ElastiMed

טכנולוגיית שרירים מלאכותיים שמטפלת בבצקות

אלסטימד פיתחה התקן רפואי לביש, מוגן בפטנט, לטיפול בבצקות כרוניות ואי ספיקה ורידית. המכשיר, אשר מולבש על הרגל כמו גרב, מספק פתרון יעיל למגוון מצבים רפואיים, מפחית זמן התאוששות מפציעות ספורט וצפוי לשפר את איכות חייהם של מיליוני בני אדם בכל העולם.

159% מיעד הגיוס

אין טבלה 
קמפיין נגמר אין לחצן 
שתפו
מפרסם: עומר זילכה
מומן בהצלחהגיוס אנג'לים
סוג השקעה:
שלב החברה:
קטגוריה:
מכשור רפואי

עיקרי הדברים

עיקרי הדברים

לאחר תוצאות מרשימות בניסוי קליני - ElastiMed בדרכה להישג הבא

המכשיר של ElastiMed נבדק כעת במחקר קליני להפחתת נפח הרגליים במחלקות השיקום של המרכז הרפואי שיבא, ומראה תוצאות של מעל פי 4 מהטיפול הקיים. פטנט מאושר על החדשנות הטכנולוגית שלה, וארבעה פטנטים נוספים הממתינים לאישור, ElastiMed נמצאת על סף פריצת דרך גדולה. 

הפתרון של ElastiMed מבוסס על טכנולוגית חומרים חכמים הנקראת EAP או שרירים מלאכותיים (Artificial Muscle), המאפשרת יצירתו של מכשיר מתקדם ושקט, המופעל באמצעות סוללה ומעוצב בנוחות מקסימלית. המכשיר מיועד לספק טיפול רפואי אפקטיבי במהלך היום, מבלי לשבש את שגרת יומו של המטופל.  חיישנים מנטרים את מצב המטופל, להגברת מעורבותו ומאפשרים טיפול מותאם אישית וניתור מרחוק. כמו כן, החברה נמצאת כעת בהכנות לקראת הגשה ל-FDA, וקיבלה אישור למענק חמישי מרשות החדשנות המיועד להקמת קו ייצור.

 

פתרון מתקדם למיליוני בני אדם ברחבי העולם

עשרות מיליוני בני אדם ברחבי העולם המערבי סובלים מכאב ומנפיחות ברגליים בעקבות זרימת דם לקויה. יחד עם זאת, מרבית הפתרונות הקיימים כיום בשוק הם יקרים, אינם נוחים או לא מספיק אפקטיביים ברוב המקרים. הטיפול הסטנדרטי עבור מטופלים אלו מתמצה בעיקרו בחבישת גרבי לחץ, כאשר ב-60% מממקרים אלו, הגרביים כלל אינן נחבשות ע״י המטופלים. זאת בשל העובדה שהן לוחצות מאוד על רגלי המטופל וקשה ללבוש ולהסיר אותן. פתרון נוסף ויקר הרבה יותר, הוא מכשירי לחץ פנאומטיים – שרוולי לחץ המתנפחים באמצעות מדחס אוויר. מכשירים אלו הם אמנם יעילים אך לרוב מדובר במכשור מסורבל, רועש וכבד, דבר המגביל את אפשרות התנועה של המטופל ויוצר אי נוחות. ElastiMed יצרה מוצר לביש ונוח המספק אלטרנטיבה נגישה לאינספור מטופלים בשוק של מיליארדי דולרים. ללא כל מאמצי שיווק מצדה, ElastiMed כבר עוררה עניין בקרב אלפי מטופלים ברחבי העולם המעוניינים לרכוש את המוצר. 


 

השקעות משמעותיות מצד גורמים מובילים בתעשייה

ElastiMed צברה הישגים רבים ויוקרתיים כבר בתחילת הדרך: החברה גייסה סכומי כסף משמעותיים מרשות החדשנות וזכתה במענק היוקרתי של האיחוד האירופאי - Horizon 2020. בין המשקיעים אשר השקיעו בחברה נמנים: חממת טרנדליינס, Pix Vine Capital, ואחת החברות המובילות בתחום ה-Compression Therapy.

 

 

הטכנולוגיה של ElastiMed יוצרת מגוון רחב של שימושים והזדמנויות עסקיות

המוצר שפיתחה ElastiMed מתוכנן לשימוש גם במגוון רחב של תחומים נוספים, בין היתר: כדי להפחית את זמן ההתאושות הנדרש לאחר אימון או פציעת ספורט או כדי למנוע נפיחות לאחר ישיבה ממושכת (במשך טיסה ממושכת או במשרד). כמו כן, ניתן להשתמש במוצר כדי לטפל בפצעים כרוניים ולמנוע את היווצרותם של קרישי דם. ההתקן של ElastiMed יותאם לכל רגל או זרוע ובאפשרותו לטפל בסוגים שונים של בעיות הנובעות מזרימת דם לקויה.

   

צוות איכותי ונמרץ הנתמך ביועצים מהשורה הראשונה בעולם

מנכ״ל ומייסד ElastiMed, עומר זילכה, מחזיק בניסיון עשיר בתחום החומרים החכמים ויזם בנשמתו. עומר צבר ניסיון רב בעבודה עם חומרים אלקטרו-אקטיביים, ויחד עם צוות גדל, מגוון ומנוסה, גייס לדירקטוריון החברה מומחים מהשורה הראשונה בתחומם בעולם, אשר הובילו מספר חברות לאקזיטים משמעותיים. בנוסף, נבחרת היועצים של החברה כוללת מומחה עולמי בתחום החומרים, ורופאים מהשורה הראשונה בישראל, גרמניה וארצות הברית. 

 

 

פיצ'

פיצ'

כיום, ישנו צורך מובהק במכשיר נוח ללבישה ונייד שנועד לטיפול בבצקות לימפטיות ואי ספיקה ורידית בגפיים התחתונות. גרבי לחץ, שכיום מהוות את הסטנדרט המקובל בתחום, סובלות מיעילות מוגבלת ולמעלה מ-60% מהמטופלים אינם גורבים אותן כלל. גרבי הלחץ לא נוחות, לוחצות יתר על המידה, קשה לחבוש אותן ולהסירן. כל אלו מקשה על שימוש בגרבי הלחץ ובמיוחד על אוכלוסיית הדור השלישי, אלו הסובלים מעודף משקל ואלו הסובלים מדלקת פרקים.

פתרון אלטרנטיבי ויקר הרבה יותר מגרבי לחץ, הוא מכשירי לחץ פנאומטיים. מכשירים אלו עושים שימוש בשרוול מתנפח המעסה את רגלו של המטופל, ומחקה את תנועת השחרור והכיווץ של שריר התאומים. עם זאת, שרוולים אלו הם מסורבלים, ודורשים חיבור ישיר למדחסי אוויר רועשים וכבדים, אשר מגבילים את יכולתו של המטופל לנוע וגורמים לחוסר נוחות.

על כן, הפתרונות המקובלים בשוק עולמי זה הנם יקרים מדי, קשים ללבישה או שניהם גם יחד.


הפתרון

ElastiMed  פיתחה מוצר רפואי לביש אשר מיועד לשפר את זרימת הדם ברגליים ולטפל בבצקות לימפטיות ואי ספיקה ורידית. פתרון זה, המבוסס על טכנולוגיה המוגנת בפטנט, כולל מכשיר המופעל באמצעות סוללה, המשתמש בחומרים חכמים וחדשניים כדי לעסות את הרגליים באופן עקבי לאורך היום.

בזמן השימוש, המכשיר מנתר את מצבו של המטופל ואוסף ערכים כגון: זמן שימוש, לחץ מופעל, נפח הרגל ועוד. הצגת מידע זה, יאפשר יותר עצמאות למטופל ואפשרות של טיפול מותאם אישית, תוך כדי הגברת מעורבותו בטיפול עצמו. זה יאפשר גם ניתור מרחוק ע״י הרופא, הענקת טיפול קליני מיטבי ומניעת אשפוזים מיותרים.

המכשיר של ElastiMed נבדק כעת במחקר קליני להפחתת נפח הרגליים במחלקות השיקום של המרכז הרפואי שיבא. החולים מטופלים במכשיר של ElastiMed על רגל אחת, בעוד הרגל השניה מטופלת בתחבושת לחץ (הטיפול הקיים בביה״ח). עד כה, המכשיר מראה תוצאות של מעל פי 4 מהטיפול הקיים ב-14 הרגליים שנבדקו.

בנוסף, ללא כל מאמצי שיווק, ElastiMed הצליחה לעורר עניין מצדם של מאות מטופלים ברחבי העולם, שהביעו התעניינות וביקשו לדעת מתי והיכן באפשרותם לרכוש את המכשיר.

הטכנולוגיה

הטכנולוגיה של ElastiMed מבוססת על שימוש בחומרים חכמים הנקראים EAPs (Electro Active Polymers) או שרירים מלאכותיים (Artificial Muscles). חומרים אלו מבוססים על פלסטיק רך בעל יכולת לשנות את צורתו בהתאם לאות חשמלי. ElastiMed פיתחה תהליך המאפשר לייצר רצועה המבוססת על אותם "שרירים מלאכותיים" אשר מתארכת ומתקצרת בתגובה לאות חשמלי. על ידי כריכת הרצועה סביב הרגל, התארכות והתקצרות הרצועה מומרות ללחיצה והרפיה על הרגל. כך, באמצעות שימוש בשלוש/ארבע רצועות חכמות מקבילות והפעלתן בהדרגה, רגלו של המטופל מקבלת עיסוי ונסחטת כלפי מעלה, מה שמאפשר להגביר את זרימת הדם. בנוסף, פיתוח עתידי צפוי לכלול קישוריות Bluetooth, שתאפשר ליצור טיפול מותאם אישית באמצעות משוב מתמשך שיאפשר למטופל להיות מעורב ולשלוט במצבו. החידוש יכלול גם אפשרות לניתור מרחוק על רגלו של המטופל על ידי הרופא המטפל, שיסייע במניעת אשפוזים מיותרים וניתוח Big Data על מנת לייעל ולשפר את הטיפול.


 

למוצר של ElastiMed צפויים מספר יתרונות ביחס לגרבי לחץ רפואיות:

 • קל יותר ללבישה ולהסרה
 • נוח לשימוש
 • יעיל יותר מבחינה קלינית

למוצר של ElastiMed צפויים מספר יתרונות ביחס למכשירי לחץ פנאומטיים:

 • נייד ובעל יכולת פעולה בכל מקום
 • נוח ואינו מסורבל
 • שקט
 • פחות יקר בצורה משמעותית

למוצר של ElastiMed צפויים מספר יתרונות הן ביחס לגרבי לחץ והן ביחס למכשירי לחץ פנאומטיים, בגלל הקישוריות שתאפשר:

 • טיפול מותאם אישית
 • פידבק מתמשך, המאפשר למטופל להיות הרבה יותר מעורב במהלך הטיפול ולשלוט בו
 • ניתור מרחוק ע״י הרופא המטפל
 • ניתוח מידע – המאפשר ייעול של הטיפול
 • מעקב רופא אחר זמן השימוש במוצר 

 

ראיון עם ד״ר תומס סרינה, מייסד ומנכ״ל קבוצת סרינה; נשיא לשעבר של הAAWC (אגודת הפצעים הכרוניים העולמית)

 

 

ראיון עם ד״ר משה חלק, מנהל מחלקת כלי-דם, ביה"ח שיבא- תל השומר

 

 

הצוות

הצוות

עומר זילכה
מנכ"ל ומייסד
עומר עבד בעברו כמהנדס באינטל והוא מחזיק בניסיון עשיר בתחום החומרים החכמים. הוא פיתח את הקונספט עליו מבוסס המוצר של ElastiMed בתוך מעבדה קטנה ומאולתרת שהקים בדירה קטנה בתל אביב. מאז, יחד עם צוות מגוון ומנוסה שגדל לאורך השנים, עומר הצליח להפוך את הקונספט למוצר בפועל, בעל יכולת לשפר את חייהם של מיליוני בני אדם. לעומר תואר ראשון בהנדסת חשמל ומדעי המחשב מאוניברסיטת בן גוריון בנגב.

 • מייסד
שי בובר
חבר דירקטוריון אקזקוטיבי
שי הוא משקיע פרטי מנוסה ומוכח. בעבר, שי שימש כמנהל הכללי של הפעילות בישראל וסגן נשיא בכיר ב – Paradigm (מובילה עולמית בפתרונות תוכנה לתעשיית הגז והנפט – www.pdgm.com) אשר נמכרה ל – Apax ב-2012. לפני כן, שי שימש כמנכ"ל של Odigo (אפליקציית הודעות), אשר נרכשה על ידי קומברס תמורת עשרות מיליוני דולרים בשנת 2002. בנוסף, שי שימש כעורך דין מסחרי במשרד עורכי הדין Skadden Arps, NYC. לשי תואר ראשון במשפטים (האוניברסיטה העברית) ותואר שני במשפטים (NYU)

רן ברונשטיין
חבר דירקטוריון
רן הוא מנכ"ל ומייסד משותף של Simbionix, אחת החברות המובילות בעולם בייצור סימולטורים בתחום הרפואה אשר נרכשה על ידי 3D systems תמורת מאות מיליוני דולרים בשנת 2014. לרן ניסיון עשיר בניהול ופיתוח מוצרים והבאתם לשוק. לרן תואר שני במדעי המחשב ובמתמטיקה מהאוניברסיטה העברית.

טוד דולינגר
חבר דירקטוריון
טוד משמש כיו"ר של Trendlines Medical Singapore וכמנהל ועדת ההשקעות של חממת Trendlines Israel. בנוסף, טוד משמש כיו"ר במספר חברות בהן Trendlines משקיעה. הוא הקים את קבוצת Trendlines יחד עם סטיב רודס ב-2007 ושניהם יחד מתפקדים כיו"ר וכמנכ"לים משותפים של הקרן. יחד, הם מובילים את האסטרטגיה של הקבוצה. לטוד דולינגר עשרות שנים של ניסיון בתחום היזמות.

ד‘‘ר משה חלק
חבר בצוות המייעץ
ד"ר משה חלק הוא מנהל מחלקת כלי דם במרכז הרפואי שיבא. ד"ר חלק הוא בוגר בהצטיינות של בית הספר לרפואה של הטכניון בחיפה. משה הוא מנתח כללי ומנתח כלי דם אשר השלים את התמחותו בישראל ובארה"ב. מחלקת ניתוחי כלי דם בשיבא אשר מנוהלת על ידי ד"ר חלק מעורבת במגוון רחב של פעילויות קליניות, במחקר ובחינוך.

ד‘‘ר תומס סרנה
חבר בצוות המייעץ
ד"ר סרנה הוא מנתח כלי דם; המנכ"ל והמייסד של SerenaGroup®, קבוצת חברות מחקר בתחום הפציעות והרפואה ההיפרברית. ד"ר סרנה הוא הנשיא לשעבר של AAWC (Association for the Advancement of Wound Care); הוא הנשיא לשעבר של האגודה המקצועית האמריקאית לטיפול ברפואת כאב. ד"ר סרנה משמש כסגן נשיא ב - American College of Hyperbaric Medicine.

עדכונים

עדכונים

אין עדכונים להצגה

סבבי הגיוס באמצעות פלטפורמת אקזיטוואלי מתבצעים בהתאם למודל של פטור מחובת פרסום תשקיף לפי סעיפים 15א(א)(1) ו-15א(א)(7) לחוק ניירות ערך, התשכ"ח-1968. במודל זה, בכל סבב השקעה חשיפת מידע מפורט על ההשקעה ועל החברה מוגבל ללא יותר מ- 35 משקיעים שאינם משקיעים כשירים וסבב ההשקעה איננו במתכונת של רכז הצעה כהגדרתם בחוק ניירות ערך.
עקבו אחרינו