שיווק לעסקים קטנים ולקוחות קצה – על פני כשישה חודשים

•           100K – שיתופי פעולה לחדירה לשוק בהודו ולונדון

•           היתרה – המשך פעילות לקראת גיוס הון משמעותי – לאחר הגעה לבסיס משתמשים ראשוני (500-600 בתי עסק וכן 10-12K משתמשי קצה בישראל)

 


 

הצוות

מני שלום
מנכ"ל
ביוגרפיה
מני שימש כמנכ&quot;ל חברת Wayerz, אותה הקים בשנת 2014. תחת הנהגתו, נבחרה החברה לתכנית האקסלרטור היוקרתית של ברקליס בניו יורק ב-2015, וזכתה בפרס החדשנות של Shengjing Global Innovation. לפני השקת Wayerz, מני הקים והוביל אץ Mipso, חדר מדידה וירטואלי מבוסס SaaS ופלטפורמת סטיילינג עבור מותגי אופנה וקמעונאים. שלום הוביל את כל צוותי הניהול והפיתוח של המוצרים המקוונים והניידים, במקביל לגיוס של יותר מ-5 מיליון דולר. לפני כן ייסד ושימש מנכ&quot;ל עבור Medifreeze, מיזם עולמי לשימור באמצעות הקפאה, בין השנים 2004-2009. ב-2003 קיבל שלום תואר שני בתחום הבנקאות והפיננסים מהאוניברסיטה העברית בירושלים, שם סיים בהצטיינות תואר ראשון במשפטים ובחשבונאות. כמו כן הינו בעל תואר שני במשפטים מבית הספר למשפטים של אוניברסיטת קולומביה, אותו השלים בהצטיינות בשנת 2000.

  • מייסד
אלכסנדר אביב קלנדר
CTO
ביוגרפיה
אביב אלכסנדר הינו בעל היסטוריה מוכחת של עבודה בתעשיית שירותי טכנולוגיית המידע. בעל מיומנויות תכנות על גבי שלל פרדיגמות, שפות ומערכות שונות, וכן התמחות בfull-stack ופתרונות למובייל. לאלכסנדר ניסיון טכני מעשי, כמו גם ניסיון בפיתוח עסקי, הכולל הנעת צוותי IT קטנים עד גדולים, וייעוץ לחברות מכל הגדלים.

מדוע Alexander Aviv Callander ?


יגאל צמרינסקי
מנהל שיווק
ביוגרפיה
יגאל הוא מנהל רב-לשוני (ספרדית, אנגלית, צרפתית, פורטוגזית ועברית) עם 20 שנות ניסיון בתחום הטכנולוגיה והסטארט-אפים. הוא מוביל כיום את סקטורי EMEA & LATAM בפעילויות פיתוח עסקי עבור VOTIRO. לפני כן, שימש כסמנכ&quot;ל מכירות ו-CMO ב-Wayerz. יגאל הוביל את תחומי המכירות, הפיתוח העסקי והשיווק במגוון של חברות סטארט-אפ וטכנולוגיה, והוא מחזיק בתואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת טורונטו, ותואר B.sc מאוניברסיטת פלורידה.

גדי זוהר
מנהל תשתיות ואבטחה
ביוגרפיה
גדי הינו יועץ מנוסה בהקמה וניהול של חוות שרתים, תשתיות תקשורת ואבטחה של מוסדות וארגונים מובילים בישראל. עסק במשך למעלה מעשרים השנים האחרונות במתן ייעוץ ושירותים למוסדות מובילים בתחום של הקמת תשתיות אחסון מתקדמות, מערכות מידע פנים ארגוניות, תקשורת אינטרנט ושרתים, שירותי ענן מתקדם ושירותי אבטחה מתקדמים וייחודיים לארגונים גדולים.

  • יועץ

משקיעים 2

משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות

עדכונים 1

  • תאריך עדכון: 12/11/2018

    רשת המסעדות המובילה אגאדיר, בעלת 14 סניפים ברחבי הארץ, בחרה בארנק הדיגיטלי של Ooga כבסיס לאפליקציה החדשה שתשיק. האפליקציה תאפשר ניהול מועדון לקוחות מתקדם של הרשת, ביצוע תשלום בסניפים, בהזמנות ועוד. במסגרת ההסכם תפתח Ooga לאגאדיר אפליקציית מועדון לקוחות וארנק דיגיטלי מתקדמים, על בסיס המערכת הייחודית של Ooga. מדובר בלקוח אסטרטגי ומוביל בתחום המסעדנות בישראל. 

העיסקה

מסמכים

מצגים

עקבו אחרינו