מפרסם: דרור תמיר
מנכל
שתפו

Hargol FoodTech

Hargol פיתחה טכנולוגיה חקלאית ייחודית ופורצת דרך לגידול מתועש ומסחרי של חגבים למאכל. Hargol מספקת מענה לצורך העולמי במאגרי חלבון חדשים, אשר הולכים ואוזלים. החברה זכתה בתחרויות חדשנות בינלאומיות, ומקיימת שיתופי פעולה אסטרטגיים עם ייצרני מזון מובילים בעולם.

162%

מיעד הגיוס

34

משקיעים

0

ימים נותרו
סוג:מניות  
שלב:Round A
קטגוריה:מזון וחקלאות
•  מומן בהצלחה    
 • עיקרי הקמפיין
 • פיצ'
 • הצוות
 • עדכונים

עיקרי הקמפיין

טכנולוגיית אגרי-טק חדשנית שמובילה את מהפכת הקיימות בתעשיית המזון העולמית

Hargol פיתחה טכנולוגיה חקלאית יחודית ופורצת דרך לגידול מתועש ומסחרי של חגבים למאכל, שיתן מענה אמיתי ובר קיימא לצורך העולמי במאגרי חלבון חדשים אשר כיום הולכים ונגמרים. השיטות והטכנולוגיות שפיתחה החברה מאפשרות לגדל כמויות גדולות יותר של חגבים ביעילות גבוהה יותר ממקורות חלבון קיימים מהחי ולספק ביטחון תזונתי לאוכלוסייה עולמית הולכת וגדלה, תוך שמירה מקסימלית על איכות הסביבה.

 

הכרה בינלאומית – זכייה בעשרות תחרויות בינ"ל, השתתפות באקסלרטור יוקרתי ומכירה ליצרני מזון מובילים

Hargol FoodTech זכתה ב-11 תחרויות חדשנות בינלאומיות, השתתפה באקסלרטור היוקרתי של ענקית החקלאות Alltech וקיבלה חשיפה במאות כתבות בתקשורת העולמית. לחברה פיילוטים עם יצרני מזון בינלאומיים ומקומיים לפיתוח מוצרי מזון מבוססי חלבון חגבים. בעקבות זכייה בתחרות החדשנות של תנובה, Hargol מפתחת אבקת חלבון לספורטאים אשר תתווסף למוצרי תנובה. כמו כן, החברה מקיימת פיילוט עם חברת פרוטארום לפיתוח תחליפי בשר על בסיס חגבים ופיילוט לפיתוח חטיפים עם חברת Glanbia האמריקאית וחברת Adeka היפנית.

 

 

 

להשקיע לצד קרנות בינ"ל, חממת Trendlines, חברת wework והרשות לחדשנות

החברה גייסה עד כה כספים ממשקיעים וקרנות בישראל, הולנד, ארה"ב וסינגפור. המשקיעה הראשונה בחברה הייתה קבוצת Trendlines, החממה המובילה בישראל אשר משקיעה במיזמי חקלאות בשלבים מוקדמים. משקיעות משמעותיות נוספות הן wework, קרן Sirius מסינגפור שמשקיעה במזון העתיד, ו-SLJ מהולנד שבבעלות רנה דהאן, לשעבר יו"ר ענקית הנפט ExxonMobil. בנוסף, לאחרונה אושרו ע"י הרשות לחדשנות שני מענקי מחקר לחברה.

 

אישורים לייצוא ושיווק בארצות הברית, אירופה ואוסטרליה

לחברה אישורים מה-FDA וה-USDA לייצוא חגבים לארה"ב והיא עומדת בדרישות הרגולטוריות לייצוא לחלק ממדינות אירופה (לדוגמה: פינלנד) ומשם יכולה לשנע את החגבים למדינות נוספות באיחוד. בנוסף, לחברה אישור ייבוא לאוסטרליה. Hargol כתבה עם משרד החקלאות הישראלי את הרגולציה המקומית לגידול חגבים, יש לה אישור גידול ובקרוב צפויה לקבל את אישור משרד הבריאות למכירת החגבים בישראל כמזון. בנוסף חוות החגבים והחגבים של החברה הוכרו ע"י רבנים ככשרים והחברה צפויה לקבל בהמשך השנה תעודת כשרות ובכך להפוך לחברת החרקים הראשונה בעולם שמוכרת ככשרה.

 

 

חרגול פועלת בשוק עצום

השוק הגלובאלי של חלבון מחרקים (insect protein market) נמצא בצמיחה אדירה, בין היתר, בשל הביקוש הגואה לחלבון בעולם והמגמה הכלל עולמית של מודעות לתזונה בריאה ומעבר לחקלאות ירוקה. החגבים נהנים כבר היום מביקוש עצום ומהווים חלק מהתזונה של 2.5 מיליארד בני אדם באסיה, אפריקה ומרכז אמריקה. חברת Hargol FoodTech היא הראשונה והיחידה בעולם שהגיעה ליכולת גידול מסחרית של חגבים למאכל והביקוש למוצרי החברה מייצג פוטנציאל ענק.

פיצ'

הרעיון

החלבון הוא חומר חיוני להזנת גוף האדם וממלא תפקיד חשוב בתהליכים רבים בגופנו: בניית תאים ורקמות בגוף, בניית שריר, ייצור אנזימים, התפתחות המוח, חיזוק המערכת החיסונית (נוגדנים), העברת חומרים בדם אל התאים ומהם, ויסות הורמונלי ועוד. צריכה לא מספקת של חלבונים עלולה להוביל למגוון רחב של תחלואות, ביניהן – בעיות אנדוקריניות, פגיעה במערכת החיסון, פגיעה בפוריות, אובדן מסת שריר, פגיעה באלסטיות של העור, עייפות, נשירת שיער, פגיעה בהתפתחות ובמקרים חמורים גם מוות. המלצת ארגון הבריאות העולמי היא לצרוך 0.8 גרם חלבון עבור כל ק"ג משקל גוף למבוגר וכפול מכך לילדים ותינוקות גדלים.

 

הצורך

אחת הבעיות הגדולות של העולם המתפתח הוא מחסור בחלבונים איכותיים וזמינים, ובייחוד חלבונים שמקורם מן החי. כמיליארד בני אדם בעולם השלישי סובלים ממחסור בחלבון (protein deficiency), ובשל כך ממגוון מחלות ותסמינים.

הביקוש העולמי לחלבון צפוי להכפיל את עצמו בעשורים הקרובים ומקורות החלבון הקיימים מגיעים למיצוי ופוגעים בסביבה. כיום מתנהל מרוץ לפיתוח מקורות חלבון אלטרנטיביים שיהיו בריאים יותר לבני אדם, שיהיו ברי-קיימא ויאפשרו להזין את המין האנושי בעשורים הקרובים.

חגבים מהווים מקור חלבון יעיל מאוד אבל היום האספקה שלהם מגיעה מאיסוף בטבע שמוגבל בכמויות ובעונה מאוד קצרה.

 

הפתרון

Hargol FoodTech היא החברה היחידה בעולם שהצליחה להקים חוות לגידול אינטנסיבי של חגבים, שיאפשרו גידול לכל אורך השנה ויוכלו לספק את הדרישה של המין האנושי לחלבון בריא ביעילות גבוהה ועם השפעה מינימלית על הסביבה.

חגבים הם החלבון היעיל ביותר שהטבע יודע לייצר: הם בריאים יותר לבני אדם (70% חלבון ללא עיבוד), מכילים את כל חומצות האמינו החיוניות לגוף, מכילים חומצות שומן חיוניות ובעלי אחוזים נמוכים מאוד של שומן רווי וכולסטרול.

בנוסף, החגבים הרבה יותר יעילים לייצור (פי 20 יותר יעילים מייצור בקר), גידולם מצריך כמויות קטנות של מים, מזון ומרחב גידול והם מנוצלים ב-100% (לעומת פחות מ 50% ניצול של הפרה) – אין פסולת בתהליך.

 

הטכנולוגיה

Hargol FoodTech מפתחת טכנולוגיות ושיטות לגידול מתועש של חגבים. הפיתוחים העיקריים של החברה כוללים:

 • סביבה מבוקרת שמאפשרת שליטה בכל תנאי הסביבה לגידול חגבים לאורך כל השנה באיכות גבוהה ואחידה.
 • אינקובציה של בייצי החגבים – מצמצמת את תקופת הדגירה מ-40 שבועות בטבע ל-2 שבועות בלבד.
 • תשתית כלובים ייחודית לחקלאות וורטיקלית (גידול לגובה) שמגדילה את הייצור ליחידת שטח פי 10 ומשלבת שליטה מלאה ברמות הלחות ופינוי שוטף של הפרשות שמאפשר שמירה על סניטציה.

פיתוחי החברה הופכים את גידול החגבים ליעיל מאוד וניתן לשכפול בהיקפים גדולים ובסביבות אקלים מגוונות.

 

יתרונות החלבון מחגבים על פני מקורות חלבון אחרים

 • חגבים מכילים יותר חלבון מחרקים אחרים – 15% יותר מצרצרים ו-40% יותר מזחלי קמח וזבובים.
 • לא נדרש עיבוד נוסף – בזכות תכולת החלבון הגבוהה לא נדרש עיבוד נוסף (הפקה והפרדה) של החלבון בחגבים, לעומת עיבוד שנדרש בחרקים אחרים.
 • הטעמים והריחות של החגבים קרובים לניטראליים, בעוד שחרקים אחרים סובלים מטעמים וריחות דומיננטיים ומהווים בשל כך אתגר לתעשיית המזון.
 • חלבון חגבים הוא היחיד שמוכר ככשר ליהודים וחלאל למוסלמים. הדבר מהווה יתרון שיווקי משמעותי בארה"ב ואירופה, בהן מזון שמוכר כשר נתפס כבריא ונקי יותר.
 • חלבון חגבים נספג טוב יותר בגוף ביחס למקורות חלבון אחרים מהחי והצומח.

Hargol במדיה

 

 

Forbes

Calcalist

New York Times

Alltech

GLOBES

Haarez

TheMarker


 

הצוות

דרור תמיר
מנכ"ל
ביוגרפיה
דרור תמיר הוא יזם סדרתי של מזון ותזונה בריאה, מאחוריו אקזיט מוצלח וזכייה בעשרות פרסי חדשנות בינלאומיים. ב-26 השנים האחרונות הוא החזיק במגוון תפקידים בחברות ישראליות ובינ"ל רבות ושירת שנים רבות כאחראי על תקציבים בחיל הים הישראלי. לפני שייסד את חברת Hargol FoodTech, היה דרור המייסד והמנכ"ל של Plate my Meal – חברת סטרט-אפ העוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של כלים לאכילה בריאה הנמכרים בישראל ובארה"ב. כמו כן, היה מהמייסדים של חברת Cooking with Tami – חברה המוקדשת לבישול בריא.

 • מייסד
חנן אביב
CTO
ביוגרפיה
חנן מגדל חרקים ובעלי חיים במשך 30 שנה. הוא מוכר בישראל כ"קוסם חרקים" עם ידע נרחב ויכולת לאקלם, לפתח ולגדל מגוון רחב של חרקים בסביבה מבוקרת אקלים ובכמות תעשייתית. חנן עובד ומפתח חרקים אכילים וחרקים מועילים אחרים לתמיכה בתנועת ה entomophagy ההולכת וגדלה. חנן למד מדעי בעלי החיים בפקולטה לחקלאות ברחובות של האוניברסיטה העברית.

 • מייסד
בן פרידמן
COO
ביוגרפיה
בן פרידמן הוא יזם בתחומי חקלאות, מזון ותזונה. התשוקה שלו היא לחימה ברעב העולמי ושיפור הבריאות של ילדים. בן החזיק בתפקידים בכירים במגוון חברות בינלאומיות וישראליות במהלך 20 השנים האחרונות. - מעל 16 שנות ניסיון בניהול ותפעול אסטרטגי - בעל תואר שני במדעים מאוניברסיטת NYU - מנכ"ל ומייסד חברת Haozer & Houser, אשר מייעצת לחברות סטארט-אפ וחברות קטנות ובינוניות ועוזרת להם לעשות אופטימיזציה של משאבים על-ידי מתן פתרונות עסקיים המשולבים עם ניהול מוביל בתעשייה וכלים ושירותים נלווים. - מנהל חדשנות בינלאומית באיגוד העסקים האירופאי, חבר במרכז הרפואי רבין, חבר כבוד של Continental Who‘s Who, ומתנדב ב American Israel Friendship League.

 • מייסד

העיסקה

מסמכים

מצגים

עדכונים

אין עדכונים להצגה

זקוק לעזרה?
סבבי הגיוס באמצעות פלטפורמת אקזיטוואלי מתבצעים בהתאם למודל של פטור מחובת פרסום תשקיף לפי סעיפים 15א(א)(1) ו-15א(א)(7) לחוק ניירות ערך, התשכ"ח-1968. במודל זה, בכל סבב השקעה חשיפת מידע מפורט על ההשקעה ועל החברה מוגבל ללא יותר מ- 35 משקיעים שאינם משקיעים כשירים וסבב ההשקעה איננו במתכונת של רכז הצעה כהגדרתם בחוק ניירות ערך.
עקבו אחרינו