CoreBone

CoreBone פיתחה תחליף עצם המיוצר מאלמוגים, הדומה בתכונותיו לעצם האנושית ומחליף את השימוש בחומרים מן החי בשוק המוערך ב4B$. לחברה אישורים לשיווק באירופה ובישראל ואלפי השתלות כבר בוצעו בהצלחה. כיום החברה נמצאת במו"מ מתקדם להשקעה ותחילת פעילות משותפת בסין.

271% מיעד הגיוס

אין טבלה 
קמפיין נגמר אין לחצן 
שתפו
מפרסם: אהד שוורץ
מומן בהצלחהגיוס אנג'לים
סוג השקעה:
שלב החברה:
קטגוריה:
בריאות דיגיטלית

עיקרי הדברים

עיקרי הדברים

טכנולוגיה רפואית פורצת דרך אשר מוגנת בפטנטים

CoreBone פיתחה טכנולוגיה חדשנית להפקת תחליפי עצם ביו-אקטיביים מבוססי אלמוגים, המהווים תחליף איכותי, בטוח וזול למוצרים שמקורם בעצמות בע"ח או אדם הנמצאים בשימוש בשוק הדנטאלי והאורתופדי. לחברה פטנטים רשומים בארה"ב, אירופה וישראל להטמעת מינרלים ביו-אקטיביים באלמוגים בזמן גידולם - הליך ייחודי אשר מעודד גדילת עצם חדשה על פני השתל האלמוגי ומעניק ל-CoreBone יתרון תחרותי וקליני.

 

CoreBone עומדת לפרוץ אל השוק הסיני

בשנה האחרונה ביקר מנכ"ל החברה מספר פעמים בסין ונפגש עם חברות וגורמים מובילים בתחום הרפואי. שוק תחליפי העצם בסין הוא בעל קצב צמיחה עצום, בעל פוטנציאל גבוה ומאופיין בתחרות מעטה יחסית. כמו כן-מוצרים על בסיס אלמוגים זוכים לעניין והערכה רבה. החברה קיבלה תגובות מצוינות מבתי חולים מובילים בתחום הדנטלי והאורתופדי, ובעקבות זאת קיבלה מספר הצעות לשיתוף פעולה בסין. בימים נמצאת החברה במשא ומתן מתקדם להשקעה של סכום משמעותי ויצירת שיתופי פעולה עם גורמים מובילים בסין. 

   

פתרון חדשני לשוק הולך וגדל בשווי 4 מיליארד $

השוק הדנטלי והאורתופדי מוערך בכ-4 מיליארד דולר מדי שנה, ונשלט על ידי מוצרים שמקורם מאדם או בע"ח. אלא שמרבית האנשים שעוברים הליכי השתלה, לא בהכרח מודעים לעובדה כי המוצר המושתל הוא למעשה עצמות פרה או חזיר, או אפילו עצמות שמקורן באדם מת. בנוסף, המודעת ההולכת וגוברת לשימוש בחמרים טבעיים ובריאים בכל תחום, חודרת גם לעולם הרפואי ורמת השימוש במוצרים מעצמות אדם ובעלי חיים נמצאת בירידה בשל כך. CoreBone מציעה מוצר איכותי, ללא המגבלות הנובעות משימוש במוצרים אלו, במחיר תחרותי, ופועלת במרץ על מנת לחדור לשווקים בינלאומיים ולאחוז בנתח שוק משמעותי באמצעות מוצריה המתקדמים.

 

אישור CE רב שנתי לשיווק באירופה וישראל

למוצר של CoreBone אישורים רגולטורים באירופה וישראל לשימוש דנטלי ואורתופדי, אישור CE להפצה ושיווק בשוק האירופי חודש לאחרונה לשלוש שנים נוספות. בנוסף, למוצר אישור משרד הבריאות בישראל והוא נמצא בשלבי רישום בטאיוואן באמצעות מפיץ מקומי. תחילה שווק המוצר בישראל, צרפת, פולין ורומניה, לצרכי קבלת היזון חוזר ומעקב קליני. לאחרונה קיבלה החברה פניות להפצת המוצר בספרד, איטליה, אוסטרליה הודו, ארגנטינה, צ'ילה, סין יפן ועוד. החברה צפויה להיפגש עם המפיצים במהלך חודש מרץ בתערוכה הדנטלית הגדולה בעולם הנערכת בגרמניה וצופה להתחיל את המכירות ביעדים אלו בהמשך השנה.

 

להשקיע לצד חממת ה-Medical המובילה בישראל

CoreBone, אשר עברה עד כה כברת דרך, זכתה בתמיכת הרשות לחדשנות, וכן גייסה השקעה משמעותית מחממת Trendlines - חממת ה Bio-Medical המובילה בישראל, המתמחה בהשקעות בתחומי המכשור הרפואי והחקלאות. החברה גייסה עד היום מהרשות לחדשנות, Trendlines ומשקיעים פרטיים מהארץ, ארה"ב, אנגליה סינגפור ופולין. כמו כן, החברה השלימה לפני כשנה סבב גיוס המונים מוצלח מאוד דרך פלטפורמת ExitValley.

הצלחה קלינית כבירה בתחום הדנטאלי ותחילת עבודה בשוק האורתופדי

בעקבות ההצלחה בתחום הדנטאלי, עם אלפי השתלות מוצלחות ו-data קליני מצוין, CoreBone מרחיבה את מערך ההפצה וחודרת לשווקים חדשים. במקביל החברה מתחילה בימים אלה פיילוט במחלקה האורתו-אונקולוגית במרכז הרפואי איכילוב, שישמש לצרכי מחקר קליני ומטרתו החלפת המוצרים הקיימים, שמקורם באדם, לצורך השתלות אורתופדיות.  

פיצ'

פיצ'

הצורך והפתרון

תחליפי עצם משמשים ליצירת נפח עצם לשם ייצוב ועיגון שתלים. שוק תחליפי העצם, הנגזר משוק השתלים הדנטליים והאורתופדים, צומח בעקביות ממספר סיבות:

 • התבגרות האוכלוסייה
 • הרצון בשיפורים אסטטיים וביכולת פונקציונלית
 • כניסתן של מדינות ענק כגון סין והודו לשוק זה

https://www.exitvalley.com/ProjIMG/12324/images/Bone.png

תחליפי העצם המובילים כיום מקורם בעצמות אדם, והם הפתרון המועדף קלינית. אולם תחליף זה טומן בתוכו מספר מגבלות:

 • העברת מחלות
 • דחייה של הגוף
 • הליך אשר אינו מקובל במדינות רבות
 • צורך במעקב אחר היסטורית המחלות של משפחת ה"תורם"

תחליפי עצם שמקורם בבעלי חיים, בעיקר פרות וחזירים, מקובלים בעיקר בתחום הדנטלי. עקב הסיכון בהעברת וירוסים עמידים כגון הפרה המשוגעת, שתלים אלו עוברים טיפול בחום גבוה של כ-c1000°, שלאחריו הם מאבדים מיכולתם הביולוגית, והופכים לחומר קרמי שאינו מאפשר שיחלוף (עיכול על ידי תאי עצם והחלפתו בעצם חדשה).

בשוק קיימים גם תחליפי עצם אשר מיוצרים מחומרים סינטטיים, אך הם בעלי חוזק נמוך ונוטים להתמוסס בגוף בקצב מהיר מקצב בניית העצם עצמה. אלו נחשבים לרוב לפתרון הפחות מועדף

מסיבות אלו, קיים בשוק צורך מובהק במוצר חזק ויעיל במחיר סביר, בעל תכונות הדומות לתכונות העצם, אשר יאפשר שמירה על נפח עצם תוך תהליך שחלוף יעיל. CoreBone עונה על צורך זה עם מוצר דמוי עצם מבחינת מבנה והרכב, אך שאינו מיוצר מעצם של יונק, על כל הסיכונים הכרוכים בדבר.

 

הטכנולוגיה

גידול האלמוגים (ייצור) מתבצע בחוות אלמוגים ייחודית בערבה, במערכת סגורה ומנוטרת, תוך פיקוח ושליטה על איכות כל אלמוג ומניעת זיהומים. שם עוברים האלמוגים תהליך להעשרתם במינרלים ביו אקטיביים (תהליך מוגן בפטנט), אשר משפר את יכולת יצירת העצם וגם מגדיל את איכותה. בסופו של התהליך, מתקבלים אלמוגים מושבחים, חזקים ומותאמים לשימוש רפואי, אשר גדלים בקצב מהיר פי 15 ויותר מאשר בסביבה ימית רגילה. בשלב הבא, נקצרים האלמוגים, ומהם מופק המוצר הרפואי.

 

https://www.exitvalley.com/ProjIMG/12324/images/01_Production_He.jpg

 

מדובר באלטרנטיבה טבעית ייחודית למוצרים שמקורם מעצם אדם או חיה, בעלת רכיבים ביו אקטיביים שאף מעודדים גדילת עצם טבעית.

 

קורבון במדיה: 

ynet

גלובס

Start Israel

 

היתרונות של CoreBone

המוצר, החדשנות והבידול של CoreBone התקבלו באהדה רבה עד כה, כאשר חוות הדעת של המומחים ומובילי הדעה הינה שהמוצר דומה לחומרים המובילים הקיימים בשוק, עם מגוון יתרונות ייחודיים לו:

 • המוצר של CoreBone מיוצר מאלמוג ולא מפרה - ולכן לא עובר טיפול בחום למניעת וירוסים ומחלת "הפרה המשוגעת", טיפול הפוגע ביכולת השיחלוף – קרי היכולת הטבעית של העצם לצמוח מחדש.
 • המוצר של CoreBone מהווה אלטרנטיבה טבעית ובטוחה לחומרים ממקור אנושי או מבע"ח. 
 • המוצר של CoreBone אטרקטיבי מטעמי אתיקה, צמחונות\טבעונות ודת (יהודים, מוסלמים, הינדים) - פלחי שוק הולכים וגדלים.
 • מחיר המוצר של CoreBone אטרקטיבי – זול משמעותית ממוצרים מובילים.

https://www.exitvalley.com/ProjIMG/12324/images/03_Advantages_He.jpg

 

הפיתוח והחזון

CoreBone היא למעשה סיפורם של שני עולמות המתחברים בסינרגיה מושלמת, מאחוריה עומדת חבורה של אנשי צוות מופלאים, שכל אחד מהם הינו מומחה עולמי בעל שם בתחומו. חברי הצוות משלבים בהצלחה את הידע והניסיון הרב שלהם, בעולמות מחקר העצם והביולוגיה הימית, לצורך יצירת מוצר מהפכני, כזה אשר מחולל מהפכה בשוק בעל הפוטנציאל הרב בו הוא פועל.

בהובלת צוות המומחים שלה, פיתחה החברה את תחליף עצם מבוסס אלמוגים למקרים של חוסר עצם כתוצאה מפציעה, מחלה ותמיכה בשתלים, המהווה אלטרנטיבה יעילה, בטוחה וידידותית לעומת המוצרים המובילים כיום, המיוצרים מעצמות אדם או חיה, על הסיכונים הכרוכים בכך.

ב-2005 נחתמה אמנת קיוטו ביחס להתחממות הגלובלית, בה נקבע כי שוניות האלמוגים (Coral Reefs) הולכות ונכחדות בקצב גבוה וצפויות להיעלם עד מחצית המאה. האמנה קבעה כי חל איסור על קטיף וסחר באלמוגים. בעקבות האמנה החל צוות CoreBone לחקור את אופני השימוש באלמוגים. הצוות קיבל חיזוק משמעותי בדמותו של פרופ' יצחק בינדרמן, מומחה עולמי במינרליזציה וביולוגיה של עצמות, שהיה בעבר יועץ לחברת INTERPORE אשר פיתחה את תחליף העצם הראשון מאלמוגים מהים.

הרעיון של CoreBone לגדל אלמוגים למטרה זו, במערכת סגורה תוך שליטה על איכות המים והאלמוג, השתלב עם הידע והניסיון בנושא ביו-אקטיבציה - שיפור יכולות ביולוגיות ועידוד עצם, נושא בו עסק פרופ' בינדרמן בשנים האחרונות. למיזם הצטרף גם אסף שחם, שעסק במהלך השנים בגידול אלמוגים במושב עין יהב שבערבה. כך למעשה נוצרה CoreBone, שהינה החברה היחידה כיום המגדלת אלמוגים כמוצר רפואי אשר מיועד להשתלה.

CoreBone השיקה את מוצריה לשוק הדנטלי במהלך 2017 בתערוכת IDS בגרמניה ומתחילת הדרך זכה הפתרון הייחודי שפיתחה לתשומת לב רבה. החברה החלה לשווק את מוצריה בישראל ופולין תחילה, מאז תחילת השיווק התמקדה החברה באיסוף חוות דעת ממשתמשים ואיסוף נתונים קליניים על השימוש והקמלחת המוצר. נתונים אלו שולבו בקטלוג קליני שהוציאה החברה לאחרונה, הכולל מעקב של שנה ויותר. חוות הדעת שקיבלנו מצוינות ומקבילות את המוצר שלנו למוצר המוביל בעולם – אשר מקורו מעצם פרה , אינו נספג בגוף (דרישה של רופאים במקרים רבים ותנאי בסיסי לשימוש באורטפדיה).

 

פרופ' חיים טל, ראש החוג להשתלות באוניברסיטת תל אביב וראש בית הספר לרפואת שיניים לשעבר-הצטרף לחברה כיועץ קליני ומדעי.

כיום- חוות הדעת שאספנו, הנתונים הקליניים והחומר השיווקי מאפשרים לנו לתמוך במפיצים באופן הנדרש להחדרת מוצר חדש ואנו ערוכים  להרחבת השיווק וההפצה.

היעד והחזון של החברה הינו להפוך את מוצרי CoreBone למובילי השוק, הן בשימושים דנטליים (השלמת חוסר עצם, ותמיכה בשתלים) והן בתחום האורתופדי, ולהמשיך לפתח לשווקים אלו מוצרים ייחודיים נוספים.

הצוות

הצוות

אהד שורץ
מנכ"ל
אהד הוא יזם ומנהל מנוסה. יחד עם פרופ‘ בינדרמן, יזם אוהד את הקמת CoreBone ומנהל אותה מאז הקמתה. קודם לכן, ניהל אהד מספר חברות סטארט אפ ובהן VAICA אשר פיתחה מערכת למעקב אחר שימוש בתרופות המיועדת לגיל השלישי ולחולים כרוניים. בנוסף הקים אהד בשיתוף את ASPEC AI, אשר פיתחה מערכות MRI ניידות לשימוש בתחומי התעשייה (מזון, תרופות) והחקלאות. קודם לכך שימש אהד כסמנכ"ל לפיתוח עסקי ושיווק בינלאומי במספר חברות מובילות כדוגמת: תמי 4, פיניש /טקניון ועוד. אהד הוא בוגר תואר ראשון בכלכלה וניהול ותואר שני במנהל עסקים – שניהם מאוניברסיטת תל אביב.

פרופ‘ יצחק בינדרמן
מדען ראשי (לשעבר) ויזם משותף
פרופסור יצחק בינדרמן, מדען בעל שם עולמי בתחום המינרליזציה והביולוגיה של העצם, אשר יזם בשיתוף עם אוהד את CoreBone. פרופסור בינדרמן שימש כמנהל הטכנולוגי ראשי (CTO) של CoreBone עד תחילת 2017, ומאז משמש כיועץ לחברה. פרופסור בינדרמן שימש כחוקר במכון ויצמן, הקים וניהל את מעבדת העצם בבי"ח איכילוב וניהל את מחלקת רפואת השיניים בבית החולים במשך כ-25 שנה. פרופסור בינדרמן שימש כמדען אורח ב- NIH (רשות מחקר בריאות של ארה"ב), כחוקר בבי"ח אורתופדי בניו יורק ואף שימש כיועץ רפואי לחברת ORTHOVITA אשר פיתחה את PRO-OSTEON שהיווה תחליף עצם מוביל במשך שנים רבות. כיום פרופסור בינדרמן משמש כמרצה באוניברסיטת תל אביב בבית הספר לרפואת שיניים ובמחלקה לביו הנדסה.

 • מייסד
אסף שחם
מומחה לגידול אלמוגים ומנהל החווה
יליד מושב עין יהב, בן לדור המייסדים, מגדלי הפלפלים. לפני כעשור עם פרסום אמנת קיוטו ואיסור הסחר באלמוגים, יזם אסף הקמת חוות גידול אלמוגים חדשנית כאלטרנטיבה לחקלאות המסורתית בערבה. לאסף ניסיון בהקמת מערכות תאורה מורכבות, ואף הקים את מערכת התאורה ביד ושם. בעשור האחרון רכש אסף ידע רב וניסיון בנושא גידול האלמוגים, וכיום נחשב למומחה בעל שם. מאז הקמת CoreBone נרתם אסף לפיתוח וייצור האלמוגים עבור התחום הרפואי. כיום חוות האלמוגים בניהולו נחשבת למובילה בתחומה.

פרופ‘ חיים טל
יועץ מדעי
ראש המחלקה לפריודונטיה (רפואת חניכיים) ושתלי פה והדיקן לשעבר של בית הספר לרפואת שיניים באוניברסיטת תל אביב.

 • יועץ

עדכונים 2

עדכונים 2

 • תאריך עדכון: 21/04/2019
  מר אהד שוורץ, מנכ'ל חברת CoreBone, יתארח מחרתיים בערוץ 13 בתכנית 'בריאות על הבוקר'. התכנית תשודר ביום שלישי, 23.4, בשעה 11:00 בבוקר.
 • תאריך עדכון: 21/04/2019
  משקיעים יקרים, אנחנו שמחים לבשר על ניתוח אורטופדי ראשון שנערך השבוע. במסגרת ההליך בוצעה השתלת תחליף עצם אלמוגי של CoreBone בעצם ירך. למוצר אישור אמ'ר (משרד הבריאות). הניתוח נערך ביחידה הארצית לאורתופדיה אונקולוגית במרכז הרפואי סוראסקי, תל אביב, בראשות דר' אמיר שטרנהיים.
סבבי הגיוס באמצעות פלטפורמת אקזיטוואלי מתבצעים בהתאם למודל של פטור מחובת פרסום תשקיף לפי סעיפים 15א(א)(1) ו-15א(א)(7) לחוק ניירות ערך, התשכ"ח-1968. במודל זה, בכל סבב השקעה חשיפת מידע מפורט על ההשקעה ועל החברה מוגבל ללא יותר מ- 35 משקיעים שאינם משקיעים כשירים וסבב ההשקעה איננו במתכונת של רכז הצעה כהגדרתם בחוק ניירות ערך.
עקבו אחרינו