מפרסם: ד"ר אמנון וקסלבאום
מנכ"ל
שתפו

Aqueduct Medical

אקוודוקט מדיקל מפתחת טכנולוגיה מתקדמת בתחום המכשור הרפואי, אשר מונעת סיבוכים וזיהומים כתוצאה מפרוצדורות רפואיות בתוך הרחם. לאחר ניסויים קליניים מוצלחים באירופה וארה"ב קיבלה החברה אישורי CE ו- FDA למוצר הראשון, וכעת מתמקדת בסיום הפיתוח של מוצר המשך.

178%

מיעד הגיוס

22

יחידות נותרו

0

ימים נותרו
סוג:מניות  
שלב:Seed
קטגוריה:בריאות
•  מימון יתר    
 • עיקרי הקמפיין
 • פיצ'
 • הצוות
 • עדכונים

עיקרי הקמפיין

ניסויים קליניים מוצלחים בארה"ב ובאירופה

החברה סיימה מערך ניסויים קליניים נרחבים ומוצלחים בחמישה מרכזים באירופה ובארה"ב, אשר הוכיחו את יעילותו של ההתקן להרחבת צוואר הרחם ואת היתרון העצום של השימוש בו על פני המכשור הרפואי הקיים. הניסויים נערכו עבור המכשיר הראשון שפיתחה החברה - AQUEDUCT-100, וכעת, עם תום פיתוח המכשיר השני AQUEDUCT-200 מכינים את הקרקע  להתחלת ניסוי קליני עם מכשיר זה.

קניין רוחני בבעלות החברה ואישורים רגולטוריים בארצות הברית ואירופה

בעקבות הצלחת הניסויים הקליניים החברה קיבלה את האישורים הרגולטורים (CE, FDA) עבור AQUEDUCT-100, וכעת נמצאת במסלול המהיר לקבלת אישור FDA ל- AQUEDUCT-200 – אותו מצפה לקבל כבר ביולי 2020. במקביל החברה תפעל לקבל גם אישור CE.

כמו כן, לחברה פטנט מאושר בארה"ב על ה- AQUEDUCT-100, ופטנט נוסף על ה- AQUEDUCT-200  הוגש בישראל, ארה"ב, אירופה, סין ויפן, ונמצא כעת בשלב הלאומי (Patent Pending -National Phase).

שיתופי פעולה אסטרטגיים ופעילות מסחרית בינלאומית

בימים אלו נערכת החברה להתחיל ניסוי קליני משותף בבי"ח בטוקיו עם MCMed - חברת הבת של מיצובישי, אשר אחראית על פיתוח ורכישה של מוצרים רפואיים. כמו כן, אקוודוקט מכרה לחברת הפצה סינית את זכויות הייצור והשיווק של המכשיר הראשון שלה (AQUEDUCT-100) בסין וממשיכה לקיים עמה קשרים מסחריים הקשורים למוצר ההמשך ((AQUEDUCT-200.

השקעות מצד מובילי הטכנולוגיה והחדשנות בישראל

אקוודוקט מדיקל החלה את פעילותה במסגרת החממה הטכנולוגית NGT. לאחר שנתיים בחממה קיבלה החברה תקציב נוסף מהמדען הראשי ומהחממה בתכנית "שנה ג'", ובתום שנה זאת קיבלה תמיכה כספית נוספת מהמדען הראשי ומהחממה בתוכנית "חברה מתחילה".

צוות של מומחים בתחום פיתוח מכשור רפואי, בעלי ניסיון בהקמה, ניהול ומכירה של סטארט-אפים

לחברה צוות ניהולי מנוסה וצוות רפואי תומך, בראשותו של פרופ' מיכאל שטרק - נשיא NESA , האיגוד האירופאי לכירורגיה (New European Surgery Academy). מנכ"ל החברה, אמנון ויקסלבאום, שימש כמנהל טכנולוגי ועסקי בחממה טכנולוגית בתחום הרפואי  ויזם והקים  חברות סטארט-אפ בתחום המכשור הרפואי, מתוכן שתיים כבר הגיעו עם מוצריהן לשוק.

פיצ'

הרעיון

הצורך

הרחבת צוואר הרחם מהווה פעולה ראשונה והכרחית בכל ניתוח תוך רחמי. כיום, פתיחת צוואר הרחם מתבצעת לרוב באופן מכאני, באמצעות החדרת סדרת מוטות בעלי קוטר עולה, המוחדרים ומוצאים בזה אחר זה עד להגעה לקוטר הפתיחה המבוקש. שיטה זו מתבססת על פתיחת צוואר הרחם תוך הפעלת לחץ בכיוון המנוגד לכיוון הפתיחה הטבעי של השריר ולפיכך חושפת את האישה למגוון סיכונים - החל מזיהום, פגיעות ברקמה הגורמות לדימומים ופציעות עד כדי פרפורציה (ניקוב שריר צוואר הרחם או הרחם) ולאי ספיקה עתידית של צוואר הרחם שעשוי לגרום להפלות או ללידות מוקדמות.

שיטה שנייה מתבססת על החדרת מקל עשוי מחומר היגרוסקופי הסופח את הנוזלים באזור צוואר הרחם ופותח את הצוואר באופן רדיאלי. שיטה זו אורכת זמן ממושך (6-12 שעות) ולעיתים מסתיימת בהרחבה לא מלאה של צוואר הרחם. לאור זאת שיטה זו כמעט ואינה בשימוש שגרתי.

לאור הנ"ל יש צורך אמיתי בהתקן חדש שיאפשר פתיחה רדיאלית, מהירה ומבוקרת של צוואר הרחם לקוטר הפתיחה הנחוץ לצורך ביצוע ההליך הגניקולוגי.

 

 

הפתרון

הפיתוחים החדשניים של אקוודוקט מדיקל, אשר מוגנים על ידי פטנט, הם היחידים בעולם שמאפשרים לרופאים לבצע דיאגנוסטיקה והרחבה מהירה ובטוחה של צוואר הרחם, עם אפשרות להורדת הצורך בהרדמה כללית (ולפיכך אפשרות להעברת הפרוצדורה מחדר הניתוח למרפאות חוץ ולקליניקת הרופא), מבלי לגרום נזק לצוואר הרחם ומבלי לחשוף את המטופלת לזיהומים.

 

לב החדשנות הוא השילוב בין היסטרוסקופ (קתטר עם מצלמה)  לבלון  מוארך העומד בלחצים גבוהים ומאפשר לבצע פתיחה רדיאלית ומבוקרת של צוואר הרחם לקוטר המפתח המבוקש לצורך  החדרה של כלי הניתוח דרך צוואר הרחם לרחם.

הפיתוח פורץ הדרך הוא הראשון בעולם שמאפשר לרופאים גם לאבחן וגם לבצע את הטיפול הנדרש באותה פרוצדורה של החדרת ההתקן. אם לאחר האבחון נקבע כי אין צורך בהתערבות ניתוחית, יוציא הרופא את המכשיר בקלות וללא הרחבה מיותרת של צוואר הרחם, ואם יש ממצא פתולוגי (כדוגמת פוליפ) - ינפח את הבלון שעל גבי הקתטר ויבצע מיד את הפרוצדורה הרפואית. 

זאת, בניגוד למכשירים הקיימים בשוק המחייבים את הרופא להרחיב את צוואר הרחם ללא אבחון מוקדם, או לבצע שני הליכי החדרה נפרדים – פעם ראשונה החדרת היסטרוסקופ דק לשם אבחון ופעם שניה לשם הרחבת צוואר הרחם וביצוע הניתוח.

 

הטכנולוגיה

 • המוצר הראשון של החברה - AQUEDUCT-100 - הינו קתטר דק וגמיש (קוטר 3 מ"מ) המאפשר חדירה קלה ונוחה למפתח הטבעי של צוואר הרחם. הקתטר מכיל מערך בלונים המאפשרים קיבוע ועיגון של הקתטר במפתח הרחם וניפוח הבלונים הממוקמים בצוואר הרחם באמצעות הזרקה מבוקרת של נוזל כך שצוואר הרחם נפתח באופן רדיאלי (מהמרכז כלפי חוץ) עד לקוטר המפתח הרצוי ומאפשר לגניקולוג לאחר שליפת הקתטר גישה נוחה לביצוע הפרוצדורה התוך רחמית. מנגנון נוסף בקתטר הינו חריר הזלפה הממוקם בין שני הבלונים המרחיבים (Infusion pore) המאפשר הזרקת נוזלים לצורך שטיפה וסיכה (lubrication) של צוואר הרחם וכמו כן לצורך החדרת חומרי אלחוש.

 

הקתטר בתחילת הפעולה (הבלון המעגן הקדמי ובלוני הרחבת צוואר הרחם מקופלים)

 

 

הקתטר במהלך הליך ההרחבה. הבלון הקדמי מעגן את הקתטר בחלל הרחם ושני הבלונים המאורכים מרחיבים את צוואר הרחם באופן מלא.

 

סרט אנימציה המדגים את הפעלת המכשיר שלב אחר שלב:

 

 

חווית שימוש של הרופאים שהשתתפו בניסויים הקליניים (TESTIMONIALS)

 • המוצר השני של החברה AQUEDUCT-200 הינו היסטרוסקופ (קתטר עם מצלמה קדמית המוחדרת לרחם) הכולל גם את התקן הבלון להרחבת צוואר הרחם לשימוש ע"פ הצורך. ההתקן יאפשר החדרה פשוטה ובטוחה של הקתטר לאורך צוואר הרחם ועד לחלל הרחם תוך כדי קבלת תמונות זמן-אמיתי מהמצלמה הממוקמת בקדמת הקתטר. במקרה של גילוי ממצאים תוך-רחמיים יכול הרופא לבצע מידית את הרחבת צוואר הרחם  באופן מהיר ופשוט ולהתחיל את הפרוצדורה הניתוחית. מאידך, במקרה ואין ממצאים ישלוף הרופא את הקתטר ויחסוך הרחבת צוואר-רחם מיותרת.

המלצת חברת Dragon 

המלצת פרופ' מיכאל שטרק

ההתקן המשולב הינו היחיד שמאפשר לבצע את ההליך הדיאגנוסטי (הסתכלות על צוואר הרחם והרחם) ואת הרחבת צוואר הרחם בהתאם לממצאים ע"י החדרה בודדת של הקתטר.

יתרון משמעותי הינו במקרים בהם במהלך הבדיקה הדיאגנוסטית לא נתגלו ממצאים הדורשים התערבות ניתוחית ובהתאם לכך נשלף הקתטר ונמנעת פעולה מיותרת של הרחבת צוואר הרחם, אשר חושפת את האישה לסיבוכים וזיהומים.

 

כתבות ופרסומים

 

 

 

 

 

 

הצוות

ד"ר אמנון וקסלבאום
מנכ"ל
ביוגרפיה
דוקטורט במדעי הרפואה מהטכניון ופוסט-דוקטורט במרכז פוקנר לחקר הפוריות - שלוחה של בית הספר לרפואה של אוניברסיטת הרווארד בבוסטון, ארה"ב. אמנון הוא יזם מנוסה בתחום הרפואה והמכשור הרפואי. מייסד: • Fertiligent – מכשור רפואי להזרעה מלאכותית • Bacterioscan - מכשיר אלקטרו-אופטי לאיתור חיידקים בשתן • אקוודוקט מדיקל אמנון שימש גם כמנהל טכנולוגיות ומנהל מדעי בחממה הטכנולוגית "אופק" במגדל העמק, בעל ניסיון של למעלה מעשרים שנה בקידום וניהול פרויקטים רפואיים רבים. אמנון רשם שבעה פטנטים על מכשירים ושיטות רפואיות פרי פיתוחו, ופרסם למעלה מ 20 מאמרים בכתבי עת מדעיים.

 • מייסד
עומר הרפז
מייסד ודירקטור
ביוגרפיה
לעומר ניסיון רב בניהול חברות בתחום הייצור והמכשור הרפואי. הוא סיפק שירותי ייעוץ והיה מעורב בצוות הניהול של מספר חברות היי-טק. אלה כוללים את חברת פלגל - חברת פלסטיקה לשוק התקשורת, ותמוז - יצרנית אלקטרו-מכניקה.

 • מייסד
 • דירקטור
זוהר גנדלר
ביוגרפיה
זוהר הוא שותף מנהל ומנכ"ל החממה הטכנולוגית NGT, ויו"ר הדירקטוריון של אקוודוקט מדיקל. בעל ניסיון רב בזיהוי טכנולוגיות חדשות וביסוס, הכוונה ויצירת ערך לחברות סטארט-אפ מבוססות טכנולוגיה. הוא הוביל, ייסד והשקיע בלמעלה מ- 50 חברות.

 • יו''ר הדירקטוריון
ניזאר משאעל
CPA CFO
ביוגרפיה
ניזאר הוא רואה חשבון מוסמך, ובעל תואר שני במנהל עסקים (MBA) מאוניברסיטת תל אביב. הוא השותף המנהל והמנכ"ל של NGT3, ומנהל את הכספים של כל חברות החממה. בעל ניסיון רב בטיפול בעסקאות השקעה מורכבות ומגוונות.

 • עובד מפתח
ד"ר אמנון רופא
יועץ רפואי
ביוגרפיה
רופא בוגר הטכניון, משמש כמנכ"ל של המרכז הרפואי בני ציון בעשרים השנים האחרונות. דוקטור רופא מתמחה במיילדות וגינקולוגיה ובעל תואר בניהול רפואי. בנוסף שימש כיועץ לארגון והקמת פרויקטים רפואיים מיוחדים בישראל, בריטניה ואפריקה

 • יועץ
ד"ר אבנועם צברי
יועץ רפואי
ביוגרפיה
ד"ר צברי הוא גניקולוג בכיר בעל ניסיון של למעלה משלושים שנה. הוא מכהן בתפקיד ראש המחלקה למיילדות וגינקולוגיה למעלה מ- 16 שנים במרכז הרפואי יוספטל באילת. ד"ר צברי מציג פרויקטים מחקריים בתחום גינקולוגיה, פריון ותפקוד מיני בכנסים רפואיים ברחבי העולם. הוא חבר ב- NESA – האקדמיה האירופית החדשה לכירורגיה.

 • יועץ
פרופסור מיכאל שטרק
יועץ רפואי
ביוגרפיה
פרופ ‘ד"ר מיכאל סטארק מתמחה במיילדות וגינקולוגיה ומתעניין במיוחד באונקולוגיה גינקולוגית. הוא נשיא האקדמיה האירופית החדשה לכירורגיה (NESA), אקדמיה כירורגית בין-תחומית. פרופ‘ סטארק היה היועץ המדעי של המערכת הטל-כירורגית החדשנית באירופה, היועץ המדעי והרפואי של ELSAN, קבוצת 120 בתי חולים בצרפת, והוא מדען אורח בבית החולים האוניברסיטאי Charite בברלין. בשנת 2011 היה פרופ ‘סטארק מועמד למדיקו דל אן (רופא השנה) באיטליה, והוא חבר כבוד של האגודות הגינקולוגיות הצרפתיות, הפולניות, הרוסיות והאיטלקיות. בשנים 1983 - 2000 היה מנהל מחלקת מיילדות/גניקולוגיה (Ob/Gyn) בבית החולים משגב לדך בירושלים, ובין 2001 ל -2009 יו"ר גינקולוגיה בקבוצת בית החולים האירופי HELIOS. הוא שימש כפרופסור מבקר באוניברסיטאות טורונטו, מוסקבה, בייג‘ינג, מילאנו, אדנה, אופסלה וניו יורק.

 • יועץ

העיסקה

מסמכים

מצגים

עדכונים

אין עדכונים להצגה

זקוק לעזרה?
סבבי הגיוס באמצעות פלטפורמת אקזיטוואלי מתבצעים בהתאם למודל של פטור מחובת פרסום תשקיף לפי סעיפים 15א(א)(1) ו-15א(א)(7) לחוק ניירות ערך, התשכ"ח-1968. במודל זה, בכל סבב השקעה חשיפת מידע מפורט על ההשקעה ועל החברה מוגבל ללא יותר מ- 35 משקיעים שאינם משקיעים כשירים וסבב ההשקעה איננו במתכונת של רכז הצעה כהגדרתם בחוק ניירות ערך.
עקבו אחרינו