מפרסם: ירון שנהב
CEO
שתפו

SolCold

SolCold מפתחת חומר ננו-טכנולוגי חדשני ומוגן בפטנט, אשר מקרר כל דבר תחת השמש. ככל שהשמש חזקה יותר, כך החומר מקרר יותר. החומר של החברה צפוי להביא לחסכון עצום בהוצאות קירור ומיזוג, ולהפחתה משמעותית בפליטת גזי חממה.

$ 546,000

גויסו עד כה

37

משקיעים

0

ימים נותרו
סוג:מניות  
שלב:Seed +
קטגוריה:חדשנות ירוקה
•  מומן בהצלחה    
•  משקיעים כשירים בלבד 
 • עיקרי הקמפיין
 • פיצ'
 • הצוות
 • משקיעים 37
 • עדכונים 1

עיקרי הקמפיין

חומר מהפכני חדש אשר מקרר באמצעות אור השמש

עליית הטמפרטורות והתחממות כדור הארץ היא בעיה אמיתית לכולנו, ואף יותר מכך כשבתגובה לחום אנחנו מגבירים את המזגן אשר פולט יותר חום לרחובות ובכך מחממים את הערים שלנו אפילו יותר. זו בעיה ידועה.

פתרון חלקי לבעיה הוא בדמות ציפויים רפלקטיביים - ציפויים אשר מחזירים חלק מהקרינה חזרה ובכך מקטינים את התחממות המבנים/מכוניות/רחובות. שוק זה לא השתנה זה עשרות שנים ולא באמת מצליח להקטין את ההתחממות בעיקר כי הציפוי עדיין מתחמם (אם כי פחות).

סולקולד מפתחת ציפוי חדשני אשר בתגובה לאור השמש ממיר את החום הפנימי בתוכו לאור ע"י תופעה פיזיקלית הנקראת Anti-Stokes fluorescence. בכך מתקרר החומר ממש מתחת לטמפרטורת הסביבה. למעשה החומר מתפקד כשכבה דקה שנהיית קרה יותר ככל שהשמש חזקה יותר.

החומר יכול לצפות כל אובייקט תחת השמש אשר מצריך קירור – מבנים (בתים, מפעלים, קניונים, איצטדיונים, בניינים, וכו), רכבים מכל הסוגים, מטוסים, מטענים, אוניות, ואפילו בחלל.

וכמובן ללא צריכת חשמל, ללא שימוש בחלקים נעים. 100% פתרון ירוק.

טכנולוגיה ייחודית מוגנת פטנט

בהתבסס על השיטה המוכחת של Laser cooling of solids, יצרנו מערכת דו שכבתית שיכולה להפעיל את מנגנון הAnti-Stokes fluorescence על ידי השמש.

הטכנולוגיית מוגנת הפטנט של SolCold   הרשומה כפטנט PCT גלובלי, הוכחה במעבדות האוניברסיטה העברית, בהם לראשונה חומר התקרר רק מעצם חשיפתו לאור השמש.

בבדיקות המעבדה שלנו הוכחנו ירידה פוטנציאלית של 20?C מתחת לטמפרטורת הסביבה

 

 

סולקולד קיבלה מימון SEED מחברת השקעות פרטית לטובת פיתוח הפתרון והוכחת התכנות. בנוסף ולאחר פנייה של נציגת תוכנית SME של האיחוד האירופי, החברה הגישה בקשה ל grant במסגרת התוכנית Phase I.

כיום סולקולד נמצאת במו"מ עם חברת צבע וציפויים גדולה לשיתוף פעולה פיתוחי ומול אחת מיצרניות המטוסים הגדולות בעולם. כמו כן קרן הון סיכון ידועה בעולם הביעה עניין להשקעה.

פתרון מהפכני לשוק של מעל 100 מיליארד דולר

השוק בו סולקולד פועלת הוא למעשה אינסופי. למעשה כל גוף החשוף לשמש ונדרש בו קירור הוא יעד למכירות. החל מבניינים דרך עולם הרכב, צבא, מטוסים, אוניות, וכו. המכירות כיום של ציפוי רפלקטיביים הנותנים פתרון חלקי בלבד לבעיה נעמד בכ 3 מיליארד דולר ופוי לגדול ל5.4 מיליארד עד 2025. הביקוש בליטרים היה 37.7 מיליון ליטר בשנת 2015 והוא צפוי להגיע 78,500,000 ליטר עד 2025 ובשוק המטוסים נמכר הציפוי ב 3 מיליארד דולר ב2017.

שוק זה משווע לדור הבא של ציפויים אשר יתן מענה שלם ויוריד עלויות מיזוג אויר בצורה משמעותית, ואז – יפרץ הסכר והשוק יתחיל למלא את הפוטנציאל האמיתי שלו. פוטנציאל של למעלה מ 100 מיליארד דולר בשנה.

 

הטכנולוגיה של סולקולד מכה גלים בעולם

לאחר סיום הוכחת ההתכנות ורישום התוצאות בפטנט, ניגשנו לחשיפה הראשונה בתחרות Deep Tech הגדולה באירופה – Hello Tomorrow in Paris. מתוך יותר מ -3,000 חברות סטארט-אפ נבחרנו כאחת מתוך 7 הפיינליסטים.

בכנס ראיינו אותנו וכן הצגנו את הטכנולוגיה לראשונה. ההתלהבות מהטכנולוגיה והוכחת ההתכנות וכן מהפוטנציאל הכלכלי והגלובלי שלה היו אדירים כשלאחריהם נכתבו עלינו מאמרים במגזינים המובילים בעולם

 (NewScientist, Futurism, Israel21C, The Daily wire, i24news, IPCM, Europe1, Le Monde ועוד). בנוסף תוכנית מחקר עיתונאית מובילה בשם Carte Blanch ערכה כתבה שלמה בטלויזיה על סולקולד והטכנולוגיה שלה.

בעקבות הסיקור התקשורתי קיבלנו עניין רב בקנה מידה עולמי. קיבלנו בקשות רבות לזכויות הפצה, הזדמנויות השקעה והצעות למבנים עבור הניסויים הבאים מארה"ב, מדינות אירופה, אוסטרליה, סין, יפן, הודו, מדינות אפריקה ומדינות דרום אמריקה

הזמן להשקעה הוא עכשיו

סולקולד סיימה בהצלחה הוכחת התכנות במעבדות באוניברסיטה העברית בירושלים. הצעדים הבאים של החברה הם ניסויי חוץ, ומעבר רגולציה על מנת ולהביא את הטכנולוגיה שלנו לשוק מהר ככל האפשר.

עם השלמת השלב הבא סולקולד תהיה למובילת השוק בתעשיית הציפויים וזאת מאחר ולחברה הטכנולוגיה היחידה עם היכולת לקרר משטחים רק באמצעות אור השמש! כתוצאה מכך, שווי השוק של החברה יקפוץ בהתאם.

אין למעשה פתרון אחר המתקרב ליכולות של הפתרון של סולקולד - זה מהפכה חדשנית אמיתית שתשנה את העולם.

הצורך

במהלך 50 השנים האחרונות, הטמפרטורה הכללית הממוצעת עלתה בקצב המהיר ביותר בהיסטוריה. מומחים רואים את המגמה והיא מאיצה: 16 השנים החמות ביותר שנמדדו ע"י נאס"א ב134 השנים האחרונות התרחשו מאז שנת 2000! בכל העולם יש צורך הולך וגדל לקירור - מבניינים למכוניות, מטוסים ואוניות, ואפילו בחלל החיצון. כל שנה צריכת החשמל בקיץ שוברת שיאים חדשים בשל מספר הולך וגדל של התקנות והפעלות של מערכות מיזוג אויר עקב התחממות כדור הארץ.

זוהי בעיה מתמשכת הצפויה לגדול עם הזמן. באופן טבעי, בעיה זו הינה בשיאה במהלך שעות היום כאשר השמש היא ישירות מעל ראשינו. בשעות אלו, צריכת החשמל והעלויות הינם בשיא.

בעיה זו משפיעה על מגוון רחב של צרכנים: חברות בנייה, מנהלי מבנים, שוכרי מבנים, עיריות, יצרני רכב, חברות ציי רכבים, חברות מטענים, חברות שילוח, יצרני מטוסים, חברות תעופה, ועוד ועוד וכמובן הצרכנים המשתמשים ברכוש ובמוצרים הדורשים קירור. מבחינה מעשית, בעיה זו משפיעה על כל אובייקט החשוף לשמש והזקוק לקירור.

כיום, הצרכן מנסה לפתור בעיה זו באמצעות בידוד תרמי וציפויים רפלקטיביים.

לפתרונות אלה השפעה קטנה על ההתחממות מאחר והם רק מפחיתים קצת את עומס החום המגיע מהשמש מלהספג לחלוטין.

פיצ'

הרעיון

סולקולד מפתחת חומר ייחודי אשר משתמש באור השמש בכדי לקרר את פני השטח עליו הוא מונח אנו עושים זאת ע"י שימוש בתופעה הפיזיקלית של Anti-Stokes fluorescence בה חומרים מהונדסים מסוגלים לפלוט אור באנרגיה גבוהה יותר מהאור הנקלט. המשמעות היא שככל שהשמש חזקה יותר, כך השפעת הקירור שלנו חזקה יותר.

החומר יכול להיות מיושם כצבע פשוט אותו מורחים עם מברשת או ספריי, או בתצורה של אריחים אותם אפשר יהיה לרצף מעל כל אובייקט

כאשר מייושם על גגות של מבנים, הציפוי חוסך עד 60% בעלויות האנרגיה עבור מיזוג אויר, חסכון המתורגם  לעשרות אלפי דולרים לבניין לשנה. בנוסף ישנה גם השפעה חיובית גדולה על הסביבה - חיסכון בעלויות האנרגיה פירושו ירידה ניכרת בפליטת CO2 ומזהמים. אנחנו לא רק חוסכים עלויות משמעותיות, אלא גם עוזרים להגן על הסביבה שלנו באותו זמן: פחות צריכת חשמל = פחות ייצור אנרגיה = פחות פליטת CO2 ו מזהמים, וירידה בהתחממות כדור הארץ. למעשה כל זה הוא כאין וכאפס לעומת הפוטנציאל המלא. סולקולד יכולה ליישם את הציפוי שלנו כמעט על כל משטח הדורש קירור תחת השמש. רק לשם ההמחשה – בשוק הרכבים בארה"ב יש שימוש מוערך של כ 30 מיליארד ליטרים של דלק בשנה על מיזוג אוויר בלבד!

 

איך זה עובד:

הטכנולוגיה שלנו מבוססת על העיקרון של קירור לייזר (Laser Cooling of solids), שבו חומרים מהונדסים אשר סופגים אור לייזר מתקררים עד 150 מעלות צלזיוס מתחת לטמפ' הסביבה. העקרון פועל משום שהמולקולות בחומרים אלה קולטות פוטונים באורך תדר אחד ופולטים פוטונים בעלי תדר גבוה יותר שלמעשה נושאים אנרגיה גבוהה יותר. השיוויון האנרגטי מגיע מהחום הפנימי בחומר אשר למעשה מומר לאור בתהליך ומתווסף לפוטון הנפלט.

 

בסולקולד הצלחנו ליצור מערכת שתאפשר את החלפת הלייזר זולל האנרגיה במקום מעורר חינמי – השמש.

המטרה היא שככל שהשמש זורחת על העצם אותו נרצה לקרר, הוא יתקרר אקטיבית באופן רציף. הקושי עליו נדרשנו להתגבר הוא בספקטרום ובחוסר הקוהרנטיות: רוחב הספקטרום של השמש הוא רחב הרבה יותר מזה של לייזר צר סרט מונוכרומטי, בנוסף אור השמש אינו קוהרנטי כמו זה של הלייזר.

הצוות של סולקולד יצר חומר המאפשר את תופעת הAnti-Stokes על ידי רוחב סרט רחב ואור מפוזר ולא קוהרנטי. התוצאה היא חומר דו שיכבתי:

 • שיכבה עליונה המפלטרת פנימה רוחב סרט רחב מסך הספקטרום של השמש ומחזירה את החלקים בהם אין לנו צורך
 • שיכבה תחתונה המורכבת מננו חלקיקים בתצורות ומאפיינים מיוחדים המסוגלת להמיר ברוחב סרט רחב חום-לאור, ובכך מקררת את עצמה מתחת לטמפרטורת הסביבה

מאחר ובכך החומר מאבד אנרגיה, הטמפרטורה של החומר יורדת תוך כדי התהליך. חום מהמבנה, המכונית, או כל אובייקט אחר יספג בציפוי ויפלט בצורת אור, כך שככל שהשמש תזרח עליו הוא יתקרר באופן רציף.

         

 

עד כה הציפוי שלנו נבחן בהצלחה במעבדות באוניברסיטה העברית בירושלים. מבדיקות שעשינו האפקט יהיה מוגבר על גגות מתכת יותר מאשר על גגות בטון וכן אפקטיבי ביותר עבור בניינים נמוכי קומה

מסימולציות שעשינו הראנו שכשהציפוי שלנו יהיה על גג מבנה, צפויה ירידה של עד 20°C באזור הגג, וזאת בהשוואה לאותו המצב ללא הציפוי.

 

הסכמים:

חברת סולקולד נמצאת במגעים מתקדמים עם מספר שחקנים עיקריים בשוק למטרת השקעה להשלמת הסבב והשתתפות פעילה בפיתוח, ביניהם:

 • אחת מהיצרניות הגלובליות לצבע וציפויים
 • אחת מיצרניות המטוסים הגדולות בעולם
 • מספר קרנות הון סיכון מתחום ה Deep-Tech

קומבינציה זו של שותף אסטרטגי מהתחום בעל יכולות פיתוח, שותף אסטרטגי עם דרישה חזקה למוצר ושותפים פיננסיים היא הקומבינציה המושלמת שתאפשר לחברה לזנק קדימה ולהשיג את מטרותיה במהירות ובאפקטיביות.

המודל העסקי

שוק הציפויים מורכב ממספר חברות ענק גלובליות הנמצאות בכמה שלבים בשרשרת הערך, קרי - בעלות יכולות ייצור, שינוע, והפצה של מוצריהן לכל העולם. תנאים אלו יוצרים קושי הוני גדול לחברות קטנות להתחרות ברמה העולמית.
בהנתן תנאים אלו, לסולקולד 2 שלבים בהם תפעל לכניסה לשוק:

 1. לאחר סיום ניסויי החוץ סולקולד תפעל למתן רשיונות לטכנולוגיה שלה עבור יצרניות גלובליות לייצור, שינוע, והפצה. מודל הרשיונות ייצור זרם הכנסה עבור תמלוגים וכן עבור אישורי הפצה. בנוסף חברות גלובליות יוכלו לעזור לחברה דרך שרשרת הערך שלהן להאצת הfכניסה לשוק ומכירות לצרכנים בפרסום והפצה – מצב שהוא win-win.
  דגמא לרשיון מסוג זה: BASF today announced that it has reached a global licensing agreement with the Broad Institute of MIT and Harvard for the use of CRISPR-Cas9 genome-editing technology to improve products in agricultural and industrial microbiology applications
  עוד דגמא: PPG Industries’ (NYSE:PPG) coil and building products – exterior coatings group announced that it is currently the only North American licensee for KYNAR ADS® II polyvinylidene fluoride (PVDF) resin by Arkema Inc., which is a key ingredient in DURANAR® ADS (air-dry system) coatings by PPG
 2. לאחר שמודל הרשיונות ימומש, סולקולד תבצע סבב גיוס נוסף. סבב גיוס זה יאפשר לחברה להתקדם צעד נוסף בשרשרת הערך ולייצר בעצמה ולשנע את מוצריה למפיצים במדינות השונות אשר כבר מביעים עניין רב בלשווק את המוצר במדינותיהם

 

שרשרת הערך בשוק:

העלות הממוצעת למוצר עבור הצרכן נעמדת בכ 3$ עד 4$ למ"ר של ציפוי.

הערכה זו נמדדה לפי עלות החומרים הגולמיים המרכיבים את המוצר + עלות הייצור (בייצור המוני) למוצרים דומים.

השלבים הבאים:

 

 

 

השוק

תכנון ההשקעה של קורפורטים ביעול אנרגטי בארה"ב ובשאר העולם נמצאת בשיאה. מה שאומר שהטרנד של הגידול כלכלי המשלב ייעול אנרגטי ימשיך ביתר שאת בחברות השונות.

חברת ג'ונסון קונטרול ביצעה לאחרונה סקר ייעול אנרגטי בחברות ומנהלי אנרגיה בארה"ב, ברזיל, סין, גרמניה והודו. הסקר גילה שהעניין וההשקעה בייעול אנרגטי בארגונים אלה נמצא בשיא כל הזמנים. ג'ונסון קונטרול מדווחת שכחצי מהנשאלים אמרו שהחברה שלהם שמה דגש חזק יותר על ייעול אנרגטי כיום מאשר אשתקד.

ואולי אף יותר משמעותי מכך, 72% מהנשאלים ברחבי העולם מצפים שתהיה הגדלה נוספת של השקעה בייעול אנרגטי בשנה הבאה, בשעה שרק 42% צפו כך ב2013! בסין הודו יש קפיצה אדירה בציפייה להשקעה זו ל 85% ו 89% בהתאמה.

תיאור השוק

חברת סולקולד שמה לה למטרה את שוק הציפויים לגגות מבנים. ציפויים לגגות עוזרים להוריד את עומס החום בתוך הבניינים, וכך מביאים לחסכון מסויים במערכות קירור, המביא לחסכון כלכלי בהוצאות החשמל.

פרופיל צרכן המטרה:

 • בעל הוצאות קירור גדולות
 • בעלי המבנה או משכיר לטווח ארוך
 • גובה המבנה 1-4 קומות

בצפון אמריקה ובאיחוד האירופי יש את המודעות הגבוהה ביותר למוצרים ידידותיים לסביבה. סין מדביקה את הקצב בנושא זה במהירות וגם שם המודעות למוצרים ידידותיים לסביבה גוברת.

בסופו של דבר, מוצר ידידותי לסביבה + כלכלי (עלות זולה ויעילות גבוהה) זה מה שכולם מחכים לו

הפוקוס הגיאוגרפי של המוצר

כל האזורים עם אקלים חם צריכים פתרון לקירור. עם וללא חיבור לחשמל.

 

 

בכל האזורים על הגלובוס הצבועים בצהוב, האפקטיביות של הציפוי של סולקולד תהיה במקסימום, ואלה האזורים בהם חיים כ 75% מאוכלוסיית העולם!

 

מכירות של ציפויים רפלקטיביים צפויים להגיע ל 5.41 מיליארד דולר ב 2025. סך הביקוש בכמויות הסתכם ב 2015 ב 37.7 מיליון ליטרים של צבע ציפוי, וזה צפוי להגיע ל 78.5 מיליון ליטרים ב 2025. גידול צפוי של 7.6% שנתי.

מספר כלי הרכב בעולם כיום הוא כ 1.2 מיליארד כלי רכב: https://www.statista.com/statistics/281134/number-of-vehicles-in-use-worldwide/

שוק הציפויים למטוסים כיום הינו כ 3 מיליארד דולר (נתונים מאיירבאס)

מתחרים

 1. ייצרני ציפויים רפלקטיביים – גג מצופה רפלקטיבית הינו גג אשר מחזיר חלק מקרינת השמש חזרה לאטמוספירה במקום לספוג אותה. איכות אי החימום בו נמדדת במשתנה Total Solar Reflectance (TSR) וכן בפליטה התרמית שלו.
  רווחים: המכירות של ציפויים רפלקטיביים צפויות להגיע ל 5.41 מיליארד דולר ב 2025
 2. סקייקול - לא מסחרי עדיין. בשלב פיתוח
 3. הפילם - לא מסחרי עדיין – בשלב פיתוח
 4. מתחרים לא ישירים – מוצרים אשר ניתן לשים על הגג ואשר חוסכים/מייצרים אנרגיה. הראשי שביניהם הינו פאנלים סולריים אותם מייצרים יצרניפ שונים ברחבי העולם בעיקר בסין

שוק ציפויי הגגות הגלובלי מאופיין בתחרות גדולה כתוצאה מנוכחותם של חברות גדולות ובינוניות. השקות של מוצרים חדשים, רכישות ומיזוגים, וכן שותפויות והתרחבויות הם האסטרטגיות המאפיינות את השוק הזה והשחקנים בו בכדי להגדיל את כוח השוק לשלהם.

השחקנים הראשיים הם: AkzoNobel NV (The Netherlands), PPG Industries, Inc. (U.S.), Sherwin-Williams (U.S.), Valspar Corporation (U.S.), BASF SE (Germany), Nippon Paint Co. Ltd (Japan), RPM International Inc. (U.S.), The Dow Chemical Company (U.S.), and Hempel A/S (Denmark).

המחירים בשוק לציפויים מתחילים בכ 3.88 דולר למ"ר לציפויים פשוטים ויכולים להגיע אף עד לל 132 דולר למ"ר עבור מוצרים סופר איכותיים.

דוגמא למוצרים בשוק

עוד דוגמא למוצרים בשוק

השחקנים הראשיים בשוק מאמצים גדילה אסטרטגית א-אורגנית, כגון מיזוגים ורכישות, וכן הסכמים בכדי להגדיל את נוכחותם בשוק. חברות אלו מוכוונות להגדלת נוכחותם בשווקים של ארה"ב ואירופה, וכן בכניסה לשווקים המתעוררים של דרום מזרח אסיה והמזרח התיכון.

חברות אלו משקיעות כספים משמעותיים לרכישת עסקים קיימים בשווקים המתעוררים, וכן במוצרים חדשניים בכדי לבסס את מעמדם בשוק.

השוואת מתחרים

ציפויים רפלקטיביים הינו מוצר ידוע בשוק המיוצר על ידי מספר גדול של חברות כימיה וצבע. ציפויים אלו כאשר הם מצפים את הגג, המכונית או כל אובייקט אחר – מונעים מחלק מחום השמש מלהספג בגג ומחזירים אותו לאטמוספירה.

כמות ה"קירור" נמדדת ב Total Solar Reflectance (TSR)

גגות "קרים" עוזרים לבעלי המבנה/אובייקט לחסוך בצריכת החשמל עבור קירור וכן עוזרים בשימור הסביבה.

רוב חברות הצבע והכימיה הגדולות מייצרות ומוכרות מוצרים מסוג זה אשר לרוב מגיע בתצורת צבע אשר מורחים על ידי מברשת או ספריי, או בתצורת ממברנות/אריחים אותם פורסים על הגג.

טיים-ליין

 • Team assembled – Jun 2014
 • Submitted first US patent –January 2015
 • First investment with the creation of the company - founded in Feb 2016
 • Lab test commenced in February 2016 at the Hebrew University Racah institute
 • Finalization of the lab tests and a successful POC in July 2017
 • Submitted a second PCT patent – July 2017
 • Fundraising for a second phase

 

אסטרטגית האקזיט

ההבנה של מבנה השוק והתחרות בו שמורכבת מחברות ענק גלובליות (בעלות הכנסה של מעל 10 מיליארד דולר ועם עשרות אלפי עובדים) הפרוסות לאורך שרשרת הערך, סולקולד מבינה שיהיה זה בלתי אפשרי כחברת סטארטאפ להתחרות ישירות באותן חברות גלובליות מההתחלה (לייצר, לשנע, להפיץ, לפרסם, וכו).

לפיכך מאמצת החברה גישה של מתן רשיונות לייצור ושיווק לאותן חברות גלובליות ככרטיס הכניסה לשוק.

אופן פעולה זה יאפשר לחברה הגעה לרווחיות גבוהה של מספר עשרות מליוני דולרים בשנה עד שנת 2025, כשכבר לאחר ניסויי חוץ מוצלחים שווי החברה יקפוץ דרמטית לכמה עשרות מליוני דולרים, והצפי של החברה לאור התנהגות השוק הוא לקבל הצעת רכישה בשלב זה.

הערכה זו נובעת מלמידה של התנהגות השחקניות הגדולות בשוק אשר עובדות במודל של מיזוגים ורכישות בכדי להגדיל את רווחיותיהן וואת שווי השוק שלהן.

בכל שנה נוספת בה החברה תפעל ולאחר שתגדיל את מחזור המכירות שלה וכן תפתח את יכולת הייצור וההפצה העצמית שלה – כך יגדל שווי השוק של החברה.

החזר השקעה למשקיעים שלנו

כ-18 חודשים לאחר השקעה זו כאשר ניסויי החוץ יושלמו ותוצאותיהן יתפרסמו, שווי החברה צפוי לגדול משמעותית בעשרות מיליוני דולרים.

כ-24 חודשים לאחר השקעה זו נתחיל לראות הכנסות ראשונות כתוצאה ממתן רשיונות לטכנולוגיה מחברות גלובליות. רווחים ראשוניים צפויים להגיע מייד לאחר מכן.

כ-30 עד 48 חודשים לאחר השקעה זו צפויה להגיע לחברה הצעת רכישה מחברה גלובלית אשר תשקל בהתאם.

שימוש בכספי הגיוס

גיוס זה הינו חלק מסבב הגיוס שמבצעת החברה עבור גיוס כולל של 2.5 מיליון דולר.

גיוס זה יספיק לחברה לכשנתיים בהם תבצע החברה את שני אבני הדרך המשמעותיים שלה (M2 ו M3) להגעה למיסחור ומתן רשיונות והגעה לרווחיות.

החברה תתחיל להאיץ את פעילותה עם הכסף הראשון, כשבמקביל תמשיך לגייס עד להשלמת הסבב.

הצוות

ירון שנהב
מנכ"ל
ביוגרפיה
לירון נסיון רב בפיתוח וניהול של מוצרים טכנולוגיים והינו הממציא והמייסד של הטכנולוגיה של חברת סולקולד. לירון מעל 12 שנות נסיון בתעשיית ההייטק הישראלית והעולמית משלב הפיתוח R&D ועד ניהול פרוייקטים ומוצרים המשלבים RF אלקטרואופטיקה ותוכנה מחברת אלביט מערכות ואלתא. לירון תואר ראשון בהנדסת חשמל ותואר שני MBA, שניהם מאוניברסיטת תל אביב.

 • מייסד
גדי גרוטס
CFO
ביוגרפיה
גדי הוא יזם מנוסה, ויחד עם ירון שנהב הם ייסדו את חברת סולקולד. לגדי מעל 10 שנות נסיון כמוביל פיננסי בתעשיית הוידאו מחברת Radvision וכן מחברת אינטל העולמית – חטיבת הבינוי. גדי הינו בן 36 ובעל תואר ראשון בכלכלה וניהול מאוניברסיטת חיפה

 • מייסד
גיא רון
מוביל טכנולוגי
ביוגרפיה
פרופסור רון הוא פרופסור בסגל האוניברסיטה העברית בירושלים, המחלקה לפיזיקה, מכון רקח. הוא מתמחה בפיזיקה גרעינית וקירור לייזרים. פרופסור רון הוא חבר בוועדה הלאומית לאנרגיה גרעינית ומחזיק במספר מלגות ופרסים מהאיחוד האירופי, ארה"ב וישראל. פרופסור רון הינו בעל תואר שלישי מאוניברסיטת תל אביב עם פוסט דוקטורט במכון וייצמן למדע וכן באוניברסיטת ברקלי בארה"ב.

 • מייסד
ערן זהבי
יועץ R&D
ביוגרפיה
לד"ר ערן זהבי מעל 20 שנות נסיון בתפקידי מפתח בתעשיית הפיתוח בכימיה ביולוגיה וביופיזיקה. ד"ר זהבי שימש כ CTO של אינקובטורים בתחום האנרגיה הירוקה של Hutchison Kinrot and TACount, והוא כיום יועץ R&D לחברת הסטארטאפ BATM. ד"ר זהבי מחזיק בתואר דוקטור לכימיה וביופיזיקה מהאוניברסיטה העברית, וכן בפוסט דוקטורט מאוניברסיטת טקסס באוסטין.

 • יועץ
שרית זאבי
חברת בורד
ביוגרפיה
בעלת רשיון לעריכת דין בישראל, ארה"ב (ני-יורק וטקסס), וכן פורטו ריקו. לשרית מעל 25 שנות נסיון בעריכת דין עבור חברות גדולות בארה"ב ובפורטו ריקו וכן כיועצת דין פנימית עבור חברות גדולות וקבוצות חברות בישראל ופורטו ריקו. בעלת נסיון רב בהובלת עסקאות גדולות של מיזוגים ורכישות, מתן רשיונות ופיננסים, גם בישראל וגם בחו"ל וכיועצת פנימית של קבוצת זאבי. שרית ניהלה צוותי עו"ד בעסקאות מורכבות ובינלאומיות, ובתביעות.

 • דירקטור
דן וילנסקי
Head of Advisory board
ביוגרפיה
דן היה אחראי הראשי לאינטגרציה המוצלחת של 3 חברות בנות של חברות היי-טק אמריקאיות בישראל: Kulicke and Soffa (K&S), KLA Instruments and Applied Materials. כל שלוש החברות פועלות בישראל בשוק המוליכים לממחצה וההון סיכון, ומעסיקות ביחד כ 1,500 עובדים בישראל. דן שימש כיו"ר הקרן לשיתוף פעולה ישראלית אמריקאית למחקר ופיתוח BIRD בין השנים 1993 – 1996, בהלכן הוביל את הקרן להעמקת שיתוף הפעולה בשוק ההי-טק בישראל וארה"ב. מאז 2006, דן משמש כיו"ר עבור מספר חברות היי-טק ישראליות

 • יועץ

משקיעים 37

משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
5
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
4
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
4
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
9
עוקבים
9
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
4
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
3
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
2
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
3
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
2
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
3
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
2
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
2
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
2
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
3
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
2
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
5
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
6
השקעות
משקיע פרטי
0
עוקבים
1
השקעות

עדכונים 1

 • תאריך עדכון: 08/05/2018

   רישום פטנט בארה"ב הסתיים בהצלחה

  הליך רישום הפטנט שלנו בארה"ב הסתיים בהצלחה. המשמעות היא שהפטנט רשום ומעניק הגנה מלאה על הקניין הרוחני של החברה. הפטנט של Solcold בארה"ב (מס' US14588992) נקרא "קרינה אלקטרומגנטית מפושטת עבור שימוש מקורה ישיר" ומדגים כיצד מערכת מרובת שכבות מספקת קירור באמצעות אנרגיית השמש.

העיסקה

מסמכים

מצגים

עקבו אחרינו