הכירו את ExitValley – פלטפורמת ההשקעות שתאפשר לכם לקחת חלק באקזיט הבא

פורסם בכלכליסט

Waze ,Mobileye ומלאנוקס הן רק חלק מסיפור ההצלחה של תעשיית ההי-טק הישראלית. במהלך העשור האחרון נמכרו יותר מ- 1,000 חברות סטארט-אפ ישראליות בעסקאות שהניבו למעלה מ- 75 מיליארד דולר. עד לאחרונה הגישה להשקעות המשתלמות ביותר כמעט ולא התאפשרה לאדם מהשורה, אבל עידן הכלכלה השיתופית ושינויי חקיקה הביאו למהפכה בעולם ההשקעות, ובשנת 2015 הושקה בישראל פלטפורמת ExitValley – פלטפורמת ההשקעות הראשונה בארץ שמאפשרת לציבור להשקיע בחברות טכנולוגיה פרטיות בתמורה למניות. 

 

 

פתרון כולל – הדרך הנכונה להשקיע בחברות טכנולוגיה ומיזמים ישראלים

הרעיון שעמד בבסיס הקמת הפלטפורמה הוא לאפשר לציבור להשקיע בחברות טכנולוגיה ולקחת חלק בהצלחת ההייטק הישראלי, דבר שהתרגלנו לשמוע בגופי התקשורת מדי שבוע. לשם כך אקזיטוואלי פיתחה מנגנון השקעה מתקדם שנותן לקהילת המשקיעים פתרון כולל החל משלב איתור הזדמנויות השקעה אטרקטיביות, דרך הסדרת תנאי העסקה ועד קבלת הדיווחים השוטפים לאורך חיי החברה. וכך זה עובד: ExitValley פוגשת מאות חברות סטארט-אפ מדי חודש, ומתוכם היא מקבלת לפלטפורמה רק את הטובות ביותר, כל חברה שעולה לאתר עוברת בחינה משפטית שבמסגרתה מוסדרים תנאי ההשקעה באמצעות חוזי השקעה אחידים ומבוקרים המבטיחים את זכויות המשקיעים, ExitValley דואגת שהמניות יהיו נזילות וניתנות למכירה במסגרת השוק המשני שפיתחה תחת הפלטפורמה, ומסדירה את האופן בו חברות לאחר הגיוס מעבירות את הדיווחים למשקיעים.
בנוסף, ExitValley משתפת פעולה עם הרשות לחדשנות, מעודדת השקעות במסגרת חוק האנג'לים, ומבצעת סבבי השקעה רבים בשיתוף קרנות הון סיכון וחממות טכנולוגיות, ובכך היא מאפשרת לקהילת המשקיעים שלה להצטרף לגופי השקעות מובילים בתנאי השקעה מועדפים.

 

פלטפורמת ההשקעות המצליחה בישראל עם קהילת המשקיעים הגדולה בארץ

נכון להיום, אקזיטוואלי היא פלטפורמת ההשקעות המצליחה בישראל. החברה אשר הוקמה ע"י ירון אדלר, עודד פדרבוש, ויניב שריון, מבכירי תעשיית ההשקעות וההייטק בישראל, גייסה עד כה למעלה מ-100 מיליון ₪ ליותר מ-60 חברות והיא מחזיקה ברקורד יוצא דופן של הצלחות, בהן ניתן למנות את ייסוד תעשיית ההשקעות הפרטיות בסטארט-אפים בישראל (הפלטפורמה הושקה בתחילת שנת 2015 והייתה ממקדמי חקיקת השקעות ההמונים בישראל), הקמת קהילת המשקיעים הגדולה בארץ, הנפקת ה-Crowd הישראלית הראשונה, 3 אקזיטים, קמפיין הגיוס הגדול בישראל אי פעם וכן אקזיטים פרטיים באמצעות השוק המשני שהקימה תחת הפלטפורמה. 

בין חברות הפורטפוליו של ExitValley, ניתן למנות את HeraMed, חברת סטארט-אפ מצליחה אשר פיתחה מערכת לניטור הריון, המאפשרת מעקב ביתי רציף אחר בריאות העובר, תוך כדי מתן מענה לזיהוי מוקדם של סיבוכים אפשריים. VRHealth, החברה הראשונה בעולם שעושה שימוש במערכות VR כמוצר רפואי שיקומי מאושר. SolCold אשר פיתחה חומר שממיר את הקרינה הסולארית שנפלטת מהשמש לקור ו- Hargol FoodTech, אשר מספקת מענה לצורך העולמי במאגרי חלבון חדשים באמצעות טכנולוגיה חקלאית פורצת דרך לגידול מתועש של חגבים למאכל.
מאז השלמת סבבי הגיוס ב-ExitValley, מציגות החברות הללו הישגים מרשימים – HeraMed הונפקה בבורסה האוסטרלית, VRHealth ו-SolCold השלימו Round A (סבב גיוס מתקדם) של כ- 5 מיליון $ במצטבר בגידול שווי חברה משמעותי ו- Hargol FoodTech שכבר השלימה Round A באמצעות ExitValley ממשיכה להגדיל את קיבולת הייצור של החברה על מנת לעמוד בביקוש למוצרי החברה בשווקים בארה"ב ובאירופה. 

 

משקיעים ביחד – מגמה עולמית
 
תחום ההשקעות הפרטיות בסטארט-אפים נמצא בצמיחה חסרת תקדים, מה שהחל בבריטניה בשנת 2013 הפך לדבר שבשגרה, כאשר במהלך השנה האחרונה הושקעו כ-4.6 מיליארד $ ב-46,000 חברות ע"י למעלה ממיליון משקיעים פרטיים מרחבי העולם באמצעות פלטפורמות ההשקעה האינטרנטיות. נכון להיום, כמעט כל המדינות המפותחות מעודדות את הפעילות (באמצעות מגוון כלים החל מחקיקה מאפשרת, דרך הטבות מס וכלה במענקי פיתוח לחברות המגייסות), שכן הן רואות בה תמיכה מבורכת בחברות טכנולוגיה אשר מהוות את מנוע הצמיחה של משקים ברחבי העולם, לצד פתיחת אפיק השקעה חדש שמאפשר לציבור לגוון את תיק ההשקעות ולהניב תשואות נאות. 
 
איך זה עובד
 
באמצעות ExitValley ההשקעה בחברות טכנולוגיה פרטיות ומיזמים ישראליים הפכה להיות דבר די פשוט. כל מה שצריך לעשות הוא לגלוש לפלטפורמה, ושם להיחשף למגוון הצעות ההשקעה. יש לבחון את תנאי ההשקעה (המחיר למניה והזכויות שהיא מקנה) והחומרים העסקיים (דוגמת התכנית העסקית, התחזית הכלכלית והמצגים המשפטיים), ובמידה ומחליטים להשקיע, כל שנותר לעשות הוא לבחור את סכום ההשקעה ולהשלים את התהליך באתר, ממש כמו רכישה רגילה באינטרנט. לאחר השלמת התהליך, כספי ההשקעה יועברו לחשבון נאמנות אשר מוקצה לחברה המגייסת ושם יישארו עד סוף הקמפיין. במידה והקמפיין מגיע ליעד הגיוס שהוגדר, תצא העסקה לפועל- החברה תקבל את כספי ההשקעה והמשקיעים יקבלו את המניות. במידה וקמפיין הגיוס לא יגיע ליעד הגיוס, העסקה תתבטל והמשקיעים יקבלו את כל כספם בחזרה. לאחר השלמת הקמפיין המשקיעים יקבלו דיווחים שוטפים על הנעשה בחברה באמצעות מערכת קשרי המשקיעים שפותחה בפלטפורמה, ויוכלו להציע את מניותיהם למכירה באמצעות השוק המשני. 
זקוק לעזרה?
סבבי הגיוס באמצעות פלטפורמת אקזיטוואלי מתבצעים בהתאם למודל של פטור מחובת פרסום תשקיף לפי סעיפים 15א(א)(1) ו-15א(א)(7) לחוק ניירות ערך, התשכ"ח-1968. במודל זה, בכל סבב השקעה חשיפת מידע מפורט על ההשקעה ועל החברה מוגבל ללא יותר מ- 35 משקיעים שאינם משקיעים כשירים וסבב ההשקעה איננו במתכונת של רכז הצעה כהגדרתם בחוק ניירות ערך.
עקבו אחרינו