מפרסם: מיכאל נרודיצקי
CEO
שתפו

SlitLED

SlitLED פיתחה טכנולוגיה רפואית פורצת דרך, המאפשרת לכל אחד לעבור בדיקת עיניים בסביבת מגוריו ע"י רופא מרוחק, באופן אמין ונוח מהמבוצע עד היום. הפיתוח של החברה, המוגן בפטנט, מאפשר אבחון מוקדם של נזקים ותורם להצלת הראייה ב-80% מהמקרים.

57%

מיעד הגיוס

22

יחידות נותרו

0

ימים נותרו
סוג:השקעה המירה  
שלב:Seed
קטגוריה:מכשור רפואי
 • עיקרי הקמפיין
 • פיצ'
 • הצוות
 • עדכונים

עיקרי הקמפיין

פריצת דרך טכנולוגית לבעיה כלל עולמית

מספר בדיקות העיניים הנדרשות לאוכלוסייה העולמית גדל במהירות, בעוד מספר רופאי העיניים אינו מספק ומעבר לכך פיזור הרופאים בעיתי ביותר גם בתוך המדינות עצמן.

כתוצאה מכך, אף במדינה מתקדמת כמו ארצות הברית, עשרות מיליוני בני אדם סובלים מנגישות נמוכה לרופאי עיניים. היעדר נגישות זו מובילה בין היתר לתת אבחון של סכנות פוטנציאליות לעין, דבר המוביל בתורו לעלויות של עשרות מיליארדי דולרים למשק האמריקאי בכל שנה.

SlitLED מציגה פריצת דרך טכנולוגית שתאפשר בפעם הראשונה לרופאי עיניים לבצע אבחון קליני, בזמן אמת, באמצעות טכנולוגית רפואה מרחוק – Telemedicine.

לסרטון הסברה על SlitLED לחצו כאן

טכנולוגיה ייחודית וצמד פטנטים מאושרים בבעלות החברה

SlitLED מפתחת מוצר טכנולוגי ייחודי המאפשרת לרופא לבצע בדיקה של פציינט מרוחק, באופן דומה לעבודתו במאה השנים האחרונות. החברה היא הראשונה להתגבר על מגוון בעיות טכנולוגיות שמנעו פתרון שכזה עד היום.

טכנולוגיה זו מוגנת בשני פטנטים רשומים בארצות הברית, מה שמבטיח ל – SlitLED בלעדיות על הפתרון הטכנולוגי הייחודי. החברה פיתחה מערכת להדגמת היכולת הטכנולוגית הנדרשת לבדיקה המרוחקת.

שוק משמעותי שהולך וגדל

SlitLED פועלת בתחום ה Telemedicine המוערך כבר כיום בשווי של עשרות מיליארדי דולרים, שווי שרק צפוי לצמוח באופן משמעותי במיוחד בשנים הקרובות.

יתרה מכך, ספציפית תחום רפואת העיניים מרחוק, הוא אחד מהתחומים הצומחים בעולם הרפואה והטכנולוגיה לאור הזדקנות האוכלוסייה בעולם המערבי והעלייה במספר הסובלים במחלות כגון סכרת ומחלות כלי דם, הגורמים לנזק בלתי הפיך לעין ומחייבים בדיקות תכופות.

תחום זה נמצא כיום במרכז הפעילות של קרנות השקעה וחברות בין-לאומיות. כך למשל, רק לאחרונה נמכרה חברת 6Over6 הישראלית במעל 100 מיליון דולר.

 

 

צוות מומחים טכנולוגיים ורפואיים

צוות החברה כולל מומחים הן מתחום רפואת העיניים והן מתחומי ההנדסה השונים בחומרה ובתוכנה ובעלי הידע והניסיון הנדרשים לפיתוח. הצוות נהנה מתמיכת יועצים מהשורה הראשונה המלווים את החברה בנושאים המדעיים והקליניים וגם מסייעים בקשרים וחדירה לשוק היעד.

 

החברה בוגרת 2 תוכניות אקסלרציה: MedTech רעננה – אקסלרטור המתמחה בתחום המכשור הרפואי ו BizTec – תוכנית היזמות בטכניון.

 

 

 

 

אישור תמיכה מוגברת של רשות החדשנות (לשעבר המדען הראשי)

החברה אושרה לתוכנית חברות מתחילות של רשות החדשנות בתמיכה מוגברת! בהינתן תקצוב משלים, סכום משמעותי זה יוענק ללא תמורה במניות – כלומר אינו מדלל. החברה אושרה לאחר בדיקה מעמיקה וממושכת של בוחני הרשות והדבר נותן איתות חיוב באשר לפוטנציאל הגלום בחברה.

 

 

 

 

 

פיצ'

הרעיון

נגישות לרפואה היא אחת הסוגיות המשמעותית בעולם הרפואי, כולל בתחום רפואת העיניים. באזורים רבים בעולם, כולל העולם המערבי, הנגישות לרופאי עיניים היא נמוכה במיוחד, וזאת משום שרבים מהם מתרכזים במרכזים עירוניים גדולים. כך למשל, בארצות הברית לבדה לפי נתונים רשמיים, כ-75 מיליון איש סובלים מנגישות מוגבלת לשירותים רפואיים. חוסר נגישות זה מוביל בין היתר לאבחון מאוחר של מחלות עיניים ולעיוורון הניתן למניעה באבחון בזמן וגם מקשה על מעקב רפואי הנדרש לאחר טיפול רפואי כגון ניתוח או טיפול תרופתי.

אבחון זה מתבצע באמצעות מכשיר ה- Slit lamp, מכשיר הבדיקה העיקרי של רופאי עיניים. מכשיר זה משמש לבדיקה של כל חלקי העין באמצעות תאורה של סדק אור והתבוננות במיקרוסקופ. זהו מכשיר בן 100 שנים וכל אבחון באמצעותו מצריך פגישה פיזית של הפציינטים עם רופא עיניים.

 

הפתרון

 SlitLED מפתחת מערכת ייחודית המאפשרת, בפעם הראשונה, לרופאי עיניים לבצע בדיקה מלאה של כל חלקי העין של פציינט מרוחק, בזמן אמת ובשליטה מלאה של הרופא, כאילו החולה נמצא במרפאתם.

 

המערכת ש SlitLED מציעה היא פיצול של ה Slit lamp המסורתי ל 2 יחידות נפרדות: יחידת הרופא ויחידת הנבדק.

יחידת הרופא תמוקם במשרדו ותאפשר לו שליטה ביחידת הנבדק. יחידת הנבדק תמצא בנקודת שירות באזור מגוריו של הנבדק. איש צוות במקום יבצע את הכנת הפציינט לבדיקה המרוחקת. 

במהלך הבדיקה הרופא יוכל לתפעל ולכוון דינאמית ובזמן אמת את יחידת הנבדק ולצפות בעין הנבדק תוך כדי שיחת וידיאו דו-כיוונית ביניהם וכך לשלוט על מהלך הבדיקה, ולספק אבחנה קלינית, כאילו הפציינט הגיע למשרדו.

 

 

הטכנולוגיה של החברה

הודות לטכנולוגיה הייחודית שלה, SlitLED מקדמת את רפואת העיניים למאה ה- 21, תוך כדי שמירה על יכולת הרופא לבצע את בדיקת העיניים "המסורתית" לפציינט המרוחק ובאותה רמת אמינות כמו במרפאתו.

נעשו ניסיונות ומחקרים לממש את הרעיון של Slit lamp הנשלט מרחוק, אולם אלו כשלו ולא הולידו מכשיר מסחרי כיוון שכאשר מנסים לבצע בדיקה כזו מרחוק צצות מגבלות טכנולוגיות מהותיות ש SlitLED התגברה עליהן.

נדגים את אחת המגבלות והפתרון של SlitLED:

עין של כל אדם נעה בתנועות תכופות ביותר כל הזמן. רופא שינסה לכוון מרחוק קרן אור למיקום מסוים בעין הנבדקת- לא יוכל לעשות כן עקב ההשהיות בתקשורת ובהזזת המנועים המכוונים. 

בהזזה עדינה של סדק אור ימינה: מתקבל הבדל בין המצב הרצוי לעומת המצוי, כתוצאה מתנועת העין הנבדקת:

 

 

הטכנולוגיה של SlitLED מבוססת פטנט רשום המאפשר הקרנה של סדקי אור מרובים וצילומם בעת ובעונה אחת באמצעות הקפאת התמונה. באמצעות עיבוד תמונה, הסדקים יופרדו לכדי תמונות עם סדק בודד. אלו יוצגו לרופא בהתאם לרצונו וכך יתאפשר סריקה דינמית בכל חלקי העין, בדומה לעבודת רופא העיניים כיום, ולפחות באותה רמת האמינות.

ייחודיות הטכנולוגיה באה לידי ביטוי ביכולתה לאפשר לרופא לבצע את הבדיקה ללא השהייה (Latency) למרות המרחק הרב בין הרופא לפציינט.

החברה פיתחה מערכת להדגמת היכולת הטכנולוגית הנדרשת לבדיקה המרוחקת, שזכתה לאהדה מצד רופאי עיניים מובילים בארץ ובארה"ב.

בנוסף, בוצע תכן אופטי לצד הנבדק ובו מיושם הפטנט כמו גם פתרונות של בעיות טכנולוגיות-קליניות נוספות.

 

 

 
יתרונות המוצר
 • ביצוע בדיקה מרחוק – כאמור, המערכת של SlitLED פותרת בעיה מרכזית כיום בתחום רפואת העיניים שהיא פער הנגישות בין הרופאים לנבדקים.
 • אמינות ומהירות – בזכות הטכנולוגיה הייחודית של החברה, ניתן לבצע את בדיקת העיניים בשיטה המקובלת בפגישה פנים מול פנים כיום, תוך התגברות על משך  השהייה במערכת בדיקה מרוחקת. אין כל מוצר אחר בשוק המספק יתרון זה בתחום ה – Telemedicine של רפואת עיניים.
 • כל אחד יכול להשתמש – בזכות הטכנולוגיה הבדיקה היא פשוטה במיוחד ולכן כל טכנאי או אסיסטנט שעבר הכשרה לשימוש במכשיר יוכל לשמש כיד ימינו של הרופא. כך הרופא יוכל לבצע את עבודתו באמינות ובבטחה. 
 • שיפור קליני – בזכות כושר ההפרדה הגבוה של המערכת ניתן יהיה לזהות מחלות בצורה מדוייקת ואמינה יותר מהנעשה כיום.
 • תיעוד הבדיקות – הטכנולוגיה הייחודית של SlitLED מאפשרת לבצע תיעוד דיגיטלי ובצורה ויזואלית של הבדיקות על גבי שרתי החברה, וכך ניתן יהיה לבצע מעקב מתקדם ומתוחכם אחר תוצאות הבדיקות השונות ולהשוות ביניהן.
 • שילוב יכולות בינה מלאכותית (AI) ולמידת מכונה (ML): בזכות העובדה שהמידע נשמר בענן יחד עם אבחנת הרופא בנוגע לממצאים, המערכת פותחת אפשרות לשילוב יכולות למידה מתקדמות ושיפורים נוספים בבדיקות העיניים.

הצוות

מיכאל נרודיצקי
מנכ"ל
ביוגרפיה
מיכאל אחראי לשילוב בין כלל האספקטים הטכנולוגיים והעסקיים והובלת החברה למטרותיה. מיכאל בעל ניסיון קודם של 5 שנים כראש צוות תוכנת זמן-אמת וחומרה בחברת סטארט-אפ. לפני כן צבר ניסיון רב בחברות גדולות כמו אלביט, התעשייה האווירית ויחידה טכנולוגית בחיל האוויר, בתפקידי פיתוח, אינטגרציה מערכתית ו QA. מיכאל בוגר מדעי המחשב בטכניון.

 • מייסד
 • דירקטור
ד"ר בנימין הלוי
סמנכ"ל רפואי
ביוגרפיה
ד"ר הלוי הוא רופא עיניים מומחה ומנתח ותיק, בעל ניסיון של מעל 30 שנה בשירות הפרטי והציבורי. ככזה וכמייסד בחברה הוא מוביל את המוצר לכיוון שיאפשר לרופא לבצע אבחון באיכות הקלינית המיטבית, תוך שימושיות ונוחות לפציינט ולרופא גם יחד. זאת מתוך הבנה מעמיקה של המגבלות כיום וניצול הפוטנציאל הגלום בטכנולוגיה המודרנית. ד"ר הלוי בוגר לימודי הרפואה מאוניברסיטת בן גוריון.

 • מייסד
 • דירקטור
דן ויאזובסקי
סמנכ"ל טכנולוגיה
ביוגרפיה
דן מוביל את הפיתוח הטכנולוגי הנרחב הדרוש במוצר כזה וזאת מתוך נסיונו רב השנים בתפקידי פיתוח טכנולוגיים, כולל תפקידי ניהול. בעשרות השנים האחרונות, דן עסק במגוון פיתוחי מוצרי חומרה, כולל בתחומי האלקטרו-מכניקה, מיקרוסקופיה אלקטרונית, Board Design וגם בהעברה מפיתוח לייצור והובלת תהליכי ייצור. דן בעל תואר ראשון בהנדסת מכונות ותואר שני בהנדסת אלקטרוניקה מברה"מ.

 • עובד מפתח
מרקו גרזוזי
סמנכ"ל פיתוח עסקי
ביוגרפיה
מרקו אחראי על תחום הפיתוח עסקי, השיווק והמכירות בחברת SlitLED וכן ייצוג וקשרים מול משקיעים. מגיע מרקע של רפואה (Universita degli Studi dell‘Insubria) ומדעי החיים (אוניברסיטת תל אביב). בעל ניסיון כמנהל מוצר בחברת התרופות אלרגן, בתחום שווק ומכירות.

 • עובד מפתח
גל לילוס
ביוגרפיה
גל משמש כמתכנת C++ בחברה. כחובב רובוטיקה, הוא גם עוסק באינטגרציה מול המערכות השונות של תאורות, מצלמות וכדומה. לפני כן עבד בחברת אינטל ובעברו שירת בחובלים. גל בוגר מדעי המחשב בטכניון.

 • עובד מפתח
פרופ‘ ארז ריבק
יועץ מדעי
ביוגרפיה
פרופסור ארז ריבק משמש כיועץ מדעי של החברה בתחומי האופטיקה ותורם לה רבות מנסיונו הנרחב וכושר המצאתו. הוא חוקר ותיק ומרצה בפקולטה לפיסיקה בטכניון בתחומי האופטיקה המסתגלת. פרופ‘ ריבק בעל מעל 200 פרסומים מדעיים ו 25 פרסומים העוסקים בתחום רפואת העין.

 • יועץ
פרופ‘ חנא ג‘וני גרזוזי
יועץ רפואי
ביוגרפיה
כחוקר ותיק ומנוסה בתחום רפואת העיניים, פרופסור גרזוזי מנחה את חברת SlitLED בתחום הקליני של פיתוח המערכת. פרופסור גרזוזי שימש כמנהל מחלקת עיניים בבית החולים העמק במשך 12 שנים ולאחר מכן כמנהל מחלקת עיניים בבית החולים בני ציון כ-14 שנים נוספות. פרסם יותר מתשעים מאמרים מדעיים, בין היתר בתחום הלייזר במקטע הקדמי וכן אנג‘יוגרפיה של עצב הראיה. פרופסור גרזוזי משמש כיועץ לארגון הרפואה העולמי (WHO) בתחום רפואת העיניים במדינות מתפתחות, הינו חבר באקדמיה האמריקאית לרפואת עיניים, וחבר פעיל באיגוד החוקרים הבין לאומי בתחום רפואת העיניים (ARVO)

 • יועץ
פרופ‘ אהוד אסיה
יועץ רפואי
ביוגרפיה
פרופ‘ אהוד אסיה ניהל את מחלקת רפואת עיניים בבי"ח מאיר למעלה מ 20 שנים. כעת מכהן כמנהל של המרכז היישומי לחקר העין שם. הוא משמש כ פרופ‘ מלא באוניברסיטת תל-אביב. והיה מנהל של מחלקת העיניים על שם סקלר בבית הספר לרפואה. פרופסור אסיה פרסם מעל 150 מאמרים בכתבי העת המדעיים המובילים, 50 פרסומים נוספים ו 25 פרקים בספרים בתחום. הוא פיתח מגוון של מכשירים וכלים רפואיים, מקוריים ומוגני פטנט. הוא חבר באגודה לניתוחי קטארקט ב ACSRS. פרופ‘ אסיה משמש גם כמנהל של מכון "עין טל".

 • יועץ
ד"ר בארי שכטר
יועץ רפואי
ביוגרפיה
ד"ר בארי שכטר הוא מנהל שרותי קרנית וקטרקט ב "Florida Eye Microsurgical Institute". הוא המחבר של מעל 20 מאמרים מדעיים. ד"ר שכטר הינו יועץ ומוביל דעה במספר חברות כולל: Johnson & Johnson surgical, Bausch and Lomb, Sun Pharmaceuticals וכן חבר ב - "Board for Innovation Pharmaceuticals” הוא חבר בבורד העורך של כתב העת “Advanced Ocular Care” ו Reviewer במספר כתבי עת מדעיים מובילים. כמוביל דעה ובעל הבנה מעמיקה של שוק היעד, הוא מנחה ומסייע לחברה באספקטים הקשורים בשוק ובמוצר המפותח.

 • יועץ

העיסקה

מסמכים

מצגים

עדכונים

אין עדכונים להצגה

זקוק לעזרה?
סבבי הגיוס באמצעות פלטפורמת אקזיטוואלי מתבצעים בהתאם למודל של פטור מחובת פרסום תשקיף לפי סעיפים 15א(א)(1) ו-15א(א)(7) לחוק ניירות ערך, התשכ"ח-1968. במודל זה, בכל סבב השקעה חשיפת מידע מפורט על ההשקעה ועל החברה מוגבל ללא יותר מ- 35 משקיעים שאינם משקיעים כשירים וסבב ההשקעה איננו במתכונת של רכז הצעה כהגדרתם בחוק ניירות ערך.
עקבו אחרינו