Mada Analytics

מובילים לעולם של אנרגיה מתחדשת

מאדא אנליטיקס פיתחה פלטפורמת AI ראשונה מסוגה בעולם, המאפשרת לחברות אנרגיה מתחדשת לייעל תהליכי עבודה ולמקסם רווחים, באופן המשפר כדאיות ושעתיד להגדיל את קצב המעבר העולמי לאנרגיה ירוקה.

75% מיעד הגיוס

28

יחידות נותרו

$10,000

השקעה מינימלית

21

ימים נותרו
שתפו
מפרסם: דני גימפל
קמפיין ציבורי
השקעה:
שלב החברה:
קטגוריה:
חדשנות ירוקה

עיקרי הקמפיין

עיקרי הקמפיין

פלטפורמת AI מתקדמת המעודדת השקעות באנרגיה ירוקה

שוק האנרגיה הירוקה או המתחדשת חיוני עבור אוכלוסיית העולם יותר מאי פעם, אך אנרגיות מתחדשות עדיין לא נחשבות לאמינות מספיק בשל תלותן בתנאי מזג האוויר ועונות השנה. מסיבה זו, מקורות מימון כמו בנקים נוטים לראות מיזמים אלו כבעלי סיכון גבוה ומערימים קשיים בהשגת תנאים מיטביים להשקעות ומימון הפרויקטים. על מנת לפתור בעיה עמוקה זו, פלטפורמת ה-AI פורצת הדרך של מדא אנליטיקס יוצרת עבור חברות האנרגיה סימולציות ותחזיות פיננסיות מדויקות, המסייעות לצמצם את הסיכונים הכרוכים בפרויקטים ענקיים של אנרגיה מתחדשת ולהפוך את ההשקעה בהם ליותר בטוחה ומשתלמת. מודלים אלו מאפשרים התאמת ביטוח מדויק להבטחת תזרימי מזומנים, ייעול עיצוב מערכות אחסון האנרגיה ועוד - במטרה לספק את התוצאות הפיננסיות הטובות ביותר, לשפר תנאי מימון והשקעה בתחום - ולהסיר חסם משמעותי המעכב את התפתחות התעשייה כולה.

שיתוף פעולה מסחרי ומחקרי הדוק עם חברת RINA העולמית, המאפשר גישה מידית לשוק הבינלאומי

המערכת של מאדא אנליטיקס מפותחת בשיתוף פעולה מלא והדוק עם RINA - חברת ענק בינלאומית המתמחה במתן ייעוץ הנדסי ופיננסי לפרויקטים של אנרגיה מתחדשת ברחבי העולם. במסגרת שיתוף הפעולה תספק RINA נתוני רוח ממשיים ועדכניים מפרויקטים קיימים בהם היא מעורבת, ובמקביל תפתח מערכת משלימה למערכת של מאדא. בהמשך יעברו שתי המערכות אינטגרציה לכדי פלטפורמה משולבת (MARICube), שתשווק לקהל לקוחותיה הרחב של RINA באירופה וברחבי העולם.


השקעות מטעם רשות החדשנות הישראלית ומשקיעים בינלאומיים מובילים

עד כה זכתה החברה בהשקעות ומענקים מצד שורה ארוכה של גופים מובילים בתחומי החדשנות, האנרגיה והפיננסים בישראל ובעולם, וביניהם: רשות החדשנות הישראלית, TechStars Impact Accelerator - Morgan Stanley, DigiMax Global, Barclays, Eureka Innovation, Cyberport, NBIF, Schneider Electric, Atersian Venture Partners ועוד.


פיילוטים מוצלחים והסכמים חתומים עם חברות אנרגיה ושותפים בינלאומיים

בנוסף להסכם השת"פ המרכזי והמחקרי עם RINA, מדא אנליטיקס השלימה בהצלחה מספר פיילוטים לצרכי POC ו-Customer Validation עם חברות ברחבי העולם, וכבר חתמה על הסכמי פעילות, בין היתר עם חברת Schneider Electric בקליפורניה, Vesta בצ'ילה, Crossboundary בקניה, Capital Energy בספרד, ו-Doral Energy בישראל. 


צוות מייסדים מוביל בעל ניסיון בינלאומי נרחב בתחומי האנרגיה והפיננסים

מדא אנליטיקס מובלת על ידי צוות מנהלים ומייסדים בעלי כל הידע והניסיון הנדרשים לפיתוח הפלטפורמה ולהובלת פרוייקט שת"פ עם תאגיד בין לאומי בהצלחה: המנכ"ל, דני גימפל, הינו בעל שנים רבות של נסיון בענף האנרגיה (מדא אנרגיה) ובניהול בקרן ההשקעות תמיר פישמן. מנהל הפיתוח אריה עדי הינו מומחה Deep Learning עם מעל 20 שנות ניסיון בפיתוח, אינטגרציה ותמיכת טיר 1 (בין היתר עבור מובילאיי, אינטל וסיסקו), יוסי פישר מנהל המו"פ הוא מומחה דאטה אנליטיקס, מנהל חברת Energy Solaris, שרשם עם שותפיו לדרך כ-10 פטנטים בתחום הבקרה והאופטימיזציה, ואריק סלמון, מנהל היישומים הפיננסים, מביא עימו לחברה מעל 25 שנות ניסיון בוול-סטריט, תארים מאוניברסיטאות סטנפורד והרווארד היוקרתיות, ומוניטין של מומחה מוביל בשוק האנרגיות המתחדשות בארה"ב. בנוסף, נהנית החברה מתמיכתו המתמשכת של צוות יועצים מנוסה ובעל שם עולמי.

פיצ'

פיצ'

הרעיון

הצורך

שוק האנרגיה העולמי אמנם מסתמך בעשור האחרון על מקורות אנרגיה ירוקה ומתחדשת יותר מאי פעם, אך לפי הדו"ח העדכני שפורסם על ידי ה-International Energy Agency, היכולת העולמית להפיק חשמל בצורה זו מתפתחת בקצב איטי מדי עדיין, ואינה יכולה לספק את נפח האנרגיה הנדרשת במטרה להצליח לעמוד ביעד העולמי - הפקה של 50% מהחשמל באמצעי ייצור בר-קיימא, עד שנת 2030.

הסוכנות מדגישה בדו"ח זה כי שילובן של טכנולוגיות אנרגיה מתחדשת מגוונות (VRE), ובהן מערכות רוח ומערכות סולאריות, הכרחי כדי להוריד את כמות הפחמן המיוצר על ידי שוק האנרגיה, תוך עמידה בדרישה העולמית ההולכת וגוברת לחשמל. לשם כך, הסוכנות רואה בטכנולוגיות ה-VRE כלי חיוני ומשתלם כלכלית, אך לצורך הפיכתן לאמצעי הפקת אנרגיה מרכזי, נדרשות לפי הדו"ח רפורמות מהותיות שישפרו ויאפשרו את התכנון והעיצוב של מערכות אלו לטווח ארוך (בניגוד לפעילות שטח בזמן אמת בלבד), לצד צורך בכלים שיאפשרו למערכות עצמן גמישות כמו גם תכנון פיננסי, ולמשקיעים ובנקים את האפשרות לחזות את ביצועיהן הכלכליים, במטרה לשפר תנאי מימון, לעודד השקעות כלכליות במערכות אלו ולאפשר להן להפוך לכלי מרכזי. 

אחד מהאתגרים הגדולים הניצבים בפני פרוייקטים בתחום האנרגיה המתחדשת, הוא תלותן בתנאי מזג אוויר שאינם ניתנים לשליטה או חיזוי באופן מלא - ובהתאם, מהווים אתגר עבור משקיעים, שאינם יכולים להתבסס על תחזיות פיננסיות יציבות בבואם להכנס לתחום. בעיה קשורה נוספת הנובעת מכך היא נטייתם של הבנקים לראות מיזמים אלו כבעלי סיכון גבוה יותר, ובהתאמה - הערמת קשיים ומתן תנאים לא אידיאליים בתנאי המימון עבורם. צורך עמוק נוסף נובע מהחוסר בכלים אנליטיים וניהוליים, שיאפשרו ניהול אקטיבי של ביצועי הטורבינה והפחתה של זמני אי-פעילות, תוך הפחתת עלויות התחזוקה והארכת משך השימוש האפשרי במתקנים מעבר לתכנון המקורי שלהם.

חוות דעת זו של ה-IEA נתמכת על ידי הצהרות מטעם מובילי התעשייה ומוסדות פיננסיים גלובליים, המאשרים את תחזיות הסוכנות ומדגישים את הצורך העמוק בכלים אנליטיים משופרים - הכוללים התייחסות ותחזית ייצור גם מבחינת היבטים פיננסיים - על מנת לאפשר לתחום מערכות האנרגיה המתחדשת להגיע למלוא הפוטנציאל הגלום בו, הן מבחינת הפקת אנרגיה ועמידה ביעדי ייצור החשמל בר הקיימא העולמי, והן מבחינת השקעות בתחום, המובילות בהתאמה לקצב והיקף צמיחתו של הענף.

 

הפתרון

במטרה לענות על צורך מהותי זה, מדא אנליטיקס רותמת את יכולותיה האנליטיות ושנים רבות של ניסיון בתחום האנרגיה המתחדשת ובעולמות הפיננסים, לצורך פיתוח של מערכת מבוססת אינטיליגנציה מלאכותית  - MEPS - המציעה לחברות כלי אופטימלי לתכנון אסטרטגי בהפקת חשמל על בסיס אנרגיה מתחדשת, תוך מיקסום פיננסי של כל פרוייקט מסוג זה.

פלטפורמת ה-AI פורצת הדרך של מדא פותרת צורך עמוק זה על ידי אפשרות ראשונה מסוגה לתחזיות פיננסיות מדוייקות, יכולות מיקסום רווח ומזעור הסיכונים הכרוכים בפרויקטי אנרגיה מתחדשת, התאמת ביטוח מדויק להבטחת תזרימי מזומנים, ייעול עיצוב מערכות אחסון האנרגיה ועוד ועוד - במטרה לספק לחברות ומפעילי פרוייקטים את התוצאות הפיננסיות הטובות ביותר, לשפר תנאי מימון והשקעה בתחום - ולהסיר חסם משמעותי המונע את התפתחות התעשייה כולה.

המערכת אותה מפתחת החברה תאפשר בין היתר, כבר בשלבי תכנון הפרוייקטים, מיקסום היבטים פיננסיים, סיכונים, קביעת תמחור וכו' - במטרה להבטיח תוצאות וביצועים כלכליים ולאפשר תחזיות כלכליות, שאינן אפשריות עם הכלים הקיימים בשוק כיום. טכנולוגית החברה למעשה תאפשר תכנון של כל ההיבטים התפעוליים וביצועם תחת חישוב מבוסס AI ואלגוריתמים מתקדמים, כשמטרת העל הסופית היא עמידה ביעדים הפיננסיים, ולא רק הפקת אנרגיה באופן "עיוור" כפי שנעשה כיום.

בין היתר, תאפשר המערכת לחברות והפרוייקטים המנוהלים באמצעותה לתכנן באופן המיטבי ביותר את המיזם מבחינת מבנה פיננסי, תספק למנהלי כספים כלים להשוואה והערכה, לצד מערכות פיקוח ודיווח על הנעשה בפועל בשטח, המלצות תפעוליות, אגירה וניתוח של ביג דאטה רלוונטי ועוד.


הטכנולוגיה

פלטפורמת ה-MEPS של מדא מבוססת על AI ומנתחת מידע ממיליוני סימולציות שהיא מייצרת של פרוייקטי אנרגיה מתחדשת (REP - renewable energy projects), במטרה להגיע לתובנות סטטיסטיות אשר מוזנות למערך הMEPS AI, במטרה לספק פתרונות אופטימליים לכל פרוייקט ומיזם.

לאחר שהמערכת סיימה לנתח את הפרוייקט והפרמטרים הפיננסיים המשפיעים עליו ומושפעים ממנו, היא מספקת תכנית עיצוב וביצוע אופטימלית, מתמקדת ומזהה את התרחיש האופטימלי בהתאם לדאטה הקיים והמנותח, שיאפשר מיקסום רווח פיננסי ככל האפשר.


פלטפורמת הMEPS תספק למשתמשיה מבחר המלצות ובהן, בין היתר:

 • תצורת מערכת אופטימלית (קונפיגורציה) מבחינת קיבולת, גודל ומשך זמן פעילות מערכת אחסנת החשמל
 • תמחור פיננסי אופטימלי לצרכי עמידה ביעדיים כלכליים
 • תזמון ולו"ז אופטימלי לאחסון האנרגיה לאורך שנת פעילות
 • מודל פיננסי אופטימלי עבור כל פרוייקט (איזון debt/equity) ועוד
 • הדמיה מפורטת של ייצור האנרגיה ובהתאמה פתרונות ביטוח פיננסיים מדויקים
 • אינטגרציה חלקה של מימון פרויקטים
 • תכנון תפעולי והשקעתי מיטבי מבוסס AI לתשואות הגבוהות ביותר והסיכון הנמוך ביותר, על בסיס נתונים מדויקים של תזרימי מזומנים ונתוני מערכות אחסון האנרגיה המתוכננות

בין הכלים הטכנולוגיים שתציע הפלטפורמה:

 • כלי AI לאופטימיזציה על בסיס מודלי MIMO (multi inputs – multi outputs) לאופטימיזציה של היקף הפעילות והמימון, על בסיס דאטה אמיתי
 • סימולטור AI על בסיס הקניין הרוחני של החברה - אלגוריתם deep dynamic processing
 • מערכת קבלת החלטות - decision support system (DSS)
 • מנגנון ניטור ודיווח המאפשר לכל בעלי העניין להשוות בין תחזיות וביצועים בפועל
 • כלי לפיתוח פרוייקטים היברידיים חדשים או קיימים - קיצור זמן התכנון - ועוד ועוד

הטכנולוגיה של מדא אנליטיקס מפותחת בשיתוף פעולה מלא והדוק עם חברת RINA הבריטית - שלוחה של חברת RINA הבינלאומית - המתמחה במתן ייעוץ הנדסי ופיננסי לפרוייקטי אנרגיה מתחדשת ברחבי העולם. במסגרת שיתוף הפעולה תקבל מדא נתוני רוח ממשיים ועדכניים מפרוייקטים קיימים בהם תומכת RINA, שתפתח מערכת משלימה בשם Wind Optimum, לקליטת, סיווג ועיבוד של מידע תפעולי בפרוייקטי רוח, כולל תחזית לביצועים עתידיים, במקביל למערכת MEPS אותה מפתחת מדא.

החברות פועלות לקראת אינטגרציה של שתי המערכות לכדי פלטפורמה משולבת (MARICube) שתשווק לקהל לקוחותיה של RINA באנגליה וברחבי העולם.

קניין רוחני

מדא אנליטיקס תחזיק בבעלותה המלאה את כל חלקי ה-IP הרלוונטי לתוכנת MEPS המפותחת על ידי החברה, לרבות אלגוריתמי ההדמיה והאופטימיזציה שלה, בעוד חברת  RINA תחזיק בבעלות על כל נתוני הביצועים וה-IP הקשורים לפלטפורמות RINACube ו-Optimum Wind שלה.

באשר לקניין הרוחני המשותף הכרוך במערכת המשולבת - MARICube - התוצאות שיושגו על ידי צוותי שני הצדדים יהיו בבעלות משותפת, עם זכויות באחוזים בהתאם למידת התרומה של כל צד, כפי שנקבע בהסכם החתום. החברה תשלם תמלוגים ל-IIA ממכירות MEPS במסגרת מסחור פלטפורמת MARICube. קבלני המשנה של מדא המעורבים בפרוייקט לא יחזיקו באף היבט של הקניין הרוחני, הבלעדי לחברה.

הצוות

הצוות

דני גימפל
מנכ"ל
ביוגרפיה
בעל ניסיון ניסיון רב בתחומי האנרגיה, בין היתר שימש כסמנ"ל מימון של חברת מדא אנרגיה ועבד במוסדות פיננסיים, כולל 7 שנים כמנהל בקרן ההשקעות תמיר פישמן. בנוסף, לדניאל ניסיון רב בתחום הפינטק כראש תחום המכירות הבינלאומיות של חברת תוכנת הפינטק E4X Inc (Border Free), שפיתחה פתרונות גידור מט"ח עבור סוחרים בינלאומיים בתחום המסחר האלקטרוני. הוא בעל תואר M.B.A במימון מאוניברסיטת ג‘ונס הופקינס והשלים B.A. בפילוסופיה \ אתיקה באוניברסיטת ניו יורק ובאוניברסיטת אמורי.

אריה עדי
מהנדס תוכנה ראשי
ביוגרפיה
לאריה קריירה ענפה בפיתוח טכנולוגיה ותוכנה המתפרשת על פני 25 שנים. עבודתו הקודמת עבור Mobileye/Intel התמקדה בשילוב תכונות "למידה עמוקה" במערכת אימות בדיקות רגרסיה אוטומטית. הניסיון הרחב שלו באינטגרציה מקצה לקצה של פרויקטים מורכבים שימש אותו היטב במתן תמיכה קריטית ללקוחות 1 Tier של אינטל, סיסקו ו-AT&T. בתחילת דרכו עבד כמוביל תמיכה ברמה 3 עבור רשתות עסקיות של נתוני מנות, ומשם התקדם לפיתוח תוכנה בזמן אמת ב-Unix עבור שירות האינטרנט העסקי של AT&T-WorldNet. בעל תואר ראשון בהנדסה עם התמחות בהנדסת מכונות מאוניברסיטת Temple. כמהנדס ראשי עבור AT&T Labs לקח קורסים מתכנית ה-MS במשך יותר משנתיים, בבית הספר להנדסה ומדע יישומי של אוניברסיטת קולומביה, עם התמחות בלמידת מכונה.

יוסי פישר
CDS
ביוגרפיה
מומחה בתחום ה-analytics data ,תחום בו צבר ניסיון כמפתח תוכנה לביצוע אופטימיזציה בתעשיית המוליכים למחצה. יוסי ושותפיו רשמו 10 פטנטים בתחום הבקרה והאופטימיזציה, הוא בעל ידע מעשי רב בתכנון ובניהול מערכות אנרגיה מתחדשות, ומעל 10 שנים שימש כמנהל חברת אנרגיית השמש Energy Solaris. בעל תואר MA בפיזיקה ומתמטיקה מהאוניברסיטה העברית.

אריק סלמון
מנהל יישומים פיננסים
ביוגרפיה
מומחה בעל ידע וניסיון רב בהיבטים הפיננסיים והתפעוליים של שוק האנרגיה ככלל, ושוק האנרגיות המתחדשות בפרט. שימש מומחה בנושאי אנרגיה בוול סטריט במשך מעל 25 שנה, בעל מוניטין של מומחה בשוק האנרגיות המתחדשות בארה"ב. לאריק תואר מהנדס אנרגיה מאונ‘ סטנפורד בארה"ב, ותואר ראשון במשפטים מאונ‘ Harvard.

יוסף סירוטה
יועץ
ביוגרפיה
בתפקידו כיו"ר וועד היועצים לחברה, יוסף יתמקד בפיתוח המודלים הכלכליים בתחום הביטוח וניהול הסיכונים.

 • יועץ

נתונים פיננסיים

נתונים פיננסיים

עדכונים

עדכונים

אין עדכונים להצגה

סבבי הגיוס באמצעות פלטפורמת אקזיטוואלי מתבצעים בהתאם למודל של פטור מחובת פרסום תשקיף לפי סעיפים 15א(א)(1) ו-15א(א)(7) לחוק ניירות ערך, התשכ"ח-1968. במודל זה, בכל סבב השקעה חשיפת מידע מפורט על ההשקעה ועל החברה מוגבל ללא יותר מ- 35 משקיעים שאינם משקיעים כשירים וסבב ההשקעה איננו במתכונת של רכז הצעה כהגדרתם בחוק ניירות ערך.
עקבו אחרינו