Eden Shield

להשקיע בסטארט-אפ המוביל בעולם ההדברה הביולוגית

EdenShield פיתחה טכנולוגיה חדשנית ופורצת דרך בתחום ההגנה הביולוגית על צמחי הקנאביס. החברה, אשר פועלת בשוק הקנאביס המתפתח במהירות עצומה, מוכרת ממגוון מוצריה באירופה ובצפון אמריקה, ומציגה קצב צמיחה מרשים מדי שנה.

130% מיעד הגיוס

אין טבלה 
קמפיין נגמר אין לחצן 
שתפו
מפרסם: יותם גדות
מומן בהצלחהגיוס אנג'לים
סוג השקעה:
שלב החברה:
קטגוריה:
מזון וחקלאות

עיקרי הדברים

עיקרי הדברים

חדירה מהירה לשוק גידולי הקנאביס ולשוק הגנת הצומח הביולוגית

EdenShield פועלת בשניים מהשווקים הצומחים בעולם. הראשון הוא שוק הגנת הצומח הביולוגית, אשר נחשב לעתיד של תחום ההדברה בגידולי ירקות. גודלו של שוק זה נאמד כיום כ-4 מיליארד דולר בשנה (עלות חומרי ההדברה של שלושת המזיקים עליהם פועלת הטכנולוגיה של EdenShield). שוק נוסף בו פועלת החברה הוא  שוק גידולי הקנאביס, אשר צומח בקצב מואץ וכבר היום שווה מיליארדי דולרים בשנה. שוק זה צפוי להגיע תוך שנים ספורות לשווי של עשרות מיליארדי דולרים בשנה עקב שינויי חקיקה במדינות שונות, ובראשן קנדה, בה עבר לאחרונה חוק המאפשר מכירה של מריחואנה לצורכי פנאי, וכן מספר מדינות בארה"ב. שוק זה רלוונטי מתמיד מכיוון שהדברת מזיקים באמצעות חומרי הדברה כימיקלים אסורה בו לחלוטין, עובדה אשר פותחת הזדמנות פז לפתרונות ביולוגיים אפקטיביים להגנת הצומח. 

עתיד החקלאות – טכנולוגיית Ag-Tech מהפכנית ומוכחת בתחום ההדברה הביולוגית

EdenShield מתמחה בפיתוח מוצרים להגנת הצומח מפני מזיקים בגידולי חממות. החברה פיתחה שלושה מוצרים טבעיים ללא רעלים, המבוססים על תמצית צמח האכילאה הריחנית ומונעים באפקטיביות רבה את כניסתם של מזיקים לחממה. יעילות המוצרים הוכחה בעשרות ניסויי שדה מוצלחים, עם הפחתה של עד 95% בכמות המזיקים וגידול של 30% לפחות בתוצר היבול הסופי.

החברה שמובילה את מהפכת הקיימות בתחום הגנת הצומח

הגנת הצומח הביולוגית נחשבת כיום לשיטה הבטוחה ביותר מבחינת השמירה על בריאות האדם והסביבה, ומהווה תחליף מועדף ורצוי לשימוש הנרחב בחומרי הדברה כימיים. EdenShield פיתחה טכנולוגיה חדשנית להגנת הצומח מפני מזיקים, אשר מגדילה את תוצר היבול באופן חסר תקדים ומפחיתה משמעותית את השימוש בחומרי הדברה מסוכנים, המזהמים את האדמה, המים והמזון.    

פיתוח מוגן בפטנט, רישיונות במדינות אירופה וצפון אמריקה והכפלת המכירות מדי שנה

EdenShield מחזיקה בפטנט מאושר במספר מדינות, והמוצרים שלה מרושים או בתהליכי רישוי במדינות היעד: במדינות האיחוד האירופי ובצפון אמריקה. החברה כבר מוכרת בהצלחה במדינות רבות, בין היתר: ספרד, יוון, ישראל, איטליה, מרוקו, ארצות הברית ומקסיקו. EdenShield מכפילה את מכירותיה משנה לשנה כבר 3 שנים ברציפות.  

 

להשקיע לצד קרנות השקעה המובילות בישראל

חברת EdenShield הוקמה בשנת 2012 כחברת מדען  במסגרת החממה של חברת  Trendlines – חממת הביו-מדיקל הגדולה והמובילה בישראל, אשר קידמה את החברה והיא גם מהמשקיעים הגדולים בה. EdenShield השלימה שני סבבי גיוס מוצלחים.  את הגיוס הראשון (A) הובילה קרן ההון סיכון הישראלית OurCrowd, אשר השקיעה בסיבוב הראשון. את הגיוס השני הוביל קיבוץ יטבתה.

פיצ'

פיצ'

המאה ה-21 עומדת בסימן מודעות גוברת לצורך בשמירה על הסביבה ופיתוח טכנולוגיות חדשות וירוקות, שיפחיתו את רמות הזיהום מבלי לפגוע בתפוקות ובכלכלה. הממשק בין הצורך לכלכל אוכלוסייה עולמית הולכת וגדלה לבין הבנת החשיבות של הגנה על הסביבה מתבטא בפיתוחן של טכנולוגיות חדשניות, אשר נותנות פתרונות לבעיות סביבתיות כגון זיהומי קרקע ומים, טיפול בפסולת, טיהור שפכים, אנרגיה ירוקה ועוד. אחד הענפים המובילים את המהפכה הירוקה הוא ענף החקלאות, אשר מחפש ללא הרף חידושים שיאפשרו את הגדלת תפוקות המזון והמים תוך שמירה על סביבה נקייה ואיזון תקציבי.    

 

הצורך

השימוש בחומרי הדברה וריסוס כימיים להדברת מזיקים הוא מהגורמים המזהמים ביותר את כדור הארץ. חומרי ההדברה הינם רעילים, מזהמים את הקרקע וחודרים למי התהום, וכמובן נשארים על המזון אותו אנו צורכים וגורמים לתחלואות רבות. למרות התקנות המחמירות ברוב מדינות המערב, פעמים רבות ישנן חריגות בשימוש בחומרי ההדברה, ועל אף השימוש בחומרי הדברה החקלאים מאבדים כ-20% מהיבול שלהם כל שנה בשל מזיקים. בנוסף, החרקים מפתחים עם הזמן עמידות לחומרי ההדברה ויעילותם של חומרים אלו הולכת ופוחתת.   

הפתרון המסתמן בשנים האחרונות לטיפול בבעיית המזיקים הוא פתרון ההדברה הביולוגית – שימוש באורגניזמים מועילים על מנת להפחית את הפגיעה של אורגניזמים מזיקים. שיטות ההדברה הביולוגית הקיימות כיום משתמשות במינים מסוימים של בעלי חיים על מנת שירחיקו או ידללו את המינים המזיקים על ידי טריפה או טפילות. לשיטה זו שני חסרונות עיקריים:

1. יעילות נמוכה יחסית בהרחקת המזיקים.

2. חשש מפני הפרה של האיזון האקולוגי על ידי הכנסת מיני בע"ח באופן מלאכותי לסביבה אקולוגית.     

 

הפתרון

EdenShield פיתחה טכנולוגיה חדשנית להגנת הצומח, המוגנת בפטנט מאושר. מוצרי החברה הם מוצרים בטוחים וידידותיים לסביבה המבוססים על תמצית המופקת מצמח האכילאה הריחנית, צמח מדברי המפיץ ריח אשר מרחיק את שלושת סוגי המזיקים העיקריים הפוגעים בגידולי ירקות בחממה. המוצרים אינם רעילים, בטוחים לשימוש עד לרגע הקטיף ומוכיחים יעילות רבה כחלופה טבעית לחומרי הדברה כימיים. בניסויי שדה רבים שערכה החברה נרשמה ירידה של 85% בכניסת החרקים לחממה, הפחתה של 90% בשימוש בחומרי הדברה כימיים וגידול של לפחות 30% בתוצר היבול הסופי.

 

הטכנולוגיה / איך זה עובד

המוצרים 

המוצר האיכותי ביותר בתחום הגנת הצומח בשוק הקנאביס

EdenDirect: פורמולה חדשנית של תמציות צמחיות טבעיות ומינרלים אשר פועלת באפקטיביות במיגור חרקים על ידי מגע מגידולי הקנביס בחממות וצמחים אחרים.היתרון הגדול של ה- EdenDirect על פני מוצרים צתחרים הפועלים בקטילה באופן דומה הוא שה-EdenDirect מרחיק את המזיקים למספר ימים נוספים.

אופן היישום: EdenDirect מותז ישירות על עלים או פרחים.

יתרונות:

 • מסירה את התפשטות המזיקים הראשונית
 • הסוואה באמצעות ריח להגנה ארוכת טווח
 • פתרון טבעי המבוסס על צמחים
 • אינו סיסטמי
 • ידידותי לסביבה
 • צמצום השימוש בחומרי הדברה
 • ללא שאריות, ללא רעלים
 • בטוח לשימוש
 • תוצאות מידיות

EdenNet: תחליב המבוסס על תמצית האכילאה הריחנית (Achillea fragrantissima), אשר נושא את הריח והטעם של הצמח ומונע באופן יעיל את חדירת המזיקים לחממות. EdenNet משתמשת במערכת השקיה אוטומטית המורכבת מציוד סטנדרטי: משאבת מים, מחשב השקיה, מסנן, צינורות וחרירי ספריי.

שתי מערכות יישום זמינות עבור EdenNet:

- GateKeeper מותקן בכניסה לחממה ובדלתות.

- GreenFence מותקן בהיקף החממה, בתעלות הפלסטיק וברשתות.

יתרונות:

 • הסוואה באמצעות ריח: מפחית באופן דרמטי את משיכת החרקים לגידולים.
 • פתרון טבעי המבוסס על צמחים
 • צמצום השימוש בחומרי הדברה
 • מבטל את איסור הכניסה לחממה (restricted entry interval)
 • ללא שיירים, ללא רעלים
 • מניעת זיהומי וירוסים - מזיקים נגועים מעבירים את הווירוס לצמח וכנגד זה גם הכימיקלים אינם יעילים. התמצית מונעת מראש את התקרבות המזיק לצמח.
 • בטוח לדבורים
 • לא מתפתחת התנגדות לחומרי ההדברה אצל המזיקים
 • השלמה או תחליף לכימיקלים במערכות IPM
 • שיפור התוצרת  החקלאית ב- 30%

EdenForte: פורמולה חדשנית של תמציות צמחים טבעיות ומינרלים של ים המלח, אשר קוטלת מזיקים באמצעות מגע, אינה רעילה  ושומרת על בריאות הצמח. EdenForte הנו מוצר משלים, אידיאלי להדברת מזיקים משולבת (Integrated Pest Management) ובעל תאימות גבוהה עם מוצרי החברה וכן מפחית משמעותי את השימוש בחומרים כימייםופועל בשילוש עם חומרי הדברה  ביולוגיים.

אופן היישום: EdenForte מותז ישירות על עלים בשיטת ריסוס foliar.

יתרונות:

 • פתרון טבעי המבוסס על צמחים
 • אינו סיסטמי
 • ללא רעילות, ללא שאריות חומרי הדברה, ידידותי לסביבה
 • צמצום השימוש בחומרי הדברה
 • תוצאות מידיות
 • ניתן להשתמש בו עד יום לפני הקטיף
 • אין איסור על כניסה לחממה (REI)
 • זיהומי וירוסים מופחתים
 • אין הגבלות לפני הקטיף

ברשות החברה מצוי ידע נרחב אודות טיפוח חומרי גלם צמחיים:

 • ניסיון ומתודולוגיה המבוססת על מחקר נרחב ופיתוח מוצלח של צמחי מרפא מדבריים
 • ידע ספציפי לגידול מסחרי של צמחי מדבר
 • מו"פ של צמחים, מומחיות בתחום האגרו-טכנולוגיה וידע נרחב על אופטימיזציה של תהליכי ייצור.

שרשרת הערך של החברה נשלטת באופן מלא על ידה. EdenShield היא שרשרת ערך משולבת, והחברה אחראית על גידול חומרי הגלם (ראה שדות Achillea), מיצוי הצמח, פיתוח והפקת הפורמולה QA/QC ומסחור המוצר.

פטנטים

הפטנט של החברה אושר כבר בחמש מדינות: ארה"ב (2016), אוסטרליה (2017), אירופה, מקסיקו, וקניה (2018).

הפטנט ממתין לאישור בארבע מדינות נוספות: סין, הודו, קנדה וישראל.

הפטנט הרשום הוא על כל שימוש שנעשה באכיליאה הריחנית לצורך הרחקת מזיקים מגידולים חקלאיים. הפטנט מגן עלינו למשך עשרים השנים הבאות מפני תחרות בשווקים הגדולים והמשמעותיים שלנו.

- מספרי הפטנט: USA No. 1009T-01-US1 (June 2016); Australia No.1009T-01-AU (April 2017)

 

הצלחות החברה

ניסויי שדה מוצלחים

תוצאות פורצות דרך באיטליה וספרד – ירידה סטטיסטית מובהקת בחדירה של חרקים.

 

 

 

שיפור משמעותי בכמות התוצר ואיכותו. EdenNet הוכיח את יעילותו נגד המזיקים:

 • Whitefly- יותר מ- 80% הפחתה
 • Tuta absoluta- יותר מ- 90% הפחתה
 • Thrips- יותר מ -50% הפחתה.

בנוסף, ניכר כי המוצר הגדיל את שיעורי היבול והפחית את כמות הווירוסים. EdenNet  הפחית באופן מקסימאלי את נוכחותם של whitefly ו- thrips, ובכך חיסל את וירוסים אשר מועברים על ידי מזיקים אלה.

תוצאות ניסויי שדה במקסיקו - הפחתה משמעותית בחדירת חרקים.

תוצאות מצוינות בהדברת Whitefly בהשוואה בין חממה שטופלה במוצר לבין חממה שלא טופלה  טופלה. (Cherry Plum Tomato Farm, מקסיקו).

 

הצוות

הצוות

יותם גדות
מנכ"ל
MBA. ליותם גדות ניסיון של מעל 20 שנה במימוש פוטנציאל מסחרי למיזמים טכנולוגיים. הוא הקים חברות במגזרי Agtech, Security ו- IT. לפני הצטרפותו לEdenShield, כיהן כמנכ"ל Eltel ו Phytech.

פיטר שו
יו"ר דירקטוריון
MBA ו- B.Sc. בהנדסת חשמל. פיטר שו היה המייסד או המנכ"ל מקצועי הראשון של שש חברות והוביל חמש מהן לאקזיטים מוצלחים. הוא שירת, בהתייעצות עם משקיעים / קרנות הון סיכון, כמנכ"ל זמני וכמנכ"ל של ארבע חברות נוספות, וישב בלמעלה מ -15 דירקטורים פרטיים וציבוריים כדירקטור חיצוני. פיטר מתמחה בייעוץ ללקוחותיו בהיבטים האסטרטגיים והתפעוליים של העסק שלהם. הוא מייצג את OurCrowd במועצת הדירקטורים של EdenShield .

 • יו''ר הדירקטוריון
יניב קטרון
Bsc בהנדסה כימית. יניב הוא מומחה בפיתוח מוצרים בוטניים ובעל ניסיון בינלאומי ברמת ניהול בשווקים חקלאיים מתקדמים. הוא מילא תפקידים בנטפים, חיפה כימיקלים (כיל) ועשבי קדם.

 • מייסד
 • עובד מפתח
הדר סוטובסקי
סמנכ"ל מכירות
MBA, M.Sc ו PhD (מועמדת) במיקרוביולוגיה מולקולרית וביוטכנולוגיה. להדר ניסיון רב בפיתוח עסקי בינלאומי, רישוי, חדשנות אסטרטגית ומכירות גלובליות, וכן שיווק במגזרים בינלאומיים של חקלאות בת קיימא, Foodtech ובריאות הצרכן. הדר מילאה תפקידים בקרן Aquagro , Unilever open innovation port ו Frutarom.

 • עובד מפתח
שי שטרן
אגרונום ראשי
שי בעל 20 שנות ניסיון בינלאומי במסחור טכנולוגיות ומוצרים חקלאיים מתקדמים.

 • עובד מפתח
בר מסד
מנהל תפעול
B.Sc בהנדסת תעשייה וניהול. לבר ניסיון רב בתחום הפעילות וניהול שרשרת האספקה וכן בניהול פרויקטים.

 • עובד מפתח
שיין קודנצקי
אגרונומית טכנית
B.Sc. Agr. לשיין ניסיון רב בגידול עצים נשירים בצורת יבולים על ידי שימוש ב Orchard design ושיטות אגרו-טכניות. שיין אחראית על תחום ה-field scouting של EdenShield, כמו גם תמיכה ביישומים למערכות המותקנות בחממות.

 • עובד מפתח

עדכונים

עדכונים

אין עדכונים להצגה

סבבי הגיוס באמצעות פלטפורמת אקזיטוואלי מתבצעים בהתאם למודל של פטור מחובת פרסום תשקיף לפי סעיפים 15א(א)(1) ו-15א(א)(7) לחוק ניירות ערך, התשכ"ח-1968. במודל זה, בכל סבב השקעה חשיפת מידע מפורט על ההשקעה ועל החברה מוגבל ללא יותר מ- 35 משקיעים שאינם משקיעים כשירים וסבב ההשקעה איננו במתכונת של רכז הצעה כהגדרתם בחוק ניירות ערך.
עקבו אחרינו