מפרסם: עילאי אלי אדר
מנכ"ל
שתפו

UNDER 1000 Gallery

לאחר ההצלחה המסחררת בישראל הכוללת את פתיחת עולם האמנות לציבור, מכירות של למעלה מ-12,000 יצירות מקור וצמיחה של עשרות אחוזים מדי שנה, פורצת החברה כעת לשוק הבינלאומי, עם גלריה ראשונה בארה"ב ופלטפורמת מרקטפלייס דיגיטלית שתשנה תעשייה של 67 מיליארד $ בשנה.

82%

מיעד הגיוס

23

יחידות נותרו

0

ימים נותרו
סוג:מניות  
שלב:Seed
קטגוריה:תרבות וספורט
 • עיקרי הקמפיין
 • פיצ'
 • הצוות
 • עדכונים

עיקרי הקמפיין

החברה שמאפשרת לכל אחד להשקיע בפיקאסו הבא

פחות מאלף עשתה מהפכה תרבותית בישראל כאשר יסדה את הפלטפורמה הראשונה בעולם המקשרת ישירות בין אמנים לרוכשים, ובכך מאפשרת לכל אחד ואחת לרכוש יצירות מקור במחיר תקרה של עד אלף דולר. הפלטפורמה נותנת במה ייחודית וראשונה מסוגה למאות אמנים מרחבי הארץ והעולם להציג ולמכור את יצירותיהם לקהל הרחב.   

 

הוכחת ישימות - רשת גלריות מוכרת ומצליחה עם אלפי לקוחות ומאות אמנים

הגלריה הראשונה של פחות מאלף נפתחה לפני כ-5 שנים בשכונת פלורנטין שבתל אביב והפכה מהר מאוד לשם דבר בעולם האמנות. בעקבות ההצלחה האדירה נפתחו עוד שני סניפים מצליחים – סניף במתחם העיצוב דן דיזיין סנטר, סניף חדש בסן פרנסיסקו ופופאפ לחודשי הקיץ בנמל תל-אביב. דרך הגלריות נמכרו כבר למעלה מ-12,000 יצירות מקור של למעלה מ 800 אמנים!

 

לאחר ההצלחה הגדולה בישראל - פחות מאלף כובשת את שוק האמנות הבינלאומי

לאחר שעשתה חיל בישראל והקימה תוך 5 שנים בלבד שלוש גלריות מצליחות במיקומים הכי נחשקים בארץ, פחות מאלף פורצת לשוק האמנות הבינלאומי עם גלריה חדשה ומצליחה בסן פרנסיסקו, וצפי לפתיחת גלריה נוספת בארה"ב כבר בשנה הקרובה. כמו כן, החברה לוקחת את פעילותה לזירה הדיגיטלית ומפתחת את ה- Marketplace הראשון בעולם האמנות, המקשר בין אמנים ואוצרים לקהל הרחב, בו ניתן לרכוש יצירות מקוריות שנבחרו בקפידה על ידי צוות אוצרים מקצועי וזאת במחיר של עד אלף דולר.

 

שוק גלובאלי עצום וצומח עם מכירות בשווי עשרות מיליארדי דולרים בשנה


פחות מאלף עושה מהפכה בשוק האמנות העולמי המוערך בעשרות מיליארדי דולרים בשנה. זאת, באמצעות זירת מסחר ראשונה מסוגה המחברת ישירות בין אמנים ואוצרים לרוכשים. החברה מובילה את מהפכת האונליין בעולם האמנות ופונה לדור חדש של רוכשים, אשר זונח את הגלריות המסורתיות והבלתי נגישות ומעדיף לקנות אמנות ישירות מהאמנים.

 

פיצ'

הרעיון

בעבר, רכישה של אמנות מקורית ואיכותית הייתה נחלתם הכמעט בלעדית של אלו הנמנים על העשירון העליון. יצירות אמנות שהוצגו בגלריות, בישראל וברחבי העולם, נמכרו במחירים גבוהים ביותר, אשר אינם נגישים לרוב האוכלוסייה, ורק אמנים מעטים וברי מזל זכו להציג את יצירותיהם בגלריות המסורתיות.

אך הכול השתנה לפני כחמש שנים, עם פתיחתה של "גלריה פחות מאלף" – פלטפורמה עם קונספט, שמשנה לחלוטין את כללי המשחק של עולם האמנות: קישור ישיר בין יוצרים לרוכשים – במחיר מקסימאלי של עד אלף דולר ליצירה.

הפלטפורמה החלוצית הובילה מהפכה בעולם האמנות בארבעת האופנים הבאים:

 1. הנגישה את עולם האמנות היקר והמרוחק לקהל הרחב, והעשירה אלפי בתים בתכנים ייחודיים ומקוריים, שראו אור רק בזכות הפלטפורמה שניתנה להם בגלריה. 
 2. נתנה בפעם הראשונה במה למאות אמנים מוכשרים להציג את יצירותיהם ובכך גם להתפרנס מכשרונם האמנותי.
 3.  'פחות מאלף' יצרה לראשונה בשוק האמנות הפרוץ 'בנצ'מרק' המגדיר את מחירי היצירות באופן מקצועי, המאפשר לקהל הרחב לרכוש אמנות בראש שקט.
 4. מאפשרת לקהל הרחב לקחת חלק בשוק האמנות הצעיר והבועט ולרכוש אמנות מקורית בשלב מוקדם וליהנות מהשבחת מחירים של עד מאות אחוזים.

'פחות מאלף' מהווה כיום את הבמה המרכזית עבור מאות ואלפי אמנים ומאפשרת להם להציג ולמכור את יצירותיהם לקהל הרחב, ולהתפרנס מאמנותם – מה שפעם היה שמור לאמנים בודדים וברי מזל שהצליחו לחדור לגלריות המסורתיות.

 

הצורך

כולנו משקיעים המון כסף בעיצוב הבית והיינו רוצים לייחד את עצמנו עם אמנות מקורית כזאת שתכניס אופי והשראה לביתנו, אך שוק האמנות המסורתי סובל כיום משתי בעיות מרכזיות:

1. מחירן של היצירות המוצגות בגלריות יקר מאוד ולרוב יתחיל במחיר של $5,000 ומעלה.
נכון להיום נשלט שוק האמנות על ידי גלריות מסורתיות, המייצגות אמנים בודדים בהסכמים כובלים, לצד בתי מכירות וסוחרי אמנות השולטים ב- Secondary Market. מטרתם המרכזית של גורמים אלו היא למכור את היצירות במחיר הגבוה ביותר. כך הפך שוק האמנות ליקר ומנוכר, שוק בו רק בעלי אמצעים ובעלי הבנה עמוקה ברזי התחום יכולים להרשות לעצמם לרכוש אמנות מקורית.

 

2. הרוב המוחלט של האמנים משווע לבמה והכרה, אך רק פחות מאחוז מהם יזכה לבמה שכזו. זאת, מכיוון שהאינטרס המובהק של הגלריות הוא לייצג אמנים שכבר הצליחו, וליהנות מהצלחתם. כך נוצר מצב מעוות בו רובם המוחלט של האמנים, מוכשרים ככל שיהיו, אינם זוכים לבמה או הכרה, לפעמים אפילו עד לאחר מותם.

 

הפתרון

פלטפורמה וזירת מסחר לאמנות ראשונה מסוגה בעולם, המאפשרת לאמנים, אוצרים ולקוחות מכל העולם להציג ולסחור באמנות מקורית ללא תיווך, הבהרה ופרשנות, כזאת הנעשית מתוך אמונה בקשר הבלתי אמצעי שבין המתבונן ליצירה - והכל במחירים  נגישים שאינם עולים על אלף דולר יצירה.

רשת הגלריות:

גלריה פחות מאלף נוסדה לפני כ- 5 שנים בלב שכונת פלורנטין, מתוך מטרה לאפשר לראשונה מפגש בין כלל האוכלוסייה לבין אמנים מוכשרים המציגים את יצירותיהם לקהל הרחב. מהר מאוד הפכה הגלריה בית עבור מאות אמנים ישראלים צעירים ומבטיחים, אשר יצירותיהם מוצגות לצד אמנים ותיקים וידועים כגון מנשה קדישמן, יגאל תומרקין ולאה ניקל, והכל במחיר של עד אלף דולר ליצירה. חלק מהאמנים הצעירים אשר קיבלו בגלריה במה לראשונה, הפכו לאמנים מובילים בישראל אשר יצירותיהם כבר נמכרות בעשרות אלפי דולרים.

החברה מנהלת כיום שלושה סניפים מצליחים של גלריות בישראל וסניף חדש שנפתח השנה בסן פרנסיסקו שבארה"ב, בהם נמכרו כבר למעלה מ-12,000 יצירות מקור של יותר מ-800 אמנים ישראלים.

 

 

 

הפלטפורמה הדיגיטלית:  לאור ההצלחה הגדולה של הגלריות, 'פחות מאלף' שוקדת בימים אלו על פיתוח זירת מסחר דיגיטלית בינלאומית לאמנות (marketplace) אשר עתידה לחבר לראשונה בין קהילת האמנים וקהילת האוצרים ללקוחות מכל העולם, כפי שניתן לראות בתרשים הבא:


הפלטפורמה החלוצית מנגישה את עולם האמנות אונליין באמצעות כלים דיגיטליים מתוחכמים והדמיות ב"מציאות רבודה" המאפשרים לכל אחד ואחת בעולם לרכוש את היצירות שמתאימות לו היישר מאלפי אמנים צעירים ומבטיחים, לצד אמנים ותיקים וידועים, והכל כמובן במחיר תקרה של עד אלף דולר.

כל היצירות נבחנות על ידי צוות אוצרים מומחים, אשר מסננים בו עבור הלקוחות את האמנים המבטיחים ביותר ומעריכים עבורם את השווי של כל יצירה באופן מקצועי ואמין.

 

יתרונות הפלטפורמה

 1. רכישה של יצירות אמנות מקוריות ישירות מאמנים מוכשרים ומבטיחים והכל במחיר שאינו עולה על אלף דולר.
 2. אוצרות מקצועית המסננת עבור הלקוח את האמנים המבטיחים ביותר ומשמשת כבקרת איכות.
 3. אופן הצגת היצירות הינו פשוט ולא יומרני והוא כולל את פרטי האמן ומחיר היצירה, ללא תיווך, הבהרה ופרשנות. דבר זה מאפשר לכל אחד ואחת למצוא את מה שמדבר אליהם מבלי להבין בהכרח ברזי האמנות.
 4. כלים דיגיטליים מתוחכמים והדמיות במציאות מורחבת המאפשרים לכל אחד ואחת בעולם לרכוש את היצירות שמתאימות לו באופן אישי.
 5. במקרים רבים, רכישה של אמנות מקורית של אמנים צעירים ומבטיחים, מהווה גם השקעה נבונה לטווח הארוך ומאפשרת לרוכש ליהנות מהשבחה במחיר היצירה.
 6. הפלטפורמה מהווה במה מרכזית וראשונה מסוגה בעולם עבור מיליוני אמנים אשר לא נשאר להם מקום בעולם הגלריות המסורתי.

 

איך זה עובד

פחות מאלף מפתחת בימים אלו פלטפורמה המקשרת בין קהילת האמנים ללקוחות דרך קהילת האוצרים (מרקטפלייס), ומאפשרת לאמנים להגיש בקשה להציג את יצירותיהם בפלטפורמה. בקשות אלו מגיעות לממשק הניהול בו צוות האוצרים המקצועי של הגלריה בוחן את הבקשה ומאשר או דוחה אותה. לאחר אישור הבקשה יצירותיו של האמן יוצגו בפלטפורמה ויועמדו למכירה.

ללקוחות תהיה האפשרות לראות את יצירותיהם של האמנים ולהזמין אונליין. על מנת ליצור בקרת איכות, מקימה החברה קהילת אוצרים "פרילנסרים" אשר יבקרו בסטודיו של האמן ויתנו את החותמת שלהם על איכות היצירה והאמן.

 

כפי שניתן לראות בתרשים הבא:

על מנת להעשיר את חווית המשתמש מפתחת החברה בימים אלו הדמיה של היצירה על הקיר באמצעות "מציאות רבודה" דבר המאפשר ללקוח לקבל החלטה מושכלת ולהתאים את היצירה לעיצוב הבית או המשרד.

קהילת האוצרים:

אחת ממטרות הפלטפורמה היא לנהל קהילת אוצרים (פרילנסרים) אשר תפקידם לשמש כבקרת איכות בשני שלבים:

 1. בדיקה אונליין של הבקשות המוגשות על ידי האמנים.
 2. ביקור פיזי בסטודיו של האמן על מנת לעמוד על איכות היצירה.
 • מעבר לכך לקהילת האוצרים תהיה האפשרות לנהל אוספים דיגיטליים של היצירות, דבר המוסיף תו איכות ליצירות הנרכשות וישמש כמורה נבוכים עבור הרוכשים.

הפלטפורמה תציע גם אפשרות לקבל שירותי אוצרות להתאמת היצירות לבית או למשרד של הלקוח. בגין יעוץ זה יתוגמלו האוצרים בעמלה מתוך רצון להפוך אותם ל"נציגי מכירות" של הפלטפורמה.

 

פחות מאלף במדיה

 

 

מובילי דעת קהל בישראל מפרגנים לגלריה:

 

לצפיה בוידאו לחצו כאן

 

תערוכות ופרויקטים:

 

סרטון המתאר את תהליך בחירת האמנים והיצירות:

לצפייה בסרטון לחצו כאן

 

פרויקט מיוחד עם רשת מלונות דן בו הפכנו את כל המלון תערוכה אחת גדולה של אמנות רחוב:

לצפייה בפרויקט לחצו כאן

 

פרויקט מיוחד עם דיזינגוף סנטר בו אנחנו נותנים במה לאמנים בשלטי חוצות:

לצפייה בפרויקט לחצו כאן

 

תערוכת CAVE בשיתוף צבע טרי:

לצפייה בתערוכה לחצו כאן

 

ביקור סטודיו אצל רומן גולמן:

לצפייה בסרטון לחצו כאן


תערוכת יחיד רומן גולמן:

לצפייה בתערוכה לחצו כאן

 

תערוכת יחיד וביקור סטודיו אצל האמן משה טרקה:

לצפייה בתערוכה לחצו כאן

 

תערוכת פרידה לאסי דיין:

לצפייה בתערוכה לחצו כאן


תערוכת יחיד וביקור סטודיו אצל האמנית הדר אכרם:

לצפייה לחצו כאן

 

מופע מחול מיוחד בשיתוף עידו תדמור ״כשהבמה חזרה״ מאת מירב כהן:

 

לצפייה במופע לחצו כאן

הצוות

עילאי אלי אדר
מייסד פחות מאלף, מנכ"ל ומנהל קהילת אמנים
ביוגרפיה
מייסד גלריה פחות מאלף, יזם סדרתי, יצירתי ובעל חזון אשר חזה במוחו את הצורך העצום של הקהל הרחב באמנות מקורית ואת הצורך של האמנים הצעירים בבמה ראויה להצגת יצירותיהם. לאדר ניסיון רב בניהול קרירות לאמנים מתחומים שונים ובניהם לירז דרור אשר הפכה בזכותו לפרזנטורית של קסטרו ישראל, שיר אלמליח שהפכה לפרזנטורית משרד התיירות הישראלי ואת בזוקה ג‘ו אמן אשר נוהל באופן אישי על ידי עילאי והפך לאחד האמנים המדוברים בישראל. במהלך שנותיו יזם אדר גם את בית הקפה - בלי חשבון (בית קפה מהפכני אשר נתן ללקוחות את האפשרות לשם כראות עיניהם) ואת פט-קפה (בית הקפה הראשון בעולם לחיות מחמד) ואת הבר המיתולוגי זנזיבר אילת ואת המותג סרוצ‘ים שהפך את הסורכים הרגילים והמשעממים לפריט מעוצב ואופנתי.

 • מייסד
 • דירקטור
יועד בר נוי
אוצר ראשי
ביוגרפיה
בשנת 2013 ניהל בר נוי את אוסף האמנות START של האספן סרג׳ תירוש וכן את האוסף של קרן ההשקעות הבינלאומית Tiroche DeLeon המורכבת ברובה מאמנות עכשווית ממדינות מתפתחות. את דרכו בעולם האמנות החל בר נוי ב- 2010 כשנשלח מטעם גלרית זימאק הישראלית לייצג את אמניה באסיה ובסין בפרט, שם ניהל פרויקטים וקידם אמנים רבים בגלריות וירידי אמנות. ב- 2013 נשלח בר נוי מטעם הגלריה להקים ולאצור את הגלריה החדשה שהקימו בסן פרנסיסקו - ZK Gallery. יועד בוגר אוניברסיטת תל אביב בחוג למזרח אסיה ובחוג לאמנויות, בוגר בית הספר ׳כותרת׳ לעיתונאות ותקשורת וכן בוגר המסלול לאוצרות בבית לאמנות ישראלית מטעם מהמכללה האקדמית תל אביב-יפו. דובר סינית, אנגלית ועברית. ביוני 2019 נשלח יועד מטעם גלריה פחות מאלף לסן פרנסיסקו שבארה"ב על מנת לפתוח את הסניף הראשון של הגלריה מחוץ לישראל ולהקים את קהילת האמנים המקומית.

 • דירקטור
ישראל פרץ
שותף, מנהל שיווק ופיתוח עסקי
ביוגרפיה
יזם סדרתי ושותף פעיל בגלריה פחות מאלף. עוד בתחילת שנות האלפיים לקח פרץ חלק בהקמת פלטפורמה הראשונה בישראל לעדכון תוצאות ספורט בזמן אמת בשם LiveGames מאז ועד היום מובילה הפלטפורמה את התחום ומשמשת מקור ראשון ומקצועי עבור חובבי ספורט. לאחר מכן הקים פלטפורמת Peer to Peer להימורים חוקיים בין אנשים באופן ישיר ללא תלות ב"בנק" מרכז. הטכנולוגיה הבשילה לאקזיט כאשר חברה מבית טדי שגיא רכשה אותה. ב 2010 הקים ישראל פלטפורמה אשר מאפשרת לבעלי אתרים מבוססי וורדפרס ליצור אפליקציות נייטיב לאייפון ולאנדרואיד באופן אוטומטי וזאת מבלי להתעסק עם קוד. החברה פעלה כחברת מוצר שהגיע להשיג מרשים כאשר חצתה את רף ה 100,000 אתרים שהתקינו את המוצר. בסוף שנת 2018 הוחלט על עצירת הפעילות עקב מעבר מובהק של שוק האתרים לאתרים מותאמים למובייל (responsive). בשנת 2016 הצטרף פרץ לגלריה פחות מאלף מתוך מטרה להרחיב את הפעילות, להקים סניפים נוספים, לבנות מערכות ניהול ולהקים פעילות אינטרנטית לטובת מכירה אונליין.

 • מייסד
 • דירקטור
אליעד יהלום
שותף, משקיע אסטרטגי וחבר דריקטוריון
ביוגרפיה
יהלום הינו יזם מוכר אשר משלב בין חיבורו לעולם העסקים לבין משיכתו לעולם האמנות מגיל צעיר. בגיל 26 הקים את העסק הראשון שלו לשיווק ומכירות בארצות הברית, ובפן האומנותי נבחר לאחד הצלמים המובילים בישראל לפני הגיעו לגיל 30. יהלום הינו בן להורים שליחים אשר מגיל צעיר (5) טייל ברחבי העולם, דבר אשר גירה את מחשבתו ופתח את עיניו לאפיקים חדשים ומסקרנים. דבר זה משפיע עליו עד היום ביזמות, עולם העסקים בו הוא עוסק במגוון תחומים וכמובן מובע ברבגוניות עבודתו הצילומית - אמנותית. כמו כן, ערך יהלום תערוכות יחיד אינספור, ביניהן אירוע הפתיחה של מתחם התחנה בתל-אביב ופתיחת מוזיאון גבעת התחמושת (אתר מורשת לאומי) בירושלים. לאירועים אילו הגיעו ראש העיר תל אביב רון חולדאי ושרת התרבות דאז לימור לבנת, וראש עיריית ירושלים לשעבר ניר ברקת. יהלום מחזיק במספר תארים ותעודות: תואר ראשון בתקשורת ויחסים בין לאומיים. תואר שני במשפטים. תואר שני Executive MBA של האוניברסיטה העברית בירושלים. כמו כן הינו בוגר בית ספר ‘גברא‘ לצילום, ובוגר מכללת ‘מנטור‘ לעיצוב גרפי.

 • דירקטור
מאיר זך
רואה חשבון ושותף פעיל
ביוגרפיה
זך הינו בוגר אוניברסיטת תל אביב בראיית חשבון, ואת ניסיונו המקצועי בתחום צבר כבכיר במחלקה הכלכלית של EY ישראל. מאז ועד היום הוא משמש כיועץ פיננסי למיזם שונים ופועל בעצמו כיזם בתחום התקשורת בשוק הבינלאומית ובתחום ההייטק בישראל. בשנת 2003 עבר זך להתגורר בלונדון על מנת להקים תשתיות termination לשיחות בילאומיות באנגליה ואוסטרליה ולקח גם חלק בסטארט אפ שהבשיל למוצר אשר שירת כ 100,000 לקוחות. נכון להיום זך הינו גם שותף ובעלים בחברת טלליין חברה ישראלית המתמחה בשירותי מידע ומערכות VOICE מורכבות. זך משמש כיום כ- CFO בגלריה פחות ובעל מניות בחברת הפעילות בישראל.

 • יועץ
רביד משען
מנכ"ל הפעילות בישראל
ביוגרפיה
לרביד ניסיון רב בניהול צוותים, הקמתם והכשרתם, כמו גם בניהול רכש פרויקטים והובלת תהליכים מורכבים. בשנים האחרונות (2018-2013) שימש רביד כסמנכ"ל מכירות רכש ולוגיסטיקה בחברת ‘אולטרה תאורה‘ חברה יצרנית בתחום גופי תאורה מעוצבים לסקטור הפרטי והמסחרי. במסגרת התפקיד עסק גם בניהול רכש,, הטמעת הסכמים, לוגיסטיקה וניהול מכירות בעיקר מול מעצבי פנים ואדריכלים ופרויקטים מסחריים מורכבים. בין השנים 2004-2012 שימש משען כמנהל אולם התצוגה של ספדה חברה העוסקת בשיווק ומכירת כלים סניטרים, ריצוף ואביזרים ללקוחות פרטיים מעצבים ואדריכלים. בתפקיד הקודם שלו (2003-1999) שימש רביד כמנהל רכש בחברת פרומרקט "Promarket " החברה המובילה בארץ להפקת אירועים בקנה מידה גדול לחברות המובילות בשוק במסגרת תפקידו ניהל פרויקטים גדולים כגון כפר המוזיקה קוקה קולה, פסטיבל סלקום ועוד... וקודם לתפקיד של אחראי על מחלקת כ"א הכוללת כ- 300 עובדים כמו גל על מחלקת מחשוב, טלפוניה ומערך המחסנים של החברה. לרביד תואר ראשון A.B בכלכלה ותקשורת, המכללה האקדמית עמק יזרעאל.

העיסקה

מסמכים

מצגים

עדכונים

אין עדכונים להצגה

זקוק לעזרה?
סבבי הגיוס באמצעות פלטפורמת אקזיטוואלי מתבצעים בהתאם למודל של פטור מחובת פרסום תשקיף לפי סעיפים 15א(א)(1) ו-15א(א)(7) לחוק ניירות ערך, התשכ"ח-1968. במודל זה, בכל סבב השקעה חשיפת מידע מפורט על ההשקעה ועל החברה מוגבל ללא יותר מ- 35 משקיעים שאינם משקיעים כשירים וסבב ההשקעה איננו במתכונת של רכז הצעה כהגדרתם בחוק ניירות ערך.
עקבו אחרינו