Reveal

טכנולוגיית AI שמנתחת פגישות עסקיות

Reveal פיתחה פלטפורמה ייחודית ומוגנת בפטנט לאיסוף וניתוח נתונים, שמתעדת ומנתחת אינטראקציות עסקיות פנים-מול-פנים ומפיקה תובנות לשיפור הביצועים העסקיים ואיכות השירות. לחברה לקוחות משלמים וחוזי הפצה עם גופים אסטרטגיים ברחבי העולם.

22% מיעד הגיוס

33

יחידות נותרו

$10,000

השקעה מינימלית

20

ימים נותרו
שתפו
מפרסם: יניב שמואל
קמפיין ציבורי
השקעה:
שלב החברה:
קטגוריה:
תוכנה

עיקרי הקמפיין

עיקרי הקמפיין

הטכנולוגיה הייחודית והראשונה מסוגה שמפיקה ומנתחת נתונים מאינטראקציות עסקיות פנים-מול-פנים

נכון להיום, אינטראקציות עם לקוחות מתועדות רק במוקדי שירות טלפוניים ואונליין. Reveal פיתחה פלטפורמה שמתעדת ומנתחת מפגשי פנים-מול-פנים עם לקוחות בחנויות ובנקודות מכירה, המהווים את מרבית אינטראקציות לקוח-צרכן, ובכך עושה שימוש במאגר עצום של מידע בלתי מנוצל, לצורך שיפור ביצועים עסקיים של חברות וארגונים. פלטפורמת ה-SaaS וטכנולוגית הבינה המלאכותית של החברה משתמשות באלגוריתמים אנליטיים מתקדמים בקרב ארגונים בתחומים רבים. הנתונים המופקים נצברים במאגר Big Data, אשר מגדיל את ערך החברה והופך אותה לאטרקטיבית עבור חברות ותאגידים גדולים.

פעילות מסחרית ושיתופי פעולה אסטרטגיים עם חברות ענק בינלאומיות

Reveal מסיימת בימים אלו שורה של פיילוטים מוצלחים ביותר בשיתוף חברות מובילות באירופה, אמריקה ואוסטרליה, שבעקבותיהן נחתמו הסכמי מכירה והפצה עם חלק מהחברות, ביניהן החברה הגדולה בעולם לשיווק פתרונות לניתוח ושיפור איכות השרות.

 

צוות ברמה עולמית עם היסטוריה של אקזיטים

בראשות Reveal עומד צוות של מנהלים מנוסים ומקצועיים, בעלי רקורד של אקזיטים והנפקת חברות בשוק ההון וניסיון שיווקי ארוך שנים בשוק האמריקאי. לצוות ניסיון של עשרות שנים ורקע עשיר במערכות הקלטה, אנליטיקה ושירות לקוחות בשוק הבינלאומי.  בין מובילי הצוות:

מנכ״ל החברה, יניב שמואל- הקים מספר חברות מצליחות, בעל רקע טכנולוגי עשיר ומשרות ניהול בכירות בארץ ובארצות הברית בחברות Enterprise כמו NICE ועוד. בין משקיעי החברה ומשמש כיום כיו"ר החברה, היזם הותיק עומר גבע, בעבר מנכ"ל ומייסד e-Glue (שנרכשה על ידי NICE systems ב-2010). עומר הינו בעל ניסיון רב בבניית חברות הייטק גלובליות, השקעות, תפעול, אסטרטגיה ופיתוח עסקי, ומנהל ההכנסות (CRO), יניב כהן - מומחה בעולם ה-Customer Experience ובעל ניסיון עסקי רב שנים במשרות בכירות, כולל מנכ״ל של חברת הייטק ישראלית מצליחה ונציגן של שתי חברות אמריקאיות גדולות בישראל.

 

השקעה של החממה הטכנולוגית ICONYC בניו יורק, המתמחה בחדירה לשוק האמריקאי

Reveal פעלה בתחילת דרכה במסגרת החממה הטכנולוגית ICONYC, אשר פועלת בניו יורק ומתמחה בהשקעות וליווי חברות טכנולוגיה בתחומי השיווק והפינ-טק. במסגרת החממה, הסטארטאפים נהנים מגישה ישירה לרשת של יועצים אסטרטגים, הכוללת יזמים, משקיעים, לקוחות פוטנציאליים, ואנשי מיתוג ותקשורת מהמובילים בסקטור הטכנולוגי-עסקי. כמו כן, ICONYC מתמחה בסיוע לחברות סטארט אפ ישראליות בחדירה לשוק האמריקאי וקבלת גישה למקורות מימון.

פיצ'

פיצ'

הרעיון

הרעיון

כיום, אינטראקציות טלפוניות ומקוונות עם לקוחות מתועדות ומנותחות באופן שוטף, ובאמצעות בינה מלאכותית, החברות השונות הצליחו להגדיל מכירות באופן משמעותי ולשפר את שירות הלקוחות שלהן. אך מה באשר ללקוחות המבקרים בחנויות ונקודות מכירה שונות? שוק זה מהווה את הרוב המכריע של מפגשי לקוח-צרכן (75%-25%) ונחשב לתחום מרכזי, בעיקר בתקופה שלאחר הקורונה, תקופה בה ארגונים מעוניינים בטכנולוגיות חדשניות לשיפור וקידום פעולתם והבנה מעמיקה יותר של המפגש הפיזי.

אינטראקציות בין אנשי מכירות ולקוחות, בתחומים מגוונים כגון סלולר, רכב, בריאות, אירוח, בידור ותקשורת, הן בעלות יכולת השפעה אדירה על הצלחת המכירה או כישלונה ופריסת הפירמה, וכיום מהוות מעין ״שטח מת״ בהבנת התמונה הכוללת של חוויית הלקוח וציות תפעולי.

 

הצורך

ארגונים בעולם המודרני שואפים באופן תמידי לשפר את מכירותיהם ואת חווית הלקוח בחנויות ובמוקדי מכירה שונים. לשם כך, יכולת ניתוח סנטימנט השיחה, מילות מפתח ודפוסי רכישה הינם בעלי חשיבות עליונה בעולם הצרכנות הפיזי. באינטראקציות פיזיות בין אנשי מכירות ולקוחותיהם טמון מידע רב כגון: תגובת הלקוחות לתמהיל המוצרים הנמכר, חוסר שביעות רצון מצד הלקוח מאיכות השרות או מתפקוד נציגי השירות, בעיות תפעוליות, הטיות נשנות, ועוד. מידע זה, שאינו נאסף ואינו מנותח כיום, הינו בעל פוטנציאל אדיר להפקת תובנות עסקיות ואף יכול לתרום לפריסה המונית של חברות ענק, פוטנציאל אשר Reveal שואפת לממש.

 

הפתרון

צוות המייסדים של Reveal, שלהם היכרות מעמיקה עם עולם האנליטיקה ואיסוף הנתונים, זיהו את הפוטנציאל האדיר הטמון במפגשי פנים-מול-פנים של חברות שונות עם לקוחותיהם, זאת באמצעות פלטפורמת SaaS וטכנולוגיית בינה מלאכותית נוחה לשימוש על גבי מכשירים ניידים ונייחים בכל ארגון.

אינטראקציות בנקודת המכירה מנוטרות ומנותחות באופן שוטף וכך ניתן לעשות שימוש במידע יקר ערך שעד היום, לא נוצל כלל. איסוף המידע, ניתוח מעמיק שלו, והפקת לקחים ממפגשי פנים-מול-פנים בין לקוחות ואנשי מכירות, מסייע לשפר משמעותית את הביצועים העסקיים בחברה, קרוב מאוד לזמן אמת כולל הגדלת מכירות, שיפור הכשרת אנשי מכירות ושירות, ניתוח מידע על מוצרים מתחרים, קבלת משוב ישיר מלקוחות, שיפור חווית הלקוח, מיגור סיכונים ועוד.

 

הטכנולוגיה

Reveal עושה שימוש באפליקציית מובייל (IOS & אנדרואיד) או בממשק PC לכלל עובדי הארגון לשם איסוף המידע במעמד הקנייה. למערכת טכנולוגיה מתקדמת של נטרול והפחתת רעשים היות ושיחות מסוג זה מבוצעות בחלקן בסביבה רועשת. באמצעות תוכנה היכולה לקלוט שמע, המערכת מאפשרת תמלול, ניתוח סנטימנט, חלוקה לקטגוריות לטובת יצירת וורטיקלים עסקיים ומציאת ביטויים ומילות מפתח. לאחר איסוף המידע, מערכת אנליטית חכמה מבוססת בינה עסקית מארגנת ומנתחת אותו בעזרת כלים נוספים, כגון מערכת המכירות של הארגון, ומייצרת במהירות תובנות ומסקנות עסקיות.

המוצר הינו פלטפורמת SaaS מאובטחת, המוצעת ללקוחות במודל של תשלום חודשי לפי נציג או לחילופין, במודל של Pay Per Use. יש לציין כי מאחר והפלטפורמה מבוססת תוכנה בלבד, הפצתה ואף תחזוקתה נוחות ביותר.

המערכת הינה בעלת יכולת המרה גבוהה (Conversion rate) של מפגש פנים-אל-פנים לטובת שיפור הביצועים העסקיים בפירמה. המוצר מיועד לחברות בינוניות וגדולות בשווקים מפותחים. השירות החדש של Reveal  מאפשר לארגון להבין :

1. על מה מדברים הלקוחות שלו ?

2. על מה מדברים נציגי השירות / מכירות ?

3. האם קיימות בעיות כגון חוסר שביעות רצון ?

4. חיזוי נטישת לקוח

5. זיהוי בעיות תפעוליות

6. זיהוי חוסר מקצועיות של נציגים

7. זיהוי התנהגות מוטה

8. שיפור תהליכי מכירות

9. שיפור יכולת ההמרה (Conversion rate)

10. זיהוי מוצרים מתחרים שנכנסים לשוק

11. שינוי ודיוק תמהיל המוצרים הנמכר בחנות/נקודת השירות

הצוות

הצוות

יניב שמואל
מנכ"ל
ביוגרפיה
יניב בוגר תואר בהנדסת תוכנה ובעל ניסיון של 25 שנה במשרות ניהול בכירות עם רקע מעמיק בתחום הטכנולוגי. יניב החל את דרכו בחברת NICE בשנת 1999 בתפקיד איש פיתוח ולאחר מספר שנים הקים עבור NICE את גוף הפיתוח בארה"ב וצבר רקע מעמיק בעבודה מול השוק האמריקאי. עם חזרתו מהשליחות בארה"ב, הקים יניב בתוך החברה גוף גלובלי עם תמיכה בהיקף מכירות של מאות מיליוני דולרים בעבודה מול לקוחות Enterprise. לאחר עזיבתו בשנת 2013, הקים יניב מספר חברות מצליחות שחלקן פעילות עד היום. יניב הינו יזם באופיו ועוסק בתחרויות ספורט מאתגרות כאיש ברזל לרבות תריאטלונים רבים בארץ ובחו"ל.

  • מייסד
יניב כהן
CRO
ביוגרפיה
יניב בעל תואר ראשון במנהל עסקים והינו דירקטור מוסמך מטעם אוניברסיטת תל אביב. ליניב ניסיון של 25 שנה בתחום העסקי תוך התמחות בעולם של Customer care & Customer experience. יניב בעל הבנה עסקית מעמיקה וניסיון במשרות ניהול בכירות לרבות בתפקיד מנכ"ל בחברת הייטק ישראלית. יניב שימש בעברו כנציגן של שתי חברות אמריקאיות גדולות בישראל ומילא תפקידי מפתח בשווקים בינלאומיים רבים.

עומר גבע
יו"ר
ביוגרפיה
עומר הינו יזם וותיק בתחום ההייטק, בעבר מנכ"ל ומייסד e-Glue (שנרכשה על ידי NICE systems ב-2010). עומר הינו בעל ניסיון רב בבניית חברות הייטק גלובליות, השקעות, תפעול, אסטרטגיה ופיתוח עסקי.

קרן גולד אניספלד
מנהלת השיווק
ביוגרפיה
קרן בעלת תואר ראשון באנגלית ותואר שני ביחסי ציבור. קרן בעלת ניסיון של 30 שנים בתחום השיווק במשרות בכירות עם התמחות בשיווק בינלאומי, תקשורת, פיתוח עסקי ותכנון אסטרטגי. קרן עבדה כמנהלת בכירה וכיועצת לחברות פרטיות וציבוריות, סוכנויות ועמותות, החל מסטארט-אפים וכלה בקונגלומרטים. במסגרת תפקידה, אמונה קרן על קשרי החברה עם חברות גדולות בשוק האמריקאי.

נתונים פיננסיים

נתונים פיננסיים

עדכונים

עדכונים

אין עדכונים להצגה

סבבי הגיוס באמצעות פלטפורמת אקזיטוואלי מתבצעים בהתאם למודל של פטור מחובת פרסום תשקיף לפי סעיפים 15א(א)(1) ו-15א(א)(7) לחוק ניירות ערך, התשכ"ח-1968. במודל זה, בכל סבב השקעה חשיפת מידע מפורט על ההשקעה ועל החברה מוגבל ללא יותר מ- 35 משקיעים שאינם משקיעים כשירים וסבב ההשקעה איננו במתכונת של רכז הצעה כהגדרתם בחוק ניירות ערך.
עקבו אחרינו