SynCath Neuroscience

מהפכה טכנולוגית בתחום הנוירוכירורגיה

SynCath פיתחה טכנולוגית ניטור וטיפול פורצת דרך בתחום הנוירוכירורגיה, המספקת למנתחי מוח נתונים שאינם ניתנים למדידה ישירה במצבי פגיעה מוחית, ומאפשרת קבלת החלטות קריטיות לניתוח, בזמן אמת, באמצעות פיתוח חדשני על ידי מומחים מאונ‘ ת"א והמרכז הרפואי הדסה

16% מיעד הגיוס

29

יחידות נותרו

$15,000

השקעה מינימלית

18

ימים נותרו
שתפו
מפרסם: פרופ‘ עופר ברנע
קמפיין ציבורי
השקעה:
שלב החברה:
קטגוריה:
מכשור רפואי

עיקרי הקמפיין

עיקרי הקמפיין

טכנולוגיה פורצת דרך לטיפול מבוסס נתונים במצבי פגיעה מוחית

הפיתוח החדשני של SynCath משתמש בטכנולוגיית ניטור אקטיבי מתקדמת, במטרה לספק לנוירוכירורגים נתונים מקיפים וקריטיים, על מצבו הרפואי של מטופל עם פגיעת ראש קשה או דימום מוחי. הטכנולוגיה מאפשרת למנתחים לראשונה לקבל כלים מתקדמים להערכת מצב החולה וניהול טיפול שמבוסס על מידע פיזיולוגי מקיף בזמן אמת, במקום על אינטואיציה תלויית רופא. המערכת, שיעילותה ובטיחותה הוכחה בניסויים פרה קליניים מקיפים שערכה החברה, משמשת גם כאמצעי להגברת זרימת הדם במוח, ונועדה לסייע במניעת ניתוח מורכב ומסוכן, אשר יעילותו מוטלת בספק והסיכויים לסיבוכים במהלכו גבוהים מאוד. 

 

קניין רוחני בלעדי, בפיתוח מומחים מאוניברסיטת ת"א ומהמרכז הרפואי הדסה

הטכנולוגיה פותחה על ידי פרופ' עופר ברנע וד"ר עומר דורון, תוך שיתוף פעולה עם פרופ' גיא רוזנטל, מנהל טיפול נמרץ נוירוכירורגי בהדסה. הפיתוח נעשה תוך שילוב אלמנטים של רפואה מותאמת-אישית, למידת מכונה, נוירולוגיה התערבותית ומידול מתמטי מתקדם. היזמים הצליחו ליצור טכנולוגיה פורצת דרך לטיפול נוירו-קריטי, ש-SynCath מחזיקה ברישיון הבלעדי לשימוש בה. הפטנטים המשמשים את הטכנולוגיה נמצאים כעת בשלבי רישום מתקדמים במקומות רבים עולם (אישור פטנט ראשוני כבר ניתן בסין) ומהווים קניין רוחני אטרקטיבי ואקסקלוסיבי.


תמיכת הרשות לחדשנות והתעניינות גדולה בחברה מצד גופים מובילים בארץ ובעולם

SynCath זכתה למענק מצד רשות החדשנות בישראל, במסגרת תכנית קמי"ן דו מוסדי וכן לתמיכה במסגרת תכנית "חברות מתחילות". כמו כן, הטכנולוגיה של החברה מעוררת עניין רב בקרב גופים ומומחים בינלאומיים, והיא כבר החלה לקיים מגעים לקראת שיתופי פעולה עם חברות רב-לאומיות מובילות בתחום. שורה ארוכה של מומחים רפואיים כבר הביעו עניין בשימוש בטכנולוגית החברה, ממוסדות מובילים הכוללים את NYU Langone Health Center for Stroke and Neurovascular Diseases, NYU, Lenox Hill Hospital, The Center for Neurorestoration, USC, Northwell Health, Baylor College of Medicine, Chicago Medical Center North Shore University Hospital, LIJ Medical Center ועוד.

 


פנייה לשוק צומח במהירות, בהיקף של מיליארדי דולרים בשנה

טכנולוגיית החברה מופנית לשימוש שווקי הטיפול הנמרץ הנוירוכירורגי והטיפול במצבי טראומה מוחית ושבץ מוחי, הגדלים בקצב מהיר, עם מאות אלפי מקרים בארה"ב ומעל מיליון מקרים באירופה, מדי שנה, הדורשים טיפול מהסוג לו נועד הפיתוח של SynCath. לפי ניתוח שמרני של נתוני השוק, החברה צופה כי הטכנולוגיה שלה תוכל, כבר בתחילת הדרך, לשמש מעל מיליון וחצי חולים בעולם המודרני, מדי שנה, עם פוטנציאל שוק ראשוני רלוונטי של מיליארדי דולרים. מדובר במכשיר רפואי ראשון מסוגו בעולם, שביכולתו להציל חיים ולהפוך לסטנדרט הטיפולי הבא בתחום. 

 

צוות מוביל של מומחים בעלי עשרות שנות ניסיון בפיתוח מכשור רפואי וניהול עסקי

SynCath מובלת בידי צוות מומחים בתחומי הרפואה והניהול העסקי. לחברי הצוות עשרות שנות ניסיון בפיתוח ציוד רפואי מגוון, תכנון, ביצוע ופרסום מחקרים קליניים ופרה-קליניים רבים, פיתוח קניין רוחני ורישום פטנטים ברחבי העולם, ניהול ופיתוח עסקי, גיוס משאבים, טיפול בקבלת אישורים רגולטוריים (FDA, CE) ועוד. החברה נהנית גם מתמיכתם של יועצים רפואיים מובילים ומוסדות נחשבים בעולם, המובילים את המו"פ הקליני, ובהם מומחים בעלי שם עולמי בתחום הטיפול הנמרץ הנוירולוגי - פרופ' דיויד לאנגר, מנהל הנוירוכירורגיה בבית החולים Lenox Hill בניו יורק, פרופ' גיא רוזנטל, מנהל הטיפול הנמרץ הנוירוכירורגי בהדסה, פרופ' ארז נוסק מ-NYU Langone, ופרופ' נינו סטוקטי ממילאנו. בנוסף, לחברה מועצת מנהלים הכוללת יזמים מצליחים בעלי ניסיון רב, ובהם ד"ר אשר שמולביץ, אלון שלו ואהרון שפירא.

 

 

פיצ'

פיצ'

הרעיון

הצורך

פגיעות נוירוכירורגיות ככלל, ופגיעות ראש טראומטיות בפרט, מתרחשות לרוב במפתיע, כמעט בכל גיל, כתוצאה ממגוון אירועים: פציעות ספורט, תאונות רכב או אופניים, ועד למקרים של שבץ מוחי או אלימות, הדורשים כולם טיפול חירום רפואי מהיר ויעיל, במטרה להמעיט באפשרות לנזק בלתי הפיך ולמנוע סכנת חיים. הנזק המוחי שנגרם מחבלה מוחית טראומטית אינו הפיך וגורר אורח חיים קשה, עם תלות במטפלים ועומס כלכלי כבד. טיפול נכון, בזמן הנכון, יכול למנוע אובדן של תאי מוח נוספים.

בפגיעות ראש טראומטיות (TBI), בדימומים תת עכבישיים (SAH) ובדימומים כתוצאה של שבץ דימומי ומפרצת במוח (ICH), התוצאה היא עלייה משמעותית בלחץ התוך גולגלתי כתוצאה של בצקות ברקמת המוח. עליית הלחץ גורמת לכלי דם לקרוס באופן חלקי והתוצאה היא ירידה משמעותית בזרימת דם למוח ואספקת חמצן לרקמת המוח. 

 

הטיפול הראשוני הקיים היום מוגבל ביכולתו לשפר את המצב ובמשך פעולתו. הטיפול כיום כולל תמיסת מניטול (רב-סוכר) להוצאת נוזלים מתאי המוח והקלה כלשהי בלחץ הפנים-גולגלתי, החדרת נקז תוך חדרי למוח להוצאת נוזלים ולבסוף הסרה של חלק גדול מהגולגולת, כדי לאפשר התפשטות של רקמת המוח והורדת לחץ. למניטול השפעה מוגבלת כיוון שיחד עם הוצאת נוזל הCSF מתרחשת גם ניקוז נוזלים מרקמות הגוף האחרות, והתוצאה היא ירידה בלחץ הדם הכללי, ולכן ירידה בהזנת הדם למח.

הנקז בו נעשה שימוש כיום מועיל לעיתים, אך פעמים רבות נסתם מקרישי דם או מקריסת החדר על פתחי הנקז. החדרת הנקז הינה טיפול פשוט המבוצע על ידי מתמחים. לעומת זאת, הסרת חלק מהגולגולת היא תהליך מאוד פולשני וטראומטי, אינה תמיד יעילה שכן לרקמת המוח אפשרות מוגבלת בהתרחבות. החולה לעיתים נשאר כך חודשים, עד להחלמה והשבת החלק לגולגולת. טיפול עקיף אפשרי הוא העלאת לחץ דם סיסטמי להגברת הזרימה – אך כאן קיימת סכנה לפגיעה באיברים אחרים כגון הכליות.

הטיפול בנקז ובפתיחת הגולגולת הם הליכים רפואיים בני למעלה ממאה שנים. אופני הטיפול מוגבלים כיום ולכן קיימת חשיבות רבה וצורך משמעותי לפיתוח אמצעים חדשים לטיפול, במצבים של סכנה לפגיעה משמעותית בתפקוד המוח ואף סכנת חיים ממשית.
 

הפתרון

ניטור של לחץ תוך גולגלתי הינו הליך קריטי בנפגעי מוח, אבל התהליך הקיים אינו מאפשר לנויורוכירורג להבין מה באמת קורה בתוך הגולגולת של החולה שלפניו, שכן הוא מבוסס על נתונים סטטיסטיים כלליים בלבד. הבעיה בכך היא שאצל כל חולה הלחץ הקריטי, בו נדרשת פעולה דרמטית, הוא שונה. כאן בדיוק נכנס לתמונה המכשיר שפיתחה SynCath, הנקרא Tulip™, המעניק לנוירוכירורגים כלי חדשני ואפקטיבי להערכת מצבו של החולה המסויים שבטיפולו.

המדד הקריטי אותו מאפשר הפיתוח לאמוד, שאינו זמין עדיין לנוירוכירורגים,  נקרא אלסטיות תוך גולגלתית, והוא אומד למעשה את כמות הנוזלים שעוד יכולים להצטבר במוח, לפני שהלחץ הגבוה יקרע את רקמת השריר (herniation) ויגרם נזק גדול מאד. מצד שני, הלחץ התוך גולגלתי גם יוצר קריסה חלקית של כלי הדם. כאן בא לסייע למנתח פיתוח נוסף הכלול הטכנולוגיה - הערכה של זרימת דם במוח.


איך זה עובד?

שני המדדים מתקבלים על ידי ניטור אקטיבי, בניגוד לניטור המקובל שהוא ניטור פסיבי ובו משתמשים בסנסור למשתנה הרצוי – בדומה למד לחץ. בניטור אקטיבי, לעומת זאת, מייצרים הפרעה מסוימת וידועה מראש ואז מודדים את התגובה להפרעה – וכך מתאפשרת מדידה האלסטיות התוך גולגלתית וספיקת הדם במוח.

הטיפול ש-SynCath מציעה מבוסס על אותו התקן (בלון בקצה קטטר) אלא שאופן ההפעלה הטיפולי שונה במהותו, ומונע את הבעיות שתוארו עד כה. בהפעלה טיפולית מנפחים את הבלון למשך זמן אופטימלי, בתזמון אופטימלי יחסית למחזור הלבבי, פעם אחת בכל מחזור לבבי. הפעולה של מילוי וריקון מהירים בתזמון נכון מייצרת פעולה של משאבה, שמגבירה את ספיקת הדם במוח וגם מגדילה את אספקת החמצן לתאי המוח, כדי לשמור עליהם חיים. החברה מתכננת להרחיב את הטכנולוגיה באמצעות פיתוח נוסף שיאפשר שימוש בבלון כדי לאפנן את הלחץ התוך גולגלתי, באופן שיגביר את יציאת הנוזל דרך הנקז.

מכשיר ה Tulip™, הפיתוח המהפכני שמציעה חברת SynCath, יכלול בתוכו את האלטרנטיבה הטיפולית הנוכחית, קרי הנקז התוך גולגלתי, בתוספת קריטית של חיישן למדידת לחץ, כך שלרופא מוצעת חבילה טיפוליתף אשר מאפשרת לו גישה לכל האפשרויות הזמינות כיום, בנוסף לרובד יכולות הניטור והטיפול החדשניות של SynCath.

משיחות והתייעצויות שקיימה החברה עד כה עם מובילי דעה ידועים בתחום, המומחים מרחבי העולם העידו פה אחד כי יבחרו בוודאות להשתמש במכשיר שפיתחה החברה במסגרת עבודתם.

טכנולוגיית החברה מחולקת למוצרים טיפוליים ואבחוניים מתקדמים הכוללים:
 

אופן פעולה איבחוני (שלב מסחרי ראשון)

  • ניטור אלסטיות תוך גולגלתית להערכת חומרת בצקת ולניבוי משבר לחץ קרב (הוכח בניסויים פרה קליניים ופורסם בכתב עת מדעי החשוב ביותר בתחום)
  • ניטור זרימת דם במוח (בפיתוח מתקדם)

אופן פעולה טיפולי (שלב מסחרי שני)

  • משאבת בלון להגברת זרימת הדם וחמצון הרקמות במוח (הוכח בניסויים פרה קליניים גם כן ופורסם בכתב עת מדעי החשוב ביותר בתחום)
  • נקז אקטיבי מבוקר (בפיתוח)

טיפול בשבץ איסכמי

  • הכנסת קתטר דרך וריד גדול להגברת זרימת דם קולטרלית בשבץ חסימתי (פיתוח עתידי)

הצוות

הצוות

פרופ‘ עופר ברנע
מנכ"ל
ביוגרפיה
תואר ראשון בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה ותואר שני בהנדסה ביורפואית מאונ‘ ת"א, דוקטורט בהנדסה ביורפואית מאוניברסיטת דרקסל בארה"ב. מומחה למערכות זרימה ביולוגיות וניתוח של האינטראקציה של מערכות אלה עם מכשור רפואי כמו אופטימיזציה של מערכות סיוע ללב כושל ואופטימיזציה של אופני טיפול וניהול חולים. ניסיון רב בתכנון ובנייה של מכשור רפואי. היה שותף להקמת מיזמים תעשייתיים בתחום המכשור הרפואי ופיתוח מערכות כיועץ עבור חברות בתחום וכיזם. את הפרויקט הזה הוא התחיל באוניברסיטת תל אביב במסגרת תמיכת רשות החדשנות בתכנית קמין.

שמעון עוז
מנהל כספים
ביוגרפיה
תואר ראשון בכלכלה באוניברסיטה העברית ותואר שני במנהל עסקים. היה דירקטור פעיל ו/או כחלק מצוות ההקמה/יזם במספר חברות שונות, כגון: סטראטאסיסט (חברה ציבורית בתחום הדפסות תלת מימד) – CFO, עידנית טכנולוגיות (היום HP LARGE FORMAT)- CFO, ג‘מטקס (חברת הזנק בתחום הדפוס) – מנהל פיתוח עסקי וסמנכ‘ל כספים, שמרלינג הנדסה (חברה העוסקת ביצור ומכירת תחנות כח מקבוצת תעבורה)) – דירקטור פעיל, פולישק (חברה ציבורית המייצרת רשתות צל לחקלאות) – דירקטור, סימביוניקס (חברת הזנק אמריקאית בתחום הרפואי)– סמנכ‘ל כספים, אימג‘ן – יזם/דירקטור וכו‘. כמו כן, שמש כיועץ בכיר ו/או מלווה עסקי (לפי דרישה) של גופים עסקיים כגון: קבוצת סאיטקס, קבוצת מיג, קבוצת אינפיניטי ,VC קבוצת דקורה, קבוצת אלן יגלום וכו‘.

דר‘ עומר דורון
מנהל רפואי
ביוגרפיה
רופא צבאי מוטס, מתמחה בנוירוכירוגיה במרכז רפואי הדסה. מסיים בימים אלה דוקטוראט בהנדסה ביורפואית באוניברסיטת תל אביב. לדר‘ דורון נסיון מעשי רב בקליניקה ועניין רב במכניקה של הזרימה במוח. במסגרת הדוקטורט הוא פיתח מודלים מתמטיים שמסבירים את האינטראקציה בין גורמים מורכבים ורבים בתוך הגולגולת ובכך סלל דרך להבנה חדשה של התרומה היחסית של כל גורם והצביע על האפשרויות לטיפול במצבים מסובכים. הוא אחד הממציאים של המוצר הנדון. כיום נוירוכירורג בכיר בהשתלמות בניתוחים אנדווסקולרים בניו יורק ובבוסטון.

אור זיגלבוים
מנהל פיתוח
ביוגרפיה
תואר ראשון בהנדסה מכנית מאוניברסיטת תל אביב. היה מנהל פרויקט בחברת למוצרים רפואיים שמפתחת מוצרים לטיפול במפרצת באורטה. עסק בכל שלבי הפיתוח והבדיקות כולל ניסויים פרה קליניים והעברה לייצור. עסק בתכנון ואיפיון מערכות לבדיקת V&V. פיתוח וייצור של מכונות לצרכי ייצור וביקורת איכות. הניסיון שלו ממוקד בפיתוח צנתר מראשית הדרך, איפיון, ועד בדיקות במעבדה ובחיות והבאת המוצר לניסוי קליני בבני אדם.

אלון שלו
חבר מועצת מנהלים פעיל ופיתוח עסקי
ביוגרפיה
סיים לימודי הנדסת חשמל באוניברסיטת תל-אביב (תואר שני בהצטיינות) עם דגש על מתמטיקה, פיסיקה ותוכנה. נסיון של 18 שנה בהקמת חברות מכשור רפואי ובניהולן, בגיוס משאבים (עשרות מליוני דולרים בסה"כ לחברות אותן ניהל, על פני כל התקופה) , פיתוח מודלים העיסקיים, ניהול בשלבי המחקר הבסיסי\ישומי, הפיתוח, הניסויים הקליניים הדפיניטיביים ושלבי החדירה הראשונית לשוק. ניסיון נרחב בתחומי המו"פ וההנדסה. ממציא בכ 80 משפחות פטנטים – רובם בתחומי הטכנולוגיה הרפואית. שותף בכתיבת פרסומים פורצי דרך בכתבי עת רפואיים מקצועיים. נסיון בעמידה ודיבור מול קהל – משקיעים וכן אנשי מדע, טכנולוגיה ורפואה.

דר‘ עופר הורניק
מנהל רגולציה
ביוגרפיה
בעל תואר דוקטור ברפואה עשה הסבה לפיתוח של מכשור רפואי. היה מנהל רפואי של Rimed, superDimension, Cardiosonix ו ElMinda. הוא יעץ לעשרות חברות על מהלך רגולטורי והגשה לFDA, ניסויים קדם קליניים וניסויים קליניים, פיתוח אסטרטגיה רגולטורית. הוא היה הממציא והיזם בחברת Neetour למדידה לא פולשנית של CO2 באויר ננשף. דר‘ הורניק בעל נסיון עשיר מאד בתחום הרגולטורי עם ראייה רחבה מאד מצד הרפואה ומצד ההנדסה ותרומתו לחברה חשובה ביותר בתחום התכנון האסטרטגי של המהלכים הרגולטוריים והוצאתם לפועל מול הרשויות.

פרופ‘ גיא רוזנטל
יועץ רפואי
ביוגרפיה
מנהל מחלקת הטיפול הנוירוקריטי, מרכז רפואי הדסה

  • יועץ
דר‘ ארז נוסק
יועץ רפואי
ביוגרפיה
מנהל מחלקת נוירוכירורגיה וכלי דם באוניברסיטת NYU, ניו יורק

  • יועץ
פרופ‘ נינו סטוקטי
יועץ רפואי
ביוגרפיה
מנהל טיפול נמרץ נוירוכירורגי ב-Ospedale Maggiore Policlinico, אוניברסיטת מילאנו

  • יועץ
פרופ‘ דיוויד לנגר
יועץ רפואי
ביוגרפיה
מנהל מחלקת נוירוכירורגיה במוסד הרפואי Lenox Hill, ניו יורק

  • יועץ

נתונים פיננסיים

נתונים פיננסיים

עדכונים

עדכונים

אין עדכונים להצגה

סבבי הגיוס באמצעות פלטפורמת אקזיטוואלי מתבצעים בהתאם למודל של פטור מחובת פרסום תשקיף לפי סעיפים 15א(א)(1) ו-15א(א)(7) לחוק ניירות ערך, התשכ"ח-1968. במודל זה, בכל סבב השקעה חשיפת מידע מפורט על ההשקעה ועל החברה מוגבל ללא יותר מ- 35 משקיעים שאינם משקיעים כשירים וסבב ההשקעה איננו במתכונת של רכז הצעה כהגדרתם בחוק ניירות ערך.
עקבו אחרינו