Openmind360

הסטארט-אפ שמטפל במצוקות נפשיות בעידן הדיגיטלי

Openmind 360 פיתחה פתרון חדשני וראשון מסוגו, המסייע באבחון ובהתמודדות עם מצוקות נפשיות של בני נוער. האפליקציה הייחודית של החברה, מבוססת סימולציות של VR אינטראקטיבי, מאפשרת לצעירים לבצע בחירות הקובעות את התפתחות העלילה, ובכך מסייעת באבחון ובהתמודדות עם תסמיני דיכאון וחרדה בקרבם.

120% מיעד הגיוס

אין טבלה 
קמפיין נגמר  אין לחצן 
שתפו
מפרסם: יפתח ויזר
מומן בהצלחהגיוס אנג'לים
סוג השקעה:
שלב החברה:
קטגוריה:
בריאות דיגיטלית

עיקרי הדברים

עיקרי הדברים

הפתרון הראשון מסוגו בעולם אשר מסייע לבני נוער להתמודדות עם מצוקות נפשיות בעידן הדיגיטלי

OpenMind 360 פרצה את הדרך בתחום הטיפולי-פסיכולוגי, עם פיתוחה של פלטפורמה חדשנית מבוססת טכנולוגיית מציאות מדומה (VR) אינטראקטיבית המסייעת באבחון ובהתמודדות עם תסמיני דיכאון וחרדה בקרב בני נוער. שימוש בטכנולוגיית VR מתקדמת, אשר הופכת את המשתמשים להיות חלק מהעלילה, מאפשרת לחברה לספק מענה ייחודי וראשון מסוגו לבעייתם המרכזית כיום של בני הנוער- היכולת להתמודד עם מצבי מצוקה נפשית ודיכאון בעידן הדיגיטלי ובכך להפחית את שיעורי האובדנות הגואים.

 

לאחר שכבשה את הארץ, OpenMind 360  נערכת ליעד הבא - השוק האמריקאי

החברה השלימה פיילוט מוצלח עם עשרות בתי ספר ברחבי הארץ. לאחר ניתוח ההישגים קיבלה החברה עשרות הזמנות נוספות, מבתי ספר נוספים על ידי משרד החינוך והזמנות נוספות מהמרכז הבינתחומי הרצליה ואוניברסיטת בר אילן לצוותי פסיכולוגיה ותקשורת. בנוסף, משטרת ישראל רכשה את אחד ממוצרי ה-360  VR עבור מרכז המבקרים לבני נוער אשר היא מפעילה. כמו כן, החברה נבחרה מבין מאות חברות להציג בכנס D9 היוקרתי לחדשנות במגזר הציבורי והשתתפותה בכנס נחלה הצלחה רבה. במהלך 2020 צפויה החברה לבצע דריסת רגל ראשונה בשוק האמריקאי.

 

שיתופי פעולה אסטרטגיים עם Facebook, Samsung, המרכז הרפואי שיבא והרשות לחדשנות

OpenMind 360 זכתה במשך שנתיים ברציפות במענק היוקרתי למחקר ופיתוח של הרשות לחדשנות. OpenMind 360 נמצאת בתהליכים מתקדמים לשיתוף פעולה חינוכי וטכנולוגי עם חברת Facebook וחברת הבת Oculus (המובילה בעולם את תחום ה-VR). החברה גם קיבלה חסות מחברת Samsung אשר תרמה את ערכות הVR-. המוצר של החברה התקבל על ידי משרד החינוך כתוכנית חיצונית מאושרת והסדנאות מתקיימות בחסות המרכז הרפואי שיבא.

טריליוני דולרים מושקעים מדי שנה בטיפולי בריאות הנפש

OpenMind 360  ממנפת את הידע שצברה עד כה בתחום החינוכי-מניעתי, כדי לפתח מוצר מבוסס VR אינטראקטיבי לתחום הטיפולים הנפשיים, בשיתוף המרכז הרפואי שיבא.

בריאות הנפש מהווה את העול הגדול ביותר בתחום הבריאות על הכלכלה האמריקאית – יותר מאשר מחלות סרטן ולב גם יחד. העלויות הכלכליות שמוסבות למשק כתוצאה מהוצאות רפואיות ואובדן פרודוקטיביות בשל מצוקות נפשיות נאמדו ב-2012 ב־467 מיליארד דולר בשנה בארה"ב בלבד, ו־2.5 טריליון דולר בעולם כולו. מגמה זו מצויה בקו עלייה תלול. שוק ה-AR/VR הטיפולי צבר תאוצה משמעותית בשנים האחרונות וצפוי להגיע לשווי של כ-5 מיליארד דולר עד שנת 2023. OpenMind 360 היא מהחברות הראשונות בעולם אשר עושות שימוש בטכנולוגיית VR אינטראקטיבי לאבחון וטיפול בדיכאון ובחרדות חברתיות באמצעות סימולציות מגוונות. החברה מציעה פתרון טכנולוגי ייחודי להתמודדות עם בעיה אשר גורמת לעלות של מאות מליארדי דולרים בשנה ברחבי העולם.

.

להציל את בני הנוער ב"עידן הבדידות"

OpenMind 360 מובילה מיזם בעל חשיבות חברתית עצומה, כדי לתת מענה לאחת הבעיות הרציניות של העשור האחרון - בעיית "עידן הבדידות". מאז הופעתן של הרשתות החברתיות והסמארטפונים נרשמה עלייה דרמטית במספר האנשים, ובפרט בני הנוער, החווים תסמיני דיכאון וחרדה עד כדי נטיות אובדניות. בעוד הקהילה, מערכות החינוך ובעיקר ההורים ניצבים חסרי אונים אל מול הסוגיה הקשה, OpenMind 360 מובילה פתרון טכנולוגי חדשני ויצירתי, אשר פונה אל בני הנוער בשפתם – שפת המדיה והטכנולוגיה ונותן להם כלי נגיש ואפקטיבי להתמודדות עם מצוקות נפשיות, כלי אשר צפוי לשפר את איכות חייהם, ואף עשוי, להציל את חייהם.

 

צוות מובחר אשר מונע ממחויבות אישית עמוקה

צוות OpenMind 360 מונע ממחויבות אישית עמוקה, זאת מאחר ולכל אחד ממייסדי בחברה בן משפחה המתמודד עם מצוקה נפשית קשה.. צוות החברה רתם את כל ניסיונו הרב בתחומי השונים: אבחון פסיכיאטרי-נוירולוגי, פסיכולוגיה קלינית, חינוך ועבודה סוציאלית, עיצוב גרפי ותעשייתי וניהול טכנולוגיות, על מנת לסייע לצעירים אחרים להתגבר על משברים בעזרת טכנולוגיית OpenMind360.

פיצ'

פיצ'

הבעיה

מחקרים מראים ש-1 מכל 5 בני נוער בעולם חווה מצוקה נפשית משמעותית. רק 20% מהם יפנו לקבלת טיפול, זאת בשל פחד מסטיגמה ומחוסר ידע. בעיה זו הולכת ומחריפה בצורה דראסטית בעידן הרשתות החברתיות והסמארטפונים, כאשר מחקרים חדשים מציגים עלייה של יותר מ-33% בתסמיני דיכאון, חרדה ומצוקות נפשיות הקשורות באובדנות בחמש השנים האחרונות בלבד. כמו כן, ניכרת עלייה חדה בניסיונות אובדניים בעולם המערבי.

כיום, השוק אינו מציע פתרון מעשי ואפקטיבי לבעיה קשה זו, כאשר הניסיונות לפנות לבני הנוער באמצעות השיטות המסורתיות (שיעורי חברה, מצגות וכו') נהדפים בציניות על ידיהם. המערכת החינוכית והמערכת הטיפולית משוועות לטכנולוגיה וחדשנות על מנת לדבר בשפתם של המתבגרים, המצויים לרוב מסוגרים בזירה הווירטואלית (אינסטגרם, וואטסאפ, טוויטר וכו').

 

הפתרון

מתוך הכרת צורך זה, פותח הפתרון שלOpenMind 360 , זאת באמצעות שימוש בכלי טכנולוגי חדשני הפונה אל המתבגרים בשפתם ויוצר תחושת פתיחות ואמפתיה - Virtual Reality אינטראקטיבי. מחקרים רבים הוכיחו את האפקטיביות של השימוש ב-VR ככלי לטיפול נפשי וכבר כיום טכנולוגיה זו משמשת ככלי טיפולי להתמודדות עם פוסט טראומה, פוביות שונות, חרדת טיסה וכו' באפקטיביות רבה.

 

המוצר

OpenMind 360 עושה שימוש בסרטי VR המתארים סיטואציות אמתיות מחייהם של המתבגרים בשילוב בחירות אינטראקטיביות, בשיטת ה-.Exposure Therapy הפלטפורמה החדשנית מאפשרת חוויית צפייה אינטראקטיבית בסרט VR ב-360 מעלות, באופן בו הצופה משפיע על התפתחות העלילה על ידי בחירות אקטיביות לאורך הסרט. הסרטים מציגים סיטואציות חברתיות מוכרות (לדוגמה: סכסוך בין חברים המוביל להפצת שמועה ברשת החברתית) כאשר במהלך הסרט ישנן נקודות מרכזיות של דילמות והצופים בוחרים באמצעות מיקוד המבט כיצד לנהוג, דבר אשר משפיע על התפתחות העלילה. באופן זה נוספת לחוויית ההזדהות של המשתתפים גם בחירה אקטיבית בביצוע פעולה ובמתן פתרונות לסיטואציות.

הסדנה

הצפייה בסרטי ה-VR משתלבת בסדרת סדנאות מיוחדות שבנתה החברה, אשר דנות עם בני הנוער על סיטואציות המובילות למצוקה נפשית, כגון: שיימינג, דיכאון וחרדה חברתית. באמצעות ה-VR מזהים הצעירים סימנים למצוקה נפשית ואפשרויות לסיוע לחבריהם והם נדרשים לפעול ולהגיב בסיטואציות אלו. חווית ה-VR מייצרת הזדהות ואמפתיה בקבוצה שמאפשרת לסובלים לפנות לקבלת טיפול מקצועי.

 

 

איסוף נתונים - Big Data

הפלטפורמה של OpenMind 360 אוספת תשובות משאלונים ואת בחירות המשתתפים מסרטי ה-VR בזמן אמת ואוגרת אותה במערכת big data מרכזית לצורך ניתוח ושיפור. בכוונת החברה לאסוף גם נתוני ביופידבק שיספקו אינפורמציה אמפירית נוספת על תגובות הצעירים במהלך פעילות ה-VR. האינפורמציה הרבה שנאספת ע"י הפלטפורמה של OpenMind 360 היא כר נרחב למחקר ולפיתוח יישומים חדשים לטיפול ולמניעת הדרדרות נפשית. אינפורמציה זו אינה אישית ואינה מפרה את עקרון הפרטיות. 

 

הטכנולוגיה

OpenMind 360 עושה שימוש חדשני בטכנולוגית ה-Virtual Reality, תוך שהיא משלבת בסרט ה-VR 360 בחירות אינטראקטיביות המשפיעות על מהלך הסרט, ומחברת את עולם ה-VR לתחום ה-Mental Healthcare. הבחירות האינטראקטיביות של המשתתפים משודרות ונאגרות בשרתים מרכזיים בענן ובכך מתאפשר למערכת לבצע ניתוח ושיפור כלים ושיטות להתמודדות עם מצוקות נפשיות. OpenMind 360 פורצת דרך בשימוש ב-VR להצגת סרט עלילתי ומהראשונות לשלב בו בחירות אינטראקטיביות.

 

איך זה עובד: התהליך מתחיל בהפקת סרט עלילתי, המתאר סיטואציה מחיי בני הנוער ומצולם ע"י מצלמה ייעודית המצלמת ב-360 מעלות (מצלמת Insta ברזולוציה של K8).

האפליקציה שפיתחה החברה מתאימה את הסרט לפלטפורמת  VR 360לסמארטפון (כדוגמת (Gear VR, Google Daydream, ולמכשירי VR standalone כדוגמת Oculus Go, ומאפשרת את הפעלתו המלאה באמצעות מיקוד מבט בלבד. ההפעלה כוללת בחירות אינטראקטיביות שמכוונות את התפתחות העלילה לפי בחירת הצופה.

האפליקציה מותקנת בסמארטפון אשר משולב במשקפי  Gear VR.

לאפליקציה תאימות מלאה ל-Oculus Go של Facebook המספק חווית משתמש טובה ונוחה יותר.

- איסוף הנתונים: הבחירות שעושים הצופים במהלך הסרט משודרות מהסמארטפון באמצעותWiFi  אל שרת מרכזי בענן ונאספות באופן אנונימי ומקוטלגות לפי כיתות, בתי ספר, אזורים וברמה הארצית. הניתוח נעשה בכלי BI כדוגמת Microsoft Power BI והתצוגה באמצעות כלי Tableau.

בנוסף, בתחילת הסדנה ובסופה המשתתפים מתבקשים לענות על שאלון עמדות ממוחשב בנושא מצוקות נפשיות המשולב אף הוא באפליקציה ומשודר לשרת המרכזי בענן. כך גם בסיום הסדנה, כשהכוונה היא לנתח את שינוי העמדות וההתנהגות של המשתתפים כתוצאה מהחוויה שחוו במהלך סדנת ה VR 360.

האפליקציה לטיפול פרטני תקפיד על פרטיות המטופל ותאסוף נתונים אישיים של המטופל לשימוש המטופל בלבד. נתונים אלה יכללו את תגובותיו לסימולצית ה-VR באמצעות סנסורי ביופידבק.

- המחקר: ה-Data הרב שנצבר משמש למחקר המנתח אפקטיביות של פתרונות לטיפול קבוצתי ופרטני באמצעות Virtual Reality ומוביל ליישומים אפקטיביים חדשים בטיפול נפשי.

החברה החלה לאחרונה מחקר שדה אקדמי בהנחיית אנשי אקדמיה בכירים בתחום פסיכולוגיה של מתבגרים מהמרכז הבינתחומי הרצליה, המרכז האקדמי רופין וביה"ח שניידר.

המחקר מתנהל בהובלת ד"ר דנה פלדמן-שדה, פסיכולוגית קלינית בבית החולים שניידר. שותפה למחקר היא גם מעבדת ה-VR במרכז הבינתחומי הרצליה בהובלת ד"ר דורון פרידמן שמוסיפה את השימוש במדדי ביופידבק.

המחקר נועד לתקף את האפקטיביות של הטיפול בכלי ה-VR לשינוי בעמדות ובהתנהגות המתבגרים המונעים הדרדרות נפשית.

 

Openmind 360 במדיה

ראיון באתר ILTV:

 

 

ריאיון בתוכנית נקסט עם דרור גלוברמן

 

https://www.mako.co.il/mako-vod-keshet/next-s-1/VOD-0effa136594a261006.htm?sCh=072f90aec45d0610&pId=957463908

 

ריאיון בתוכנית בוקר ערוץ 2 של פאולה וליאון רוזנברג


https://www.facebook.com/iftach.weiser/posts/10155744561966683?comment_id=10155746100251683¬if_t=feed_comment¬if_id=1504497247377222

 

השתתפות החברה בכנס D9

כתבה בטלקום ניוז

כתבה באתר ידע-טק

כתבה באתר it portal

 

הצוות

הצוות

יפתח ויזר
מנכ"ל
מנהל בכיר עם ניסיון של 30 שנה בתעשיית ההייטק, סמנכ"ל תפעול ושירות לקוחות בחברות טכנולוגיות גלובליות שונות, משלבי ההקמה ועד ניהול בינלאומי בחברות גדולות ומבוססות. בין התפקידים: Verint Systems Ltd. – VP Customer Care Radware Ltd. – COO Indigo (HP) – Corporate VP Customer Services NICE Systems Ltd. – VP Global Services Operations Optimal+ Ltd. – VP Operations

  • מייסד
תם מיטלמן
מנהלת תוכן
בוגרת תואר ראשון בעיצוב גרפי וחינוך במרכז האקדמי ויצו חיפה ותואר שני בעיצוב משולב במכון הטכנולוגי בחולון. כיום מעצבת גרפית באגף תערוכות במדעטק בחיפה, אחראית על פרוייקטים ועיצוב תערוכות במקום. בעבר יו״ר אגודת הסטודנטים ויצו חיפה (2008-9)

  • מייסד
ארז מולאי
מנהל קשרי לקוחות
מעצב תעשייתי, בוגר בצלאל, בעלים של סטודיו המתמחה בתחום החברתי שיקומי, בעבר מנכ"ל עמותת כנפיים המסייעת לאומנים נפגעי נפש להשתלב חזרה בקהילה בעזרת אומנות, שותף להקמת מיזם טרמינל עיצוב בת ים. מרצה בתוכנית לתואר שני בעיצוב במכללה הטכנולוגית חולון, יועץ בפיתוח והקמה של מיזמים בתחומי חינוך, אנשים בעלי מוגבלויות והמגזר השלישי. • פיתוח מיזמי תעסוקה עבור עמותות וארגונים חברתיים. פיתוח שתופי פעולה בין המגזר העסקי למגזר השלישי. • פיתוח פרויקטים חברתיים ייעודיים מבוססי עיצוב אל מול קונפליקטים חברתיים- סביבתיים. • מעל 10שנות ניסיון בגיוס תקציבים וניהול פרויקטים, הקמת מפעלים שיקומיים ובניית קו מוצרים לאוכלוסיות קצה בקהילה. • העצמת אוכלוסיות מוחלשות ואנשים בעלי צרכים מיוחדים.

  • מייסד
מייקל שולדנפריי
מנהל טכנולוגיות
מייקל מביא 30 שנה של ניסיון עשיר בחברות הייטק בינלאומיות מובילות בהן שימש בתפקידים הבכירים ביותר בתחומי הטכנולוגיה, המחקר והפיתוח. בעל ידע נרחב ועמוק בתחומי ה big data, machine learning תקשורת נתונים וארכיטקטורת מערכת. בנוסף, למייקל יכולות שיווק ופרזנטציה מעולות וקשרים ענפים בקהילה הטככנולוגית הבינלאומית. בין תפקידיו: CTO – Optimal+ Senior architect - SAP Architect – Microsoft VP R&D – Action base

  • עובד מפתח
ד"ר דנה פלדמן
מנהלת המחקר ויועצת תוכן
פסיכולוגית קלינית ומטפלת בילדים ונוער בבי"ח שניידר. רכזת מחקרים במחלקה לרפואה פסיכולוגית בשניידר. ניהלה את הפעילות בישראל של מחקר כלל-אירופי מקיף על תוכניות התערבות למניעת אובדנות.

  • יועץ
מור שרגא
מנהלת הדרכה
בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית, מטפלת רגשית, ומנחת קבוצות. מתמחה בייעוץ, פיתוח, והנחיית סדנאות תהליכיות.

  • עובד מפתח
פרופי אברהם פלד
בוגר הפקולטה לרפואה אוניברסיטת ‘לה ספינצה‘ רומא 1988 התמחות בפסיכיאטריה מרכז רפואי רמב"ם 1990- 1995 בתר-דוקטורט בחקר מוח UCD Medical Center California 1995-1998 מאז 1998 מנהל מחלקה פסיכיאטרית בבית חולים ממשלתי שער-מנשה ניסיון בניהול מגוון מחלקות כולל מחלקות משפטיות והגשת חוות דעת לבתי משפט. מאז 1998 מינוי אקדמי פרופסור משנה קליני בפקולטה לרפואה בטכניון, חוקר מוח של מחלות פסיכיאטריות. מאז 1998 מרצה ואחרי על תכנית הלימודים של סטודנטים לרפואה בפסיכיאטריה, מדריך ומורה בתוכנית ההתמחות בפסיכיאטריה ומנחה סטודנטים לתואר שלישי בחקר מוח. מייסד אתר NeuroAnalysis 1998 לחקר מערכות מורכבות ורשתות נוירונים בפסיכיאטריה סופר של 4 ספרים בתחום זה מייסד ושותף במיזם Brain Profiler

  • יועץ

עדכונים

עדכונים

אין עדכונים להצגה

סבבי הגיוס באמצעות פלטפורמת אקזיטוואלי מתבצעים בהתאם למודל של פטור מחובת פרסום תשקיף לפי סעיפים 15א(א)(1) ו-15א(א)(7) לחוק ניירות ערך, התשכ"ח-1968. במודל זה, בכל סבב השקעה חשיפת מידע מפורט על ההשקעה ועל החברה מוגבל ללא יותר מ- 35 משקיעים שאינם משקיעים כשירים וסבב ההשקעה איננו במתכונת של רכז הצעה כהגדרתם בחוק ניירות ערך.
עקבו אחרינו