RideOn

ריידאון פיתחה טכנולוגיה חדשנית אשר לוקחת את חווית ה-AR של קסדת טייסי הקרב לעולם הספורט האתגרי ונותנת למשתמשים חוויה ספורטיבית שטרם נראתה. המוצר הראשון הוא משקפי סקי עם תצוגת AR, הכוללים התמצאות בשטח, מהירות וגובה, מוזיקה, מצלמה ועוד, והכול ללא ידיים.

233% מיעד הגיוס

אין טבלה 
קמפיין נגמר אין לחצן 
שתפו
מפרסם: אלון גץ
מומן בהצלחהגיוס אנג'לים
סוג השקעה:
שלב החברה:
קטגוריה:
תרבות וספורט

עיקרי הדברים

עיקרי הדברים

טכנולוגיית קסדת טייסי הקרב שמשנה את עולם הספורט האתגרי

פיתוח חדשני אשר מביא את חוויית טיסת הקרב לעולם הסקי, הרכב והאופנועים. טכנולוגיית מציאות רבודה מתקדמת ומורכבת, אשר פותחה במשך 4 שנים ע"י טייסי קרב יוצאי חיל האוויר הישראלי ומוגנת על ידי פטנטים רבים. כעת משיקה החברה מוצר מוכן למשתמש, היחיד מסוגו בעולם, והיא צפויה לקבל אישורי CE ו-FCC לשיווק באירופה כבר בנובמבר הקרוב.

שיתופי פעולה אסטרטגיים עם ענקיות הטכנולוגיה והרכב – ,Huawei TOYOTA ו- KTM

רייד און מקיימת שיתופי פעולה ופרויקטים משותפים עם מספר חברות ענק בינלאומיות בתחומי הרכב, הסלולר והתשתיות. בין היתר, לחברה שני פרויקטים עם החברות טויוטה (TME) ו-KTM, ושיתוף פעולה אסטרטגי עם ענקית הטכנולוגיה הסינית Huawei, אשר בחרה לאחרונה את רייד און כחברת ספק לתצוגת INNOVATION גדולה בשוויץ. בנוסף, רייד און נבחרה מתוך מאות חברות להשתתף בתוכנית 5G prototyping program של חברת דויטשה טלקום הגרמנית.

להצטרף לגדולים – השקעה בחברה שזכתה לאמונם של גיגי לוי והרשות לחדשנות

פוטנציאל החדשנות הטכנולוגית של רייד און לא נעלם מעיניהם של תומכי החדשנות המובילים בארץ ובעולם: ב-2015 רייד און הוכרה כחברה בעלת פריצת דרך טכנולוגית ע"י הרשות לחדשנות ואושרה עבור תכנית "חברות מתחילות", הכוללת מימון. כמו-כן, בשנת 2017 החברה השתתפה וקיבלה השקעה מאקסלרטור NFX בסיליקון וואלי, בראשותו של גיגי לוי ושותפיו.

השתתפות באינקובטור אוסטרי יוקרתי ובעקבותיו פיילוט מוצלח באתר סקי גדול

בסתיו 2018 התקבלה רייד און לתוכנית האינקובטור היוקרתית Go Austria, שם השלימה את ההכנות לRoadshow באתרי הסקי באוסטריה ופיתחה את קסדת הסקי הראשונה בעולם עם תצוגת מציאות רבודה. בעקבות הישגי האינקובטור, החלה רייד און עונת פיילוט מוצלחת במיוחד (חורף 2018-2019) בשת"פ עם Schladming - אתר סקי גדול ומוכר מאוד באוסטריה. הצלחת הפיילוט הובילה לפרסום של כתבות רבות על החברה במדיה העולמית וסייעה לה בחדירה מהירה לשוק האוסטרי והגלובאלי.

 

הכרה בינלאומית - זכייה בפרסים והשתתפות בתוכנית חדשנות באוסטריה

רייד און נבחרה מתוך מאות חברות להשתתף ב- Salzburg Innovation Challenge #4- תכנית חדשנות של חברת התשתיות, אנרגיה ותקשורת האוסטרית  Salzburg AG- במסגרתה תספק משקפי סקי AR לכל אתרי הסקי והמלונות ומרכז בקרה לאתרי הסקי באזור זלצבורג.

בנוסף, רייד און זכתה במספר תחרויות סטארט-אפ בינלאומיות, ביניהן אולימפיאדת הסטארט-אפים בריו, שם נבחרה לייצג את ישראל וזכתה במקום השלישי העולמי, ובתערוכת ISPO, שם זכתה במקום הראשון בקטגוריית הסקי.

 

פיצ'

פיצ'

מאז ומתמיד, סקי נחשב לאחת הפעילויות המהנות והמאתגרות ביותר שיש, ומיליוני אנשים מרחבי העולם פוקדים את המדרונות המושלגים מדי חורף. למרות זאת, נראה כי ההתפתחות הטכנולוגית האדירה של העשורים האחרונים הצליחה לפסוח עד כה על ענף הספורט הפופולרי.

החוויה של חופשת סקי/סנובורד היום דומה מאוד לחוויה של חופשה זהה משנות ה-80. המעליות אמנם מהירות ונוחות יותר והציוד משופר, אך עדיין דומה מאוד במהותו למה שהיה פעם. מדובר בשוק עצום אך מיושן, הצמא לשילובן של טכנולוגיות חדשות שיעשו מהפכה בענף ויתאימו אותו לדור חדש של גולשים – דור הסמרטפונים והמדיה החברתית.

 

 

 

הצורך

כשנמצאים על ההר, ההתמצאות הינה באמצעות מפה מנייר, אשר אינה מראה מיקום נוכחי ואף קשה לתכנן בה את הדרך הרצויה. השימוש בפלאפון הינו מוגבל, מכיוון שדורש להוריד את הכפפות ולעצור כל פעילות – אקט מסורבל המוריד מאוד מההנאה.

חווית סקי היא חוויה חברתית במהותה. רב הגולשים עושים זאת כחלק מקבוצת חברים או קבוצת משפחה. בזמן הגלישה, התקשורת בין החברים/משפחה בעייתית מאוד - קשה לדעת היכן הם נמצאים ואף קשה לדבר איתם, גם אם הם נמצאים במרחק של 50 מ' בלבד.

לאלו המצלמים בסקי, השימוש במצלמת אקסטרים גם היא בעייתית. מיקומה של המצלמה מקשה מאוד לדעת מתי היא פועלת ומה היא מצלמת. השיתוף של החוויה נעשה רק לאחר סוף יום הגלישה, אחרי עריכה ארוכה של הקבצים.

הצורך לעיל עבור סקי/סנובורד זהה במהותו לצורך בפעילויות אחרות, בהן לא ניתן, או קשה ומסוכן להשתמש בפלאפון, והעיניים נדרשות להיות על הדרך מלפנים, כמו באופנועים.

 

הפתרון

רייד און פיתחה טכנולוגיית מציאות רבודה לשימוש בחוץ (OUTDOOR AR), הראשונה בעולם מסוגה, בה היא משתמשת על מנת לייצר משקפי סקי עם תצוגה שקופה, עליה מציגים מפות ממורכזות (דו ותלת מימד), נתוני מהירות, גובה ומרחק, מיקום חברים, תפעול מצלמה, תפעול מוזיקה ואף אפשרות לכפתור מצוקה וירטואלי - הכול ע"י תזוזת ראש וללא שימוש בידיים.

 

המוצר של רייד און  מזכיר במהותו קסדת AR של טייס קרב, כאשר כל הנתונים החשובים נמצאים מול עיני המשתמש - "מולבשים" על העולם מבלי להסתיר אותו. הקסדה פותחה על ידי צוות רייד און – טייסי קרב בדימוס של חיל האוויר הישראלי, בעלי ניסיון בשימוש בקסדת AR והובלת פיתוח מוצרי AR לתעשייה הביטחונית.

הטכנולוגיה שמאחורי משקפי הסקי סיפקה בשנה שעברה עונת פיילוט מוצלחת באתר הסקי המפורסם Schladming  באוסטריה עם קסדת “Mohawk” - קסדת סקי חדשנית וראשונה מסוגה בעולם המשתמשת במציאות רבודה.

 

 

הטכנולוגיה

הטכנולוגיה הייחודית של רייד און מבוססת על שילוב של עיבוד תמונה ואלגוריתמים להתמצאות, המאפשר למקם אובייקטים וירטואליים על העולם האמיתי. האלגוריתמים והממשק הייחודי פותרים בעיות דיוק ויציבות, הקיימות בחיישנים הרגילים של כל הניידים ואינם מאפשרים כיום התמצאות ברמת דיוק מספקת. אם מנתחים את עולם הAR, ניתן לראות כי הרוב המוחלט של החברות מתמקדות בטכנולוגיות Indoor, בהן ניתן לפתור בקלות יחסית את נושא האוריינטציה, ואילו בOutdoor רייד און נמצאת כמעט לבד בשל האתגרים הרבים. לאחר שנים של ניסיון בשימוש ופיתוח מערכות AR צבאיות ואזרחיות, פיתחה החברה שיטות להתגבר על האתגרים האלה באמצעות טכנולוגיה פורצת דרך בתחום.

לרייד און פורטפוליו עשיר של פטנטים מאושרים ובפיתוח, כולם הכרחיים למימוש של AR for OUTDOOR, אותו היא מנהלת דרך משרד הפטנטים המוביל בישראל - ארליך נואובאר את מלצר.

לעיון בפטנטים של רייד און

 

שיתופי הפעולה של רייד און

טויוטה ו- KTM - בעקבות הצלחת הפיילוט באוסטריה, פנו אל רייד און מספר חברות ענק בינלאומיות למטרת שיתופי פעולה ושימוש בטכנולוגיה הייחודית שפיתחה החברה. החברה עשתה פרויקט פיילוט בשיתוף ובמימון חברת טויוטה (TME) לפיתוח קסדה לנהיגת מרוץ, ופרויקט נוסף החל עם יצרנית האופנועים האוסטרית KTM לפיתוחgoggles  (משקפי מגן) עם תצוגת AR לאופנועים.

 

 

Huawei - רייד און אושרה באוגוסט האחרון כספק של ענקית הטכנולוגיה העולמית Huawei, אשר מפתחת תשתיות של דור 5 בסלולר (G5) ומחפשת חברות עם טכנולוגיות מתאימות שיציגו בתצוגת INNOVATION בשוויץ. רייד און תציג את משקפי הסקי והקסדה שפיתחה, שיופיעו עם מרכז בקרה במרכז התצוגה (והכל בתשלום).   

 

Deutsche Telekom - רייד און נבחרה מתוך מאות חברות להשתתף בתוכנית 5G prototyping program של חברת דויטשה טלקום הגרמנית, אשר מפתחת תשתיות דור 5 של סלולר וEdge Computing ומעוניינת להשתמש בטכנולוגיית ה-AR ו- AI של החברה.

 

 Salzburg Innovation Challenge #4- רייד און נבחרה מתוך 300 חברות להשתתף בתוכנית החדשנות של Salzburg AG – חברת תשתיות ותקשורת שמספקת אנרגיה ותקשורת באוסטריה בכלל ובאזור זלצבורג בפרט. לחברה מאות אלפי לקוחות, כולל כל אתרי הסקי באזור ו90% מהמלונות בזלצבורג. מסגרת התוכנית רייד און תספק משקפי AR לסקי לכל המלונות המשתמשים בתשתיות החברה ומרכז בקרה לאתרי הסקי. מטרת התוכנית היא פיתוח B2B של מוצר לאתרי הסקי ולשאר הלקוחות.

 

ריידאון במדיה

על רייד און נכתבו עשרות או יותר מאמרים מתחילת דרכה במדיה העולמית, החל מעיתונות כללית, טלוויזיה, עיתונות כלכלית, עיתונות טכנולוגית, ערוצי ספורט ועוד. מאמרים רבים נכתבו בעקבות הצלחת הפיילוט באוסטריה בעונת 2018-19 והגיעו לכ-20 מיליון איש ברחבי אירופה.

 

כתבות בישראל

למאמר המלא

 

לצפייה בכתבה המלאה

 

כתבות בחו"ל

Austrian News:

 

https://www.krone.at/1843380

 

https://kurier.at/reise/schladming-dachstein-testet-ersten-helm-mit-augmented-reality/400377029

 

https://m.heute.at/digital/multimedia/story/55325184

 

https://www.derstandard.de/story/2000096165956/skifahren-mit-datenhelm-schladming-dachstein-region-als-testgebiet

 

https://www.kleinezeitung.at/steiermark/ennstal/5560451/Exklusiver-Testlauf_ExKampfpilot-entwickelte-Skihelm-der-auf

 

https://www.kronehit.at/news/erster-smarter-skihelm/ 

https://www.oe24.at/digital/Skifahrer-koennen-smarten-Datenhelm-testen-Neuheit-in-Schladming-Dachstein-Region/363749147

 

https://www.internetworld.at/technik/augmented-reality/smarter-skihelm-israel-schladmings-pisten-1667591.html

 

https://www.faktum.at/news/destinationen/augmented-reality-skihelm

 

https://vrroom.buzz/vr-news/tech/augmented-reality-ski-helmet-tested-austria 

English News:

 

https://www.snowindustrynews.com/articles/2019/january/a-look-into-the-future-first-ski-and-snowboard-helmet-with-augmented-reality-tested-in-schladming-dachstein/

 

http://www.the-ski-guru.com/2019/01/28/first-ski-helmet-augmented-reality-tested-schladming-dachstein/

 

https://www.boerse-express.com/news/articles/blick-in-die-zukunft-erster-ski-und-snowboardhelm-mit-augmented-reality-wird-in-schladming-dachstein-getestet-77044\ 

https://x-aces.com/freeski/2019/01/erster-ski-und-snowboardhelm-mit-augmented-reality/

 

https://www.snow-online.com/skimag/exclusively-in-schladming-first-smart-ski-helmet.htm

 

https://vaaju.com/austriaeng/first-ski-and-snowboard-helmet-with-enhanced-reality-tested-in-schladming-dachstein-leadersnet/ 

British News: 

 

https://www.dailymail.co.uk/news/article-6598357/Hi-tech-ski-helmet-allows-skiers-video-call-friends-trial.html

 

https://www.thetimes.co.uk/article/mohawk-helmet-lets-skiers-scope-out-the-slopes-pv8w92np6 

German News:

 

https://www.destinet.de/meldungen/themen-leistungstraeger/natur-aktivtourismus/6788-test-in-schladming-dachstein-erster-ski-und-snowboardhelm-mit-augmented-reality

 

https://www.tambiente.de/News-blick-in-die-zukunft-erster-ski-und-snowboardhelm-mit-augmented-reality-wird-in-schladming-dachstein-getestet_20252.html

 

https://www.finanznachrichten.de/nachrichten-2019-01/45710879-erster-ski-und-snowboardhelm-mit-augmented-reality-wird-in-schladming-dachstein-getestet-095.htm

 

CH News:

https://www.onlinepc.ch/hardware/smart-wearables/smarter-skihelm-israel-schladmings-pisten-1668872.html 

Netherlands News:

 

https://www.snowrepublic.nl/gratis-skihelm-testen-met-ar-technologie/

 

Romania News:

 

http://namstare.ro/2019/02/11/casca-dotata-cu-vr-devine-realitate-vezi-unde-poate-fi-testata/

 

Previous articles:

 1. CNET - http://www.cnet.com/news/rideon-wants-to-bring-augmented-reality-to-the-ski-slopes/

 

 1. Wired UK - http://www.wired.co.uk/news/archive/2015-03/20/rideon-skiing-goggles

 

 1. RedBull - http://www.redbull.com/fr/fr/snow/stories/1331706280621/rideon-masque-ski-realite-augmentee-presentation-video

 

 1. Forbes - http://www.forbes.com/sites/davidlariviere/2015/03/11/reality-goggles-bringing-new-vision-to-ski-industry/#13359ee66b16

 

 1. Snowchamps.nl - http://www.snowchamps.nl/nieuws/de-rideon-skibril-maakt-van-wintersporten-een-spelletje

 

 1. SlashGear - http://www.slashgear.com/rideon-goggles-let-you-ski-in-ar-26370539/

 

 1. Business Insider - http://www.businessinsider.com.au/rideon-snow-goggles-could-finally-be-the-augmented-reality-headset-weve-been-waiting-for-2015-3

הצוות

הצוות

אלון גץ
מנכ"ל
סא"ל במילואים בחיל האויר, בעל תואר ראשון בהצטיינות מהטכניון בהנדסת תוכנה. ניסיון של שימוש במערכות מציאות רבודה (קסדות תצוגה) בחיל האויר משנות ה90. ראש פרויקט מציאות רבודה ברפא"ל, כולל פיתוח מלא של מוצר AR מבצעי משנת 2000 ניסיון עבודה וניהול בחברות סטארטאפ בתחום הרפואי ועבודה מול אנשים .

 • מייסד
ים קושינסקי
מדען ראשי
תואר ראשון בפיזיקה והנדסת חשמל, תואר שני במתמטיקה שימושית. פירסם 4 מאמרים אקדמיים. רקע עשיר במתמטיקה פיתוח אלגוריתמים ותכנות. נסיון בתור איש צוות פיתוח וראש צוות פיתוח. כישורים עיקריים - עיבוד תמונה מבוסס אלגוריתמים קלאסיים וגם מבוסס DNN, למידת מכונה, convex optimization, statistical inference, אלגברה לינארית ועיבוד אותות.

 • עובד מפתח
יבגני פקרמן
סמנכ"ל טכנולוגיות
בעל תואר שני M.Sc. במדעי המחשב, ניסיון רב ו"hands on" בפיתוח מערכות משולבות חומרה ותוכנה. ממובילי פרויקט ננו-לווינים בטכניון.

 • עובד מפתח
עמית חוכמה
סמנכ"ל תפעול
בוגר קורס חובלים בחיל הים, ניהול צוותים טכניים ולוחמים. בעל רקע עסקי בעיקר בתחומי שיווק ואסטרטגית מוצר. ניהל פרויקטים טכנולוגים משלב האפיון דרך הפיתוח ועד לשימוש בזירת הקרב. נסיון במערכות AR צבאיות.

 • עובד מפתח
יונתן בליך
מנהל פיתוח עסקי
בוגר תואר ראשון בהנדסת אלקטרוניקה בטכניון בהצטיינות B.Sc. בעל MBA בהצטיינות מהמרכז הבינתחומי בהרצליה. ניסיון רב מהתעשייה הבטחונית, שם פיתח עם אלון מוצר AR. בעל ניסיון יזמי/עסקי מפותח ויכולת הקמה ותפעול פיתוח עסקי מוכח.

 • עובד מפתח
פאבל פטרובסקי
SW & Algo
בוגר הנדסת תוכנה בהצטיינות יתרה מאוניברסיטת Bauman Moscow State Technical University אוניברסיטה מובילה ברוסיה. בעל מוטיבציה גבוהה ובעל ניסיון בתחום ראייה ממוחשבת - computer vision ומציאות מוגברת (AR). מוטיבציה גבוהה ללימוד עצמי, עבודת צוות מעולה ומיומנויות תקשורת ובינאישית מצוינות.

 • עובד מפתח

עדכונים

עדכונים

אין עדכונים להצגה

סבבי הגיוס באמצעות פלטפורמת אקזיטוואלי מתבצעים בהתאם למודל של פטור מחובת פרסום תשקיף לפי סעיפים 15א(א)(1) ו-15א(א)(7) לחוק ניירות ערך, התשכ"ח-1968. במודל זה, בכל סבב השקעה חשיפת מידע מפורט על ההשקעה ועל החברה מוגבל ללא יותר מ- 35 משקיעים שאינם משקיעים כשירים וסבב ההשקעה איננו במתכונת של רכז הצעה כהגדרתם בחוק ניירות ערך.
עקבו אחרינו