Storyball

Storyball - להשקיע בסטארט-אפ החינוכי החדשני ביותר בעולם

Storyball פיתחה את קונסולת המשחק הניידת הראשונה מסוגה, המחברת באופן אקטיבי את העולם הפיזי לעולם הדיגיטלי תוך הוצאת הילדים מהמסכים. הטכנולוגיה של החברה מבוססת על חיישני תנועה, אלגוריתמים חכמים, תוכן מקורי ואפליקציה ייעודית. החברה מכרה אלפי יחידות עד כה ומעוררת עניין רב בשוק הצעצועים העולמי.

100% מיעד הגיוס

אין טבלה 
קמפיין נגמר אין לחצן 
שתפו
מפרסם: חן לב
מומן בהצלחהגיוס אנג'לים
סוג השקעה:
שלב החברה:
קטגוריה:
חינוך

עיקרי הדברים

עיקרי הדברים

הדבר הלוהט הבא בשוק צעצועי ה-IoT העולמי

שוק הצעצועים העולמי מגלגל כ-90 מיליארד דולר בשנה, ובתוכו סגמנט שוק הצעצועים החכמים, שנחשב לעתיד של עולם הצעצועים ונמצא בעלייה ב-5 השנים האחרונות. עם המודעות ההולכת וגוברת להשפעות השליליות של מסכים על התפתחותם הפיזית והמנטאלית של ילדים בגילאים הצעירים, הצפי הוא כי שוק זה יגיע ל-10 מיליארד דולר בשנת 2020. 

 

מכירות ראשונות של אלפי יחידות

Storyball כבר הצליחה להוכיח את הביקוש הרב למוצר שלה, על ידי קמפיין מכירות מוצלח ב Kickstarter אשר במהלכו נמכרו אלפי יחידות ראשונות, ישירות לצרכנים באנגליה, ארה"ב, אוסטרליה, קנדה ובמדינות שאינן דוברות אנגלית.


 

טכנולוגיה מעודדת חשיבה לילדים

Storyball משלבת טכנולוגיה חכמה של חיישני תנועה, בינה מלאכותית ותוכנה מתקדמת במוצר בסיסי שילדים ומבוגרים אוהבים לשחק בו מזה אלפי שנים – הכדור. המוצר של Storyball מפעיל ומאתגר את הילדים במסגרת סיפורית, כך שהם נדרשים לקחת חלק אקטיבי כדי להתקדם במשחק. Storyball מנתקת את הילדים מבהייה במסכים ומעודדת אותם לתנועה ואינטראקציה.


שיתופי פעולה אסטרטגיים עם מותגים מובילים בעולם

Storyball בעלת רישיון אקסקלוסיבי עולמי לשימוש בתכנים ובדמויות של שני מותגים בינלאומיים, בעלי פריסה נרחבת וקהל מעריצים עצום. שתי החברות הבינלאומיות רואות בשיתוף הפעולה עם Storyball שותפות אסטרטגית וערוץ ישיר לקהל המעריצים שלהם.

 

תוכניות אקסלרציה יוקרתיות וזכייה בפרס GESA 2017

Storyball זכתה בתחרות GLOBAL EDUCATIONS STARTUPS AWARD הבינלאומית שנערכה בלונדון, והוכרזה כמוצר החדשני ביותר לשנת 2017 מבין יותר מ-2,000 סטארטאפים שונים מרחבי העולם. כמו כן, Storyball נבחרה מבין מאות מועמדים להשתתף בשתי תוכניות אקלסרציה מובילות:
StartupBootcamp IoT הפועלת בלונדון ומאחוריה סיפורי הצלחה גלובאליים כגון: MedEye, SendCloud, Relayr ועוד, ו-Mindcet – תכנית האקסלרציה של המרכז לטכנולוגיה חינוכית (מט"ח), הארגון המוביל בתכנון ובפיתוח מוצרים טכנולוגיים עבור מערכת החינוך בישראל, עם שורת הצלחות ובהןCodeMonkey ו-Webee.

פיצ'

פיצ'

הצורך

ילדים בימנו מבלים בממוצע 6.5 שעות מול מסך כל יום! זמן הישיבה הארוך מול המסך גובה מחיר יקר כגון: התנתקות חברתית, עיכוב התפתחותי והשמנת יתר. אחד האתגרים הגדולים ביותר שהורים נאלצים להתמודד עימם בשנים האחרונות הוא כיצד לגרום לילדים להניח את המסכים בצד ולשחק מחוץ להם. בעולם של טאבלטים, סמארטפונים, פלייסטיישן ומסכי מחשב, נראה כי המשחקים שאנחנו זוכרים מהילדות שלנו כמו: בובות, כדורים ומוצרי ספורט, לא מצליחים להתחרות ולהוות תחליף אטרקטיבי למסכים ולאפליקציות. המוצרים ה"טיפשים" לא מתעדכנים, לא מגיבים ולא ניתן לשתף ולתעד את החוויה איתם. כך קורה שחלק גדול מילדי העולם גדלים כשהם פאסיביים לחלוטים, אינם מבצעים פעילויות גופניות ואינם ממצים את הפוטנציאל הרב שלהם.
אחוזי הילדים הסובלים מהשמנת יתר נמצא כיום בעלייה מתמדת. בארה"ב אחד מבין כל חמישה ילדים סובל מעודף משקל לפי ה-U.S. National Library of Medicine.

החיפוש אחר אלטרנטיבות למסכים גדל, יחד עם המודעות העולה לנזקי המסכים והשפעתם הקריטית על התפתחות תקינה של הילדים.


הרעיון

באמצעות הכנסת טכנולוגיה חכמה מבוססת חיישנים ותוכנה לתוך מוצר פיזי מוכר ואהוב, ניתן לגשר בין העולם הפיזי לעולם הדיגיטאלי ולייצר צורת משחק חדשה מנותקת מהמסכים שמעודדת את הילדים לתנועה ומקנה להם יכולות חשובות כגון: קורדינציה, דיוק, שמיעה מוזיקאלית ופתרון בעיות. הילדים משחקים במשחק חכם אשר לומד אותם, מתפתח ומשתפר בהתאם לצרכים שלהם ומספק להם חוויה חיובית, לימודית ופרסונלית. מהפיכת ה-IoT, שינתה את הדרך בה אנחנו חווים ומשתמשים במוצרים מכל המינים והסוגים. שילובה של הטכנולוגיה בעולם המשחקים והצעצועים מהווה פריצת דרך משמעותית בעולם הצעצועים הישן והקלאסי. 


 
המוצר של Storyball מורכב מ:

•    קונסולת משחק אקטיבית בצורת כדור
•    דמויות שונות המולבשות על הכדור ("סקין")
•    אפליקציה ייעודית

הדמויות השונות מאפשרות גיוון והחלפה, כך שכל "מעטפת" היא למעשה דמות שונה לחלוטין עם "אישיות" נפרדת, קול אחר ועולם משחקים נפרד. Storyball מדבר אל הילדים באמצעות הרמקול המובנה בתוכו ומדרבן אותם לביצוע פעולות באופן אקטיבי על מנת להתקדם בסיפור. Storyball מנתח את ביצוע הפעולות ומספק פידבק בהתאם. הסיפורים והפעולות הנדרשות משתנים בהתאם לדמויות השונות, רמת האתגר עולה ככל שהשחקן מתקדם במשחק.
 

הטכנולוגיה


הטכנולוגיה של Storyball מורכבת מארבעה רכיבים:

קונסולת המשחק – יחידת בסיס בעלת חיישני תנועה ואלגוריתם ייחודי שפותח ע"י מומחי החברה לאלגוריתמים. הוגש פטנט עיצובי על הקונסולה.


Skin – ה-Skin הוא הדמות המתחלפת המולבשת על הכדור ומביאה עמה את האופי, האישיות וצורת המשחק של הדמות שהולבשה. כל דמות טומנת בתוכהIP  רב אשר מתבטא בתוכן ייחודי, בצלילים, בקולות ועוד. החברה הגישה בקשה לפטנט בישראל בשנת 2016 (בגין החיבור בין ה Skin לקונסולה) יחד עם בקשה לפטנט בארה"ב-  PCT, אשר נמצא בשלבי אישור מתקדמים. 

• אפליקציה ייעודית – האפליקציה היא זו אשר מנהלת את התהליך ואת מהלך המשחק אך המשחק עצמו אינו מתקיים אל מול המסך. בנוסף, מנהלת האפליקציה את המידע הייחודי שנאסף מהקונסולה. האפליקציה מהווה IP ייחודי של החברה ומאפשרת למידה של המשתמש תוך כדי שימוש ב-AI ויישומו במשחק.

 

איך זה עובד?

תוכן – התוכן שמופעל ב-Storyball הינו תוכן מקורי שנכתב ע"י החברה ונמצא בבעלותה. התוכן מיושם לתוכן הקונסולה באמצעות תוכנת עריכה ייעודית שפותחה ע"י החברה. בהמשך תפתח החברה את האפשרות גם למשתמשים חיצוניים לכתוב תכנים לפלטפורמה. 

 

הצוות

הצוות

חן לב
מנכ"ל
לאחר שסיים תואר שני במשפטים והתמחות בפרקליטות מחוז מרכז, הבין חן, שהלב שלו נמצא במקום אחר. תחום היזמות היה מאז ומעולם בדמו וכבר בגיל 15 חן הקים את העסק הראשון שלו בתחום הקוסמות, עסק אותו פיתח לעסק מצליח ורווחי. עולם הילדים ויזמות התחברו בטבעיות להיות סטוריבול כאשר ביחד עם שני חברי ילדות, מאיר ביטון ויובל לומברוזו פיתחו יחד פלטפורמת משחק חדשנית. חן שירת בצה״ל ביחידת שלדג כלוחם, סגן מפקד צוות ומדריך לוחמה. בן 34. נשוי לנעמה ואב לתומר ועמית. מייסד.

 • מייסד
יובל לומברוזו
CTO
יובל הוא מהנדס מכונות (טכניון, הצטיינות ראויה לשבח) עם נסיון משמעותי בתחום פיתוח מוצרים מולטידיסיפלינריים. בעברו ניהל פרויקטיים בתחום הרובוטיקה והאוטומציה ופיתח אלגוריתמים למערכות בקרה והנחייה למערכות מוטסות. יובל הוא המוביל הטכנולוגי של סטוריבול והוא האחראי לסנכרון כל דיסיפלינות הפיתוח של המוצר: תוכנה, חומרה, מכניקה, תקשורת ועוד. יובל שירת בצה"ל כלוחם בשייטת 13. בן 34. נשוי לחמוטל ואב להגר ואדם. מייסד.

 • מייסד
מאיר ביטון
CPO
מאיר הוא מעצב, בוגר בצלאל לתקשורת חזותית. עורך וודיאו ומעצב UX וUI. מאיר שופע יצירתיות והשראה, בונה ומעצב את החזון של סטוריבול וכבר משרטט על הלוח את הדור הבא של סטוריבול. בצה"ל מאיר שירת בהנדסה קרבית כקצין ומפקד. בן 34. מייסד.

 • מייסד
עדי מימון גפן
COO
בעלת תואר בכלכלה, לעדי מעל 20 שנה ניסיון בתחום פיתוח ושיווק מוצרי צריכה. היא ניהלה את פיתוח המוצרים בחברת Tinylove מותג מוביל בתחום של צעצועים התפתחותיים לתינוקות. הניסיון העשיר של עדי בתעשיות מגוונות, מסייע לסטוריבול לבנות את התשתיות של החברה בצורה נכונה ובמוכנות להתרחבות לשווקים. בת 46, נשואה לטל ואם לשלושה ילדים. שותפה ועובדת בחברה.

גיורא ורד
Software Development
מתכנת מנוסה בעל תואר במדעי המחשב, גיורא הצטרף לצוות בשלבים ראשוניים מאד והוא אחראי לפיתוח האפליקציה והתוכנה במוצר. גיורא מביא עימו נסיון בפיתוח ושולט בשפות תכנות שונות, מוביל את תחום התוכנה בחברה. בעברו עבד בחברת Mellanox ובחברת Matific. בן 33 נשוי לרוני ואב ליובל. שותף בכיר ומנהל את תחום התוכנה.

יובל אשל
מנהל מוצר
יובל הצטרף לחברה בתקופה האחרונה וכבר מביא את הנסיון העשיר שלו בתחום המשחקים לידי ביטוי. בעל תואר ראשון בעיצוב תעשייתי ועיצוב משחקים, ליובל קשת רחבה של התנסויות בתחומי העיצוב השונים. החל מתערוכות, ריהוט, תאורה ועוד. בעברו היה שותף בסטרט אפ בתחום המשחקים וניהל את תחום ה UX/UI. בן 46, נשוי לתמי ואב לשלוש בנות. עובד בחברה.

עדכונים 3

עדכונים 3

 • תאריך עדכון: 11/12/2018

  סטוריבול שמח לעדכן כי התקבלה לסיבוב ההשקעה הנוכחי הצטרף משקיע אמריקאי מנוסה, מר לן ברנדט, שותף בקרן האמריקאיתNorwest Ventures  ומייסד הקרן  Mill City Venture. מר ברנדט הינו משקיע פעיל שאחת החברות להן היה שותף עשתה לאחרונה אקזיט מוצלח כשנמכרה לחברת Allergan הידועה.

 • תאריך עדכון: 10/12/2018

  פעילותה של חברת סטוריבול זכתה לציון מיוחד מהשופטים בתחרות KAPI בתחום חדשנות ומצויינות במדיה לילדים. השופטים ציינו בעיקר את מוטיב המשחק המשלב פעילות ללא מסכים ומעניק חוויה ייחודית. התחרות מיסודה של תערוכת CES הנחשבת לתערוכת החדשנות הכי גדולה בעולם  (כ- 170,000 איש באירוע אחד).

 • תאריך עדכון: 10/12/2018

  סטוריבול זכו לאחרונה בתחרות PITCH_ED שנערכה בלונדון בתחום המדיה והחינוך  למול קהל רב, אנשי מדייה ובכירים בתעשיית המדיה, בידור והוצל"א. הזכייה בתחרות כללה גם פרס כספי ויחסי ציבור בשיתוף BESA ו- ED-TECH EXCHANGE.

סבבי הגיוס באמצעות פלטפורמת אקזיטוואלי מתבצעים בהתאם למודל של פטור מחובת פרסום תשקיף לפי סעיפים 15א(א)(1) ו-15א(א)(7) לחוק ניירות ערך, התשכ"ח-1968. במודל זה, בכל סבב השקעה חשיפת מידע מפורט על ההשקעה ועל החברה מוגבל ללא יותר מ- 35 משקיעים שאינם משקיעים כשירים וסבב ההשקעה איננו במתכונת של רכז הצעה כהגדרתם בחוק ניירות ערך.
עקבו אחרינו