מפרסם: ארז אדירי
מנכ״ל מייסד
שתפו

kVisi

kVisi פועלת בתחום ה On Demand Services ומתמקדת כיום בתעשיית המכבסות. מוגדרת על ידי רבים כ GetTaxi של עולם המכבסות, kVisi מכניסה טכנולוגיה חכמה לתחום מסורתי ומיושן. כך כובשת החברה נתח שוק נרחב ומגדילה את הכנסותיה בכ 20% בכל חודש מאז השקתה ב 2015.

$ 146,884

גויסו עד כה

14

משקיעים

0

ימים נותרו
סוג:מניות  
שלב:Seed
קטגוריה:מסחר אלקטרוני
•  מומן בהצלחה    
 • עיקרי הקמפיין
 • פיצ'
 • הצוות
 • משקיעים 14
 • עדכונים

עיקרי הקמפיין

kVisi מייצגת הזדמנות יוצאת דופן להשקיע בתחום ה On Demand Services, שנמצא בשנים האחרונות בצמיחה אקספוננציאלית. החברה נמצאת בשלב ה Pre Series A ורחוקה כ 6-12 חודשים מרווחיות:

 1. צמיחה מואצת – מאז ההשקה הרשמית של kVisi באוגוסט 2015, הכנסות החברה צומחות בכ 20% בממוצע בכל חודש. כלומר, החברה מכפילה את הכנסותיה בכל 4-5 חודשים של פעילות.
   
 2. התפתחות גלובלית – החברה מתעתדת לשכפל את המודל שלה לערים גדולות במערב ומזרח אירופה – שוק שגודלו מוערך במחזור פעילות שנתי של כ 20 מיליארד דולר בשנה.
   
 3. יתרון טכנולוגי – kVisi פיתחה אלגוריתם שילוח חדשני המעניק לה יתרון טכנולוגי משמעותי על המתחרים השונים בענף. כמו כן בפיתוח האלגוריתם זכתה החברה בתמיכת קרן תנופה היוקרתית של המדען הראשי.
   
 4. תזמון השקעה – kVisi כבר חצתה את משוכת הוכחת ההיתכנות הטכנולוגית. בשלב זה ההשקעה בחברה דומה להשקעה בעסק ריאלי רק עם פוטנציאל תשואה של סטארטאפ טכנולוגי. החברה מייצרת הכנסות ומצפה להגיע לאיזון תקציבי בתוך 8-12 חודשים.
   
 5. צוות – הצוות של kVisi מביא איתו ניסיון ניהולי, טכנולוגי ותפעולי ברמה הגבוהה ביותר שיש לעולם ההייטק הישראלי להציע.

פיצ'

הרעיון

בשנת 2016, עולם הניקוי היבש והכביסה, שמגלגל עשרות רבות של מיליארדי דולרים במחזורי מכירות ברחבי העולם, עדיין מנוהל בשיטות מאד מיושנות שגורמות לבעיות תפעול ובעיות שירות עבור הצרכנים. ההקבלה הברורה והישירה היא שוק המוניות שלפני כניסת שחקניות הטכנולוגיה לפני כעשור. כניסתן של UBER ו  GetTaxi לתחום המוניות ייצרה שיפור קיצוני בחוויית המשתמש ושירות הלקוח, כזה שגרם להן לתפוס נתח שוק משמעותי מאד ביחס לשחקני העולם הישן.

kVisi נכנסת לתוך העולם הישן של המכבסות ומייצרת Disruption ממש כפי שעשו זאת GetTaxi ו UBER בעולם המוניות. כך ענף הניקוי היבש והכביסה זקוק נואשות לשדרוג משמעותי בחוויית המשתמש, שירות הלקוח, תזמוני משלוח מדויקים, תשלום דיגיטלי ועוד. על ידי הכנסה של הייטק לתוך סביבה שהיא מאד LowTech מטבעה, kVisi מייצרת את השדרוג בכל התחומים הנ״ל וכך הופכת מאד מהר לשירות הנבחר מבין כל המתחרים המסורתיים בענף.

http://www.kvisi.com/

טכנולוגיה ו IP

kVisi פיתחה מערכת הכוללת אלגוריתם שילוח חדשני, כמו גם מערכת ניהול הזמנות וניהול מלאי. האלגוריתם הוא החלק המשמעותי ב IP של החברה ובזכותו קיבלה kVisi מענק של 200,000 ש״ח מקרן תנופה של המדען הראשי. הקרן מחלקת מענקים לתמיכה בפרויקטים חדשניים, בודקת ומאבחנת כל פרויקט כמו גם את היתכנותו העסקית. זוהי הבעת אמון משמעותית באלגוריתם שפותר חלק מ ״בעיית הסוכן הנוסע.״ במילים פשוטות, מאפשר ללקוחות לקבל חלונות שונים של 30 דקות לאיסוף והחזרה, שמצד אחד מתאימים ללוח הזמנים של הלקוח ומצד שני מאד כלכליים עבור החברה. 

מערכת kVisi  כוללת שתי אפליקציות נייטיב - iOS ו Android, מערכת ניהול, מערכת ניהול מלאי, אלגוריתם שילוח ועוד מספר רכיבים ושירותים חיצוניים שהחברה הטמיעה במערכות שלה.

המוצר/שירות

kVisi במקום ובזמן שנוח לך. פשוט, נקי!

 

 

 

הלקוחות של kVisi מבינים את השדרוג:

 

פוטנציאל השקעה

kVisi היא איננה סטארטאפ טכנולוגי טיפוסי וככזו היא נהנית משני עולמות. כלומר, מצד אחד החברה פיתחה אלגוריתם שילוח מתוחכם שנותן לה יתרון טכנולוגי ממדרגה ראשונה. מצד שני החברה לא עומדת בפני האתגר הכמעט בלתי אפשרי של חינוך שוק ומכירה של מוצר חדשני שהצרכן איננו מכיר. במובן הזה, kVisi היא חברה העוסקת בכלכלה ריאלית ונכנסת לתוך שוק קיים עם הכנסות משמעותיות בישראל ובעולם – מה שנקרא Old Economy Disruption (ראו בהמשך את גודל השוק).  

הזדמנות ההשקעה ב kVisi היא יוצאת דופן ולאחר שהחברה כבר ביססה את הטכנולוגיה, התשתית והאופרציה שלה בישראל וצומחת בכ-20% בחודש. במילים אחרות, החברה מכפילה את הכנסותיה בכל רבעון ומתכננת להגיע לאיזון חשבונאי תוך 8-12 חודשים.

בצד הסיכון המוגבל להערכתנו, לחברה מספר כווני התפתחות אסטרטגיים שיספקו תשואה גבוהה למשקיעים:

טווח זמן קצר

 • התרחבות וצמיחה בהכנסות של פעילות החברה בישראל.

טווח זמן בינוני

 • שכפול המודל הקיים לערים גדולות במערב ובמזרח אירופה.
 • הצעה של מוצרים נוספים On Demand דרך האפליקציה של החברה בדרך אל הלקוח.
 • הפעלות האלגוריתם אצל ספקי שירות שונים כמו שופרסל ואחרים

טווח זמן ארוך

 • כניסה לתחומים נוספים של On Demand Services.
 • פיתוח ומכירה של פלטפורמת On Demand Services, הכוללת את האלגוריתם של החברה, ומציעה שימוש פשוט לעסקים קטנים ובינוניים העומדים מנגד חסרי ישע ורואים את נתח השוק שלהם נאכל במהירות על ידי ענקי טכנולוגיה (מוניות, מכבסות, משלוחי סופרמרקט, משלוחי אוכל ועוד).  
השוק

kVisi מציעה את שירותיה באזורים עירוניים גדולים. כדי לקבל פרספקטיבה על גודל השוק באזורים אלה נתמקד ראשית בעיר תל אביב:

על פי נתונים של אחד השחקנים המרכזיים בשוק הניקוי היבש והכביסה בישראל, שלו נתונים היסטוריים ממוחשבים על העיר תל אביב – כל משק בית בעיר מוציא כ 500 שקלים בממוצע לשנה על שירותי ניקוי יבש כביסה וגיהוץ. כמובן שיש משקי בית שלא משתמשים בשירותים אלה אך זוהי סטטיסטיקה ממוצעת של כל חנויות הרשת על פי מספר בתי האב. כלומר סך מכירות בתל אביב לחלק לסך בתי האב.

לפי נתוני הלמ"ס ל 2012 ישנם כ 400 אלף תושבים בתל אביב וכ 2.22 נפשות בממוצע למשק בית. כלומר כ 180 אלף משקי בית. 180,000X500, מה שמצביע על כ-90 מיליון שקלים מחזור מכירות שנתי בתל אביב בלבד. מזווית נוספת, ממוצע ההכנסות בחודש לחנות בתל אביב הוא כ 50 אלף שקלים. המינימום הוא כ 20 אלף והמקסימום נע סביב ה 100 אלף שקלים. בתל אביב ישנן כ 150 מכבסות. כלומר, 50,000X150X12 שוב כ 90 מיליון שקלים מחזור מכירות שנתי בתל אביב בלבד.

לסיכום, לדוגמא GetTaxi שמה לעצמה מטרה להוות כ 30% נתח שוק בכל מקום בו היא פעילה ובעיר תל אביב היא מחזיקה נתח שוק של מעל 30%. בחזרה ל kVisi, לפי המספרים הנ״ל, כ 15% נתח שוק רק בתל אביב, גוזר הכנסות של כ 14 מיליון שקלים בשנה.

גודל שוק בינלאומי

ארגון DLI – Dry Cleaning and Laundry International מדווח שתעשיית הניקוי היבש והכביסה בארה״ב בלבד מכניסה כ 20$ מיליארד בשנה. באירופה ובאסיה נתוני ההכנסות דומים ומרבית הפעילות מתרחשת בערים הגדולות.

שוק ה On Demand Services העולמי

שוק ה On Demand Services העולמי ככלל גדל בצורה אקספוננציאלית בשנים האחרונות. להלן גרף משנת 2014 המתאר את ההשקעות בענפים שונים בשוק זה. הגרף נלקח ממאמר מאד מעניין ב Business Insider העוסק ביתרון האדיר שבהכנסת טכנולוגיה לתוך ענפי ה On Demand Services:

http://www.businessinsider.com/the-on-demand-economy-2014-7 

 

תחרות

תחרות בישראל

למעט כמה יוזמות מקומיות אנחנו לא מכירים תחרות משמעותית לשירות הכולל שאותו kVisi מספקת. יש מספר ניסיונות לייצר ולשווק אפליקציות לשירותי ניקוי יבש וכביסה, אך אף אחת מהן אינה כוללת טכנולוגיה רצינית, שווק ראוי, אופרציה משמעותית או צוות מקצועי שמגיע מעולם התפעול, הטכנולוגיה והניהול כמו הצוות של kVisi. לכן אנחנו בשלב זה לא רואים איום תחרותי על פעילות החברה בישראל. יחד עם זאת, אנחנו לוקחים בחשבון שינוי במגמה זו וערוכים להגיב לכל התפתחות תחרותית.

תחרות גלובאלית

אסיה – שחקן סיני ענק בשם Edaixi המבוסס בבייג׳נג ומגובה על ידי חברת Tencent. עד כה גייסה החברה כ $120M. סבב הגיוס האחרון היה באוגוסט 2015. שווי מוערך מעל $250M. קיים שחקן משמעותי נוסף בהודו בשם Wassup שגייס לאחרונה $20M.

צפון אמריקה –DRYV, FlyCleaners, Cleanly  ואחרים עד כה גייסו כ M5-10$ סה״כ.

אירופה – שחקן משמעותי אחד בשם ZipJet המגובה על ידי Rocket Internet. עיקר הפעילות היא בלונדון וברלין. אין מידע על גיוסי הון ושוויים.

הפעילים הגלובליים נשארים מקומיים בשלב זה מאחר ויש מספיק בשר בשווקים בהם הם פעילים. לכן אנחנו לא רואים בפעילות שלהם איום תחרותי מיידי. יחד עם זאת המצב ישתנה בקרוב ויתרון הראשוניות בכל שוק פעילות ספציפי יעניק לשחקן הראשון יתרון משמעותי על פני האחרים.

אסטרטגית האקזיט

kVisi לא מעסיקה את עצמה בשלב זה באסטרטגיות אקזיט. אנחנו בונים סטארטאפ עם יסודות חזקים במספר תחומים ויש לנו אסטרטגיית התפתחות מאד ברורה. האם החברה תהפוך לחברת טכנולוגיה גדולה שתדע לייצר דיבידנדים למשקיעים שלה או שתיכנס למסלול של מיזוג ורכישה על ידי ענק On Demand Services כדוגמת Rocket Internet הגרמנית, נדע במהלך השנים הקרובות. מייסדי ומנהלי החברה ידעו לקבל בעתיד את ההחלטות האסטרטגיות, שישיאו לבעלי המניות בחברה את התשואה הגבוהה ביותר.

שימוש בכספי הגיוס

kVisi מגייסת הון על מנת לפתח את אסטרטגיית השווק האופטימאלית, כמו גם כדי, לשפר את התשתית התפעולית ולהגיע לאיזון תפעולי . הסטארטאפ מתכוון להיכנס לסבב גיוס Series A תוך 6-12 חודשים ולאחריו להתחיל את ההתרחבות הגלובלית לאירופה.

חלק משמעותי מהשקעות החברה בשווק ובתפעול לא יגיע רק מכספי גיוס ההון הנוכחי אלא כחלק מהצמיחה בהכנסות החברה.

כפי שניתן לראות בעוגת ההוצאות בשנה הקרובה, החברה מתכננת להשקיע כ 9% מהתקציב שלה באפיקי שווק שונים על מנת למצוא את אפיק השווק הזול והנכון ביותר עבור השירות שאותו היא מספקת. כמו כן ובאופן טבעי, כ 51% מהשקעות החברה הולכות לצד התפעולי. kVisi שמה דגש על הפעילות התפעולית שלה וכך היא צופה להגדיל משמעותית את הכנסותיה. בתוך כך ולאחר שהחברה ביססה והוכיחה את הטכנולוגיה שלה רק כ 2% ישמש להשקעה בטכנולוגיה וכ 38% מתקציב החברה ישמש להוצאות הנהלה וכלליות.

 

 

מייסדי kVisi מאמינים בפילוסופיית ‘Lean Startup’ לא כקלישאה אלא כשיטת ניהול סטארטאפ. אנחנו מגייסים הון בצעדים קטנים תוך הגעה לאבני דרך מתוכננות מראש. אנחנו מאמינים שגיוס הון רב מידי בשלבים מוקדמים גורם להוצאות גבוהות שלפעמיים אינן נחוצות. כמו כן אנחנו בטוחים ביכולת שלנו לגייס הון בצעדים קטנים תוך כדי עמידה ביעדים. 
משקיעי ההון הראשוני בחברה מאד שבעי רצון מהצמיחה ובניית השווי בחברה עד כה וכך נמשיך לפעול בעתיד.

הצוות

ארז אדירי
מנכ״ל
ביוגרפיה
בעברו סמנכ"ל כספים בחברת קוגניפיט, העוסקת בפיתוח תוכנה לאימון קוגניטיבי של המוח והינה אחת החברות המתקדמות בתחומה בעולם. כחלק מתפקידו כסמנכ"ל כספים וכחבר הנהלה בכיר, הוביל בחברה תהליך רארגון יסודי ועסק בכל היבטי הניהול בחברה – כספים, אופרציה, משפטי, סבבי השקעה, קשרי משקיעים, החלטות דירקטוריון, שווק וכח אדם. לפני התפקיד בקוגניפיט ביצע מספר תפקידים בתחום המימון בישראל ולפני כן בניו יורק בבנק ההשקעות מריל לינץ‘. ארז מחזיק בתואר שני במנהל עסקים (MBA) מהמרכז הבינתחומי ותואר ראשון במתמטיקה וכלכלה מאוניברסיטת Rutgers, New Jersey.

 • מייסד
עופר אלרום
סמנכ״ל טכנולוגיות
ביוגרפיה
ארכיטקט תוכנה בכיר ומהנדס תוכנה בעל ותק של 14 שנים בתעשיית ההייטק בישראל. במהלך השנים עופר תכנן, תכנת והוביל פיתוחים וצוותי פיתוח של מערכות תוכנה מורכבות בחמישה סטארטאפים שונים שחלקם נמכרו לחברות ענק כמו IBM ו NetApp. עופר מחזיק בתואר ראשון בהנדסת תוכנה ותקשורת מאוניבסיטת חיפה.

 • מייסד
מיקי בנימין
מנהל תפעול
ביוגרפיה
בעברו יועץ ארגוני בחברת פרי נדל"ן שם עסק בהובלת תהליכי שינוי והתייעלות ארגוניים, אפיון והטמעת מערכות מידע, ליווי מנהלים ועובדים בתהליך ההתייעלות ובניית מערך כוח האדם. לפני כן עסק מיקי בניהול הצד האופרטיבי של האבטחה ברשות שדות התעופה. מיקי מחזיק בתואר שני בניהול וייעוץ ארגוני מבי"ס למנהל עסקים באוניברסיטת ת"א ובתואר ראשון בפסיכולוגיה מאוניברסיטת אריאל.

 • עובד מפתח

משקיעים 14

משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
3
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
ravina  shir
0
עוקבים
1
השקעות
עקבו

עדכונים

אין עדכונים להצגה

העיסקה

מסמכים

מצגים

עקבו אחרינו