ProArc Medical

הפיתוח שנותן מענה רפואי למיליוני גברים ברחבי העולם

ProArc מפתחת את מערכת ה– ClearRing, בפרוצדורה פולשנית זעירה, לטיפול בתסמינים שנגרמים כתוצאה מחסימה בדרכי השתן בעקבות פרוסטטה מוגדלת, בעיה הפוגעת במיליוני גברים ברחבי העולם תוך שמירה על תפקוד מיני ואיכות חיים גבוהה לאורך זמן.

112% מיעד הגיוס

אין טבלה 
קמפיין נגמר אין לחצן 
שתפו
מפרסם: דוד ניצן
מומן בהצלחהגיוס אנג'לים
סוג השקעה:
שלב החברה:
קטגוריה:
מכשור רפואי

עיקרי הדברים

עיקרי הדברים

פתרון עבור מיליוני גברים ברחבי העולם

הטכנולוגיה המפותחת על ידי ProArc מתעתדת לפתור סוגיה קריטית עבור מיליוני גברים ברחבי העולם. עבור רבים, טיפול תרופתי אינו מספיק והם נאלצים לפנות לניתוח על מנת לטפל בפרוסטטה המוגדלת שהתפתחה אצלם (BPH) כדי לשפר את איכות החיים שלהם. מכשיר ה – ClearRing ש – ProArc מפתחת הוא מכשיר מהפכני בעל פוטנציאל שוק אדיר המאפשר הנגשה של פרוצדורה מהירה, יעילה, בטוחה ופשוטה לסובלים הרבים מהבעיה. בכך, להשיב לגברים תפקוד תקין, תוך מניעת כאבים, דימומים ונזקים בלתי הפיכים לתפקוד המיני ששכיחים במסגרת ניתוחים והליכים פולשניים יותר. נכון למועד זה, המוצר המפותח על ידי ProArc מצוי בשלב ניסוי קליני לצורך הגשות ל-  FDA בארה״ב ולאישור CE באירופה.

 

שוק עולמי שהולך וגדל, כולל מיזוגים בשווי גבוה במיוחד

לאורך השנים, חל גידול משמעותי באוכלוסיית הגברים מעל גיל 50, מה שמוביל לדרישה הולכת וגוברת לטיפולים זעיר פולשני (Minimally Invasive) בפרוסטטה מוגדלת. שוק זה, מוערך נכון ליום זה במיליארדי דולרים ברחבי העולם הפך ליעד עבור חברות בתחום הבריאות בכלל ובתחום המכשור הרפואי בפרט, מה שהוליד מספר רכישות משמעותיות בתחום. 

 

טכנולוגיה שכבר נוסתה בניסוי בני אדם עם פרופיל יעילות ובטיחות גבוה, כולל הגנה נרחבת על הקניין הרוחני בבסיס החברה.

הטכנולוגיה של ProArc כבר נוסתה במסגרת מחקר קליני רב-מרכזי בקרב מספר נסיינים בישראל ובחו"ל. מחקר זה המחיש את הבטיחות וכן את היעילות הפוטנציאלית הקיימת בפתרון של ProArc, ובפרט את השיפור בתפקוד ללא פגיעה בתפקוד המיני, וזאת לצד הליך שיקום מהיר עבור המטופל.

 

לצד ההתקדמות במחקר הקליני, הקניין הרוחני של ProArc מוגן היטב, כולל שני פטנטים רשומים בארה"ב ושניים נוספים הרשומים באירופה.

 

 

הפתרון של ProArc מגובה על ידי משקיעים מנוסים מתחום הבריאות וכן במענקים של רשות החדשנות ותכנית SME Horizon 2020 של האיחוד האירופי.

במהלך 2019, ProArc זכתה למענק משמעותי מטעם התוכנית היוקרתית SME Horizon 2020 של האיחוד האירופי, וזאת בנוסף למימון קודם מטעם רשות החדשנות. המענק שניתן לשנתיים מאפשר לחברה להתקדם במאמצי הפיתוח, עם דגש על ייצור וכן במחקר הקליני הנדרש לטובת קבלת אישורי שיווק ל מערכת ה – ClearRing.

 

 

 

צוות ניהולי מנוסה מהשורה הראשונה

הצוות המוביל את החברה מורכב ממנהלים בעלי ניסיון משמעותי בהובלת חברות משלב הרעיון ועד לשלב המכירות, המיזוגים וההנפקה. כל החברים בצוות ההנהגה של החברה, המנכ"ל דוד ניצן, יו"ר החברה רוברט בש ומנהל הכספים, אלי גנדלר, כבר הובילו בעבר סטרטאפים בתחום הרפואי וחברות טכנולוגיות לכדי גידול משמעותי במכירות ובערך שלהן לרבות עסקאות M&A.

 

פיצ'

פיצ'

הצורך

פרוסטטה מוגדלת היא התסמין האורולוגי הנפוץ ביותר בקרב גברים, אשר משפיע על כ-40-50% מהגברים בשנות ה-50 לחייהם וכ-80-90% מהגברים בשנות ה-80 לחייהם, כאשר השכיחות הולכת וגוברת כתוצאה מהזדקנות האוכלוסייה ברחבי העולם. אמנם פרוסטטה מוגדלת היא מצב שפיר שאינו סרטני אך היא יכולה לגרום לפגיעה משמעותית באיכות חיים לרבות: בשינה, בעיות בתפקוד המיני ולהוביל אף לדיכאון. כתוצאה מכך, האוכלוסייה הסובלת מבעיה מחפשת אחר פתרונות שיהיו אפקטיביים ובה באותה עת עם מינימום תופעות לוואי כתוצאה מהטיפול הן לטווח קצר והן לטווח ארוך. בתחום הטיפול בפרוסטטה מוגדלת, המטופלים עצמם מעוניינים לקבל טיפול קל ופשוט ללא תופעות לוואי על מנת להפסיק טיפול תרופתי כרוני ולהימנע מניתוחים כואבים ומסובכים. דבר שכיום אינו מתאפשר במסגרת פרוצדורות פולשניות אשר מהוות את תו התקן כיום לטיפול בבעיה.

 

הפתרון

השתל הייחודי אותו מפתחת ProArc מהווה פריצת דרך לטיפול בפרוסטטה מוגדלת, שיאפשר שיקום מהיר. כך, ניתן להקל משמעותית על התסמינים תוך שמירה על התפקוד המיני ושיפור באיכות החיים. מוצר ה-ClearRing אמור למנוע את הצורך בטיפול תרופתי כרוני ומונע הסרה של רקמת הפרוסטטה כך שהטיפול עצמו הוא הפיך לגמרי וניתן לבצע טיפול חוזר או להפנות לטיפולים נוספים במידת הצורך. כמו כן, הליכים לטיפול זעיר פולשני (minimally invasive) בפרוסטטה זוכים להערכה הולכת וגוברת בעולם ולכיסוי ביטוחי על ידי גופי ביטוח פרטיים וציבוריים.

 

 

חדשנות מהמעלה הראשונה

 • טיפולים מקובלים ב – BPH כוללים תרופות, ניתוח פולשני כגון הסרה של הפרוסטטה (TURP), וכן פרוצדורות נוספות שכמעט ואינן פולשניות, כגון צריבה של צינורית השופכה (TUNA), טיפול בלייזר, צריבה אנדוסקופית או כיווץ הפרוסטטה באמצעות אדים, הרמה של צינורית השופכה וכן הצבת שתלים קבועים או זמניים.
 • שתל הניטינול הייחודי שמפתחת ProArc יעצב מחדש את צינור השתן על ידי פתיחה ודחיפה של אונות הפרוסטטה אחת מהשנייה על מנת לאפשר זרימת שתן מוגברת דרך צינורית השופכה. בניגוד לשתלים אחרים, בזכות השיטה הייחודית של המיקום וההשתלה השתל של ה-ClearRing כלל אינו בא במגע עם שתן וצפוי להישאר במקום בזכות החתך שממקם את השתל בתוך הפרוסטטה.
 • השתל הייחודי שמפתחת ProArc יותקן באמצעות מערכת התקנה אוטומטית לחלוטין שנשלטת על ידי הרופא בעזרת כפתור הפעלה בודד. בעזרת אלקטרודה מובנית במערכת ההובלה, ה-ClearRing  מייצר חריץ מעגלי קטן בתוך הפרוסטטה, בעומק של כמה מילימטרים בודדים, שאליו השתל משתחרר. ההליך כולו אמור להמשך מספר דקות בודדות ויהיה וניתן לבצע אותו על ידי כל אורולוג מומחה הן בבתי חולים והן בקליניקה של הרופא.

הטכנולוגיה

מערכת ה ClearRing מורכבת משתל ניטינול המעוצב באופן שיתאים לאנטומיות פרוסטטה שונות ליצירת נוחות ויעילות מקסימלית, וכן ממכשיר הובלה אוטומטי הניתן להשתלה בעזרת שתל הניטינול. יחד עם מערכת ההתקנה האוטומטית, הם יוצרים חוויה הרבה יותר נעימה עבור המטופל וגם הרבה יותר פשוטה לתפעול עבור האורולוג, דבר היוצר בטיחות ונוחות תפעול חסרת תקדים.

 

 

שלבי הטיפול בעזרת מערכת ה-ClearRing

 1. חסימה חלקית/מלאה בצינור השתן כתוצאה מפרוסטטה מוגדלת
 2. החדרה של מערכת ההובלה דרך צינור השתן
 3. מיקום שתל הניטינול בעזרת מצלמה
 4. יצירת חתך מעגלי בתוך רקמת הפרוסטטה
 5. שחרור השתל לתוך החתך והוצאת מערכת ההובלה

 

הגנה נרחבת על הקניין הרוחני

ל – ProArc יש קניין רוחני נרחב, כולל שני פטנטים מאושרים בארה"ב וכן שני פטנטים באירופה. כמו כן, ל – ProArc בקשות נוספות לפטנטים שהוגשו וממתינות לאישור.

ככלל, מגוון הפטנטים של ProArc מספק הגנה על חלקים רחבים של המוצר, כולל השתל, מנגנון ההשתלה ואופן השימוש במערכת של ProArc. ProArc ממשיכה במקביל להגיש בקשות נוספות ככל שחלקים נוספים ועיצובים נוספים נמצאים בפיתוח.

הטכנולוגיה, הקניין הרוחני וכן ניהול החברה מציבים את החברה בעמדת זינוק אפשרית לקראת הצלחה עסקית: מכירה עתידית, מסחור של המוצר ו/או מיזוג עם גורמים נוספים.

 

אזכורים של ProArc ופרסומים מדעיים בהם החברה מופיעה

הפתרון של ProArc זכה לכיסוי במאמרים שפורסמו בספרות המקצועית בתחום:

 

הצוות

הצוות

דוד ניצן
מנכ"ל
דוד הוא יזם ומנכ״ל מנוסה בעל ותק רב בשלבים מוקדמים ומאוחרים וכן בהובלת חברות לאקזיט דרך מיזוג של חברות בתעשייה הרפואית. בעברו הוא כיהן כמנכ"ל חברת JetPrep (אשר נרכשה על ידי חברת Cantel Medical Corporation הנסחרת בבורסה בניו יורק). לדוד כ-20 שנות ניסיון בתחום העסקי ופיתוח המוצר, ניסויים קליניים, רגולציה ומכירות. לדוד תואר ראשון בהנדסת מכונות ותואר שני בהנדסה ביו-רפואית וכן תואר שני במנהל עסקים EMBA.

רוברט בש
יו"ר הדירקטוריון
ב-15 השנים האחרונות רוברט הוביל חברות טכנולוגיות ורפואיות משלב הפיתוח ועד לשלב המסחרי ויצירת שותפויות אסטרטגיות בשלל תפקידים כולל מנכ"ל, CFO וסמנכ"ל פיתוח עסקי בחברות אלו. כמו כן, רוברט הוביל חברות למיזוג עם חברות רפואיות בינלאומיות משמעותיות. לפני כן, רוברט היה שותף בקרן הון סיכון ישראלית. לרוברט תארים במשפטים מ – NYU ואוניברסיטת ג‘ורג‘טאון וכן תואר ראשון מאוניברסיטת פנסילבניה.

 • יו''ר הדירקטוריון
אלי גנדלר
CFO
אלי הוא רואה חשבון מוסמך (CPA) המחזיק גם בתואר שני במשפטים. לאלי למעלה מ-20 שנות ניסיון כ – CFO בחברות פרטיות וציבורית הנסחרות ב - NASDAQ, AIM, ו – TASE (Vocaltec, Cimatron, Ki-Bi mobile, IFN). כ – CFO בחברות הנסחרות בבורסה, אלי הוביל הנפקות וניהל את ההיבטים הפיננסים והאופרטיביים של חברות בינלאומיות, כולל עמידה בתנאי הרגולציה של ה – SEC.

 • עובד מפתח
ספי שחרור
מ״מ סמנכ"ל פיתוח בפרוארק (מטעם אינטגר ישראל)
ספי הוא המייסד והבעלים של חברת Inomec (אשר נרכשה על ידי Integer) – חברה העוסקת בפיתוח וייצור שירותים בתחום הרפואי בישראל. ספי הוא מומחה בפיתוח מכשור הרפואי (כלי המאפשרים מינימום של התערבות במסגרת ניתוחים ופרוצדורות רפואיות) עבור מערכות מולטי-דיסציפלינריות וכן מימוש לטובת ייצור, כולל הבנה גבוהה בהליכי רגולציה ובקרת איכות. לספי תואר ראשון בהנדסת מכונות מהטכניון. כיום, במסגרת תפקידו בחברת אינטג‘ר, ספי מוביל את כל תהליכי הפיתוח של מערכת ה- ClearRing

פרנק מסטנדראה
דירקטור
ד"ר פרנק מסטנדראה, הוא מומחה לאורולוגיה מטמפה, פלורידה (ארה"ב). כיום הוא מטפל ב -Florida Urology Partners, LLP והוא מסונף לבית החולים St Joseph שבטמפה, פלורידה. ד"ר מסטנדראה, יחד עם כמה מהשותפים בתחום האורולוגיה עמם הוא עובד ב - Florida Urology Partners.

 • דירקטור
 • יועץ
יאיר פלד
דירקטור רפואי ומייסד
לד"ר פלד למעלה מ-20 שנות ניסיון בהובלת מחקר מתקדם ופרויקטים בתחום המכשור הרפואי. כיום הוא קרדיולוג מטפל במרכז הרפואי רמב"ם. ד"ר פלד הוא יזם סדרתי אשר הקים מספר חברות רפואיות טכנולוגיות. ד"ר פלד קיבל את תואר הד"ר ואת ההסמכה הרפואית שלו מהטכניון.

 • מייסד
 • דירקטור
 • יועץ
סו-ווא טאי
יועצת קלינית ורגולציה
ד"ר טאי מסייעת ל – ProArc בתחום הרגולציה מול ה – FDA והסוגיות הקליניות השונות. ד"ר טאי הקימה את חברת Libra Medical Inc. במהלך ינואר 2007 לאחר 20 שנות ניסיון בתחום המכשור הרפואי ובעקבות ניסיון ספציפי בתעשיית הטיפולים בפרוסטטה, במסגרתה היא הובילה את התחום הקליני והרגולטורי עבור חברת NxThera אשר נרכשה על ידי Boston Scientific. לד"ר טאי תואר שני בהנדסה כימית, תואר שני בהנדסת מזון ותואר ד"ר בתחום הביו-חומרים, כולם מ – MIT.

 • יועץ
אילן לייבוביץ‘
יועץ רפואי
פרופ‘ אילן לייבוביץ‘ הוא ראש המחלקה האורולוגית במרכז הרפואי מאיר. הוא מטפל בגידולים ממאירים בכליות, כולל ניתוחים בפרוסטטה, סרטן האשכים ושלפוחית השתן, כולל ניתוחים לשחזור שלפוחית השתן. פרופ‘ לייבוביץ‘ הוא המחבר של למעלה מ-100 פרסומים מדעיים, אשר פורסמו בכתבי עת רפואיים מובילים ברחבי העולם ובספרים העוסקים ספציפית בבלוטת הערמונית.

 • יועץ

עדכונים

עדכונים

אין עדכונים להצגה

סבבי הגיוס באמצעות פלטפורמת אקזיטוואלי מתבצעים בהתאם למודל של פטור מחובת פרסום תשקיף לפי סעיפים 15א(א)(1) ו-15א(א)(7) לחוק ניירות ערך, התשכ"ח-1968. במודל זה, בכל סבב השקעה חשיפת מידע מפורט על ההשקעה ועל החברה מוגבל ללא יותר מ- 35 משקיעים שאינם משקיעים כשירים וסבב ההשקעה איננו במתכונת של רכז הצעה כהגדרתם בחוק ניירות ערך.
עקבו אחרינו