Sea2Cell

מפתחים את מזון העתיד

Sea2Cell מחוללת מהפכה בתחום הפודטק באמצעות פיתוח טכנולוגיות ייחודיות ליצירת מוצרי מזון מבוססי תאי דגים שגדלים בסביבה מבוקרת ומכוונים לתת מענה לביקוש הגובר בעולם לדגים נטולי מזהמים ולשמירה על הסביבה בה אנו חיים.

13% מיעד הגיוס

33

יחידות נותרו

$20,000

השקעה מינימלית

80

ימים נותרו
שתפו
מפרסם: דר‘ אורנה הראל
גיוס אנג'לים
סוג השקעה:
שלב החברה:
קטגוריה:
מזון וחקלאות

עיקרי הדברים

עיקרי הדברים

מצילים את האוקיינוסים באמצעות בשר דגים מתורבת

אוכלוסיית העולם גדלה במהירות, וכך גם הביקוש למקורות חלבון זמינים, זולים ובריאים. 40% מכלל החלבונים שאנו צורכים כיום מקורם בדגים, שמהווים מקור מצוין לחלבון איכותי, ויטמינים, מינרלים וכמובן חומצות שומן מסוג אומגה-3. על פי התחזיות הביקוש העולמי לדגים צפוי להכפיל את עצמו עד 2050, אך בשל דיג יתר וזיהום סביבתי האוקיינוסים הולכים ומתרוקנים, ומגוון אדיר של דגים נמצאים בסכנת הכחדה. כדי להתמודד עם המשבר הזה, Sea2Cell מפתחת פתרון טכנולוגי מתקדם, בר קיימא וחסכוני, שיאפשר לגדל תאי דגים במכלי ענק בתנאים מבוקרים, ולהשתמש בהם ליצירת מגוון מוצרי דגים מבוססי בשר דג מתורבת. הפיתוח של החברה יוכל לאפשר להתמודד עם שינויי אקלים קיצוניים כמו אלו שאנו חווים לאחרונה, לצמצם משמעותית את הצורך בדיג ובחקלאות ימית מסורתית, לספק בשר דגים זמין ובריא, נטול כספית, מתכות כבדות, מיקרופלסטיק, אנטיביוטיקה ומזהמים אחרים, להציל מיני דגים רבים, להאכיל את אוכלוסיית העולם הגדלה ולהשפיע לטובה על הסביבה. לטכנולוגיות הייחודיות שהחברה מפתחת יש פוטנציאל לספק מוצר קרוב למוצר שמקורו בטבע. מבחינת מרקם, טעם וערך תזונתי צפוי שלמוצרים אלו יהיה יתרון על פני מוצרים שמתבססים על רכיבים ממקור צמחי בלבד. הטכנולוגיות שהחברה מפתחת סוללות את הדרך לעתיד בריא וירוק יותר לדורות הבאים.

 

פוטנציאל שוק אדיר

Sea2Cell פועלת במסגרת שוק החלבון האלטרנטיבי הצומח במהירות, ויש לה פוטנציאל גדול לעצב את העתיד של ייצור דגים בר-קיימא. עם קפיצה עולמית אדירה בהשקעות בתחום זה, התקדמות טכנולוגית ואישורים רגולטוריים חדשים בתחום הבשר המתורבת, שוק בשר הדגים המתורבת צפוי לגדול באופן משמעותי בשנים הקרובות. הערך הייחודי והשיטות החדשניות של Sea2Cell מציבים את החברה בדרך להצלחה ארוכת טווח בשוק מתפתח זה.

 

טכנולוגיה ייחודית המובילה להפחתה משמעותית בעלויות הייצור

Sea2Cell מפתחת טכנולוגיה ייחודית להתמודדות עם צוואר בקבוק מרכזי בתעשיית הדגים המתורבתים, שהוא העלות הגבוהה של רכיבים הדרושים לגידול התאים ונקראים גורמי גדילה. הטכנולוגיה של החברה יכולה להפחית בעשרות אחוזים את העלויות הכוללות של ייצור מוצרי דגים מבוססי תאים, מה שיהפוך את מוצרי הדגים המתורבתים שלה לזולים הרבה יותר לייצור בהשוואה למתחרים.

 

 

השקעות בחברה מטעם חממת פרש-סטארט ורשות החדשנות

Sea2Cell פועלת מסוף שנת 2021 במסגרת חממת פרש-סטארט - חממה טכנולוגית שהוקמה כחלק מתוכנית החממות של רשות החדשנות ע"י ארבעה שותפים:  תנובה, טמפו OurCrowd ,וFinistere Ventures , ומתמקדת בפודטק. בנוסף למימון הרגיל שמקבלות חברות חממה, החברה קיבלה השקעה נוספת מהחברות השותפות בחממה.

 

שותפויות אסטרטגיות והגנת IP

ה IP של Sea2Cell  מוגן על ידי שלוש בקשות פטנט מיקדמיות (provisional patent), המכסות שלוש משפחות פטנטים נפרדות שפותחו בתוך החברה. בנוסף, לחברה ישנו הסכם "ידע יישומי" (Applied know-how) עם האוניברסיטה העברית, המעניק לה גישה לידע רב ערך מהמעבדה של פרופ' ברטה סיון, מומחית עולמית לדגים.

 

 

צוות רב תחומי ומנוסה של מדענים ואנשי אקדמיה ברמה עולמית

Sea2Cell הוקמה על ידי חמישה מייסדים, כל אחד בעל מומחיות ייחודית התורמת להובלת החברה להצלחה. בנוסף החברה גייסה שלושה חוקרים מנוסים בעלי תואר דוקטור והכשירה אותם לצרכי המו"פ הייחודיים של החברה.  החברה מתהדרת בצוות מיומן ומגוון ביותר, הכולל ארבעה דוקטורים (PhD) (כולל המנכ"לית), ליווי וייעוץ מפרופסור באוניברסיטה העברית וחוקר ומנהל מנוסה מהתעשייה גם הוא בעל תואר דוקטור. בנוסף החברה שוכרת את שירותיו של טכנולוג מזון בעל ידע רב. המייסדים מביאים מומחיות וידע מקצועי נרחב, לרבות ניסיון בניהול חברות מצליחות (כולל חברה בורסאית) וידע מעמיק בתחום תרביות תאים ובשר מתורבת. מיזוג זה של כישורים ויכולות מעודד התקדמות טכנולוגית, מניע חדשנות ייחודית בפיתוח מוצרים חדשים ומחזק את היתרון התחרותי של החברה.

פיצ'

פיצ'

הרעיון

הבעיה

Sea2Cell מספקת מענה לכמה מהאתגרים הקריטיים הקשורים לאספקה וצריכה של דגים: 

1. פער גדל בין ביקוש להיצע: הדרישה העולמית למזון מהים צפויה לגדול באופן ניכר בעשורים הקרובים, והדגה העולמית לא תוכל לספק את העלייה בביקוש. במקביל, שיטות הדיג המסורתיות הובילו לדיג יתר ולדלדול מלאי הדגים באוקיינוסים ובימים. כתוצאה מכך, מיני דגים רבים נמצאים בסכנת הכחדה, וכל שרשרת המזון במערכות האקולוגיות הימיות נמצאת בסכנה.

2. סכנות בריאותיות: צריכת דגים שנתפסו או גודלו בחוות במים מזוהמים מייצרת סיכונים בריאותיים לבני אדם עקב זיהום פוטנציאלי של רעלים, כספית, מתכות כבדות, מיקרופלסטיק ומזהמים הנמצאים בסביבה המימית.

3. פגיעה סביבתית כתוצאה מדיג בלתי מבוקר: לשיטות הדיג המסורתיות, הכוללות שימוש ברשתות ומכמורות ענק, השפעה הרסנית על הסביבה הימית. שיטות אלו גורמות בכל שנה למותם של מאות אלפי לווייתנים, דולפינים, כלבי ים, צבי ים ועופות ים הנלכדים ברשתות ובמכמורות, דבר המביא לפגיעה קשה בבתי גידול ימיים ושיבוש מערכות אקולוגיות ימיות. בנוסף, ציוד הדיג עצמו מהווה כ־70% מפסולת המיקרו־פלסטיק המזהמת את המים.

4. שיטות חקלאות ימית שאינן בנות קיימא: בעוד שחקלאות ימית (גידול דגים) הפכה למקור חשוב לייצור דגים, היא גם מתמודדת עם לא מעט אתגרים. חוות דגים עלולות לגרום לזיהום מים ולהפיץ מחלות לאוכלוסיות דגי בר והכלובים בים נתונים לפגעי סערות ומזג האוויר. בנוסף, ההסתמכות על דגים שנתפסו בטבע כמזון לדגים חקלאיים יוצרת לחץ נוסף על מלאי הדגים.

5. עלייה במחירי הדגים: התנודתיות וחוסר היציבות בשרשרת האספקה והפער הגדל בין הביקוש להיצע גורם לעלייה מתמדת במחירי הדגים, ומהווה בעיה קשה עבור צרכנים ועסקים המסתמכים על דגים כחלק מהתזונה או שרשרת האספקה שלהם.

 

הצורך

הטכנולוגיה שמציעה לייצר מוצרי דגים מתורבתים נותנת מענה חדשני לאתגרים הסביבתיים, הבריאותיים והאתיים הכרוכים באספקה וצריכה של דגים, אך עדיין קיים צורך דחוף להפחית באופן דרמטי את עלויות הייצור כדי להגדיל את הכדאיות מסחרית של המוצר.

 

הפתרון

Sea2Cell מציעה פתרון חדשני לאתגרי הייצור הנגרמים מהעלות הגבוהה של רכיבי מדיום הגידול החיוניים לגידול תאים, וידועים גם בשם גורמי גדילה (Growth Factors).

הפחתת העלויות של גורמי הגדילה בתהליך הייצור של דג מבוסס תאים היא חיונית כדי להבטיח את היכולת לגדל תאים בכמות גדולה בקנה מידה תעשייתי (סקיילביליות), השמירה על קיימות והעלות הסבירה של גישה חדשנית זו לייצור בשר דגים. גורמי הגדילה ממלאים תפקיד מרכזי בוויסות חלוקת התאים, ההתמיינות והתפתחות רקמות, תוך חיקוי התקדמות הצמיחה הטבעית של דגים. עם זאת, ההוצאות הגבוהות הכרוכות במיקור וסינתזה של גורמי גדילה אלו עלולות להפריע לכדאיות הכלכלית של ייצור דגים מבוסס תאים.

הטכנולוגיה הייחודית של Sea2cell, המבוססת על כלים מולקולריים וגנטיים מתקדמים ביותר, תוכננה במטרה להפחית עלויות אלו, ובכך לאפשר מעבר מואץ מניסויים בקנה מידה מעבדתי לייצור מסחרי בקנה מידה גדול. לטכנולוגיה יש פוטנציאל להפוך את ייצור בשר דג מתורבת לחסכוני יותר, ולנטרל את עליית מחירי הדגים. על ידי מתן אלטרנטיבה בת קיימא ויעילה לדיג וחקלאות ימית מסורתיים, הפתרון החדשני של Sea2Cell לא רק נותן מענה לאתגרים אקולוגיים דוחקים, אלא גם ממלא תפקיד מכריע בהבטחת הביטחון התזונתי העתידי של אוכלוסייה גלובלית הגדלה במהירות.

 

 

הטכנולוגיה

Sea2Cell מחוללת מהפכה בייצור בר-קיימא של דגים מבוססי תאים על ידי שימוש בטכניקות המתקדמות ביותר בביולוגיה מולקולרית ובגנטיקה, לרבות הנדסה גנטית, במטרה להביא ליצירת תרביות תאי דגים יציבים המסוגלים לבטא ולהפריש באופן אוטונומי גורמי גדילה פונקציונליים. מולקולות טבעיות אלו ממלאות תפקיד חיוני בוויסות חלוקת תאים, התמיינות והישרדות על ידי קישור לקולטנים ספציפיים והפעלה של מסלולי איתות תוך-תאיים. העלויות של גורמי גדילה אלה במדיום הגידול של תרבית התאים מציבות אתגרים לייצור וליכולת לגדל תאים בכמות גדולה בקנה מידה תעשייתי. הטכנולוגיה פורצת הדרך של Sea2Cell נותנת מענה ישיר למכשול זה, מפחיתה משמעותית את עלויות הייצור וממצבת את החברה כחלוצה בתעשיית הדגים המתורבתים.

 

טכנולוגיית Sea2Cell מבטלת כמעט לחלוטין את הצורך להוסיף מולקולות אלו למדיום הגידול, מכיוון שהתאים מייצרים אותן בעצמם באופן עצמאי. על ידי עקיפת הצורך במקורות חיצוניים יקרים של גורמי גדילה, Sea2Cell משפרת את ההיתכנות הכלכלית של יכולות הייצור שלה, ומבססת מודל עסקי ייחודי, המבדל אותה בנוף התחרותי. הפתרון החדשני של החברה לא רק מוריד את ההוצאות אלא גם משנה את התעשייה, וסולל את הדרך לייצור בר קיימא בקנה מידה תעשייתי של דגים מתורבתים.

 

 

 

Sea2Cell במדיה

 

Sea2Cell בגלובס - לינק לכתבה

Sea2Cell בכלכליסט - לינק לכתבה

Sea2Cell בכלכליסט - לינק לכתבה

 

 

קשת 12 - ועידת הפוד-טק של ישראל:

 

חממת Fresh Start מציגה את חברות הפרוטפוליו שלה, בתוכן Sea2Cell:

 

ד"ר אורנה הראל מציגה את Sea2Cell ביום דמו של חממת Fresh Start לשנת 2022:

 

דר' אורנה הראלה מתארחת בפודקאסט של קול האוניברסיטה - הניסון להציל את האוקיינוס

דר' אורנה הראל מתארחת בפודקאסט Founders DNA by ThinkUp:

 

 

הצוות

הצוות

ד"ר אורנה הראל
מנכ"לית
ביוגרפיה
ד"ר הראל היא מנהלת מנוסה ומוכשרת. היא בעלת תואר דוקטור בביולוגיה מהאוניברסיטה העברית בירושלים ועשתה פוסט דוקטורט במכון הלאומי לבריאות (NIH), ארה"ב.

 • מייסד
פרופ‘ ברטה סיוון
יועצת מדעית
ביוגרפיה
פרופ‘ סיון היא מומחית בעלת שם עולמי בפיזיולוגיה ואנדוקרינולוגיה מולקולרית של רבייה במיני דגים בעלי חשיבות אקולוגית ומסחרית.

 • מייסד
ד" איתי צחורי
יועץ טכנולוגי
ביוגרפיה
ד"ר צחורי הוא מומחה לחקר תאי גזע ובשר מתורבת. הוא בעל תואר דוקטור מהמחלקה לזואולוגיה של אוניברסיטת תל אביב ועשה פוסט דוקטורט במכון הלאומי לבריאות (NIH), ארה"ב.

 • מייסד
אבישי לוי
מייסד שותף
ביוגרפיה
לאבישי ניסיון של למעלה מ-20 שנים בתפקידי בניהול בכירים. הוא בעל תואר M.Sc, לעבודות מחקר שנעשו במרכז הלאומי לחקלאות ימית, אילת, ומנהל LLM מאוניברסיטת Northwestern, ארה"ב.

 • מייסד
 • דירקטור
 • שותף
ד"ר יואל אלטר מאיר
מדען בכיר
ביוגרפיה
בעל תואר דוקטור מהטכניון עם התמחות בהתמיינות שריר, ידע חשוב למו"פ של החברה

 • עובד מפתח
ד"ר סיוון אליהו
מדענית בכירה
ביוגרפיה
בעלת תואר דוקטור מהפקולטה לרפואה בבר-אילן עם התמחות בשיטות מולקולריות מתקדמות ותרביות תאים.

 • עובד מפתח
ד"ר רז חממי
מדען בכיר
ביוגרפיה
בעל תואר דוקטור מהטכניון עם התמחות בהנדסת רקמות, ידע משלים לפעילות החברה.

 • עובד מפתח
פבלו רסניק
מייסד שותף
ביוגרפיה
לפבלו יש למעלה מ-15 שנות ניסיון עולמי בתעשיות שיווק ומכירות הדגים, זיהוי הזדמנויות עסקיות והקמת מיזמים.

 • מייסד
 • שותף

נתונים פיננסיים

נתונים פיננסיים

עדכונים

עדכונים

אין עדכונים להצגה

סבבי הגיוס באמצעות פלטפורמת אקזיטוואלי מתבצעים בהתאם למודל של פטור מחובת פרסום תשקיף לפי סעיפים 15א(א)(1) ו-15א(א)(7) לחוק ניירות ערך, התשכ"ח-1968. במודל זה, בכל סבב השקעה חשיפת מידע מפורט על ההשקעה ועל החברה מוגבל ללא יותר מ- 35 משקיעים שאינם משקיעים כשירים וסבב ההשקעה איננו במתכונת של רכז הצעה כהגדרתם בחוק ניירות ערך.
עקבו אחרינו