הכירו את ExitValley – פלטפורמת ההשקעות שתאפשר לכם להשקיע נכון בחברות טכנולוגיה כחול לבן

ExitValley

Waze, Mobileye ומלאנוקס הן רק חלק מסיפורי ההצלחה של תעשיית ההי-טק הישראלית. במהלך העשור האחרון נמכרו יותר מ- 1,000 חברות סטארט-אפ ישראליות בעסקאות שהניבו למעלה מ- 75 מיליארד דולר. עד לא מזמן, לאדם מן השורה כמעט ולא הייתה גישה להשקעות המשתלמות ביותר, אולם כל זה השתנה בשנים האחרונות. עידן הכלכלה השיתופית, ההתפתחות הטכנולוגית ושינויי חקיקה הביאו למהפכה בעולם ההשקעות, ובשנת 2015 הושקה פלטפורמת ExitValley – פלטפורמת ההשקעות הראשונה בישראל, המאפשרת לקהילת המשקיעים הפרטיים  להשקיע בחברות טכנולוגיה פרטיות בתמורה למניות ולקחת חלק בהצלחת ה-Startup Nation.

פתרון כולל – הדרך הנכונה להשקיע בחברות טכנולוגיה ומיזמים ישראליים

הרעיון שעמד בבסיס הקמת הפלטפורמה הוא לאפשר לקהילת המשקיעים הפרטיים  להשקיע בחברות טכנולוגיה ולקחת חלק בהצלחת ההייטק הישראלי, עליה כבר התרגלנו לשמוע בגופי התקשורת מדי שבוע. לשם כך, אקזיטוואלי פיתחה מנגנון השקעה מתקדם, שנותן לקהילת המשקיעים פתרון כולל - החל משלב איתור הזדמנויות השקעה אטרקטיביות, דרך פיזור הסיכון והסדרת תנאי העסקה ועד קבלת הדיווחים השוטפים לאורך חיי החברה.

וכך זה עובד: ExitValley פוגשת מאות חברות סטארט-אפ מדי חודש, מתוכן היא מקבלת לפלטפורמה רק את הטובות והמתאימות ביותר. כל חברה שעולה לאתר עוברת בחינה משפטית, שבמסגרתה מוסדרים תנאי ההשקעה באמצעות חוזי השקעה אחידים ומבוקרים, המבטיחים את זכויות המשקיעים (בין היתר הבטחת נזילות המניות והסדרת חובות הדיווח מצד החברות). אקזיטוואלי מאפשרת למשקיעים לפזר סיכונים באמצעות השקעת סכומים קטנים במספר חברות מתחומים שונים, ואף בענפים שונים (דוג' ענף הנדל"ן שהושק בפלטפורמה לאחרונה).

כמו כן, כחלק מתפיסת ה"להשקיע ביחד", שנגזרת מחכמת ההמונים, אקזיטוואלי מאפשרת לקהילת המשקיעים שלה לעקוב אחר חברות שעלו לקמפיין גיוס, לבחון את מידת האמון שמשקיעי הפלטפורמה מביעים בהן (באמצעות קצב התקדמות ההשקעה, מספר המשקיעים ועוד), ולהצטרף להשקעה בהתאם. מרכיב נוסף הנגזר מתפיסת ה"להשקיע ביחד" הוא היכולת ליצור קשר עם משקיעים אחרים בפלטפורמה, בין אם אונליין, באמצעות פיצ'רים ע"ג הפלטפורמה, ובין אם אופליין, דרך אירועי המשקיעים החודשיים שעורכת החברה.

בנוסף, ExitValley משתפת פעולה עם הרשות לחדשנות, מעודדת השקעות במסגרת חוק האנג'לים ומבצעת סבבי השקעה רבים בשיתוף קרנות הון סיכון וחממות טכנולוגיות. בכך מאפשרת החברה לקהילת המשקיעים שלה להצטרף לגופי השקעות מובילים בתנאי השקעה מועדפים.

פלטפורמת ההשקעות המצליחה בישראל עם קהילת המשקיעים הגדולה ביותר בארץ

נכון להיום, אקזיטוואלי היא פלטפורמת ההשקעות המצליחה בישראל. החברה הוקמה ע"י ירון אדלר, עודד פדרבוש ויניב שריון, מבכירי תעשיית ההשקעות וההייטק בישראל, וגייסה עד כה למעלה מ-100 מיליון ₪ ליותר מ-65 חברות. לאקזיטוואלי רקורד יוצא דופן של הצלחות, בהן ייסוד תעשיית ההשקעות הפרטיות בסטארט-אפים בישראל (בין השאר באמצעות הובלת חקיקת השקעות ההמונים בישראל), הקמת קהילת המשקיעים הגדולה בארץ המונה למעלה מ-16,000 משקיעים רשומים, הנפקת ה-Crowd הישראלית הראשונה, שלושה אקזיטים, קמפיין הגיוס הגדול בישראל אי פעם, ומגוון חברות פורטפוליו מצליחות, שהשלימו סבבי גיוס מתקדמים עם עליית שווי משמעותית.

בין חברות הפורטפוליו של ExitValley, ניתן למנות את HeraMed - חברת סטארט-אפ מצליחה, אשר פיתחה מערכת לניטור הריון המאפשרת מעקב ביתי רציף אחר בריאות העובר, תוך כדי מתן מענה לזיהוי מוקדם של סיבוכים אפשריים; VRHealth - החברה הראשונה בעולם שעושה שימוש במערכות VR כמוצר רפואי שיקומי מאושר; SolCold, אשר פיתחה חומר שממיר את הקרינה הסולארית שנפלטת מהשמש לקור; ו- Hargol FoodTech, אשר מספקת מענה לצורך העולמי במאגרי חלבון חדשים באמצעות טכנולוגיה חקלאית פורצת דרך לגידול מתועש של חגבים למאכל.

מאז השלמת סבבי הגיוס ב-ExitValley, מציגות החברות הללו הישגים מרשימים: HeraMed הונפקה בבורסה האוסטרלית, VRHealth ו-SolCold השלימו Round A (סבב גיוס מתקדם) בגידול שווי חברה משמעותי, ו- Hargol FoodTech, שכבר השלימה Round A באמצעות ExitValley, ממשיכה להגדיל את קיבולת הייצור של החברה על מנת לעמוד בביקוש למוצרי החברה בשווקים בארה"ב ובאירופה.

משקיעים ביחד – מגמה עולמית

תחום ההשקעות הפרטיות בסטארט-אפים נמצא בצמיחה חסרת תקדים. מה שהחל בבריטניה בשנת 2013 כבר הפך לדבר שבשגרה, כאשר במהלך השנה האחרונה הושקעו באמצעות פלטפורמות ההשקעה האינטרנטיות כ-4.6 מיליארד $ ב-46,000 חברות ע"י למעלה ממיליון משקיעים פרטיים מרחבי העולם. נכון להיום, כמעט כל המדינות המפותחות מעודדות את תחום ההשקעות האינטרנטיות בסטארט-אפים (באמצעות מגוון כלים, החל מחקיקה מאפשרת, דרך הטבות מס וכלה במענקי פיתוח לחברות המגייסות), שכן הן רואות בה תמיכה מבורכת בחברות טכנולוגיה, אשר מהוות את מנוע הצמיחה של משקים רבים ברחבי העולם, לצד פתיחת אפיק השקעה חדש שמאפשר לקהילת המשקיעים הפרטיים לגוון את תיק ההשקעות ולהניב תשואות נאות.

איך זה עובד?

באמצעות ExitValley ההשקעה בחברות טכנולוגיה פרטיות ומיזמים ישראליים הפכה להיות דבר פשוט. כל מה שצריך לעשות הוא להיכנס לפלטפורמה, שם ניתן להיחשף למגוון הצעות ההשקעה ולבחור את מה שהכי מעניין אתכם. כל חברה תציג בפניכם את המידע הנדרש, יחד עם הסכם השקעה אחיד ומבוקר. בנוסף, תוכלו להתייעץ עם משקיעים אחרים ולשוחח ישירות עם היזמים. במידה ומחליטים להשקיע, כל שנותר לעשות הוא לבחור את סכום ההשקעה ולהשלים את התהליך באתר, ממש כמו רכישה רגילה באינטרנט. לאחר השלמת הקמפיין המשקיעים יקבלו דיווחים שוטפים על הנעשה בחברה באמצעות מערכת קשרי המשקיעים שפותחה בפלטפורמה.

סבבי הגיוס באמצעות פלטפורמת אקזיטוואלי מתבצעים בהתאם למודל של פטור מחובת פרסום תשקיף לפי סעיפים 15א(א)(1) ו-15א(א)(7) לחוק ניירות ערך, התשכ"ח-1968. במודל זה, בכל סבב השקעה חשיפת מידע מפורט על ההשקעה ועל החברה מוגבל ללא יותר מ- 35 משקיעים שאינם משקיעים כשירים וסבב ההשקעה איננו במתכונת של רכז הצעה כהגדרתם בחוק ניירות ערך.
עקבו אחרינו