מפרסם: Lior Margalit
CEO ומייסד שותף
שתפו

OMEQ MEDICAL

OMEQ פיתחה מוצר פורץ דרך בתחום זריקות האפידורל, המשמשות לשיכוך צירי לידה, להרדמה במגוון ניתוחים ולצורך טיפול בכאבי גב כרוניים. המוצר של החברה מתלבש על גבי מחט סטנדרטית ומאפשר ביצוע זריקה מדויקת ובטוחה. OMEQ פונה לשוק ענק של עשרות מיליוני זריקות בשנה.

$ 855,107

גויסו עד כה

15

משקיעים

0

ימים נותרו
סוג:מניות  
שלב:Seed +
קטגוריה:בריאות
•  מומן בהצלחה    
 • עיקרי הקמפיין
 • פיצ'
 • הצוות
 • משקיעים 15
 • עדכונים

עיקרי הקמפיין

הזדמנות פעולה בשוק שלא השתנה כ- 100 שנה

40 מיליון זריקות אפידורל מבוצעות מדי שנה בעולם! הליך הזרקת חומרי הרדמה / חומרים לשיכוך כאב לחלל האפידורלי, אשר נפוץ מאד בפרוצדורות רפואיות רבות ביניהן גם לידות, כמעט ולא השתנה מאז שנות ה-20. בזמן הפרוצדורה צריך הרופא להחדיר מחט אל תוך אזור אנטומי קטן המקיף את עמוד השדרה ונקרא החלל האפידורלי. כיום, מסתמכת שיטת ההזרקה הסובייקטיבית בעיקר על תחושתו וניסיונו האישי של הרופא ובמקרים רבים (כ-30% מהמקרים) היא אינה מצליחה בניסיון הראשון ולכן המטופל נדרש לעבור שוב את הפרוצדורה או לחילופין לא מקבל את הטיפול הרצוי. 


הטכנולוגיה המוכחת של OMEQ, בעלת מספר פטנטים רשומים, תאפשר להגדיל ברמה ניכרת את אחוז הדיוק בהזרקות אפידורל כבר בניסיון הראשון, ומתאפיינת בין היתר ב-TIME TO MARKET מהיר. החברה צפויה לחדור תחילה לשוק הלידה ולהפוך לשחקן מוביל בו,  ובכך ולשנות הליך רפואי וותיק של הזרקת האפידורל להליך חדשני ומדויק יותר. 

 

מוצר מהפכני שיעילותו הוכחה במחקר POC

המוצר החדשני של OMEQ מגביר את דיוק, בטיחות ואיכות הליך ההזרקה באופן ניכר, עבור נשים בעת לידה ועבור כלל המטופלים בעת הרדמה לניתוחים שונים ובטיפולים לכאבי גב כרוניים. יעילות המוצר הוכחה במחקר POC) Proof Of Concept) פרה-קליני שבוצע בבית החולים אסף הרופא. בניסויים שערכה, הציגה החברה מעל 90% הצלחה בביצוען של ההזרקות והראתה שהמוצר בטוח לשימוש ומדויק בצורה מרשימה. בתוך חודשים ספורים תחל החברה בניסוי קליני בבני אדם בשיתוף פעולה עם בתי חולים מובילים בישראל ו/או אירופה. 


השקעה מחממת ה- Medical המובילה בישראל

OMEQ Medical  היא חברה מוערכת, אשר זכתה בהשקעה משמעותית מחממת TRENDLINES, חממת ה- BIO  המובילה בישראל, אשר מתמחה בהשקעות בתחומי המכשור הרפואי והחקלאות, והינה המשקיע הישראלי האקטיבי ביותר מבחינת מספר ההשקעות בתחומי ה-life science בשנת 2016. 

צוות מנצח של מומחי רפואה וטכנולוגיה

צוות ההנהלה של OMEQ מורכב ממומחי רפואה, בדגש על מכשור טכני, הרדמה וטיפול בכאב, לצד אנשי הנדסה ופיתוח בעלי ניסיון רב, פיתוח, שיווק, פיתוח עסקי ומכירות. כמו כן, ריכזה החברה בורד של יועצים מומחים בעלי שם עולמי בתחום ההרדמה ורפואת הכאב בישראל (ביה"ח רמב"ם), אירופה (ביה"ח האוניברסיטאי בבולוניה איטליה), וארה"ב (ביה"ח ג'ון הופקינס).  

פיצ'

הרעיון

הבעיה

זריקות אפידורל מוכרות למרבית הנשים שעברו לידה, וגם לאלו הניצבות לפניה, באופן כמעט טבעי. 
מזה עשרות שנים משמשת הזריקה הפופולרית לשיכוך צירי לידה, ונחשבת לאמצעי ההקלה הנפוץ והיעיל ביותר בעולם המערבי, בו נעשה שימוש בכ-60%-90% מהמקרים.
זריקה זו מוכרת בלידות אך למעשה משתמשים בה במגוון רחב של פרוצדורות ואף גברים רבים מקבלים אותה. 


מהי בעצם זריקת אפידורל? 


הזריקה קרויה על שם החלל האפידורלי, אזור אנטומי בגוף המקיף ומגן על עמוד השדרה, חלל זה אליו המחט מוחדרת הינו קטן מאד, 2 – 4 מילימטר בלבד, והוא עוטף ומגן על האזורים הרגישים של עמוד השדרה.  
על מנת לבצע את הזריקה מקדם הרופא בעדינות ובזהירות מחט ומזרק דרך חוליות הגב (לרוב גב תחתון) עד שהוא מרגיש שהוא חדר למקום הנכון. דרך המחט מזריק הרופא חומרי הרדמה לביצוע אלחוש אזורי וזאת ע"י חסימת אותות הכאב בעמוד השדרה, וכך המטופל לא מרגיש כאב.   

הטכניקה לזיהוי החלל האפידורלי בה משתמש הרופא הינה "טכניקה עיוורת" המבוססת על חוש המישוש, טכניקה שלא השתנתה במאה השנים האחרונות. זיהוי החלל הינו קשה, דורש מיומנות רבה וב 30% מהפרוצדורות המחט מוחדרות למקום הלא נכון בניסיון הראשון.  


ההשלכות להזרקה במקום הלא נכון

 1. לא תבוצע הרדמה או חסימה של כאב - כישלון הטיפול 
 2. יידרשו ניסיונות נוספים לביצוע זריקה מוצלחת אשר מאריכים את משך הפרוצדורה באופן ניכר.
 3. ב-5% מהמקרים תתרחש בשוגג פגיעה חודרת לעמוד השדרה, ואז עלולים להתפתח סיבוכים אשר מאריכים את זמן האשפוז ועלותו, במקרים מסוימים עלולים להופיע גם כאבי ראש עזים, פגיעה עצבית, שיתוקים, ואף מוות.

הפתרון

הטכנולוגיה מאחורי המוצר המהפכני של OMEQ Medical מסייעת לרופא לבצע את פרוצדורה 
בצורה מדויקת יותר ובטוחה יותר, לספק למטופל אלחוש כאב יעיל כבר בזריקה הראשונה ובכך לחסוך בעלויות. 
המוצר שעומק פיתחה ה- Epifinder, הינו למעשה מכשיר לשימוש חד פעמי המתלבש על מחט סטנדרטית. מנגנון אלקטרו מכני ייחודי מודד דרך המחט את ההתנגדות המכנית שמפעילה הרקמה בקצה המחט, על ידי מדידה זו ניתן לאותת לרופא שהוא הגיע לחלל האפידורלי. המכשיר אינטואיטיבי ומאפשר לרופא לבצע את הזריקה לצד הטכניקה בה הוא מאומן. 
בניסויים הפרה קליניים שערכה החברה, באמצעות חזירים, הוכחו מעל 90% הצלה כאשר באמצע 2018 תצא OMEQ לתחילת ניסוי קליני ראשון בבני אדם בבית חולים בישראל. 

איך זה עובד?

זרוע חישה דקה העוברת דרך המחט ומחוברת לסנסור ולשבב אלקטרוני יוצאת מקצה המחט באופן אוטומטי ומודדת את התנגדות הרקמות בהם נתקלת המחט.  
מדידה זו, המתבצעת ללא הפרעה לרופא, "מתורגמת" לאינדיקציה ויזואלית פשוטה ואינטואיטיבית הכוללות חיווי של שלוש נורות LED המסייעת לרופא להבין היכן ממוקמת המחט. 
עם הכניסה לחלל האפידורלי, אלמנט החישה מתריע לרופא באמצעות הבהוב הנורות ובכך מסמן לרופא לעצור את החדרת המחט.  

לחברה יש 3 פטנטים רשומים המגנים על טכניקת החישה ועל תכנון המכשיר כאשר שניים מהם אושרו בסין. רישום הפטנטים נמצא בתהליך גם ביתר חלקי העולם. 
החברה סיימה לפתח את המוצר ובימים אלו נערכת להגיש ל - FDA על מנת לקבל את אישור שיווק המוצר בארהב"ב.  

יתרונות המוצר

    • משפר את בטיחות ואיכות הטיפול 
    • חסכון בזמן ובכסף המושג על ידי הפחתת שכיחות הסיבוכים 
    • ממשק משתמש פשוט ונוח לשימוש שיהיה קל לרופאים לאמץ 
    • חסכון שנתי צפוי למערכת הרפואית של מעל חצי מיליארד דולר בשנה
     

השוק

שוק האפידורל הינו שוק ענק של 40 מיליון זריקות בשנה המשקפות שווי שוק של מעל מיליארד דולר. בארה"ב, מעל 20 מיליון זריקות אפידורליות מבוצעות מדי שנה, עם מספר דומה של זריקות המבוצעות באופן שנתי ביתר חלקי העולם. 


בנוסף, לשוק האפידורל פוטנציאל אדיר בסין עם התרחבות השימוש באופן קבוע ועם 17 מיליון לידות המתרחשות כל שנה! 
זריקות אפידורל משמשות את הרופאים בבתי החולים ומרפאות הכאב לצורך שיכוך כאב בלידה, הרדמה בניתוחים מגוונים כמו ניתוח קיסרי, ניתוחים אורתופדים וכן לצורך טיפול בכאבי גב כרוניים. 
מספר חברות אסטרטגיות אוחזות בנתח העיקרי של השוק העולמי וזאת באמצעות ייצור ושיווק ערכות אפידורל סטנדרטיות. בארה"ב הפרוצדורה משופה על ידי חברות הביטוח הגדולות. 
OMEQ צפויה לחולל מהפכה אדירה בשוק האמריקאי והעולמי, וזאת באמצעות שיתופי פעולה אסטרטגיים להטמעת המוצר בערכות הקיימות. 
הזדקנות האוכלוסייה העולמית ויתרונות השימוש בהרדמה אפידורלית (אלחוש אזורי) הם קטליזטור קבוע לגדילת השוק העולמי.  

מתחרים

השוק הכיר בצורך להגדיל את איכות ובטיחות הטיפול ולכן קמו מספר חברות Start up המפתחות טכנולוגיות חדשות לפרוצדורה זו. בין הפיתוחים השונים ניתן למצוא שיפורים מכאניים לערכות הקיימות ועד מוצרים אלקטרוניים המבוססים על חישה של לחץ או אולטרסאונד ככלי עזר למציאת החלל האפידורלי:

Episue By Indigo Orb

מזרק מכאני הכולל קפיץ דרוך בכוח קבוע מראש. עם הכניסה לחלל האפידורלי נדרך הקפיץ באופן אוטומטי. 

Epidurm By examoor

ממברנה המתלבשת בין מחט למזרק סטנדרטי. טרם הכניסה הרופא טוען את הממברנה בלחץ קבוע של אוויר, עם הכניסה לחלל האפידורלי הממברנה קורסת ובכך מסמנת לרופא את מיקומו. 

 

CompuFlo By Milestone Scientific

מכשיר הכולל יחידה קבועה ויחידה מתכלה. המכשיר כולל מחשב ומשאבה המזרימה נוזל דרך המחט. אלגוריתים ייעודי מזהה את הכניסה לחלל האפידורלי. 

Compass By Centurion

סנסור לחץ חד פעמי המתלבש בין מחט למזרק סטנדרטיים ומציג את הלחץ הנמדד. הרופא נעזר בערכים אלו על מנת למצוא את החלל האפידורלי.

Accuro  By Rivanna 

מכשיר אולטרסאונד קטן המופעל באמצעות סוללה ומאפשר בעזרת אלגוריתמים של עיבוד תמונה לתכנן את המסלול למציאת החלל האפידורלי. המכשיר משמש ככלי עזר אך מצריך את הרופא לבצע את הפרוצדורה בטכניקה הסטנדרטית. 

ייחודיות המוצר של OMEQ באה לידי ביטוי בפיתוח מכשיר אלקטרוני המתחבר לערכות קיימות כדי לבצע חישה אובייקטיבית ומדויקות יותר עם מינימום הפרעות לתהליך שמבצע הרופא ובאמצעות ממשק פשוט וקל לשימוש. 

אסטרטגית האקזיט

מודל עסקי

OMEQ פיתחה טכנולוגיה המסייעת לרופא להבין היכן ממוקמת המחט והיכן לעצור את הליך ההחדרה בעת שהשימוש העיקרי של הטכנולוגיה יבוא לידי ביטוי בזריקות האפידורל. המודל העסקי שמאחורי הטכנולוגיה עוסק בחבירה לגופים שמוכרים את זריקות האפידורל – והטמעת המוצר של OMEQ כחלק מהערכה.  

בהמשך, חזון החברה הוא לפתח את הטכנולוגיה לאפליקציות קליניות נוספות בהן ישנו צורך במיקום אמצעי רפואי במקום אנטומי ספציפי, למשל, במקרים של ניתוח לפרוסקופיה, זריקות למפרקים, שאיבת נוזלים מהריאות ועוד.

ערכת אפידורל של OMEQ תימכר במחיר של כ30-40 דולר ליחידה בהשוואה למחיר ערכה רגילה שכיום עומד על 25 דולר. 
התכנית האסטרטגית של החברה הינה לחבור לגופים אסטרטגיים כדי לשלב את המוצר שלה בתוך הערכות הקיימות ולהפוך אותן לערכות חכמות. בין השותפים האסטרטגיים הפוטנציאליים ניתן למנות חברות ענק למכשור רפואי מתכלה, לצד חברות יצרנות עולמיות גדולות.

לוח זמנים

                                                 (לחצו על התמונה לפתיחת הטיימליין בגודל מלא)

אבני דרך שהושגו:

    • סיום פיתוח בסוף רבעון שלישי (2017)
    • מעבר לטכנולוגיית ייצור בהזרקה
    • קו ייצור קטן – לייצור מאות מכשירים בחודש בחולון

השלבים הבאים:

    • FDA APPROVAL  -  Q4 2018
    • ניסוי קליני – עד סוף השנה
    • הסכם אסטרטגי ראשון עד סוף השנה ותחילת מכירות  (2019)

אסטרטגיית האקזיט של OMEQ מבוססת על צמיחה אסטרטגית באמצעות אישורים רגלוטורים, השגה של נתונים קליניים נרחבים ושיתופי פעולה עם שחקנים בולטים בתחום בשווקים השונים. באמצעות הצמיחה, הצגת יכולות החברה והטכנולוגיה שפיתחה, OMEQ צפויה להירכש על ידי גוף אסטרטגי משמעותי מבין שלל שחקני תעשיית המכשור הרפואי העולמית.

שימוש בכספי הגיוס
 • ניסוי בבני אדם

 • תמיכה ב-FDA

 • ביצוע פיתוח עסקי לטובת חתימה על הסכם מסחרי

הצוות

ליאור מרגלית
מנכ"ל
ביוגרפיה
ליאור מרגלית הוא שותף מייסד ומנכ"ל חברת עומק מדיקל . טרם הקמת עומק מדיקל שימש כמהנדס מו"פ ו-QA בחברת המכשור הרפואי EndyMed. ליאור הינו בוגר קורס חובלים, ומפקד ספינה (מיל‘) בחיל הים. ליאור מחזיק בתואר B.Sc בהנדסה ביו-רפואית, מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב.

 • מייסד
 • עובד מפתח
אסף גור
סמנכ"ל טכנולוגיות
ביוגרפיה
אסף גור מכהן כמנהל טכנולוגיות עם ניסיון רב של יותר מ-20 שנה בתפקידי ניהול בכירים בחברות הזנק בתחום המכשור הרפואי. במהלך תפקידיו השונים התמחה בפיתוח מוצרים משלב הקונספט ועד מסחור לאסף ניסיון רב בניהול צוותים מולטי-דיספילנארים בחברות הזנק שונות. טרם הצטרפותו לעומק מדיקל, ייעץ למספר קרנות הון סיכון, חממות טכנולוגיות וחברות רפואיות בתעשייה בין היתר לחברות Sanoculis Ltd., CorAlert Ltd., Aidoc Ltd., Orpheus Medical Ltd., Bio-Gaming Ltd., Regentis Ltd., EyeControl Ltd., Mor-Research Applications Ltd., Tel-Aviv University, ClearCut Medical Ltd., BrianQ Technologies Ltd ועוד. אסף הוא בעל תואר שני בהנדסה ביו-רפואית, מאוניברסיטת תל-אביב וכן B.Sc בהנדסת תוכנה וניהול תעשייתי, מהמכללה האקדמית להנדסה בתל אביב.

 • עובד מפתח
פרופ‘ אלון אייזנברג
יועץ רפואי
ביוגרפיה
פרופ‘ אייזנברג הינו רופא בכיר, מנהל היחידה לשיכוך כאב בקריה הרפואית רמב"ם, ומרצה בכיר בפקולטה לרפואה של הטכניון. תחומי מחקר עיקריים: כאב עצבי והטיפול בו, באמצעות אופיואידים וגריה חשמלית של חוט השדרה. פרופ‘ אייזנברג פרסם למעלה מ-120 מאמרים, לרבות פרקים בספרים ותקצירים בנושאי כאב שונים. פרופ‘ אייזנברג הינו בוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת תל-אביב, התמחה בנוירולוגיה ברמב"ם והשתלם בנושא כאב בביה"ח ‘מסצ‘וסטס ג‘נרל‘ של אוניברסיטת ‘הרווארד‘, בבוסטון, ארה"ב.

 • יועץ
ד"ר דויד גיכטין
יועץ רפואי
ביוגרפיה
ד"ר דויד גיכטין הינו רופא מרדים בכיר ועמית קליני במחלקה להרדמה ורפואה קריטית בבית החולים ג‘ונס הופקינס בבלטימור, מרילנד. בנוסף ד"ר גיכטין ממלא בהתנדבות משרת הדרכה במרפאת הכאב של בבית החולים איכילוב. ד"ר גיכטין הינו רופא מרדים מוסמך עם התמחות בכאב אותה ביצע בבית החולים ג‘ונס הופקינס. לד"ר גיכטין ניסיון רב של למעלה מ-20 שנה בהרדמה וברפואת כאב, במהלכן כיהן כיו"ר המחלקה לטיפול בכאב בבית החולים פרנקלין סקוור וייסד מרפאת כאב פרטית מצליחה בבלטימור, מרלינד.

 • יועץ
ד"ר בועז סמולסקי
יועץ רפואי
ביוגרפיה
ד"ר סמולסקי הינו מרצה בכיר וחוקר בתחום ההרדמה, טיפול נמרץ ורפואת כאב במחלקה למדעי הרפואה באוניברסיטת בולוניה שבאיטליה. בנוסף מכהן ד"ר סמולסקי כיועץ בכיר בתחום ההרדמה וטיפול בכאב בבית החולים להוראה Policlinic S. Orsola. השייך לאוניברסיטת בולוניה. במסגרת תפקידו הוא אחראי על טיפול בכאבים האקוטיים והכרוניים של המטופלים בבית החולים. החל מ-2015, מכהן כמנהל מדעי בעמותה הבינלאומית "NO Pain Foundation". ד"ר סמולסקי הינו בוגר (בהצטיינות) של בית הספר לרפואה באוניברסיטת בלוניה, איטליה.

 • יועץ
ד"ר סת‘ קאופמן
יועץ רפואי
ביוגרפיה
ד"ר סט קאופמן הינו פרופסור משנה ברפואת התמכרויות באוניברסיטת Tennessee Health Science Center אשר בממפיס, טנסי. ד"ר קאופמן הינו רופא מרדים בכיר עם התמחות ברפואת התמכרויות, טיפול בכאב וטיפול פליאטיבי. ד"ר קאופמן הינו בוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת McGill, מונטריאול קנדה וסיים את התמחותו במרכז הרפואי Columbia Presbyterian בניו יורק.

 • יועץ
עמרי ג‘ינו
מנהל פרויקט (חברת אינומק)
ביוגרפיה
עמרי הינו מנהל פרויקטים בחברת אינומק, חברה לשירות הנדסה המתמחה בפיתוח מכשור רפואי. לפני אינומק כיהן כמוביל צוות פיתוח בחברת עומק מדיקל והיה אחראי לכל שלבי פיתוח המוצר, תפקיד אותו הוא עדיין מבצע במסגרת תפקידו באינומק. עמרי מתמחה בתחום האולטרסאונד הטיפולי ומכשירים רפואיים לתחום הקרדיווסקולארי. לעמרי תואר ראשון בהנדסה ביו רפואית B.Sc., ממכללת אפקה שבתל אביב.

 • עובד מפתח
טוד דולינג‘ר
יו"ר
ביוגרפיה
יו"ר ומנכ"ל, קבוצת טרנדליינס יו"ר טרנדליינס מדיקל

 • יו''ר הדירקטוריון
 • דירקטור
מדוע D. Todd Dollinger ?
טוד דולינגר מביא עמו עשרות שנים של ניסיון בעולם היזמות. הוא מכהן כיו"ר חברת Trendlines Medical Singapore וכחבר ועדת ההשקעות של חברת Trendline Incubators ישראל. כמו כן, טוד הוא דירקטור ויושב ראש של מספר חברות פורטפוליו של קבוצת Trendlines. בשנת 2007 הוא ייסד את הקבוצה עם סטיב רודס עמו הוא חולק את תפקידי היו"ר ומנכ"ל ויחד הם מובילים את האסטרטגיה של הקבוצה.

יוני שיינין
דירקטור
ביוגרפיה
יונתן (יוני) הצטרף לחברת עומק מדיקל תחילה כמשקיע ולאחר מכן כחבר במועצת המנהלים של החברה. יוני תורם רבות מהמומחיות והניסיון הרב שלו להנהלת החברה ועוזר להתוות את האסטרטגיה שלה. יוני מילא מספר תפקידי ניהול בכירים בחברות ישראליות כולל חברות בתחום הרפואי ומביא עמו ניסיון רב בתחום הפיתוח והשיווק של מכשור הרפואי ואריזות רפואיות. ליוני תואר ראשון ושני בהנדסת מכונות מהטכניון בנוסף לתואר במנהל עסקים (MBA) מאוניברסיטת Bradford שבאנגליה.

 • דירקטור

משקיעים 15

משקיע פרטי
3
עוקבים
11
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
9
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
2
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
5
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
5
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
3
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
3
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
2
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
3
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
5
השקעות

עדכונים

אין עדכונים להצגה

העיסקה

מסמכים

מצגים

עקבו אחרינו