PsyRx

פתרונות ייחודיים למחלת הדיכאון

חברת PsyRx מפתחת תרופה חדשנית וייחודית לטיפול בחולים הסובלים מדיכאון - מהמחלות הנפוצות ביותר בעולם! הפיתוח מבוסס על טכנולוגיה ייצור חדשנית ופורצת דרך, המשלבת חומרים מרחיבי תודעה ותרופות מאושרות FDA.

700% מיעד הגיוס

9

יחידות נותרו

₪50,000

השקעה מינימלית

8

ימים נותרו
בגיוס זה קיימת טבלת הטבות. להצגת הטבלה לחצו כאן
מפרסם: פרופ‘ איתמר גרוטו
גיוס יתר
סוג השקעה:
שלב החברה:
קטגוריה:
בריאות דיגיטלית

עיקרי הדברים

עיקרי הדברים

 

עיקרי הדברים

PsyRx Ltd מתמקדת בפיתוח תרופה למחלה הכי נפוצה בעולם! הפיתוח ישלב תרופה מאושרת FDA ממשפחת ה-SSRI, יחד עם אִיבּוֹגַאִין, חומר מרחיב תודעה (פסיכדלי), הנמצא בשורש צמח האיבוגה  (iboga) המוכח מחקרית ביכולתו להשפיע על דיכאון.


פטנטים, שת"פ וצוות מדעי חזק

PsyRx הגישה בקשה לרישום פטנט על שילוב ה-Ibogaine עם תרופות נגד דיכאון. הפטנט כבר התקבל בדרום אפריקה והחברה מאמינה שבקרוב יאושר במדינות נוספות. לחברה שת"פ משמעותי עם האוניברסיטה העברית, לטובת פיתוח שיטות ייצור לחומרים נדירים בעולם הפארמה ומחזיקה בצוות איכותי, בהובלת פרופ' איתמר גרוטו לשעבר משנה למנכ"ל במשרד הבריאות וחתן פרס נובל לכימיה, פרופסור אהרון צ'חנובר.

בחברה הושקעו מיליוני שקלים מקבוצת משקיעים פרטיים, אשר בראשם עומדת קרן ה-NFT האמריקאית TRIPPY.VC, שחלק ממייסדיה  הם רואן מארלי (הבן של בוב מארלי) וכוכב ה-NBA, אמרה סטודמאייר.

עדכון 1: במחקר שנערך ע"י אונ' סטנפורד ופורסם במגזין “Nature” (ינואר 2024), נמצא שאיבוגאין יעיל לנפגעי ראש ופוסט טראומה (PTSD). המחקר הראה ששימוש חד-פעמי הביא לשיפור של מעל 80% בתסמיני PTSD(!) כמו גם בתסמיני דיכאון וחרדה. התוצאות היו מובהקות סטטיסטית והשיפור התרחש בתגובה קצרה מאוד.

עדכון 2: PsyRx סיימה בהצלחה את ניסוי בטיחות פרה קליני בתרופה - זו היא דרישת חובה של משרד הבריאות ואבן דרך משמעותית לקראת המשך הפיתוח.

עדכון 3: PsyRx השלימה את פיתוח תיק הייצור הטכני של האיבוגאין - מה שהופך אותה לאחת החברות היחידות בעולם שיכולות לייצר איבוגאין ברמת פארמה לשימוש בבני אדם. מסחר באיבוגאין יכול להוות אפיק הכנסה משמעותי ל-PsyRx בתעשיית התרופות.

פיצ'

פיצ'

 

דיכאון - המגפה של 2030

 

תחום בריאות הנפש נמצא במשבר עולמי: 1 מכל 4 אנשים יסבלו מבעיות נפשיות ומגפת הקורונה עוד החמירה את המצב. עשרות אלפי אנשים מדי שנה מוצאים את מותם הטרגי כתוצאה מהתמודדות עם מחלות נפש. מעבר למשבר המשפחתי והחברתי, לתופעת הדיכאון ישנן השלכות כלכליות קשות למשק ולכלכלה בכל מדינה. ההערכות הן כי עד שנת 2030 העלות העולמית צפויה להגיע לטריליוני דולרים.

בנוסף, אירועים קיצוניים ומכוננים, כמו למשל מגפת הקורונה שפרצה ב-2020, עלולים להוות זרז משמעותי לעלייה נרחבת בהיקף התופעה. דוגמה חיה לכך כולנו ראינו פה בישראל, כאשר בעקבות אירועי ה-7 באוקטובר חלה עלייה משמעותית בשימוש בתרופות נוגדות דיכאון.

 

סיוע לנפגעי ה-7 באוקטובר. יואב אלישוב, מנכ"ל PsyRx בועדת הסמים של הכנסת.


האם קיים טיפול לדיכאון? על פי דו"ח שפורסם ע"י ארגון הבריאות העולמי, 71% מהמאובחנים בדיכאון אינם מטופלים! התרופות הפסיכיאטריות הקיימות אינן יעילות מספיק וגורמות לתופעות לוואי חמורות כגון עלייה במשקל, ירידה בחשק המיני, בעיות שינה ועוד. לתרופות אלו זמן התחלת-אפקט ארוך ויעילות נמוכה עד בינונית בלבד. 35%-40% מהחולים שסובלים מדיכאון מג'ורי, אינם מגיבים לטיפולים הנפוצים בתרופות לדיכאון מסוג SSRI, אינם משתפרים - וחלקם אפילו אינם מראים תגובה חלקית. בנוסף לאלה, חווים המטופלים בתרופות פגיעות תפקודיות, איכות חיים ירודה, מחשבות אובדניות, פגיעה עצמית, ניסיונות התאבדות ולמרבה הצער - שיעור הישנות גבוהה.
 

PsyRx - נעים להכיר

החברה חרטה על דגלה את המלחמה בדיכאון.

PsyRx מפתחת קונספט טיפולי פורץ דרך, המבוסס על תרופה חדשה שתשלב בין איבוגאין, צמח מופלא שקיבל הכרה מחקרית, לבין תרופה קיימת לדיכאון שכבר אושרה ע"י ה-FDA. איבוגאין הוא חומר משנה תודעה פסיכו-אקטיבי, הנמצא בשורשי הצמח האפריקאי Iboga. איבוגאין הוכח כיעיל לטיפול בתופעות נפשיות הקשורות לדיכאון ופוסט טראומה. על בסיס מחקרים שכבר בוצעו ברחבי העולם, הסברה היא ששילוב איבוגאין בתרופות קיימות, יוכל לבטא השפעה חיובית ומהירה תוך מספר ימים בזמן התחלת השפעת התרופה. שינוי זה הוא דרמטי ביחס לתרופות המסורתיות, שהשפעתן מתחילה רק לאחר מס’ שבועות. כאמור בנוסף לכך, לתרופות הקיימות בשוק ישנן תופעות לוואי קשות, אשר גורמות לחולים רבים להפסיק את הטיפול באמצע. שימוש בתרופה המבוססת איבוגאין, עשוי להפחית את תופעות הלוואי הללו באופן משמעותי ובכך לאפשר לחולה להמשיך לקחת את התרופה מבלי לפגוע ברצף הטיפולי.

פיתוח התרופה נעשה בהתאם להנחיות משרד הבריאות ובהובלת מדענים ומומחים מהשורה הראשונה!


חומרים ששווים זהב


במקביל לפיתוח התרופה, PsyRx פיתחה שיטות חדשניות לגידול, ייצור, מיצוי והפרדה של מולקולות פסיכו-אקטיביות, המבוססות על מקורות בוטניים כמו האִיבּוֹגַאִין, המופק מצמח ה-Voacanga Africana וה-פסילוסיבין,המופק מפטריות פסילוסיבה. 

PsyRx עושה זאת באמצעות שיטות אגרו-מדיקליות משולבות וטכנולוגיה של ביוריאקטור, במטרה להפיק את החומרים אשר יוכלו לשמש לצורך פיתוח התרופה למניעת הדיכאון - וכן גם לתרופות נוספות המבוססות חומרים מרחיבי תודעה, הנמצאות כיום בשלבי פיתוח שונים בתעשיית הפארמה.

מדובר בחומרי גלם יקרים ונדירים, אשר מבוקשים ע"י תעשיית התרופות, כאשר יכולת ההפקה שלהם תתן לפסיירקס יכולת לפתוח אפיק הכנסה משמעותי נוסף במקביל לפיתוח התרופה לדיכאון.

הנהלה מנוסה וסגל מדעי איכותי


למייסדי החברה ניסיון עשיר ופורה בהקמת חברות חדשות, בהשקת מוצרים בזירת מדעי החיים ובהנפקות בבורסה. הצוות המדעי של החברה מורכב ממומחים מובילים בתחומי  הביוטכנולוגיה, פיתוח תרופות ועסקים.

פרופ' איתמר גרוטו, יו"ר דירקטוריון החברה - רופא מומחה לבריאות הציבור ופרופסור לאפידמיולוגיה, שכיהן כמשנה למנכ״ל וכמנהל שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות הישראלי. פרופ' גרוטו כיהן גם כחבר הוועד המנהל של ארגון הבריאות העולמי (WHO) ומאמין גדול בפיתוח התרופה. 

יואב אלישוב, מנכ"ל - יואב אלישוב - מנכ"ל, בעל ניסיון של למעלה מ-25 שנים בתעשיית התרופות, כיהן כמנהל אזורי חטיבת אונקולוגיה נוברטיס בישראל ומזרח אירופה. לאחר מכן כיהן כמנכ"ל תרימה פרמצבטיקה בע"מ וכן שימש כיועץ פיתוח עסקי לחברות פארמה בינלאומיות וישראליות. 

פרופ' משה קוטלר, פסיכיאטר - לשעבר מנהל המרכז הרפואי לבריאות הנפש באר יעקב - נס ציונה. פרופ' קוטלר הינו בין חלוצי הטיפול בחומרים משני תודעה, ובין מובילי המחקר בטיפול ב-PTSD באמצעות MDMA.

ד"ר קובי בוקסדורף, בעל ניסיון של למעלה מ-10 שנים במחקר אקדמי, תעשייתי וניהולי, בתחומי המיקרוביולוגיה, מדעי הצמח ומכשור רפואי.

למומחים אלה מצטרפים אנשי מדע ורפואה מובילים בתחומים מגוונים, אשר מקנים לחברה את המומחיות הדרושה כדי להגשים את חזון החברה לסיפוק פתרונות חדשניים בטיפול בדיכאון.

 

השוק של PsyRx 

על פי ההערכות, כ-26% מהאמריקאים בני 18 ומעלה סובלים מהפרעה נפשית בשנה נתונה וכ-17.3 מיליון מבוגרים בארה"ב סבלו לפחות מאפיזודה אחת של דיכאון במהלך חייהם. בנוסף, כ-40 מיליון מבוגרים בארה"ב סובלים מהפרעות חרדה. גם בבריטניה התופעה נרחבת מאוד. על פי המשרד הבריטי לסטטיסטיקה לאומית, 1 מכל 6 אנשים מושפע מדיכאון. המספרים הללו צפויים לגדול בעקבות תופעות הלוואי של מגפת הקורונה העולמית, כפי שדווח מארגונים ומוסדות שונים.

בנוסף לכך, הרגלי אכילה לא נכונים, לוח זמני עבודה קשוח, הגברת הבידוד מהמשפחה והאהובים על רקע התפתחות הטכנולוגיה וחוסר היכולת להסתגל לקצב המהיר בו העולם מתקדם - כל אלו מהווים זרז להגברת תופעות פסיכיאטריות שונות בכלל - וחרדה ודיכאון בפרט. 

התוצאות המבטיחות שעלו במחקרים על חומרים משני תודעה (פסיכו-אקטיביים), הגדילו את השימוש בהם ברחבי ארה"ב ובאזורים אחרים, מה שמוביל לביקוש הולך וגובר בלא מעט מדינות. למרות שהתעשיה שעושה שימוש בחומרים הללו נמצאת בחיתוליה וגם החברות הנסחרות בה רק בתחילת דרכן, ישנן זרימות הון משמעותיות מאוד לתוך השוק, כאשר רק במהלך אוקטובר 2020 עד ינואר 2021 - הוזרמו השקעות של מאות מילוני דולרים.
עד כה, חברות הפארמה הגדולות לא השקיעו בחומרים פסיכואקטיביים עקב בעיות רגולטוריות שונות, אך כעת, עקב הקלות בנושאי רגולציה (רשויות הבריאות בארה"ב -FDA ואירופה EMEA), חברות פארמה גדולות מתחילות להשקיע ואף צפויות להגביר את השקעותיהן ולכלול את החומרים הפסיכואקטיביים בצנרת התרופות שלהן.

 

הבידול של החברה מול השוק 

PsyRx היא החברה היחידה המציעה שילוב של תרופה מאושרת ממשפחת ה- SSRI, עם חומר פסיכואקטיבי כתרופת מרשם.

·         החברה מכוונת לשוק בריאות הנפש העולמי ולא רק לשוק הפסיכדלים.

·         פיתוח מערכות גידול, יצור, מיצוי והפרדה של מולקולות ממקורות ביולוגיים.

·         מציעה מכירה של (API) חומרי גלם + מכירה/רישוי צד שלישי.

חברת PsyRx שואפת להיות השחקן הגדול ביותר בתחום הנ"ל בזכות הטכנולוגיה פורצת הדרך שלה.  

הטכנולוגיה שלנו

הטכנולוגיה של PsyRx ליצור פסילוסיבין מבוססת על שימוש בתרביות רקמה של פטרית הפסילוסיבה וזאת בכדי לייצר תפוקה גבוהה ועקבית של ייצור אחיד של פסילוסיבין באמצעות (ביוראקטור). ובנוסף, ייצור של איבוגאין סינתטי למחצה מצמח הוואקנגה אפריקנה. פיתוח שיטות אלו מאפשרות עלות ייצור נמוכה משמעותית ביחס לשיטות הייצור הקיימות כיום.

איכות ייצור בתנאים נאותים והפקה של פסילוסיבין ואיבוגאין היא תנאי מוקדם לכל פיתוח של תרופה, ולכך מתווסף גם אתגר הפקת חומרי גלם אלו מהצומח. נכון להיום, חומרים פסיכואקטיביים ממקור צמחי מיוצרים בשיטות חקלאות מסורתיות, שיש להן חסרונות הכוללים חשש מזיהום, שימוש בחומרי הדברה, קרינה ושונות רבה של התרכובות הפעילות. 

כיום כמעט ולא ניתן למצוא בשוק מולקולות ממקור בוטני של פסילוסיבין ואיבוגאין, אשר מופקות בתנאי ייצור נאותים הדרושים לשימוש בבני אדם. אי לכך, הרוב המוחלט של המחקר והפיתוח הנוכחיים בתחום מתבססים על מולקולות סינתטיות אשר שונות בחלק מתכונותיהן מהחומר הצמחי המקורי.
בנוסף, קיים ביקוש בשוק מחברות תרופות, מרפאות לבריאות הנפש, ומרכזי מחקר - לחומר פעיל ממקורות בוטניים, אשר מיוצר תחת תנאים נאותים, איכות גבוהה ובצורה אחידה.

הטכנולוגיה שפיתחה PsyRx מאפשרת הפקת איבוגאין (כחומר אקטיבי פעיל) API מקליפת שורש צמח הוואקנגה אפריקנה וייצור של פסילוסיבין API בתהליך של גידול תרביות רקמה

 

*בתמונה - ביוריאקטורים במעבדות PsyRx


התהליך שפסיירקס פיתחה מדויק ונעשה בסביבה מבוקרת, מה שמבטיח ייצור מולקולות באיכות גבוהה, מהירות מירבית ובנצילות גבוהה פי כמה וכמה משיטות ההפקה הנהוגות כיום. מכיוון שהפיתוח מתבצע בתנאי ייצור נאותים ובהתאמה מלאה ל-GMP ודרישות הרגולציה המחמירות, החברה תוכל לייצר כמות רבה של חומר בעלות כלכלית יחסית נמוכה, ובכך למכור את החומר לחברות תרופות, מכוני מחקר ופיתוח, או לפתח ממנו תרופה בעצמה, במחיר משתלם ובאחוזי רווח גבוהים.

 

פטנטים ייחודיים והשקעות בחברה

PsyRx בדרך להשגת  קניין רוחני חזק, המכסה את שילוב האיבוגאין יחד עם תרופות נוגדות דיכאון.

PsyRx עובדת עם אחד ממשרדי עורכי הפטנטים המובילים בישראל, המתמחה ברישום פטנטים והגנה עליהם. בסיס ה-IP החזק אמור לספק מחסום קפדני מפני מתחרים פוטנציאליים. בשנת 2021 הוגש הפטנט הראשון שהינו שילוב איבוגאין עם SSRI לטיפול בדיכאון. בימים אלו  מבצעת החברה מחקר יעילות בחיות על מנת לחזק את הפטנט.

פטנט זה כבר התקבל בדרום אפריקה והגנה זו מספקת לחברה יתרון תחרותי משמעותי.

ההתקדמות של פסיירקס לא באה בחלל הריק, החברה כבר גייסה מיליוני שקלים מקבוצת משקיעים פרטית ב-3 סבבי גיוס, אשר פתחו לה את הדלת לפיתוחים, ההישגים וההצלחות שנחלה החברה.

אחת המשקיעים בחברה, היא קרן הNFT האמריקאית TRIPPY.VC, שחלק ממייסדיה  הם רואן מארלי (הבן של בוב מארלי) וכוכב ה-NBA אמרה סטודמאייר.

 שיתופי פעולה מחקריים

לחברה הסכם שיתוף פעולה עם האוניברסיטה העברית בירושלים (הפקולטה לחקלאות רחובות) הכולל:

1) פיתוח של שיטות למיצוי, הפרדה, ניקוי וטיהור של חומר בוטני והפיכתו לחומר פעיל ברמת תרופה (API) בייצור מסחרי לשימושים שונים, כגון: תעשיית הפארמה לפיתוח תרופות, מחקרים קליניים, בתי חולים ומרפאות לבריאות הנפש ועוד.

2)  פיתוח שיטה לייצור איבוגאין.

3)  פיתוח ביוריאקטור לגידול תרביות רקמה של פטריות פסילוסיבין, לטובת ייצור מסחרי של חומרי גלם API ברמת GMP (תנאי ייצור נאותים).

הפיתוחים נעשים במעבדות האוניברסיטה ובשיתוף פעולה מלא.

PsyRx סיימה ניסוי בטיחות פרה קליני ועובדת על פרוטוקול למחקר בבני אדם.

למה דווקא איבוגאין?

לא רק איבוגאין: חומרים מרחיבי תודעה היו זמינים לשימוש כשיטות ריפוי וטיפול בבריאות הנפש עוד משחר הימים, אולם ב-50 השנים האחרונות, הם נדחקו לשוליים בעיקר מטעמים פוליטיים שונים.

בשנים האחרונות חלה עלייה משמעותית במחקרים על חומרים אלו, המראים באופן מובהק ועקבי כי יש להם פוטנציאל עצום לטיפול במגוון מצבים בריאותיים. לדוגמה, ניסויים קליניים הראו כי MDMA מהווה טיפול בעל יעילות גבוהה מאוד בהפרעת דְּחָק פוסט־טראומטית (PTSD). קטמין (סם הרדמה במקור) מטפל בצורה יעילה  בדיכאון ובנטיות אובדניות - ואף בישראל, משרד הבריאות אישר תרופה לדיכאון עם רכיבי קטמין ב-2020 שנכנסה גם לסל התרופות.

פסילוסיבין נמצא יעיל לטיפול בדיכאון וחרדה ואיבוגאין - נמצא יעיל לטיפול בהתמכרויות לסמים יחד עם הטיפול בדיכאון ובחרדה. טיפולים אלו כרוכים בדרך כלל במתן קצר של מינונים גבוהים, הגורמים להשפעות פסיכואקטיביות ולכן מצריכים  שילוב ומעקב צמוד של אנשי מקצוע בסביבה קלינית מבוקרת.

עם זאת, ישנן אינדיקציות רבות לכך שניתן להשתמש במתן חומרים אלו במינונים נמוכים (Microdosing) שאינם גורמים להשפעות פסיכודליות, בכדי להקל על תסמינים פסיכיאטריים/פסיכולוגיים ולשפר את איכות חייהם של המטופלים.

מספר מחקרים בחקר ההתמכרויות, הוכיחו את יעילותם של איבוגאין ונוראיבוגאין (מטבוליט משני של איבוגאין) להפחתת חיפוש אחר חומרים ממכרים שונים כמו הרואין, קוקאין, מורפיום, מתאמפטמין, ניקוטין ואלכוהול. הנתונים מצביעים גם על יעילות השפעה על תסמינים פסיכולוגיים הקשורים לדיכאון וטראומה. המחקרים בתחום מתרבים, כאשר רק לאחרונה אושר מחקר קליני המספק איבוגאין לגמילה מאופיאטים.

במחקר שנערך לאחרונה על ידי אוניברסיטת סטנפורד ופורסם במגזין “Nature”, נמצא שאיבוגאין יכול לשמש כטיפול יעיל לנפגעי פגיעת ראש ופוסט טראומה (PTSD). המחקר נעשה על 30 לוחמים אמריקאים שסבלו מ-PTSD ומנזק מוחי בעקבות הדף ופיצוצים. המחקר הראה כי השימוש באיבוגאין הפחית בצורה משמעותית או העלים לגמרי חלק מהסימפטומים הקשים של PTSD, לרבות דיכאון, חרדה, מחשבות אובדניות, דריכות, עוררות יתר, התפרצויות כעס, אשמה, ניתוק, בעיות שינה ועוד. המדהים הוא שלמעשה, שימוש חד פעמי באיבוגאין הביא לשיפור של מעל 80% בתסמיני PTSD, כמו גם בתסמיני דיכאון וחרדה.

התוצאות היו מובהקות סטטיסטית, והשיפור התרחש בתגובה קצרה של חודש ימים.

פסיירקס היא אחת מהחברות היחידות בעולם, המחזיקות בתיק טכני ליצור איבוגאין ברמת פארמה, כלומר חומר תרופתי הראוי לשימוש בבני אדם. החברה נמצאת בשלבים מתקדמים לקראת מסחור והפקת האיבוגאין מתוך כוונה להתחיל לשווק את החומר היקר למוסדות רפואיים ומעבדות ברחבי העולם.

ייצור זה צפוי להוות מקור הכנסה משמעותי לחברה!

 

מודל עסקי

המודל העסקי של החברה מורכב מהגורמים הבאים:

 1. מכירה של תרופה חדשה נוגדת דיכאון.
 2. חתימה על הסכמי רישוי לייצור ושיווק של תרופות פסיכיאטריות. החברה מתכננת לשלב תרופות קיימות עם איבוגאין להגברת היעילות וצמצום תופעות הלוואי.
 3. מכירה של חומרי גלם (API-active pharmaceutical ingredient) של פסילוסיבין ואיבוגאין, לטובת מחקרים ופיתוח תרופות.
 4. מכירה של זכויות שימוש בטכנולוגיה sublicense or tech transfer (ביוראקטורים) לצד שלישי בתמורה לתמלוגים.
 5. החברה מתכננת הקמת מיזמים משותפים עם חברות המפתחות תרופות המבוססות על הפסילוסיבין ועל איבוגאין עבור אינדיקציות שונות. בשלב הראשון החברה תייצר חומר גלם API אשר יימכר ללקוחות פוטנציאלים דוגמת חברות מסחריות ומוסדות מחקר, לטובת ניסויים ופיתוחים רפואיים.

 

המסלול הרגולטורי בדרך לפיתוח התרופה

PsyRx מתמקדת במחקר ופיתוח של משטר טיפול משולב (Combination Therapy) חדשני, באמצעות איבוגאין HCL במינון microdose, אשר נועד לטיפול בחולים הסובלים מדיכאון חמור (MDD) שאינם משתפרים או מראים תגובה חלקית בלבד לטיפולים נוגדי הדיכאון הקיימים כיום. טיפולים אלו מבוססים ברובם על מעכבים סלקטיביים של ספיגה חוזרת של סרוטונין (SSRI) וסובלים לפיכך מ"דיכאון עמיד לטיפול".

החברה מבססת כעת את הקניין הרוחני שלה באמצעות ניסויים שונים, אשר נדרשים להוכחת בטיחות ויעילות הטיפול ויאפשרו לה להתחיל ניסוי קליני ראשון בבני אדם בישראל, מה שיוכיח את הצלחת הטיפול המשולב.

בימים אלה עובדת החברה על ניסוי יעילות פרה קליני על מנת להדגים את יעילות תרופת הקומבינציה.

על בסיס מידע חיוני שיעלה מהניסוי בבני אדם, תגיש החברה פנייה לקיום מפגש Pre IND במינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA), וזאת לשם המשך הפיתוח ולבחינת ההיתכנות לביצוע מחקר המשך הנדרש בחולים בארה"ב. ההגשה הרגולטורית בארה"ב תסתמך על מסלול ההגשה לטיפול תרופתי חדשני במסלול 505 (b) (1) על בסיס תוצאות המחקר הקליני הראשוני המצביעים על יכולת הטיפול המשולב לתת מענה ל"צורך רפואי בלתי מסופק" בטיפול במצב חמור, או מסכן חיים. כמו כן, תבקש החברה הכרה בפיתוח במסלול מהיר (fast track designation) או הכרה בפיתוח כטיפול פורץ דרך (breakthrough therapy) – מסלולים המאפשרים את זירוז האישור הרגולטורי לשימוש בתרופה. 

 

PsyRx בתקשורת

 

  

   

הצוות

הצוות

פרופ‘ איתמר גרוטו
יו"ר
רופא מומחה לבריאות הציבור ופרופסור לאפידמיולוגיה, שכיהן כמשנה למנכ״ל וכמנהל שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות הישראלי והיה חבר הוועד המנהל של ארגון הבריאות העולמי (WHO) כיום עוסק במחקר ופיתוח בתחום הבריאות.

 • עובד מפתח
 • יו''ר הדירקטוריון
יואב אלישוב
מנכ"ל
מנכ"ל, בעל ניסיון של למעלה מ-25 שנים בתעשיית התרופות, כיהן כמנכ"ל תרימה פרמצבטיקה בע"מ ומנהל אזורי חטיבת אונקולוגיה נוברטיס בישראל ומזרח אירופה . יועץ פיתוח עסקי לחברות פארמה בינלאומיות וישראליות.

 • עובד מפתח
ד"ר אשר הולצר
מייסד שותף
בעל ניסיון של למעלה מ-30 שנה בניהול תאגידים פרטיים וציבוריים כאחד בתעשיית המכשור הרפואי ובתעשיית הביוטק. אשר ייסד כמה חברות ביוטכנולוגיה מצליחות כולל InspireMD ו-UroGen Pharma, והיה חלק מצוות הניהול של Biosense.

 • מייסד
 • שותף
איתי הכט
מנהל פיתוח עסקי ומייסד שותף
בעל ניסיון במגזר הפרטי והציבורי, כולל ייזום הנפקה ראשונה של חברת קנאביס רפואי בבורסה לניירות ערך בתל אביב. שימש כמנכ"ל היי-פארמה בע"מ (טראפין), חברת קנאביס רפואי, במשך שנתיים, וכ-COO של פלגי שרון - תאגיד המים העירוני הישראלי במשך 7 שנים.

 • מייסד
 • שותף
פרופ‘ משה קוטלר
מנהל רפואי
פסיכיאטר ישראלי, פרופסור אמריטוס לפסיכיאטריה בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת תל אביב, שכיהן כמשנה לדיקן (לחינוך רפואי) הפקולטה לרפואה. שימש כמנהל המרכז הרפואי לבריאות הנפש באר יעקב - נס ציונה - מב"ן שב"ס.

 • עובד מפתח
 • יועץ
ד"ר קובי בוקסדורף
CTO
ד׳׳ר קובי בוקסדורף, יזם, מייסד Cannadorf ו- Tincoil, מייסד שותף של Wilk (TLV:WILK) ו- PsyRx, עם למעלה מ-10 שנות ניסיון במחקר אקדמי ותעשייתי, בתחומי המיקרוביולוגיה, גנטיקה מולקולרית, מדעי הצמח, דיאגנוסטיקה ומכשור רפואי. ניסיון נרחב ברגולציה, פיתוח עסקי והעברת מדע בסיסי למוצרים מסחריים.

 • מייסד
 • שותף
ד"ר לירון גל
COO
בעלת ניסיון רב בפיתוח תרופות, תסיסה וטיהור חלבונים, מבחני ביולוגיה וייצור. ביולוגית מולקולרית מומחית לפרמנטציות וייצור תרופות - מנהלת בחברת ביוטכנולוגיה כללית, פרינג המתמחה בתהליכי פרמנטציה ו-Bioprocessing. ד"ר לירון גל עוסקת בפיתוח שיטות הייצור.

 • עובד מפתח
פרופ‘ מגי לוי
ראש תחום מחקר חקלאי
משנת 2006 מגי היא ראש מעבדה במחלקה לפתולוגיה ומיקרוביולוגיה של צמחים באוניברסיטה העברית בירושלים. פעילויות המחקר במעבדה של מגי משלבות מחקר בסיסי ויישומי המתמקד באינטראקציות בין צמחים לפתוגנים ובחסינות הצמח. היא גם מומחית במטבוליטים משניים של צמחים וחוקרת את השפעתם על פתוגנים פטרייתיים. עד כה, פרופ‘ מגי לוי זכתה למענקי מחקר תחרותיים ביותר ופרסמה מספר מרשים של מאמרים בכתבי עת מקצועיים מובילים.

 • עובד מפתח
ד"ר נועם יגאל
קצין מחקר
בעל ניסיון אקדמי של למעלה מ-15 שנים במדעי המוח ולמעלה מ-10 שנות ניסיון תעשייתי בחברת מכשור רפואי המתמקד במצבים פסיכיאטריים, בעיקר בדיכאון (BrainsWay).

 • עובד מפתח
ד"ר יהונתן ברעם
מדען
חוקר בכיר בתעשייה הכימית עם למעלה מ-8 שנות ניסיון בתעשייה. שימש כפיטוכימאי בכיר ב-Synergio, חוקר כימיה אורגנית ב- Chemada Fine Chemicals כימאי פורמולציות מערכות הגנה מתקדמות של S.A.N.

 • עובד מפתח
פרופ‘ אהרון צחנובר
ועדה מייעצת
פרופ‘ אהרון צ‘חנובר (MD, D.Sc) - חבר במועצה המייעצת המדעית חתן פרס נובל לכימיה, חבר בפקולטה לרפואה בטכניון, חבר באקדמיה הלאומית הישראלית למדעים ומדעי הרוח, והאקדמיות הלאומיות למדעים ולרפואה של ארה"ב. אהרון קיבל M.Sc. ו-M.D מהאוניברסיטה העברית בירושלים, ו- D.Sc. מהפקולטה לרפואה בטכניון. אהרון היה מעורב בגילוי המסלול Ubiquitin-Proteasome לפרוטוליזה תוך תאית. עם גילוי הפונקציות הרבות של המערכת, בפרט אלה המעורבים בשמירה על בקרת איכות החלבון, הפכה המערכת לפלטפורמה רחבה לפיתוח תרופות, במיוחד למחלות ממאירות ולאחרונה גם להפרעות ניווניות.

 • יועץ

נתונים פיננסיים

נתונים פיננסיים

עדכונים 2

עדכונים 2

 • תאריך עדכון: 14/04/2024
  פסיירקס מציינת בגאווה כי השלימה בהצלחה שני פרויקטים מרכזיים בתחום המחקר והפיתוח: 1. ניסוי בטיחות: בתרופת הקומבינציה אנו גאים להודיע על השלמת ניסוי בטיחות מוצלח על תרופות הקומבינציה, המשלבות תרופה נגד דיכאון ביחד עם איבוגאין. בניסוי זה, נבדק הצד הבטיחותי של התרופה מקבוצה המכונה SSRI (סרוטונין סלקטיבי ריספטור אינהיביטור) בשילוב עם איבוגאין, חומר משנה תודעה במינון נמוך. זהו צעד חשוב המקדם אותנו להכנת והגשת פרוטוקול ניסוי באדם ותוצאות הניסוי המבטיחות מאפשרות המשך לשלב הבא: ניסוי בבני אדם פה בישראל .
 • תאריך עדכון: 14/04/2024
  2. תיק טכני להפקת איבוגאין:, אנו מודיעים על השלמת התיק הטכני להפקת איבוגאין (ibogaine HCl) בהצלחה. הבא: השלב הבא מבינת החברה הוא מעבר ליצור והפקה במתקן מוסדר (Good Manufacturing Practice, GMP). ההפקה המתוכננת תאפשר לחברה להתחיל ניסויים באדם ובעתיד, גם למסחר בחומר גלם איבוגאין בסטנדרט רפואי לשימוש בבני אדם, מחקרים קליניים, ובפיתוח של תרופות. איבוגאין הוא חומר פסיכוארטיבי , חשיבותו הפרמקולוגית הייחודית הביאה לביצוע מחקר על 30 לוחמים אמריקאים שסבלו מ-PTSD ונזק מוחי מהדף ומפיצוצים. התוצאות היו מדהימות: טיפול חד פעמי באיבוגאין הפחית בצורה משמעותית או העלים חלק מהסימפטומים הקשים של PTSD, כמו דכאון, הימנעות, דריכות, עוררות יתר, התפרצויות כעס, אשמה, ניתוק ובעיות שינה. פסיירקס היא אחת מהחברות היחידות בעולם המחזיקות בתיק טכני ליצור איבוגאין ברמת פארמה, כלומר חומר תרופתי ראוי לשימוש באדם. החברה נמצאת בשלבים מתקדמים לקראת מסחור והפקת איבוגאין תחת תנאי ייצור נאותים לשימוש בתעשיית הפארמה. בנוסף פסיירקס מקדמת את השימוש באיבוגאין בישראל לטובת נפגעי האיבה של ה-7 באוקטובר.
הטבת זמן
השקעה החל מ היום ה 1 ועד היום ה 55 תוספת של 10.00% מניות מערך התמורה
הטבת סכום
השקעה מסכום של 35,000 ועד סכום של 59,999 תוספת של 3.00% מניות מערך התמורה
השקעה מסכום של 60,000 ועד סכום של 99,999 תוספת של 5.00% מניות מערך התמורה
השקעה מסכום של 100,000 ועד סכום של 149,999 תוספת של 6.00% מניות מערך התמורה
השקעה מסכום של 150,000 ועד סכום של 1,000,000 תוספת של 7.00% מניות מערך התמורה

דוגמה א

 • השקעה של ₪40,000
 • ביום ה 1 לקמפיין
תוספת של מניות מערך התמורה

דוגמה ב

 • השקעה של ₪100,000
 • ביום ה 28 לקמפיין
תוספת של מניות מערך התמורה

דוגמה ג

 • השקעה של ₪160,000
 • ביום ה 55 לקמפיין
תוספת של מניות מערך התמורה
משקיע אשר יבצע השקעה של ₪40,000 ביום ה 1 לקמפיין יהיה זכאי לתוספת מניות בשיעור של מכמות המניות שהיו אמורות להיות מונפקות למשקיע כאמור לולא היה זכאי להטבה כלשהי.
משקיע אשר יבצע השקעה של ₪100,000 ביום ה 28 לקמפיין יהיה זכאי לתוספת מניות בשיעור של מכמות המניות שהיו אמורות להיות מונפקות למשקיע כאמור לולא היה זכאי להטבה כלשהי.
משקיע אשר יבצע השקעה של ₪160,000 ביום ה 55 לקמפיין יהיה זכאי לתוספת מניות בשיעור של מכמות המניות שהיו אמורות להיות מונפקות למשקיע כאמור לולא היה זכאי להטבה כלשהי.
סבבי הגיוס באמצעות פלטפורמת אקזיטוואלי מתבצעים בהתאם למודל של פטור מחובת פרסום תשקיף לפי סעיפים 15א(א)(1) ו-15א(א)(7) לחוק ניירות ערך, התשכ"ח-1968. במודל זה, בכל סבב השקעה חשיפת מידע מפורט על ההשקעה ועל החברה מוגבל ללא יותר מ- 35 משקיעים שאינם משקיעים כשירים וסבב ההשקעה איננו במתכונת של רכז הצעה כהגדרתם בחוק ניירות ערך.
עקבו אחרינו