Present

מחזירים לציבור את השליטה על הפנסיה

Present מציגה עולם חדש של חיסכון פנסיוני דיגיטלי טכנולוגי ע"י יצירת תהליך ביטוחי מותאם, מהיר ופשוט. הפלטפורמה הדיגיטלית מאפשרת ביצוע פעולות באופן עצמאי, במספר צעדים פשוטים וחווית משתמש המותאמת למאה ה-21.

151% מיעד הגיוס

אין טבלה 
קמפיין נגמר  אין לחצן 
שתפו
מפרסם: יעקב פורטנוי
מומן בהצלחהגיוס אנג'לים
סוג השקעה:
שלב החברה:
קטגוריה:
פיננסים

עיקרי הדברים

עיקרי הדברים

פתרון דיגיטלי לשוק הפנסיוני

בשנים האחרונות התרחשו בישראל מספר מהלכים משמעותיים להגברת התחרות בתחום החיסכון הפנסיוני והנגשתו לציבור. מהלכים אלו כוללים, בין היתר, את הצטרפותן של קרנות נבחרות המנוהלות ב-4 בתי השקעות מובילים בישראל, המציגים דמי ניהול זולים במיוחד ותשואות מצוינות. צעד זה נועד לפתוח את השוק לתחרות ולהוביל לשוק משוכלל. במסגרת תהליך השינוי שחל בשוק, חלה תזוזה בהפקדות לכיוון קרנות הפנסיה הנבחרות, ובראשן אלטשולר שחם, ומהצד השני מסרים גוברים בכל תחומי הביטוח לטובת מעבר לאפליקציות דיגיטליות  החוסכות את השיח עם סוכני הביטוח המסורתיים. 

המערכת המתקדמת של Present, מאפשרת פתיחה פשוטה של קרן פנסיה וניוד בין הקרנות השונות ביתר קלות, כאשר הכל נעשה בהליך דיגיטלי שקוף ואמין מקצה לקצה. ובכך מנגישה את העולם הפנסיוני עבור מיליוני ישראלים.

מהפכה בביטוח הפנסיוני

פתיחת קרנות הפנסיה הנבחרות מוכיחה שהמדינה והשוק הפרטי צמאים לפתרונות המנגישים את הביטוח הפנסיוני לציבור הרחב ומפשטים את התהליך. בזכות שינוי מהפכני זה, הציבור בישראל חשוף לדמי ניהול נמוכים מאוד ולא פחות חשוב מכך, מעבר קל בין קרנות הפנסיה השונות. הפתרון של Present הוא לא רק מתקדם, הוא גם מתכתב עם צעדים אותם הרגולציה מעודדת. משרד האוצר מעודד השקעות במיזמי INSURTECH, וגם המפקח על הביטוח עצמו בישראל מעוניין להגביר את התחרות בתחום ולדחוף את עולם הפנסיה אל עבר התחום הדיגיטלי.

 

שוק יוצא דופן בהיקפו

ביטוח פנסיוני הוא מוצר חובה לכל עובד בישראל על פי חוק. מדובר בשוק עצום ומורכב במיוחד, כאשר המרוויחים המרכזיים ממצב זה הם סוכני הביטוח בתחומי הפנסיה, הנהנים מעמלות סוכנים גבוהות. קבוצות הביטוח, חברות ניהול קופות הגמל, קרנות ההשתלמות וחברות ניהול קרנות הפנסיה החדשות, ניהלו נכסים בהיקף מצרפי של טריליוני שקלים נכון לסוף מאי 2019.

מהפכה דיגיטלית, גם בתחום הביטוח

צריכה של שירותים שונים בדיגיטל  בקרב קהלים רחבים מאוד היא המהפכה המשמעותית ביותר בהתנהגות צרכנים בשנה החולפת. מיליוני ישראלים החלו להשתמש ברשת בכל תחום, ועבורם 2020 הייתה השנה הראשונה שבה הם הזמינו מוצר או שירות אונליין. (למעלה משמונים אחוז הזמינו מוצר או שירות באון ליין בשנה החולפת)

חברות הביטוח החדשות כבר הוכיחו שגם עולמות פיננסים וטכניים לא חייבים להיות מאיימים, מפחידים ונצלנים. כך למשל, Lemonade המציעה שירות ביטוח אונליין מבוסס AI, סחפה את השוק האמריקאי המסורתי ותוך שלוש שנים בלבד השיגה צמיחה שהובילה גם להנפקה בבורסה ביולי 2020. בישראל, Libra שעוסקת בביטוח רכב אונליין בשוק המקומי, הגיעה לראש מדד השירות תוך שנתיים בלבד. מגמה זו משקפת את רצונו של הציבור לקבל שירותים טובים יותר המותאמים לו.

צוות מנוסה של מומחי פנסיה ויזמים

Present הוקמה ומובלת על ידי צוות של מומחים בתחום הפנסיה ויזמים מנוסים. מנכ"ל החברה, יעקב פורטנוי, פעיל בתחום הפנסיה כבר למעלה מ-15 שנים והוביל את מיזם הפנסיה הדיגיטלי הראשון בישראל, גט פנסיה, שגייס למעלה מ-25 אלף לקוחות. בנוסף אליו, בחברה שותפים מומחים בתחום השיווק, הטכנולוגיה והמיתוג כמו עודד פדרבוש, משקיע סדרתי שכבר הוביל מספר רב של חברות לאקזיטים מוצלחים, ונתי נמדר אשר הוביל את חברת "לינקורי" למכירה לחברת אלגומייזר הנסחרת בבורסה. בנוסף אליהם, שותפים גם קוד אואזיס, המהווה זרוע טכנולוגית לחברות הגדולות במשק Wix, Sodastream, אלדן ושטראוס, ולפרוייקטים טכנולוגיים משמעותיים בתחום הביטוח, וכן לכל אלו מצטרפת OPEN, חברה למיתוג עם רשימת לקוחות מהגדולים במשק והתמחות מיוחדת בליווי ומיתוג של חברות הייטק וסטרטאפים. שניים מהמשקיעים המרכזיים הם גבי פורטנוי, ראש חטיבת ההפעלה באמ"ן לשעבר ומומחה בפיתוח והטמעת מערכות טכנולוגיות, ומשרד עורכי הדין נשיץ ברנדס אמיר, ממשרדי עורכי הדין המובילים בישראל, עם התמחות ייחודית בזירה הטכנולוגית והעסקית וברגולציה בתחומים אלו.

 

פיצ'

פיצ'

ביטוח פנסיוני הוא מתנה. הפנסיה היא מעגל. בשנות ה- 20 לחיינו אנחנו מתחילים לעבוד, ולאורך השנים צוברים ניסיון, חוויות, הישגים וזכויות. ואז, כעבור כ-50 שנה, אנחנו יוצאים לפנסיה. המעגל נסגר: הזכויות שצברנו – חוזרות אלינו. כל אדם עובד בישראל, עצמאי ושכיר, חייב בביטוח פנסיוני. בין אם מדובר בשכירים בחברות גדולות או עצמאים שכבר מעודכנים בכלל הטרנדים הדיגיטליים החדשים. כולם מעוניינים מחפשים ליעל, להוזיל ולהבין את השווי הפנסיוני שלהם בשקיפות בהוגנות ובפשטות. תהליך זה מצטרף לתהליכים נוספים שהואצו בשנים האחרונות, ובמיוחד במהלך 2020, הכולל דיגיטציה של שלל תחומי חיים. תחום הביטוח הפנסיוני אינו שונה ואף הוא עובר תהליכים דומים כאשר בשנים האחרונות צומחות חברות שונות שנועדו להביא את עולם הביטוח אל המאה ה-21. אל תהליכים אלו מצטרפים מהלכים שנעשו לאחרונה בשוק הישראלי לטובת הגברת התחרות בתחום הביטוח. אולם, בפועל מיליארדי שקלים נמצאים בחברות הביטוח ובבתי השקעות והם אינם מגיעים ליעדם. זאת משום שהמערכות השונות אינן מסונכרנות מרגע פתיחת קופת הפנסיה ועד קבלת הכספים ושיוכם ללקוח. לכן, השילוב בין תחרות גוברת לדיגיטל, מוביל לצורך הולך וגובר של לקוחות בתחום החיסכון הפנסיוני לפלטפורמה שקופה, דיגיטלית ופשוטה המאפשרת לקבל את כלל המידע אודות החסכונות השונים באופן נגיש ומהיר.

 

הפתרון

Present מתמחה במענה דיגיטלי מלא לחווית השירות של הלקוח, באמצעות פישוט ושליטה בתהליך הפנסיה, החל מרגע פתיחת הקופה ועד לשיוך הכספים המגיעים למבוטח. המערכת של Present מספקת מידע בנושא השווי הפנסיוני ועלות דמי הניהול המוצעות בשוק, המלצה של המערכת ותקשורת רציפה לגבי כל שלב מרגע פתיחת התיק ועד שהכסף בקופת המבוטח, כאשר הכל נעשה בהליך דיגיטלי שקוף ואמין מקצה לקצה. מדובר בפתרון פשוט לכל אותם אלו שמשלמים דמי ניהול עצומים לחברות הביטוח. Present מספקת פתרון פשוט ונוח לא רק ליחידים אלא גם לבעלי העסקים הקטנים שצריכים להמליץ לעובדיהם על ביטוח פנסיוני בעקבות החובה להפריש לפנסיה. כך, Present מהווה פתרון גם לכל העצמאיים ובעלי המקצועות החופשיים שצריכים לדאוג לעצמם.

 

הטכנולוגיה

הפלטפורמה הדיגיטלית של Present מחברת את כל השלבים בטיפול בלקוח, כולל הערכת השווי הפנסיוני, פתיחת קרן מותאמת, וידוא העברת הכספים ע"י ממשק עם חברות הביטוח ויצירת קשר עם כלל הגורמים האמונים על הטיפול בתיק הפנסיוני, כולל המעסיק והמבוטח. המערכת מציגה 3 אופציות נבחרות: קרן המציגה את דמי הניהול הנמוכים ביותר, קרן המציגה התאמה מיטבית לרמת הסיכון הרצויה והמלצת פרזנט למבוטח הפוטנציאלי על בסיס הפרופיל הדמוגרפי והפיננסי שלו. הטכנולוגיה שפותחה על ידי החברה מבצעת אינטגרציה בין מספר מקורות מידע (מסלקה, חברות ביטוח, כרטיסי אשראי והר הביטוח) ובכך מאפשרת לטפל ביותר אנשים בפחות כסף. בפועל Present היא פלטפורמה מתקדמת ופשוטה לביצוע פעולות בקלות וללא סיבוכים, בעולם הביטוח שתמיד נדמה כתחום מפחיד, מסובך ומסואב. בפלטפורמה, ניתן לראות את כל היתרות, כל הקרנות, קופות הגמל וההשתלמות באותו המקום. באמצעות המערכת כל אחד ואחת יכולים לדעת בכל זמן ומצב נתון את המצב הנוכחי של כספי החסכון, לבחון את השווי האמיתי שלהם ולקבל החלטות פיננסיות חכמות בלחיצת כפתור.

הצוות

הצוות

יעקב פורטנוי
מנכ"ל ומומחה ביטוח
נמצא בתחום הביטוח מ-2004. בזמן זה בנה סוכנות לביטוח, בנוסף לסוכנות עבור סוכני ביטוח עם מעל ל-15 אלף לקוחות פרטיים. היה שותף פעיל במיזם הדיגיטלי הראשון בארץ, גט פנסיה, עם למעלה מ-25 אלף לקוחות תוך שנה וחצי של פעילות, ואשר הביא לשוק את הבשורה לדמי ניהול זולים עבור קבוצת רכישה גדולה.

  • עובד מפתח
עודד פדרבוש
פיתוח עסקי
לעודד ניסיון רב בליווי חברות צעירות וסלילת הדרך עבורן לשלבים מתקדמים. עודד הקים את חברת We group בשיתוף עם ירון אדלר. החברה מייעצת ומלווה סטארטאפים בכל שלבי הגיוס והפיתוח. כמו כן, עודד הוא משקיע סדרתי עם מספר אקזיטים באמתחתו.

נתי נמדר
ניהול מוצר ו - UX
מייסד ומנכ"ל לשעבר של חברת Linkury אשר נמכרה לחברת אלגומייזר הנסחרת בבורסה. נתי מתמחה גם בטכנולוגיה שמעניקה חווית משתמש קלה ונגישה וגם בכל הכלים המתקדמים להנעה לפעולה של קהלי יעד שונים.

גבי פורטנוי
מנהל תפעול
תת אלוף לשעבר בחיל המודיעין, ראש חטיבת ההפעלה באמ"ן אשר הוביל פיתוח והטמעת מערכות טכנולוגיות בצה"ל.

  • עובד מפתח
שרית שלו
מנהלת שיווק
מנהלת שיווק. התחילה את דרכה בעולם הפרסום והפכה למנהלת השיווק של רשת 13 ומאז עוסקת בליווי עסקי ושיווקי לחברות.

קוד אואזיס
שותף טכנולוגי
קוד אואזיס משמשת כזרוע הטכנולוגית של חברות מהגדולות במשק ושל סטארטאפים מובילים בארץ ובעולם. החברה שותפה לפרוייקטים מרתקים ומגוונים טכנולוגית, בהיקפים משמעותיים ובשווקים שונים בהם שוק הביטוח, השוק הבטחוני, סחר אלקטרוני, תקשורת, Retail, אינטרנט, רכב, אפליקציות ועוד.

משרד עו"ד נשיץ ברנדס אמיר
מן המשרדים המובילים והיוקרתיים ביותר בישראל- Full Service Law Firms עם למעלה מ-185 עורכי דין בכל תחומי המשפט המסחרי והאזרחי, בארץ ובחו"ל. למשרד התמחות ייחודית בסטרטאפים, פיננסים וגיוסי הון.

OPEN
חברת המיתוג המובילה בישראל שאחראית על מיתוג ופרסום החברות הגדולות במשק (בנק הפועלים, החברה המרכזית למשקאות, מימון ישיר ועוד). ל-OPEN יש התמחות בליווי ומיתוג של חברות הייטק וסטארטפים.

עדכונים

עדכונים

אין עדכונים להצגה

סבבי הגיוס באמצעות פלטפורמת אקזיטוואלי מתבצעים בהתאם למודל של פטור מחובת פרסום תשקיף לפי סעיפים 15א(א)(1) ו-15א(א)(7) לחוק ניירות ערך, התשכ"ח-1968. במודל זה, בכל סבב השקעה חשיפת מידע מפורט על ההשקעה ועל החברה מוגבל ללא יותר מ- 35 משקיעים שאינם משקיעים כשירים וסבב ההשקעה איננו במתכונת של רכז הצעה כהגדרתם בחוק ניירות ערך.
עקבו אחרינו