מפרסם: דר גדי קונוולינה
שתפו

FeelIt

Feelit פיתחה את RetroFeel, מוצר מהפכני של חיישני ננוטכנולוגיה המודפסים על מדבקות גמישות עם דיו ייעודי. המוצר חש שינויים מבניים בכל חפץ ומאפשר לאתר תקלות מבניות מראש. המוצר צפוי לספק פתרון לשוק של מיליארדי דולרים בצמיחה תמידית.

130%

מיעד גיוס

1

יחידות נותרו

0

ימים נותרו
סוג:השקעה המירה  
שלב:Seed +
קטגוריה:תוכנה
•  מימון יתר    
 • עיקרי הקמפיין
 • פיצ'
 • הצוות
 • משקיעים 36
 • עדכונים

עיקרי הקמפיין

מוצר מהפכני ופורץ דרך

חברת Feelit פיתחה את RetroFeel, מוצר ייחודי המתבסס על טכנולוגיה מהפכנית של הדפסת דיו בטכנולוגיית ננו. המוצר המהפכני של Feelit מאפשר לחוש שינויים במצב המבני של כל חומר קיים וכן לשדר את המידע ישירות ל – Cloud ועל ידי כך לאתר תקלות מבניות קריטיות מבעוד מועד. RetroFeel מספק פתרון ניטור לציוד בשוק המוצרים התעשייתיים, שכיום אינם זוכים למענה ושלא ניתן לאתר בהם תקלות מראש. בכך, RetroFeel מאפשר למפעלים חסכון של מאות אלפי עד מיליוני דולרים בשנה באובדן תפוקה ואנרגיה וכן בעלויות התחזוקה.

צוות מומחים עתיר נסיון

Feelit הוקמה ב-2017 על ידי ד"ר גדי קונוולינה, ד"ר מיטל שגב-בר ופרופ' חוסאם חאיק מהטכניון. לשלושת המייסדים נסיון מצטבר של עשרות שנים במחקר ופיתוח בתחום הנדסת החומרים וההנדסה הכימית. ד"ר שגב-בר נבחרה בשנת 2018 לאחת מ-20 היזמיות המובילות בישראל. פרופ' חאיק נחשב למומחה עולמי בתחום התקנים מבוססי ננו-חומרים ואף נבחר לאחד מ-100 האנשים המשפיעים בעולם, בזכות מחקריו ופיתוחיו פורצי הדרך בתחום הננו-טכנולוגיה.

גיוסי כסף משמעותיים והוכחת יכולת ראשונית

עם הקמתה הצליחה Feelit לגייס סכומי כסף משמעותיים הן מקרן Takwin והן מקרן GITV היפנית. כמו כן, החברה קיבלה מענק Horizon 2020 מהאיחוד האירופי. במהלך אפריל 2019 החברה הציגה את RetroFeel על גבי שסתומים של חברת Ham-Let ובשיתוף פעולה עם Siemens, במסגרת כנס ה – IOT הגדול בעולם בהאנובר.

בנוסף, יצוין כי Feelit התחילה את דרכה באקסלרטור DRIVE של הטכניון וכן קיבלה השקעה כספית משמעותית ואת הרשיון לטכנולוגית הבסיס שלה מהגוף הישראלי המוערך.

שיתוף פעולה עם הטכניון וחברת Merck וקבלה למאגד רובוטיקה

במהלך 2018 החלה Feelit בניסוי בפועל של RetroFeel על גבי פס הייצור של ענקית התרופות הגרמנית Merck באתר החברה בישראל. במאי 2019 Feelit זכתה במקום הראשון בתחרות החדשנות של התעשייה האווירית, במטרה להטמיע טכנולוגיות חדשות וחדשנות לשוק התעופה. בנוסף, Feelit היא הסטארטאפ הראשון שנכנס ל – Innovation Lab של חברת Merck ביבנה, PMatX. כמו כן, Feelit התקבלה למאגד הרובוטיקה של רשות החדשנות בישראל, בכדי לשתף פעולה עם חברות כגון Siemens וכתר פלסטיק. שיתוף הפעולה צפוי להתחיל במהלך אוגוסט 2019.

שוק בצמיחה

שוק הבקרה וניטור המוצרים התעשייתיים מוערך היום בעשרות מיליארדי דולרים. במסגרת השוק הפוטנציאלי האדיר הזה, Feelit מתמקדת בשוק ה - Global Predictive Maintenance אשר מוערך כבר היום במיליארדי דולרים. שוק ה - Global Predictive Maintenance צפוי לגדול בעשרות אחוזים בשנים הקרובות ולהגיע לשווי שוק כולל של למעלה מ-10 מיליארד דולר עד לשנת 2022.

פיצ'

הרעיון

חברת Feelit פיתחה את RetroFeel, חיישן מודפס מבוסס ננו-טכנולוגיה אשר בעזרתו ניתן לחוש כל חפץ פיזי, החל מבקבוקים ועד לציוד תעשייתי, כולל צינורות ומכונות המשמשות בתעשייה. את החיישנים ניתן להדביק על גבי החפצים במהירות ובפשטות, כך שניתן לחוש את המצב המבני של חפצים בזמן אמת. כך, למשל, ניתן לדעת את מצבם של צינורות בקווי ייצור מבלי להשבית את קווי הייצור במפעלים, באופן הגוזל זמן יקר וכסף משמעותי. כל המידע מועבר בזמן אמת לענן, באופן המאפשר לנטר מבעוד מועד כשלים פוטנציאליים ושינויים משמעותיים בחומר.

הפתרון של החברה

RetroFeel, המוצר המהפכני שפותח על ידי Feelit מאפשר להדביק מדבקות גמישות ודקות התופסות את הצורה של חפצים שונים. על גבי מדבקות אלו מודפס דיו מיוחד שפותח על ידי צוות החברה ומאפשר לדעת את המצב המבני של חפצים שונים בזמן אמת. הדיו, המבוסס על ננו-טכנולוגיה מאפשר למדוד את הלחץ והטמפרטורה של הציוד (ממינוס 40 ועד 100 מעלות). הדיו המודפס על המדבקה המוצמדת לציוד הופך למעין עור מלאכותי לציוד. את המידע מעבירים בזמן אמת באמצעות משדר המחובר לחיישנים לפלטפורמה בענן בה ניתן לקבל חיווי מיידי על מצב החומר. את המדבקות ניתן להדביק בפשטות ובקלות בכל נקודה על גבי הציוד ובכך, ניתן להפוך מפעלים שלמים למפעלים חכמים בעלויות נמוכות משמעותית מהעלויות היום.

הטכנולוגיה של החברה

בטכנולוגיה שפותחה על ידי Feelit, עליה מבוסס RetroFeel, המדבקות החכמות משתמשות בדיו המכיל ננו-חומר שמאפשר למדוד עיוותים מבניים. השינויים בלחץ ובטמפרטורה יוצרים עיוותים מבניים בחומרים שונים ובאמצעות המדבקות החדשניות ש – Feelit פיתחה ניתן לאתר שינויים אלו בקלות וללא צורך לפגוע בחפצים השונים. הטכנולוגיה הייחודית של Feelit מאפשרת חיבור של החיישנים לענן ובאמצעות Machine Learning לחזות פגיעה פוטנציאלית בחלקי מכונה שונים כדי שיהיה ניתן לתכנן את החלפתם לפני הווצרות כשל שיוביל להשבתת המכונה.

 

 

 

יתרונות המוצר

ל – RetroFeel, המוצר שחברת Feelit פיתחה, יש מספר יתרונות המאפשרים חסכון משמעותי בזמן וכסף:

 • חיסכון באיבוד תוצרים בתעשיית התרופות – עבור כל מתקן המייצר תרופות, יש אובדן של מאות אלפי דולרים בתוצרי תרופות וחומרים יקרים עקב כשלים בציוד. השבתות אלו נושאות עימן עלויות נוספות כגון עיכובים באספקה, שעלולים להוביל לפגיעה במוניטין החברות. באמצעות פתרונות הניטור של Feelit מפעלים יכולים להימנע מאותם אובדנים, על ידי מניעת השבתות לא מתוכננות בציוד התעשייתי ובתהליך עצמו.
 • חסכון בעלויות תחזוקה ואיתור מוקדם של תקלות מבניות – כ-70% מעלות השימוש ברכיבים שונים נובעת מעלויות תחזוקה. כ-30% מעלויות התחזוקה נגזרות ישירות מפרמטרים שניתן לשלוט בהם, כגון תכנון והוצאה לפועל לא נכונים של תחזוקה. באמצעות הטכנולוגיה המתקדמת של Feelit, ניתן לאתר תקלות מבניות בקלות ומבעוד מועד. איתור זה מאריך את השימוש בציוד תעשייתי על ידי מניעת כשלים לא צפויים, ומונע התערבויות יקרות ולא נדרשות בציוד.
 • טכנולוגיית מדידה מתקדמת – פורמולציות הדיו המתקדמות ש – Feelit פיתחה מאפשרות למדוד עיוותים מבניים ושינויים בחומר באופן חסר תקדים:
  • לחץ – החומר המודפס הייחודי של Feelit מאפשר למדוד לחץ ברמת רגישות פי 75 יותר גבוהה מהחיישנים הקיימים היום.
  • טמפרטורה – החיישנים המתקדמים של Feelit מסוגלים לפעול בטווח טמפרטורות של 40- עד 100 מעלות.
  • לחות – רמת רגישות של 0.7% RH.
  • שילוב בין הפרמטרים השונים –החיישן המתקדם של Feelit הוא המוצר הראשון בתחום בצורת מדבקה גמישה שמאפשרת מדידה בו זמנית של שניים עד שלושה מתוך הגורמים הבאים: לחץ, טמפרטורה ולחות. כל שאר המוצרים בשוק מאפשרים מדידה רק של אחד מהם מבלי לשלב גורמים אחרים.
  • שינויים מבניים בחומר – כל המוצרים הקיימים בשוק כיום מודדים רק ביטוים חיצוניים של החומר, כגון תנודות וטמפרטורה. החיישנים המתקדמים של Feelit מאפשרים למדוד שינויים מבניים בתוך החומר, וכך לאתר מגוון רחב של בעיות מבניות:
   • שברים מזעריים – micro fractures
   • איבוד גמישות
   • שינוי צורה
   • התרופפות
   • תנודות מזעריות
   • תנודות בתדר אולטרה נמוך
   • איתור דליפות
   • בעיות בחיבורים שונים לציוד

 

 • התקנה פשוטה, יעילה וחסכונית – כיום, עלות ההתקנה של מד לחץ אחד היא כמה אלפי דולרים. מעבר לעלות האופיינית של מד הלחץ עצמו של כמה מאות דולרים, בכל התקנה יש להשבית את קו הייצור ולבצע התקנה מכנית פולשנית על גבי קו היצור. עלות רכישה והתקנת עשר יחידות ניטור לחץ של RetroFeel היא כעשרת אלפים דולר, באמצעות הדבקת החיישנים על גבי המכונות השונות בקלות וללא צורך בהשבתת קו הייצור. כך ניתן להפוך מפעלים שלמים למפעלים חכמים בחסכון משמעותי בעלויות ובמהירות.

הצוות

ד"ר גדי קונוולינה
מנכ"ל ומייסד
ביוגרפיה
מנכ"ל ומייסד: לד"ר קונוולינה למעלה מעשור של נסיון במחקר בתחום ההנדסה הכימית וננוטכנולוגיה. לאחר שהשלים בהצטיינות לימודי הנדסה כימית בטכניון עבד כשלוש שנים כמהנדס תהליך בחברת טאואר סמיקונדקטור. ב-2014 השלים את הדוקטורט בטכניון תחת הנחייתו של פרופ‘ חוסאם חאיק בתחום של הדפסת חיישנים המבוססים על ננו-טכנולוגיה. במהלך 2016 עבד במסגרת הפוסט-דוקטורט על טכנולוגיית ההדפסה של החיישנים החכמים, אשר עומדת בבסיס הטכנולוגיה של חברת Feelit.

 • מייסד
ד"ר מיטל שגב-בר
CTO ומייסדת
ביוגרפיה
לד"ר שגב-בר נסיון מצטבר של 8 שנים בשילוב בין מחקר אקדמי לנסיון יישומי כמהנדסת חומרים בוגרת הטכניון. ב-2016 השלימה את הדוקטורט בטכניון תחת הנחייתו של פרופ‘ חוסאם חאיק בתחום של חיישנים גמישים המבוססים על ננו-טכנולוגיה. ד"ר שגב-בר היא מומחית בתחום הנדסת החומרים שהובילה מספר רב של פרוייקטים בתחום הננו-טכנולוגיה, חומרים גמישים וחיישנים מתקדמים. בשנת 2018 נבחרה ד"ר שגב-בר לאחת מ-20 היזמיות המובילות בישראל לאותה שנה. לד"ר שגב-בר תואר ד"ר מהטכניון.

 • מייסד
עודד קראפט
מנהל הפיתוח העסקי
ביוגרפיה
לעודד נסיון של למעלה מ-20 שנים בפיתוח עסקי בחברות הייטק ובמגזר הטכנולוגי. עד לאחרונה עודד שימש כסמנכ"ל פיתוח המוצר בקורנית דיגיטל, המתמחה בייצור מכונות להדפסה דיגיטלית על גבי טקסטיל, ונסחרת בנאסד"ק. כמו כן, עודד שימש בתפקידים בכירים ב GE healthcare והיה סמנכ"ל המוצר ופיתוח עיסקי בחברות בסקטור הרפואי, כגון Roche הגרמנית ו – Medingo, שנרכשה על ידי Roche ב-2010 תמורת 180 מיליון דולר.

 • דירקטור
איציק פריד
דירקטור
ביוגרפיה
לאיציק נסיון של למעלה מעשור בפיתוח עסקי והצמחת סטארטאפים לכדי חברות גלובליות. איציק שימש כיועץ בכיר לשר האוצר וכיהן כסמנכ"ל עסקי ב – AmericaOnline. כיום הוא משמש כחבר הנהלה באיגוד הישראלי לתעשיות מתקדמות (IATI) וכשותף מנהל ב – Takwin Labs.

 • דירקטור
חגי פולק
מנהל המו"פ
ביוגרפיה
לחגי נסיון של למעלה מעשור בפיתוח מוצרים בתחום ה-IOT והבריאות, בין השאר ב – Abbott Laboratories וב - GE Healthcare. לחגי תואר שני במדעי המחשב ובמנהל עסקים מאוניברסיטת חיפה וכן הוא בוגר התכנית ליזמות, שינוי ומנהיגות של אוניברסיטת ברקלי.

פרופסור חוסאם חאיק
ביוגרפיה
פרופ‘ חאיק הוא חוקר בעל שם עולמי בתחומי הננו-טכנולוגיה, Machine Learning, ביוכימיה, אנליזת נשימה, התקנים רפואים לבישים, והנדסת חומרים. פרופ‘ חאיק הוא פרופסור מן המניין בפקולטה להנדסה כימית בטכניון. בין היתר, פרופ‘ חאיק נמנה על 35 המדענים הצעירים המובילים בעולם של MIT Technology Review וכן נבחר לאחד מ-100 האנשים המשפיעים ביותר בעולם לפי מגזין GOOD.

 • מייסד

משקיעים 36

משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
4
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
4
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
2
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
2
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
3
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
2
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
4
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
4
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
3
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
1
עוקבים
13
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
2
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
3
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
3
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
9
השקעות

עדכונים

אין עדכונים להצגה

העיסקה

מסמכים

מצגים

סבבי הגיוס באמצעות פלטפורמת אקזיטוואלי מתבצעים בהתאם למודל של פטור מחובת פרסום תשקיף לפי סעיפים 15א(א)(1) ו-15א(א)(7) לחוק ניירות ערך, התשכ"ח-1968. במודל זה, בכל סבב השקעה חשיפת מידע מפורט על ההשקעה ועל החברה מוגבל ללא יותר מ- 35 משקיעים שאינם משקיעים כשירים וסבב ההשקעה איננו במתכונת של רכז הצעה כהגדרתם בחוק ניירות ערך.
עקבו אחרינו