התחילו להשקיע

הדור הבא של מימון ההמונים

פלטפורמות מימון ההמונים כדוגמת קיקסטארטר ואינדיגוגו הביאו את הבשורה ויצרו קהילה אינסופית שתומכת ומממנת רעיונות מצוינים מכל קצוות הקשת. עם זאת, הם מעולם לא הציעו השקעה אשר מאפשרת שותפות, ובמידה והפרויקט בו השקעתם הפך להצלחה עולמית, כל מה שנותר בידיכם היה כרטיס תודה או במקרה הטוב, המוצר אותו מימנתם.
באקזיטוואלי לקחנו את הרעיון כמה שלבים קדימה, כאשר שילבנו את מימון ההמונים המוכר עם עולם ההשקעות. כך יצרנו את פלטפורמת השקעות שמאפשרת לכולם להשקיע בסטארטאפים ישראלים ובעסקים קטנים בתמורה למניות.
הרעיון הוא די פשוט: היזמים לוקחים את הסכום אותו הם מבקשים לגייס, מחלקים אותו למנות קטנות וכך מתאפשר יותר אנשים להשקיע ולהיכנס להשקעה. כעת גם אתם יכולים להיות שותפים בעלי מניות בחברה צעירה ואטרקטיבית.

מדוע כדאי להשקיע בסטארט-אפים

Mellanox, Mobileye, Waze ו- SodaStream הם רק חלק מסיפור ההצלחה של תעשיית ההיי-טק הישראלית. בעשור האחרון כל דולר שהושקע בממוצע בהיי-טק הישראלי החזיר יותר מ-3 דולר. העניין סביב ישראל כמעצמת סטארטאפים רק הולך וגדל. על אף גודלה הזעיר מוצבת ישראל בחזית המדינות הטכנולוגיות המובילות בעולם. רק בעשור האחרון יותר מ-750 סטארטאפים נמכרו בעסקאות שהכניסו לכיסי המשקיעים יותר מ- 50 מיליארד דולר.
השקעה בסטרטאפים היא השקעת הון סיכון וכשמה כן היא. להשקעה מסוג זה אלמנט של סיכון אבל לצד זאת, התשואה שתוכלו לקבל עבור השקעתכם היא חסרת פרופורציות ביחס ליתר ההשקעות הפתוחות בפניכם כיום. על כן, מומלץ לקבוע מהו הסכום אותו אתם מעוניינים להשקיע ולחלק אותו בין 3-4 מיזמים שונים, כך תוכלו לפזר את הסיכון וליצור פורטפוליו השקעות מגוון אשר יגדיל את סיכויי הצלחתכם.
השקעה עם אקזיטוואלי היא הזדמנות להיות חלק מהדבר הגדול הבא- כאן תוכלו להשקיע בחברות שמעניינות אתכם ושזיהיתם בהן פוטנציאל, להיות שותפים בהן כבר בשלבים הראשונים, לעקוב אחר התקדמותן, ולראות אותן צומחות ומצליחות.
השקעתכם אשר נועדה לתמוך ברעיונות גדולים, עשויה לסייע ביצירת מקומות עבודה חדשים ולתרום לצמיחה כלכלית, בקהילתכם הקרובה ובכלל.

היתרונות בהשקעה עם אקזיטוואלי

 • כעת כולם יכולים

  הגישה והחשיפה להשקעות המשתלמות ביותר הייתה שמורה עד היום לקומץ מצומצם של משקיעים. אנו באקזיטוואלי השקענו מאמץ רב בהסרתם של החסמים אשר מנעו מכם להשקיע בחברות אלו עד היום, ופתחנו בפניכם את האפשרות להשקיע במגוון חברות לפי תחומי העניין שלכם:

  - תוכלו להשקיע גם סכומים נמוכים
  - תוכלו ליצור תיק השקעות מגוון בהשקעות הקרובות ללבכם
  - תוכלו להיפגש עם הכסף מהר משחשבתם
  - מעבר לעידוד לתמיכה, כעת תוכלו לסייע באופן אקטיבי ולהשקיע בחבר, בבן משפחה או ביזם כריזמטי

 • הפשטות והביטחון של חוזה השקעה סטנדרטי

  אם התנסיתם בעבר בהשקעה בחברות, אתם לבטח מכירים את כמות המשאבים שהשקעות מסוג אלו גוזלות: הזמן הרב בקריאת ההסכמים והבנתם, ניהול משא ומתן ארוך על פרטי העסקה סכומי הכסף הגדולים שהוצאתם על סוללת עורכי דין ורואי החשבון וכדומה. כל אלה נחלת העבר.
  באקזיטוואלי לקחנו את המשפטנים המובילים בתחום, ויחד יצרנו תשתית משפטית אחידה בעלת סטנדרטים מחייבים, אשר מטרתה המרכזית היא שימת דגש על פשטות התהליך ושמירה על זכויותיכם כמשקיעים.
  מעולם לא היה פשוט ובטוח כל כך להשקיע בסטארטאפים.

 • שקיפות גם לאחר הגיוס

  לאחר שהגיוס יסתיים בהצלחה, תיפתח באתר זירה ייעודית לחברה לאחר גיוס. זירה זו תהיה זמינה רק למשקיעים בחברה ומטרתה הוא לנהל את הקשר בין המשקיעים לחברה. בזירה זו יתפרסמו הודעות רלוונטיות, זימונים לאסיפות בעלי מניות, דו"חות ביצוע להם החברה מחוייבת, וכיו"ב.

 • נזילות

  עד היום, הרוב המוחלט של חוזי ההשקעה כבלו את המשקיעים לחברות ולא אפשרו להם למכור את מניותיהם במידה ורצו ובכך ומצאו להן קונה. אנחנו באקזיטוואלי מבינים כי נזילות היא דבר חשוב למשקיעים ולכן אצלנו תוכלו למכור את מניותיכם, במידה ומצאתם קונה, בפשטות ובמהירות. מעבר לכך, לאחר שתשקיעו ותהיו בעלי מניות, תוכלו לסמן אם ברצונכם לקבל הצעות מקונים, ובמידה ויהיו כאלה- הם יגיעו אליכם ישירות. כך תוכלו אם תרצו לקצר את דרכם לעבר האקזיט.

 • אתם לא לבד

  אנו מספקים עבורכם את מיטב הכלים לביצוע השקעה מושכלת: כל נתוני החברה הרלוונטיים מוצגים באתר בצורה נוחה וידידותית, תוכלו לתקשר עם היזמים ולשאול את כל השאלות שמעניינות אתכם בנוגע להשקעה, תוכלו להיוועץ עם משקיעים נוספים באתר, לעקוב אחר משקיעים מובילים, ולשתף השקעות מעניינות.

למה לצפות

תהליך ההשקעה אצלנו הוא פשוט ומהיר:

א. חפשו אצלנו חברות מעניינות

 • הירשמו לאתר וקבלו עדכונים לגבי חברות חדשות
 • כנסו לאתר ובהזדמנויות השקעה תוכלו למיין את החברות המגייסות או לסנן את החברות לפי תחומי העניין שלכם..
 • בחרו את החברה שמעניינת אתכם. בשלב הראשון, יהיו פתוחים בפניכם נתונים כלליים וראשוניים באשר לפעילות החברה.. במידה ואתם מעוניינים לקבל מידע נוסף כדי להתחיל לבחון את השקעתך בחברה עליך להשאיר פרטים במתעניין בהשקעה.

ב. בחנו את כדאיות ההשקעה וקבלו החלטה האם להשקיע או לא

 • לאחר שתגישו בקשת התעניינות בהשקעה, נעביר את פרטיכם לחברה, ובמידה ותאושרו כמשקיעים פוטנציאלים נפתח בפניכם את כל נתוני ההשקעה, לרבות הנתונים הכספיים ומידע מהותי אחר לצורך קבלת החלטה האם לבצע השקעה.
 • בחנו את מסמכי ההשקעה, פרטי העסקה, נתוני השוק, המודל העסקי, התקציב ועוד וקבלו החלטה האם להשקיע או לא. אתם מוזמנים לפנות לפרטים נוספים לחברה או לפנות לקהילת המשקיעים שלנו.

ג. השקיעו את הסכום שתרצו

 • החליטו כמה להשקיע וראו כמה מניות תקבלו בתמורה. לכל סבב גיוס יש יעד מינימלי לגיוס ואת משך הזמן שסבב הגיוס פתוח להשקעות (כ 45 ימים).
 • לאחר שהשלמתם את תהליך ההשקעה עליכפ להפקיד את כספי ההשקעה בחשבון נאמנות שנפתח עבור סבב הגיוס.
 • אם הקמפיין הגיע ליעד הגיוס שהציבה החברה, העסקה תצא לפועל - המניות יועברו אליכם וכספכם יוזרם לחברה. במידה והקמפיין לא יגיע ליעד הגיוס, כספכם יוחזר במלואו.

ד. עקבו והשתתפו בנעשה בחברה.

 • לאחר הגיוס המוצלח והשלמת ביצוע העסקה, ניצור עבורכם ועבור החברה בה השקעתם איזור ייעודי באתר אשר יאפשר לכם להיות בקשר עם החברה בה השקעתם, לקבל עדכונים שוטפים ולממש את זכויותיכם כבעלי מניות.
 • החל מרגע זה תוכלו לסמן שאתם מוכנים לקבל הצעות לרכישת מניותיכם, ובמידה והן יגיעו, תוכלו לממש אותן.

הקפדה על בטחון המשקיעים

יחד עם המשפטנים המובילים בתחום, יצרנו באקזיטוואלי תשתית משפטית אחידה בעלת סטנדרטים מחייבים לכל החברות אשר מגייסות אצלנו. מטרתה המרכזית של התשתית היא שימת דגש על פשטות התהליך ושמירה על זכויותיכם כמשקיעים. להלן עיקריה:

 • צ'ק ליסט משפטי
  כל חברה שמבקשת לגייס כסף באקזיטוואלי עברה תהליך של בדיקות. בדיקות אלה כוללות: בדיקות משפטיות, בדיקות רקע של היזמים ובדיקות נוספות של המיזם. מטרתו של הליך זה היא לנטר ולנטרל, ככל הניתן, הונאות. כמו כן, להגביר עבור המשקיעים את רמת הוודאות בהשקעה.
 • מנגנון הנאמנות
  הרעיון אשר עומד בבסיס מנגנון הנאמנות מבטיח כי כספי ההשקעה של המשקיעים יישמרו בידי נאמן בחשבון נאמנות ייעודי אשר נפתח עבור סבב הגיוס ולא יעברו ישירות לחשבון החברה בה השקיעו עד להשלמתה של העסקה.


  כדי לקבל את כספי ההשקעה צריכה החברה לעמוד בתנאים הבאים:

  o על החברה להגיע ליעד הגיוס של הקמפיין
  o על החברה לאמץ את התקנון החדש
  o על החברה להתאגד כחוק ברשם החברות
  o על החברה להנפיק מניות עבור משקיעיה החדשים ולעדכן בכך את רשם החברות.

  רק לאחר שתעמוד החברה בתנאים אלו, יעביר הנאמן את כספי ההשקעה מחשבון הנאמנות לידי החברה. במסגרת זו בחרנו את חברת ESOP אקסלנס, אחת מחברות הנאמנות המובילות בארץ, לשמש כנאמן.
 • הסכם השקעה אחיד לכל המשקיעים
  מטרתו של הסכם ההשקעה האחיד היא ליצור שכבה זהה של משקיעים בעלי מניות זהות ללא הבדלים וללא עדיפויות (מלבד כמות המניות המוחזקת). בשונה ממציאות החברות המגייסות כסף כיום, החברות המגייסות דרכנו מקצות למשקיעים מניות רגילות ולא מניות בכורה, כך שהמניות שברשות כל משקיע הן זהות למניות שבידי יתר המשקיעים וגם למניות שבידי היזמים. כל מניה מקנה זכות שווה.
 • הצגת התקציב
  אחד המצגים המהותיים ביותר אשר נדרשת החברה המגייסת להציג למשקיעיה הוא התקציב. כך מושם דגש רב על ייעוד כספי ההשקעה. מצג זה מחייב את החברה לעמוד בו ולעבוד על פיו ללא סטיות מהותיות. על ידי דרישת פרסום תקציב החברה, אנו מגבירים את השקיפות עבור המשקיעים ומחייבים את החברה כי השימוש בכספים המושקעים בה יהיה בהתאם למוסכם מראש.
 • הצגת 5 בעלי השכר הגבוהים בחברה
  כמו דרישת פרסום התקציב, גם מטרתו של מצג זה היא הבטחת השקיפות בין החברה המגייסת לבין המשקיעים. עוד בטרם קבלת החלטת השקעה, המשקיעים יוכלו לעיין בשכרם של היזמים והמנהלים ו/או השכר העתידי הצפוי שלהם ולעקוב אחר שינויים חריגים.
 • מחויבות אישית של המייסדים
  בהסכמי השקעה רגילים, ישנה הפרדה בין אחריות החברה כלפי המשקיעים ואחריות יזמי החברה כלפיהם. במבנה המשפטי של אקזיטוואלי, ליזמים ישנה אחריות ישירה אל מול המשקיעים במקרה של הפרות הסכם ההשקעה על ידם.
 • חובות הדיווח למשקיעים לאחר הגיוס
  בהשאלה מעולם החברות הציבוריות, אנו מאמינים כי לחברות ולעומדים בראשן ישנה חובות דיווח כלפי בעלי המניות שלהם. בהתאם לכך, חשוב שהמשקיעים יישארו מעודכנים לאורך כל הדרך, כמו גם שיהיה להם מנגנון שיאפשר שקיפות מלאה בחברה בה השקיעו, גם לאחר גיוס הכסף. על כן, החברה מחויבת לעדכן את המשקיעים בנעשה בה ובמצבה באמצעות דו"חות שנתיים מבוקרים על ידי רואה החשבון שלה ובאמצעות עדכונים רבעוניים.
 • מנגנון לשמירת מחויבות היזמים כלפי החברה (Repurchase Right)
  מטרתו של מנגנון זה היא הבטחת מחויבותם של כלל המייסדים לקידומה, פיתוחה וטובתה של החברה. על כן, על פי מנגנון זה, יזם שיעזוב את החברה יאבד חלק ממניותיו, כאשר גודלו של חלק זה קטן ככל שמתרחקים ממועד השלמת ההשקעה. כך ליזמים יש אינטרס גבוהה להישאר בחברה ולתרום לפיתוחה לאחר הגיוס, שכן אם יעזבו, אחזקתם תקטן באופן משמעותי, והכול- בכפוף לאמור בתקנון.
 • זכות הצטרפות למכירה (Tag-Along)
  מטרתו של מנגנון זה היא ליצור אחידות בזכות המכירה בין היזמים לבין המשקיעים. מנגנון זה מגדיר כי המשקיעים יהיו רשאים להשתתף בכל עסקה למכירת מניות החברה של מי מהמייסדים, והכול- בכפוף לאמור בתקנון.
 • זכות מצרנות (Pre-Emptive)
  מטרתו של מנגנון זה היא לשמר למשקיעים את האפשרות להצטרף לכל סבב גיוס עתידי נוסף של החברה כך שאחזקתם לא תדולל באופן אוטומטי במקרה שכזה, והכול- בכפוף לאמור בתקנון.
 • עסקאות עם בעלי עניין
  מטרתו של מנגנון זה היא למנוע מהיזמים ומאנשי מפתח בחברה לבצע עסקאות עם בעלי עניין אשר עלולות לפגוע בטובתה של החברה, זאת מבלי לקבל את אישור המשקיעים לכך ברוב מיוחד, והכול- בכפוף לאמור בתקנון.
 • איסור חלוקת דיבידנד בשנתיים הראשונות
  מטרתו של סעיף זה היא למנוע מהמייסדים ומבעלי המניות העיקריים בחברה לבזבז את כספי ההשקעה על ידי משיכת דיבידנדים מקופת החברה אשר זה עתה גייסה. פרק זמן זה לאחר הגיוס הוא קריטי עבור החברה. סעיף זה בא להבטיח שכספי ההשקעה וכספים עתידיים שייכנסו לקופת החברה במהלך השנתיים לאחר הגיוס ישמשו לפיתוחה ולקידומה של החברה בלבד, והכול- בכפוף לאמור בתקנון.
 • * בכפוף לתקנון ולהסכם ההשקעה של החברה המגייסת

כמה זה עולה

 • שום דבר, מעבר לכספי השקעתכם כמובן. עמלת הגיוס של אקזיטוואלי מושתות רק על החברות המגייסות.

 

 
סבבי הגיוס באמצעות פלטפורמת אקזיטוואלי מתבצעים בהתאם למודל של פטור מחובת פרסום תשקיף לפי סעיפים 15א(א)(1) ו-15א(א)(7) לחוק ניירות ערך, התשכ"ח-1968. במודל זה, בכל סבב השקעה חשיפת מידע מפורט על ההשקעה ועל החברה מוגבל ללא יותר מ- 35 משקיעים שאינם משקיעים כשירים וסבב ההשקעה איננו במתכונת של רכז הצעה כהגדרתם בחוק ניירות ערך.
עקבו אחרינו