אודות אקזיטוואלי

מה זה אקזיטוואלי

אקזיטוואלי היא פלטפורמת השקעות, אשר משנה את חוקי המשחק של עולם ההשקעות בסטארטאפים ובעסקים קטנים. אקזיטוואלי יצרה מציאות חדשה שבה מיזמים ישראלים יכולים להתאגד בקלות ולגייס כסף שיאפשר את פעילותם, תוך כדי מתן האפשרות לכל אחד להשקיע במיזמים אלה בתמורה למניות, ועל ידי כך להיות חלק מההצלחה.
אקזיטוואלי פועלת במודל גיוס של 35 ניצעים - גיוס על בסיס פטור מחובת פרסום תשקיף לפי סעיפים 15א(א)(1) ו-15א(א)(7) לחוק ניירות ערך, התשכ"ח-1968. 
חלפו הימים בהם קומץ מצומצם של אנשים נהנה מפירות ההצלחה של הסטארטאפ ניישן, כעת כולם יכולים.

מדוע הקמנו את אקזיטוואלי

שנים של ניסיון כיזמים, כמשקיעים, כמשפטנים וכאנשי שוק ההון, לימדו אותנו כי קיים מחסור משמעותי בהיצע ההון להשקעה עבור חברות ישראליות בשלביהן המוקדמים. עוד זיהינו, כי עולם ההשקעות בתעשיית ההיי-טק הישראלית נגיש בפני קבוצה קטנה מאוד, המורכבת בעיקרה מקרנות הון סיכון, אינקובטורים וקומץ אנג'לים, כך שלמעשה היא סגורה בפני הציבור.
העניין סביב ישראל כמעצמת סטארטאפים רק הולך וגדל, על אף גודלנו הזעיר, אנו עומדים כיום בחזית המדינות הטכנולוגיות המובילות בעולם. רק בעשור האחרון יותר מ - 750 סטארטאפים נמכרו כאן בעסקאות שהכניסו לכיסי המשקיעים יותר מ 50 - מיליארד דולר. הפוטנציאל הוא עצום, השוק הוא אינסופי וההכרה היא עולמית.
כל אלה גרמו לנו להבין שקיים כאן צורך אמיתי, וברגע שנפתור אותו ההצלחה הישראלית תהיה הרבה יותר גדולה- יותר יזמים יצליחו לגייס השקעה ולהגשים את חזונם, ויותר משקיעים יוכלו להיות חלק מהמשחק ולהשתתף בהצלחה. ועל כן, החלטנו להרים את הכפפה, וגיבשנו באקזיטוואלי את מיטב המוחות מהתעשייה. יחד, פיתחנו פתרון כולל אשר משנה את חוקי המשחק, בדרך להחזיר את הכוח ליזמים ולציבור המשקיעים.

הדור הבא של מימון ההמונים

פלטפורמות מימון ההמונים כדוגמת קיקסטארטר ואינדיגוגו הביאו את הבשורה ויצרו קהילה אינסופית שתומכת ומממנת רעיונות מצוינים מכל קצוות הקשת. עם זאת, הם מעולם לא הציעו השקעה אשר מאפשרת שותפות, ובמידה והפרויקט בו השקעתם הפך להצלחה עולמית, כל מה שנותר בידיכם היה כרטיס תודה או במקרה הטוב, המוצר אותו מימנתם.
באקזיטוואלי לקחנו את הרעיון כמה שלבים קדימה, כאשר שילבנו את מימון ההמונים המוכר עם עולם ההשקעות. כך יצרנו את פלטפורמת השקעות שמאפשרת לכולם להשקיע במיזמים ישראלים בתמורה למניות.
הרעיון הוא די פשוט: היזמים לוקחים את הסכום אותו הם מבקשים לגייס, מחלקים אותו למנות קטנות וכך מתאפשר ליותר אנשים להשקיע ולהיכנס למשחק. כעת יוכלו המשקיעים להיות שותפים בעלי מניות בחברה.

החזון שלנו

  • לספק ליזמים אפשרות אמיתית והוגנת לגייס הון במטרה לבנות חברה מוצלחת.
  • לאפשר לכולם להשקיע במיזמים ישראליים ולהיות שותפים בעל מניות.

אנו מאמינים כי על ידי יצירת אלטרנטיבה הוגנת ופשוטה הן ליזמים והן למשקיעים, קהל המשקיעים בסטרטאפים יגדל בצורה חסרת תקדים וליזמים תינתן אפשרות אמיתית להגשים רעיונות מצוינים, מה שייצר עוד הרבה הצלחות ישראליות.

הצוות

ירון אדלר
יו"ר הדירקטוריון
ירון אדלר הקים בשיתוף את IncrediMail (כיום Perion) בשנת 1999, שימש כמנכ"ל החברה מעל ל-8 שנים, והוביל אותה להנפקה  מוצלחת בנאסד"ק. ירון הוא מומחה לסטארטאפים ובמהלך העשור האחרון הוא משקיע, משמש כדירקטור ומייעץ לעשרות חברות, ביניהן ניתן למצוא את: Beeologics, eToro Traffilog, Inneractive ,HUMAVOX, TriPlay, Typemock, HiroMedia, Orgenesis ועוד. 
יניב שריון
מנכ"ל
עם אקזיט מוצלח באמתחתו, יניב בעל למעלה מ- 15 שנות ניסיון בתעשיית הפיננסים, והוא נחשב לאחד המנהלים המוכשרים בתעשייה. בתפקידו הקודם שימש יניב כמנכ"ל קבוצת האופציות של בית ההשקעות תמיר פישמן. קודם לכן ייסד את חברת Benefit.Com, אותה ניהל והוביל למכירתה.
יואל אטדגי
סמנכ"ל טכנולוגיות
ליואל יותר מ- 20 שנות ניסיון בתחום ההי-טק: כיזם, כיועץ טכנולוגי לחברות, כמשקיע וכמנהל ומפתח של פרויקטים מגוונים בסביבות עבודה שונות.
ניר מי-טל
סמנכ"ל תפעול וכספים
לניר מעל ל- 6 שנות ניסיון ככלכלן וכמנהל פיתוח עסקי והוא המומחה של אקזיטוואלי בכל הקשור להיבטים הכלכליים והעסקיים של החברה. בתפקידו הקודם שימש ניר כראש צוות כלכלי בחברת הייעוץ פארטו.
שחר שרגא
סמנכ"ל שיווק
לשחר למעלה מ- 6 שנות ניסיון בתפקידי ניהול ופיתוח עסקי. בתפקידו הקודם שימש כמנהל הפיתוח העסקי של קבוצת האופציות של בית ההשקעות תמיר פישמן. לשחר נסיון רב בעבודה מול סטארטאפים, חממות, אקסלרטורים וגופי השקעות.
עודד פדרבוש
יועץ עסקי
עודד פדרבוש הקים בשיתוף עם ירון אדלר את חברת we group אשר מלווה ומייעצת לסטארטאפים. עודד משקיע ומייעץ לסטארטאפים רבים ביניהם ניתן למצוא את: InnerActive Fixya, TriPlay, Traffilog ,IncrediMail, Cybertinal ועוד.
משרד עו"ד נשיץ, ברנדס, אמיר
יועץ משפטי
שי דיל הוא שותף במשרד עורכי הדין נשיץ ברנדס אמיר בתל אביב. שי הצטרף למשרד בשנת 2000 והוא מומחה לדיני חברות, היי-טק, עסקאות מסחריות, בנקאות וקניין רוחני. במסגרת התמחותו מייעץ שי לחברות מסחריות בתחומים שונים, והיה מעורב בעסקאות היי-טק רבות, הכוללות מימון פרטי וציבורי וכן עסקאות מכירה שונות. לשי התמחות ספציפית בהיבטים המשפטיים של מימון ההמונים והלוואות עמית לעמית.
 
 
 
סבבי הגיוס באמצעות פלטפורמת אקזיטוואלי מתבצעים בהתאם למודל של פטור מחובת פרסום תשקיף לפי סעיפים 15א(א)(1) ו-15א(א)(7) לחוק ניירות ערך, התשכ"ח-1968. במודל זה, בכל סבב השקעה חשיפת מידע מפורט על ההשקעה ועל החברה מוגבל ללא יותר מ- 35 משקיעים שאינם משקיעים כשירים וסבב ההשקעה איננו במתכונת של רכז הצעה כהגדרתם בחוק ניירות ערך.
עקבו אחרינו