מפרסם: ליעוז עמר
CEO
שתפו

Travaxy

Travaxy היא פלטפורמת ה- travel & booking הראשונה בעולם, המאפשרת לאוכלוסיית בעלי המוגבלויות והגיל השלישי לתכנן ולהזמין טיולים מונגשים באופן יעיל, מהיר, פשוט ואוטומטי.

$483,861

גויסו עד כה

17

משקיעים

0

ימים נותרו
סוג:מניות  
שלב:Seed
קטגוריה:תיירות
•  מומן בהצלחה    
•  קרן ההשקעות של מגדלי הים התיכון 
 • עיקרי הקמפיין
 • פיצ'
 • הצוות
 • משקיעים 17
 • עדכונים

עיקרי הקמפיין

השלמת מהפכת ה- Online Booking בעולם התיירות

במהלך העשור האחרון, חלה מהפכה של ממש בתעשיית התיירות, כאשר הרוב המוחלט של פעילות ההזמנות (הבוקינג) עבר לעולם האונליין, מה שהוביל לגידול משמעותי במספר התיירים ובגודל השוק. מהפכת הבוקינג הוגדרה כהצלחה מסחררת, אך היה לה חסרון משמעותי – חוסר היכולת לתת מענה לקבוצת בעלי המוגבלויות המהווים כ-15% מהאוכלוסייה. Travaxy היא פלטפורמת הבוקינג הראשונה בעולם אשר נותנת מענה מלא למיעוט הגדול בעולם, ובכך למעשה היא משלימה את מהפכת האונליין הבוקינג העולמית.

טכנולוגיה חדשנית

בבסיס הפלטפורמה של Travaxy, קיים אלגוריתם ייחודי המעבד את צרכיו הייחודיים של המשתמש, ומציע לו מגוון חבילות נופש המותאמות לו באופן אישי. האלגוריתם של Travaxy עושה שימוש במערכת בינה מלאכותית אשר מטרתה לבצע עיבוד נתונים שוטף, ועל ידי כך לאפשר טיולים מותאמים ברמה גבוהה יותר ולמקסם את חוויית המשתמש.

 

פוטנציאל שוק אדיר – הנגשת עולם התיירות למיעוט הגדול ביותר בעולם

אוכלוסיית בעלי המוגבלויות מונה כמיליארד אנשים ברחבי העולם, כחצי מהם (516 מיליון) חיים בעולם המערבי. כיום שוק התיירות, שהוא אחד הגדולים והרווחיים בעולם, כמעט ואינו נגיש לאנשים בעלי צרכים מיוחדים, שעל מנת לתכנן טיול המותאם לצרכיהם נדרשים להתעסק עם לוגיסטיקה רבה, ותכנון החופשה הופך עבורם לעבודה קשה ומייאשת. Travaxy מביאה את מהפכת האונליין בוקינג למיעוט הגדול ביותר בעולם.

 

צוות של מומחי תיירות

הצוות של Travaxy מורכב ממומחי תיירות, אנשי טכנולוגיה, תפעול ושיווק, בעלי היכרות עמוקה עם שוק התיירות לבעלי המוגבלויות. בין השותפים בחברה ניתן למנות את חברת הדקה ה-90, משרד עורכי הדין נשיץ-ברנדס-אמיר, וחברת ראונד טריפ המספקת פתרונות טכנולוגיים לעולם התיירות.

פיצ'

הרעיון

 

"טיסות, מלונות והשכרת מכוניות: חבילות נופש חדשות לבעלי מוגבלויות"

 

לינק לכתבה באתר דה-מרקר

 

תעשיית התיירות היא אחת התעשיות הגדולות, החשובות והרווחיות ביותר בעולם. תעשייה זו מוערכת בכ- 2 טריליון $ עם מעל ל-1.2 מיליארד תיירים, והיא מציגה קצב גידול של כ-4% בשנה.

במהלך העשור האחרון, חלה מהפכה של ממש בתעשיית התיירות, כאשר הרוב המוחלט של פעילות ההזמנות (הבוקינג) עבר לעולם האונליין. מהפכה זו שינתה מקצה לקצה את התעשייה במונחים של כמות המידע הנגיש, רמת התכנון אליה ניתן להגיע, חווית המשתמש, הגדלת התחרותיות, ירידה במחיר ועוד. כל אלה ייעלו את תהליך ההזמנה בצורה יוצאת דופן והביאו לגידול משמעותי במספר התיירים ובגודל השוק.

מהפכת הבוקינג הוגדרה כהצלחה מסחררת במונחים של צמיחה באמצעות טכנולוגיה, כאשר בתוך עשור היא תרמה  לגידול של כ-50% בכמות התיירים העולמית, אך היא לא הצליחה להגיע למיעוט הגדול בעולם - קבוצת בעלי המוגבלויות המהווים כ-15% מהאוכלוסייה. עבור אוכלוסייה זו, המוערכת בכמיליארד בני אדם, אתרי הבוקינג אינם נותנים מענה, דבר המשאיר את פלח השוק העצום הזה, אי שם בשנות ה-90 המאופיין בחוסר יעילות כלכלית הפוגעת בכמות העסקאות וברווחה החברתית.

 

הצורך

לאתרי האונליין בוקינג הקיימים היום אין את הכלים והידע לתת שירות למטיילים בעלי מוגבלויות שונות, האפשרויות מועטות מאוד ולרוב לא מספקות את הצרכים המיוחדים להם נזקקים אותם מטיילים. פעולות כמו הזמנת כרטיס טיסה ״און ליין״ ,הזמנת חדר במלון או השכרת רכב מונגש אינם מובנים מאליהם. ברוב האתרים כלל לא קיימת האפשרות, וגם איפה שקיימים שירותים מסוימים הם אינם מקיפים חופשה שלמה ואינם נעשים באופן אוטומטי, אלא מצריכים מהמטייל להשקיע הרבה זמן ואנרגיה על טלפונים, אימיילים וחיפושים באינטרנט.

נכון להיום מטיילים עם מגבלה צריכים להתקשר או לשלוח מייל לנותני השירותים ולהסביר את הצרכים הספציפיים עבורם. דבר זה מקשה על הזמנת החופשה מפאת פערי שפה, יכולות פיזיות ומגבלות נוספות, לפעמים עד כדי וויתור על חופשה מחוץ לארץ המוצא. האינפורמציה הפזורה בבלוגים ואתרי האינטרנט לעיתים רבות אינה עדכנית, כך שמטייל עם נכות עשוי להגיע למקום ולגלות פתאום שהוא אינו מונגש.

 

הפיתרון

Travaxy היא פלטפורמת travel & booking חדשנית, המיועדת עבור אוכלוסיית בעלי המוגבלויות, ובני הגיל השלישי הנזקקים לסיוע. בבסיס הפלטפורמה קיים אלגוריתם ייחודי המזהה את צרכיו הייחודיים של המשתמש, ועל בסיס זה מציעה לו המערכת מגוון חבילות נופש המותאמות לו באופן אישי. חבילות הנופש כוללות את כל רכיבי הנופש הסטנדרטיים, החל מטיסות ולינה, דרך השכרת רכבים ועד אטרקציות תיירותיות מיוחדות.

בנוסף, גם לאחר ההגעה אל היעד, Travaxy תספק למטיילים אינפורמציה חשובה לגבי מקומות בילוי רלוונטיים ופעילויות נגישות – הופעות, אירועי ספורט, אטרקציות Extreme, מוזיאונים וכיו"ב - כל משתמש בהתאם ליכולותיו ורצונותיו הספציפיים, כאשר הדגש הוא על חווית מטייל מלאה ומותאמת. והכל במקום אחד.

בבסיס האלגוריתם של Travaxy קיימת מערכת בינה מלאכותית אשר מטרתה לבצע עיבוד נתונים שוטף, ועל ידי כך לאפשר טיולים מותאמים ברמה גבוהה יותר ולמקסם את חוויית המשתמש.

 Travaxyמספקת מענה לשוק עצום של כמיליארד אנשים בעלי מוגבלויות, ומנגישה לראשונה את עולם התיירות למיעוט הגדול בעולם.

 

איך זה עובד - UI להמחשה

 1. המשתמש נכנס למערכת הבוקינג של Travaxy ובוחר את סוג השירות שאותו הוא צריך (טיסה, לינה, השכרת רכב, קרוז). בעת מילוי הנתונים, המשתמש מציין את הצרכים המיוחדים להם הוא נזקק, ולאחר מכן מזין את הנתונים לחיפוש חבילת הנופש – תאריך, יעד ומספר נוסעים.

 

 1. המערכת מוציאה פלט עם ההצעות הרלוונטיות.

 

 1. במידה והמשתמש המשיך להזמנה נוספת המערכת כבר מכירה ומבינה את צרכיו ויודעת מה להציע.

 

 

 

 1. בסיום ההזמנה תינתן האפשרות להזמין גם פעילויות ושירותים ביעד וכל מידע רלוונטי נוסף. אימאג' מתוך המערכת לשלב הספציפי.

 

לאחר סיום ההזמנה המערכת תדע לסנן גם את חוות הדעת והמלצות הגולשים כך שהמשתמש יקבל רק את מה שיכול להיות רלוונטי עבורו.

 

המודל העסקי

המודל העסקי של Travaxy נחלק ל-2 קטגוריות:

 1. B2C – כפלטפורמת בוקינג עצמאית המותאמת לאוכלוסיית בעלי המוגבלויות העולמית.
 2. B2B2C – באמצעות מודלים של שותפויות (Affiliations) עם אתרי ההזמנות הגדולים.

 

 

Go to market

החברה תצמח דרך מספר גורמים:

 

צמיחה ויראלית אורגנית

 • פרסום הפלטפורמה בעזרת גופים ועמותות הפועלים למען בעלי המוגבלויות בארץ ובעולם: בית הלוחם ,איל"ן,  SM Foundation ישראל, נגישות ישראל. 
 • פרסום דרך הרשתות החברתיות - פייסבוק/טוויטר/יוטיוב.
 • פרסום דרך אתרים שתוּמכים ומקדמים יוזמות חברתיות, לדוגמה:
 • ENAT  European Network for Accessible Tourism -
 • Open Doors Organization USA
 • בלוגים

פעילות עסקית –

בשלב הראשון -  שיתוף פעולה עסקי עם חברת הדקה ה90, אשר יציעו את השימוש בפלטפורמה ללקוחותיהם ויחלקו עם Travaxy את הרווחים.

בשלב השני - שיתוף פעולה עם חברות תיירות ״און-ליין״ ו״אוף-ליין״ שיציעו את השירות דרך האתרים שלהם.

 

שותפות עם ספקים ונותני שירותים ביעד הנסיעה –

 

הגדלת השותפויות עם נותני שירותים בתחומים הבאים:

שירותי השכרה, אטרקציות, הופעות, ציוד עזר לטיולים, לינה.

 

 

Travaxy Road Map

 

 

השוק

 

 1. גודל שוק התיירות:

תעשיית התיירות היא אחד הענפים הכלכליים המובילים בעולם  והענף בעל הצמיחה הגבוהה ביותר.

 • כמות אנשים: על פי ארגון התיירות העולמי (UNWTO) מטיילים בעולם כ 1.2 מיליארד בני אדם מדי שנה.
 • מחזור: מחזור הפעילות של ענף התיירות ב 2016 הוערך בכ- 2 טריליון דולר, גידול של כ 8% משנת 2015.
 • גידול המחזור בעשור האחרון וצפי לעתיד: בעשור האחרון חל זינוק אדיר במספר המטיילים ברחבי העולם - מ 674 מיליון בני אדם בשנת 2000 עם הכנסות של 495 מיליארד דולר, ל 1.2 מיליארד בני אדם בשנת 2016 עם הכנסות של 1.4 טריליון דולר. על פי נתוני ארגון התיירות העולמית, תנועת התיירות בעולם צפויה להמשיך ולגדול בקצב של 4% בשנה.  

 

 1. גודל שוק ה-Online Booking:

במקביל לעלייה במספר המטיילים, בשנים האחרונות נרשם זינוק גם בהזמנות האונליין. בשנת 2016 מכירות אונליין הקשורות בעולם התיירות הניבו כ 564.9 מיליארד דולר, גידול של כ -14% מהשנה הקודמת. עד שנת 2020 צפוי מספר זה לעמוד על 817.5 מיליארד דולר, עם צפי גידול של כ 8% בשנה משנת 2018.

 

 1. גודל שוק בעלי המוגבלויות:

            על פי ארגון הבריאות העולמי וה -   World Bank Organization מספר בעלי המוגבלויות בעולם מוערך      בכמיליארד בני אדם, כחצי מהם חיים במדינות המפותחות.

 • מספר המטיילים בעלי המוגבלויות: כ 200 מיליון בני אדם בעלי מוגבלויות ובני הגיל השלישי מטיילים מדי שנה רק באירופה ובארצות הברית.  

 

 • שווי שוק – פוטנציאל שוק (על בסיס גודל השוק הנוכחי): הוצאות התיירות של בעלי המוגבלויות בארצות הברית ואירופה עומדת על מאות מיליארדי דולרים בשנה. בנוסף, רוב בעלי המוגבלויות יעדיפו לטייל עם מלווה  - הגדלת פוטנציאל ההוצאות פי לפחות 1.5.

 

 

 

 1. מגמות בעולם התיירות:

 • השוק הסיני – שחקן חדש ומתחזק בעולם התיירות: דו"ח המגמות בתיירות ל-2017, שהוצג ביריד התיירות ITB בברלין, קובע כי השוק הסיני מהווה היום את מקור התיירות הגדול בעולם, וגידול זה צפוי להמשיך ולהתחזק, כאשר המגמה היא מעבר מיעדים קרובים ליעדים רחוקים.
 • מעבר לאונליין בוקינג: על פי הדו"ח צפויה להעמיק מגמת השימוש באינטרנט לביצוע הזמנות ולקבלת מידע תיירותי.
אסטרטגית האקזיט

-  תעשיית התיירות מאופיינת בתחרותיות גבוהה, כאשר מגוון החברות הפועלות בשוק זה מנסות לפתח / להטמיע שירותים ומוצרים חדשניים אשר יאפשרו להם להגדיל את נתחי השוק שלהן ובכך למקסם למעשה את הרווחיות.

-  Travaxy היא פלטפורמת הבוקינג הראשונה בעולם אשר נותנת מענה מלא לציבור בעלי המוגבלויות. הפתרון הייחודי של Travaxy יאפשר לחברה לתפוס נתח שוק בתולי בעל פוטנציאל הכנסות אדיר.

-  Travaxy מתכוונת לצמוח בצורה מואצת ולצבור משתמשים חוזרים אשר ייהנו מהשירות. אנחנו מאמינים כי תוך זמן לא רב, נהפוך לנכס אטרקטיבי עבור ענקי תעשיית התיירות העולמית.

שימוש בכספי הגיוס

הצוות

ליעוז עמר
מנכ"ל
ביוגרפיה
ליעוז הוא נכה צה"ל, שחיין פאראלימפי שייצג את ישראל באולימפיאדת בייג‘ינג 2008. ליעוז הוא מתכנת בהכשרתו, והוא אמון על ניהול החברה ,אפיון המוצר והתאמתו לקהילת המטיילים בעלי המוגבלויות.

 • מייסד
מיכל בן-אסאייג
מנהלת שיווק
ביוגרפיה
מיכל היא מומחית תיירות עם ניסיון של מעל 20 שנות פעילות. מיכל החלה את דרכה בתחום כסוכנת נסיעות בתחום ה B2C ניהלה את סוכנות איסתא רמת השרון והייתה מנהלת אזור עם 24 סניפים ומעל 100 עובדים. כמו כן הייתה מנהלת התפעול של אמדאוס ישראל, שם היא התמחתה בתחומי ה-B2B.

 • מייסד
עמיחי חזן
מנהל טכנולוגיות
ביוגרפיה
עמיחי חזן (חברת ראונד טריפ), מנהל טכנולוגיות – חברת ראונד טריפ (חברת בת של חברת ראונד רובין) מספקת פתרונות טכנולוגיים לאמדאוס ישראל (מבית אמדאוס – ספק ה- Travel הגדול בעולם). לעמיחי ניסיון של 15 שנים בניהול ופיתוח והוא אחראי על פיתוח המערכת הטכנולוגית של Travaxy.

 • עובד מפתח
איתי גרין
יועץ
ביוגרפיה
איתי הוא המייסד והמוביל של קהילת ה-ITTS- קהילת הסטארטאפים הישראלים בתחום התיירות, אשר מונה מעל 200 סטארטאפים. הוא בעל ניסיון רב בעולם התיירות, מוביל פעילות החדשנות של אמדאוס בישראל, יועץ לחדשנות בארגונים כגון אלקטרה ועוד.

 • יועץ
הדקה ה-90
שותף
ביוגרפיה
הדקה ה-90 – חברת תיירות מוכרת ומבוססת עם מעל ל-20 שנות פעילות בתעשיית התיירות העולמית. הדקה ה-90 היא שותפה אסטרטגית בצוות של Travaxy והיא אחראית על הקשר מול צד הספק, בדגש על הבטחת מחירים אטרקטיביים מול הספקים הגדולים בעולם התיירות.

משקיעים 17

משקיע פרטי
0
עוקבים
9
השקעות
משקיע פרטי
3
עוקבים
11
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
2
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
5
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
8
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
2
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
5
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
2
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
2
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות

עדכונים

אין עדכונים להצגה

העיסקה

מסמכים

מצגים

עקבו אחרינו