Intraposition

יוצרים בית חולים חכם

חברת IntraPosition פיתחה מערכת אשר יודעת לחסוך מיליוני דולרים לבתי החולים ולהציל חיי מטופלים, על ידי ניהול המיקום המדויק של ציוד רפואי, באמצעות טכנולוגיה ייחודית שכבר פעילה במספר בתי חולים בישראל.

45% מיעד הגיוס

אין טבלה 
קמפיין נגמר  אין לחצן 
שתפו
מפרסם: ירון שביט
גיוס אנג'לים
סוג השקעה:
שלב החברה:
קטגוריה:
בריאות דיגיטלית

עיקרי הדברים

עיקרי הדברים

חברת IntraPosition פיתחה מערכת המנהלת בצורה מיטבית את המיקום של כל המכשור הרפואי בבתי החולים, באמצעות טכנולוגיה מבוססת UWB (Ultra WideBand) – הנחשבת לטכנולוגית העתיד בתחום המיקום התוך-מיבני. המערכת של IntraPosition מנטרת בזמן אמת את המכשור הרפואי ואף מטופלים וצוות רפואי בבית החולים בצורה מדויקת. בצורה כזו היא מייעלת את האופרציה של בית החולים באופן משמעותי, חוסכת המון זמן וכסף ואף מצילה חיי אדם.

החברה כבר קיבלה השקעה מ-2 קרנות הון סיכון בישראל ובארה"ב וכעת רוצה להתרחב לשוק האמריקני.

 

הנזק שנגרם למערכות הבריאות ובתי החולים בארה"ב מאיבוד או גניבת ציוד, מוערך במיליארדי דולרים. הצוות הרפואי מאבד מיליוני שעות בשנה על חיפוש ציוד, שניתן למצוא תוך דקות בודדות על ידי המערכת של IntraPosition. מהרגע שבית חולים מתחיל לעבוד עם המערכת, הוא רואה תוצאה במיידי.

 

ניהול בית חולים הוא אופרציה מורכבת. כדי לספק שירותי רפואה ברמה גבוהה למטופלים, יש צורך בתיאום בין מספר רב של גורמים, החל מאנשי צוות רפואי, דרך אנשי תמיכה, טכנאים וסיעוד וכן מכשור רפואי. בכל בית חולים יש אלפי מכשירים שנמצאים בחדרים שונים בכל רגע נתון.

כדי להבטיח טיפול יעיל ואיכותי, המכשור הרפואי המתאים צריך להיות זמין תמיד, במיוחד כאשר מדובר במצבי חירום המתרחשים לעיתים קרובות בבתי חולים. הבעיה היא לא רק במכשור אלא לעיתים גם באנשי הצוות עצמם ואף המטופלים שלעיתים נשכחים בחדרי המתנה או אפילו בטיפול.

הנזק שנגרם לבתי החולים כתוצאה מכך הוא עצום.

בתי החולים בכל העולם, ובמיוחד בתקופה זו של מגיפה עולמית, עובדים בחסר קבוע של משאבים וכוח אדם, ויש לכך השפעה ישירה על איכות הטיפול שכולנו מקבלים.

ע"פ הערכות שמרניות, 5%-10% מכלל המכשירים הרפואיים בבתי חולים – אינם מאותרים בכל רגע נתון. IntraPosition מאפשרת לבית החולים לשמור על רמת השירות עם עד 25% פחות מכשירים רפואיים – חסכון עצום בניהול בית החולים.

המערכת נמצאת כיום בשימוש במספר בתי חולים בארץ, ביניהם:

המערכת הוכיחה את יעילותה ופתרה מספר בעיות חשובות עבור בתי החולים הקשורות בניהול מלאי ואיתור ציוד אבוד.

זמן איתור מכשיר רפואי שיכול להיות קריטי למטופל, מצטמצם דרמטית. מה שלקח לעיתים ימים(!) מתבצע עם המערכת של אינטראפוזישן תוך שניות.

המערכת של IntraPosition היא למעשה מעין מערכת GPS תוך מבני. המערכת עובדת באמצעות דיוק דיפרנציאלי. מדובר בדיוק משתנה בהתאם לצורכי בית החולים, המותאמת לשימוש בתוך מבנים. בדיוק כמו AirTag של אפל או SmartTag  של סמסונג שעוזרים למצוא חפצים אבודים וחוסכים זמן יקר  - רק שבמקרה של IntraPosition מדובר במכשור מציל חיים.

בעזרת הטכנולוגיה החדשנית ניתן להצמיד תג ייעודי לכל מכשיר רפואי ומטופל בסיכון, לאתר אותו במהירות ולחסוך זמן רב לאנשי הצוות. לעיתים אף להציל את חיי המטופל.

המערכת חוסכת משאבים כספיים הנוגעים לציוד רפואי אבוד. בעזרת המערכת, ניתן לאתר פריטים אבודים ובכך לחסוך את עלויות התחזוקה והביטוח שלהם המשולמות ע"י בית החולים, באופן שוטף, פר מוצר שקיים במלאי.

UWB כוללת מגוון יתרונות משמעותיים ע"פ הטכנולוגיות הקיימות דוגמת Wifi ו-Bluetooth. היתרונות מתבטאים במספר פרמטרים: טכנולוגיות אחרות דוגמת Wifi ו-Bluetooth מחייבות התקנת תשתית צפופה ויקרה עם רמת דיוק מיקום נמוכה ואילו המערכת שפיתחה IntraPosition המבוססת UWB מספקת דיוק דיפרנציאלי ומאפשרת מיקום בדיוק של עד 30 ס"מ, צורכת פחות חשמל (חיי סוללה ארוכים) וכוללת התקנת תשתית פשוטה וחסכונית. בטכנולוגיה של IntraPosition  נדרשת התקנה של כרבע מכמות המקלטים הנדרשת בטכנולוגיות מתחרות ישנות יותר, כדי לקבל איכון ברמת דיוק של חדר.

בנוסף, IntraPosition מספקת פתרון מקצה לקצה. מלבד רכיב התוכנה, החברה מייצרת גם את החומרה המשמשת לפתרון. רכיבי החומרה פשוטים באופן יחסי ואינם יקרים בניגוד לפתרונות אחרים. כחלק מהמודל העסקי, החברה מציעה את רכיבי החומרה בעלות נמוכה ומאפשרת מודל SaaS חודשי ופשוט עבור המרכזים הרפואיים.


פיצ'

פיצ'

הרעיון

כל המידע שנקלט בעזרת טכנולוגיית UWB מנותב דרך Wifi לשרת בענן, אליו ניתן להתחבר מכל טלפון חכם מחשב או טאבלט. בלוח השליטה מוצגים כל נתוני בית החולים, און ליין, לכל משתמש על פי רמת ההרשאות שלו. התוצאה היא סדר בבלגן, בקלות ובנוחות, בזמן אמת; מעקב אחרי ציוד רפואי (ישנם אלפי פרטי ציוד ניידים ברחבי בית חולים), ניטור תנועת מטופלים בין המחלקות, חדרי הניתוח והמרפאות - לטובת שיפור רמת הטיפול, שידור מיקום הצוות הרפואי בעת מצוקה וניהול יעיל יותר של עמדות המיון. בעזרת המערכת, אח או סניטר יכול לאתר במהירות כל מכשיר שהוא צריך ולהביא אותו באופן מיידי למטופל. כאמור, כחצי-שעה עד שעה במשמרת מתבזבזת לאנשי צוות בחיפוש אחרי ציוד רפואי. במצטבר, מדובר בכ-10-20 שעות חודשיות לכל איש צוות רפואי.

 

המערכת של IntraPosition  אוספת כמויות עצומות של מידע על ההתנהלות האופרטיבית של בית החולים. מידע זה מונגש בצורת דוחות ואנליטיקות למנהלי בית החולים כדי שיוכלו להמשיך ולשפר את התפעול.

אחרי אפיון ופיתוח ארוך והגשת פטנט הנמצא כעת בשלב ה-PCT, אינטראפוזישן כבר קוצרת את הפירות הכספיים בשטח. החברה פועלת בשוק בתי החולים מתחילת 2020 וכבר במרץ 2021, אחרי פיילוט מוצלח בבית חולים מאיר – הוא הפך ללקוח משלם ראשון וחתם על חוזה ארוך טווח עם החברה.

כיום, קופת חולים כללית היא אחד הלקוחות המרוצים של IntraPosition  כאשר שניים מבתי החולים של מערכת הבריאות כבר עובדים עם המערכת. המגמה היא להרחיב את שיתוף הפעולה עם החברה לבתי חולים נוספים.

לקראת סוף השנה, בית חולים מאחת ממערכות הבריאות המוכרות ביותר בארה"ב, רשת MGB – Mass General Brigham - תחנוך את המערכת החדשנית של IntraPosition בבית חולים הייעודי שלה לרפואת אוזניים ועיניים. המטרה היא לשתף פעולה עם MGB גם ב-11 בתי החולים הנוספים שמחזיקה מערכת הבריאות בבוסטון. 

גופי בריאות גדולים בחרו במערכת הייחודית של IntraPosition  דווקא על פני המערכות המתחרות שמשתמשות עדיין בטכנולוגיות מיושנות דוגמת בלוטוס' (הקיימת מעל 20 שנים).

הטכנולוגיה החדשנית, נמצאת במגמת צמיחה ונחשבת לדבר הבא בתחום הקישוריות והמיקום. ענקית הטכנולוגיה המתקדמת Apple מובילה את המגמה ולאחרונה הכניסה למוצרי הסלולר שלה את הטכנולוגיה כדי שלקוחותיה יוכלו להתקשר עם ספקי תשתיות מבוססות UWB דוגמת IntraPosition. בנוסף, השימוש בטכנולוגיית UWB מאפשר ל- IntraPosition המייצרת הן את החומרה ואת התוכנה במערכת - לספק לבתי חולים התקנת תשתית פשוטה וזולה משמעותית - מהמוצע להן ע"י חברות מתחרות שאינן משתמשות ב-UWB.

 

 

 

הצוות

הצוות

ירון שביט
מנכ"ל
ביוגרפיה
מייסד, מנכ"ל החברה ומנהל הפיתוח. בוגר תואר ראשון ושני בפיסיקה מאוניברסיטת ת"א. בעל נסיון רב בפיתוח מולטידיסיפלינארי, כמהנדס מערכת, מנהל פרוייקטים ומנהל תוכנית בחברות מובילות כגון אפלייד מטיריאלס, סטראטסיס (אובג‘ט לשעבר) ו- SCR. ירון מביא איתו נקודת מבט רחבה הקושרת צרכי שוק יחד עם יכולות טכנולוגיות מגוונות.

  • מייסד
מעיין דרכי
סמנכלי"ת פיתוח עסקי
ביוגרפיה
בוגרת תואר בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה. בעלת ניסיון רב בפיתוח עסקי, פתיחת שווקים חדשים, יצירת שותפויות אסטרטגיות וניהול מכירות. מעיין יזמת מנוסה, כיהנה כמייסדת שותפה ומנכלית חברת טיימינג.

יונתן יהלום
מנהל תוכנה ואלגוריתמים
ביוגרפיה
בוגר תואר שני במתמטיקה, יונתן מוביל את מחלקת פיתוח תוכנה ואלגוריתמים בחברה. ליונתן ניסיון עשיר בפיתוח, עבד בין השאר בחברת בלומברג.

עדכונים 1

עדכונים 1

  • תאריך עדכון: 03/11/2022
    IntraPosition בשיתוף פעולה עם בית החולים מאיר - https://www.ice.co.il/digital-140/news/article/906097
סבבי הגיוס באמצעות פלטפורמת אקזיטוואלי מתבצעים בהתאם למודל של פטור מחובת פרסום תשקיף לפי סעיפים 15א(א)(1) ו-15א(א)(7) לחוק ניירות ערך, התשכ"ח-1968. במודל זה, בכל סבב השקעה חשיפת מידע מפורט על ההשקעה ועל החברה מוגבל ללא יותר מ- 35 משקיעים שאינם משקיעים כשירים וסבב ההשקעה איננו במתכונת של רכז הצעה כהגדרתם בחוק ניירות ערך.
עקבו אחרינו