Class.Me
מפרסם: ניר ציוני
גיוס יתר
בתהליך חוק האנג'לים
Class.Me פיתחה פלטפורמה טכנולוגית ללימודים, אשר משנה את אופן התקשורת בכיתה ומחוצה לה, ותורמת להישגים גבוהים יותר. מאז השקתה, Class.Me נפרסה בעשרות בתי ספר, צברה עשרות אלפי משתמשים פעילים ונמצאת בתהליך חדירה מאסיבי לשוק גלובאלי צומח של 50 מיליארד דולר בשנה

קטגוריה: טכנולוגיה סוג: קמפיין השקעה המירה שלב: Seed +

עיקרי הקמפיין

פתרון חכם לצורך מובהק של מאות מיליוני תלמידים

תלמידים בכל העולם עושים שימוש יום יומי בסמארטפון שלהם כדי ללמוד: הם מצלמים מטלות בית, משתפים חומרים וסיכומים, שואלים שאלות ואפילו מתכוננים למבחני הגמר. הלמידה החברתית המשותפת בסלולאר, שנולדה באופן ספונטני אצל הצרכנים, יצרה צורך מובהק לייעל את השיטה ולאפשר לתלמידים לא רק לשפר את התקשורת ביניהם, אלא גם לשפר את ההישגים האישיים בכיתה.

Class.Me מעניקה מענה מושלם לצורך הזה והיא כבר זוכה להתלהבות רבה בקרב תלמידים ומורים כאחד. Class.Me מאפשרת ניהול נוח של תכנים ושאלות שעלו כבר מבלי לחזור על הדברים ללא צורך ולבזבז זמן עבור המשתמשים האחרים, מכבדת את זמנו של המורה, מציעה מאגר חומרי לימוד נגיש ומאורגן היטב – ומעל הכל מאפשרת עזרה מקוונת שזמינה בכל זמן, בכל מקום.

חדירה מאסיבית לשוק המגלגל הון רב

לפי הערכות בשנים 2015-2017 נאמד שוק ה-e-learning העולמי ב- 39-69 מיליארד דולר, ואילו שוק הלמידה השיתופית (Social Learning) הוערך בסכום של 3-5.6 מיליארד דולר. שוק ה-Online Tutoring והלימודים המקוונים בעולם מוערך בסכום של 11.7 מיליארד דולר, מדי שנה.

ישראל לבדה מוערך שוק השיעורים הפרטיים המסורתי בכ- 260 מיליון דולר בשנה, עם פוטנציאל אדיר לשוק המקוון המקומי, בעיקר על רקע העובדה שבני הנוער בישראל (והישראלים בכלל) פעילים במיוחד בפלטפורמות סלולאריות ומציגים אחוזי חדירה מרשימים בכל הנוגע לנגישות לאינטרנט ושימוש ברשתות חברתיות.
בימים אלו נמצאת Class.Me בתהליכי התרחבות מהשוק הישראלי לאוסטרליה וסינגפור (שוק בו כ-97% מהתלמידים לוקחים שיעורים פרטיים).

עם האצבע על הדופק: פיתוח בשיתוף המשתמשים

כבר מהרגע הראשון, תוכננה ופותחה Class.Me תוך התייעצות ובדיקה מתמדת מול משתמשי המוצר – התלמידים והמורים עצמם! רבים מהכלים והיכולות שמציעה המערכת נולדו בעקבות שיתוף פעולה חשוב זה שהעלה לא פעם תובנות מעניינות, זוויות התבוננות נוספות ושיפורים במוצר. שיתוף המשתמשים בפיתוח ובמשוב הוא עקרון יסוד שבכוונת החברה לשמר, כדי להמשיך ולהציע לבסיס המשתמשים ההולך וגדל שלה את הפלטפורמה העשירה, הנוחה והאינטואיטיבית ביותר שרק אפשר.

פוטנציאל התרחבות בינלאומי אדיר

למרות השוני הקיים בין מערכות החינוך ברחבי העולם, בכל הנוגע לשימוש בסלולאר ע"י תלמידים, נראה שהעולם גלובאלי מתמיד. השימוש הנרחב בקרב צעירים במכשירי סמארטפון, רשתות חברתיות ואינטרנט יוצרים עבור עשרות מיליוני תלמידים בעולם סט שלם של הזדמנויות חדשות להעביר ולקבל מידע, אך גם סט שלם של פערים טכנולוגיים זהים. תלמיד מתל אביב, מטוקיו ומסידני חווים בדיוק את אותו תסכול כשהם מנסים למצוא תשובה לשאלה במתמטיקה שהועלתה אל קבוצת הוואטסאפ הכיתתית לפני שבוע.

עבור Class.Me מדובר בלא פחות מהזדמנות ענקית להתרחבות לשווקים גלובאליים. מהלך הגיוס הנוכחי יאפשר ל-Class.Me להעמיק ולהרחיב את חדירת המוצר ולהגביר את קצב והיקף כניסת המוצר לשווקים חדשים וזרים ברחבי העולם.

אקזיט משמעותי אפשרי ב-3 שווקים

פלטפורמת Class.Me פועלת בשוק ה-Ed Tech ופונה לשוק האפליקציות החינוכיות, שוק ההוראה הפרטית המקוונת (Online Tutoring) ושוק המסרים המידיים, הנמצאים בצמיחה אדירה ונהנים מאקזיטים משמעותיים בשנים האחרונות. בשנים האחרונות למשל, רכשה LinkedIn את אתר Lynda.com המתמחה בקורסים אונליין בעסקה מדוברת ששוויה 1.5 מיליארד דולר, ואילו מיקרוסופט רכשה את Yammer, פלטפורמה לעבודה שיתופית, בעסקה בהיקף של 1.2 מיליארד דולר. Slack, פלטפורמת תקשורת שיתופית לקבוצות בארגונים וחברות, שהוקמה ב-2013, גייסה מעל 500 מליון דולר וצמחה לשווי של כ-5 מיליארד דולר.

 

קהל משתמשים אטרקטיבי במיוחד

הפנייה לקהל של בני נוער, הנחשבים לסגמנט האוכלוסייה המבוקש ביותר בתעשיית הטק, ועבור משווקים ככלל, יכולה גם לעורר עניין רב מצד אפליקציות מסרים כדוגמת WhatsApp, SnapChat, Messenger ועוד.

 

הצלחה בתחילת הדרך

חודשיים בלבד ממועד השקתה, Class.Me כבר צברה מעל עשרות אלפי תלמידים משתמשים. כמות מהווה כ- 5% מגודלו של השוק הרלוונטי בארץ.

הרעיון

בעולם הוירטואלי של היום, תלמידים רבים עושים שימוש מסביב לשעון באפליקציות החלפת מסרים שונות, ובהן WhatsApp והמסנג'ר של פייסבוק, לצרכי החלפת חומרי לימוד והתייעצות או למידה משותפת עם חבריהם לספסל הלימודים.

אלא שאותן אפליקציות אינן מתוכננות למטרה הזו, ויוצרות בלאגן שלם של קבצים, הודעות ממקורות שונים באפליקציות נפרדות, גרסאות שונות ועוד. כאן נכנסת לתמונה אפליקציית Class.Me שתוכננה כדי לפתור את הבעיה ולאפשר לתלמידים כלי יעיל, חכם ונוח, שיאפשר לרכז את כל החומרים והקבצים השונים, לכל השאלות והתשובות שעשויות לעלות במסגרת לימודיהם.

 

 

Class.Me תוכננה מתוך מחשבה על הצורך של התלמידים והמורים בכלי חכם יותר מעוד אפליקציית מסרים, כזה שיאפשר לא רק תקשורת עם הכיתה, אלא גם חיפוש מידע בארכיון, קיטלוג קבוצות על פי נושאי לימוד ופילוחים נוספים. אם  התלמידים מעוניינים, נאמר, לדעת כיצד ענה המורה על השאלה במתמטיקה מלפני שלושה שבועות, באמצעות האפליקציה הם יכולים לגשת ישירות למידע, ללא הצורך המעיק לגלול אחורה לאורך אלפי הודעות שנכתבו מאז. 


האפליקציה מאפשרת גם לתלמידים שקטים ומופנמים יותר לקחת חלק בתהליך הלימודי-חברתי המקוון ובכך יכולה לסייע להם "להביא את עצמם" אל הבמה הכיתתית. Class.Me מסייעת לא רק לתלמידים, אלא גם למורים, בכך שהיא מייצרת פלטפורמה ייעודית ללימודים שמפרידה בין החיים האישיים של המורים לבין תפקידם המקצועי, על מנת שיוכלו לתפקד בצורה טובה ומסורה יותר.

איך זה עובד?

כל מה שצריך לעשות התלמיד או המורה כדי להתחיל לעבוד עם Class.Me, הוא להזין את שמו המלא ואת הטלפון הנייד שלו. מיד לאחר מכן יכול המשתמש לפתוח כיתה או קבוצה ולהפיץ אותה בין חבריו לכיתה, בכל מקצוע שרק ירצה (מתמטיקה, היסטוריה, ספרות, אנגלית, וכל נושא אחר) או להצטרף על ידי הזמנה לכיתה קיימת.

לאחר פתיחת כיתה, רק אלו המוזמנים אליה יכולים להיות חלק ממנה, ובתוך הכיתה הווירטואלית מעלים התלמידים שיעורי בית, חומר למבחן, דנים בשאלות רלוונטיות - על ידי שימוש בהודעות טקסט או בתמונות וצילומי מסך, באופן המאורגן והמסודר ביותר.

המערכת מאפשרת גישה נוחה לשאלות קודמות, חומרים מכל הסוגים, ומציעה סביבת למידה נוחה בה יכולים המשתמשים לעזור אחד לשני בפתרון שיעורי הבית, לפני למידה למבחן וכו'. בכל זמן ומכל מקום הם יכולים להתעדכן במה שנעשה בכיתה, ולהפוך חלק מתהליך למידה חברתי-כיתתי יעיל ומהנה.

השוק

שוק ה-Edtech המגלגל סכומי עתק בכל העולם מדי שנה, מזמין משקיעים וחברות גדולות כדוגמת גוגל, מיקרוסופט, פייסבוק ואחרות, המבצעות רכישות בתחום בשנים האחרונות. Class.Me נמצאת בצומת המפגש שבין שוק האפליקציות החינוכיות, המסרים המידיים ושוק ההוראה הפרטית המקוונת (Online tutoring).


שוק הלימודים המקוון (Online tutoring) מוערך בסכום של 11.7 מיליארד דולר מדי שנה. על פי מחקר של TechNavio שוק ההוראה הפרטנית המקוונת בכללותו צפוי להגיע ב-2021 להיקף של 125 מיליארד דולר, כאשר 31% מן השוק העולמי נמצא בארה"ב, בה מתכננת החברה להתחיל לפעול ב-2018.


על פי אותו מחקר השוק העולמי לאפליקציות חינוכיות יעמוד ב-2019 על כ-22 מיליארד דולר עם CAGR של 34%, כאשר הנתח הגאוגרפי הגדול ביותר יגיע כאמור מארה"ב (9 מיליארד דולר, המהווים 41% מן השוק) בעוד שוק האפליקציות לבתי ספר יהווה 40% מן השוק.

 

סינגפור ואוסטרליהאליהן מתכוונת החברה להיכנס עוד לפני סוף השנהמהוות את החלק הארי של סגמנט אסיה פסיפיק כ-26% מהשוק כולוהמתאפיין גם בצמיחה גבוהה מאוד – ומציג CAGR של 15%.

 

בישראל לבדה מוערך שוק המורים הפרטיים המסורתי (שאינו מקווןבהיקף של 260 מיליון דולרכשההערכה היא כי כ-70% מקרב התלמידים נעזרים בשירותים של מורים פרטייםאלא שהשוק המסורתי של שיעורים פרטיים דורש משאבים רבים מאוד ובהם זמני נסיעה מבוזבזיםעלות גבוהה לשעת שיעורזמינות נמוכה של מורים איכותיים ועוד.

 

תלמידים בני ימינו בכל רחבי העולם דורשים זמינות ומידיותוהם יודעים היטב בניגוד לדורות קודמים שהטכנולוגיה יכולה היום לאפשר להם לקבל את התשובה לשאלתםכאן ועכשיובכף ידםזו אחת הסיבה לצמיחה האדירה בשוק זה.

 

ל-89% אחוזים מתלמידי התיכון יש גישה מסביב לשעון לסמארטפוניםטלפונים חכמים מתקדמיםהמחוברים לרשת האינטרנטהם מבצעים במכשירים אלו שימושים נרחבים למטרות לימודיות: 60% נעזרים בסמארטפון לחיפוש מידע בכל עת, 43% למטרת משחקים חינוכיים, 40% לצורך שיתוף פעולה עם תלמידים אחרים, 33% למטרת תזכורות הקשורות בלימודים, 24% עושים במכשיר שימוש לצורך צילום שיעורי הביתו-18% משתמשים בו כדי לבצע סקרים בקרב חבריהם לכיתה.

 

 

מתחרים

 

ל-Class.Me יש סוגי מתחרים:

1. אפליקציות הודעות כלליות

2. אפליקציות לתקשורת בית ספרית

3. אפליקציות למורים מקוונים

 

השוואת תכונות

 

דרכנו עד כה

 

 

מודל עסקי

 

המודל העסקי של של Class.Me נחלק ל-B2C, עבודה ישירה עם התלמידיםו-B2B, עבודה מול מוסדות חינוךככללעיקר הכנסות החברה יגיעו מהערוץ הישיר לתלמידיםכאשר הערוץ העקיףבאמצעות מוסדות החינוךישמש כמערך תומך להמשך הפעילות והגדלת ההכנסות הישירות מהמשתמשים

 

קהל היעד הינו תלמידי ומוסדות חטיבות הביניים והתיכוניםכאשר החדירה לשוק תעשה גם מ"השטח" (על ידי יצירת קשר ישירות עם תלמידיםמוריםמנהלי בתי ספר מובילים וכו’וכן באמצעות הרשתות החברתיות (אינסטגרםיוטיובפייסבוקסנאפצ'אט), במטרה לייצר אפקט ויראלי מתמשך

 

B2C – במודל זה האפליקציה תוצע להורדה חינמיתבשילוב שירותי פרימיום בתשלוםשיכללו מורה פרטי זמין בלחיצת כפתורהנותן באמצעות צ'אט סיוע לימודי ממוקד ברמת מענה לשאלה בזמן אמתכמו כןתציע המערכת שאלות ותשובות מומלצות נוספות בהתאמה ליכולת התלמידעל פי דרישההשירות יינתן הן על-ידי מורים והן באמצעות Chat bot מבוסס תבונה מלאכותיתלאחר ניתוח של קורפוס גדול דיו של שאלותהמודל מציע למשתמשים עזרה ממוקדת ונקודתית שעלותה זולה משמעותית מהאלטרנטיבה המסורתית של שיעור פרטי הדורש משאבי זמן וכסף רבים יותר.

 

B2B – מודל ה-B2B יפנה לבתי ספר ובשיתוף פעולה עימם יציע ניטור מתקדם של כלל האינטרקציות בין תלמידי הכיתות השונותניטור זה יאפשר לבתי הספר לקבל תמונה אמיתית של המתרחש בכיתה הן מבחינה אקדמית והן חברתיתויאפשר לבית הספר להיות מעורב במתרחש בלמידה שמחוץ לכתלי בית הספרהשירות יכלול סביבת תקשורת פנימית של בית הספרניטור ודיווח דרך לוח מחוונים למורה לגבי המצב האישי של כל תלמידכולל התראות לתלמידים שנדרש עבורם קידום מיוחדסימון נושאים שהמורה צריכה לחזור עליהם בכיתה (לדוגמהשאלות מאתגרות משיעורי הבית שזכו לשיעורי הצלחה נמוכים), ואף ניטור וניתוח של האינטראקציות בין התלמידים לצורך אבחון בעיות חברתיות בכיתה (מצבי חרםילדים שאינם מקבלים מענה ועוד).

אסטרטגית האקזיט

שוק ה-EdTech מגלגל סכומי עתק ברחבי העולםופעילות בו חברות הטכנולוגיה הגדולות והמובילותלפני כשנתיים למשלרכשה LinkedIn, הרשת החברתית המקצועיתאת אתר Lynda.com המתמחה בקורסים אונלייןבעסקה מדוברת ששוויה 1.5 מיליארד דולרולפני כחמש שנים רכשה מיקרוסופט את Yammer, פלטפורמה לעבודה שיתופיתב-1.2 מיליארד דולר. Slack, פלטפורמת תקשורת שיתופית לקבוצות בארגונים וחברותשהוקמה ב-2013, גייסה מעל 500 מליון דולר וצמחה לשווי של כ-5 מיליארד דולר.

 

במהלך 2017 אף חלה עלייה מהותית בביקוש בשוק ה-EdTech, למערכות לניהול תהליך הלמידה – צורך עליו עונה Class.me באופן ישיר ומכוון.

 

הפנייה לקהל של בני נוער יכולה גם לעורר עניין רב מצד אפליקציות מסרים כדוגמת WhatsApp, SnapChat, Messenger ועודבני נוער מהווים פלח אוכלוסייה מניבהנחשב למבוקש ביותר בתעשיית הטכנולוגיה ועבור משווקים ככללולכזה המאמץ טכנולוגיות חדשות במהרה.

 

כל אחת משחקניות גדולות אלו עשויה לרצות את Class.Me כחלק ממערך הכלים שלה בתחרות הגדולה על לב המשתמשים הצעיריםוככרטיס כניסה לתחום הטכנולוגיה החינוכית בעל הפוטנציאל הכלכלי והמסחרי האדיר

 

שימוש בכספי הגיוס
 • הכסף שיגויס במהלך הקמפיין ישמש לצרכי המשך פיתוח המוצרהנה"כשיווק וחדירה לשוק הישראלי ולשווקים נוספים דוגמת אוסטרליה וסינגפורוצפוי לכסות את צרכי החברה במהלך 10-12 חודשי הפעילות הקרובים:

 • 44.81% - מחקר ופיתוח
 • 32.63% - שיווק
 • 16.86% - שונות
 • 5.70% - הנהלה

 

חלק זה יהיה זמין בהמשך תהליך ההשקעה

לחצו כאן על מנת להמשיך
ניר ציוני
מייסד ומנכ"ל
 
ביוגרפיה
כיזם סדרתי, ניר יעץ עד כה ליותר מ -20 חברות סטארט-אפ בנושאי אסטרטגיה ומיצוב, והוביל אותן לסיבובי גיוס מוצלחים. הוא בעל ניסיון עשיר של למעלה מ -15 שנה בפיתוח אסטרטגיה עסקית גלובלית ובייעוץ פיננסי, ועבד במהלך השנים עם ארגונים גדולים כגון PWC ו-Deloitte.

 • מייסד
 • עובד מפתח
 • דירקטור
אמיר ליס
מייסד וסמנכ"ל תפעול
 
ביוגרפיה
אמיר הוא מורה בבית ספר תיכון וכן מורה פרטי בעל ניסיון של מעל 10 שנים, במהלכן לימד והדריך למעלה מ -1,000 תלמידים. הוא יזם חינוכי, מחנך חדשני המשלב טכנולוגיה עם השכלה, המתמחה במתמטיקה ובעסקים. נסיונו האקדמי כולל תואר ראשון במתמטיקה ובחינוך, וכן תואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב.

 • מייסד
 • עובד מפתח
 • דירקטור
ליאור לסרי
מייסד וסמנכ"ל טכנולוגיות
 
ביוגרפיה
ליאור הינו מוביל חדשנות טכנולוגית בעל מעל 19 שנים בענף, עם ניסיון רב בבניית צוותים והובלת טכנולוגיות חדשות. לליאור ניסיון מעשי נרחב כמו כן, בבניית פלטפורמות אינטרנט ומובייל מורכבות ורחבות היקף, בעל תואר ראשון בניהול ובמדעי המחשב מהאוניברסיטה הפתוחה.

 • מייסד
 • עובד מפתח
נמרוד אסטרהאן
סמנכ"ל מו"פ
 
ביוגרפיה
לנמרוד מעל 10 שנות ניסיון בבניית מוצרי תוכנה ויותר מ -5 שנות הובלת צוותי פיתוח. הוא בילה יותר משנתיים בתחום ה-EdTech, במסגרתן ניהל צוות בן חמישה עובדים, והיה אחראי לבניית פלטפורמת מוצר שנועדה לרשת ועבור אלפי משתמשים טאבלטי אנדרואיד ו- iOS. בשירותו הצבאי שימש כמפתח, ממנהל פיתוח וארכיטקט תוכנה ביחידת 8200.

חן שיר
יועצת מוצר
 
ביוגרפיה
חן היא יועצת אסטרטגיה ומוצר עבור סטארט-אפים בשלביהם ראשוניים, בעלת ניסיון של למעלה מ-10 שנים כמנהלת מוצר, במהלכן קידמה מוצרים הנמצאים בשימושם של מאות מיליוני לקוחות (B2B, B2C, תקשורת, מסחר אלקטרוני, ביטחון פנים ועוד). בעבר שימשה כמרצה בקורנל טק בניו יורק, וכן כמרצה לניהול מוצרים במרכז הבינתחומי הרצליה, בו השלימה קודם לכן את תואר ראשון ותואר שני בתקשורת אינטראקטיבית.

נועה גילון
מנהלת פרוייקטים
 
ביוגרפיה
נועה היא מנהלת פרויקטים, בעלת תואר ראשון במדעי ההתנהגות, עם ניסיון של יותר מעשור בחינוך והדרכת ילדים. במקביל להתפתחותה כדמות חינוכית, נועה צברה ניסיון בחברת סטארט אפ, המתמחה בשיווק און ליין של הטבות לסטודנטים ובני נוער, במסגרתו שימשה מנהלת שירות לקוחות וחלק מהנהלת החברה.

חלק זה יהיה זמין בהמשך תהליך ההשקעה

לחצו כאן על מנת להמשיךמשקיע פרטי
Israel
3
עוקבים
6
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
Israel
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
Israel
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
Israel
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
Israel
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
Israel
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
Israel
0
עוקבים
4
השקעות
משקיע פרטי
Israel
1
עוקבים
10
השקעות
משקיע פרטי
Israel
0
עוקבים
4
השקעות
משקיע פרטי
Israel
0
עוקבים
1
השקעות
 • 26/March/2018 :תאריך עדכון

  מתרגשים לעדכן שהשבוע סגרנו את הלקוח המשלם הראשון שלנו, בפחות מחצי שנה מהשקת המוצר המסחרי!

 • 15/March/2018 :תאריך עדכון

  שמחים לבשר שהשבוע כתבו עלינו במגזין החינוכי הנחשב- "הגיע זמן חינוך".במגזין סיפרו על החדירה המוצלחת שלנו לשוק הישראלי, בעלת נתח מרשים של 10% מהיקף השוק, עם למעלה מ- 20,000 משתמשים ו- 200,000 הודעות שנקראו ונכתבו בפלטפורמה. 

  גאים להודיע שבעקבות הביקוש הגבוה, התחלנו לשלב בחלק מהכיתות הקיימות, שירות של מורים פרטיים בצ'אט מטעמנו.

  מתרגשים לספר שאנחנו נמצאת במגעים מתקדמים לפיילוט ראשון בחו"ל!

 • 18/February/2018 :תאריך עדכון

  גאים לבשר כי Class.Me קיבלה אישור ספק רשמי ממשרד החינוך!

  אישור זה מקנה לClass.Me  זכאות למכור את מוצריה לבתי ספר ברחבי הארץ, במסגרת תקציב משרד החינוך

 • 11/January/2018 :תאריך עדכון

  שמחים לעדכן שקיבלנו מענק מהמדען הראשי בסך 330,000$! 

חלק זה יהיה זמין בהמשך תהליך ההשקעה

לחצו כאן על מנת להמשיך