מפרסם: Tal Sherizly
COO
שתפו

SoPick

Sopick היא פלטפורמת משלוחים חברתית אשר עושה מהפיכה בעולם השליחויות. Sopick מגדירה מחדש את האופן בו דברים נעים בין ערים ובתוכן, בכך שהיא מאפשרת לכל אחד ואחת לשלוח ולקבל כל דבר תוך פרק זמן קצר. מטרתנו היא להפוך לתשתית משלוחי ה On demand המובילה בערים

$ 188,000

גויסו עד כה

13

משקיעים

0

ימים נותרו
סוג:מניות  
שלב:Seed
קטגוריה:רכב ותחבורה
•  מומן בהצלחה    
 • עיקרי הקמפיין
 • פיצ'
 • הצוות
 • משקיעים 13
 • עדכונים 3

עיקרי הקמפיין

 

סופיק מייצגת הזדמנות ייחודית להשקעה בתחום השירותים על פי דרישה, תחום אשר חווה צמיחה מואצת בשנים האחרונות: 

 

 • צמיחה משמעותית – מאז השקתה הרשמית, באוגוסט 2015, צמחה סופיק ב-15% בכל חודש.

 

 • התרחבות גלובלית – סופיק עתידה לשכפל את המודל העסקי שלה לערים מרכזיות וגדולות באירופה, שוק המוערך בהיקף מכירות של 100 מיליארד דולר לשנה.

 

 • פיילוט מוצלח – לאחר השלמת הפיילוט הראשון בישראל, אשר נערך במשך 10 חודשים, ונכללו בו מאות עסקים, קטנים כגדולים, מאות שליחים. בפיילוט הוכחה התכנות עסקית וטכנולוגית. כעת אנו נערכים לקראת השלב הבא - השווקים האירופאי והאמריקאי. 

 

 • בידול טכנולוגי – סופיק פיתחה אלגוריתם שילוח חדשני, אשר מבדל אותה באופן משמעותי מיתר המתחרות בשוק. 

 

 • צוות – חברי הצוות של סופיק מביאים עימם ניסיון ניהולי, טכנולוגי ותפעולי ברמה גבוהה.

 

הופעות בתקשורת:

ערוץ 10 - לילה כלכלי

ערוץ 2 - תוכנית הבוקר

ערוץ 2 - תוכנית חסכון

גיקטיים

מאקו

רדיו 99fm

 

                                   

פיצ'

הרעיון

סופיק הינה רשת משלוחים חברתית, אשר מאפשרת לחבריה, מצד אחד, לשלוח חבילות בכל זמן ולכל מקום, ומצד שני, לבצע את המשלוחים "על הדרך" או בזמנם הפנוי ובכך להרוויח כסף. אפליקציית המובייל של סופיק מאפשרת לכל משתמש לשלוח, לעקוב ולקבל משלוחים, במהירות, ביעילות ובעלות נמוכה.

הפלטפורמה הטכנולוגית של סופיק, לניהול לוגיסטיקה עירונית, מחברת בין לקוחות ושליחים מקומיים, אשר יכולים להעביר כל דבר, בכל זמן, לכל מקום, בין אם זו חנות, בית מרקחת, מסעדה, אתר אינטרנט ועוד׳.

 

הצורך

בשנים האחרונות אנו עדים לצורך הגובר לשירותי רכישות מקוונות. רכישה מקוונת הופכת במהרה לחלק משגרת היומיום שלנו. והשימוש ברכישות מקוונות רק הולך ומתעצם ומשנה את שוק המשלוחים, גלובאלית ומקומית.

פלטפורמות ומפעילים מסורתיים של שירותי דואר ומשלוחים מתקשים להתמודד ולתת מענה לדרישה הגדלה לשירותי משלוחים על פי דרישה, מה שגורם לשירותים אלו להפוך איטיים ויקרים יותר.

מספר הרכישות המקוונות יוכפל עד לסוף העשור הנוכחי. בנוסף, סקטור המכירות בין עסקים (B2B) בארה"ב, צפוי לצמוח הרבה מעבר לטריליון דולר עד לסוף העשור הנוכחי.

עסקים ואנשים מעוניינים לצמצם את זמני המשלוחים ואת העלויות שלהם. כיום, חשוב לנהל נכון ולמקסם את הזמן שלך, כיוון שזהו משאב מתכלה שאינו בר חידוש. אנשים צריכים להתמקד במה שחשוב, בזמן שאנו דואגים לכל השאר!

 

הפתרון שלנו

סופיק היא פלטפורמה ורשת משלוחים חברתית, אשר פותחה לאפשר שירותי משלוחים פשוטים, אפקטיביים וזולים. השירותים מוצעים ללקוחות על ידי אפליקציית המובייל של סופיק, כמו גם באמצעות כלי ניהול מקוונים וניידים אשר מיועדים למשתמשים העסקיים.

 

לשולחים:

"בלחיצת כפתור אחת תפתחו את הדלת לשליח"

 • חיסכון בכסף- משלוח מיידי, אין עלויות עקיפות, התשלום מתבצע רק בעת השילוח.
 • מהירות שילוח- זמני האיסוף והשילוח הם מהירים. זאת משום שיש לנו כמות בלתי מוגבלת של משלחים.
 • מעקב וביטוח- מעקב בזמן אמת אחר החבילה הנשלחת, על גבי מפה חיה. כל החבילות מכוסות בביטוח שלנו!
 • אמינות- השליחים שלנו זמינים 24/7, כל שליח מדורג על ידי השולח והמקבל. 
 • ניתן לשלוח הכל- הכלים המגוונים שלנו יאפשרו לכם לשלוח חבילות בכל גודל (כמעט).

* צילומי המסך מבוססים על מיתוג מחדש שייושם באפליקציה 

 

לשליחים

"בלחיצת כפתור אחת, תוכלו להרוויח כסף"

 • קבעו את לוחות הזמנים שלכם, אתם קובע מתי וכמה זמן לעבוד. כך שלעולם לא תאלצו לבחור בין פרנסה ומשפחה. תרוויחו כסף בתנאים שלכם. זה קל, פשוט  וה"כמה" זו לגמרי החלטה שלכם. עם שליחויות רבות כל כך ברחבי העיר, בכל יום, קיימת הזדמנות בכל פינה.
 • סופיק תסייע לך לנהל את הזמן כשליח בצורה מיטבית. האלגוריתם שלנו מנתח מספר רב של פרמטרים וממקסם את ניצול הזמן של השליחים. סופיק מכשירה את שליחיה, מספקת להם תמיכה מלאה, ומאפשרת להם כלים לניהול השליחויות בצורה מיטבית. 
 • סופיק גובה עמלה נמוכה ביחס לקיים בשוק, כך שהמרוויחים הגדולים הם השליחים עצמם.

עושים עסקים עם סופיק

"כשהלקוחות מחכים, כל דקה חשובה"

סופיק פעילה גם בזירה העסקית באמצעות פתרון יצירתי, על ידי מתן אפשרות להתממשקות ישירה למערכת שלה, מסייעת סופיק לעסקים להימנע מ"צווארי בקבוק" יקרים בשעות העומס. עסקים יכולים להזמין מספר רב של שליחויות במקביל, ובעיתוי שהם מבקשים.

 

השוק

התנהגות הצרכנים משתנה. גישה מיידית לאימייל, תוכנות מסרים, מדיה ופונקציות אונליין אחרות באמצעות טלפונים חכמים, יצרה אצל הצרכנים תחושה, רצון וצורך לחוויות מהירות, פשוטות ויעילות יותר.

הגישה של "תמיד מחובר"/"תמיד זמין" באמצעות מהפיכת הטלפונים החכמים הפכה את היעילות, הפשטות והזמינות לגורמים קריטיים בהחלטות הרכישה של הצרכנים.

רכישות יומיומיות, המונעות על ידי טלפונים חכמים, גרמו לשינויים המהותיים ביותר על דפוסי הצריכה בהיסטוריה, מעולם קודם לכן, לא יכלו הצרכנים לבצע רכישה של כל דבר, בכל זמן, פשוט על ידי לחיצת כפתור.

 

ניתוח שווקי משלוחים גלובאליים:

 • שוק המשלוחים בישראל מוערך בכ-1.6 מיליארד דולר בשנה.
 • שוק המשלוחים באנגליה מוערך בכ-22 מיליארד דולר בשנה.
 • שוק המשלוחים בארה"ב מוערך בכ-86 מיליארד דולר בשנה.

 

 

בשנים האחרונות, שוק השירותים לפי דרישה (On demand services) גדל באופן אקספוננציאלי. להלן מוצגת מפה של השקעות בחברות סטארטאפ בתתי תחומים של השוק (משנת 2014).  

המפה נלקחה מכתבה של Business Insider אשר מספקת תובנות מעולות על היתרונות הקיימים שבחיבור בין טכנולוגיה ושירותים לפי דרישה:
http://www.businessinsider.com/the-on-demand-economy-2014-7

 

תחרות

ישראל

בישראל כיום, ישנם מספר ניסיונות קטנים ליצור אפליקציית משלוחים, אך השילוב של טכנולוגיה, שיווק ותפעול או צוות ניהול מקצועי, אינם מהווים איום בשלב זה.

חברות הטכנולוגיה הקיימות בשוק המשלוחים על פי דרישה: SpeedApp, TheGrid.

חברות משלוחים מסורתיות: ZigZag, DHL, Gett, דואר ישראל.

 

גלובאלי

בשלב זה, התחרות הקיימת בשוק הגלובאלי, במרביתה מקומית, מאחר וישנו פוטנציאל ורווח לא מנוצלים בשווקים המקומיים. ולכן, אנו לא מזהים חברות סטארטאפ אלו כתחרות ישירה. עם הזמן, מצב זה ישתנה, והראשון אשר יכבוש את השוק בכל עיר גדולה, יזכה ליתרון משמעותי על פני שחקנים אחרים בשוק הגלובאלי.

להלן רשימה של המתחרים הישירים:

 • Postmates (ארה"ב): משלוחים לפי דרישה, מכל מסעדה או חנות ברחבי העיר. גייסו 138 מיליון דולר.
 • Stuart (אירופה): מזרזים את האופן בו משלוחים מועברים בתוך העיר. גייסו 25.2 מיליון דולר.
 • Deliv (ארה"ב): שחקן משמעותי, אשר רכש מספר מיזמים דומים קטנים. גייסו 40 מיליון דולר.
 • Zipments (ארה"ב): לאחרונה נרכשה על ידי Deliv לאחר שנתיים של פעילות.

 

 

בימים אלו אנו בשלבים מתקדמים עם גוף תורכי בעל השפעה בינלאומית, לצורך שיתוף פעולה והפעלת סופיק בתורכיה ומשם במספר מדינות נוספות באירופה. 

אסטרטגית האקזיט

נכון לרגעים אלו, השחקנים הגדולים בשוק, כדוגמת Amazon, Google, Wallmart, משקיעים מאמצים והון על מנת לספק פתרונות לדרישה הגוברת למשלוחים באותו-יום. אנו בונים חברה בעלת בסיס חזק במספר תחומים ובעלת אסטרטגית התרחבות וצמיחה ברורה.

בין אם סופיק תצמח לכדי חברה טכנולוגית גדולה, המחלקת דיבידנדים לבעלי המניות שלה, או בין אם תהיה יעד למיזוג או רכישה על ידי חברות ענק, כפי שקורה בענף זה, היזמים וצוות הניהול יבצעו את ההחלטות האסטרטגיות אשר יביאו לערך הגבוה ביותר לבעלי המניות של החברה.

שימוש בכספי הגיוס

השימוש בכסף מיועד למימון השיווק בארץ, כדי לבסס את הפעילות לפני יציאה לגיוס גדול, אשר יאפשר הרחבת הפעילות לאירופה ולצפון אמריקה כחלק מתכנית ההתפשטות הגלובאלית של החברה.
הצוות של סופיק מצומצם ויעיל ולכן קצב "שריפת המזומנים" שלה נמוך ומותאם לתוצאות השיווק. יתרונה של סופיק הוא ביצירת הכנסה מיידית שנגזרת מביצוע שליחויות. 

              

הצוות

אלישי ביטון
סמנכ"ל מכירות
ביוגרפיה
אלישי הוא יזם בעל ניסיון עשיר ומגוון בתחום התחבורה אשר עסק ביזמויות למעלה מעשור. אלישי הוא בעל ידע רב במגוון רחב של תהליכים עסקיים וניהוליים, כולל תפעול, IT, כספים, שיווק, מכירות וניהול מוצר. אלישי הוא בעל חשיבה יצירתית, חזון מוגדר ומומחה בהובלת אנשים לעבר יעדים שאפתניים.

 • מייסד
טל שריזלי
סמנכ"ל תפעול
ביוגרפיה
טל הוא מומחה בהקמת פרויקטים בתחום ההיי-טק משלב הרעיון ועד למכירות. בעברו הקים טל שני סטארטאפים. טל הוא אדם מסור אשר יודע לייצר הזדמנויות יצירתיות עבור החברה, ואמון על תפעולה.

 • מייסד
רון בן טאטא
סמנכ"ל טכנולוגיות
ביוגרפיה
לרון יותר מ- 20 שנות ניסיון בתחום ההי-טק: כיזם, כיועץ טכנולוגי לחברות, וכמנהל ומפתח של פרויקטים מגוונים בסביבות עבודה שונות. לרון מומחיות בפיתוח מוצרים, פיתוחי ווב, ניהול מוצרים דיגיטאליים, חווית משתמש ועוד.

 • עובד מפתח
ברק כהן
מנהל מוצר
ביוגרפיה
מחלוצי המומחים של תחום המובייל בישראל. במסגרת תפקידיו הוביל פיתוח של יותר מ 80 אפליקציות מובילות. בעברו שימש כראש תחום המובייל במקאן אריקסון, כיום שותף במספר מזימים בתחום המדיה והפרסום ומייעץ למספר סטארטאפים.

 • עובד מפתח
דרור קציר
יועץ ודירקטור
ביוגרפיה
לדרור למעלה מ 20 שנות ניסיון כסמנכ״ל השיווק של סופר-פארם וכשותף במיזמים עסקיים. כיום פועל כיזם וכיועץ מלווה של בכירים. דרור בעל ידע רב באסטרטגיה, שיווק, פיתוח עסקי והנעת תהליכים. לדרור תואר B.Sc בהנדסה ו MBA מהאוניברסיטה העברית עם התמחות בשיווק וחקר ביצועים.

 • דירקטור
 • יועץ
אודי דנהירש
ייעוץ משפטי ועסקי
ביוגרפיה
עם 25 שנות ניסיון עסקי ביזמות בתחומים מגוונים ובמדינות שונות, עו"ד אודי דנהירש הנו אחד מקומץ קטן של עורכי דין בישראל שחזר לתחום עריכת הדין לאחר קריירה עסקית ענפה מתוך חזון אישי לתרום והמידע העסקי שלו ולקדם את העסקים שהנו מלווה כעורך דין ו/או בהם הנו מעורב. עו"ד אודי דנהירש הנו מומחה לסטארטאפים, איש חזון ובעל יכולת יוצאת דופן להפוך רעיון למציאות. עו"ד אודי דנהירש הנו מייסד דנהירש ושות‘ פירמת עורכי דין ומשמש כשותף מנהל בפירמה.

 • דירקטור
 • יועץ
עידן בן עטר
מנכ"ל
ביוגרפיה
לעידן ניסיון רב בניהול מוצר, שיווק ומכירות. במהלך ארבע השנים האחרונות עידן ניהל בחברה פיננסית, ליווה אותה לאורך כל הדרך משלב ההקמה ועד להתרחבות של ארבעה סניפים ברחבי העולם. כמו כן היה שותף בפיתוחים של מערכות רבות שנועדו לייעל את התנהלות החברה הן בארגון הפנימי והחיצוני מול הלקוחות. קודם לכן, הוא עבד בחברת אפל בארה"ב.

 • עובד מפתח

משקיעים 13

משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
3
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
2
עוקבים
1
השקעות
muli  Ethan
0
עוקבים
1
השקעות
עקבו
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות

עדכונים 3

 • תאריך עדכון: 27/07/2016

  הזמנה למפגש משקיעים - יום שני ה- 01.08.16

  ביום שני ה-01.08.16 בשעה 17:00, נערוך מפגש משקיעים במשרדי אקזיטוואלי.

  כתובת: רחוב איסרליש 22 , תל אביב, קומה 2 (שכונת מונטפיורי) .

  לאישור הגעה: טל שריזלי, סמנכ"ל תפעול - 052-833-4221

 • תאריך עדכון: 24/07/2016

  הזמנה למפגש משקיעים - יום שני ה- 25.07.16

  ביום שני ה-25.07.16 בשעה 17:00, נערוך מפגש משקיעים במשרדי אקזיטוואלי.

  כתובת: רחוב איסרליש 22 , תל אביב, קומה 2 (שכונת מונטפיורי) .

  לאישור הגעה: טל שריזלי, סמנכ"ל תפעול - 052-833-4221

 • תאריך עדכון: 14/07/2016

  הזמנה למפגש משקיעים - יום שני ה- 18.07.16

  ביום שני ה-18.07.16 בשעה 17:00, נערוך מפגש משקיעים במשרדי אקזיטוואלי.

  כתובת: רחוב איסרליש 22 , תל אביב, קומה 2 (שכונת מונטפיורי) .

  לאישור הגעה: טל שריזלי, סמנכ"ל תפעול - 052-833-4221

העיסקה

מסמכים

מצגים

עקבו אחרינו