Tethys

Tethys פיתחה טכנולוגיה לטיהור והתפלת מים מכל סוג, מבוססת אנרגיה סולרית, אשר משנה את כללי המשחק. המערכת המודולרית החדשנית של Tethys מפחיתה את הוצאות האנרגיה בכ-90%! Tethys מחוללת מהפכה בשוק צומח שהיקפו 18 מיליארד דולר.

280% מיעד הגיוס

אין טבלה 
קמפיין נגמר אין לחצן 
שתפו
מפרסם: גיל תורן
מומן בהצלחה קמפיין ציבורי

עיקרי הקמפיין

עיקרי הקמפיין

טכנולוגיה חדשנית המאפשרת חיים

מים הם חיים. Tethys הגיעה לפריצת דרך טכנולוגית בכך שפיתחה פתרון זול שאינו דורש תשתית חשמל, אשר הופך כל מקור מים: מי ים, מים מליחים, מי תעשייה ואף מים מזוהמים, למי שתייה איכותיים. באמצעות המערכת הייחודית והמודולרית שלה, יכולה Tethys להקל על מיליובי אנשים ברחבי העולם הצמאים למים נקיים, וכן לתמוך בצרכי החקלאות והתעשייה, תוך צמצום הפגיעה באיכות הסביבה באופן ניכר.

 

שוק הולך וגדל בהיקף שנתי של 18 מיליארד דולר

על פי Bloomberg, שוק טיהור והתפלת המים העולמי, המוערך בהיקף שנתי של כ-18 מיליארד דולר, הולך וגדל בקצב של 15% בכל שנה שחולפת, והוא כולל בתוכו את תחומי התעשייה, החקלאות והתיירות העולמית, לצד משקי בית ומשקים קהילתיים עד עירוניים.

פתרונות קטנים להתפלה וטיהור מים מהווים כ-30% מהשוק ואחראיים לפעילות בהיקף של 6 מיליארד דולר. אלו מהווים נתח מרכזי הולך וגדל של השוק, ועל כן הם יהוו את קהל היעד הראשוני בתהליך חדירתה המתכוננת של Tethys לשוק העולמי.

Tethys נמצאת בקשר עם מספר רב של שותפים אופציונליים להפצת הטכנולוגיה וחתמה על שני הסכמי LOI עם חברות בירדן ואנגולה, לצד 2 חברות ענק סיניות אשר מגלות עניין רב בטכנולוגיה. הגרסה החדשה של המערכת תוצג בתחילת 2018 בפני חברות אלה.

 

השקעה בפתרון חדשני למשבר עולמי

"משבר המים הוא הסיכון הגדול ביותר העומד בפני הכלכלה העולמית, וגובר על תפוצת מחלות מדבקות, עימותים בין מדינות, זעזועים במחירי האנרגיה או משברים כלכליים-ממשלתיים" -WEF Davos 2015

מים מכסים 70% מפני כדור הארץ. עם זאת, 97% מהם מלוחים ואינם ראויים לשתייה, ורק מעט מ-3% הנותרים ניתנים לשתייה ללא עיבוד או טיהור. הגידול העולמי בצריכת המים גורם לכך שהחלק המזערי של המים נקיים אוזל מדי יום. בעוד כמה עשרות שנים צפוי מחסור חמור של כ 40% ביחס לביקוש בעולמי.

בעולם בו מאגרי המים הראויים לשתייה הולכים וקטנים בקצב הולך וגובר, הטכנולוגיה של Tethys נחוצה מאי פעם, ומאפשרת הוזלה של 50% בעלות הכוללת של הפקת המים לשתייה, ויצירה של מודל עולמי ניתן להתאמה מבחינת היקף המערכת. כלכלנים מעריכים כי ב-20 השנים הקרובות יושקע סכום אסטרונומי של כ-500 מיליארד דולר במחקר ובבניית תשתיות הקשורות להשבחה ולניקוי מים.

 

צוות מנוסה עם רקורד מוכח

הצוות של Tethys משלב את המומחים ביותר בתחומם: אנשי מחקר וטכנולוגיה, מומחי מים, מהנדסי מכניקה ומומחים עסקיים ושיווקיים. יחד יצר הצוות מערכת מודולרית גמישה, מהירה ודינמית אשר מעוררת עניין רב בשוק.

Tethys במדיה

החברה והטכנולוגיה הייחודית שפיתחה, על שלל היתרונות רבי הערך הגלומים בה, זכו עד כה לתשומת לב רבה בענף ומצד כלי מדיה בארץ ובעולם, בין היתר ב-CNBC, Leaders League, ISRAELI21c וה-Jewish Business News, שכלל אותה ברשימת 25 חברות הי-טק הישראליות שכדאי במיוחד לעקוב אחריהן בשנת 2017.

פיצ'

פיצ'

הרעיון

שלושה רבעים מפני כדור הארץ מכוסים במים – אך כיום עקב פיתוח מואץ, אורבניזציה ופיתוח תעשיות, כמו גם התחממות כדור הארץ, רק 1% מהם הינם מים טריים וטובים לשתייה. כמות מים זו צריכה לספק את צרכי העולם כולו - מחקלאות ותעשייה, ועד למי השתייה המגיעים אל הברזים בכל בית ובית ברחבי העולם.

כשליש מאוכלוסיית העולם – כ-2.8 מיליארד בני אדם – חיים כבר היום במדינות הסובלות ממחסור במים, או סובלים ממחסור בגישה לחשמל שעשוי לאפשר טיהור מים. עד שנת 2025 מספר זה צפוי להכפיל את עצמו, כך ששני שליש מאוכלוסיית העולם צפויה לסבול מקושי להשיג מים ראויים לשתיה או לשימוש בחקלאות ותעשיה, ומחירם צפוי להאמיר עוד ועוד עם השנים אם לא יימצא פתרון.

מסין והודו ועד ספרד וחלקים נרחבים מארה"ב, בעיית המים העולמית נותנת את אותותיה כבר עכשיו, ומסתמנת כאתגר הגדול ביותר עמו צריכה האנושות להתמודד במאה הנוכחית. פתרונות נוכחיים לבעיה, בדמות מערכות התפלת מים מסורתיות וחדשות כאחד, סובלים משלל בעיות ובהם עלות גבוהה עקב צריכת אנרגיה רבה, עלויות הקמה כבדות, מהירות התפרסות איטית מאוד בשטח, וכל זאת לצד פגיעה קשה בסביבה בדמות פליטת גזים וייצור של פסולת כימית רעילה.

באפור כהה: מדינות הסובלות ממחסור במים (water stress)

איך זה עובד?

טכנולוגית טיהור והתפלת המים של Tethys פותחה כדי לענות על הצורך העולמי ההולך וגובר למים טריים, בצורה ידידותית לסביבה בניגוד לפתרונות הקיימים, ותוך הוזלת עלויות האנרגיה ב-90% בזכות השימוש באנרגיה סולארית בלבד, לעומת המערכות התובעניות והבזבזניות מבחינת משאבים הקיימות כיום.

מקור השם Tethys במיתולוגיה היוונית, שם הייתה תטיס אחת מהנראידות, נימפות הים, ואמו של אכילס, שטבלה את גופו בנהר סטיקס כדי להפוך את גופו לחסין מפני כל פגע, אך אחזה בעקבו אשר לא טבל במים, ונותר כנקודת תורפה.

 

 

החדשנות שמביאה Tethys לשוק ההתפלה הסולארית מתבטאת בנטרול הצורך בהמרת אנרגיית השמש לאנרגיה חשמלית בתהליך טיהור המים. בטכנולוגיה של Tethys אין צורך בשימוש בתאים סולאריים, אלא נעשב שימוש ישיר באנרגיית השמש לחימום המים תוך הנעת תהליך תרמו דינאמי מבוסס אידוי עיבוי רב שלבי. הטכנולוגית החדשנית שנרשמה כפטנט מאפשרת נצילות גבוהה פי כמה ממערכות דומות שנוסו בעבר. החדשנות מתבטאת גם בשימוש בחומרים הניתנים למחזור. שני מרכיבים אלה מאפשרים הפקת מים מתוקים בעלות נמוכה.

המערכת של Tethys מבוססת כולה על אנרגיה סולארית, ובנויה מיחידות המהוות מודולים עצמאיים, אותם ניתן לחבר זה לזה כדי ליצור מערכות בגדלים שונים, מצרכים ביתיים או קהילתיים קטני מימדים, ועד לנפחים תעשייתיים או אורבניים, בהתאם לצורך והמיקום המיועד. קלות ומהירות ההקמה והתפעול של המודולים של Tethys פירושם מהפכה של ממש בטיהור והתפלת מים עבור העולם כולו.

 

יתרונות Tethys

 • מערכת ידידותית לסביבה – אינה מייצרת גזים רעלים ותוצרי לוואי בעלי השפעה שלילית
 • אינה עושה שימוש בחומרים כימיים לצורך התהליך
 • ללא פליטת גז CO2
 • המערכת נתמכת אנרגיה סולארית, אינה זקוקה לחיבור למערכות חשמל
 •  חיסכון באנרגיה של כ -90% לעומת מערכות קיימות
 • סך עלויות הפקת המים נמוכות בכ-50% לעומת פתרונות קיימים בשוק הקטן עד בינוני
 • פתרון מודולרי גמיש – המאפשר הקמת מערכות בגדלים שונים בהתאם לצורך
 • מתאים לכל סוגי המים באשר הם
 • פריסה קלה במיוחד של היחידות בשטח - מאפשרת הגעה להפקת מים נקיים בפועל במהירות גבוהה ולכן גם פתרון אידיאלי לכוחות ביטחון ולאזורי אסון

הפיתוח והחזון

הטכנולוגיה החדשנית ופורצת הדרך של החברה מציעה פתרון ייחודי לבעיה הקשה ביותר של המאה ה-21 – משבר המים העולמי. בהתבסס על הפתרון הסולארי,הפועל עצמאית "מחוץ לרשת" החשמל, מודולרית וידידותית לסביבה, Tethys שואפת להפוך למובילת שוק בתחום ההתפלה וטיהור המים - שוק אשר צפוי להגיע להגיע לנפח עסקי שנתי מוערך של 28 מיליארד דולר עד 2025.

לאחר הקמת 3 דורות של המערכת, הגיע צוות Tethys להשלמת מערכת POC עובדת ופעילה בנצילות גבוהה. מערכת זו פעלה במשך 3 חודשיםץ באמצעות שימוש בטכנולוגיה החדשנית של Tethys לניצול האנרגיה שנצברה במספר שלבים הגיעה המערכת לנצילות המהווה פריצת דרך לעומת ניסיונות קודמים לשימוש טכנולוגיה דומה.

כיום נבנים המודולים בגרסה רביעית (V4) בעלי נצילות כפולה ממערכת הדור השלישי. מודולים אלו ישמשו להקמת אתר בדיקה (פיילוט) אשר יאפשר למערכת להציג את כלל יתרונות הטכנולוגיה שלנו, וישמשו כבסיס לייצור המוני.

הטכנולוגיה והקונספט שמאחורי Tethys הוצגו במסגרת אירוע Watec  המוקדש לטכנולוגיות הקשורות במים וסביבה, ומשכו תשומת לב רבה מצד לקוחות פוטנציאליים, כמו גם משחקני מפתח בתעשייה.

 

באיור: תרשים דוגמה למערכת המתכוננת לצרכי פיילוט

 

הצוות

הצוות

ד"ר משה תשובה
מייסד
ביוגרפיה
בעל תואר Ph.D. Eng., ראש מחלקת האנרגיה במכללה האקדמית להנדסה אפקה - תל אביב, ד"ר תשובה הינו יו"ר פורום האנרגיה בר קיימא בישראל, וכן מומחה בתחום התרמודינמיקה והזרימה רב-שכבתית, בעל ניסיון משלל פרויקטים, מוצרים ופטנטים.

 • מייסד
יהושע אלטמן
מייסד
ביוגרפיה
בעל תארי MBA ו- B.Sc. Eng.ומעל 30 שנות ניסיון ביזום, פיתוח, ניהול ותמיכה בעשרות פרויקטים בתחומי הביטחון, טיפול במים, אנרגיה סולארית. כיו"ר של 4ID הוא וצוותו זכו בפרס "המצאת 2007" של משרד הביטחון הישראלי.

 • מייסד
גיל תורן
מייסד
ביוגרפיה
גיל הינו בעל 28 שנות ניסיון בניהול פרויקטים הנדסיים בתקשורת ובמדיה ומכהן כ יו"ר קבוצת DB. בין היתר ייסד את DB Digital, פלטפורמה לארכיון דיגיטלי, שבין לקוחותיה נמנים הארכיון הישראלי הממלכתי ויצרנית התרופות העולמי המובילה "טבע".

 • מייסד
זאב אמריך
מייסד
ביוגרפיה
בעל M.A. במדע המדינה ו-B.A בכלכלה, לזאב למעלה משני עשורים של ניסיון במחקר והוראה במוסדות כמו NYU-TA, אוניברסיטת קיימברידג‘ (בריטניה) ואוניברסיטת תל-אביב (תיאוריה פוליטית וכלכלה פוליטית).

 • מייסד
חזי בסוק
יועץ מומחה
ביוגרפיה
מחלוצי תעשיית ההי טק הישראלית, בין השנים 1995-2009 שימש כ VP בקומברס וניהל את האופרציה הבינלאומית של החברה. בין השנים 2004-2009 ניהל חזי את חטיבת התפעול והשירות בחברת אי.סי.איי טלקום בע"מ, כסמנכ"ל בכיר וראש הפעילות העסקית הגלובלית (מאות מיליוני דולרים). מייסד ומנכ"ל של חברת First Right Time, שהוקמה בשנת 2014. חזי מביא עמו ניסיון רב שנים של הקמת חברות ותשתיות לפעילות בשוק הבינלאומי.

 • יועץ
אמיר פרייסלר
יועץ מומחה
ביוגרפיה
אמיר הינו מייסד ומנכ"ל חברת Hena., בעל BA בכלכלה ומנהל עסקים. אמיר מביא עמו לחברה ניסיון בן 20 שנה של השקעות, מיזוגים ורכישות, עבודה מול קרנות ממשלתיות וניהול מגעים ומשא ומתן עם ממשלות.

 • יועץ

עדכונים

עדכונים

אין עדכונים להצגה

סבבי הגיוס באמצעות פלטפורמת אקזיטוואלי מתבצעים בהתאם למודל של פטור מחובת פרסום תשקיף לפי סעיפים 15א(א)(1) ו-15א(א)(7) לחוק ניירות ערך, התשכ"ח-1968. במודל זה, בכל סבב השקעה חשיפת מידע מפורט על ההשקעה ועל החברה מוגבל ללא יותר מ- 35 משקיעים שאינם משקיעים כשירים וסבב ההשקעה איננו במתכונת של רכז הצעה כהגדרתם בחוק ניירות ערך.
עקבו אחרינו