Sol Chip

הטכנולוגיה שמספקת אנרגיה ללא הגבלה

סול צ‘יפ פיתחה צ‘יפ סולארי חכם ומוגן בפטנט, המספק אנרגיה בלתי נגמרת למכשירים אלקטרוניים בתעשיות ענק מבוססות IOT, דוג‘ ערים חכמות וחקלאות מדייקת, באופן המייתר את השימוש בסוללות או החיבור לחשמל וחוסך כסף ומשאבים רבים.

114% מיעד הגיוס

אין טבלה 
קמפיין נגמר אין לחצן 
שתפו
מפרסם: תדהר (תדי) גולן
גיוס יתר
סוג השקעה:
שלב החברה:
קטגוריה:
חדשנות ירוקה

עיקרי הדברים

עיקרי הדברים

"פאנל סולארי על שבב" -  טכנולוגיה פורצת דרך לקצירת אנרגית אור בלתי סופית  

בלב הטכנולוגיה המהפכנית של סול צ'יפ עומדות מערכות ה-IoT שלה, שהן ייחודיות ביכולתן לקצור אנרגיית אור ללא צורך באור שמש ישיר. רכיב ה - Light Chip™, המגובה בפטנט, הוא קטן במיוחד, יעיל ונוח להטמעה, ופועל בחוץ ובחללים סגורים גם יחד. יחד עם מעגל הטעינה והבקרה החדשני של Sol Chip, נוצרת 'סוללה סולארית' המספקת אנרגיה בלתי נגמרת 24/7/365 למכשירים אלקטרוניים מבוססי IOT.

 

פתרון חכם בעל יישומים רבים בתעשיות ענק מבוססות IOT

היכולת לייתר את הצורך בסוללות וכבלים כמקור אנרגיה משנה לחלוטין את המשחק עבור תעשיות ענק המתבססות על שימוש במספר גדול של מכשירי IoT קטנים, כגון שוק החקלאות המדייקת, תעשייה 4.0, בתים חכמים, ערים חכמות וניהול נכסים, אשר כוללים ביחד הזדמנויות בשווי מוערך של מיליארדי דולרים. כבר היום מיישמת סולצ'יפ מגוון פתרונות מסחריים המבוססים על הטכנולוגיה של בשוק החקלאות המדייקת, ומקיימת פיילוטים של פתרונות דומים בשלל שווקים נוספים, כולל תעשיית הבנייה ותעשיות בתחום הלוגיסטיקה והנדל"ן.

 

הפלטפורמה של סול-צ'יפ תומכת ביעדי הקיימות הבאים (SDG)

 

פריסה בינלאומית ופעילות מסחרית בישראל ובחו"ל

המוצרים של Sol Chip פרוסים ברחבי העולם. כך למשל, קיבוץ נאות סמדר ויקבי רמת הגולן בישראל משתמשים במערכות של Sol Chip על מנת לנטר ולשלוט במערכות השקייה בגידולי כרמים. מלבד שיתופי פעולה אלו, החברה כבר משתפת פעולה עם Japan Post, ארגוניים חקלאיים באינדיאנה, ארה"ב (WHIN), חברת Yanmar היפנית, NovomatISoonapse  האיטלקיות ומשרד הביטחון הישראלי, במטרה להטמיע את הפתרון פורץ הדרך שלה בתחומים שונים כגון ניטור, מוצרי צריכה, ותעשיות ביטחוניות. שיתופי פעולה אלו כבר מייצרים היום הכנסות לחברה ממכירות של הטכנולוגיה שפיתחה.

בין המשקיעים בחברה – חברת חשמל וקרנות בינלאומיות

Sol Chip זוכה לגיבוי ממשקיעים בישראל וברחבי העולם. החברה גייסה השקעות משמעותיות מחממת Trendlines, חברת החשמל וקבוצת OSEG, כמו גם משקיעים פרטיים מובילים מישראל ומחו"ל.  

צוות מומחים מנוסים ברמה עולמית

Sol Chip מונהגת על ידי צוות של מומחים מנוסים ברמה עולמית בתחום העסקים, הטכנולוגיה והחקלאות. מנכ"ל החברה, תדי גולן, מחזיק בנסיון עשיר בתחומי האנרגיה, הסביבה והאקולוגיה, בין היתר הוא אף שימש כמנכ"ל של חברת AMS Technologies. הנהלת החברה כוללת את ד"ר שני קיסר, ממציאת הטכנולוגיה וחוקרת מובילה בטכניון ובחברתJazz  Tower (כיום אינטל) , רמי פרידלנדר ה-CTO של החברה המחזיק ביותר מ-25 שנות ניהול בחברות בינלאומיות כמו nVidia, Marvell ו – Zoran, וכן דן דישבק, יזם סדרתי.

פיצ'

פיצ'

הרעיון

הצורך באנרגיה בלתי נגמרת קיים במגוון רחב של תחומים:

מיליארדי מכשירים קטנים המחוברים לאינטרנט זקוקים למקור חשמל שאינו מבוסס על סוללות או על כבלים.

ישנן מספר סיבות מדוע סוללות או כבלים מהווים גורם מגביל עבור מכשירים אלו:

 • אורך חיים מוגבל: סוללות מתרוקנות ויש להחליף אותן או לטעון אותן באופן ידני. בהתאם למיקום המכשיר, החלפת הסוללה יכולה להיות יקרה ולא נוחה – כמו למשל הצורך לנסוע לאתר מרוחק בכל מספר חודשים, או לטפל בציוד השואב מידע מכוננים.
 • בנוסף, כבלים טעינה וחוטי חשמל מגבילים גם כן את השימוש במכשיר: הם מגבילים את הניידות של המכשיר ומכריחים אותו להיות קרוב למקור חשמל.
 • השחרור מהשימוש בסוללות ובכבלים עשוי להוביל להזדמנויות חדשות עבור יצרנים ולהביא איתו נוחות שימוש וערך רב גם ללקוחות עצמם.

חקלאות מדייקת, תעשייה בשווי של מיליארדי דולרים הצמאה לפתרון שכזה בפרט בעת משביר האקלים

 • חקלאים ומגדלים זקוקים לנתונים מתוך שלל חיישנים הנמצאים באדמה ומעל האדמה על מנת לקבל החלטות באופן מושכל יותר אודות השקיה, דישון והיבטים נוספים של תהליך הגידול. שימוש מושכל במידע זה מסייע לגידולים לממש את הפוטנציאל הגנטי שלהם ומוביל לתוצר באיכות גבוהה יותר, ליבולים טובים יותר וכן לחסכון משמעותי בהוצאות המים והחומרים הכימיים. בכדי לממש את חזון החקלאות המדייקת, יש לדגום מגוון רחב של חיישנים, להעביר את הנתונים באופן תדיר אל הענן, לקבל פקודות להשקיה ודישון ולאחר מכן להוציא אותן לפועל באמצעות הפעלת שסתומים ומתגים בשדה.
 • כל הפעילויות הללו דורשות אנרגיה, ופתרון אידיאלי הוא כזה שאינו דורש מחקלאים לגשת באופן פיזי לשדה כדי להחליף את הסוללות בכל כמה חודשים. באופן דומה, אספקת אנרגיה למכשירים חקלאיים תוך שימוש בפאנלים סולריים גדולים ומגושמים הוא פתרון בעייתי: יש להסיר את הפאנלים במהלך הקציר, וכן הם מהווים יעד קורץ לגניבות. הפתרון הנדרש הוא פתרון קומפקטי שמתייחס לצרכי האנרגיה והתקשורת של אותם יישומים מבלי צורך בתחזוקה תכופה. בנוסף, מכשירים אלו דורשים כיסוי מספק ויעיל לתקשורת נתונים, שלרוב אינו קיים באזורים חקלאיים. כמו כן, היכולת לשלב חיישנים שונים, שלכל אחד מהם יד פרוטוקול ומערכת הפעלה שונים, מאפשר לאסוף ולחבר את כלל המידע המגיע מחיישנים, אל תוך פלטפורמה אחת לניהול מידע.

צרכים דומים בשווקים נוספים

 • הצורך באנרגיה בלתי נגמרת עבור מכשירים קטנים המחוברים לאינטרנט, יחד עם תקשורת נתונים דו-כיוונית במתח נמוך אינו בלעדי רק לשוק החקלאי והוא רלוונטי גם לשווקים נוספים. ערים חכמות, למשל, זקוקות למדי חשמל ומים חכמים, ולתשתית חכמה. מפעלים תעשייתיים המחזיקים באתרים מרוחקים ובחיישנים לא יכולים להסתמך על קבלת חשמל רק מתוך רשת החשמל הקיימת. גלאי מיקום, בין אם עבור מיכלים גדולים או עבור בעלי חיים, זקוקים למקור אנרגיה נייד. אנשים המחזיקים במכשירים לבתים חכמים מעוניינים להתקין אותם מבלי שיהיה צורך להשתמש בכבלים או להחליף סוללות מדי פעם. אפילו חנות קמעונאית טיפוסית עשויה לכלול אלפי תגי מחיר חכמים למדפים לקטגוריות השונות בחנות, והחלפת הסוללות עבורם מהווה עבודה בלתי נגמרת. על כן, הצורך בטכנולוגיה יעילה ליצירת אנרגיה הוא מקיף ומשמעותי, בכל העולם.

הפתרון

Sol Chip פיתחה 'פאנל סולארי על גבי שבב'. זהו פתרון מהפכני ומוגן בפטנטים רבים. הצ'יפ, בגודל מזערי ממיר תאורת סביבה בשדה או בתוך מבנה לכדי אנרגיה. יחד עם מעגל הבקרה הייחודי של הצ'יפ, Sol Chip מספקת מקור אנרגיה בלתי נגמר עבור אפליקציות IoT.

 

Sol Chip שילבה את ה – Light Chip בפלטפורמה גמישה ועוצמתית לחקלאות מדייקת, אשר מסוגלת לקרוא מידע מתוך עשרות חיישנים שונים, לשלוח את המידע אל הענן, באמצעות תקשורת דו-כיוונית המבוססת על טכנולוגיית ה – LoRaWAN ולפתוח מרחוק ברזים בשדה ולהעזר בלמידת מכונה. מדובר בפתרון שאינו דורש כל תחזוקה ושמסיר את הצורך במדידות ידניות, תפעול ידני של שסתומים וכן בנסיעות תכופות על מנת להחליף סוללות.

 

כמו כן, פתרון ה - IoT של Sol Chip משולב כבר היום בתעשיות נוספות. Sol Chip מפתחת פתרון Proptech לבקרה, שליטה וחסכון באנרגיה למשרדים ובתים פרטיים, באמצעות דיגיטציה של התפעול של רדיאטורים למים חמים. היכולת לנטר ולהפעיל מכשירי שליטה בתוך בניין מאפשרת לשלב את הטכנולוגיה של Sol Chip במגוון רחב של תעשיות ושימושים, כולל בקרה למבנים תעשייתיים, שינוע, ואחסון סחורות. כך, ניתן למשל לקבל מידע בזמן אמת משסתומים, להעלות את המידע לענן, לאתר תקלות מבעוד מועד, ואף לתקן אותן מרחוק תוך שליטה בחיישנים עצמם. 

 

יחידת הקצה של Sol Chip, הנקראת SolTag, כוללת את המרכיבים המרכזיים הבאים:

 • מקור אנרגיה בלתי נדלה, המבוסס על היחידות של מכשיר ה – Light Chip של החברה.
 • מספר גדול של כניסות ואפשרות לתמיכה בסוגים רבים של חיישנים
 • יכולת להפעיל שסתומים ומפסקים מרחוק.

תקשורת דו-כיוונית המבוססת על טכנולוגיית ה – LoRAWAN, המאפשרת ליחידות לתקשר ביניהן גם ממרחק של עד 15 ק"מ עם נתב מרכזי. טכנולוגיה זו, אשר אומצה כבר גם כחלק מפרוייקט ה -  Amazon Sidewalk, היא אידיאלית עבור מכשירי IoT עם צריכת חשמל נמוכה.

הטכנולוגיה

פתרון ה – SolTag של Sol Chip פותר מספר סוגיות משמעותיות אשר עיכבו את הפריסה וההטמעה של פתרונות  IoT וקצירת אנרגיה איכותית, לחקלאות ולסקטורים נוספים:

 

הטכנולוגיה מספקת אנרגיה לחיישנים ולהפעלת שסתומים ומשאבות מבלי כל צורך בפאנלים סולאריים גדולים או בסוללות מתכלות.

הטכנולוגיה תומכת בשלל סוגי חיישנים, מה שמאפשר לבחור את החיישנים הנכונים בהתבסס על סוג היבול המגודל. כמו כן, ניתן להוסיף בקלות סוגים חדשים של חיישנים.

קו תקשורת אמין וזול שאינו תלוי בקישוריות הסלולרית.

תקשורת דו-כיוונית המאפשרת למערכת להעביר את מידע מחיישנים לענן, ולאחר מכן לקבל פקודות לביצוע חזרה, בינה מלאכותית,מה שמספק פתרון בחוג סגור מקצה לקצה.

 

על מנת לספק השקיה אוטומטית עבור חקלאות סוגים שונים של יבולים, Sol Chip מספקת תוכנה התומכת בקבלת החלטות לחקלאים, אשר מספקת המלצות השקיה עבור עשרות סוגים שונים של יבולים. ל – Sol Chip יכולת ייחודית להתחבר לחיישנים שונים שהם חשובים לכל סוג של יבול, וכן לתחנות מטאורולוגיות, וע"י כך לספק באופן אוטומטי המלצות ייחודיות לכל סוג יבול ואז להציג אותן למגדל יחד עם האפשרות להוציא אותן לפועל מרחוק גם בעזרת למידת מכונה.

 

בעוד Sol Chip מספקת פתרון מקצה לקצה עבור אלו שעוסקים בחקלאות מדייקת, החברה יכולה גם לשמש כספקית אנרגיה, נתונים ותקשורת עבור לקוחות המעוניינים לשדרג את המערכות שלהם. למשל, אם לקוח אינו מרוצה מהשירות או מהמחיר של הפתרונות הנוכחיים המסופקים להם, או אם רשת ה – 3G שלהם עשויה להפסיק לעבוד בקרוב, הוא יכול להחליף את תשתית התקשורת שלו בציוד המודרני של Sol Chip. היישום הזה נמצא בשימוש כבר היום באינדיאנה, ארה"ב, שם Sol Chip פועלת להחלפת תשתית התקשורת של תחנות מזג האוויר המקומיות, המבוססת על תקשורת סלולרית, במערכות של Sol Chip המבוססות על תקשורת LoRaWAN

 

הנגישות של Sol Chip למידע נרחב ומקיף המגיע משלל חיישנים, מיקומים גאוגרפיים וגידולים שונים, יוצרת הזדמנות ייחודית לניצול של המידע בדרכים אחרות.

 

חקלאות מדייקת היא רק קצה הקרחון. ישנם עוד שלל יישומים בהם מכשור קומפקטי וידידותי לסביבה שנועד לספק אנרגיה בלתי נגמרת מהווה יתרון תחרותי משמעותי. יישומים אלו כוללים את תחומי הערים החכמות, תעשייה 4.0, מכשירים למעקב אחר נכסים, מכשירים לבית חכם, מערכות אבטחה ועוד. Sol Chip כבר מקיימת שורה של פיילוטים עם חברות ברחבי העולם ואף חתמה על מספר הסכמים עם לקוחות מיפן, ואירופה, לאספקת הטכנולוגיה לשדות סולריים, ניהול נכסים, IoT תעשייתי, וחברות מובילות בתחום מוצרי הצריכה.

 

הטכנולוגיה של Sol Chip מוגנת על ידי מספר פטנטים, כולל:

 

 

מכשיר ה – Light Chip כולל תהליך ייצור המוגן בפטנט המאפשר ליצור אינטגרציה של תאים פוטו-וולטים עבור תעשיית הסיליקון הקיימת כיום. 

הפלטפורמה של Sol Chip מבוססת על עיצוב ייחודי דל באנרגיה, המאפשר הפעלה עצמאית.

הצוות

הצוות

תדהר (תדי) גולן
CEO
ביוגרפיה
בעל נסיון משמעותי בתחומי המים, הסביבה, הקלין-טק והאגרי-טק. תדי פעל כמנכ"ל וכמנהל פיתוח עסקי בשורה של חברות גלובליות, כולל חברת AMS Technologies.

רמי פרידלנדר
CTO
ביוגרפיה
למעלה מ-25 שנות נסיון בהובלה של צוותים בחברות רכיבים (nVidia, Marvell, Zoran) והוביל צוותי הנדסה גדולים בנוסף על הקמת סטארטאפ מצליח. רמי מחזיק בתואר שני בהנדסת חשמל ומדעי המחשב.

 • מייסד
שני קיסר
מנהלת החברה בישראל
ביוגרפיה
לשני למעלה מ-20 שנות נסיון בניהול טכנולוגי וניהול תהליכים, הן כחוקרת בטכניון והן בחברת Tower Semiconductor. לשני תואר ד"ר בהנדסת חומרים והנדסה כימית.

 • מייסד
דן דישבנק
סמנכ"ל אופרציה
ביוגרפיה
דן הוא המייסד השותף של חברת CropX המתמחה בטכנולוגיה מתקדמת להשקיה ובעברו הקים שלוש חברות נוספות ואף ניהל פרוייקטים בחברת אלביט. דן מחזיק בלמעלה מ-30 נסיון בסטארטאפים ובהשקעות בתחום הטכנולוגי, וזאת בנוסף על תואר ראשון בהנדסת חשמל.

סטיב רודס
ביוגרפיה
נשיא ומנכ"ל Trendlines Group, מחברות ההשקעות המובילות בישראל, עם למעלה מ-30 שנות נסיון בתחום ההשקעות. לסטיב תואר ראשון מאונ‘ הרווארד ותואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת שיקגו.

 • יו''ר הדירקטוריון
רפי רייטן
CFO
ביוגרפיה
בעל ניסיון רב שנים בניהול מסחרי, חשבות וניהול פיננסי של ארגונים, השקעות וחברות ומיזמים טכנולוגיים.

עדכונים

עדכונים

אין עדכונים להצגה

סבבי הגיוס באמצעות פלטפורמת אקזיטוואלי מתבצעים בהתאם למודל של פטור מחובת פרסום תשקיף לפי סעיפים 15א(א)(1) ו-15א(א)(7) לחוק ניירות ערך, התשכ"ח-1968. במודל זה, בכל סבב השקעה חשיפת מידע מפורט על ההשקעה ועל החברה מוגבל ללא יותר מ- 35 משקיעים שאינם משקיעים כשירים וסבב ההשקעה איננו במתכונת של רכז הצעה כהגדרתם בחוק ניירות ערך.
עקבו אחרינו