AlgaHealth

מסייעת במניעת מחלות לב וכלי דם, סוכרת והשמנת יתר

AlgaHealth פיתחה טכנולוגיה פורצת דרך לייצור רכיבים טבעיים מבוססי מיקרו אצות המסייעים במניעת מחלות לב וכלי דם, סוכרת והשמנת יתר. פיתוחי החברה מאפשרים לראשונה הליך ייצור מסחרי במתקן יבשתי הממקסם את הכמות, האיכות והזמינות של אחד המוצרים היקרים בעולם

129% מיעד הגיוס

אין טבלה 
קמפיין נגמר  אין לחצן 
שתפו
מפרסם: ערן איצקוביץ‘
מומן בהצלחהגיוס אנג'לים
סוג השקעה:
שלב החברה:
קטגוריה:
מזון וחקלאות

עיקרי הדברים

עיקרי הדברים

פריצת דרך טכנולוגית בתהליך הייצור של אחד המוצרים היקרים בתחום הבריאות

AlgaHealth היא חברת ביוטכנולוגיה ישראלית פורצת דרך המייצרת רכיבים טבעיים, ובהם פוקוקסנטין, המסייעים במניעת מחלות לב וכלי דם, סוכרת והשמנת יתר.

הטכנולוגיה שפיתחה החברה מאפשרת לראשונה לשנות מקצה לקצה את הליך הייצור המסורתי, המאופיין בזיהום גבוה, היצע מוגבל ואיכות משתנה, ולעבור לייצור מסחרי בתהליך חדשני המוגן בפטנט, המאפשר למקסם את כמויות החומר המופק, איכותו וזמינותו, תוך הפחתה משמעותית בפגיעה בסביבה.

קניין רוחני מגובה בפטנטים לצד שיתופי פעולה עם גופי המחקר המובילים בארץ וזכייה באות המצוינות של האיחוד האירופי

AlgaHealth מחזיקה בהסכמי שיתוף פעולה בתחומי המחקר והפיתוח עם גופי המחקר האקדמיים והטכנולוגיים המובילים בישראל, ובהם האוניברסיטה העברית בירושלים ומכון וולקני. לחברה פטנטים מאושרים במדינות רבות, והיא זכתה באות המצוינות (Seal of Excellence) של תכנית החדשנות האירופית לשנת 2020.

פתרון מקצה לקצה – שליטה מלאה בשרשרת הערך של המוצר

AlgaHealth פועלת ע"פ מודל השליטה המלאה בשרשרת הערך של המוצר – החל משלב המו"פ, דרך מערך הייצור ועד המוצר הסופי, כך שהחברה מסוגלת לתת ללקוחותיה פתרון בכל שלב ולעמוד בדרישות הכמות, האיכות, וזמני האספקה לצד המשך הפיתוח קו המוצרים לפי דרישות השוק.

החברה פועלת בתצורת B2B ולקוחותיה הם יצרנים, כגון חברות התרופות, המזון והקוסמטיקה.

זרוע מחקר ופיתוח מתקדמת לטובת פיתוח מוצרים עתידיים, זנים חדשים וטכנולוגיות גידול

Algahealth מחזיקה בזרוע מו"פ המפתחת שיטות ביוטכנולוגיות מתקדמות לצורך פיתוח זנים חדשים, שיאפשרו יעילות ייצור הגבוהה ב- 500% מהשיטות הקיימות, לצד הפקת מגוון חומרים בעלי ערך גבוה לשימושים נוספים. החברה תשתמש במערכות ייצור מבוססות AI שמטרתן לאפשר זיהוי מדויק ומהיר של זנים בעלי תכונות ייחודיות.

מכירות ברחבי העולם לצד תחזיות צמיחה

לצד ההישגים הרבים של החברה, ובהם השלמת פיתוח מערך הייצור שלה וגידול זני מיקרו-אצות ייחודיים, היא מסיימת את שנת 2021 עם היקף מכירות משמעותי ברחבי העולם, שותפים עסקיים, וצפי של צמיחה משמעותית לשנתיים הקרובות.

פיצ'

פיצ'

הצורך

במצב רגיל, ייתכן ונחשוב פעמיים לפני שאנו מוציאים את כספנו - אך כשמדובר בבריאותנו ורווחתנו האישית - מרביתנו נוטים להשקיע הרבה יותר מהר ובקלות. ההוצאות הכספיות הקשורות בנושאי בריאות מוערכות, , במאות מיליארדים מדי שנה ברחבי העולם, עם צורך גדל והולך בפתרונות חדשניים לבעיות אנושיות עתיקות, ובהן השמנת יתר ותופעות הנובעות מכך כמו סכרת, מחלות לב וכלי דם, מחלות ניווניות של המוח ועוד.

נתונים מראים כי ב-2019, 60% מכלל המבוגרים במדינות ה-OECD נחשבו לבעלי עודף משקל או השמנת יתר, ועלולים לסבול כתוצאה מכך מסוכרת סוג 2, או מחלות וכשלים בלב וכלי הדם, שפירושם סיכון מוגבר למחלות מסכנות חיים וכגון סרטן ודמנציה ופגיעה קשה באיכות החיים בנוסף לכך, הוכח גם כי לילדים הסובלים מעודף משקל והשמנת יתר ישנם 13% פחות סיכויים להגיע להישגים לימודיים מוצלחים בבית הספר, או להשלים לימודי השכלה גבוהה בהמשך חייהם.

הפתרון

פוקוקסנטין הוכח קלינית ויעיל במיוחד בהפחתה של בעיות הקשורות לתסמונת מטבולית, כולל עודף משקל או השמנת יתר, סוכרת מבוגרים, מחלות לב וכלי דם, ומצבים רפואיים אחרים. תהליכי הייצור הנוכחיים של פוקוקסנטין הופכים אותו לחומר נדיר במיוחד, הנחשב מסובך מאוד לייצור באיכות גבוהה ובכמויות גדולות, שיאפשרו מענה על הביקוש הרחב, ההולך וגובר.

AlgaHealth הינה חברת ביוטק חלוצית הממוקדת בפיתוח ושימוש חכם ויעיל במיקרו-אצות לצורך ייצור רכיבי תזונה. החברה פורצת הדרך מאפשרת מקור חדש להפקת פוקוקסנטין, על בסיס מיקרו-אצות שפיתחה במיוחד, עם קו מוצרים חדשני המכיל פוקוקסנטין בריכוז ואיכות גבוהים ביותר.

טכנולוגיה

מיקרו-אצות (אצות מיקרוסקופיות) מכילות, ככלל, ריכוז גבוה יותר של פוקוקסנטין מאשר צמחי מים, אך הזן המיוחד שפיתחה AlgaHealth מהווה פריצת דרך של ממש - ומגיע לריכוזים של עד פי 100 יותר בהשוואה למקור צמחי המים הנוכחיים.

בנוסף, מכיוון שהמיקרו-אצות של AlgaHealth גדלות בסביבה מבוקרת, המוצר זמין כל השנה, באיכות גבוהה וללא כל מזהמים, וכן ללא הנדסה גנטית (נטול GMO). גידול המיקרו-אצות במתקן יבשתי מבוקר ולא בסביבה ימית רגילה, בשילוב הייחודיות של טכנולוגית AlgaHealth באשר להליכי ההשבחה, הגידול והייצור, מאפשרים הליכי הפקה והפצה יעילים, עם יכולת ל-upscaling בקלות. שילוב יכולות ותכונות אלו הופך את הליך הייצור שפיתחה החברה לבר-קיימא - הרבה יותר מכל פתרון ייצור המוני קיים.

הטכנולוגיה מבוססת על זני אצות קנייניים, ייחודיים וחדשניים, לצד הליכי ופתרונות הפקה פורצי דרך ומוגנים בפטנט - במטרה להבטיח תהליך ייצור יציב ובר קיימא, ולהסיר חסם "צוואר בקבוק" משמעותי בשוק זה.

AlgaHealth מקיימת שת"פ עם כמה ממוסדות המחקר המובילים בישראל ובהם האוניברסיטה העברית בירושלים, ומכון וולקני - לצורך פרויקטים פורצי דרך של מחקר ופיתוח, שיאפשרו לחברה יתרון ופער אדיר על פני המתחרים: פיתוח זן מיקרו-אצות שיאפשר האצה של 3x עד 5x לעומת קצב הייצור הנוכחי, עם יכולת חישה מבוססת AI בזמן אמת, שתשתמש ביכולות למידת מכונה כחלק מבקרת ואופטימיזצית הייצור.

מוצרי החברה - ™NutriXanthin והמוצר המקביל עבור תחום הקוסמטיקה, ™DermaXanthin - הם מוצרים חדשניים המכילים ריכוז גבוה במיוחד של פוקוקסנטין, ומתאימים בעיקר לשימוש כרכיבים עבור תוספי תזונה ומוצרי קוסמטיקה. מעבר לכך, חלק מהותי מייחוד המוצרים נובע מחוסר הצורך להשתמש בממסים אורגניים רעילים כלשהם בתהליכי המיצוי וההפקה.

™DermaXanthin יהיה זמין ללקוחות ברבעון הרביעי של 2021 ו-™NutriXanthin ברבעון הראשון של 2022, לאחר קבלת אישורי הרגולציה.

 

בין היתרונות החדשניים של טכנולוגית AlgaHealth:

תהליך הייצור של AlgaHealth: השפעה סביבתית חיובית על קרקעית הים

תהליך ההפקה הנוכחי של פוקוקסנטין ממאקרו-אצות (צמחי מים) מביא לפגיעה הרסנית בקרקעית האוקיינוס, נזק סביבתי, וסובל מיעילות נמוכה מאוד. בנוסף, מיצוי הפוקוקסנטין מהמקורות הנוכחיים, בין אם מאקרו-אצות או מיקרו-אצות, דורש שימוש בממסים אורגניים רעילים. לעומת זאת, תהליכי הייצור של AlgaHealth נחשבים "ירוקים" וידידותיים לסביבה, עובדה המגבילה באופן משמעותי את ההשפעה השלילית ומונעת נזקים לאיכות הסביבה, תוך הגדלת יכולת ויעילות הייצור באופן משמעותי.


 

הצוות

הצוות

ערן איצקוביץ‘
מנכ"ל
בעל 20 שנות ניסיון ניהול ותפעול בתחומים עסקיים שונים, לשעבר מנכ"ל חברת Abundance Ltd - סטארט-אפ חלוצי בתחום גידול האצות.

עומר גבע
יו"ר
יזם, משקיע, כיהן כמנכ"ל ויו"ר בסטארטאפים רבים, בעל ניסיון של כ-20 שנה בהקמת חברות והובלתן להצלחה והליכי מיזוג ורכישה.

  • יו''ר הדירקטוריון
אורן איילון
CTO ומייסד שותף
שימש לשעבר כ-CTO בחברות Alga Technologies ו-Algalo. בעל מעל 20 שנות ניסיון במו"פ בתחום הביוטכנולוגיה. בעל PhD בביולוגיה וכימיה ממכון וייצמן.

  • מייסד
איתי עברי
COO
בעל 30 שנות ניסיון בעיצוב ופיתוח של תשתיות להפקת מיקרו אצות בפרט וחקלאות ימית ככלל. שימש כיועץ בכיר לחברת Frutarom (IFF).

חגי צור
חבר דירקטוריון ומייסד שותף
לשעבר מנכ"ל חברת Alga Technologies, בעל מעל 20 שנות ניסיון בניהול ופיתוח עסקי, בעל ניסיון מוכח והצלחות קודמות במסחור של מוצרי מיקרו-אצות.

  • מייסד
  • שותף

עדכונים 1

עדכונים 1

  • תאריך עדכון: 27/12/2021
    הפטנט של החברה אושר בארצות הברית
סבבי הגיוס באמצעות פלטפורמת אקזיטוואלי מתבצעים בהתאם למודל של פטור מחובת פרסום תשקיף לפי סעיפים 15א(א)(1) ו-15א(א)(7) לחוק ניירות ערך, התשכ"ח-1968. במודל זה, בכל סבב השקעה חשיפת מידע מפורט על ההשקעה ועל החברה מוגבל ללא יותר מ- 35 משקיעים שאינם משקיעים כשירים וסבב ההשקעה איננו במתכונת של רכז הצעה כהגדרתם בחוק ניירות ערך.
עקבו אחרינו