Mirrori

הטכנולוגיה שמשנה את תעשיית היופי

מירורי מפתחת טכנולוגיה חדשנית בתחום הביוטי-טק אשר משנה את הדרך בה נשים צורכות מוצרי טיפוח וקוסמטיקה, באמצעות פלטפורמה לייעוץ וליווי אישי המבוססת על טכנולוגיות עמוקות של ראייה ממוחשבת, כריית מידע ו- NLP.

153% מיעד הגיוס

אין טבלה 
קמפיין נגמר אין לחצן 
שתפו
מפרסם: מירה עוואד-חרייש
מומן בהצלחהגיוס אנג'לים
סוג השקעה:
שלב החברה:
קטגוריה:
תוכנה

עיקרי הדברים

עיקרי הדברים

צורך חזק וגובר לייעוץ יופי ופרסונליזציה בשוק עצום

שוק הקוסמטיקה והיופי העולמי הוא שוק עצום המוערך במאות מיליארדי דולרים נכון לשנת 2019 וצפוי לצמוח בעשרות אחוזים תוך 5 שנים. יחד עם זאת, מחקרים מראים כי חלק עצום מצרכניות מוצרי היופי מוצפות מהמבחר האינסופי. גם לאחר שהן קונות מוצרים, הן לא יודעות כיצד להשתמש בהם וחשות צורך גדול בסיוע והדרכה. כך למשל, סקר צרכני הראה שאישה אמריקאית ממוצעת משתמשת רק בחמישה מוצרי יופי מתוך תיק ממוצע המכיל כארבעים מוצרים. ביטוי משמעותי לצורך בהדרכה ניתן לראות בצמיחה המשמעותית במספר הצפיות השנתיות בסרטוני יוטיוב בנושאי איפור ממיליארדים בודדים של צפיות בשנת 2013 למאות מיליארדים צפיות בשנת 2018, גידול עצום בפרק זמן קצר מאוד

יחד עם זאת, סרטונים אלו אינם מותאמים למאפייניה של כל אישה ומוצרי האיפור הקיימים אצלה בבית. כמענה לכך, מירורי מפתחת פלטפורמה ייחודית המספקת ייעוץ והמלצות יופי פרסונאליות והמחשות איפור בהתבסס על שילוב של טכנולוגיית עמוקות של ראייה ממוחשבת, כריית מידע ולמידה עמוקה. מירורי הצליחה להגיע לניסוי של יכולות המוצר בקרב אלפי משתמשים פעילים, כולל עשרות אחוזים של משתמשים חוזרים, מה שמהווה דוגמא מצוינת להיתכנות ולהתעניינות שקיימת כבר עתה במוצר של החברה.

 

טכנולוגיה פורצת דרך להעתקת איפור בעלת אופק מסחרי אדיר

מירורי פיתחה טכנולוגיה ראשונה מסוגה להעתקת איפור מתמונה בודדת לתמונת המשתמשת. הטכנולוגיה מאפשרת לבודד את שכבת האיפור מתמונת המאפרת ולהעתיק אותה לפניה של משתמשת, באופן ריאליסטי ואוטומטי לחלוטין. כיום, פתרונות להעתקת איפור מבוססים על יצירה ידנית של פילטרים/איפור בפוטושופ שמועתקים לפניה של המשתמשת. בניגוד אליהם, החדשנות בטכנולוגיה של מירורי מאפשרת יצירת פילטרים להעתקת איפור באופן אוטומטי על בסיס האלגוריתם וללא התערבות ידנית. 

הפוטנציאל של הטכנולוגיה הזו ברמה המסחרית הוא עצום. בעוד שיכולת המחשת איפור כיום היא בעיקר נחלתן של מותגי איפור וחברות גדולות, הטכולוגיה של מירורי מאפשרת להנגיש אותה לכל אחת ואחד באופן פרטי. כל תמונה יכולה להפוך באופן אוטומטי לפילטר איפור ולהיות מומחשת על פניה של משתמשת באופן פשוט ומהיר. בנוסף, ולאור החדשנות הטכנולוגית הקיימת במוצר, כבר הוגש עליה פטנט במטרה להגן על טכנולוגיה זו.

יצירת מאגר נתונים עצום וייחודי לתחום ניתוח הפנים והביוטי-טק בשיתוף עם ירין שחף - בית הספר הגדול בישראל למקצועות היופי

במסגרת השותפות עם ירין שחף, בית הספר הגדול בישראל למקצועות היופי, מירורי קיבלה גישה לכמויות דאטה גדולות ובנתה במהלך השנה וחצי האחרונות מאגר נתונים עצום אשר מהווה נכס משמעותי וייחודי בתחום הביוטי-טק. מאגר הדאטה מכיל אלפי סרטונים עם תיוג למוצר, טכניקה ואזור הנחה בפנים, וכן עשרות אלפי תמונות ייחודיות ומתויגות ברמת דיוק גבוהה עם זכויות שימוש בלעדיות של החברה. מאגר הדאטה מאפשר לפתח טכנולוגיות מתקדמות כגון העתקת איפור בין תמונות, וטכנולוגיות הדרכה שונות להנחת איפור. לצורך השוואה, חברת Modiface שנמכרה ל- L'Oréal לפני כשנתיים דיווחה שאחד הנכסים המרכזיים שלה היה מאגר של אלפי נתונים מתויגים. מאגר הדאטה שצברה מירורי הוא עצום, אינטגרלי לטכנולוגיית הלמידה העמוקה ומהווה חסם משמעותי לפיתוחים טכנולוגים מתחרים.

שותפים אסטרטגיים מובילים והתעניינות מצד גורמים מובילים בתעשייה

מלבד השותפות עם ירין שחף, החברה מקבלת תמיכה אסטרטגית ממרכז החדשנות הטכנולוגית Road2 (בו שותפה Nvidia) אשר מספקים לה שירותים תומכים בתחום המחשוב ופעילות הפיתוח בתחום הבינה המלאכותית וכן מעטפת לחיבורים אסטרטגיים ועסקיים באמצעות Nvidia. בנוסף על כך, החברה התקבלה לתוכנית היוקרתית של פייסבוק, Growth program for consumer tech startups, וזאת בנוסף להיותה בוגרת של האקסלרטור Hybrid, אחת מתוכניות היזמות של 8200.

מלבד השותפים השונים, החברה זכתה למימון ולמענקים בסכומים משמעותיים מרשות החדשנות, וזאת כתוצאה מהחדשנות הטכנולוגית הטמונה במוצר של החברה. על כן, גם לא מפתיע שהחברה כבר זכתה להתעניינות מצד מותגי האיפור המובילים בעולם.

צוות מוביל ואיכותי בעל נסיון משמעותי

החברה מובלת על ידי צוות איכותי המשלב בין נסיון עסקי וטכנולוגי משמעותי להיכרות יוצאת דופן עם תעשיית האיפור. מנכ"לית החברה, מירה עוואד ח'רייש, היא בעלת נסיון של למעלה מ-8 שנים בתחומי האסטרטגיה והפיתוח העסקי, בין היתר כמובילת תחום הקמעונאות ומוצרי הצריכה בחברת TASC. סמנכ״ל הטכנולוגיה, איתי כספי, הוא בעל נסיון עשיר בפיתוח וביזמות בתחום הראייה הממוחשבת, בין היתר מהטכניון ומעבדת הבינה המלאכותית של אינטל. בנוסף אליהם, ירין שחף, בעל בית הספר המוביל בישראל למקצועות האיפור, הוא שותף אסטרטגי משמעותי המכיר את עולם האיפור לפני ולפנים וכן דורון דביר המשמש כיועץ בדירקטוריון, מומחה בעל שם בינלאומי בתחום השיווק הדיגיטלי, הוביל בעבר את תחום ה–User Acquisition בחברת Lemonade שהונפקה ביולי 2020 לפי שווי של עשרות מיליארדי דולרים.

 

פיצ'

פיצ'

חברת מירורי הוקמה בשנת 2019 מתוך חזון לשנות את הדרך שבה נשים צורכות מוצרי טיפוח וקוסמטיקה ולהפוך אותה לחכמה יותר. נשים ברחבי העולם משקיעות משאבים רבים על קוסמטיקה וטיפוח. אישה אמריקאית במהלך חייה מוציאה כעשרות אלפי דולרים על מוצרי איפור ומבלה כ-4 חודשים בממוצע באיפור וטיפוח עצמי.  

שוק הקוסמטיקה והיופי העולמי הוא שוק עצום המוערך במאות מיליארדי דולרים נכון לשנת 2019 וצפוי לצמוח בעשרות אחוזים תוך 5 שנים. הצמיחה השנתית שלו נחשבת מהגבוהות ביותר בשוק מוצרי הצריכה – כמעט כפולה מהצמיחה השנתית הממוצעת של שוק הביגוד למשל.

יחד עם זאת, שוק האיפור ומוצרי היופי דורש ידע וניסיון, וההתמצאות בו היא מאוד מורכבת ומאתגרת לרוב הנשים. לכן, נשים רבות חשות בלבול רב ומחפשות דרכים שונות לקבלת סיוע והדרכה לאורך מסע רכישת המוצרים:

 • לפני הרכישה: כ-70% מהצרכניות בארה"ב חשות מוצפות מהמבחר האינסופי, והן פונות לחברות המייעצות להן, אך גם המלצות אלו אינן מותאמות באופן אישי לצרכים של כל משתמשת.
 • במהלך הרכישה: כ-63% מהצרכניות מדווחות שההבטחות והטענות של מותגי היופי השונים מבלבלות אותן. כמחצית מהצרכניות העידו כי הן בהחלט או קרוב לוודאי יעשו שימוש ביועצת איפור דיגיטלית המסייעת להן בתהליך הרכישה, המתרחשת אונליין או בחנות. יחד עם זאת, הייעוץ שמקבלות נשים בחנויות, גם אם הוא פרסונאלי באופן מקיף, הוא נקודתי לצורך או מוצר מסוים ולרוב מושפע משיקולים שיווקיים.
 • לאחר ביצוע הרכישה: נשים רבות מעידות כי חסר להן הייעוץ וההכוונה הנדרשות לצורך שימוש נכון במוצרי האיפור והטיפוח שברשותן, מה שמוביל לכך שנשים רבות מחפשות הדרכות בפלטפורמות שיתוף וידאו כלליות והדרכות אלו לרוב אינן מתאימות למאפייני פניהן ולמוצרי היופי שברשותן. כמו כן, נשים לרוב משתמשות בחלק קטן מהמוצרים שנקנו ובאופן לא אפקטיבי. סקר צרכני הראה שאישה אמריקאית ממוצעת משתמשת רק בחמישה מוצרי יופי מתוך תיק ממוצע המכיל כארבעים מוצרים.

מלבד הצרכים שעולים במסגרת הליך הרכישה, משבר הקורונה העצים את הצורך במענה מרחוק עבור ייעוץ בתחום הקוסמטיקה, וכן העצים את המגמה בה נשים מחפשות ידע פרקטי המאפשר להן להתאפר בעצמן ולשמור על הטיפוח שלהן בבית. מגמה זו מתכתבת עם העובדה כי נותני שירות רבים בתעשיית היופי העבירו את מוקד העסק שלהם לאונליין והציעו הדרכות דיגיטליות במקום השירותים הפיזיים. ההערכה היא שהנטייה של הצרכנים להפחית מגע פיזי עם נותני שירות בתעשיית היופי תהיה ארוכת טווח ולא תעבור עם חלוף המשבר. על כן, צרכים של מתן ייעוץ יופי מרחוק שהתעצמו במשבר הקורונה מתחברים באופן מלא עם הצרכים שזיהינו ושעבורם אנו מפתחים פתרונות טכנולוגיים פורצי דרך.

 

הפתרון

בהמשך לצורך העצום והגובר בשוק, מירורי מפתחת פלטפורמה פורצת דרך שעתידה לשנות את הדרך בה נשים צורכות איפור ומוצרים בתחום היופי. בהתאם לדרישות צרכניות מוצרי הקוסמטיקה והיופי, הפתרון מתחיל ממענה על הצרכים שלהן בשלב לאחר הרכישה:

לאחר הרכישה: מירורי מספקת המלצות יופי מותאמות אישית עבור נשים בהתבסס על מאפייני הפנים שלהן ותיק המוצרים הקיים אצלן. בהתאם לבקשת המשתמשת, מאפייני הפנים שלה, תיק האיפור והטעם האישי, הפלטפורמה תציע מספר המלצות למראה מקצועי והדגמתו על פניה. המשתמשת תבחר את המראה המועדף עליה ואז תקבל מדריך אישי להשגתו בעזרת מוצריה.

בנוסף, הפלטפורמה תאפשר למשתמשת לנתח ולעקוב אחר שינויים במצב העור שלה ולקבל המלצות לשגרת טיפוח ביתית בהתבסס על המוצרים הקיימים אצלה והאתגרים שבהם היא צריכה להתמקד.

לאחר מכן, דרך ניתוח פרופיל המשתמשת וביסוס הקשר איתה, הפלטפורמה תעבור למתן מענה לצרכים שעלו בשלבים האחרים במסע הלקוח כמתואר לעיל.

בשלב לפני הרכישה: הפלטפורמה תציע המלצות למוצרי איפור משלימים כדי לשדרג את סגנונות האיפור הנבחרים. כמו כן, הפלטפורמה תציע המלצות למוצרי טיפוח כדי לענות על אתגרים מסוימים במידה והיא מזהה דרך המעקב שאינם מטופלים או המוצרים הקיימים מתבררים כלא אפקטיביים.

 

בשלב הרכישה: המשתמשת תקבל המלצות אובייקטיביות עבור מוצרי איפור ללא זיקה או העדפה למותג מסוים – עבור כל מוצר משלים, היא תקבל חלופות למוצרים ממותגים שונים, רמות מחיר שונות, לצד פונקציונאליות דומה ברמה מספקת.

 

הטכנולוגיה

הפלטפורמה למתן ייעוץ יופי חכם מבוססת על שילוב של שלוש טכנולוגיות מרכזיות:

 • טכנולוגיית Recognition כולל מודלים מתקדמים של בינה מלאכותית לסגמנטציית הפנים, זיהוי מאפיינים מרכזיים הרלוונטיים להמלצות על איפור וכן למעקב על מצב העור על פני זמן. המנוע גם כולל טכנולוגיה של כריית מידע ועיבוד שפה טבעית לקטלוג מוצרי האיפור לפי המאפיינים והשימושים שלהם.
 • טכנולוגיית Recommendation, הרכיב הזה קולט את כל המידע המנותח ו״המתויג״ של המשתמשת, מנתח אותו דרך מודלים מתקדמים של בינה מלאכותית בשילוב חכמה אנושית ואז מנגיש המלצות יופי מותאמות אישית עבור  המשתמשת.
 • טכנולוגיית Illustration המבוססת על טכנולוגיות פורצות דרך של Photo-realistic rendering המאפשרות המחשות סגנונות איפור שונים על פניה של המשתמשת באופן מציאותי. כמו כן, סימונים מדויקים על פניה של המשתמשת כדרך להעביר הדרכות בתחום היופי. החברה מפתחת גם טכנולוגיה ראשונה מסוגה בה משתמשת תוכל לראות את עצמה מתאפרת בסרטון הדרכה. טכנולוגיה זו תתבסס על מודלים גנרטיביים מבוססי רשתות נוירונים בהן בוצע חילוף בין פניה של המאפרת לפניה של המשתמשת.

חדשנות טכנולוגית פורצת דרך

טכנולוגיית הליבה שהחברה פיתחה מאפשרת לבצע הדמיה של מגוון בלתי מוגבל של סגנונות איפור על גבי תמונות פניהן של משתמשות אשר צולמו באמצעות מצלמת טלפון נייד. בניגוד לפתרונות הקיימים בשוק ובספרות המקצועית, השיטה פועלת על סגנונות איפור שלא נראו מבעוד מועד על סמך תמונות איפור בלבד (ללא התערבות ידנית), מעתיקה את האיפור במדויק על פני כל חלקי הפנים לרבות ריסים, גבות וקפל העפעף, מייצרת תמונות פנים מציאותיות, משמרת את זהותה של המשתמשת ופועלת על הרזולוציה הגבוהה ביותר מבין השיטות הקיימות.

הפתרונות הטכנולוגיים המתקדמים ביותר כיום בתחום הייעוץ לאיפור והדמייתו על גבי פני המשתמשת משתמשים בטכנולוגיות המבוססות על מציאות רבודה (augmented reality - AR), מדובר בפילטרים המולבשים על פניה של המשתמשת. טכנולוגית ה-AR מתבססת על שלב ראשוני של איתור נקודות מוגדרות מראש בפניה של המשתמשת ובניית מודל תלת מימדי שלהן. לאחר מכן מבוצעת מתיחה ומיקום של מסכות מלאכותיות על פניה של המשתמשת.

טכנולוגיית העתקת האיפור של מירורי מבוססת על למידה עמוקה (deep learning). על בסיס אימון של המערכת על עשרות אלפי תמונות, המערכת לומדת איך לבצע שינויים בתמונה ללא איפור, פיקסל אחר פיקסל, כדי שתיראה דומה ככל הניתן לתמונת מאפרת, תוך שמירה על זהות המשתמשת.

 החדשנות הטכנולוגית העומדת בבסיס יכולת העתקת האיפור מתמונה לתמונה ביחס לקיים מתאפיינת במספר רבדים:

 • אוטומציה– הטכנולוגיה של מירורי, מאפשרת יצירת פילטרים להעתקת איפור של סגנונות איפור שונים באופן אוטומטי על בסיס המודל שלהם וללא התערבות ידנית. 
 • ריאליזם- בניגוד לשיטת ה-AR, בשיטה של מירורי המערכת מבוססת על שכבות איפור אמיתיות, ויש דרישה מובנית במהלך אימון המערכת להגעה לרמת ריאליזם גבוהה, מה שמאפשר למשתמשת לקבל תחושה טובה יותר של התוצאה בפועל.
 • דיוק- במערכת של מירורי, המערכת לומדת לבצע שינויים בתמונה באופן ישיר, ללא צורך במציאת כל נקודות הפנים, אך תוך שמירה על תמונה ריאליסטית ולכן מתמודדת בצורה טובה גם עם מקרים בהם AR  לא יכול לטפל.

על כן בהשוואה לפתרונות טכנולוגיים נוספים המבוססים על תשתית למידה עמוקה, הביצועים של מירורי בהעתקת איפור תמונה טובים יותר באופן משמעותי.

 

השוואת תוצאות הטכנולוגיה לטכנולוגיות אחרות

הפיתוח הטכנולוגי של החברה מבוסס בין היתר על מאגר מידע בהיקף יוצא דופן אותו החברה מחזיקה. מאגר ה-data שנוצר עד כה מכיל כ-20,000 סרטונים עם תיוג למוצר, טכניקה ואזור הנחה ועשרות אלפי תמונות ייחודיות. כמו כן, נבנה מאגר ייחודי של עשרות אלפי מוצרי איפור עם יכולת השוואה ביניהם באמצעות מודלים של כריית מידע ועיבוד שפה טבעית.

הפוטנציאל של הטכנולוגיה הזו ברמה המסחרית הוא עצום. בעוד שיכולת המחשת איפור הייתה בעיקר נחלתם של מותגים וחברות גדולות, הטכולוגיה של מירורי מאפשרת להנגיש אותה לכל אחת ואחד. כל תמונה יכולה להפוך באופן אוטומטי לפילטר איפור ולהיוות מומחשת על פניה של משתמשת. התשתית הטכנולוגית והמאגר הייחודי אשר נבנה וצומח מאפשר פיתוח יכולת שחזור אופן ביצוע איפור דרך תמונה (Shazam of makeup). לאור היכולת הטכנולוגית המתקדמת של החברה, כבר הוגש פטנט המגן על טכנולוגיית העתקת איפור, שנמצא בימים אלו בהליך אישור.

כחלק מהחזון של החברה לספק ייעוץ בהתאמה אישית, החברה תמשיך בפיתוח יכולות אלו תוך העתקת האיפור והדמיית תהליך הנחת האיפור על גבי פניה של המשתמשת. החברה מפתחת טכנולוגיה המסוגלת להנפיש את תמונת המשתמשת בהתאם לסרטון של משתמשת קיימת. השיטה להנפשת התמונה התבססה על טכניקות העתקת תנועה לתמונה והחלפת פנים בתמונה. טכנולוגיה מסוג זה אינה קיימת בשוק ותלויה ראשית ברכיב העתקת האיפור.

 

 

אזכורים במדיה

https://www.timesofisrael.com/beauty-app-checks-your-face-and-makeup-collection-dispenses-advice/

הצוות

הצוות

מירה עוואד-ח‘רייש
מנכ"לית
בעלת תואר ראשון בהצטיינות בכלכלה וניהול מאוניברסיטת תל אביב ותואר שני במנהל עסקים (MBA) מאוניברסיטת תל אביב ו- Duke University בארה"ב. לשעבר Principal ומובילת תחום הקמעונאות ומוצרי הצריכה בחברת הייעוץ האסטרטגי TASC ובעלת ניסיון של למעלה מ-8 שנים בתחומי האסטרטגיה והפיתוח העסקי.

 • מייסד
איתי כספי
CTO
בעל תואר ראשון בהצטיינות בהנדסת מחשבים מהטכניון. בעל ניסיון של 7 שנים במחקר, פיתוח ויזמות בתחום הראייה הממוחשבת, מערכות לומדות ו-Reinforcement, Learning, בין היתר הוביל פרויקטים בקבוצת מחקר מובילה בתחום ה-AI בחברת אינטל.

 • מייסד
ירין שחף
Strategic Partner
אומן איפור בינלאומי ומייסד בית הספר הגדול והמוביל בארץ למקצועות היופי עם ניסיון מעל 30 שנה בתחום. צוות ההוראה שלו כולל עשרות מורים ומדריכים אשר אמונים על הכשרת אלפי מאפרים מקצועיים מדי שנה.

 • שותף
דורון דביר
Board advisor
לשעבר מוביל תחום ה-User Acquisition ב-Lemonade. ליווה וייעץ למספר סטארטאפים מובילים בתחום ה-B2C לגבי גיבוש האסטרטגיה השיווקית וגיוס משתמשים.

 • יועץ

עדכונים

עדכונים

אין עדכונים להצגה

סבבי הגיוס באמצעות פלטפורמת אקזיטוואלי מתבצעים בהתאם למודל של פטור מחובת פרסום תשקיף לפי סעיפים 15א(א)(1) ו-15א(א)(7) לחוק ניירות ערך, התשכ"ח-1968. במודל זה, בכל סבב השקעה חשיפת מידע מפורט על ההשקעה ועל החברה מוגבל ללא יותר מ- 35 משקיעים שאינם משקיעים כשירים וסבב ההשקעה איננו במתכונת של רכז הצעה כהגדרתם בחוק ניירות ערך.
עקבו אחרינו