ExoProTher Medical

ExoProTher Medical היא חברת ביוטכנולוגיה ישראלית אשר מפתחת טיפול חדשני לכ-60% ממקרי הסרטן, ובפרט לסוגי הסרטן הקטלניים ביותר. בניגוד לכימותרפיה ולהקרנות, הטיפול החדשני אינו רעיל ואינו הרסני לגוף. החברה השיגה תוצאות מוצלחות ביותר בניסויים פרה-קליניים.

202% מיעד הגיוס

אין טבלה 
קמפיין נגמר אין לחצן 
שתפו
מפרסם: לאנה וולוך
מומן בהצלחהגיוס אנג'לים
סוג השקעה:
שלב החברה:
קטגוריה:
בריאות דיגיטלית

עיקרי הדברים

עיקרי הדברים

טיפול ביולוגי חדשני לכ-60% ממקרי הסרטן

הפיתוח המהפכני של ExoProTher מכוון לכל מקרי הסרטן  עם מוטציה בגן p53 – גן המוכר כמגן הגנום. הפגיעה במנגנון זה מאפיינת כ- 60% מהסרטנים האנושיים. הפתרון החדשני עתיד לעזור לנצח את גידולי הסרטן הקשים והקטלניים ביותר, בין היתר: גליאובלסטומה (סרטן המוח), סרטן המעי הגס וסרטן הריאות. הטיפול אינו רעיל ולא גרם לתופעות לוואי בניסויים שבוצעו עד כה, ובנוסף הנו סינרגטי עם שיטות הטיפול הקיימות ועתיד להיות אפקטיבי במניעת גרורות.

 

ניסויים פרה-קליניים מוצלחים

בניסויי מעבדה הוכחה יעילות הטיפול על תאי גליאובלסטומה (סרטן המוח), סרטן המעי הגס, מלנומה (סרטן עור) וסרטן הריאות. בהמשך, תוצאות ניסוי פרה-קליני הראו הכפלה של תוחלת החיים בסרטן המעי הגס בשילוב עם הקטנת כמות גרורות והיעדר מוחלט של תופעות לוואי.

 

שוק עצום ופעיל המציג עסקאות רכישה רבות בסכומים גבוהים

ExoProTher פועלת בתחום הטיפולים הביולוגיים לסרטן, אשר נחשב כיום לעתיד הרפואה האונקולוגית ומוערך במיליארדי דולרים בשנה. בתחום האונקולוגיה ישנן רכישות רבות של חברות בשלבים מוקדמים ובסכומים גבוהים - 10 חברות לטיפול בסרטן עשו אקזיט של מאות מיליוני עד מיליארדי דולרים כל אחת רק בשנת 2018, ביניהן החברות: Bicycle ,BeneVir Biopharma ו- Unum Therapeutics – כולן חברות בשלבים פרה-קליניים. בנוסף, בעוד ExoProTher מכוונת ל כ- 60% מסוגי הסרטן, כל אחת מהחברות הנזכרות מכוונת לפלח קטן יחסית מסוגי הסרטנים הקיימים.

 

קניין רוחני בבעלות מלאה של החברה

החברה הגישה בשנת 2017 פטנט המכסה את טכנולוגיית הליבה דרך משרד הפטנטים המוביל בישראל  
Ehrlich and Fenster Patent Attorneys, 
התקבל PCT Review מעולה המציין כי כל 45 התביעות (claims) שהוגשו בפטנט נמצאו חדשניים ומקוריים, התביעות כוללות הרכב החומר, ייצור, שיטות להעברת תרופה וטיפול.
כעת הפטנט נמצא ב National Phase במדינות רבות בעולם.

פיצ'

פיצ'

הרעיון

סרטן הוא אחד הרוצחים הגדולים ביותר של המאה ה-21. כיום, כמעט 1 מכל 6 מקרי מוות בעולם נובעים ממחלת הסרטן על סוגיה השונים, והיא גורם התמותה מספר 1 בעולם המערבי. על אף מיליארדי דולרים המושקעים כל שנה בחקר הסרטן, ישנם סוגים רבים להם עדיין אין תרופה ושאינם מגיבים לטיפול הקונבנציונאלי (כימותרפיה, הקרנות). בכל שנה חולים בסרטן עשרות מיליוני בני אדם, ומספר המקרים צפוי להמשיך ולעלות בשנים הבאות.

הצורך

כ - 60% ממקרי הסרטן נגרמים כתוצאה ממוטציה בגן המקודד חלבון  ,p53 הנחשב לחלבון השומר על הגנום. הפגיעה בו מובילה להרס מנגנון ההגנה של התא, וכך, כל מוטציה נוספת יכולה לגרום להתפתחות ממאירה. מנגנון זה מוכר למדע כבר עשרות שנים, ורבים וטובים ניסו לספק p53 אנושי בריא לתאים במטרה לתקן את הפגיעה, אך עד היום, לא נמצאה דרך יעילה לעשות זאת.

הפתרון

חברת ExoProTher מיישמת גישה חדשנית לחלוטין, המתבססת על אספקת p53 תקין לתאים סרטניים, בעזרת ננו-חלקיקים טבעיים הנקראים אקזוסומים. הם יכולים לחדור בקלות את ה - BBB (מחסום דם-מוח) ולשמש כטיפול בגליאובלסטומה (סרטן המוח הקטלני ביותר, שהנו חשוך מרפא) אפילו בעזרת אינהלציה. הטיפול מכוון לסוגי הסרטן הקטלניים ביותר כגון סרטן המוח, סרטן ריאות וסרטן המעי הגס בהם אחוז המוטציה של p53  הוא הגבוה ביותר.

 

רותמים את האבולוציה למלחמה בסרטן. הננו-חלקיקים שלExoProTher , המשמשים כבסיס ליצירת התרופה, מופקים מרקמות בהם היתכנות הסרטן נמוכה ביותר. ExoProTher  למעשה הופכים מנגנון ביולוגי עתיק שמונע סרטן בצורה מקומית בלבד לטיפול ססטמי פורץ דרך. חשוב לציין שאקזוסומים אינם טוקסים (אינם רעילים) ואינם אימונוגניים (אינם מעוררים את תגובתה של המערכת החיסונית) ולכן לא גורמים לתופעות לוואי. EXO למעשה מפחית את הצורך ואפילו מייתר את הטיפולים הקונבנציונאליים ההרסניים לגוף כגון הקרנות וכימותרפיה. כל זה הופך את הטיפול של ExoProTher  למהפכני וראשון מסוגו בעולם.

 

הטכנולוגיה

הטכנולוגיה של חברת ExoProTher מביאה שני חידושים עיקריים:

1. שימוש חדשני בננו-חלקיקים טבעיים הנקראים אקזוסומים כדרך לספק את החלבון לתאים הסרטניים.

הרעיון עלה בעקבות מנגנון שהתגלה לאחרונה, הפועל זה מיליוני שנים בכל בעלי החיים החולייתנים. אנו יודעים כי המוטציות נוצרות כתוצאה מגורמים מסרטנים, כמו למשל חשיפה לקרני UV (קרינה אולטרה-סגולה) כ-90% מסרטני העור מופיעים באזורים החשופים לשמש, אך למרבה הפלא, בעיניים, האיבר החשוף ביותר להשפעת הקרינה האולטרה-סגולה, התפתחות הסרטן נדירה ביותר. מתברר שברקמות מסוימות, כמות החלבון p53 המונע את התפתחות הסרטן היא גבוהה ביותר. בנוסף לכך, ברקמות אלה, ה-P53  יחד עם  מדכאי גידולים נוספים  ארוז באקזוסומים המסוגלים לעבור מתא לתא. וכך, שאם בתא אחד p53 נפגע ואינו מגן על התא מהתפתחות הסרטן, הוא מקבל p53 תקין מהתא השכן. החוקרים של ExoProTher  מצאו דרך מתוחכמת להפיק ולרתום את האקזוסומים, המלאים ב-  p53, כטיפול פורץ דרך עבור סוגי הסרטן הקטלניים ביותר, ולמעשה הופכים מנגנון מקומי עתיק לטיפול סיסטמי מודרני.

 

 

אחת ההתוויות המרכזיות שהצוות מתרכז בה היא גליאובלסטומה - סרטן מוח קטלני ביותר וחשוך מרפא, כאשר אחד האתגרים הגדולים ביותר בהעברת התרופות למוח הוא המחסום בין הדם למוח (blood brain barrier – BBB). פרופסור דני אופן, מומחה ישראלי לאקזוסומים באוניברסיטת תל אביב וביה"ח בלינסון ויועץ מדעי של החברה, טוען שבהתבסס על מחקרים קודמים, אקזוסומים ניחנו ביכולת לעבור את ה - BBB  ולחדור ישירות לגידול הסרטני במוח.

בגרף ניתן לראות הפחתת חיות משמעותית של תאים סרטניים בעקבות אפליקציה יחידה של החומר הטיפולי. (הניסוי בוצע במרכז לטיפול בסרטן באיכילוב TBD)

טיפול אטרקטיבי במיוחד בשל תכונות הטבעיות של האקזוסומים:

 • יציבות (נשארים במערכת מספיק זמן בכדי להיות אפקטיביים)
 • חוסר רעילות ואימונוגניות.
 • יכולת לעבור BBB (מחסום דם מוח), גם בעזרת אינהלציה
 • תכונה טבעית של חדירה לתאי הגוף.
 • ניתנים לשימוש במקביל לטיפולים קונבנציונליים

2. אספקת p53 המופק מרקמות של בעלי חיים, במקום חלבון אנושי. העובדה שמקור החלבון הוא בבעלי חיים פותרת את אחת הבעיות המרכזיות של הניסיונות הקודמים, שכן התברר שגם אם מצליחים לספק חלבון אנושי בריא לתאים סרטניים, הוא עובר אגרגציה  (משקעים) עם חלבון מוטנטי ולא מסוגל לבצע את תפקידו. המבנה של חלבון מבעלי חיים שונה מעט, והדבר מצד אחד מונע את התחברותו עם החלבון האנושי המוטנטי ומצד שני מבצע את תפקידו על הצד הטוב ביותר.

יש לציין, טיפולים שמקורם ברקמות בעלי חיים אושרו בעבר ע"י ה FDA וכעת הם נמצאים בשימוש נרחב במגוון תחומים טיפוליים.

תוצאות הניסויים

ExoProTher הקימה מעבדה שמאפשרת יצירת חומר טיפולי. בניסוים הפרה-קליניים עובד הצוות עם מוסדות המחקר המובילים בישראל.

 1. ניסויי In Vitro (בקווי תאים)

בניסוי מעבדה הוכחה יעילות טיפול בגליאובלסטומה (סרטן המוח), סרטן המעי הגס, מלנומה (סרטן עור) וסרטן הריאות.

לאחר 24 שעות ניתן לראות בבירור מוות של תאים סרטניים בקבוצת ניסוי יחסית לבקרה בעקבות הוספת מנה אחת של החומר הטיפולי EXO_002. 

 

  2. ניסוי In Vivo (ניסוי בבעלי חיים) יעילות וטוקסיקולוגיה

ExoProTher ערכה ניסויים פרה-קליניים מוצלחים ביותר, שתוצאותיהם הראו הכפלה של תוחלת החיים והקטנת משמעותית בכמות הגרורות בסרטן המעי הגס. כמו כן, בוצע ניסוי רעילות שהראה היעדר מוחלט של תופעות לוואי.

 

 

ExoProTher  במדיה

 

 

הצוות

הצוות

ד"ר לאנה וולוך
מנכ"לית ומייסדת
לד"ר לאנה וולוך ניסיון של כ18 שנה בתעשיית הבריאות במגוון תפקידים, כולל מחקר ופיתוח, הנדסת מערכות, ניהול טכנולוגיות מתקדמות, ניהול מחקרים קליניים, פיתוח וניהול אסטרטגיות של מוצרים, קליניים ורגולטורים. לאנה עבדה בתאגיד GE Healthcare, ישראל וארה"ב, בתחום האקדמיה אוניברסיטת ג‘ונס הופקינס ובסטארט-אפים Arineta, ועוד. ד"ר וולוך היתה תורמת מרכזית בפיתוח של מספר מוצרים המשלבים טכנולוגיה גבוהה ורכיבים קליניים.

 • מייסד
ד"ר אלכס טנדלר
מנהל טכנולוגיות ומייסד
ד"ר אלכס טנדלר הוא יזם, מדען וחוקר, בעל ניסיון רב בניהול פרויקטים בינלאומיים בתחומי מדעי החיים וההנדסה הביו-רפואית כגון מסירת תרופות, מדעי המוח ומכשור רפואי. ד"ר טנדלר בעל ניסיון רב בהובלת פרויקטים רב תחומיים, החל מפיתוח מושגים למחקר קליני, כולל פיתוח IP, כתיבה מדעית והוראה. לד"ר טנדלר ידע מעמיק במגוון רחב של שיטות וטכניקות מחקר, כולל תכנון ומעקב אחר ניסויים במעבדה וקליניקות והוביל צוותי מחקר ופיתוח חדשניים מרובים (אינטל, הטכניון, אוניברסיטת חיפה, קשת רפואית).

 • מייסד
ד"ר יבגני טנדלר
מדען ראשי
ד"ר יבגני טנדלר הוא מדען, מומחה בביולוגית תאים עם ניסיון של למעלה משלושים שנה בתחום. מחבר פרסומים מדעיים מרובים. (מחלקת לביוכימיה קלינית, המרכז הרפואי רמב"ם, בדימוס)

 • עובד מפתח
שיי וייל
סמנכל פיתוח עסקי
מר שיי וייל הוא יזם סדרתי, משקיע, יועץ וחבר דירקטוריון בסטארט-אפים בתחום הטכנולוגי והרפואי. לשי ניסיון רב בפיתוח מוקדם של יישומים אופטיים AR / VR / MR. לשי ניסיון רב בתכנון אסטרטגי ופיתוח עסקי, עבד עבור חברות בינלאומיות כמו אפל, אינטל וברודקום וכן סטארטאפים בשלב מוקדם.

 • עובד מפתח
ד"ר דניאל אופן
יועץ מדעי
ד"ר דניאל אופן הוא חוקר, ממציא, מחדש ומייסד משותף של כמה חברות ביוטכנולוגיה בינלאומיות. ד"ר אופן היה שותף לחיבור פרסומי מחקר מרובים והוא ראש המעבדה למדעי המוח התרגומיים ב- TAU.

 • יועץ
ד"ר אלכסנדר פאנשין
יועץ מדעי
ד"ר אלכס פאנשין הוא חוקר, מומחה בביולוגיה מולקולרית, אימונולוגיה ואלרגולוגיה עם יישומים אונקולוגיים. הוא פרסם מאמרים מרובים בנושאים אלה. ד"ר פאנשין עבד במחלקה למחלות העופות, הקימרון (בדימוס).

 • יועץ
ד"ר אבי טרבס
יועץ מדעי
ד"ר אבי טרבס הוא מומחה במחקר ופיתוח תרגומי וקליני, פיתוח מוצרים, מחלוצי הטיפול האימונוקונולוגי והתא. הוא מייסד משותף של כמה חברות ביו-טק, כולל חברת Gamida-Cell שנסחרה ב- NASDAQ. ד"ר טרבס חבר בוועדת משרד הבריאות הישראלית לרישום טיפולים מבוססי תאים. שימש בעבר כסגן מנהל המרכז לחקר הסרטן בשיבא וחבר במכון אלה למלבאום לאימונולוגיה גידולית, המרכז הרפואי שיבא.

 • יועץ
יואב לוינגר
שיווק ופתרונות תהליך
יואב לוינגר הינו יזם מנוסה עם יותר מ 15 שנות ניסיון בניהול מחקר ופיתוח, הובלת פיתוח תוכנה ואינטגרציה, שיווק דיגיטלי, פיתוח עסקי, איכות ורגולציה.

 • עובד מפתח

עדכונים

עדכונים

אין עדכונים להצגה

סבבי הגיוס באמצעות פלטפורמת אקזיטוואלי מתבצעים בהתאם למודל של פטור מחובת פרסום תשקיף לפי סעיפים 15א(א)(1) ו-15א(א)(7) לחוק ניירות ערך, התשכ"ח-1968. במודל זה, בכל סבב השקעה חשיפת מידע מפורט על ההשקעה ועל החברה מוגבל ללא יותר מ- 35 משקיעים שאינם משקיעים כשירים וסבב ההשקעה איננו במתכונת של רכז הצעה כהגדרתם בחוק ניירות ערך.
עקבו אחרינו