Mappo

הסטארט-אפ שהופך כל נסיעה לחוויה בלתי נשכחת

Mappo פיתחה טכנולוגיה ייחודית המאפשרת למשתמשיה להכיר וליהנות מאינסוף ציוני דרך תרבותיים והיסטוריים בעת הנסיעה (WAZE GoogleMaps ועוד) בערים רבות בעולם.החברה זכתה בתחרויות הסטארטאפ היוקרתיות של MICHELIN ו-FORD וקיבלה מענק מרשות החדשנות

172% מיעד הגיוס

אין טבלה 
קמפיין נגמר אין לחצן 
שתפו
מפרסם:  דדי צוקר
מומן בהצלחהגיוס אנג'לים
סוג השקעה:
שלב החברה:
קטגוריה:
רכב ותחבורה

עיקרי הדברים

עיקרי הדברים

פעילות בשווקים עולמיים אדירי היקף

הזינוק המטאורי של תעשיית הרכב העולמית בשנים האחרונות, יצר צורך חיוני מצד התעשייה לחדשנות בכל הנעשה בפנים הרכב. Mappo הינה פורצת דרך בתחום ה-  InfoTainment והתוכן עבור כלי רכב חכמים וקונסולות מדיה לרכב. בנוסף, Mappo צפויה לפעול בשוק ה"ערים חכמות", המובל על ידי ענקיות, דוגמת Google ובעידוד מובילות ענף התיירות.

 

Mappo כבר פועלת בשטח עם יותר מ- 15,000 נקודות עניין

Mappo פרצה לשוק עם שורת הצלחות עסקיות, אשר הובילו אותה לפריסה מהירה בערים החשובות בעולם: לחברה יותר מ- 15,000 נקודות תוכן קיימות בתל אביב, ירושלים, ניו יורק, פאריז, לונדון, דבלין, ברצלונה ועוד. יתרה מזאת, הטכנולוגיה המתקדמת של Mappo מאפשרת לרשת אזורים שלמים באמצעות יצירת אלפי נקודות תוכן, בכל נושא תרבותי או מסחרי, בכל עיר בעולם - בפרק זמן של 72 שעות בלבד.

 

חוזה מסחרי עם NNG ושיתופי פעולה עם מובילות שוק

Mappo חתמה על חוזה מסחרי עם NNG, מחברות קונסולות המולטימדיה המובילות בעולם. NNG משמשת כאינטגרטור תוכן עבור יצרני הרכבים. בשנה החולפת מכרה החברה יותר מ- 15,000,000 קונסולות מולטימדיה שהותקנו במיליוני כלי רכב. בנוסף, נמצאת החברה במגעים מתקדמים עם יצרנית המפות של Google, חברת Mobile Eye, ענקית התיירות העולמית Michelin ועוד.

 

Mappo זכתה בתחרויות היוקרתיות של MICHELIN ,FORD ועיריית פאריז 

Mappo זכתה בתחרות ה"סטארטאפים פורצי הגבולות" היוקרתית של MICHELIN שנערכה במרץ 2018. החברה זכתה מידי חבר השופטים המקצועי במקום השני בתחרות Make It Driveable 2018  וקיבלה את התואר "הסטארטאפ הפופולרי" מאת קבוצות המיקוד שבחנו את כל הסטאראפים המתחרים.
Mappo נבחרה לאחד מעשרת הסטארט-אפים שהוזמנו להופיע בפני כנס המשקיעים במסגרת MOBILITY SUMMIT TLV 2018, וכן עלתה לגמר הישראלי של התחרות הסינית- CIMC CHINA HUNAN INTERNATIONAL ENTREPRENEURSHIP COMPETITION.

Mappo זכתה בתחרות הסטארטאפים העולמית מטעם עיריית פאריז בשנת 2017, שבה זכתה להציג על גבי מסכי ענק נקודות תוכן ומסלולי טיולים ברחבי העיר.

 

Mappo ישולב במערכת המולטימדיה הייחודית AppLink של חברות הרכב פורד, מאזדה, טויוטה וסוזוקי!

בהמשך לתחרות האירופית של פורד החלה החברה לעבוד מול חברת פורד להטמעת המוצר שלה ברכבי חברת פורד. המערכת שפיתחה פורד פועלת גם ברכבי ענקית הרכב- טויוטה.

 

חברת פורטפוליו של החממה המובילה בישראל – The Time

חממת THE TIME היוקרתית אשר נבחרת באופן סדרתי לחממה המובילה בישראל וחתומה על הצלחות רבות, השקיעה ב-Mappo  ומהווה בעלת מניות מרכזית בה.

 

פיצ'

פיצ'

Mappo היא החברה הראשונה בעולם שמשתמשת בכל סוגי התכנים של התרבות האנושית- כדי ליצור מהם מפות . חומרי הגלם של החברה הם מאגר עצום בהיקפו של תכנים תרבותיים- ספרים( הסטוריה, ילדים, בישול, רומנים, ארכיטקטורה) , מוסיקה (מהחיפושיות באנגליה  ואזנבור בפאריז ועד שירים על הכנרת) סרטים ('רוקי' על מפת פילדלפיה) או סדרות טלויזיה ('שובר שורות' באלבוקרקי או 'בית הקלפים' בוושינגטון).

החברה מייצרת, באמצעות האלגוריתם שפיתחה, מפות של תוכן, מבוסס מיקום. המפות משרתות מספר שווקים- שוק המפות, עולם התיירות ומענה לתחום הרחב של ערים חכמות. 

האלגוריתם 'קורא' טקסטים בהיקפים עצומים , מחלץ מהם ציטטות, בהן מצוין מיקום מדויק ומציב אותם כשכבה (layer) על מפה. 

הפלטפורמה הבסיסית של mappo הן המפות. mappo מציעה העשרה של המפות הדיגיטליות בשני שווקים המשתמשים במפות דיגיטליות:

1.שוק הרכב;

2.שוק הערים החכמות(לרבות תיירות).

 

 

1.  שוק התוכן לכלי רכב (IN-CAR INFOTAINMENTׂ)

שוק זה מגיע כבר היום להיקף של מיל דולרים והוא נמצא בזינוק חד, בגידול מוערך של 10% בשנה. השינויים הדרמטיים שעובר עולם הרכב - יצרו תחום חדש אותו מפתח עולם הרכב באינטנסיביות: in-car infotainment. על פי דוח של  ResearchAndMarkets 2018  צפוי שוק ה INFOTAINMENT לגדול מ 19.66 מיליארד דולר ב 2016 (בעיקר מפות ניווט ורדיו) להיקף של 33.16 מיליארד ב-2023.

להלן שתי התפתחויות טכנולוגיות עיקריות מהעת האחרונה אשר יצרו בשוק הרכב הזדמנויות עסקיות חדשות,בהיקף של מיליארדי דולרים: 

    1.  כניסת האינטרנט אל הרכב. מרבית המכוניות יוצאות מפס היצור עם SIM.

    2. הכנסת מסכים נוספים לרכב - פועל ישיר של חיבור הרכב לאינטרנט.

 

 

החלל הפנימי של  הרכב  מכונה היום על ידי  היצרנים: "LIVING ROOM". חלל זה משתנה ומציע לנוסעים חווית נסיעה שונה מהרגיל. למעלה מ 50% מהרכבים החדשים  בשנת 2020 יהיו מצוידים ב 'סים', ולכן CONNECTED CAR היא כבר ההווה. המכונית המקוונת תספק אפשרויות ניווט מגוונות, מדריכי טיולים ומסעות, אי-מיילים, מופעי AR בחלל הרכב, פודקאסטים בשמע (AUDIO) שירותי פרסום ומשחקים. המכונית תצויד בשניים או שלושה מסכים- מקוונים כולם. לא רק הנהג,אלא גם הנוסעים ישתמשו במסכים. 

 

הפתרון

התכנים של MAPPO משדרגים את חווית הנסיעה. החברה מציעה לתעשיית הרכב- in-car Infotainment עבור המכונית המחוברת המצוידת ב SIM  ועבור המכונית האוטונומית. יצרני רכב זקוקים לתכנים עבור הנהג והנוסעים, אך אינן מסוגלות או רוצות לייצר את התוכן.

mappo מספקת ליצרני הרכב תוכן משפחתי ,מבוסס מיקום, שיודע לנוע עם תנועת המכונית.

Mappo  עונה לצורך אמיתי בו מושקעים תקציבי עתק: הצורך ביצירת חווית נסיעה משופרת שתסייע במיתוג המכונית שלהם ותסייע בשיווק ובמכירה שלה.

כל יצרני הרכב משקיעים מאמצי פיתוח , מחקר והשקעות בחווית הנסיעה של הנהג והנוסעים.רוכשי כלי רכב נותנים משקל רב לחוויה הזו. באמצעות האלגוריתם שפיתח ההחברה, היא יודעת לספק צרכים אלו לכל יצרן רכב על פני כל נקודה על כדור הארץ.

 

 

2. העיר הדיגיטלית

העיר ומוסדותיה זקוקים לתוכן דיגיטלי למטרות טיול, מיתוג ותיירות.

תושבי העיר והמוסדות בתוכה הינם דיגיטליים. התושבים והמבקרים בעיר מכירים, צורכים ומשתמשים במוצרים ושירותים דיגיטליים במידה גוברת והולכת. 

ראשי הערים מחפשים תכנים למטרות מיתוג עצמי וטיפוח מסורת זהות וגאווה עירונית. 

מוסדות עירוניים- עיריות, מוזיאונים, רכבות עיליות ותחתיות, תחבורה ציבורית, מסכים דיגיטליים בחוצות או תחנות אוטובוסים- כולם צורכים ומחפשים תוכן למסכים שהם מפעילים. 

 

הפתרון

Mappo  מציעה העמדת תכנים בכל נקודה על כדור הארץ, לרבות עיריות, גופי תיירות, ומוסדות. החברה יודעת לספק את הטכנולוגיה ואת התוכן שהיא פיתחה לשני שווקים גדולים של החיים הדיגיטליים בעיר: מוסדות עירוניים וגופי ומוסדות, תיירות וטיול.

מיתוג עירוני הינו מערכת פעולות לבניית תדמית חיובית של העיר, במטרה להשיג יתרון תחרותי למשוך השקעות ותיירים.

mappo מציעה לעיריות, למוזאונים ולמוסדות עירוניים אחרים אפשרויות מיתוג לאזרחים בדרך חדשה ומעניינת, שתבדל ותמתג אותן כערים חכמות, דיגיטליות ומקושרות.

 


.

 במהלך השנה האחרונה הצליחה החברה להוכיח את היותה מענה לצרכים של העיר הדיגיטלית:

פאריז- עירית פאריז וחברת JCDECAUX הפעילו מסכים דיגיטליים על גבי תחנות אוטובוסים שכללו מידע, משחקים, ותכני תרבות.שני הגופים קיימו תחרות סטארטאפים עולמית שבה נבחרו 20 סטארטאפים להציג את המוצר שלהם.  Mappo נבחרה והציגה על גבי המסכים נקודות תוכן ומסלולי טיולים בסביבה הקרובה לתחנת האוטובוסים.

כמו כן, תיירים ותושבים מקומיים מטיילים באמצעות הטלפון הנייד שלהם.  המשתמש הדיגטלי כבר מורגל לצרוך תכנים- בידוריים ואינפורמטיביים- באמצעות המכשיר הנייד שלו, ואולם, אם המשתמש מבקש לטייל, לסייר, ללמוד ולהנות מן המקום- הוא יכול לקבל זאת באמצעות מדריך, קבוצה מאורגנת או להשתמש בעשרות אתרי ואפליקציות איטנרנט. למטייל- המקומי והתייר. 

 

mappo יודעת לספק לכל עיר בעולם, בפרק זמן של מספר ימים , תכנים מקומיים. mappo מוכרת DATA לעירייה או לחברת תיירות מקומית. לדוגמא, מספקת חברת TURISME בברצלונה למאות אלפי הלקוחות שלה בחודש מסלולי טיול  שיוצרו על ידי  mappo. 

היכולות  הטכנולוגיות של  mappo  בתחום זה מומחשות היטב באתר mappo.world. ניתן לראות אינספור מסלולים ונקודות ענין בתל אביב, ירושלים, דבלין, ניו יורק, פאריז, ברצלונה והרשימה עוד ארוכה.

 

הטכנולוגיה

החברה מפתחת פלטפורמה גלובלית, המאפשרת לחבר בין כל סוגי התוכן (טקסטים, שירים, סדרות טלוויזיה, סרטים) לבין המיקומים שלהם, על פי מקום ההתרחשות של התוכן.חיבור זה יוצר מאגר DATA  בהיקף עצום ומפות תוכן הכוללות נקודות ענין (POI) ומסלולים.

מאגר ה DATA המדובר יוצר שכבה על גבי מפה דיגיטלית – בין אם היא באפליקציה או באתר אינטרנט. שכבה זו על גבי המפות נוצרת  על ידי אלגוריתם  GEO-REFERENCING . המדובר באתגר טכנולוגי משמעותי: ניתוח טקסטים,חילוץ המיקום  והצבתם באופן מדויק על מפת העולם. 

מוצר ה AI של החברה הוא ייחודי. אין למצוא כיום בעולם שכבת תוכן גיאוגרפי המשתמשת בתכני תרבות לגווניהם. השכבה מיועדת לחברות מיפוי, ערים חכמות, חברות תיירות, מוסדות תרבות ומוסדות חינוך.

 

 

פטנטים

Text Geo-Referencing Engine

הפטנט הוא על טכנולוגיית הליבה המשמשת את המוצר

נמצא בהליך כתיבה וסקר פטנטים, רישום צפוי ביולי 2019.

Automatic Interest-Based Route Generation Engine

הפטנט הוא על טכנולוגיית הליבה המשמשת את המוצר

טרם החל הליך כתיבה, בוצע סקר פטנטים ראשוני. רישום צפוי בינואר 2020

 

מוצרים וטכנולוגיות קיימים:

1. פלטפורמה ליצירת תוכן גיאוגרפי. הפלטפורמה היא web-based ומותאמת לכל המסכים (responsive).הפלטפורמה מאפשרת גם לקהילה, ליצור ידנית, תוכן גיאוגרפי והעשרתו באמצעות תכנים נוספים הקשורים למיקום, ליצירה או ליוצר, ולהעלות סרטים ותמונות 

2. מנוע Geo-Referencing בשפה האנגלית. החברה פיתחה מנוע המסוגל לעבד טקסטים, לזהות אזכורי מיקום ברזולוציה גבוהה (רחוב, אתר, מונומנט, שכונה, בניין, עיר, מחוז, מדינה) עם מודל מאומן לטקסטים ספרותיים. המנוע מסוגל לנתח ספרים שלמים באנגלית ולמקם אזכורי מיקום על מפת העולם בדיוק של 85%.

3. Data API - מערכת מאובטחת להפצת התכנים וניהול משתמשים לטובת הלקוחות (B2B) שיכולים לקבל את התכנים בחתכים שונים ולהשתמש בהם במוצרים שלהם.

4. מערכת ניהול, הצגת ותיוג תכנים- המערכת מאפשרת לעורכים לצפות בתוכן שנוצר באמצעות המנוע, לבקר ולתייג אותו, כך שישמש ללמידה וטיוב של המנוע ולניפוי תוכן שאינו רלבנטי. באמצעות המערכת ניתן לבנות בסיסי נתונים לשדרוג המנוע וללמידה עצמאית באמצעות רשתות נוירונים (AI).

 

תכנית הפיתוח הטכנולוגי לשנה הקרובה

1. SALIENCY: בחירת פסקאות ודירוג שלהן לפי מידת העניין שהן מעוררות. אתגר גבוה שמימושו יאפשר לחברה להציע DATA 'מעניינת' ולא כל פסקה ללא הבחנה במידת העניין שהם יעוררו. 

2.  ROUTE-GENERATION: יצור מסלולים בצורה אוטומטית לפי תחומי עניין, מיקום גיאוגרפי, זמן והתאמה למשתמש מסוים. 

3. מנוע Route-Generation המסוגל לייצר מסלולים בזמן אמת לפי נושאי עניין והתאמה לפרופיל המשתמש

 • בתוך שנה וחצי, הפלטפורמה מתכננת ליצור תוכן בהיקף של כמיליון פריטי תוכן בפריסה עולמית, במגוון תחומים, במאות ערים. 
 •  הפיתוח הטכנולוגי מקים פוטנציאל  לשני פטנטים: האחד (Geo-Referencing) כבר נמצא בהליכי רישום, והשני (Route-Generation) ירשם במהלך תהליך הפיתוח.

 

 

הצוות

הצוות

אורי ויינהבר
יו"ר
ד"ר אורי ויינהבר משמש היום כשותף פעיל בקרן ההשקעות הבינ"ל- CATHAY. בעבר, אורי היה שותף בקרן THE TIME בשנים 2009-2017 וליווה עשרות סטארטאפים, עד להצלחתם.

 • מייסד
 • יו''ר הדירקטוריון
דדי צוקר
CEO
דדי צוקר היה חבר כנסת מוערך וחשוב כ-18 שנים. בהמשך,לקח חלק בעולמות של תוכן דיגיטלי, כיזם ומנכ"ל. דדח ניהל 3 ערוצי טלויזיה בכבלים, מנהל ובעלים של חברת הפקה בתחום האיטנרנט, ומאוחר יותר בעולמות התוכן של הסלולר.    Mappo הוא הסטארטאפ הרביעי של צוקר כיזם ומנכ"ל.

 • מייסד
משה דוד
 Co Founder ודירקטור
משה דוד  שימש כנשיא אמדוקס צפון אמריקה. במשך שנותיו הרבות, משה צבר נסיון רב בהתמחות ניהול חברה בינלאומית. במהלך השנים רכש נסיון  רב במיזוגים ורכישות. כמו כן,משה היה מנכ"ל ודירקטור במספר סטארטאפים, ביניהם KIDOZ (יו"ר) והסטארטאפ OMNISYS משה דוד משמש כיום כמנכ"ל TIBA PARKING

 • מייסד
 • דירקטור
 ניר טרלובסקי
דירקטור
ניר טרלובסקי משקיע כבר למעלה מ 20 שנים כ ANGEL וכמנהל בקרן FIRST TIME. ניר משמש כמנכ"ל החממה -THE TIME בשנים האחרונו, וכן כיו"ר Pixelot. ניר טרלובסקי היה מעורב ועומד מאחרי הצלחות דוגמת PLAYBUZZ MATOMY,METRICS והרשימה עוד ארוכה.

 • דירקטור

עדכונים 1

עדכונים 1

 • תאריך עדכון: 04/03/2019
  לאחרונה, חברת Mappo הגיעה להסכמה רשמית על שיתוף פעולה ותחילת עבודה עם חברות הרכב פורד, מאזדה, טויוטה וסוזוקי! הפלטפורמה תוטמע בחודשים הקרובים במערכות הבידור של מאות מליוני הרכבים החדשים ברחבי העולם.
סבבי הגיוס באמצעות פלטפורמת אקזיטוואלי מתבצעים בהתאם למודל של פטור מחובת פרסום תשקיף לפי סעיפים 15א(א)(1) ו-15א(א)(7) לחוק ניירות ערך, התשכ"ח-1968. במודל זה, בכל סבב השקעה חשיפת מידע מפורט על ההשקעה ועל החברה מוגבל ללא יותר מ- 35 משקיעים שאינם משקיעים כשירים וסבב ההשקעה איננו במתכונת של רכז הצעה כהגדרתם בחוק ניירות ערך.
עקבו אחרינו