מפרסם:  דדי צוקר
CEO
שתפו

Mappo

Mappo פיתחה טכנולוגיה ייחודית המאפשרת למשתמשיה להכיר וליהנות מאינסוף ציוני דרך תרבותיים והיסטוריים בעת הנסיעה (WAZE GoogleMaps ועוד) בערים רבות בעולם.החברה זכתה בתחרויות הסטארטאפ היוקרתיות של MICHELIN ו-FORD וקיבלה מענק מרשות החדשנות בסך 2 מיליון ש"ח

$104,000

גויסו עד כה

12

משקיעים

17

ימים נותרו
השקעה מינימלית: $8,000
סוג:מניות  
שלב:Seed +
קטגוריה:רכב ותחבורה
 • עיקרי הקמפיין
 • פיצ'
 • הצוות
 • משקיעים 12
 • עדכונים 1
 • העיסקה
 • מסמכים
 • מצגים

עיקרי הקמפיין

פעילות בשווקים עולמיים אדירי היקף

הזינוק המטאורי של תעשיית הרכב העולמית בשנים האחרונות, יצר צורך חיוני מצד התעשייה לחדשנות בכל הנעשה בפנים הרכב. Mappo הינה פורצת דרך בתחום ה-  InfoTainment והתוכן עבור כלי רכב חכמים וקונסולות מדיה לרכב. תעשייה זו, צפויה לשלם כ-22 מיליארד דולר על תוכן למסכי רכבים עד שנת 2022. בנוסף, Mappo צפויה לפעול בשוק ה"ערים חכמות", המובל על ידי ענקיות, דוגמת Google ובעידוד מובילות ענף התיירות.

 

Mappo כבר פועלת בשטח עם יותר מ- 15,000 נקודות עניין

Mappo פרצה לשוק עם שורת הצלחות עסקיות, אשר הובילו אותה לפריסה מהירה בערים החשובות בעולם: לחברה יותר מ- 15,000 נקודות תוכן קיימות בתל אביב, ירושלים, ניו יורק, פאריז, לונדון, דבלין, ברצלונה ועוד. יתרה מזאת, הטכנולוגיה המתקדמת של Mappo מאפשרת לרשת אזורים שלמים באמצעות יצירת אלפי נקודות תוכן, בכל נושא תרבותי או מסחרי, בכל עיר בעולם - בפרק זמן של 72 שעות בלבד.

 

חוזה מסחרי עם NNG ושיתופי פעולה עם מובילות שוק

Mappo חתמה על חוזה מסחרי עם NNG, מחברות קונסולות המולטימדיה המובילות בעולם. NNG משמשת כאינטגרטור תוכן עבור יצרני הרכבים. בשנה החולפת מכרה החברה יותר מ- 15,000,000 קונסולות מולטימדיה שהותקנו במיליוני כלי רכב. בנוסף, נמצאת החברה במגעים מתקדמים עם יצרנית המפות של Google, חברת Mobile Eye, ענקית התיירות העולמית Michelin ועוד.

 

Mappo זכתה בתחרויות היוקרתיות של MICHELIN ,FORD ועיריית פאריז

Mappo זכתה בתחרות ה"סטארטאפים פורצי הגבולות" היוקרתית של MICHELIN שנערכה במרץ 2018. החברה זכתה במקום הראשון והשני בשתי הקטגוריות המרכזיות בתחרות הכלל אירופית השנתית של ענקית הרכב FORD. בעקבות כך, פועלת כיום Mappo מול מרכז חדשנות ה-InfoTainment של FORD.
Mappo נבחרה לאחד מעשרת הסטארט-אפים שהוזמנו להופיע בפני כנס המשקיעים במסגרת MOBILITY SUMMIT TLV 2018, וכן עלתה לגמר הישראלי של התחרות הסינית- CIMC CHINA HUNAN INTERNATIONAL ENTREPRENEURSHIP COMPETITION.

Mappo זכתה בתחרות הסטארטאפים העולמית מטעם עיריית פאריז בשנת 2017, שבה זכתה להציג על גבי מסכי ענק נקודות תוכן ומסלולי טיולים ברחבי העיר.

 

Mappo ישולב במערכת המולטימדיה הייחודית AppLink של חברות הרכב פורד, מאזדה, טויוטה וסוזוקי!

בעקבות הזכיה של חברת Mappo בתחרות היוקרתית מטעם Ford, הוזמנו נציגי החברה להציג את הפלטפורמה, את יכולותיה ואת חווית המשתמש בתערוכת Mobile world congress 2019 ובעקבות כך, הגיעו הצדדים נציגי Mappo ונציגי חברת Mazda, Toyota, Suzuki ו-Ford על שיתוף פעולה והטמעה של הפלטפורמה במליוני רכבים בכל רחבי העולם.

 

חברת פורטפוליו של החממה המובילה בישראל – The Time

Mappo גייסה עד היום כ- 800,000 דולר, מתוכם כ- 500,000 דולר מהרשות לחדשנות (המדען הראשי). חממת THE TIME היוקרתית אשר נבחרת באופן סדרתי לחממה המובילה בישראל וחתומה על הצלחות רבות, השקיעה ב-Mappo  ומהווה בעלת מניות מרכזית בה.

 

פיצ'

הרעיון

Mappo היא החברה הראשונה בעולם שמשתמשת בכל סוגי התכנים של התרבות האנושית- כדי ליצור מהם מפות . חומרי הגלם של החברה הם מאגר עצום בהיקפו של תכנים תרבותיים- ספרים( הסטוריה, ילדים, בישול, רומנים, ארכיטקטורה) , מוסיקה (מהחיפושיות באנגליה  ואזנבור בפאריז ועד שירים על הכנרת) סרטים ('רוקי' על מפת פילדלפיה) או סדרות טלויזיה ('שובר שורות' באלבוקרקי או 'בית הקלפים' בוושינגטון).

החברה מייצרת, באמצעות האלגוריתם שפיתחה, מפות של תוכן, מבוסס מיקום. המפות משרתות מספר שווקים- שוק המפות, עולם התיירות ומענה לתחום הרחב של ערים חכמות. 

האלגוריתם 'קורא' טקסטים בהיקפים עצומים , מחלץ מהם ציטטות, בהן מצוין מיקום מדויק ומציב אותם כשכבה (layer) על מפה. 

הפלטפורמה הבסיסית של mappo הן המפות. שוק המפות הדיגיטליות מגלגל כ 20 מיליארד דולר בשנה. mappo מציעה העשרה של המפות הדיגיטליות בשני שווקים המשתמשים במפות דיגיטליות:

1.שוק הרכב;

2.שוק הערים החכמות(לרבות תיירות).

 

 

1.  שוק התוכן לכלי רכב (IN-CAR INFOTAINMENTׂ)

שוק זה מגיע כבר היום להיקף של מעל 20 מיליארד דולרים והוא נמצא בזינוק חד, בגידול מוערך של 10% בשנה. השינויים הדרמטיים שעובר עולם הרכב - יצרו תחום חדש אותו מפתח עולם הרכב באינטנסיביות: in-car infotainment. על פי דוח של  ResearchAndMarkets 2018  צפוי שוק ה INFOTAINMENT לגדול מ 19.66 מיליארד דולר ב 2016 (בעיקר מפות ניווט ורדיו) להיקף של 33.16 מיליארד ב-2023.

להלן שתי התפתחויות טכנולוגיות עיקריות מהעת האחרונה אשר יצרו בשוק הרכב הזדמנויות עסקיות חדשות,בהיקף של מיליארדי דולרים: 

    1.  כניסת האינטרנט אל הרכב. מרבית המכוניות יוצאות מפס היצור עם SIM.

    2. הכנסת מסכים נוספים לרכב - פועל ישיר של חיבור הרכב לאינטרנט.

 

 

החלל הפנימי של  הרכב  מכונה היום על ידי  היצרנים: "LIVING ROOM". חלל זה משתנה ומציע לנוסעים חווית נסיעה שונה מהרגיל. למעלה מ 50% מהרכבים החדשים  בשנת 2020 יהיו מצוידים ב 'סים', ולכן CONNECTED CAR היא כבר ההווה. המכונית המקוונת תספק אפשרויות ניווט מגוונות, מדריכי טיולים ומסעות, אי-מיילים, מופעי AR בחלל הרכב, פודקאסטים בשמע (AUDIO) שירותי פרסום ומשחקים. המכונית תצויד בשניים או שלושה מסכים- מקוונים כולם. לא רק הנהג,אלא גם הנוסעים ישתמשו במסכים. 

 

הפתרון

התכנים של MAPPO משדרגים את חווית הנסיעה. החברה מציעה לתעשיית הרכב- in-car Infotainment עבור המכונית המחוברת המצוידת ב SIM  ועבור המכונית האוטונומית. יצרני רכב זקוקים לתכנים עבור הנהג והנוסעים, אך אינן מסוגלות או רוצות לייצר את התוכן.

mappo מספקת ליצרני הרכב תוכן משפחתי ,מבוסס מיקום, שיודע לנוע עם תנועת המכונית.

Mappo  עונה לצורך אמיתי בו מושקעים תקציבי עתק: הצורך ביצירת חווית נסיעה משופרת שתסייע במיתוג המכונית שלהם ותסייע בשיווק ובמכירה שלה.

כל יצרני הרכב משקיעים מאמצי פיתוח , מחקר והשקעות בחווית הנסיעה של הנהג והנוסעים.רוכשי כלי רכב נותנים משקל רב לחוויה הזו. באמצעות האלגוריתם שפיתח ההחברה, היא יודעת לספק צרכים אלו לכל יצרן רכב על פני כל נקודה על כדור הארץ.

 

הישגיה של חברת Mappo:

1. חוזה מסחרי עם NNG: אחת החברות המובילות בעולם לתיבת המולטי מדיה בתוך הרכב.  חברה זו היא אינטגרטור של תוכן בתוך המכונית והיא מכרה השנה החולפת תיבות מולטי מדיה ל 15 מיליון כלי רכב.

2. מתנהלות שיחות משמעותיות עם Mobileye לשילוב מוצרי mappo בטכנולוגיות של מובילאיי.

3. זכייה בתחרות של MICHELIN במרץ 2018 לסטארטאפים שוברי גבולות- הצגת המוצר של MAPPO במונטריאול בכינוס MOVIN'ON 18  במונטריאול

4. זכיה בתחרות הכלל אירופית של FORD בספטמבר 18: מקום שני בחבר השופטים המקצועיים, מקום ראשון שהוענק על ידי קבוצות המיקוד של FORD-נבחר כ 'הסטארטאפ הפופולרי ביותר'. בהמשך להצלחה זו הוזמנה החברה להציג את המוצר במסגרת הביתן של FORD בתערוכת המובייל השנתית בברצלונה, כחלק ממוצרי FORD. 

5. MAPPO נבחרה כאחת מ 10 סטארטפים  להופיע בפני כנס המשקיעים של כינוס MOBILITY SUMMIT TLV 18 באוקטובר 18

6. החברה נפגשה והציגה את המוצר שלה בפני 16 יצרני הרכב הגדולים בעולם במהלך ועידת CES בלאס וגאס בינואר 2019.

7. MAPPO נבחרה כאחת מבין 24 סטרטאפים (מבין אלפים) שיקחו חלק בתכנית IMPACT connected car בפולין בפברואר 2019, בהובלת האיחוד האירופי וכמה חברות הרכב היוקרתיות בעולם, וכן מענק בסך 60,000 יורו

8.הצגת ושיווק המוצר בתוך ביתן FORD בתערוכת המובייל בברצלונה- GSMA בפברואר 2019.

9. חברת Mappo  הגיעה להסכמה רשמית על שיתוף פעולה ותחילת עבודה עם חברות הרכב פורד, מאזדה, טויוטה וסוזוקי, כך שהפלטפורמה תוטמע בחודשים הקרובים במערכות הבידור של מאות מליוני הרכבים החדשים ברחבי העולם. ההסכמה הושגה בפברואר 2019.

 

 

 

2. העיר הדיגיטלית

העיר ומוסדותיה זקוקים לתוכן דיגיטלי למטרות טיול, מיתוג ותיירות.

תושבי העיר והמוסדות בתוכה הינם דיגיטליים. התושבים והמבקרים בעיר מכירים, צורכים ומשתמשים במוצרים ושירותים דיגיטליים במידה גוברת והולכת. 

ראשי הערים מחפשים תכנים למטרות מיתוג עצמי וטיפוח מסורת זהות וגאווה עירונית. 

מוסדות עירוניים- עיריות, מוזיאונים, רכבות עיליות ותחתיות, תחבורה ציבורית, מסכים דיגיטליים בחוצות או תחנות אוטובוסים- כולם צורכים ומחפשים תוכן למסכים שהם מפעילים. 

 

הפתרון

Mappo  מציעה העמדת תכנים בכל נקודה על כדור הארץ, לרבות עיריות, גופי תיירות, ומוסדות. החברה יודעת לספק את הטכנולוגיה ואת התוכן שהיא פיתחה לשני שווקים גדולים של החיים הדיגיטליים בעיר: מוסדות עירוניים וגופי ומוסדות, תיירות וטיול.

מיתוג עירוני הינו מערכת פעולות לבניית תדמית חיובית של העיר, במטרה להשיג יתרון תחרותי למשוך השקעות ותיירים.

mappo מציעה לעיריות, למוזאונים ולמוסדות עירוניים אחרים אפשרויות מיתוג לאזרחים בדרך חדשה ומעניינת, שתבדל ותמתג אותן כערים חכמות, דיגיטליות ומקושרות.

 


.

 במהלך השנה האחרונה הצליחה החברה להוכיח את היותה מענה לצרכים של העיר הדיגיטלית:

פאריז- עירית פאריז וחברת JCDECAUX הפעילו מסכים דיגיטליים על גבי תחנות אוטובוסים שכללו מידע, משחקים, ותכני תרבות.שני הגופים קיימו תחרות סטארטאפים עולמית שבה נבחרו 20 סטארטאפים להציג את המוצר שלהם.  Mappo נבחרה והציגה על גבי המסכים נקודות תוכן ומסלולי טיולים בסביבה הקרובה לתחנת האוטובוסים.

כמו כן, תיירים ותושבים מקומיים מטיילים באמצעות הטלפון הנייד שלהם.  המשתמש הדיגטלי כבר מורגל לצרוך תכנים- בידוריים ואינפורמטיביים- באמצעות המכשיר הנייד שלו, ואולם, אם המשתמש מבקש לטייל, לסייר, ללמוד ולהנות מן המקום- הוא יכול לקבל זאת באמצעות מדריך, קבוצה מאורגנת או להשתמש בעשרות אתרי ואפליקציות איטנרנט. למטייל- המקומי והתייר. 

 

מספר נתונים מעניינים:

 • ענף הפעילות והטיולים הניב באירופה כ - 37,000 מיליון אירו בשנת 2015- פי 3 מגודל השוק של השכרת רכב (10,000, מיליון אירו) והגיע לכמעט מחצית מסך ההזמנות של בתי המלון, שנאמדו בכ-80,000 מיליון אירו. (Phocuswright, 2016).
 • מספר הרישומים לסיורים ופעילויות בהיבט גיאוגרפי, המודגם באיור הבא, ממצב את אירופה כיעד התירותי הנפוץ ביותר לסיורים ופעילויות. ארה"ב נמצאת במקום השלישי (Skift 2018). 

Source: Skift Research, Company Websites

 

 • לפי אותו המקור, אירופה היא היעד התיירותי המוביל בעולם, עם 671 מיליון מבקרים בשנה, ומובילה גם במספר הממוצע של פעילויות המוצעות בעריה השונות.

mappo יודעת לספק לכל עיר בעולם, בפרק זמן של מספר ימים , תכנים מקומיים. mappo מוכרת DATA לעירייה או לחברת תיירות מקומית. לדוגמא, מספקת חברת TURISME בברצלונה למאות אלפי הלקוחות שלה בחודש מסלולי טיול  שיוצרו על ידי  mappo. 

היכולות  הטכנולוגיות של  mappo  בתחום זה מומחשות היטב באתר mappo.world. ניתן לראות אינספור מסלולים ונקודות ענין בתל אביב, ירושלים, דבלין, ניו יורק, פאריז, ברצלונה והרשימה עוד ארוכה.

 

מודל עסקי


מודל B2B: החברה מייצרת  ומוכרת DATA. ה DATA שמייצרת החברה הוא בצורת POI 'נקודות עניין' או בצורת מסלולים לפי נושא. החברה מספקת את התכנים לחברות עם קהל לקוחות שבבעלותן אפליקציות או אתרים, שלכל אחד מהם מאות מיליוני משתמשים.  חברות אלה מגישות את התכנים של mappo  למשתמשים במיתוג ובשפה השיווקית שלהן. 

לאסטרטגית B2B יש שני יתרונות בולטים:

1. חיסכון השקעות עתק הנדרשות להבאת משתמשים.

2. השוק גדל משמעותית- החברה יכולה למכור DATA לכל חברה , כולל חברות המתחרות זו בזו מאחר והיא פועלת כ- WHITE LABEL.


תמחור:  

לחברה שתי חלופות של תמחור המוצר שלה:

Pay per unit 

מודל זה כבר מיושם בהסכם להפצת ומכירת המוצר על ידי חברת NNG : תשלום שנתי עבור כל כלי רכב בו מותקן המוצר. התשלום מתחדש מדי שנה.

 
(SaaS (Software as a service

תשלום על פי היקף השימוש ב DATA שמוסרת mappo לפלטפורמות הרוכשות את המוצר.

 


הפצת תוכן במודל B2B:

התוכן מופץ ללקוחות שונים בשלושה אופנים:

1.  Data API – לקוחות אשר מעוניינים בתוכן הגולמי ומציגים אותו למשתמשים שלהם בצורה המועדפת עליהם יכולים לקבל את התוכן באמצעות שאילתות ל-API.

2. Web Widget – לקוחות אשר מעוניינים בהטמעה מהירה וקלה יכולים לשלב את ה-widget באתר שלהם ללא כל השקעה בפיתוח מצדם.

3. Google Maps Layer – תוסף למפות של גוגל, זאת בשל העובדה כי המפות של גוגל הם הפלטפורמה הנפוצה ביותר להצגת מפות באתרים שונים.

הטכנולוגיה

החברה מפתחת פלטפורמה גלובלית, המאפשרת לחבר בין כל סוגי התוכן (טקסטים, שירים, סדרות טלוויזיה, סרטים) לבין המיקומים שלהם, על פי מקום ההתרחשות של התוכן.חיבור זה יוצר מאגר DATA  בהיקף עצום ומפות תוכן הכוללות נקודות ענין (POI) ומסלולים.

מאגר ה DATA המדובר יוצר שכבה על גבי מפה דיגיטלית – בין אם היא באפליקציה או באתר אינטרנט. שכבה זו על גבי המפות נוצרת  על ידי אלגוריתם  GEO-REFERENCING . המדובר באתגר טכנולוגי משמעותי: ניתוח טקסטים,חילוץ המיקום  והצבתם באופן מדויק על מפת העולם. 

מוצר ה AI של החברה הוא ייחודי. אין למצוא כיום בעולם שכבת תוכן גיאוגרפי המשתמשת בתכני תרבות לגווניהם. השכבה מיועדת לחברות מיפוי, ערים חכמות, חברות תיירות, מוסדות תרבות ומוסדות חינוך.

 

 

פטנטים

Text Geo-Referencing Engine

הפטנט הוא על טכנולוגיית הליבה המשמשת את המוצר

נמצא בהליך כתיבה וסקר פטנטים, רישום צפוי ביולי 2019.

Automatic Interest-Based Route Generation Engine

הפטנט הוא על טכנולוגיית הליבה המשמשת את המוצר

טרם החל הליך כתיבה, בוצע סקר פטנטים ראשוני. רישום צפוי בינואר 2020

 

מוצרים וטכנולוגיות קיימים:

1. פלטפורמה ליצירת תוכן גיאוגרפי. הפלטפורמה היא web-based ומותאמת לכל המסכים (responsive).הפלטפורמה מאפשרת גם לקהילה, ליצור ידנית, תוכן גיאוגרפי והעשרתו באמצעות תכנים נוספים הקשורים למיקום, ליצירה או ליוצר, ולהעלות סרטים ותמונות 

2. מנוע Geo-Referencing בשפה האנגלית. החברה פיתחה מנוע המסוגל לעבד טקסטים, לזהות אזכורי מיקום ברזולוציה גבוהה (רחוב, אתר, מונומנט, שכונה, בניין, עיר, מחוז, מדינה) עם מודל מאומן לטקסטים ספרותיים. המנוע מסוגל לנתח ספרים שלמים באנגלית ולמקם אזכורי מיקום על מפת העולם בדיוק של 85%.

3. Data API - מערכת מאובטחת להפצת התכנים וניהול משתמשים לטובת הלקוחות (B2B) שיכולים לקבל את התכנים בחתכים שונים ולהשתמש בהם במוצרים שלהם.

4. מערכת ניהול, הצגת ותיוג תכנים- המערכת מאפשרת לעורכים לצפות בתוכן שנוצר באמצעות המנוע, לבקר ולתייג אותו, כך שישמש ללמידה וטיוב של המנוע ולניפוי תוכן שאינו רלבנטי. באמצעות המערכת ניתן לבנות בסיסי נתונים לשדרוג המנוע וללמידה עצמאית באמצעות רשתות נוירונים (AI).

 

תכנית הפיתוח הטכנולוגי לשנה הקרובה

1. SALIENCY: בחירת פסקאות ודירוג שלהן לפי מידת העניין שהן מעוררות. אתגר גבוה שמימושו יאפשר לחברה להציע DATA 'מעניינת' ולא כל פסקה ללא הבחנה במידת העניין שהם יעוררו. 

2.  ROUTE-GENERATION: יצור מסלולים בצורה אוטומטית לפי תחומי עניין, מיקום גיאוגרפי, זמן והתאמה למשתמש מסוים. 

3. מנוע Route-Generation המסוגל לייצר מסלולים בזמן אמת לפי נושאי עניין והתאמה לפרופיל המשתמש

 • בתוך שנה וחצי, הפלטפורמה מתכננת ליצור תוכן בהיקף של כמיליון פריטי תוכן בפריסה עולמית, במגוון תחומים, במאות ערים. 
 •  הפיתוח הטכנולוגי מקים פוטנציאל  לשני פטנטים: האחד (Geo-Referencing) כבר נמצא בהליכי רישום, והשני (Route-Generation) ירשם במהלך תהליך הפיתוח.

 


תחרות

קיימים מספר מתחרים בולטים בענף התיירות:

    • Vayable, Viator, VoiceMap–מהווים פלטפורמת פרסום ושוק למסלולי אודיו מודעים למיקום;

    • Detour- המציע איתור מבוסס, מרכז תוכן ושמע קולי;

    • Travel- כולל נסיעות אינטראקטיביות פורומים, כמו גם ספר אלקטרוני.

עם זאת, Mappo מציג שלושה יתרונות ייחודיים על פני מתחריו:

1. שימוש במאגר תוכן ההיסטורי והתרבותי הגדול בעולם

2. הוספת הממד הגיאוגרפי לתוכן קיים;

3. העשרת תוכן מסורתי כגון טקסט, מוסיקה או וידאו- על ידי מתן מידע נוסף למשתמש לצופה או למאזין, 

 

אקזיטים בתחומים רלוונטיים

נתוני המחקר של חברת CBINSIGHTS  מצביעים על עליה חדה במספר הסטארטאפים בתחום ה TRAVEL TECH שנרכשו או הגיעו להנפקות.  מגמה זו ניכרת לאור הגידול העצום בתנועת תיירות בעולם:

ברבעון השלישי של 2017 היו 19 עסקאות בתחום- למעלה מהממוצע השנתי בארבע השנים הקודמות. האקזיט הגדול בתחום היה של DESPEGAR שנרכשה ע"י EXPEDIA (אחת משתי החברות המובילות בתחום התיירות בעולם) ב 81 מיליארד דולר.

הרוכשות הגדולות היו  Airbnb  עם 3 רכישות בתקופה זו. LUXERY RETREATS ו-  TripAdvisor  עם 5 רכישות ( VIATOR-200 M ) וקבוצת PRICELINE עם 3 רכישות.

סיכום המגמה מצביע על הנתונים הבאים של חברת המידע TROOPTRAVEL :" בעוד שב 2014 היו 18 עיסקאות בשווי של 154 מיליון דולר, הרי שב 2017 היו 65 עיסקות בשווי 1.7  מיליארד דולר."

 

 

Timeline

• יוני-אוגוסט 16 אפליקציות אנדרואיד וIOS

• יולי 16- שמוש במוצר החברה על גבי תחנות אוטובוס בפאריז' בעקבות זכיה בתחרות ביזמת העירייה

• פברואר 17- כניסה לחממה- THE TIME

• יולי 17- פלטפורמת mappo.world  עולה לרשת ומחליפה את האפליקציות של החברה

• אוקטובר 17- הסכם עם עיריית ברצלונה

• דצמבר 17- אלגוריתם פועל 


• ינואר 18 -הוכחות היתכנות בהיקף רחב, לחברת MICHELIN והצגת המוצר בכנס הבינ"ל של החברה במונטריאול

• אוגוסט 18- הסכם עם חברת NNG להפצת ומכירת המוצר- בשוק הרכב.

• ספטמבר 18- זכיה בפרסי חברת FORD בגמר תחרות EUROPE MAKE IT DRIVEABLE 18 .

• ינואר 19- התחלת שיווק ל16 חברות הרכב הגלובליות המובילות, בכינוס CES בלאס וגאס

• פברואר 19- הצגת ושיווק המוצר בתוך ביתן FORD בתערוכת המובייל בברצלונה- GSMA

השוק

Go To Market

האתגר המרכזי של Mappo הוא הבאת החברה לשווקים השונים אליהם מכוונת החברה. שוק הרכב- היעד הראשון של החברה: 

השוק והיצרנים, הם גלובליים ואינם מאופיינים במיקום ספציפי על פי מקומות המגורים של הצרכנים או היצרנים. על החברה להגיע אל יצרנים וחברות  1 TIER - חלקם ממוקמות באירופה,ואחרות בארה"ב ואסיה:

1. היעד החשוב ביותר הן חברות המולטי מדיה האחראיות אל נתח משמעותי משוק ה IN-CAR INFOTAINMENT. לחלק מגורמים אלה- TIER 1- יש נציגויות בארץ ( HERE' FAURECIA, NNG ,LEAD)- עובדה מסייעת לעבודת הפיתוח העסקי.

    • השלמת ההסכמים עם חברת MOBILEYE

    • השלמת מערכת היחסים עם חברת FORD

2. יצרני הרכב- OEM הן יעד שני בחשיבותו מבחינת ההיקף של פעילות המולטי-מדיה. לחלק משמעותי מחברות אלה נציגות בישראל (וולקסווגן, מרצדס, פורד, היונדאי, וולבו, הונדה ועוד). 

3. חברות בינ"ל המשיקות לתחום העיסוק של החברה- החברות MICHELIN, MOBILEYE TOM TOM , HERE הן חברות העוסקות במיפוי ועובדות מקרוב על תעשיית הרכב. הקשר הקיים עם חלקן הגדול מאפשר המשך עבודה יעילה

 


עיר דיגיטלית / TRAVEL

תחום זה הוא גזרת המאמץ השני בסדרי העדיפויות של החברה. החברה תשקיע מאמץ- ותקצה כספים לכ-12-15 ערי התיירות הגדולות בעולם- באירופה וארה"ב..  חלק מן הערים החלה פעילות ויש צורך להרחיבה (ברצלונה, פאריז, תל אביב) ועם אחרות כבר מתקיימות שיחות במועד כתיבת מסמך זה – ברלין ומדריד.

 

עובדי השיווק והפיתוח העסקי

מאחר ובשתי הגזרות מדובר במוצר B2B, יושקע מאמץ משני בפרסום והמאמץ העיקרי ייעשה באמצעות אנשי השיווק והפיתוח העסקי.

עובדים אלו ייבחרו על יסוד הניסיון שלהם בשני השווקים ומקום המגורים שלהם, על מנת להבטיח קרבה לשווקי היעד.

אסטרטגית האקזיט

החברה הניחה יסודות לבניית חברה שהיא  בעלת מוצר ייחודי המיועד לשווקים בסדר גודל גלובלי. המייסדים מסוגלים להצביע על סימנים ברורים שהמוצר צופה פני עתיד ועונה על צרכים עתידיים של שווקים עצומים בהיקפם- רכב וערים דיגיטליות.

התקדמות בנתיב הפיתוח הטכנולוגי והפיתוח העסקי המתוכננים יוכל להביא את החברה לסיבוב הגיוס הבא – A ROUND-  גדול בקירוב פי 10 מערך הגיוס הנוכחי.

להערכת החברה יש טעם עסקי למיזוג או מכירה אחרי שלב A ROUND. החברות המהוות יעד למיזוג או רכישה הן חברות גלובליות בתחום הרכב או הTRAVEL , בסדר גודל של NNG, FORD, MOBILEYE , TRIPADVISOR ו- AIRBNB. 

 

 הנפקות רכישות ומיזוגים בשווקים הרלוונטיים (IPO M&A )

    • 2012-2017: 70 הנפקות ורכישות ומיזוגים של סטארטאפים בתחום ה TRAVEL TECH

    • סך כל הרכישות 2017- 65 עסקאות בשווי 7.1  מיליארד דולר

    • הרוכש הגדול- TRIPADVISOR    עם 5 רכישות ואחריה AIRBNB עם 3 רכישות ו-PRICELINE עם 3 רכישות
 
אינדיקציה טובה למתרחש בתחום זה היא פעילותה של BOOKING.COM:החברה הקימה יחידה עצמאית לרכישות ומיזוגים.  הרכישה הראשונה היתה של החברה הישראלית EVATURE. גילמור טאנס, מנכ"ל החברה, "מצפה שהיחידה הזו תחפש חדשנות מבוססת AL .

חברת BOOKING .COM  מפעילה כיום 18 חממות לסטארטאפים, לעומת 3 לפני שנתיים.

שימוש בכספי הגיוס

כספי הגיוס ינוצלו בהתאם למטרות האסטרטגיות של החברה: פיתוח טכנולוגי כמפורט לעיל ויצירת שיתופי פעולה ומכירות של המוצר בשני השווקים אליהם היא מכוונת.

תכנית הפיתוח הטכנולוגי של החברה מורכבת מ WORK PACKAGES על פי סדרי עדיפויות ברורים- שיתבצעו בקצב מותאם להיקף הגיוסים שתבצע החברה.

בהתאם לקצב הגיוסים יוקצו כספי הגיוס, תוך שמירה על פרופורציות תקציביות קבועות:  פיתוח עסקי- כ- 30%  ופיתוח טכנולוגי כ- 70%

 

 

.

הצוות

אורי ויינהבר
יו"ר
ביוגרפיה
ד"ר אורי ויינהבר משמש היום כשותף פעיל בקרן ההשקעות הבינ"ל- CATHAY. בעבר, אורי היה שותף בקרן THE TIME בשנים 2009-2017 וליווה עשרות סטארטאפים, עד להצלחתם.

 • מייסד
 • יו''ר הדירקטוריון
דדי צוקר
CEO
ביוגרפיה
דדי צוקר היה חבר כנסת מוערך וחשוב כ-18 שנים. בהמשך,לקח חלק בעולמות של תוכן דיגיטלי, כיזם ומנכ"ל. דדח ניהל 3 ערוצי טלויזיה בכבלים, מנהל ובעלים של חברת הפקה בתחום האיטנרנט, ומאוחר יותר בעולמות התוכן של הסלולר.    Mappo הוא הסטארטאפ הרביעי של צוקר כיזם ומנכ"ל.

 • מייסד
משה דוד
 Co Founder ודירקטור
ביוגרפיה
משה דוד  שימש כנשיא אמדוקס צפון אמריקה. במשך שנותיו הרבות, משה צבר נסיון רב בהתמחות ניהול חברה בינלאומית. במהלך השנים רכש נסיון  רב במיזוגים ורכישות. כמו כן,משה היה מנכ"ל ודירקטור במספר סטארטאפים, ביניהם KIDOZ (יו"ר) והסטארטאפ OMNISYS משה דוד משמש כיום כמנכ"ל TIBA PARKING

 • מייסד
 • דירקטור
 ניר טרלובסקי
דירקטור
ביוגרפיה
ניר טרלובסקי משקיע כבר למעלה מ 20 שנים כ ANGEL וכמנהל בקרן FIRST TIME. ניר משמש כמנכ"ל החממה -THE TIME בשנים האחרונו, וכן כיו"ר Pixelot. ניר טרלובסקי היה מעורב ועומד מאחרי הצלחות דוגמת PLAYBUZZ MATOMY,METRICS והרשימה עוד ארוכה.

 • דירקטור

משקיעים 12

משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות

עדכונים 1

 • תאריך עדכון: 04/03/2019
  לאחרונה, חברת Mappo הגיעה להסכמה רשמית על שיתוף פעולה ותחילת עבודה עם חברות הרכב פורד, מאזדה, טויוטה וסוזוקי! הפלטפורמה תוטמע בחודשים הקרובים במערכות הבידור של מאות מליוני הרכבים החדשים ברחבי העולם.

העיסקה

מסמכים

מצגים

עקבו אחרינו