מפרסם: יפתח ויזר
מנכ"ל
שתפו

Openmind360

Openmind 360 פיתחה פתרון חדשני וראשון מסוגו, המסייע באבחון ובהתמודדות עם מצוקות נפשיות של בני נוער. האפליקציה הייחודית של החברה, מבוססת סימולציות של VR אינטראקטיבי, מאפשרת לצעירים לבצע בחירות הקובעות את התפתחות העלילה, ובכך מסייעת באבחון ובהתמודדות עם תסמ

$144,577

גויסו עד כה

12

משקיעים

0

ימים נותרו
סוג:מניות  
שלב:Seed
קטגוריה:בריאות
•  מומן בהצלחה    
 • עיקרי הקמפיין
 • פיצ'
 • הצוות
 • משקיעים 12
 • עדכונים

עיקרי הקמפיין

הפתרון הראשון מסוגו בעולם אשר מסייע לבני נוער להתמודדות עם מצוקות נפשיות בעידן הדיגיטלי

OpenMind 360 פרצה את הדרך בתחום הטיפולי-פסיכולוגי, עם פיתוחה של פלטפורמה חדשנית מבוססת טכנולוגיית מציאות מדומה (VR) אינטראקטיבית המסייעת באבחון ובהתמודדות עם תסמיני דיכאון וחרדה בקרב בני נוער. שימוש בטכנולוגיית VR מתקדמת, אשר הופכת את המשתמשים להיות חלק מהעלילה, מאפשרת לחברה לספק מענה ייחודי וראשון מסוגו לבעייתם המרכזית כיום של בני הנוער- היכולת להתמודד עם מצבי מצוקה נפשית ודיכאון בעידן הדיגיטלי ובכך להפחית את שיעורי האובדנות הגואים.

 

לאחר שכבשה את הארץ, OpenMind 360  נערכת ליעד הבא - השוק האמריקאי

החברה השלימה פיילוט מוצלח עם עשרות בתי ספר ברחבי הארץ. לאחר ניתוח ההישגים קיבלה החברה עשרות הזמנות נוספות, מבתי ספר נוספים על ידי משרד החינוך והזמנות נוספות מהמרכז הבינתחומי הרצליה ואוניברסיטת בר אילן לצוותי פסיכולוגיה ותקשורת. בנוסף, משטרת ישראל רכשה את אחד ממוצרי ה-360  VR עבור מרכז המבקרים לבני נוער אשר היא מפעילה. כמו כן, החברה נבחרה מבין מאות חברות להציג בכנס D9 היוקרתי לחדשנות במגזר הציבורי והשתתפותה בכנס נחלה הצלחה רבה. במהלך 2020 צפויה החברה לבצע דריסת רגל ראשונה בשוק האמריקאי.

 

שיתופי פעולה אסטרטגיים עם Facebook, Samsung, המרכז הרפואי שיבא והרשות לחדשנות

OpenMind 360 זכתה במשך שנתיים ברציפות במענק היוקרתי למחקר ופיתוח של הרשות לחדשנות. OpenMind 360 נמצאת בתהליכים מתקדמים לשיתוף פעולה חינוכי וטכנולוגי עם חברת Facebook וחברת הבת Oculus (המובילה בעולם את תחום ה-VR). החברה גם קיבלה חסות מחברת Samsung אשר תרמה את ערכות הVR-. המוצר של החברה התקבל על ידי משרד החינוך כתוכנית חיצונית מאושרת והסדנאות מתקיימות בחסות המרכז הרפואי שיבא.

טריליוני דולרים מושקעים מדי שנה בטיפולי בריאות הנפש

OpenMind 360  ממנפת את הידע שצברה עד כה בתחום החינוכי-מניעתי, כדי לפתח מוצר מבוסס VR אינטראקטיבי לתחום הטיפולים הנפשיים, בשיתוף המרכז הרפואי שיבא.

בריאות הנפש מהווה את העול הגדול ביותר בתחום הבריאות על הכלכלה האמריקאית – יותר מאשר מחלות סרטן ולב גם יחד. העלויות הכלכליות שמוסבות למשק כתוצאה מהוצאות רפואיות ואובדן פרודוקטיביות בשל מצוקות נפשיות נאמדו ב-2012 ב־467 מיליארד דולר בשנה בארה"ב בלבד, ו־2.5 טריליון דולר בעולם כולו. מגמה זו מצויה בקו עלייה תלול. שוק ה-AR/VR הטיפולי צבר תאוצה משמעותית בשנים האחרונות וצפוי להגיע לשווי של כ-5 מיליארד דולר עד שנת 2023. OpenMind 360 היא מהחברות הראשונות בעולם אשר עושות שימוש בטכנולוגיית VR אינטראקטיבי לאבחון וטיפול בדיכאון ובחרדות חברתיות באמצעות סימולציות מגוונות. החברה מציעה פתרון טכנולוגי ייחודי להתמודדות עם בעיה אשר גורמת לעלות של מאות מליארדי דולרים בשנה ברחבי העולם.

.

להציל את בני הנוער ב"עידן הבדידות"

OpenMind 360 מובילה מיזם בעל חשיבות חברתית עצומה, כדי לתת מענה לאחת הבעיות הרציניות של העשור האחרון - בעיית "עידן הבדידות". מאז הופעתן של הרשתות החברתיות והסמארטפונים נרשמה עלייה דרמטית במספר האנשים, ובפרט בני הנוער, החווים תסמיני דיכאון וחרדה עד כדי נטיות אובדניות. בעוד הקהילה, מערכות החינוך ובעיקר ההורים ניצבים חסרי אונים אל מול הסוגיה הקשה, OpenMind 360 מובילה פתרון טכנולוגי חדשני ויצירתי, אשר פונה אל בני הנוער בשפתם – שפת המדיה והטכנולוגיה ונותן להם כלי נגיש ואפקטיבי להתמודדות עם מצוקות נפשיות, כלי אשר צפוי לשפר את איכות חייהם, ואף עשוי, להציל את חייהם.

 

צוות מובחר אשר מונע ממחויבות אישית עמוקה

צוות OpenMind 360 מונע ממחויבות אישית עמוקה, זאת מאחר ולכל אחד ממייסדי בחברה בן משפחה המתמודד עם מצוקה נפשית קשה.. צוות החברה רתם את כל ניסיונו הרב בתחומי השונים: אבחון פסיכיאטרי-נוירולוגי, פסיכולוגיה קלינית, חינוך ועבודה סוציאלית, עיצוב גרפי ותעשייתי וניהול טכנולוגיות, על מנת לסייע לצעירים אחרים להתגבר על משברים בעזרת טכנולוגיית OpenMind360.

פיצ'

הרעיון

הבעיה

מחקרים מראים ש-1 מכל 5 בני נוער בעולם חווה מצוקה נפשית משמעותית. רק 20% מהם יפנו לקבלת טיפול, זאת בשל פחד מסטיגמה ומחוסר ידע. בעיה זו הולכת ומחריפה בצורה דראסטית בעידן הרשתות החברתיות והסמארטפונים, כאשר מחקרים חדשים מציגים עלייה של יותר מ-33% בתסמיני דיכאון, חרדה ומצוקות נפשיות הקשורות באובדנות בחמש השנים האחרונות בלבד. כמו כן, ניכרת עלייה חדה בניסיונות אובדניים בעולם המערבי.

כיום, השוק אינו מציע פתרון מעשי ואפקטיבי לבעיה קשה זו, כאשר הניסיונות לפנות לבני הנוער באמצעות השיטות המסורתיות (שיעורי חברה, מצגות וכו') נהדפים בציניות על ידיהם. המערכת החינוכית והמערכת הטיפולית משוועות לטכנולוגיה וחדשנות על מנת לדבר בשפתם של המתבגרים, המצויים לרוב מסוגרים בזירה הווירטואלית (אינסטגרם, וואטסאפ, טוויטר וכו').

 

הפתרון

מתוך הכרת צורך זה, פותח הפתרון שלOpenMind 360 , זאת באמצעות שימוש בכלי טכנולוגי חדשני הפונה אל המתבגרים בשפתם ויוצר תחושת פתיחות ואמפתיה - Virtual Reality אינטראקטיבי. מחקרים רבים הוכיחו את האפקטיביות של השימוש ב-VR ככלי לטיפול נפשי וכבר כיום טכנולוגיה זו משמשת ככלי טיפולי להתמודדות עם פוסט טראומה, פוביות שונות, חרדת טיסה וכו' באפקטיביות רבה.

 

המוצר

OpenMind 360 עושה שימוש בסרטי VR המתארים סיטואציות אמתיות מחייהם של המתבגרים בשילוב בחירות אינטראקטיביות, בשיטת ה-.Exposure Therapy הפלטפורמה החדשנית מאפשרת חוויית צפייה אינטראקטיבית בסרט VR ב-360 מעלות, באופן בו הצופה משפיע על התפתחות העלילה על ידי בחירות אקטיביות לאורך הסרט. הסרטים מציגים סיטואציות חברתיות מוכרות (לדוגמה: סכסוך בין חברים המוביל להפצת שמועה ברשת החברתית) כאשר במהלך הסרט ישנן נקודות מרכזיות של דילמות והצופים בוחרים באמצעות מיקוד המבט כיצד לנהוג, דבר אשר משפיע על התפתחות העלילה. באופן זה נוספת לחוויית ההזדהות של המשתתפים גם בחירה אקטיבית בביצוע פעולה ובמתן פתרונות לסיטואציות.

הסדנה

הצפייה בסרטי ה-VR משתלבת בסדרת סדנאות מיוחדות שבנתה החברה, אשר דנות עם בני הנוער על סיטואציות המובילות למצוקה נפשית, כגון: שיימינג, דיכאון וחרדה חברתית. באמצעות ה-VR מזהים הצעירים סימנים למצוקה נפשית ואפשרויות לסיוע לחבריהם והם נדרשים לפעול ולהגיב בסיטואציות אלו. חווית ה-VR מייצרת הזדהות ואמפתיה בקבוצה שמאפשרת לסובלים לפנות לקבלת טיפול מקצועי.

 

 

איסוף נתונים - Big Data

הפלטפורמה של OpenMind 360 אוספת תשובות משאלונים ואת בחירות המשתתפים מסרטי ה-VR בזמן אמת ואוגרת אותה במערכת big data מרכזית לצורך ניתוח ושיפור. בכוונת החברה לאסוף גם נתוני ביופידבק שיספקו אינפורמציה אמפירית נוספת על תגובות הצעירים במהלך פעילות ה-VR. האינפורמציה הרבה שנאספת ע"י הפלטפורמה של OpenMind 360 היא כר נרחב למחקר ולפיתוח יישומים חדשים לטיפול ולמניעת הדרדרות נפשית. אינפורמציה זו אינה אישית ואינה מפרה את עקרון הפרטיות. 

 

הטכנולוגיה

OpenMind 360 עושה שימוש חדשני בטכנולוגית ה-Virtual Reality, תוך שהיא משלבת בסרט ה-VR 360 בחירות אינטראקטיביות המשפיעות על מהלך הסרט, ומחברת את עולם ה-VR לתחום ה-Mental Healthcare. הבחירות האינטראקטיביות של המשתתפים משודרות ונאגרות בשרתים מרכזיים בענן ובכך מתאפשר למערכת לבצע ניתוח ושיפור כלים ושיטות להתמודדות עם מצוקות נפשיות. OpenMind 360 פורצת דרך בשימוש ב-VR להצגת סרט עלילתי ומהראשונות לשלב בו בחירות אינטראקטיביות.

 

איך זה עובד: התהליך מתחיל בהפקת סרט עלילתי, המתאר סיטואציה מחיי בני הנוער ומצולם ע"י מצלמה ייעודית המצלמת ב-360 מעלות (מצלמת Insta ברזולוציה של K8).

האפליקציה שפיתחה החברה מתאימה את הסרט לפלטפורמת  VR 360לסמארטפון (כדוגמת (Gear VR, Google Daydream, ולמכשירי VR standalone כדוגמת Oculus Go, ומאפשרת את הפעלתו המלאה באמצעות מיקוד מבט בלבד. ההפעלה כוללת בחירות אינטראקטיביות שמכוונות את התפתחות העלילה לפי בחירת הצופה.

האפליקציה מותקנת בסמארטפון אשר משולב במשקפי  Gear VR.

לאפליקציה תאימות מלאה ל-Oculus Go של Facebook המספק חווית משתמש טובה ונוחה יותר.

- איסוף הנתונים: הבחירות שעושים הצופים במהלך הסרט משודרות מהסמארטפון באמצעותWiFi  אל שרת מרכזי בענן ונאספות באופן אנונימי ומקוטלגות לפי כיתות, בתי ספר, אזורים וברמה הארצית. הניתוח נעשה בכלי BI כדוגמת Microsoft Power BI והתצוגה באמצעות כלי Tableau.

בנוסף, בתחילת הסדנה ובסופה המשתתפים מתבקשים לענות על שאלון עמדות ממוחשב בנושא מצוקות נפשיות המשולב אף הוא באפליקציה ומשודר לשרת המרכזי בענן. כך גם בסיום הסדנה, כשהכוונה היא לנתח את שינוי העמדות וההתנהגות של המשתתפים כתוצאה מהחוויה שחוו במהלך סדנת ה VR 360.

האפליקציה לטיפול פרטני תקפיד על פרטיות המטופל ותאסוף נתונים אישיים של המטופל לשימוש המטופל בלבד. נתונים אלה יכללו את תגובותיו לסימולצית ה-VR באמצעות סנסורי ביופידבק.

- המחקר: ה-Data הרב שנצבר משמש למחקר המנתח אפקטיביות של פתרונות לטיפול קבוצתי ופרטני באמצעות Virtual Reality ומוביל ליישומים אפקטיביים חדשים בטיפול נפשי.

החברה החלה לאחרונה מחקר שדה אקדמי בהנחיית אנשי אקדמיה בכירים בתחום פסיכולוגיה של מתבגרים מהמרכז הבינתחומי הרצליה, המרכז האקדמי רופין וביה"ח שניידר.

המחקר מתנהל בהובלת ד"ר דנה פלדמן-שדה, פסיכולוגית קלינית בבית החולים שניידר. שותפה למחקר היא גם מעבדת ה-VR במרכז הבינתחומי הרצליה בהובלת ד"ר דורון פרידמן שמוסיפה את השימוש במדדי ביופידבק.

המחקר נועד לתקף את האפקטיביות של הטיפול בכלי ה-VR לשינוי בעמדות ובהתנהגות המתבגרים המונעים הדרדרות נפשית.

 

המודל העסקי

המודל העסקי של החברה מתבסס על בניית פלטפורמה וירטואלית של תוכן ואפליקציות VR בתחום בריאות הנפש, זירת מפגש בין ספקי תוכן וצרכנים, ותמכור רישיונות שימוש באפליקציות VR לארגונים בתחומי החינוך ובריאות הנפש. מודל זה יתפתח בהדרגה.

שלב ראשון- הפעלת סדנאות VR בישראל (2018-2019)

 • הפעלת סדנאות במסגרות החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי על מנת לצבור ניסיון ולאסוףdata .
 • סדנאות בנות שעה וחצי – 1200 ₪ לסדנה, 2700 ₪ לתוכנית של 3 מפגשים.
 • הלקוחות הם בתי ספר של משרד החינוך, בתי חולים, הצבא, רשתות חינוך עצמאיות ומסגרות חינוכיות קהילתיות.
 • פיתוח תכנים מבוססיVR  לתחום הטיפולי, התמקדות בנושאי דכאון וחרדה חברתית.

שלב שני – עבודה עם מפיצים בישראל (2019- )

 • התקשרות עם שותפים/מפיצים המפעילים סדנאות חינוכיות בהיקף נרחב במערכות החינוך השונות בישראל.
 • הקמת מרכז הדרכה אשר יכשיר ויסמיך מדריכים להעביר סדנאות של OpenMind 360. הפעלת הסדנה תותנה בקבלת הרשאה משרת OpenMind 360 מרכזי והחברה תיגבה את חלקה בסדנה.  הציוד לסדנאות (ערכות VR 360) יירכש ע"י המפעיל. מחיר המטרה עבור החברה לסדנה שתופעל ע"י מפיץ – 300 שח.
 • פיתוח אפליקציות VR אינטרקאטיבי לתחום הטיפולי בהנחיית אנשי אקדמיה, פיילוט בישראל במסגרת מרכז טיפולי. 

שלב שלישי – הפצה בינלאומית והקמת הפלטפורמה הוירטואלית (2020 - )

 • מינוף המודל לעבודה עם מפיצים בחו"ל. לצורך כך תייצר החברה סרטי VR360 בשפות שונות: אנגלית, צרפתית וספרדית. בנוסף, תישקל גם האופציה לייצר סרטי VR 360 באנימציה ושימוש בדיבוב.
 • הקמה של פלטפורמה טכנולוגית וירטואלית שתחבר בין ספקי תוכן VR בתחום בריאות הנפש לצרכנים שונים. הפלטפורמה תעלה גם תכנים שאינם VR, תכני טקסט ובלוגים ותיצור קהילות בתחום התמודדות עם מצוקות נפשיות. OpenMind 360 תייצר אפליקציות VR מבוססות תכנים אלה ותמכור אותן ללקוחות שונים: ארגוני חינוך, מרכזים טיפוליים, חברות ביטוח רפואי, מטפלים ומטופלים. המכירה תתבצע על בסיס רישיונות שימוש והפעלה. 
 • לגבי מפיצים בחו"ל ייבחנו 3 מודלים:  
  • רישיון הפעלה וגבייה לפי סדנה לשוק החינוכי
  • מכירת רישיונות שימוש לשוק הטיפולי
  • שילוב של השניים

 

מודל מכירות בתחום החינוכי:

OpenMind 360 תייצר אפליקציות VR אינטראקטיבי מלוות במערכי הדרכה ותמכור רישיונות הפעלה ושימוש לארגונים חינוכיים. השימוש באפליקציה מחייב הרשאה מהמערכת ועל כל סדנה שיפעיל הלקוח הוא ישלם ל-OpenMind 360 את חלקה. 

בישראל, החברה נמצאת במו"מ לשיתוף פעולה אסטרטגי עם משרד החינוך, אשר ייקח על עצמו את ההפצה וההטמעה של התכנים במסגרות החינוכיות. פעילות זו כבר החלה כפיילוט והתגובות טובות ומבטיחות. במודל עסקי זה, מתבצע חיוב של משרד החינוך עבור הכשרת המורים, יחד עם גבייה עבור כל סדנה בה נעשה שימוש בחומרי OpenMind360.

מודל מכירות בתחום הטיפולי:

OpenMind 360 בוחנת מודל של רישיון הפעלה תקופתי (שנתי), במהלך התקופה יוכל המרכז הטיפולי להשתמש בפלטפורמה ללא הגבלה. OpenMind 360 תספק ספריית תוכן, שירות טכני ושדרוגי תוכנה. הגוף הטיפולי יוכל לרכוש ערכות VR עם תוכן מוכן של OpenMind 360, להשכיר ערכות מוכנות או להצטייד בערכות בעצמו לפי מפרט של OpenMind360. החברה תתחיל שיתופי פעולה עם מסגרות טיפוליות גדולות ובראשם מרכזים רפואיים, מרפאות לטיפול נפשי וחברות ביטוח רפואי.

 

Openmind 360 במדיה

ראיון באתר ILTV:

 

 

ריאיון בתוכנית נקסט עם דרור גלוברמן

 

https://www.mako.co.il/mako-vod-keshet/next-s-1/VOD-0effa136594a261006.htm?sCh=072f90aec45d0610&pId=957463908

 

ריאיון בתוכנית בוקר ערוץ 2 של פאולה וליאון רוזנברג


https://www.facebook.com/iftach.weiser/posts/10155744561966683?comment_id=10155746100251683¬if_t=feed_comment¬if_id=1504497247377222

 

השתתפות החברה בכנס D9

כתבה בטלקום ניוז

כתבה באתר ידע-טק

כתבה באתר it portal

 

Timeline

 

השוק

שוק ה-VR בתחום בריאות הנפש

השימוש בטכנולוגיית VR בתחום בריאות הנפש צובר תאוצה בשנים האחרונות ומסתמן כשיטה המועדפת לטיפול במגוון רחב של בעיות. שוק המציאות המדומה והמציאות הרבודה בתחום הבריאות והרפואה הוערך בשנת 2017 ב- 769.2 מיליון דולר וצפוי להגיע לכ-5 מיליארד דולר עד שנת 2023, עם שיעור צמיחה שנתי אדיר של 54.5%.

מחקר של Research and Markets

 

השוק החינוכי

השוק אליו פונה OpenMind 360 הוא המגזר החינוכי הפורמלי והלא-פורמלי לגילאי 14-18. שוק זה צמא לתכנים חינוכיים משולבי טכנולוגיה ובייחוד לכאלה שיחברו את המחנכים לזירה הווירטואלית של הרשתות החברתיות.

קבוצות המיקוד, התגובות הנלהבות לפיילוט וכן עשרות פגישות עם אנשי חינוך רבים, מראים כי קיים ביקוש עצום לתכנים ולכלים של OpenMind 360.

בישראל ישנן כ-14,000 כיתות לימוד בחטיבה העליונה והתקציב הממוצע לכיתה לפעילות חינוכית חיצונית הוא כ-  10,000 בשנה, כלומר גודל השוק בישראל כ–140 מיליון ש"ח בשנה.

השוק החינוכי העולמי ל-Smart Education (EdTech market) מוערך ב-60 מיליארד $ (2016) וגדל בקצב של 16% לשנה.

השוק הטיפולי

כללי:

על פי מחקר שערך המרכז הלאומי האמריקאי לבריאות האוכלוסייה (NIH), כ-32% מהאמריקאים (כ-70 מיליון איש) חווים הפרעה נפשית במהלך חייהם.

בריאות הנפש מהווה את העול הגדול ביותר בתחום הבריאות על הכלכלה האמריקאית – יותר מאשר מחלות סרטן ולב גם יחד. העלויות הכלכליות שמוסבות למשק כתוצאה מהוצאות רפואיות ואובדן פרודוקטיביות בשל מצוקות נפשיות נאמדו ב-2012 ב־467 מיליארד דולר בשנה בארה"ב בלבד, ו־2.5 טריליון דולר בעולם כולו. מגמה זו מצוייה בקו עלייה תלול.

ההוצאה הישירה על טיפולים נפשיים בארה"ב הגיעה ב-2014 ל-239 מיליארד $, לעומת 121 מיליארד $  ב-2003 ו- 42 מיליארד $ ב-1986, כלומר עלתה פי 5 על פני 28 שנה!

בבריטניה עלות הטיפול השנתי בבריאות הנפגש מגיעה ל-28 מיליארד פאונד, לא כולל הוצאות שיקום.

פילוח השוק הטיפולי לפי ספקי הטיפול:

העלות הכוללת של תחום בריאות הנפש מתחלקת בין עלויות טיפול, קצבאות ביטוח ועלות אובדן תפוקה למשק. 

טבלת עלות מ-2002 מראה עלות כוללת של 317 מיליארד $, אך עלות זו טיפסה ל-467 מיליארד $ תוך 10 שנים (עליה של 47%!)

שוק הטיפולים הנפשיים בארה"ב מתחלק בין טיפולים פרטיים, הוצאות ביטוח רפואי ותמיכות ממשלתיות.

 • שוק המטפלים הפרטיים הוא תחרותי ומתקדם ויש בו צמא גדול לשימוש בחידושים טכנולוגים. המטפלים אשר איתם נפגשה החברה הביעו עניין רב לנסות שימוש בטכנולוגית המציאות המדומה לטיפול בקליניקה שברשותם.
 • למרכזי טיפול בבריאות הנפש ישנם תקציבים רבים ויש אינטרס ליעל את הטיפול באמצעות כלי טכנולוגיה וניתוח נתונים.
 • חברות ביטוח הבריאות הוא פלח שוק חשוב, המוערך בארה"ב בכ-50 מיליארד $ בשנה. פעילות מניעה של הדרדרות נפשית הוא אינטרס ברור לחברות ביטוח הבריאות.

 • ההוצאה הציבורית בטיפול ושיקום נפגעי נפש מהווה כ-57% מכלל ההוצאה על טיפול נפשי.
 • לדוגמה בישראל, עלות הביטוח הלאומי לשיקום נפגעי נפש היא כ-1.7 מיליארד ש"ח, עלות משרד הבריאות במרפאות ובתי החולים לבריאות הנפש כ-750 מיליון ש"ח ועלות בתי החולים הכלליים לטיפול במחלקות לבריאות הנפש כ-180 מיליון ש"ח בשנה. סה"כ ההוצאה למוסדות מדינת ישראל כ-2.6 מיליארד ש"ח בשנה. 

התחום הנפשי בקרב מתבגרים:

דו"ח MEPS (Medical Expenditure Panel Survey) משנת 2014 שחקר את עלויות הטיפול הנפשי במתבגרים בארה"ב בשנים 2009-2011 הראה כי 9.3% מהמתבגרים בארה"ב פונים לטיפול נפשי, כ-5 מיליון נערים מדי שנה. ההוצאה השנתית הממוצעת למתבגרים אלה על טיפולים נפשיים היא 2,192$ (דולר של 2011). כלומר, העלות הישירה של טיפולים נפשיים למתבגרים בארה"ב הייתה 10.9 מיליארד $ בשנת 2011. 

לשם השוואה, בישראל ההוצאה על טיפולים נפשיים לאוכלוסית המתבגרים היא כ-750 מיליון ש"ח בשנה. 

התופעה השכיחה ביותר בין מתבגרים היא חרדה לסוגיה השונים. כ-32% מהמתבגרים חווים חרדה, ל-8.3% מהם החרדה מובילה לליקוי חמור. 

 

OpenMind 360 היא החברה היחידה בעולם הפונה אל תחום ה-VR הטיפולי לטיפול בדיכאון וחרדה חברתית בקרב מתבגרים.

דו"ח של NIH (National Institute Health) האמריקאי משנת 2011 מראה שמבין המתבגרים בטיפול נפשי, 15.4% סובלים מדיכאון ו-10.1% סובלים מחרדה חברתית. 

כלומר, OpenMind 360 מתמקדים ב-25.5% מכלל המתבגרים המטופלים בארה"ב, שוק בשווי 2.7 מיליארד $ בארה"ב לבדה. 

מבין סוגי הטיפול הנפוצים בחרדה, הטיפולים שהוכחו אפקטיביים ביותר מבחינת עלות-תועלת הם הטיפולים באמצעות יועצים (Couselors) וטיפולים משפחתיים (MFT). טיפולים אלה נעשים באמצעות מרכזים טיפוליים ואליהם נכוון את עיקר מאמצי השיווק של החברה. 

 

Go To Market

אסטרטגיית GTM משקפת את תוכנית התפתחות החברה בשנים הבאות. 

בשנתיים הבאות תשקוד החברה על חיזוק המותג OpenMind 360 ע"י סדנאות VR למתבגרים בישראל בעצמה ובאמצעות שותפים/זכיינים, תפתח מוצרי VR לשוק הטיפולי ותקשור שיתופי פעולה עם מפיצים בחו"ל למכירה והפצה לארגוני חינוך ומרכזי טיפולים נפשיים. 

תוך כדי כך, תקים החברה תשתית לפלטפורמה וירטואלית שתחבר בין ספקי תוכן ולקוחות בתחום בריאות הנפש. 

אסטרטגיית השיווק תתפתח לניהול הפלטפורמה הוירטואלית. מצד הספקים יעלה תוכן של OpenMind 360 וכן של ספקי תוכן VR, AR, בלוגים ומאמרים. מצד הלקוחות יתחברו ארגוני חינוך בעולם, מרכזי טיפול, חברות ביטוח רפואי, מטפלים ומטופלים. הפלטפורמה תנהל קהילות ותת קהילות מקצועיות. OpenMind 360 תאסוף DATA ותנהל ידע רב בנושא תכנים לבריאות הנפש ותמשיך לפתח אפליקציות VR לתכנים שלה ושל ספקי תוכן אחרים. התנועה הרבה תמשוך שותפים כמו חברות המספקות שירותי טיפול נפשי ברשת וכן מפרסמים - חברות תרופות, חברות ייעוץ ומרכזי טיפול. 

OpenMind 360 תגבה את חלקה מהעסקאות שבין ספקי התוכן והלקוחות, מפיתוח אפליקציות VR ו-AR ומפרסום. 

מתחרים

מתחרים - פיננסי

 • Limbix הודיעה על שיתוף פעולה עם Pixvana שמפתחת כלים ושירותים ליוצרי תוכן VR. החברה Pixvana גייסה 20 מיליון $ מקרנות מובילות וביניהן קרנות השקעה של מיקרוסופט וסיסקו.
 • AppliedVR גייסה 3 מיליון דולר בארה"ב.
 • VRHealth גייסה 2 מיליון דולר בישראל עם ExitValley
 • Talkspace החברה - גייסה 59 מיליון $, חהברה מציעה פלטפורמה המקשרת בין פסיכולוגים למטופלים לטיפולים מקוונים און-ליין. 
 • חברת EKO של יוני בלוך (בעבר Interlude) גייסה 300 מיליון דולר מ-Walmart עבור פיתוח תכני וידיאו אינטראקטיבי.

חברות אלו מבליטות את פוטנציאל השוק של טיפולי בריאות הנפש ואת המחקרים הרבים שמצביעים על אפקטיביות פלטפורמת ה VR לתחום זה.

 

אסטרטגית האקזיט

האקזיט מכוון לרכישת הידע והפעילות של OpenMind 360 ע"י חברה בינלאומית (אמריקאית או אירופית) הפועלת בתחום הטיפול בבריאות הנפש.

דוגמאות אפשריות:

 • חברת ביטוח בריאות גדולה שמטרתה מניעת תשלומי טיפול ושיקום למבוטחיה הצעירים.
 •  רכישה ע"י חברה מתחרה גדולה יותר להגדלת פלח שוק.
 • חברת EduTech בתחום החינוך המפעילה מערכות חינוך מבוססות טכנולוגיה.
 • תאגיד של רשת חברתית המפגין אחריות תאגידית במניעת השפעות שליליות של שימוש ברשת החברתית (שיימינג, בריונות ברשת) – כדוגמת Facebook  (הפועלת רבות בתחום ה-VR).
שימוש בכספי הגיוס

בכוונתנו לנצל את כספי הגיוס כדי לפנות לרשות לחדשנות בבקשה למענק המבוסס על matching. מול מיליון ש"ח של היזם מעמידה הרשות מענק מקביל של מיליון ש"ח. זוהי המלצת אנשי הרשות לחדשנות ובהתבסס על קשרינו המצוינים ברשות סיכויינו לזכות במענק מקביל כזה הם טובים.

סכום הגיוס זה ינוצל בצורה הבאה:

גיוס מינימלי:

 

המטרה

הסכום

הערות

1

הפקת תוכן: שיפור הפיילוט הקיים לתחום החינוכי, תכנים יעודיים לתחום הטיפולי

200,000 שח

הפקת 2 סרטי VR לתחום הטיפולי בהנחיית מומחים טיפוליים (אחד באנגלית)

2

שיפור טכנלוגי: השבחת האפליקציה ויצירת תשתית טכנולוגית לפלטפורמה שיתופית של תכנים  בתחום בריאות הנפש

100,000

בנית תשתית טכנולוגית לפלטפורמה מחברת בין ספקי תוכן שותפים ולקוחות בתחום בריאות הנפש

3

יעוץ מחקרי אקדמי

30,000

יעוץ בתכנון וביצוע המחקר לתיקוף התוכנית

4

שיווק ומיתוג ופיתוח עיסקי

100,000

בנית המותג, יעוץ שיווקי, כלי שיווק, השתתפות בכנסים

5

הפעלת סדנאות והדרכות

40,000

תשלום למנחי הסדנאות, אדמיניסטרציה ולוגיסטיקה

6

רכישת ציוד טכני

30,000

השלמת רכישת ציוד טכני, ערכות VR ושרתים

7

אדמיניסטרציה

50,000

משרד, רו"ח, עו"ד, ביטוח

גיוס מקסימלי:

 

המטרה

הסכום

הערות

1

הפקת תוכן: שיפור הפיילוט הקיים והפקת 3    סרטי VR נוספים ברמה גבוהה להשלמת תוכנית, כולל מתווה סדנאות

300,000 שח

הפקת 3 סרטים: אחד בתחום החינוכי באנגלית ,2  סרטים שונים לתחום הטיפולי בהנחיית מומחים טיפוליים ( 1 באנגלית)

2

שיפור טכנלוגי: השבחת האפליקציה ויצירת תשתית לפלטפורמה שיתופית וירטואלית

150,000

בנית תשתית עמוקה לאיסוף וניתוח דאטה, ובנית תשתית טכנולוגית לפלטפורמה מחברת בין ספקי תוכן שותפים ולקוחות בתחום בריאות הנפש

3

יעוץ מחקרי אקדמי

50,000

יעוץ בתכנון וביצוע המחקר לתיקוף התוכנית, כולל מחקר בתחום הטיפולי

4

שיווק ומיתוג ופיתוח עיסקי

150,000

בנית המותג, יעוץ שיווקי, כלי שיווק, השתתפות בכנסים בארץ ובחו"ל, בניית שיתופי פעולה

5

הפעלת סדנאות

50,000

תשלום למנחי הסדנאות, אדמיניסטרציה ולוגיסטיקה לכמות גדולה של סדנאות

6

רכישת ציוד טכני

50,000

רכישת ציוד טכני וערכות להפעלת מספר סדנאות במקביל

7

אדמיניסטרציה

50,000

משרד, שרותי עו"ד ורו"ח

8

הנהלה וכלליות

250,000

שכ"ע ניהולי

הצוות

יפתח ויזר
מנכ"ל
ביוגרפיה
מנהל בכיר עם ניסיון של 30 שנה בתעשיית ההייטק, סמנכ"ל תפעול ושירות לקוחות בחברות טכנולוגיות גלובליות שונות, משלבי ההקמה ועד ניהול בינלאומי בחברות גדולות ומבוססות. בין התפקידים: Verint Systems Ltd. – VP Customer Care Radware Ltd. – COO Indigo (HP) – Corporate VP Customer Services NICE Systems Ltd. – VP Global Services Operations Optimal+ Ltd. – VP Operations

 • מייסד
תם מיטלמן
מנהלת תוכן
ביוגרפיה
בוגרת תואר ראשון בעיצוב גרפי וחינוך במרכז האקדמי ויצו חיפה ותואר שני בעיצוב משולב במכון הטכנולוגי בחולון. כיום מעצבת גרפית באגף תערוכות במדעטק בחיפה, אחראית על פרוייקטים ועיצוב תערוכות במקום. בעבר יו״ר אגודת הסטודנטים ויצו חיפה (2008-9)

 • מייסד
ארז מולאי
מנהל קשרי לקוחות
ביוגרפיה
מעצב תעשייתי, בוגר בצלאל, בעלים של סטודיו המתמחה בתחום החברתי שיקומי, בעבר מנכ"ל עמותת כנפיים המסייעת לאומנים נפגעי נפש להשתלב חזרה בקהילה בעזרת אומנות, שותף להקמת מיזם טרמינל עיצוב בת ים. מרצה בתוכנית לתואר שני בעיצוב במכללה הטכנולוגית חולון, יועץ בפיתוח והקמה של מיזמים בתחומי חינוך, אנשים בעלי מוגבלויות והמגזר השלישי. • פיתוח מיזמי תעסוקה עבור עמותות וארגונים חברתיים. פיתוח שתופי פעולה בין המגזר העסקי למגזר השלישי. • פיתוח פרויקטים חברתיים ייעודיים מבוססי עיצוב אל מול קונפליקטים חברתיים- סביבתיים. • מעל 10שנות ניסיון בגיוס תקציבים וניהול פרויקטים, הקמת מפעלים שיקומיים ובניית קו מוצרים לאוכלוסיות קצה בקהילה. • העצמת אוכלוסיות מוחלשות ואנשים בעלי צרכים מיוחדים.

 • מייסד
מייקל שולדנפריי
מנהל טכנולוגיות
ביוגרפיה
מייקל מביא 30 שנה של ניסיון עשיר בחברות הייטק בינלאומיות מובילות בהן שימש בתפקידים הבכירים ביותר בתחומי הטכנולוגיה, המחקר והפיתוח. בעל ידע נרחב ועמוק בתחומי ה big data, machine learning תקשורת נתונים וארכיטקטורת מערכת. בנוסף, למייקל יכולות שיווק ופרזנטציה מעולות וקשרים ענפים בקהילה הטככנולוגית הבינלאומית. בין תפקידיו: CTO – Optimal+ Senior architect - SAP Architect – Microsoft VP R&D – Action base

 • עובד מפתח
ד"ר דנה פלדמן
מנהלת המחקר ויועצת תוכן
ביוגרפיה
פסיכולוגית קלינית ומטפלת בילדים ונוער בבי"ח שניידר. רכזת מחקרים במחלקה לרפואה פסיכולוגית בשניידר. ניהלה את הפעילות בישראל של מחקר כלל-אירופי מקיף על תוכניות התערבות למניעת אובדנות.

 • יועץ
מור שרגא
מנהלת הדרכה
ביוגרפיה
בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית, מטפלת רגשית, ומנחת קבוצות. מתמחה בייעוץ, פיתוח, והנחיית סדנאות תהליכיות.

 • עובד מפתח
פרופי אברהם פלד
ביוגרפיה
בוגר הפקולטה לרפואה אוניברסיטת ‘לה ספינצה‘ רומא 1988 התמחות בפסיכיאטריה מרכז רפואי רמב"ם 1990- 1995 בתר-דוקטורט בחקר מוח UCD Medical Center California 1995-1998 מאז 1998 מנהל מחלקה פסיכיאטרית בבית חולים ממשלתי שער-מנשה ניסיון בניהול מגוון מחלקות כולל מחלקות משפטיות והגשת חוות דעת לבתי משפט. מאז 1998 מינוי אקדמי פרופסור משנה קליני בפקולטה לרפואה בטכניון, חוקר מוח של מחלות פסיכיאטריות. מאז 1998 מרצה ואחרי על תכנית הלימודים של סטודנטים לרפואה בפסיכיאטריה, מדריך ומורה בתוכנית ההתמחות בפסיכיאטריה ומנחה סטודנטים לתואר שלישי בחקר מוח. מייסד אתר NeuroAnalysis 1998 לחקר מערכות מורכבות ורשתות נוירונים בפסיכיאטריה סופר של 4 ספרים בתחום זה מייסד ושותף במיזם Brain Profiler

 • יועץ

משקיעים 12

משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות

עדכונים

אין עדכונים להצגה

העיסקה

מסמכים

מצגים

עקבו אחרינו