שאלות ותשובות

 

כללי

מימון המונים הוא מודל מימון לגיוס הון מהציבור, בדרך כלל באמצעות פלטפורמה מקוונת, כאשר הרעיון שבבסיסו הוא גיוס סכומים קטנים ממספר רב של תורמים או משקיעים.
במימון המונים היזם מפרסם בקשה להשקעה בפלטפורמה. הבקשה כוללת תיאור ייעודו של הכסף, פרטי מוצר/המיזם, תוכנית עסקית, מידע רלוונטי נוסף, ותיאור התמורה למשקיע בגין השקעתו.

ישנם 4 סוגים שונים של מימון המונים:

 • מימון מבוסס תרומות – התומכים תורמים את כספם למטרה שהם מזדהים עימה.
 • מימון מבוסס תגמולים - התומכים מקבלים בגין תמיכתם הכספית תגמול כלשהו – לרוב מוצר.
 • מימון מבוסס הלוואות – המלווים מלווים את כספם לאנשים בתמורה להחזר הכסף בתוספת תמורה.
 • מימון מבוסס מניות – המשקיעים משקיעים את כספם בחברות בתמורה למניות. עד לאחרונה סוג זה של מימון המונים היה מתאפשר רק באמצעות בורסאות בארץ ובעולם.

פלטפורמות מימון ההמונים, כדוגמת קיקסטארטר ואינדיגוגו הביאו את הבשורה ויצרו קהילה אינסופית שתומכת ומממנת רעיונות מצוינים מכל קצוות הקשת. עם זאת, הם מעולם לא הציעו השקעה אשר מאפשרת שותפות, ובמידה והפרויקט בו השקעתם הפך להצלחה עולמית, כל מה שנותר בידיכם היה כרטיס תודה או במקרה הטוב, המוצר אותו מימנתם.

מודל מימון ההמונים מבוסס המניות (השקעות המונים) נועד לאפשר לציבור להשקיע באמצעות פלטפורמות אינטרנטיות ולהיות שותפים בעלי מניות בחברה, במטרה להיות חלק מההצלחה.

אקזיט ואלי היא פלטפורמת השקעות אשר משנה את חוקי הגיוס של עולם ההשקעות בסטארטאפים ובעסקים קטנים. אקזיט ואלי יצרה מציאות חדשה שבה מיזמים ישראלים יוכלו להתאגד בקלות ולגייס כסף שיאפשר את פעילותם, תוך כדי מתן האפשרות לכולם להשקיע במיזמים אלה בתמורה למניות, ועל ידי כך להיות חלק מההצלחה.

אקזיטוואלי פועלת במודל גיוס של 35 ניצעים - גיוס על בסיס פטור מחובת פרסום תשקיף לפי סעיפים 15א(א)(1) ו-15א(א)(7) לחוק ניירות ערך, התשכ"ח-1968.

חלפו הימים בהם קומץ מצומצם של אנשים נהנה מפירות ההצלחה של הסטארטאפ ניישן, כעת כולם יכולים.

יזמים מעלים קמפיין גיוס מוגבל בזמן, בו הם מבקשים לגייס סכום כסף תמורת הקצאת אחוז מסוים של מניות בחברה. משקיעים פוטנציאלים מוצאים קמפיין שמעניין אותם (בשלב הראשון ניתן לראות באתר נתונים כלליים בלבד באשר להזדמנות ההשקעה), מבקשים גישה לכלל נתוני ההשקעה, לרבות הנתונים הכלכליים. מחליטים כמה כסף להשקיע ורואים כמה מניות הם יקבלו בתמורה. אנחנו קבענו תנאי עסקה סטנדרטיים והוגנים לשני הצדדים, וכל העסקאות שתצאנה לפועל יתבצעו בהתאם לתנאים אלה. במידה והקמפיין מגיע ליעד הגיוס שהוגדר, תצא העסקה לפועל- החברה תקבל את כספי ההשקעה והמשקיעים יקבלו את המניות. במידה וקמפיין הגיוס לא יגיע ליעד הגיוס, יקבלו המשקיעים את כל כספם בחזרה.

כל אדם מעל גיל 18 יכול להשקיע דרך אקזיט ואלי ולהפוך לבעל מניות בחברות סטארט-אפ ישראליות ובעסקים קטנים.

המשקיעים שלנו נחלקים ל- 3 קבוצות מרכזיות:

 • אזרחים ישראליים
 • משקיעים / תאגידים ישראליים המוגדרים על ידי הרשת לניירות ערך כמשקיעים "כשירים"
 • משקיעים זרים, המוגדרים כמשקיעים כשירים בארצם

 

 • חברות ישראליות מאוגדות / לא מאוגדות
 • חברות המבקשות לגייס סכומים הנעים בין 25,000 דולר למיליון דולר

משקיעים

 

 • כעת כולם יכולים
  הגישה והחשיפה להשקעות המשתלמות ביותר הייתה שמורה עד היום לקומץ מצומצם של משקיעים. אנו באקזיט ואלי השקענו מאמץ רב בהסרתם של החסמים אשר מנעו מכם להשקיע בחברות אלו עד היום, ופתחנו בפניכם את האפשרות להשקיע במגוון חברות לפי תחומי העניין שלכם:

  - תוכלו להשקיע גם סכומים נמוכים
  - תוכלו ליצור תיק השקעות מגוון בהשקעות הקרובות אל לבכם
  - תוכלו להיפגש עם הכסף מהר משחשבתם
  - מעבר לעידוד לתמיכה, כעת תוכלו לסייע באופן אקטיבי ולהשקיע בחבר, בבן משפחה או ביזם כריזמטי
 • הפשטות והביטחון של חוזה השקעה סטנדרטי
  אם התנסיתם בעבר בהשקעה בחברות, אתם לבטח מכירים את כמות המשאבים שהשקעות מסוג אלו גוזלות: הזמן הרב בקריאת ההסכמים והבנתם, ניהול משא ומתן ארוך על פרטי העסקה סכומי הכסף הגדולים שהוצאתם על סוללת עורכי דין ורואי החשבון וכדומה. כל אלה נחלת העבר.
  באקזיט ואלי לקחנו את המשפטנים המובילים בתחום, ויחד יצרנו תשתית משפטית אחידה בעלת סטנדרטים מחייבים, אשר מטרתה המרכזית היא שימת דגש על פשטות התהליך ושמירה על זכויותיכם כמשקיעים.
  מעולם לא היה פשוט ובטוח כל כך להשקיע בסטארטאפים.
 • שקיפות גם לאחר הגיוס
  לאחר שהגיוס יסתיים בהצלחה, תיפתח באתר זירה ייעודית לחברה לאחר גיוס. זירה זו תהיה זמינה רק למשקיעים בחברה ומטרתה היא ניהול הקשר בין המשקיעים לחברה. בזירה זו יתפרסמו הודעות רלוונטיות, זימונים לאסיפות בעלי מניות, דו"חות ביצוע להם החברה מחוייבת, וכיו"ב.
 • נזילות
  עד היום, הרוב המוחלט של חוזי ההשקעה כבלו את המשקיעים לחברות ולא אפשרו להם למכור את מניותיהם במידה ורצו ובכך ומצאו להן קונה. אנחנו באקזיט ואלי מבינים כי נזילות היא דבר חשוב למשקיעים ולכן אצלנו תוכלו למכור את מניותיכם, במידה ומצאתם קונה, בפשטות ובמהירות. מעבר לכך, לאחר שתשקיעו ותהיו בעלי מניות, תוכלו לסמן אם ברצונכם לקבל הצעות מקונים, ובמידה ויהיו כאלה- הם יגיעו אליכם ישירות. כך תוכלו אם תרצו לקצר את דרכם לעבר האקזיט.
 • אתם לא לבד
  אנו מספקים עבורכם את מיטב הכלים לביצוע השקעה מושכלת: כל נתוני החברה הרלוונטיים מוצגים באתר בצורה נוחה וידידותית, תוכלו לתקשר עם היזמים ולשאול את כל השאלות שמעניינות אתכם בנוגע להשקעה, תוכלו להיוועץ עם משקיעים נוספים באתר, לעקוב אחר משקיעים מובילים, ולשתף השקעות מעניינות.

 

כל אדם מעל גיל 18 יכול להשקיע דרך אקזיט ואלי ולהפוך לבעל מניות בחברות סטארט-אפ ישראליות ובעסקים קטנים.

המשקיעים שלנו נחלקים ל- 3 קבוצות מרכזיות:

 • אזרחים ישראליים
 • משקיעים / תאגידים ישראליים המוגדרים על ידי הרשת לניירות ערך כמשקיעים "כשירים"
 • משקיעים זרים
  - אזרחי ארה"ב המוגדרים כמשקיעים כשירים בארצם.
  - אזרחי האיחוד האירופי

השקעה בסטארטאפים מעולם לא היתה פשוטה יותר:

א. חפשו אצלנו חברות מעניינות

 • הירשמו לאתר וקבלו עדכונים לגבי חברות חדשות
 • כנסו לאתר ובהזדמנויות השקעה תוכלו למיין את החברות המגייסות או לסנן את החברות לפי תחומי העניין שלכם..
 • בחרו את החברה שמעניינת אתכם. בשלב הראשון, יהיו פתוחים בפניכם נתונים כלליים וראשוניים באשר לפעילות החברה.. במידה ואתם מעוניינים לקבל מידע נוסף כדי להתחיל לבחון את השקעתך בחברה עליך להשאיר פרטים במתעניין בהשקעה.

ב. בחנו את כדאיות ההשקעה וקבלו החלטה האם להשקיע או לא

 • לאחר שתגישו בקשת התעניינות בהשקעה, נעביר את פרטיכם לחברה, ובמידה ותאושרו כמשקיעים פוטנציאלים נפתח בפניכם את כל נתוני ההשקעה, לרבות הנתונים הכספיים ומידע מהותי אחר לצורך קבלת החלטה האם לבצע השקעה.
 • בחנו את מסמכי ההשקעה, פרטי העסקה, נתוני השוק, המודל העסקי, התקציב ועוד וקבלו החלטה האם להשקיע או לא. אתם מוזמנים לפנות לפרטים נוספים לחברה או לפנות לקהילת המשקיעים שלנו.

ג. השקיעו את הסכום שתרצו

 • החליטו כמה להשקיע וראו כמה מניות תקבלו בתמורה. לכל סבב גיוס יש יעד מינימלי לגיוס ואת משך הזמן שסבב הגיוס פתוח להשקעות (כ 45 ימים).
 • לאחר שהשלמתם את תהליך ההשקעה עליכפ להפקיד את כספי ההשקעה בחשבון נאמנות שנפתח עבור סבב הגיוס.
 • אם הקמפיין הגיע ליעד הגיוס שהציבה החברה, העסקה תצא לפועל - המניות יועברו אליכם וכספכם יוזרם לחברה. במידה והקמפיין לא יגיע ליעד הגיוס, כספכם יוחזר במלואו.

ד. עקבו והשתתפו בנעשה בחברה.

 • לאחר הגיוס המוצלח והשלמת ביצוע העסקה, ניצור עבורכם ועבור החברה בה השקעתם איזור ייעודי באתר אשר יאפשר לכם להיות בקשר עם החברה בה השקעתם, לקבל עדכונים שוטפים ולממש את זכויותיכם כבעלי מניות.
 • החל מרגע זה תוכלו לסמן שאתם מוכנים לקבל הצעות לרכישת מניותיכם, ובמידה והן יגיעו, תוכלו לממש אותן.

ניתן להעביר את הכסף לחשבון הנאמנות באמצעות העברה בנקאית או בכרטיס אשראי.

לא. לאחר שהעברתם את הכסף ואושרתם כמשקיעים בידי החברה החלטתכם מחייבת.

עם זאת, במידה והקמפיין של החברה בה השקעתם לא הגיעו ליעד הגיוס שלו כספכם יוחזר במלואו.

אפשרויות האקזיט המקובלות הן:

 • עסקת "אקזיט"- מונח זה, אשר נפוץ בתעשיית ההיי-טק, מתייחס למכירת חברות סטארטאפ, לרוב לחברות גלובאליות גדולות אשר מעוניינות לשלב את מוצרי הסטארטאפ עם מוצריהם. פרק הזמן הממוצע אשר נדרש מרגע ההקמה ועד למכירה אורך בממוצע 5-7 שנים. בעסקאות מסוג זה מחיר המניה בעת המכירה גבוה משמעותית ממחיר המניה בשלבי הגיוס הקודמים.
 • מכירה אישית של מניותיכם- במידה ותרצו למכור את מניותיכם ותמצאו לכך קונה, תוכלו לעשות זאת, ולממש את המניות בהתאם לעסקה אשר נקבעה ביניכם.
 • הנפקה ציבורית (IPO) - הנפקה ציבורית היא עסקה בה מניות החברה מוצעות למכירה לציבור הרחב, בבורסה לניירות ערך. בעסקה מסוג זה, יוכלו בעלי המניות למכור / לשמור את מניותיהם. לרוב חברה שמנפיקה את מניותיה מגדילה את השווי שלה ובעלי מניותיה נהנים מעליית שווי זו.
 • חלוקת דיבידנד - תשלום שנעשה על ידי חברה לבעלי מניותיה, בדרך כלל כחלוקת רווחים. עם זאת, יש לציין כי לרוב חלוקת דיבידנדים על ידי סטארטאפים בשלבים מוקדמים איננו דבר שכיח.

כן, כל עוד יימצא להן קונה.

עד היום, הרוב המוחלט של חוזי ההשקעה כבלו את המשקיעים לחברות ולא אפשרו להם למכור את מניותיהם במידה ורצו ובכך ומצאו קונה. אנחנו באקזיט ואלי מבינים כי נזילות היא דבר חשוב למשקיעים ולכן באקזיט ואלי תוכלו למכור את מניותיכם, במידה ומצאתם קונה, בפשטות ובמהירות. מעבר לכך, לאחר שתשקיעו ותהיו בעלי מניות, תוכלו לסמן אם ברצונכם לקבל הצעות מקונים, ובמידה ויהיו כאלה- הם יגיעו אליכם ישירות. כך תוכלו אם תרצו לקצר את דרכם לעבר האקזיט.

אקזיט ואלי מספקת פלטפורמה לתיווך בין מוכרים לרוכשים של ניירות ערך. אקזיט ואלי אינה צד בעסקה. האחריות על בדיקת מהימנות המוכר מוטלת על הרוכש.

כאשר רוכש פוטנציאלי מעוניין לרכוש מניות, הצדדים מנהלים משא ומתן, לאחר ההסכמה על התנאים, ניתנת לשאר בעלי המניות ההזדמנות לנצל את זכות הסירוב הראשונה ולרכוש בעצמם את המניות. לאחר שהוחלט מי הקונה, על החברה לאשר את המכירה ואז יוצאת העסקה לפועל, ובסופה מתעדכן מרשם בעלי המניות בחברה.

כן. אנו מספקים מגוון אפשרויות לתקשורת עם היזמים.

כן. תקבלו עדכון בשינויי הסטאטוס של הקמפיין.

במידה וברצונכם להתעדכן באופן שוטף בנוגע לתהליך הגיוס, כל שעליכם לעשות הוא להיכנס לדף הקמפיין.

השקעות בחברות בשלבים מוקדמים, עם היסטורית פעילות מוגבלת, כרוכות בסיכונים משמעותיים. עליכם להכיר בכך שאתם מוכנים לשאת את הסיכון הכלכלי של אובדן כל השקעתכם. סיכונים אלה כוללים בין השאר:

 • אין שוק ציבורי קיים כיום עבור המניות שתרכשו באמצעות האתר, ולא מובטח ששוק שכזה אי פעם יקום. לכן, ייתכן שלא תוכלו למכור את מניותיכם או למצוא קונים למניותכם.
 • חברות בשלבים מוקדמים, משלמות לעיתים רחוקות דיבידנדים לבעלי המניות שלהם. זאת משום שהן מעדיפות להשקיע את הרווחים שלהן בתחילת דרכן בפיתוחה של החברה. אין לחברות כל התחייבות לשלם דיבידנדים לבעלי המניות שלהם, מה שאומר שלא סביר שתראו החזר על השקעתכם עד שתמכרו את המניות.
 • השקעתכם עשויה להיות כפופה לדילול עתידי כאשר החברה תנפיק מניות נוספות. במידה ולא תשתתפו בסבבי גיוס עתידיים, אחוז אחזקתכם בחברה יקטן כאשר החברה תנפיק מניות נוספות.

פיזור סיכונים, משמעותו פיזור כספכם במגוון השקעות במטרה להפחית את הסיכון. בהשקעות בסטארטאפים מומלץ לפזר סיכונים ולא להשקיע את את כל כספי השקעתכם במקום אחד.

כל חברה אשר מגייסת באקזיט ואלי עברה תהליך של בדיקות בסיסיות. בדיקות אלה כוללות: בדיקות משפטיות, בדיקות רקע של היזמים ובדיקות נוספות של המיזם. מטרתו של הליך זה היא לנטר ולנטרל, ככל הניתן, הונאות. כמו כן, להקטין עבור המשקיעים את רמת אי הוודאות בהשקעה.

לא, אבל אקזיט ואלי מאפשרת לכם להעלות הצעות לרכישת מניות מבעלי המניות החדשים אשר השקיעו בחברות ומוכנים לקבל הצעות מסוג זה.

יזמים אשר יוצרים קמפיין גיוס באקזיט ואלי נדרשים לספק למשקיעים את החומרים הבאים:

 • פרטי החברה
 • תכנית עסקית
 • מצגת חברה
 • תקציב
 • פרטים על היזמים והקהילות שלהם

 

 • היזמים כפופים למנגנון הבשלה הפוכה של מניות אשר מטרתו להבטיח את הישארות היזמים בחברה. ע"פ מנגנון זה במידה והיזם עוזב את החברה לאחר הגיוס חלק גדול ממניותיו נלקח ממנו וחוזר לחברה.
 • שינויים משמעותיים בחברה, דוגמת הגדלת שכר, יצריכו החלטת רוב של בעלי המניות הלא נגועים.
 • החברות מחוייבות להציג למשקיעיהם דו"חות שנתיים מבוקרים ועדכונים רבעוניים.
 • למשקיעים זכות הצטרפות למכירה (Tag-Along)- מנגנון זה מגדיר כי המשקיעים יהיו רשאים להשתתף בכל עסקה למכירת מניות החברה של מי מהמייסדים, והכול- בכפוף לאמור בתקנון.

 

לפרטים נוספים- ראה הקפדה על בטחון המשקיעים

כן. הפלטפורמה של אקזיט ואלי מאפשרת למשקיעים להתייעץ עם משקיעים נוספים באתר, לעקוב ולשתף, ולראות באילו חברות הציבור תומך.

ישראל, המכונה הסטארטאפ ניישן היא מעצמת חדשנות עולמית. למרות שישראל היא מדינה קטנה וצעירה עם 8 מליון אזרחים בלבד, תעשיית ההיטק שלה נחשבת לשנייה הטובה בעולם לאחר ארצות הברית. להלן כמה נתונים סטטיסטיים בנוגע לפוטנציאל ההצלחה:

 • 772 - מספר האקזיטים בעשור האחרון
 • 53 מיליארד $ - שווי סך כל האקזיטים בעשור האחרון
 • 70 מליון $ - שווי אקזיט ממוצע בעשור האחרון
 • 170 מליון $ - שווי אקזיט ממוצע בשנת 2013
 • כל 1 $ שהושקע בעשור האחרון בהיי-טק החזיר בממוצע 3$

לפרטים נוספים- ראה למה ישראל

לא, עמלת הגיוס של אקזיט ואלי מושתת רק על החברות המגייסות.

חברות

חוסר הנגישות להון בתחילת הדרך הוא המכשול הגדול ביותר שמונע מחברות להצליח. האפשרויות העומדות כיום בפני היזמים הן מאוד מוגבלות: המדינה אינה מספקת את הביקוש, קרנות ההון סיכון משקיעות בחברות בשלבים מתקדמים, הגופים המוסדיים לא מעורבים והבנקים אינם מספקים מימון.

מימון ההמונים פותח אלטרנטיבת מימון חדשה בפני היזמים בכך שהוא הופך את כולם למשקיעים פוטנציאלים ויוצר מקור בלתי מוגבל של משקיעים. היתרונות העיקריים במימון המונים הם:

 • מימון המונים מאפשר לכולם את ההזדמנות להשיג מימון עבור החברה שלהם.
 • גיוס קבוע וידוע מראש, כאשר זמן הגיוס מוגבל ולא מתקיים משא ומתן על התנאים.
 • כיום, הצלחה בגיוס מההמון יוצרת תהודה רבה, מגדילה את מוניטין החברה, ופותחת בפניכם דלתות שעד כה היו סגורות בפניכם.
 • תהליך יצירת הקמפיין הוא פשוט ומהיר.
 • מימון המונים מקצר את תהליך הגיוס באופן משמעותי ומפנה ליזמים את הזמן לקידום הרעיון, המוצר והחברה.
 • מאפשר ליזמים לשמור על מושכות החברה בידיים שלהם.

 

 • הקץ לבזבוז הזמן ולגרירת הרגליים - תהליך גיוס ההשקעה אצלנו הוא מובנה, מהיר ופשוט. בתוך מקסימום 60 יום תדעו אם הצלחתם לגייס את הכסף כאשר גם התנאים כבר ידועים מראש.
 • דרך פשוטה לחשיפת החברה שלכם בפני משקיעים פוטנציאליים רבים: בני משפחה, חברים, קהילות קרובות, הקהילות של הקהילות שלכם, משקיעים מהארץ ומשקיעים מחו"ל.
 • פוטנציאל המשקיעים שלכם גדל, כי אצלנו ניתן להשקיע גם סכומי השקעה קטנים.
 • אנו מספקים לכם תשתית עסקית ומשפטית כוללת אשר נבנתה בשיתוף עם משרד עו"ד מהמובילים בתחום הסטרטאפים: נשיץ ברנדס אמיר. כעת, לראשונה בישראל, הוסדר אופן ההתקשרות בין החברות לבין המשקיעים, ובכך יצרנו חוקי גיוס אחידים והוגנים אשר ביטלו את הצורך במשא ומתן מתמשך והפכו את כל תהליך הגיוס לפשוט וקל: - סט מסמכי הקמת חברה – למיזמים אשר טרם התאגדו
  - תקנון חברה, הסכם מייסדים, הסכם השקעה ועוד
 • תשתית ייחודית לניהול הקשר עם בעלי המניות לאחר הגיוס
 • אם גייסת באקזיט ואלי, זה בדרך כלל אומר שכמה עשרות משקיעים הצביעו בארנקים שלהם שאתם הולכים להיות הדבר הגדול הבא. האם יש אימות טוב מזה? בנוסף לכל אחד מהמשקיעים שלכם יש כעת אינטרס בהצלחתכם. תוכלו להיעזר בהם ובקשרים שלהם.
 • גיוס ממגוון משקיעים מאפשר לכם להישאר הקפטנים של ספינתכם ולהמשיך לנווט אותה אל היעד אליו אתם שואפים להגיע.

 

לא, אקזיט ואלי מאפשרת ליצור קמפיין גיוס גם אם החברה שלכם כבר מאוגדת וגם אם טרם התאגדה. במידה וחברתכם מאוגדת כל שעליכם לעשות הוא להתאימה לתקנון הסטנדרטי של אקזיט ואלי. במידה וחברתכם אינה מאוגדת, תוכלו להקימה לאחר שקמפיין הגיוס שלכם יושלם בהצלחה. במקרה שכזה אנחנו נוכל לספק עבורכם את כל המסמכים הדרושים.

כדי ליצור קמפיין גיוס עבור החברה שלכם, נדרשים מכם החומרים הבאים:

 • תכנית עסקית מלאה
 • תקציב
 • מצגת
 • סרטון ווידיאו

אנו ממליצים לכם לצרף כל מסמך וחומר רלוונטי אחר, אשר עשוי להגדיל את סיכויי הגיוס שלכם, כגון: קטעי וידאו נלווים, כתבות, תמונות, שרטוטים וכדומה.

 

 • צרו קמפיין גיוס מושקע- ככל שקמפיין הגיוס יהיה מושקע ואיכותי יותר, כך יגדלו סיכויי הצלחתכם לגייס את הכסף.
 • השקיעו בסרטון ובפיצ'- אלו כרטיסי הביקור שלכם והפרטים הראשונים שאליהם ייחשפו המשקיעים.
 • הביאו המון כריזמה- זכרו שאנשים משקיעים באנשים
 • צרו באזז- עדכנו ברשתות החברתיות, רתמו את החברים והמשפחה, העלו סרטונים נלווים, הוציאו הודעות לתקשורת, קדמו כתבות על המוצר והחברה, השיקו אירועים, שלחו ניוזלטרים, השתתפו בכנסים, ערכו וובינרים, ופשוט עשו את כל מה שלדעתכם יוכל לקדם את מטרתכם.

תהליך גיוס ההון מעולם לא היה פשוט כל כך:

א.      צרו קמפיין גיוס באתר- הגדירו את יעד הגיוס, אחוז המניות המוקצות, משך זמן הקמפיין ועוד.

ב.      העלו סרטון, תכנית עסקית, מצגת ותקציב.

ג.       חתמו על ההסכמים המשפטיים, שלמו את דמי הטיפול ולחצו על כפתור הגשת הקמפיין.

ד.      קבלו אישור או פידבק.

ה.     לאחר קבלת האישור, השיקו את הקמפיין- עשו הרבה רעש, הביאוחברים ומשפחה, משכו משקיעים, אשרו אותם והגיעו ליעד הגיוס.
        במידה והקמפיין שלכם לא יגיע ליעד הגיוס, כל הכספים שנצברו יוחזרו למשקיעים והמניות יישארו ברשותכם.

ו.      כאשר הגעתם ליעד הגיוס תוכלו לקבל את הכסף. במידה ויש לכם חברה מאוגדת יהיה עליכם לאמץ את התקנון של אקזיט ואלי כדי להשלים את תהליך הגיוס.
        במידה ועדיין לא הקמתם חברה יהיה עליכם להקימה טרם קבלת הכסף, אנו נספק עבורכם את כל המסמכים הדרושים.

ז.     לאחר השלמת תהליך הגיוס ייפתח עבורכם באתר אזור ייעודי לניהול הקשר עם המשקיעים שלכם. שם תוכלו לזמן אסיפות בעלי מניות, להוציא עדכונים וכיו"ב. 

 

 • הגבול התחתון לגיוס עומד על 25,000$
 • הגבול העליון לגיוס עומד על $1,000,000

 

תקנון החברה והסכם ההשקעה מגדירים את מחויבויותיכם כלפי המשקיעים שלכם. בין מחויבויות אלה ניתן למצוא חובות הדיווח למשקיעים לאחר הגיוס, הצגת התקציב ועמידה ביעדים וכיו"ב

 

מעבר לכך, אנו ממליצים לכם להיות בקשר שוטף עם המשקיעים שלכם, ואף מאפשרים לכם דרך פשוטה לעשות זאת- אנו מספקים לכל חברה שגייסה אזור ייעודי במערכת לניהול קשרי המשקיעים. באזור זה תעבירו למשקיעים את הדיווחים להם אתם מחויבים ע"פ התקנון והסכם ההשקעה, תפרסמו הודעות ותוכלו לבצע את הניהול השוטף מול בעלי המניות- אספות כלליות, הצבעות וכיו"ב.

 
סבבי הגיוס באמצעות פלטפורמת אקזיטוואלי מתבצעים בהתאם למודל של פטור מחובת פרסום תשקיף לפי סעיפים 15א(א)(1) ו-15א(א)(7) לחוק ניירות ערך, התשכ"ח-1968. במודל זה, בכל סבב השקעה חשיפת מידע מפורט על ההשקעה ועל החברה מוגבל ללא יותר מ- 35 משקיעים שאינם משקיעים כשירים וסבב ההשקעה איננו במתכונת של רכז הצעה כהגדרתם בחוק ניירות ערך.
עקבו אחרינו