AgroScout

AgroScout פיתחה טכנולוגיה ראשונה מסוגה לניטור ומיפוי מחלות ומזיקים בשדות חקלאיים שמאפשרת טיפול נקודתי בשדות נגועים, דבר החוסך כסף וזמן רב. האפליקציה מבוססת אלגוריתמים מותאמים של AI ומתממשקת בקלות עם רחפני מדף, דבר המאפשר פתרון קל וזול לחקלאים ברחבי העולם

279% מיעד הגיוס

אין טבלה 
קמפיין נגמר אין לחצן 
שתפו
מפרסם: שמחה שור
מומן בהצלחהגיוס אנג'לים
סוג השקעה:
שלב החברה:
קטגוריה:
מזון וחקלאות

עיקרי הדברים

עיקרי הדברים

טכנולוגיה פורצת דרך – Waze של עולם האגרונומיה

AgroScout פיתחה אפליקציה בהפעלה עצמית, שמסוגלת לספק פתרון זיהוי מהיר של מזיקים ומחלות למאות מיליוני מגדלים ברחבי העולם. באמצעות פיתוח טכנולוגיות הטסה אוטומטית של רחפני מדף זולים, ופיתוח אלגוריתמים מותאמים של AI, האפליקציה החדשנית של AgroScout מאפשרת זיהוי נקודתי של מזיקים ומחלות צמחים, וכתוצאה מכך – טיפול נקודתי ללא צורך בריסוס שדות שלמים, על מנת לעצור את התפשטותן של אותן מחלות בשדה.

 

פוטנציאל שוק יוצא דופן

שוק החקלאות נאמד היום בהיקף של מאות מיליארדי דולרים. בכל שנה החקלאים מאבדים כשליש מהתוצרת שלהם בשל מזיקים ומחלות שונות, אובדן הנאמד בעשרות מיליארדי דולרים. בשוק עולמי יוצא דופן בהיקפו, מרבית החקלאים הם מגדלים קטנים ובינוניים שאפליקציית AgroScout מספקת להם מענה ייחודי. כך, באמצעות עלויות תפעול נמוכות במיוחד ומודל עסקי של Freemium, חברת AgroScout מסוגלת להשיג דריסת רגל בשוק מיידי של מאות מיליוני לקוחות משלמים פוטנציאלים, שאין להם נגישות לפתרון אחר. מדובר בפוטנציאל הכנסות של מאות מיליוני דולרים בשנה.

מוצר נגיש למאות מיליוני חקלאים

פתרונות הניטור לחקלאות הקיימים כיום בעולם יקרים מאוד ולא נגישים למרבית המגדלים בעולם. AgroScout מספקת פתרון נגיש לכ-80% מהמגדלים בעולם, שאין להם נגישות כלכלית למערכות יקרות ומסורבלות, באמצעות התקנה פשוטה של האפליקציה וחיבור רחפן מדף זול לטלפון הנייד. המערכת מאפשרת לכל מגדל לקבל מידע רלוונטי ומדויק על הצמח הבודד ישירות לנייד, וזאת בעלויות נמוכות במיוחד, ולאתר מזיקים ומחלות בגידולים מבעוד מועד. כמו כן, לאור אופייה הקהילתי של קהילת המגדלים בעולם, ושיתוף המידע הנהוג בתחום, המערכת מסוגלת לאסוף וללמוד מידע בקצב יוצא דופן.

 

השקעות משמעותיות ושיתופי פעולה עם Oracle וחקלאים מובילים בארץ ובעולם


AgroScout כבר זכתה לאמון מצד שותפות מובילות. AgroScout קיבלה מימון של כמיליון דולר על ידי משקיעים פרטיים, רשות החדשנות וחממת טרנדליינס. כמו כן, AgroScout משתפת פעולה עם קמעונאים גדולים וחוות חקלאיות מרכזיות בשוק האמריקאי במסגרת הניסוי וההשקה של המוצר. לבסוף, החל ממאי 2019 AgroScout משתפת פעולה עם חטיבת הענן של ענקית הטכנולוגיה Oracle, מה שמאפשר לחברה לגדול באופן אינסופי ולקלוט מיליוני חלקאים באפליקציה במהירות וביעילות.

 

צוות מומחים העומד בראשות החברה

AgroScout הוקמה ב2017 על ידי שמחה שור מנכל החברה. מר אילן אהרנפלד מונה כבר בשלב ההקמה לתפקיד הCTO בחברה. לכל אחד מהם ניסיון עשיר בהובלת פרוייקטים טכנולוגיים, בפרט בתחום הרחפנים ועיבוד התמונה. למר שור ניסיון של למעלה מעשור בהובלת פרויקטים טכנולוגיים בצה"ל ולמר אהרנפלד ניסיון של למעלה מ-25 שנים בהובלת פרוייקטים טכנולוגיים מורכבים בחברות ביטחוניות והייטק.

 

פיצ'

פיצ'

AgroScout פיתחה פתרון ייחודי לענף החקלאות, תעשייה הנאמדת היום בשווי שוק של מאות מיליארדי דולרים. בעוד תעשייה זו צריכה לספק מזון לעוד כ-2 מיליארד אנשים ברחבי העולם עד 2050, חקלאים מאבדים כ-30% מהיבול עקב מזיקים ומחלות הפוגעים ביבול. באמצעות האפליקציה של AgroScout כ- 80% מהחקלאים בעולם יוכלו לנטר בעצמם מזיקים ומחלות בשדות שלהם באופן אפקטיבי, דבר שכיום רק 5% מהחקלאים בעולם מסוגלים לבצע. כך, באמצעות מענה זול ואפקטיבי למאות מיליוני חקלאים ברחבי העולם, AgroScout תוכל לחסוך עשרות מיליארדי דולרים בסה"כ למיליוני חקלאים ברחבי העולם.

 

הפתרון של החברה

רוב החקלאים בעולם כיום, נחשבים למגדלים קטנים. על כן, אין להם את היכולת להשקיע במערכות יקרות בכדי לאתר מזיקים ומחלות בגידולים שלהם והם נאלצים להסתפק בסריקה רגלית ולא אפקטיבית של השדה שלהם. AgroScout מציעה פתרון פשוט הנסמך על אפליקציה של איסוף נתונים עצמאי וניצול רחפנים, הזמינים לכל אחד בעלויות נמוכות במיוחד, לאיסוף המידע. אפליקציה זו מאפשרת לכסות פי 100 מהשטח שסריקה רגלית מאפשרת באותו זמן. באמצעות אפליקציית ההטסה האוטונומית, מערכת איסוף המידע ואלגוריתמי ה – AI המתקדמים שהחברה פיתחה, מגדלים קטנים ובינוניים יכולים לאתר מזיקים ומחלות מבעוד מועד ולטפל בהם לפני שיפגעו ביבולים שלהם. 

 

 

הטכנולוגיה של החברה

AgroScout פיתחה אפליקציה פורצת דרך המחברת כ-80% מ 500 מיליון החקלאים בכל העולם, לטכנולוגית AI מתקדמת לצורך זיהוי מוקדם של מזיקים ומחלות. כיום רק ל 5% מהחקלאים בעולם יש גישה לטכנולוגיות AI לחקלאות שכן הן נסמכות על מערכות יקרות ומסורבלות המופעלות על ידי צוותי שטח מקצועיים. האפליקציה מאפשרת לשפר ולדייק את המידע שנאסף באמצעות רחפני מדף זולים מדגם פנטום ומאביק של חברת DJI השולטת בלמעלה מ-80% מהשוק הגלובלי. שילוב האפליקציה עם רחפנים כאלו, שעלותם זעירה, משפרת ומדייקת את איכות המידע ומשווה אותה לאיכות המתקבלת מרחפנים מתקדמים שעולים עשרות ומאות אלפי דולרים. מעבר לדיוק המידע המתקבל מהרחפנים, האפליקציה מאפשרת באמצעות טכנולוגיית AI מותאמת, לזהות מחלות ומזיקים בגידולי שדה. בשיטה זו ניתן לספק פתרון לרוב החקלאים בעולם ללא צורך בהשקעה בציוד יקר, פריסת צוותי שטח והדרכת חקלאים. כל חקלאי יכול להוריד את האפליקציה לרחפן מדף הזול שלו ולהתחיל להגן על היבול שלו באופן מיידי. בזכות הידע הנאסף על ידי משתמשים רבים המשפר באופן רציף את יכולת הזיהוי של מחלות ומזיקים, ובזכות האופי הקהילתי של החקלאים והאגרונומים, שרבים מהם מוכנים לתרום מהידע לקהילה מעבר רק לשימוש הרגיל באפליקציה, יתכן ואגרוסקאוט תהפוך ל WAZE של עולם החקלאות.

 

יתרונות המוצר

לאפליקציית AgroScout יש מספר יתרונות בהשוואה לפתרונות ניטור אחרים בתחום החקלאות:

 • חסכון בעלויות תפעול –  פתרונות ניטור קיימים נסמכים על רכישת ציוד יקר והפעלת צוותי שטח מקצועיים. במקום להשקיע עשרות אלפי דולרים, ניתן לקבל פתרון ניטור מתקדם לכל חקלאי בעולם, באמצעות השקעה מינימלית של קניית רחפן מדף פשוט וזול. חיסכון זה יאפשר לכ-%80 מהחקלאים בעולם להשתמש בפתרונות ניטור מתקדמים לזיהוי מזיקים ומחלות בעלות נמוכה בהרבה מהמקובל כיום.
 • שימוש מיידי – במקום לחכות עד להגעתם של אנשי מקצוע לשטח ועד להתקנה של מערכות מסורבלות ויקרות, AgroScout מאפשרת למגדלים לטפל בחלקות שלהם מרגע הורדת האפליקציה.
 • כיסוי שטחים אופטימלי – AgroScout מאפשרת לחקלאים לכסות פי 100 שטח לעומת כיסוי ידני המבוצע באמצעות הליכה של 20 דקות בשטח אקראי בחלקה שלהם.
 • דיוק ואיתור מזיקים ברמת הגידול הבודד – כיסוי שדות באמצעות מטוסים ולוויינים אינו מאפשר לאתר מזיקים ומחלות בצמחים בודדים. באמצעות השימוש ברחפני מדף זולים הטסים בגובה נמוך, וכן באמצעות האלגוריתמים המתקדמים וטכנולוגיית ה – AI פורצת הדרך של AgroScout, מגדלים יכולים לאתר מזיקים ונגעים אפילו בגידולים בודדים.
 • איתור נגעים ומזיקים אוטומטי – באמצעות האלגוריתמים המתקדמים של AgroScout וכן באמצעות מערכת שיתוף המידע הקהילתית של האפליקציה, AgroScout מסוגלת לאתר מזיקים ומחלות באופן אוטומטי ומיידי.
 • שימוש בכל מזג אוויר – בניגוד לפתרונות יקרים, כגון מטוסים ולוויינים שהשימוש בהם מוגבל בימים של עננות וגשם, השימוש ברחפני מדף זולים מאפשר הטסה אוטונומית בגובה נמוך מעל הגידולים, וכך לבטל את ההשפעה של עננות נמוכה ומגבלות מזג-אוויר.

הצוות

הצוות

שמחה שור
מנכ"ל ומייסד
למר שור ניסיון עשיר בהובלת פרויקטים בתחום פיתוח מערכות מידע, חישה מרחוק, עיבוד תמונה, בינה מלאכותית ורחפנים במהלך שירות עשיר ומשמעותי של למעלה מ- 21 שנים בחיל המודיעין ובצה"ל, ממנו השתחרר בדרגת רב-סרן. למר שור תואר ראשון בלימודי המזרח התיכון ואסיה ותואר שני עם התמחות בסין. בנוסף מר שור בוגר לימודי תעודה בניתוח והנדסת מערכות מידע מהטכניון.

 • מייסד
אילן אהרנפלד
CTO
למר אהרנפלד מעל 25 שנות נסיון בהובלת פרוייקטים בתעשיית ההיי-טק בתחומי עיבוד התמונה, הראיה הממוחשבת והרחפנים. בין השנים 2005-2011 מר אהרנפלד הוביל פרוייקטים בתחום עיבוד התמונה והרחפנים ברפאל. כמו כן, למר אהרנפלד ניסיון רב שנים בייעוץ וליווי סטארטאפים וחברות ענק טכנולוגיות בארה"ב. מר אהרנפלד בוגר תואר ראשון במדעי המחשב מהאוניברסיטה הפתוחה ו – MBA עם התמחות ביזמות וניהול הייטק מאוניברסיטת אריאל.

עידו בראב
CSO ואגרונום החברה
למר בראב ניסיון עשיר בניהול והובלת פרוייקטים חקלאיים, בתנאי שטח ובמעבדות. מר בראב שימש כמהנדס מחקר במכון וולקני, שם הוביל תכנון וביצוע של מחקרים בהשקיה מדייקת במטעים ובגידולי שדה. כמו כן, למר בראב ניסיון בהגנת הצומח וגידול זרעים, בין השאר בחברה לגידול הדרים ובחברת זרעים. למר בראב תואר ראשון במדעי הצומח בחקלאות (B.Sc.Agr) מטעם האוניברסיטה העברית וכן תואר שני בחקלאות מדברית מטעם אוניברסיטת בן-גוריון. עבודת המאסטר שלו עסקה בעמידות של חיטה לתנאי יובש.

עדכונים 1

עדכונים 1

 • תאריך עדכון: 20/08/2019
  אנו שמחים להודיע כי חברת AgroScout זכתה בתחרות חברות ההזנק של משרד החקלאות ופיתוח הכפר לשנת 2019 בתחום התוכנות והסנסורים ! זכייה זאת תזכה את החברה לסכום של עשרות אלפי שקלים לצרכי שיווק.
סבבי הגיוס באמצעות פלטפורמת אקזיטוואלי מתבצעים בהתאם למודל של פטור מחובת פרסום תשקיף לפי סעיפים 15א(א)(1) ו-15א(א)(7) לחוק ניירות ערך, התשכ"ח-1968. במודל זה, בכל סבב השקעה חשיפת מידע מפורט על ההשקעה ועל החברה מוגבל ללא יותר מ- 35 משקיעים שאינם משקיעים כשירים וסבב ההשקעה איננו במתכונת של רכז הצעה כהגדרתם בחוק ניירות ערך.
עקבו אחרינו