Vessi Medical

חברת VessiMedical פיתחה מכשור רפואי חדשני המאפשר לחסל תאים סרטניים בשלפוחית השתן באמצעות טכנולוגית הקפאת תאים מתקדמת ומוכחת (Cryotherapy). הטיפול החדש מאפשר חיסול של התאים הסרטניים ללא פגיעה באיכות חיי המטופלים ומפחית את הסיכוי לחזרת המחלה

130% מיעד הגיוס

אין טבלה 
קמפיין נגמר אין לחצן 
שתפו
מפרסם: אייל כוכבי
מומן בהצלחהגיוס אנג'לים
סוג השקעה:
שלב החברה:
קטגוריה:
מכשור רפואי

עיקרי הדברים

עיקרי הדברים

התאמה של טכנולוגיה רפואית מוכחת ומצליחה לטיפול בסרטן המורכב

טכנולוגיית הקריותרפיה (Cryotherapy) החדשנית מאפשרת טיפול והמתה של תאים סרטניים באמצעות הקפאתם והפשרתם. עד היום נעשה בה שימוש נרחב ומוצלח בסוגי סרטן שונים, אך עד עתה המורכבות האנטומית של שלפוחית השתן לא אפשרה שימוש בטכנולוגיה זו לטיפול בסרטן שטחי של שלפוחית השתן - 75% ממקרי סרטן השלפוחית (הרביעי הנפוץ בקרב גברים, אך קיים גם בנשים בשכיחות נמוכה יותר). בטיפולים הקיימים כיום לסרטן זה מבצעים 'גירוד' של התאים הסרטניים, אך לרוב לא מצליחים לחסל את כולם ובמרבית המקרים המחלה חוזרת (50-80% סיכוי לחזרת המחלה). הטיפולים הקיימים מתבצעים בניתוח בהרדמה מלאה, וחזרה על ביצועם פוגעת מאוד באיכות החיים של המטופלים.

 

להשקיע עם חממת המדיקל-טק הגדולה בישראל

VessiMedical זכתה לאמון והשקעה מחממת החדשנות הרפואית הגדולה "Trendlines Medical", בשיתוף עם רשות החדשנות (לשעבר המדען הראשי). את הסבב מובילה קרן השקעות לונדונית שפועלת כיום כמשקיע הSeed הגדול בישראל בסטרטאפים רפואיים.

 

לראשונה אי פעם ניתן להשמיד את התא הסרטני מבלי לפגוע במטופלים

באמצעות טכנולוגיה רפואית מתקדמת, המכשור החדשני של VessiMedical מסיר את מחסום השימוש בטכנולוגית ההקפאה בתוך השלפוחית, ומאפשר לראשונה לטפל בסרטן זה באמצעות 'צריבה' - הקפאה והפשרה של התאים הסרטניים, ובכך מביא להשמדתם ללא פגיעה באיכות החיים של המטופל. בכך משנה החברה מהיסוד את התפיסה הרפואית לגבי אופן טיפול בסרטן שלפוחית השתן. החברה נמצאת כעת לאחר ניסויים פרה-קליניים שהוכתרו כהצלחה יוצאת דופן.

שוק עצום ומגוון הצמא לחדשנות

המכשור החדשני שפיתחה VessiMedical פונה למספר שווקים רפואיים: (1) סרטן שלפוחית השתן, היקר ביותר מכל הסרטנים לטיפול עבור חולה, והחמישי היקר ביותר לטיפול בסך ההוצאות הרפואיות (כ-3.7 מיליארד דולר בשנה). בשוק זה, עלויות ההליכים הרפואיים שרלוונטיים לחברה מוערכים ב-1.2 מיליארד דולר בשנה, כאשר כמחצית מהשוק הוא בארה"ב. הטכנולוגיה של VessiMedical צפויה להפחית בעשרות אחוזים לא רק את עלויות הטיפול הישירות של הפרוצדורה הרפואית, אלא להפחית משמעותית את עלויות הטיפול וההוצאות הרפואיות הנובעות מחזרתיות המחלה והפגיעה באיכות חיי המטופלים. (2) הטכנולוגיה מאפשרת טיפולים ופרוצדורות רפואיות נוספות שלא היו אפשריות בעבר בשלפוחית השתן, ושאינן סרטניות – דלקות עמידות בדרכי השתן, שלפוחית רגיזה ועוד. שווקים אלו מוערכים בכ-15 מיליארד דולר בשנה.

 

מוצר אלגנטי שחוסך את הצורך בניתוח 

הטכנולוגיה של VessiMedical פשוטה לשימוש בכך שהיא מותאמת לידע ולהכשרה שכבר קיימים אצל הרופא המומחה. בנוסף, בשונה מהטיפולים הקיימים כיום היא אף מאפשרת לרופא לבצע את הפרוצדורה במרפאת חוץ – ללא ניתוח! הפשטות וקלות השימוש של המכשור הרפואי צפויות להוביל לאימוץ מהיר של אנשי המקצוע, רופאים אורולוגים מומחים, ברחבי העולם, והיעדר הצורך בניתוח בהרדמה מלאה בבית חולים צפוי להפוך טיפול זה לפופולרי בקרב מערכות הבריאות, הרופאים והמטופלים כאחד.

צוות של אנשי מקצוע מנוסים והיכרות עמוקה עם הצורך והענף

בזכות ניסיון עתיר שנים וחיבור לתחום הרפואי הרלוונטי, הבינו מייסדי VessiMedical כי ישנו צורך גדול בחדשנות בטיפול בסרטן השלפוחית השתן שלא זוכה למענה, ויצאו למסע לאיתור הפתרון המתאים. תחומי המומחיות של הצוות מחברות בין ידע טכנולוגי רב בהנדסה רפואית, היכרות מעמיקה ומרובת שנים עם עולם הקריותרפיה והאורולוגיה, יכולות ביצוע מוכחות וניסיון עתיר שנים בחיבור לשוק הטיפולים בסרטן, כמו גם לצרכים העסקיים של המעורבים (רופאים, מערכות בריאות, בתי חולים ומטופלים).

 

 

פיצ'

פיצ'

הבעיה

סרטן שלפוחית שתן 'שטחי' (שאינו פוגע בשריר) נפוץ בעיקר בקרב גברים מעל גיל 55. בישראל שיעורי סרטן שלפוחית השתן הם מהגבוהים בעולם והיא ממוקמת במקום ה-11, כאשר בקרב גברים בלבד המחלה נפוצה עוד יותר, וישראל נמצאת במקום ה-9.  סרטן מסוג זה הוא הרביעי בשכיחותו בקרב גברים בעולם המערבי (אחרי סרטן ערמונית, ריאות ומעי גס) ומהווה בין 5 ל- 10 אחוז מכלל סוגי הסרטן בגברים באירופה ובארה"ב. בזכות זיהוי וטיפול רפואי, סרטן זה לרוב לא גורם למוות, אך היצע הטיפולים הקיים מביא לפגיעה משמעותית באיכות חיי המטופלים; כיום הטיפול הנפוץ ביותר לטיפול בסרטן זה כרוך בניתוח בהרדמה מלאה בבית חולים ובמסגרתו 'מגרד' הרופא את התאים הסרטניים (ולאחר מכן מבצע 'שטיפה' של השלפוחית). הליך כירורגי זה, לצד היותו יקר מאוד ופולשני מאוד, הינו מסובך ומסכן את שלפוחית השתן, ולכן מבוצע בזהירות ועדינות מרביים ולרוב לא מצליח למנוע את חזרת המחלה (בכ50%-80% מהמקרים הסרטן חוזר). מאחר והמטופלים זקוקים לניתוחים חוזרים ונשנים, אלו גורמים לבעיות רבות בשלפוחית השתן ופוגעים משמעותית באיכות החיים של המטופל – דלקות בדרכי השתן, פגיעה וניקוב השלפוחית, דימומים וסיבוכים נוספים.

הצורך

'קריותרפיה' (Cryotherapy) היא טכנולוגיה להקפאת תאים המשמשת לפרוצדורות רפואיות שונות ונעשה בה שימוש יעיל בטיפול בסרטן מסוגים שונים (סרטן עור, כליות, ריאות ועוד). באמצעות טכנולוגיה זו, התאים הסרטניים עוברים הקפאה והפשרה מהירות, מה שמחסל אותם באופן מדויק ולא משאיר אזורים לא מטופלים. בשל מורכבותה האנטומית של שלפוחית השתן והרצון להימנע מפגיעה באיבר עצמו במהלך הפרוצדורה הניתוחית, לא התאפשרו עד היום דרכי טיפול אלטרנטיביות וחדשניות. הטכניקה הקיימת כיום פוצעת ומפזרת את הסרטן בחלל השלפוחית ולא מאפשרת זיהוי מלא של כל התאים הסרטניים והסרה מוחלטת שלהם, לכן פעמים רבות המחלה חוזרת. הטיפולים הקיימים כיום הם בני עשרות שנים, ועד כה שימוש באלטרנטיבות חדשניות כמו גז "קריו" (הגז המקפיא) לחיסול התאים הסרטניים לא היה אפשרי בשל יצירת 'ערפל' שלא היה מאפשר לרופא 'לראות מה הוא עושה', במיוחד כשמדובר באיבר שלפוחית השתן, הרגיש מאוד ללחץ ולטמפרטורה. לכן, נדרש פתרון שמבטיח ראייה טובה לרופא, תוך שליטה מלאה על הלחץ והטמפרטורה בשלפוחית. 

הפתרון

המערכת שפיתחה VessiMedical, מאפשרת לראשונה לטפל בסרטן השלפוחית השטחי בטכנולוגית קריותרפיה וללא ניתוח. הטיפול החדשני, משלב בין מערכת ה"קריו" הייחודית של VessiMedical ואופטיקה תקנית, כך שהרופא מזהה את הסרטן, ושולט על דיוק הטיפול בזמן אמת. הטכנולוגיה החדשנית מאפשרת לאזן את טמפרטורת הקירור ואת מידת הלחץ האידיאליים להרס תאים ממוקד, תוך הגנה מלאה על שלפוחית השתן. כמו כן הטכנולוגיה פותרת את בעיית ה'ערפל' שנוצר בשלפוחית, מה שמאפשר לרופא המטפל לזהות ו"לצרוב" (להקפיא ולהפשיר במהירות) את כל תאי המטרה של הסרטן ללא דימומים, ללא ניקוב השלפוחית, כפי שהוכח בניסויים פרה-קליניים.

 

סיכום יתרונות בולטים של המוצר:

 • מחסל בהצלחה רקמה סרטנית.
 • מבטל את הסיכון לפיזור תאי סרטן.
 • מונע נזק לשריר השלפוחית ובכך מונע פגיעה באיכות חיי המטופלים.
 • מפחית סיבוכים עקיפים כתוצאה מניתוח בהרדמה מלאה.
 • מבוסס על התקן מתכלה המתחבר לקונסולה – מתאים מאוד לשוק המערבי הנשען על מוצרים מתכלים.

הצוות

הצוות

אייל כוכבי
מייסד ומנכ"ל
אייל כוכבי, מייסד ומנכ"ל החברה - מנהל מנוסה בחברות לפיתוח מכשור רפואי ובעל ניסיון רב בקריותרפיה, ובאורולוגיה. תפקידים קודמים ב- Motus GI, Galil Medical, Given Imaging; בעל שלושה תארים מהטכניון, ישראל, כולם בהצטיינות; תואר ראשון בהנדסת אווירונאוטיקה וחלל (1996), תואר שני בהנדסה ביו-רפואית (2003), ותואר שני במנהל עסקים (MBA בהתמחות חברות מבוססות טכנולוגיה, 2012). לאייל ניסיון של למעלה מ-20 שנה בתחום הטכני והניהולי, תחילה בחברת רפאל כמהנדס מערכות, ואחר כך במסחור ופיתוח עסקי בענף המכשור הרפואי, כמוביל טכני, כמנהל פרויקטים בכיר וכסמנכ"ל מחקר ופיתוח.

 • מייסד
פרופ‘ גלעד עמיאל
מוביל קליני
פרופ‘ גלעד עמיאל, יועץ מדעי ומוביל את האתגר הקליני בחברה - מנהל המחלקה לאורולוגיה, רמב"ם בחיפה. פרופ‘ חבר בחוג לאורולוגיה ב- Baylor College, יוסטון, טקסס, שם עבד במשך 11 שנים (2003-2014), נשיא לשעבר של האגודה האמריקאית לחינוך לסרטן (AACE).

 • יועץ
דורון בירגר
יועץ עסקי
דורון בירגר, יועץ עסקי של החברה - נשיא ומנכ"ל לשעבר של חברת אלרון (NASDAQ-ELRN); לשעבר יו"ר חברת Given Imaging (NASDAQ-GIVN) יו"ר וחבר דירקטוריון בחברות רבות לייצור מכשור רפואי.

 • יועץ
מוטי שמחון
מוביל טכנולוגי
מוטי שמחון, מוביל הקריוגניקה וכלל הטכנולוגיה בחברה - בעל 45 שנות נסיון בפנאומטיקה, מכניקה עדינה וקריוגניקה. בין תפקידיו הקודמים עבד בתעשיה הביטחונית של ישראל בתחום מערכות הגנה. מוטי סיים תואר בהנדסת מכונות בטכניון, ישראל.

 • עובד מפתח
פרופ ‘יאיר לוטן
יועץ מדעי
פרופ‘ יאיר לוטן, יועץ מדעי לחברה - ראש מחלקת אונקולוגיה אורולוגית במרכז הרפואי UT Southwestern Medical Center; בדאלאס טקסס, ומנהל רפואי של מרפאת האורולוגיה ובית החולים Parkland בדאלאס טקסס. פרופ‘ לוטן הוא מהמובילים בתחום סרטן השלפוחית בעולם.

 • יועץ
סטיב רודס
חבר דירקטוריון
סטיב הוא דירקטור בחברה - בעל תואר B.A בשפות ותרבויות המזרח הקרוב מאוניברסיטת הרווארד (1978) ותואר שני במנהל עסקים במימון ושיווק מאוניברסיטת שיקגו (1984). הוא יו"ר משותף/מנכ"ל משותף/מייסד משותף של קבוצת Trendlines, שהוקמה ב-1993. כמנכ"ל Trendlines, הוא ייסד את Trendlines Medical ב-2006 ותמך במיזמים חדשים, חברות סארטאפ או חברות מבוססות, לפיתוח מכשירים רפואיים חדשניים.

ד"ר ניצה קרדיש
חברת דירקטוריון
ניצה היא דירקטורית בחברה – בעלת תואר שני בפיזיולוגיה של הצמח (1986) מאוניברסיטת תל אביב, ותואר דוקטור בביוכימיה ופיזיולוגיה מאותה אוניברסיטה (1991). עבודת פוסט דוקטורט בביולוגיה מולקולרית של צמחים והנדסה גנטית במכון ויצמן בישראל. לאחר שהייתה מנכ"לית ומנהלת פיתוח עסקי בכמה חברות כמו TechnionSeed, Clal Life Science ו-UroGyn, היא הפכה למנכ"לית וסמנכ"לית קבוצת Trendlines.

ערן הרץ
חבר דריקטוריון
ערן הוא דירקטור בחברה - סיים תואר ראשון בחשבונאות וכלכלה מאוניברסיטת תל אביב (1998) ותואר שני במנהל עסקים בניהול חברות מבוססות ידע טכנולוגי בטכניון (2012). ערן הוא רו"ח מוסמך ובעל ניסיון רב בתחום הכספים והנהלת חשבונות, בין היתר, כסמנכ"ל כספים בחברת .PlaySight Interactive Ltd, וכן בחברת Integrity Applications, Inc

עדכונים 1

עדכונים 1

 • תאריך עדכון: 18/05/2020
  שמחים לעדכן על קבלת מענק מטעם הרשות לחדשנות כחלק ממסלול חברות מתחילות. Vessi Medical קיבלה את המענק המשמעותי, אשר מיועד לחברות סטארט אפ, המעוניינות לפתח ולקדם מיזמים טכנולוגיים וחדשניים. המענק מהווה קרש קפיצה משמעותי וצפוי לסייע לחברה לחדור לשוק ולהמשיך במשימות הפיתוח שהציבה לעצמה.
סבבי הגיוס באמצעות פלטפורמת אקזיטוואלי מתבצעים בהתאם למודל של פטור מחובת פרסום תשקיף לפי סעיפים 15א(א)(1) ו-15א(א)(7) לחוק ניירות ערך, התשכ"ח-1968. במודל זה, בכל סבב השקעה חשיפת מידע מפורט על ההשקעה ועל החברה מוגבל ללא יותר מ- 35 משקיעים שאינם משקיעים כשירים וסבב ההשקעה איננו במתכונת של רכז הצעה כהגדרתם בחוק ניירות ערך.
עקבו אחרינו