Herd-itt

הטכנולוגיה שמחזירה את הבטחון לחקלאים

Herd-itt משלבת אלגוריתם AI ומערכת IoT מתקדמת, לצורך פיקוח, מניעת גניבה ושיפור בריאותם של עדרי בקר גדולים. הטכנולוגיה בעלת ה-IP האטרקטיבי, המשמשת גם למניעת מגפות והצלת חיות בר נדירות, פונה לשוק המוערך במיליארדים ונמצאת לאחר השלמת הפיתוח ותחילת מכירות.

107% מיעד הגיוס

אין טבלה 
קמפיין נגמר  אין לחצן 
שתפו
מפרסם: אילן ארבל
מומן בהצלחהגיוס אנג'לים
סוג השקעה:
שלב החברה:
קטגוריה:
מזון וחקלאות

עיקרי הדברים

עיקרי הדברים

פריצת דרך בשוק עולמי אדיר בהיקפו, ללא תחרות בשטח

על אף צורך ברור מצד שוק מגדלי הבקר העולמי, החברה הינה הראשונה בתחום עם טכנולוגיה מוכנה ומוצר פעיל, ועל כן למעשה פועלת ללא מתחרים משמעותיים, בדרכה למצב את עצמה כסטנדרט עולמי. השוק הרלוונטי למערכת כולל בין היתר את מדינות אפריקה, ובהן כ-75 מיליון פרות, מרכז ודרום אמריקה עם 500 מיליון פרות ואוסטרליה וניו-זילנד עם 25 מיליון - נתונים המייצגים שוק אסטרונומי בהיקפו, שגורמים מובילים בו כבר הביעו עניין בטכנולוגיית החברה.
 

IP אטרקטיבי עבור משקיעים וקונים פוטנציאליים

ייחודה הגדול של Herd-itt נעוץ בשילוב של אלגוריתם בינה מלאכותית מתקדם, המבוסס על עיבוד ואנליזת מידע משלל חיישנים במערכת ה Internet of the thigs (IoT)  בדמות קולר המולבש על צוואר בעל החיים וכך מסוגל "לחוש" את מצבה הפיזיולוגי כולל מצבי מחלה, סכנה או גניבה, ולנטר שלל מדדים נוספים כמו התנהלות הפרה, זמני רעייה, מנוחה וכו' וכן מעקב בשלבי ייחום, עיבור והמלטה, תוך חיסכון אדיר בעלויות גבוהות והגדלת התפוקה בעשרות אחוזים, לצד קיצוץ דרמטי בהוצאות תפעול העדר הנובע משימוש ברחפן אינטגרלי במערכת, שמחליף את צי הרכב, סוסים וכו' הנחוצים עד היום למעקב אחר העדר.
 

שמירה על הסביבה, בריאות העדר, ובריאות הצרכנים

בעידן בו רבים מוטרדים מהאפשרות של מחלות זואונוטיות (שמקורן בבעלי חיים), דוגמת שפעת העופות, מחלת "הפרה המשוגעת", או מגפת הקורונה ששינתה את העולם ללא הכר, הפתרון הטכנולוגי שמציעה החברה מאפשר לראשונה ניטור קפדני מרחוק של מדדי בריאות בעלי החיים, בכל היבט אפשרי, וצמצום הסיכון להפצת מחלות, בין היתר. כמו כן המערכת תורמת רבות למזעור נזקי הטבע הכרוכים בגידול פרות לבשר, הקטנת שטחי המרעה שהיא מאפשרת מקטינה משמעותית את הזיהום האקולוגי האינהרנטי בגידול בקר, לצד שימוש בפלטפורמה לסיוע במאמצי שימור חיות בר הנמצאות בסכנת הכחדה, בשמורות טבע ואזורי בר.


                             טכנולוגיית Herd-itt מסייעת במאמצי שימור חיות בר הנמצאות בסכנת הכחדה
 

שורה של שיתופי פעולה עם חברות עולמיות מובילות

Herd-itt מקיימת שיתופי פעולה טכנולוגיים עם ענקיות שוק ובהן סיסקו, Microchip USA,  Vodafone ןחברת התקשורת Actility, וכן חברות הלווין Inmarsat, Iridium ו-Kines בצרפת. במסגרת שת"פ ייחודי עם חברת solergy מפתחת החברה  את מערכת האנרגיה הסולארית, המאפשרת את פעילות הפלטפורמה גם באזורים חסרי גריד חשמלי. בפן השיווקי מקיימת החברה שת"פים עם חברות מקומיות מובילות ובולטות בשווקי היעד של החברה, דוגמת Vodocom בדרום אפריקה, וחברת Beeline (המקבילה הרוסית ל-"בזק") בקזחסטן.
 

ייצור בסטנדרט אירופאי תחת רגולציית ISO-9000

Herd-itt משתפת פעולה עם מפעל אירופאי מתקדם וחדשני, לייצור המערכות המתקדמות והייחודיות שלה, תחת תקני ייצור המחמירים ביותר. מפעל הייצור הממוקם בבלגיה יכול לנפק כמיליון מערכות בשנה, בסטנדרטים אירופאים הנחשבים בעולם כולו כמחמירים ומהווים אות לאיכות ואמינות, תחת רגולציית תקן ISO-9000.
 

5 פיילוטים פעילים והזמנות קיימות למיליוני מערכות

Herd-itt נמצאת בעיצומם של לא פחות מ-5 פיילוטים ליישום המערכת ב-5 מדינות – דרום אפריקה, קזחסטן, ניו-זילנד, ישראל ואיטליה, עם צפי להתקנות ראשוניות של אלפי מערכות עד אמצע 2021 וכ-עשרות אלפי מערות נוספים עד סוף 2021. החברה פועלת לעמוד בהזמנות של כמה מליוני מערכות ל-4-5 השנים הקרובות, עם מכתבי כוונה (LOI) עם חברות בדרום אפריקה, ניו-זילנד, קזחסטן וברזיל. החברה משתפת פעולה עם 7 אוניברסיטאות מובילות מהאיחוד האירופי, במחקר לאיתור הפרמטרים הבסיסיים בניהול עדרי בקר, המונעים מחלות וזיהום סביבתי, לטובת ייצור מוגן  ממחלות ובריא יותר.
 

צוות מקצועי בינלאומי מוביל ובעל ניסיון רב

צוות ההובלה של Herd-itt כולל בין היתר את המייסד, אילן ארבל, מתמטיקאי מומחה לבינה מלאכותית, חתן פרס ביטחון ישראל, אשר זכה לצל"ש לחשיבה יוצרת מראש אמ"ן, לצידו פועלים בחברה שישה מהנדסים מובילים בתחומי התוכנה, החומרה, RF, רגולציה, הפעלת רחפנים, מכניקה, צוות מפתחי אפליקציה מנוסה הפועל מאוקראינה, וכן מומחית שיווק בעלת ניסיון בינלאומי.

פיצ'

פיצ'

הצורך

בדרום-אמריקה, אפריקה, ניו זילנד ואוסטרליה, רועות כיום כ-600 מיליון פרות, וממרחבי הפרא האדירים האלה מגיע רוב הבשר הנצרך ברחבי העולם. ענף גידול הבקר מאופיין בחוסר אמצעים טכנולוגיים מתקדמים, כאלו שיאפשרו ניטור פיזי, סניטרי, בריאותי, פיזיולוגי ובטיחותי של בעלי החיים, ולמעשה עד היום מתנהל הענף ללא אמצעי ניטור למצבי סכנה. התוצאה - כ-50% מהעגלים אינם שורדים עד להשלמת שלב הינקות,  כך שבשורה התחתונה, פרה מניבה עגל אחת לשנתיים במקום אחת לשנה.

אובדן התפוקה עקב עובדה זו מוערך בהיקף אדיר של אלפי דולרים לכל פרה (בחישוב אובדן צאצאים, שהיו מעמידים בבו העת גם הם צאצאים נוספים), לצד חוסר יכולת להבטיח את בטיחותם ובריאותם של בעלי החיים, בעיקר בעדרים גדולים מרובי פרטים, הרועים על פני שטחים טבעיים עצומים, באין מפריע.

הפתרון

תוך שיפור רווחת ובריאות העדר, הפלטפורמה של Herd-itt תאפשר למגדלים להגדיל ב-25% את התפוקה (צמיחה של 25% בכמות העגלים בעדר)  ובמקביל לחסוך כ-30% הוצאות בניהול העדר באמצעות רחפן המשולב אינהרנטי במערכת, המגיב באופן אוטונומי על ניסיונות גניבה, טריפה, איתור מחלות, מגפות, ועד שלב איתור מיקום ההמלטה ועוד.

בנוסף למערכת המאפשרת ספירה אוטומטית של העדר ובדיקת מצבו הבריאותי מדי 10 דקות, הרחפן המשולב אוטונומית במערכת חוסך הוצאות כבדות בגין כוח אדם ורכבי שטח, הנחוצים לניהול העדר באופן מסורתי, וכך בין היתר מאפשרת הפלטפורמה את החיסכון האדיר של 30% בהוצאות ניהול העדר. מהיום, עם Herd-itt, יכול החוואי לנהל את העדר שלו באמצעות הטלפון הסלולרי, בקלות ובנוחות, בכל זמן, מכל מקום בעולם.

פלטפורמת Herd-itt זוכה גם לעניין וביקוש רב מצד שמורות טבע, ארגונים ופעילים העוסקים בשימור והצלה של חיות טבע נדירות, ובפרט אלו הנמצאות על סף הכחדה, ככלי להגנת בעלי החיים מפני ציד לא חוקי, ניטור של מצבי מחלה, רעב ועוד. פרוייקטים אלו יבוצעו כחלק מפעילות פילנתרופית של החברה, ללא כוונות רווח, כתרומה לקהילה.

.

הטכנולוגיה

Herd-itt פיתחה מערכת אלקטרונית מתקדמת בטכנולוגיית IoT, המקושר לפלטפורמה בענן, ובו חיישנים רבים, המנוהלים על ידי תוכנה מבוססת  בינה מלאכותית, בעלת יכולות למידת מכונה.

המערכת יודעת לזהות את מיקום הפרה, ולהתריע בין היתר במצבי מצוקה, ניסיון גניבה או טריפה, ניסיון להורדת המערכת ועוד, תוך ניטור אופן ההתנהגות של בעל החיים, פעילותה הגופנית, וכן מצבי ייחום, עיבור והמלטה ועוד.


  
הדאטה הרב , כולל ספירת העדר מדי 10 דקות  מועבר מהמערכת לבסיס נתונים בענן, בו מתבצע עיבוד וניתוח נוסף של כל הנתונים, המוצג לחקלאי באמצעות אפליקציה בטלפון הנייד שלו, כולל מידע עדכני אודות מצבה הפיזיולוגי של כל פרה בעדר. במקרה של מחלה, העלמות או ניסיון לפגוע בפרה, מתקבל איתות בזמן אמיתי בטלפון הנייד, ובלחיצת כפתור יכול החוואי להעלות לאוויר רחפן, שטס אוטונומית למיקום האירוע, ומעביר תמונה בזמן אמיתי של המתרחש בשטח.


    
המערכת משדרת את הנתונים השונים ואת מיקום ה-GPS של הפרה לענן באמצעות מערכת התקשורת LORA ישירות לעמוד קליטה או באמצעות תקשורת ישירה ללווינים, ומשם לענן.


  

יתרונות ייחודיים לטכנולוגיית Herd-itt:

  • המערכת, כוללת מערכת חיישנים, רכיבי למידת מכונה ומיקום גיאוגרפי, מסוגל לעבוד כשנה בשטח ללא החלפת סוללות, יתרון אדיר ומשמעותי עבור מגדלים וחוואים. האלמנטים השונים המרכיבים את ה-IP של החברה, כולל הליכי למידת מכונה של התנהלות הפרה, לצד אלגוריתם שפותח לצורך ניהול האנרגיה במערכת לאורך זמן ממושך כל כך של שנה, הינם בלעדיים ויחודיים לחברה  -  Herd-itt היא החברה היחידה בעולם שברשותה מערכת בעלת יכולות אלו, והיחיד שנותר פעיל ללא צורך בהחלפת סוללות לאורך שנה שלמה.
  • המערכת מסוגלת לאסוף מידע בזמן אמת מקולרים כמעט מכל נקודה בעולם, בזכות מערך תקשורת המקשר בין הקולרים לענן המורכב מתשתית LORA, שפותחה על ידי סיסקו במיוחד למשימות IOT בתחום החקלאות, לצד שת"פ עם שלוש חברות תקשורת לווינית.
  • שימוש  ברחפן אוטונומי המשמש כ-Flying cowboy המשולב האופן אינטגרלי במערכת מאפשר לחוואי לקבל תמונה בזמן אמת מאותן פרות מהן הגיעו סימני מצוקה. בדרום אפריקה נבנה מרכז בקרה שלם ששולט על כל החוות אותן מפעילה המערכת, המאפשר תמונה בזמן אמת של מצב כל הפרות, כולל תמונות מהרחפן שמוזנק לפי דרישת החוואים

הצוות

הצוות

אילן ארבל
מייסד ומנכ"ל
מהנדס ומתמטיקאי עם ניסיון של 35 שנה בפיתוח אלגוריתם בתחום הבינה מלאכותית ואופטימיזציה של תהליכים בדידים. אילן הוא חתן פרס בטחון ישראל על פרויקט א‘ ובעל צל"ש מראש אמ"ן על פרוייקט ב‘, שירת 10 שנים בח"א, השתחרר בדרגת רס"ן. לאילן 30 שנות ניסיון באקו-סיסטם של חברות ההייטק בעיקר בתחום הפיתוח העסקי.

  • מייסד
שרון צימרמן
מנהלת שיווק
אחראית שיווק ותקשורת, אמריקאית במקור, בוגרת אוניברסיטת קולומביה בניו-יורק, משמשת כאחראית על כל תחום התקשורת, השיווק וניהול המשקיעים והלקוחות בחברה.

פיטר דה וויט
סמנכל טכנולוגיות
בעל תואר שני בהנדסת מחשבים, מומחה לפיתוח תוכנות זמן אמת (embedded) עם ניסיון של כ-12 שנה בפיתוח מסוג זה עבור פרויקטים בעולמות ה-IoT, פיטר ממוקם בבלגיה ומשמש כ-PM עבור הפרוייקט.

  • עובד מפתח
בארט אמל
מפתח חומרה
מהנדס אלקטרוניקה בתחום החומרה, בעל תואר שני, ממוקם בבלגיה ואחראי בחברה על פיתוח חומרת הקולר, בעל ניסיון של כ-20 שנה בפיתוח יחידות קצה וסנסורים שונים.

ברוך קנטור
מפתח מערכות רחפן
ברוך הוא מהנדס אווירונאוטיקה בעל 30 שנות ניסיון בפיתוח מערכות מוטסות, ואחראי בחברה על פיתוח מערכות הרחפן הנתמך האוטונומי, המשולב במערכת.

אנדריי יופולסקי
מפתח אפליקציה
אנדריי הוא בעליה של חברת Olive System, הכוללת כ-50 מפתחי תוכנה, הפועלים מאוקראינה, ואחראים לפיתוח אפליקציית המובייל הנלווית למערכת Herd-itt.

בארט הנדריקס
מהנדס מכניקה
מהנדס מכניקה מומחה, בעל ניסיון של כ-20 שנה בפיתוח יחידות קצה לתחום הרפואה וה-IoT, בעליו של משרד ADSO הפועל בתחום.

עדכונים

עדכונים

אין עדכונים להצגה

סבבי הגיוס באמצעות פלטפורמת אקזיטוואלי מתבצעים בהתאם למודל של פטור מחובת פרסום תשקיף לפי סעיפים 15א(א)(1) ו-15א(א)(7) לחוק ניירות ערך, התשכ"ח-1968. במודל זה, בכל סבב השקעה חשיפת מידע מפורט על ההשקעה ועל החברה מוגבל ללא יותר מ- 35 משקיעים שאינם משקיעים כשירים וסבב ההשקעה איננו במתכונת של רכז הצעה כהגדרתם בחוק ניירות ערך.
עקבו אחרינו